Ukraiński epilog

Ukraiński epilog.  Wbrew wszechobecnej NATO-wskiej propagandzie sukcesu w mediach, ogłupiającej masy w EU do punktu pro-ukraińskiego amoku, epilog w rosyjsko-NATO-wskiej wojnie do ostatniego Ukraińca zbliża się nieuchronnie.  Polecem to video:

Tym którzy się jeszcze nie wyleczyli z ukraińskiego amoku zaleca się zgłoszenie w swojej gminie chęci przyjęcia kolejnych paru „uchodźców”  z następnej fali, która już wzbiera i która może okazać się prawdziwym tsunami.  Na szczęście gospodarze nie będą musieli tym razem niepokoić się że goście ich zbyt szybko opuszczą… Podobnie zresztą jak inflacja która nawet wg oficjalnych prognoz ma w 2023 wystrzelić w sufit, i to bez uwzględniania dalszych fal ukrainizacji kraju.

Wprawdzie Goebbels padającego reżimu twierdzi że Ukraińscy mogą „przeżywać” w obecnych warunkach jeszcze trzy lata ale nie dajemy temu wiary. Entuzjazm populacji do „przeżywania” w zimnych mieszkaniach, bez kanalizacji, wody, prądu i internetu, może szybko się skończyć. Ostatnimi którzy „przeżywali” na tych terenach w takich warunkach byli pewnie łowcy mamutów…  Serbia  bombardowana dywanowo w 1999 przez NATO do ich epoki  przetrwała  w takich warunkach 78 dni. Zobaczymy ile przetrwa Banderastan pod podobnym barażem…

Jak to było w tym przysłowiu, panie prezydencie Duda?  Kto sieje  broń i najemników zbiera u siebie burzę?  Czy też S-300?    Jakoś tak…

28 Replies to “Ukraiński epilog”

 1. https://wpolityce.pl/historia/624195-prezydent-jestesmy-gotowi-bronic-sie-przed-ciemiezca
  Przecież powstanie listopadowe wywołały Prusu poprzez swojego agenta Lelewela, który najpierw podburzył młodzież licealną skutki znamy.
  Potem w powstańczym rządzie szczuł na Rosję. A na emigracji rozbijał wszystkie stowarzyszenia, które szlachta organizowała. I tym sposobem żydki za bezcen kupowały majątki szlacheckie i prusy pozbywały się klasy średniej z kraju.
  Podobny układ jest teraz jak pakt z Dorotenstrasse.

   1. Wszystko jest w pamiętnikach polskiej szlachy. Od Naruszewicza zacznij. To właśnie Lelewel w XIX razem ż żydkami sfałszowali Kronikę Długosza i Kromera i dziś na uniwersytetach durnie uczą uczą się z fałszywek. To on wymyślił dzieje bajeczne i ruch słowiański. Brał udział w krętactwach nagrobku Bolesława Chrobrego, który nosił tytuł rex slavonorum, gotorum vandalorum. I po tych ruchach Niemcy wdrożyli projekt Wikingów.
    Na polskich uniwersytetach masz na niemieckim i angielskim żołdzie historyków, którzy wszystko przekręcają.

 2. Ukraina jest jeszcze TESTEM BANKIERÓW poligonem w wdrażaniu cyfrowego pieniądza. Oczywiście z Ameryki.
  Zadaniem służb było też zbadanie i wyciągnięcie wniosków z zachowani podczas warunków wojennych jak będą zachowywać się ludzie podczas bombardowań w miastach, gdy będą otrzymywać pieniądze na karty i z nich korzystać. Amerykanie przed odpalili na Ukrainie flagowy program cyfrowy Diia – po ukraińsku „działanie” i skrót odderzhava i ia, „państwo i ja”. Uruchomiony przed wojną, ponad jedna trzecia ludności zarejestrowała się na portalu, punkcie kompleksowej obsługi szeregu usług publicznych i portfelu na cyfrowe wersje oficjalnych dokumentów.
  Diia okazała się nieoceniona podczas wojny. Rząd wykorzystuje ten system do wypłacania świadczeń socjalnych tym, którzy mieszkają na linii frontu lub znajdują się w miastach i wsiach oblężonych przez Rosję, takich jak miasto Svyrydenko, Czernihów na początku tego roku. Otrzymują płatności na swoją kartę bankową po wprowadzeniu numeru, a pieniądze trafiają bezpośrednio na nią.
  Czy ktoś o tym pisze?
  Czy ktoś widzi zagrożenia?

