Cynik9

Co to jest cynizm?

cynik9Jak zauważyła kiedyś Lillian Hellman, cynizm jest nieprzyjemnym sposobem mówienia prawdy.  Nie wypada nam z tym polemizować…  Dla wybitnego cynika  Bernarda Shawa natomiast cynizm jest określeniem zdolności precyzyjnej obserwacji u innych,  używanym przez tych którzy jej nie posiedli.  Z tym też polemizować nie będziemy…

Zdaniem jeszcze innego wybitnego cynika, Ambrożego Bierce’acynik to czarna kanaka  której wada wzroku pozwala widzieć rzeczy takimi jakimi są,  a nie takimi jakie zdaniem innych być powinny.  

Niektórzy jednak, jak Pamela Jaye Smith, podejrzewają że cynicy to tylko ranni romantycy.  Z kolei  zdaniem Alaina de Bottona  cynicy są idealistami z niekomfortowo wysokimi standardami.  To może być prawdą…

Jak by nie było,  dobrze jest uważać aby przypadkiem nie nazwać kogoś cynikiem tylko dlatego że nie wierzy w cuda niewidy [Marty Rubin].  Zwłaszcza jeśli,  jak Meredith Duran, postrzega się świat tak jak to czynią cynicy – bez szukania fałszywej nadziei .

Jest to wszystko oczywiście niezmiernie ważne ponieważ,  jak odkrył Thomas Kingw naszym cynicznym świecie,  gdzie podejrzenie jest koniecznością,  utrzymywanie że coś jest prawdą  ma mniejszą siłę niż sugestia że mogło by nią być .

Nic dziwnego że będąc w tak doborowym towarzystwie cynik9 dwoi się i troi aby adekwatnie opisać nonsensy otaczającego nas świata i zasugerować jak się w  nich zachować tak aby nie stracić poczytalności,  cnoty lub portfela.  Zajmuje się tym blog DwaGrosze.  Więcej, sugerujemy w nim jak pomimo państwa, socjalizmu i kryzysów można nie tylko przeżyć ciężkie czasy ale i w nich prosperować. Potrzeba do tego nieco wiedzy, trochę  motywacji i…   cynicznego spojrzenia na świat.

———————————

Tym Czytelnikom którzy po lekturze bloga DwaGrosze nabiorą ochoty do spróbowania własnych sił na drodze ku finansowej niezależności,  wyzwalając się z okowów wszechobecnego socjalizmu i medialnego prania mózgów, proponujemy dołączenie do społeczności inwestorów indywidualnych skupionych wokół  TwoNuggets Newsletter, internetowego newslettera dla inwestorów  ukazującego się w jęz. polskim już od 15 lat.

W końcu,  jak zauważył najwybitniejszy cynik wszechczasów [Mark Twain], brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła… 

Otóż to!

 

 

Kontakt

Czytelnicy: ogólnie – ten email
Firmy: zapytania/ konsultacje/ współpraca medialna – ten email

Uwaga – na blogu 2GR nie udzielamy żadnych porad finansowych.  Praktycznymi zagadnieniami inwestowania w aktywa materialne,   w tym w sektor metali szlachetnych i krypto waluty  zajmujemy się w kręgu inwestorów skupionych wokół prywatnego TwoNuggets Newsletter.   Po swoje zaproszenie aby do nas dołączyć kliknij tutaj.

 

 

POWRÓT