Uchodźcy drugiej fali

Poza obowiązkową dawką NATO-wskiej propagandy o stałych militarnych sukcesach banderowców trudno jest w kontrolowanych mediach głównego ścieku w Polsce znaleźć wzmiankę o kolejnej nowelizacji ustawy o pomocy dla Ukraińców. Wygląda na to że pro-ukraiński amok społeczeństwa zelżał a wymachujących ukraińskimi chorągiewkami jest jakby mniej. Z całą pewnością ma to miejsce na zachodzie gdzie entuzjazm dla wspierania Banderastanu słabnie szybko wraz z pogłębiającym się kryzysem i grożącym potopem ukraińskich uchodźców z drugiej fali.

W Polsce rząd Morawieckiego chce więc zacząć ściągać od Ukraińców przynajmniej część kosztów ich pobytu. Polscy podatnicy powinni płacić jak najmniej na tych którzy uciekają z sąsiedniego kraju – populistycznie kadzi Morawiecki po niewczasie. Nie powie rzeczy najważniejszej choć niezbyt polit-poprawnej – że przynajmniej 90% z tych „uchodźców” to zwykli oportuniści wykorzystujący okazję, którym nic nie groziło i którzy wojny praktycznie nie zaznali. Nic dziwnego że po zastartowaniu polskiego socjału część z ich powróciła do siebie, a polski socjał sobie kapie… Nikt przecież początkowo w amoku na granicy niczego nie sprawdzał, ani też potem nie weryfikował kto wraca i jak często.uchodzcy drugiej fali

Inaczej będzie w oczekiwanej drugiej fali uchodżców, i tego tak naprawdę  boi się  Morawiecki. I boi się słusznie.  Rosja zdjęła w końcu rękawiczki i wzorem NATO w Jugosławii demoluje sieć elektryczną przeciwnika.  Dla cywili siedzieć  w takich warunkach,  w nieogrzewanym mieszkaniu bez prądu, wody i kanalizacji, do przyjemności nie należy. To już lepiej Polska. I wprawdzie ukraiński klaun twierdzi publicznie że Ukraińcy mogą tak „przeżyć” nawet trzy lata to wierzyć mu można nie bardziej niż w sprawie „rosyjskich” rakiet w Przewodowie. W drugiej fali uchodźców ich przewidywana liczba może być z rzędu kilku  ładnych milionów, z czego większość najpewniej do nas. Lepiej sytuowani,  sądząc po wypasionych brykach,  i lepiej zorientowani oportuniści pierwszej fali łatwiej też mogli znaleźć punkt zaczepienia dalej na zachodzie. W drugiej fali może być więcej autentycznych uchodźców, mniej skorych do eskapad po reszcie EU. Trudno też podejrzewać Morawieckiego aby chociaż  tym razem zadbał o jakiś sensowny screening na granicy, chociażby po to aby odfiltrować elementy otwarcie faszystowskie,  o banderowskich sympatiach.

Zgodnie więc z propozycją nowelizacji ustawy, którą sejm ma niebawem przyjąć, uchodźcy mieszkający w państwowych ośrodkach dłużej niż 120 dni będą musieli wykrztusić  z siebie 50% kosztów, do 40 zł ($8.87) dziennie na osobę. Po 180 dniach suma to zwiększy się  dalej do 75% kosztów, do 60 zł ($13.2) dziennie.

Można się założyć że wśród „uchodźców” pierwszej fali w Polsce – która mimo wysiłków kijowskiego klauna z Rosją jeszcze wojny nie prowadzi – dojdzie teraz do wysypu „trudnej sytuacji życiowej” a liczba ciąż i/u „niepełnosprawnych” gwałtownie wzrośnie. W tych przypadkach bowiem nowelizacja przewiduje stosowne zwolnienie, a jakże.

Ukraiński armageddon konieczności podjęcia jakiejś pracy zacząć się ma od 1 marca ’23. Rząd Morawieckiego woli nie myśleć co będzie jeśli uchodźcy drugiej fali zagoszczą na dłużej i też zaczną ciągnąć polski socjał.

41 Replies to “Uchodźcy drugiej fali”

 1. Morawiecki nie jest Matołuszem. Jest po prostu agentem niemieckim robiącym krecią robotę w Polsce, niszczącym konkurencyjność naszego kraju. Jego nieudolność jest udawaną.

 2. „Rząd Morawieckiego woli nie myśleć co będzie jeśli uchodźcy drugiej fali zagoszczą na dłużej i też zaczną ciągnąć polski socjał.”

  No nie bądźmy aż tak naiwni, przecież nie kto inny jak oni sami zadbali o to żeby takie ciągnięcie socjalu było możliwe.

  1. Podejrzewam że nikt w najgorszych wariantach nie przewidywał że uchodźcy zagoszczą dłużej niż parę miesięcy ani że będą ich miliony.

