JAK PRZEŻYĆ I PROSPEROWAĆ
POMIMO PAŃSTWA, SOCJALIZMU I KRYZYSU

Metale szlachetne


Aktualne ceny spot, 24h
1 oz = 31.1 g

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]


[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

Indeks akcji złota HUI, 6m
[chwilowe problemy w podawaniu indeksu HUI]

Rynki dzisiaj

Archiwa 2GR

Nasi znajomi

Cynik9

 


w pracy

Zdaniem wybitnego cynika,  Ambrożego Bierce’a,  cynik to czarna kanaka  której wada wzroku pozwala widzieć rzeczy takimi jakimi są,  a nie takimi jakie zdaniem innych być powinny.

Sam cynizm,  zdaniem jeszcze innego wybitnego cynika,  Bernarda Shawa,   jest określeniem siły precyzyjnej obserwacji u innych,  używanym przez tych którzy jej nie posiedli.

cynik9Nic dziwnego że będąc w tak doborowym towarzystwie cynik9 dwoi się i troi aby sprostać nonsensom otaczającego nas świata.

A powtarzające się pytanie skąd ta 9-tka?   No, cóż,  zawsze w tym co robimy staramy się należeć do pierwszej 10-tki.  A że raz na pewnym forum internetowym dopiero dziewiąty z rzędu cynik był wolny…   ;-)


 

 poza pracą

 

Autor

cynik9, redaktor,
TwoNuggets Newsletter

High tech entrepreneur i inwestor. Senior executive i konsultant w wielu „ventures and adventures”. Silicon Valley, Daleki Wschód, Europa Zachodnia.

Doktor, ale nie medycyny. Semi-retired, ale nie emeryt. Fan Sinatry. Raz na wozie, raz pod wozem. Za to zawsze blisko koni… I zawsze z mottem that’s life.

Libertarianin, zwolennik szkoły austriackiej, gold money i wolnego rynku. Popularyzator wiedzy inwestycyjnej. W wolnym czasie, którego zawsze niewiele, widziany czasem na graniach Alp, czasem na jachcie a czasem konno na cudownym pojezierzu Drawskim.

“Get more knowledge or get out of electronics” – pamiętam otrzymaną kiedyś radę. Młodym ludziom chciałbym dać nieco inną: “get more freedom or get out of investing”. To wolność wyboru własnej drogi, a w szczególności wyswobodzenie się z socjalistycznej mentalności współczesnego niewolnika, prowadzi do sukcesu, w inwestowaniu i gdzie indziej – cynik9”

I did it my way.

kontakt

Czytelnicy: ogólnie – ten email

Firmy: zapytania/konsultacje/współpraca – ten email

Media:  ten email


Jest przywilejem i zarazem wielką satysfakcją dla autora otrzymywanie obfitej korespondencji  od Czytelników.  Wasz autor  stara się wszystko czytać  i z góry dziękuje za podrzucone wątki,  sugestie,  uwagi czy krytyki.   Nie ma jednak możliwości czasowych aby odpowiadać indywidualnie na każdy email.  Przywilej ten  dotyczy wyłącznie abonentów serwisu TwoNuggets Newsletter.

Uprzejmie proszę zwrócić również uwagę na to że na blogu 2GR nie udzielamy żadnych porad finansowych.  Praktycznymi zagadnieniami inwestowania w aktywa materialne,   w tym w sektor metali szlachetnych,  zajmujemy się w kręgu inwestorów skupionych wokół prywatnego portalu  TwoNuggets.com.

 

 

POWRÓT