Autor

 


cynizm

Cynizm jest nieprzyjemnym sposobem mówienia prawdy – zauważyła kiedyś nie bez racji [Lillian Hellman]. Dla wybitnego cynika, [Bernarda Shawa] z kolei,  cynizm jest określeniem zdolności precyzyjnej obserwacji u innych,  używanym przez tych którzy jej nie posiedli.

Zdaniem jeszcze innego wybitnego cynika, [Ambrożego Bierce’a],  cynik to czarna kanaka  której wada wzroku pozwala widzieć rzeczy takimi jakimi są,  a nie takimi jakie zdaniem innych być powinny.

Nie brakuje jednak podejrzeń że cynicy to tylko ranni romantycy [Pamela Jaye Smith].  Z kolei  zdaniem Alaina de Bottona  cynicy są idealistami z niekomfortowo wysokimi standardami.

Jak by nie było,  dobrze jest uważać aby przypadkiem nie nazwać kogoś cynikiem tylko dlatego że nie wierzy w cuda niewidy [Marty Rubin]. Zwłaszcza jeśli postrzega się świat tak jak to czynią cynicy – bez szukania fałszywej nadziei [Meredith Duran].

Jest to wszystko oczywiście niezmiernie ważne ponieważ w naszym cynicznym świecie,  gdzie podejrzenie jest koniecznością,  utrzymywanie że coś jest prawdą  ma mniejszą siłę niż sugestia że mogło by nią być [Thomas King].

Nic dziwnego że będąc w tak doborowym towarzystwie cynik9 dwoi się i troi aby adekwatnie opisać nonsensy otaczającego nas świata i zasugerować jak się w  nich zachować tak aby nie stracić poczytalności,  cnoty lub portfela.

Więcej, sugerujemy jak pomimo państwa, socjalizmu i kryzysów można nie tylko przeżyć ciężkie czasy ale i w nich prosperować. Potrzeba do tego nieco wiedzy, motywacji i…   cynicznego spojrzenia na świat.

 

Tym zaś Czytelnikom którzy po lekturze bloga DwaGrosze nabiorą ochoty do spróbowania własnych sił na drodze ku finansowej niezależności,  wyzwalając się z okowów wszechobecnego socjalizmu i medialnego prania mózgów, proponujemy dołączenie do społeczności inwestorów indywidualnych TwoNuggets.

W końcu,  jak zauważył największy z cyników, [Mark Twain], brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła

 


 

 cynik9


Autor

cynik9, redaktor,
TwoNuggets Newsletter

High tech entrepreneur i inwestor. Senior executive i konsultant w wielu „ventures and adventures”. Silicon Valley, Daleki Wschód, Europa Zachodnia.

Doktor, ale nie medycyny. Semi-retired, ale nie emeryt. Fan Sinatry. Raz na wozie, raz pod wozem. Za to zawsze blisko koni… I zawsze z mottem:

Libertarianin, zwolennik szkoły austriackiej, gold money i wolnego rynku. Popularyzator wiedzy inwestycyjnej. W wolnym czasie, którego zawsze niewiele, widziany czasem na graniach Alp, czasem na jachcie a czasem konno na cudownym pojezierzu Drawskim.

“Get more knowledge or get out of electronics” – pamiętam otrzymaną kiedyś radę. Młodym ludziom chciałbym dać nieco inną: „get more freedom or get out of investing”. To wolność wyboru własnej drogi, a w szczególności wyswobodzenie się z socjalistycznej mentalności współczesnego niewolnika, prowadzi do sukcesu, w inwestowaniu i gdzie indziej – cynik9”

 

kontakt

Czytelnicy: ogólnie – ten email

Firmy: zapytania/ konsultacje/ współpraca – ten email

Media:  ten email


 

 

Jest przywilejem i zarazem wielką satysfakcją dla autora otrzymywanie obfitej korespondencji  od Czytelników.  Wasz autor  stara się wszystko czytać  i z góry dziękuje za podrzucone wątki,  sugestie,  uwagi czy krytyki.   Nie ma jednak możliwości czasowych aby odpowiadać indywidualnie na każdy email.  Przywilej ten  dotyczy wyłącznie abonentów TwoNuggets Newsletter.

Uprzejmie proszę zwrócić również uwagę na to że na blogu 2GR nie udzielamy żadnych porad finansowych.  Praktycznymi zagadnieniami inwestowania w aktywa materialne,   w tym w sektor metali szlachetnych,  zajmujemy się w kręgu inwestorów skupionych wokół prywatnego portalu  TwoNuggets.com.

 

 

POWRÓT