  1. Correlation is not causation. Wątpię aby któryś z bankierów przewidział że Rosja podejdzie do sprawy początkowo zupełnie w rekawiczkach, oszczędzając cywili i całą infrastrukturę cywilną. Jeśli ktoś chciał testować CBDC to czynienie tego bez prądu i bez internetu nie miałoby sensu. A to że internet i prąd początkowo działały wygląda na zmienną losową.

   Jeszcze bardziej jednak wątpię w to aby reżim tych którzy „mieszkają na linii frontu lub znajdują się w miastach …oblężonych przez Rosję” miałby gdzie indziej niż w głębokim poważaniu. Tym bardziej że chodzi tu głównie o ludność rosyjsko języczną która ma tamże cały Banderastan.

   1. Jak mówił Schwab, Putin to też jego człowiek i wychowanek WEF. Może po prostu testują wszytko po kolei ale może Putin się zerwał ze smyczy lub na niej tak naprawdę nigdy nie był i dlatego słyszymy na świecie te same teksty, od szefa ONZ po prezydenta Warszawy: że trzeba działać NATYCHMIAST bo przez CO2 będzie koniec świata już za chwilę.

   2. W którym alternatywnym wszechświecie rosja oszczędza cywili? Chyba tylko i wyłącznie w rosyjskiej telewizji.

    1. Powtarzasz bzdury propagandy ukrainskiej. Przez 6 miesięcy wszystkie usługi komunalne bez wyjątku na terenie Ukrainy funkcjonowały normalnie. W jakiej innej „wojnie” miało to miejsce? W jakiej innej „wojnie” parlament i administracja rzadowa funkcjonują normalnie, przyjmując zagranicznych notabli i sami jeżdżąc po świecie? Sam Duda ściskał się z Zelenskim w Wierchownejj Radzie a nie w jakimś schronie… 😉 Weź teraz zobacz co zostało po tych usługach po bombardowaniach dywanowuch w pierwszych dniach oparacji Desert Storm w Iraku.

     1. Warto przypomnieć „humanitarne” bombardowanie Serbii przez NATO w 1999.
      Bardzo oszczędzano cywili. I cywilne cele.
      A jeszcze lepiej poszukać, jak z tych nalotów tłumaczył się szef NATO.

     2. @cynik:”Przez 6 miesięcy wszystkie usługi komunalne bez wyjątku na terenie Ukrainy funkcjonowały normalnie.”
      To było czyste wyrachowanie. Kto niszczy infrastrukturę, którą chce zająć. Rosja wierzyła, że po kilku tygodniach „spacerkiem” opanuje Ukrainę. Teraz, z perspektywy czasu, można powiedzieć, że inwazja zmieniła się w wojnę na wyniszczenie Ukrainy. W międzyczasie stawka wzrosła. Stoltenberg oświadczył, że jak Ukraina przetrwa, to może wstąpić do NATO! Po takim ruchu Rosja na pewno nie zasiądzie do negocjacji. Zresztą Ukrainie też teraz nie w głowie negocjacje. Sprawy zaszły „za daleko”. Ja (jako polonofil:) jestem zadowolony z rozwoju wydarzeń. Z lidera antyrosyjskości spadliśmy na drugie miejsce. Ukraina na czele.

     3. To było czyste wyrachowanie

      Jak zwykle mijasz się zupełnie z tematem dyskusji którym nie jest motywacja kogoś lecz fakty. A te są takie że Rosja przez te 6 miesięcy bezdyskusyjnie oszczędzała cywili, wbrew ukraińskiej propagandzie przedmówcy.