   1. Ja z kolei podejrzewam, że całkiem świadomie Polska jest przekształcana w państwo (co najmniej) dwunarodowe.
    Nie od dzisiaj etniczna jednolitość jest solą w oku globalnej „elity” (de facto psycholi).

   2. Jak nie przewidywali jezeli wystarczylo przypomniec sobie sytuacje z UK i fala polskich imigrantow w 2004, ktorym rowniez od daty zdobycia NIN, od pierwszego dnia, przyslugiwal caly wachlarz benefitow i korzystali z tego calymi garsciami. Byla dokladnie ta sama sytuacja z pobieraniem benefitow i siedzeniem w PL, bo nikt tego nie sprawdzal.

    1. Ta sama mówisz? A mnie się wydaje że trochę inna. UK sprytnie wykorzystał sytuację dla zapewnienia sobie taniej siły roboczej ze wschodu. Kto tam siedział w PL i pobierał benefity to może i pobierał, nikt jednak nie pojawiał się w UK tylko po to aby wisieć na benefitach. A nawet jakby to straty brytyjskie z tego powodu byłyby błędem zaokrąglenia wobec zysków z fali młodych i chętnych do pracy za grosze mężczyzn.
     W PL natomiast ukraińskich meżczyzn odfiltrowano i wysłano na front a nikt mi nie powie że ukrainka z dzieckiem jest kandydatką na zwiększanie krajowego PKB. Jest obciążeniem, w dodatku bez wyraźnego końca.

 3. Poza odcedzeniem banderowców należałoby jeszcze przynajmniej próbować znaleźć w masie ludzi przekraczających granicę rosyjskich szpiegów i kandydatów na śpiochów. Wiem, że to piekielnie trudne, ale przynajmniej próbować trzeba. Chociaż pewnie już „po ptokach”…

  Wracając do Przewodowa, rzuciłem okiem na mapę sat. Typowy wschód Polski – małe wioski rozdzielone kilometrami pól i lasów. Tak się zastanawiam, jakie jest prawdopodobieństwo, że rakieta (chyba była mowa o dwóch) przypadkowo walnęła na zabudowania, a nie w las czy jezioro? Pewnie da się to wyliczyć z powierzchni jednego i drugiego. A jeżeli były to dwie rakiety, jak mogło się zdarzyć, że nie trafiwszy celu w powietrzu, spadły w to samo miejsce?

  1. Tak się zastanawiam, jakie jest prawdopodobieństwo, że rakieta (chyba była mowa o dwóch) przypadkowo walnęła na zabudowania, a nie w las czy jezioro? Pewnie da się to wyliczyć z powierzchni jednego i drugiego. A jeżeli były to dwie rakiety, jak mogło się zdarzyć, że nie trafiwszy celu w powietrzu, spadły w to samo miejsce?

   A zastanawiałeś się dlaczego nie pokazywano zdjęć robionych w dzień, a tylko w nocy gdzie można ukryć dowody i zamazać co tam się naprawdę stało.

   1. Dobry punkt. Gdyby nie była to prowokacja banderowska to Duda już wręczałby Krzyż Orła Białego bohaterowi który wrzucił te zdjęcia do sieci bo to on „uratował świat” przed atomową apokalipsą WWIII… W każdym polskim MSM byłoby z nim (z nią) po pięć wywiadów. A tak jakoś nie ma nawet wzmianki o bohaterze. Co za rozczarowanie… Jeśli się mylę to nich ktoś wskaże link…

    1. Może wśród polskich pisowskich idiotów jest jeszcze coś, taka hipoteza: Polska miała szansę zakończyć wojnę zamykając granicę z Ukrainą. Nie przeszłyby dostawy broni, ugotowaliby się szybko i już w Stambule byłoby po wszystkim. Dzięki pomocy Ukrainie doprowadzamy, rękami Rosji, do totalnego upadku największego polskiego wroga a przy okazji zyskujemy wśród przeciętnych Ukraińców wdzięczność i szacunek. Drogo wychodzi ale reset i tak nastąpi, bankructwo i tak nastąpi. Dlatego odsiew banderowców byłby wskazany. Rosja to robi ale przecież Azowców z Mariupola wypuścili a myśmy ich przyjęli w Belwederze

     1. @JS:”Polska miała szansę zakończyć wojnę zamykając granicę z Ukrainą.”
      Co za wizja (i fantazja:). I nie, nie chodzi mi o to, że taki scenariusz jest niezgodny z interesem Polski. Chyba nie czytasz komentarzy Cynika. Przecież Polska „nie ma nic do gadania”. Więc jak chciałbyś to przeprowadzić? Zresztą inne europejskie kraje (nawet Niemcy) chyba też nie mają wiele do gadania, bo wojna trwa w najlepsze i „europa” wspiera Ukrainę.