    2. Od lutego do listopada zginelo w sumie ca. 30 tys. cywili. To sa oficjalne dane ONZ. Nie ma nalotow dywanowych na miasta, nie ma ostrzalu artyleryjskiego cywilnych budynkow. W gruncie rzeczy nawet to wylaczenie transformatorow to dzialanie dosc humanitarne (jak na standardy wojenne). Nie powoduje ono strat w ludziach a jedynie ma za zadanie uniemozliwic obsluge armii przez ludnosc cywilna i doprowadzic do buntu wobec skorumpowanej wladzy.

     1. zginelo w sumie ca. 30 tys. cywili.

      Odejmij od tego jednak tych cywili obok mieszkań których VSU urządziło stanowiska ogniowe, które następnie zostały s-kalibr-owane… Okaże się że liczba ofiar będzie podobna do ofiar 8-miu lat banderowskiego ostrzału Donbasu…

 3. 🇺🇸🇪🇺🇺🇦 O amerykańskim kompleksie wojskowo-przemysłowym i sposobach zarabiania na Ukrainie

  W lipcu i sierpniu pisaliśmy, że dla amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego konflikt na Ukrainie jest idealną okazją do zarobku. Jednak popyt i wysokie notowania muszą być sztucznie wspierane.

  The Wall Street Journal poinformował, że w związku z wyczerpywaniem się zapasów MANPADS Stinger i Javelin oraz koniecznością zaspokojenia potrzeb Lockheed Martin zwiększa produkcję, a Raytheon przywrócił do pracy byłych pracowników.

  ▪️Powrót emerytów do służby w Raytheonie jest z praktycznego punktu widzenia wątpliwy, ponieważ długotrwale zwalniany personel musi najpierw zostać przeszkolony.

  A na krótką metę nie pomoże to w żaden sposób zwiększyć produktywności. Ale stworzy to piękny obraz dla inwestorów i mediów. Od połowy października akcje spółki wzrosły o 15%.

  ▪️Lockheed Martin z kolei podwoił produkcję systemów przeciwpancernych Javelin. A produkcja pocisków HIMARS i GMLRS dla nich ma wzrosnąć o 60%. Na tle publicznej demonstracji możliwości firmy i stwierdzeń o „niezwyciężonym” MLRS, od połowy października akcje wzrosły o 25%: z 388 USD do 486 USD.

  Europejscy konkurenci nie pozostają daleko w tyle: niemiecka firma Rheinmetall zwiększyła produkcję amunicji do czołgów z 70 do 140 tysięcy sztuk rocznie. Akcje wzrosły o 29% od początku listopada, ze 153 USD do 198 USD.

  ▪️Szwedzki Saab zatrudnił 500 nowych pracowników i inwestuje w nowe technologie produkcyjne. Od 11 listopada jego akcje wzrosły o 9,4%.

  🔻Amerykańskie i europejskie koncerny zbrojeniowe kwitną w obliczu przedłużającego się konfliktu na Ukrainie. To oni lobbują za odrzuceniem negocjacji pokojowych, gdyż to oni staną się głównymi beneficjentami kontynuacji działań wojennych.

  https://t.me/sitreports/1239
  ============

  Ktoś ładnie podsumował to, co sygnalizowałem.
  Zapewne większość zachodnich polityków zainwestowała w te firmy.
  Interes osobisty jest wazniejszy niż ludzie….

  1. Mimo tych wszystkich ładnych związków sprawdźmy o ile podrożały indeksy wskazanych krajów przez ten czas, a jeszcze należy popatrzeć na ruch na parze EUR/USD (wzrost o ponad 7% od początku października), DAX prawie 22 % w tym okresie , OMXS (Szwecja) prawie 17%, Dow Jones ponad 17%, S&P ponad 14%,a wtedy te okaże wzrosty nie są aż tak dramatycznie duże, jakby się można było spodziewać po opisanych naciskach grup interesu na prowadzenie tej wojny

   1. Coś tu panowie wpadacie w warstwę ozonu… 😀 Dow Jones podzielony jest w dość złożoną matrycę „industries” i sektorów, z czego najbardziej podchodzący do tej dyskusji sektor „Aerospace and Defense” ani nie jest największy ani też nie miał żadnego rajdu w tym roku (około 4.5% YTD, a z dywidendą nieco ponad 5%). Cokolwiek robiły giełdy w tym roku to sektor ten nie miał na to większego wpływu. Nie wiem też czy mógłby mieć zważywszy na jego stosunkowo niewielką kapitalizację – samo AAPL nakryłoby go czapką… 😉

    Jesli ktoś chce zaspekulować na linii rząd-zbrojenia to wybrać powinien IMO jednego z głównych kontraktorów na wielkie zamówienia rządowe high tech. Jest to poza tym zabawa z dużą histerezą – zamówienie dzisiaj, efekt w najlepszym razie za parę lat. Nie wydaje mi się aby parę HIMARSów przekazane UA zdolne było poruszyć giełdę.

    1. @cynik:”sektor „Aerospace and Defense” ”
     W USA sektor zbrojeniowy jest w znacznej części państwowy (też się zdziwiłem:). Tzn. właścicielem fabryk zbrojeniowych (i licencji) jest rząd USA, który wynajmuje prywatne firmy jako operatorów produkcji (model hybrydowy). Sprawdziłem, że tak jest w przypadku produkcji czołgów Abrams i samolotów F-35. Znacza część produkcji wojskowej jest zaalokowana w firmach cywilnych (np. Boeing). Może dlatego nie ma co na giełdzie szukać „firm zbrojeniowych”, bo jest ich niedużo. Największa (na świecie) to NORTHROP GRUMMAN. Nie wiem czy jej akcje zwyżkują skokowo po inwazji na Ukrainę.

 4. Czy ja dobrze, zrozumiałem tego gościa, że ukraińskie oddziały zaporowe rozstrzelały polskich żołnierzy służących w ukraińskim wojsku? Ciekawe co na to nasze błaszczaki powiedzieli ich rodzinom.

 5. Świetny film który trzeba sobie zachować. Za kilka miesięcy Pan z wywiadu będzie albo super-analitykiem, albo będziemy się z niego śmiali, jak z poprzednich speców ;).+

 6. A tymczasem Ukraina szykuje sie na taktyczne wycofanie cywilow, majace doprowadzic do ostatecznego zwyciestwa:

  Ukraińcy powinni rozważyć opuszczenie kraju w celu oszczędzania energii – powiedział szef największej prywatnej firmy energetycznej na Ukrainie.
  […]
  Jego zdaniem opuszczenie kraju należy postrzegać jako sposób na pomoc swojemu krajowi w wygraniu wojny z Rosją.

  https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37447361-kryzys-energetyczny-na-ukrainie-ukraincy-powinni-rozwazyc-wyjazd-z-kraju

  Cos czuje, ze nadchodzaca zima bedzie wspolnym wielkim sukcesem Ukrainy, Polski i calej Unii Europejskiej.

  1. Ukraińcy powinni rozważyć opuszczenie kraju w celu oszczędzania energii

   Banderowcy od prowokacji przechodzą do farsy… 😀 😀 Polacy oszczędzają w takim razie energię od końca komunizmu… 😀 😀

   1. 1 stycznia 2023 wchodzi ustawa o ochronie ludności, która pozwoli wsadzić Ukraińców do mieszkań i firm, oraz odbierać własność firm bez odszkodowania. Lepiej siedzieć w Polsce do lata niż tam.
    Były na Ukrainie jakieś protesty, najwięcej w Odessie. Wyłapali ludzi i metodą sowiecką złapani bili się w piersi i przepraszali w mediach. Pewnie są już na linii frontu. Tam to trzeba mieć odwagę by wyjść na ulicę, przecież to w zasadzie może być kara śmierci.

    1. Ta ustawa jest chyba jeszcze w uzgodnieniach. Oczywiście ma szanse wejść w życie, znając osiągnięcia „sejmu i prezydenta”. Dziwne działania są z sobą skorelowane: przygotowany jodek potasu i niszczenie infrastruktury energetycznej. Przygotowywana jest wędrówka ludów.

     1. Mamy ni mniej ni więcej tylko zorganizowaną akcję przesiedleńczą na dużą skalę.

Comments are closed.