     2. „zyskujemy wśród przeciętnych Ukraińców wdzięczność i szacunek”

      To mocno wątpliwe. Spodziewanie się po ludziach z innego kręgu cywilizacyjnego i o innej mentalności swoich własnych reakcji i sposobu myślenia to fundamentalny błąd.
      Tam szacunek budzi brutalna siła, a nie dobroduszność. Patrząc przez pryzmat Konecznego to trochę podobnie jak w cywilizacji żydowskiej, o czym przekonujemy się na każdym kroku.
      Oficjalna narracja o rzekomej bliskości kulturowej to totalna bzdura i kolejne serwowane ludziom kłamstwo.

     3. Takie Jeden Łoś.

      Dowody to by sie znalazle, jakby sie komus chcialo poszukac i poczytac:

      https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/1556-4029.14943

      To jest zwykła dezinformacja. Częsci samolotu, które nam pokazano wywieziono na 3 ciężarówkach i były od róznych samolotów. To była taka sama ustawka jak z tym Przewodowem, gdzie ten dół wyglądą nie jak wybuch rakiety, a jakiegoś ładunku miny?? Nie wiemy- co tam sie stało.

      Wykazanie przez Cieszewskiego, że „pancerna” [vel kevlarowa] brzoza była zwalona tygodnie przed 10 kwietnia, a „płaty śniegu” w regularnym kształcie prostokątów leżały już parę dni wcześniej na miejscu przyszłych „wypadków” wzbudził popłoch w ekipie p. Antoniego Maciarewicza ( zapewne kolejnego agenta Londynu)

      Cieszewski wykorzystytwał jedynie zdjęcia dostępne komercyjnie, do CIA nie miał dostępu. Za obie te rewelacje prof.Cieszewski został usunięty z grona współpracowników p. Antoniego Maciarewicza.
      K Karapetjan, zastępca Prokuratora Generalnego zginął w wypadku lotniczym na terenie Federacji Rosyjskiej. W przeszłości był odpowiedzialny m.in. za przekazywanie akt dotyczących Smoleńska oraz Katynia stronie polskiej.

      Do katastrofy doszło w obwodzie kostromskim. W wypadku śmigłowca wraz z 58 – letnim Karapetjanem zginęły jeszcze trzy osoby.

      Rosyjskie służby za przyczynę katastrofy podają zaniedbania w kwestiach bezpieczeństwa oraz złą pogodę.
      W czasowej okolicy Zbrodni Smoleńskiej popełniono kilkanaście „samobójstw” i morderstw na osobach z nią związanych. Michniewicz, Zielonka, Wróbel, Cieślar, Knyż, K. Zalewski, Dulinicz, Szpineta i tak dalej. Architekt Stefan Kuryłowicz, jego asystent Jacek Syropolski „zderzyli się” nad Hiszpanią… A ich Hangar nr 21 na Okęciu, zaginął… I cisza.

      W każdym Państwie najwazniejszy jest ksiegowy . My mamy z Londynu, o zwalnianiu banków z podatków nie wspomnę..
      Mozna tak dalej.
      Nie zrobiono nic by cokolwiek wyjasnić, ot choćby te zatrucie Odry.

     4. Rosyjskie służby za przyczynę katastrofy podają zaniedbania w kwestiach bezpieczeństwa oraz złą pogodę.

      Tymczasem – jak sie okazuje – odziez jednej z ofiar katastrofy zawiera slady produktow deflagracji tlenku etylenu, czyli mowiac krotko wybuchu termobarycznego. I to jest, Plop, szach-mat w temacie zamachu na pokladzie samolotu.

     5. @Takie Jeden Łoś:
      Tymczasem – jak sie okazuje – odzież jednej z ofiar katastrofy zawiera ślady produktow deflagracji tlenku etylenu, czyli mowiac krotko wybuchu termobarycznego. I to jest, Plop, szach-mat w temacie zamachu na pokladzie samolotu.
      Na Pana mądrości podam Panu prosty przykład:
      W LAS VEGAS udało mu się włamać na imitację strony internetowej do głosowania na Florydziei zmienić wyniki „wyborów” nastolatkowi w mniej niż 10 minut.
      DEFCON to największa na świecie konferencja hakerska odbywająca się co roku w Las Vegas, podczas której hakerzy i eksperci ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego próbują włamać się do wszelkiego rodzaju systemów bezpieczeństwa komputerowego, podkreślając, jak łatwo można manipulować oprogramowaniem i sprzętem.
      https://time.com/5366171/11-year-old-hacked-into-us-voting-system-10-minutes/
      Więc Pana mądrości są kaput. Okazać się może wszystko.
      W Smoleńsku były dwa lotniska, na którym na niektórych zdjęciach były dwa samoloty. Te zdjęcia z satelity potem znikły z sieci. Można to interpretować na kilka sposobów????????????????
      Wszystko co Pan widział ma taki sam przebieg jak z Covidem. We wszystkich telewizjach taki sam przekaz, też powinien dać do myślenia.
      Pierwsze zwłoki były były całe, późniejsze w trumnach były poszatkowane, jakby KTOŚ brał udział w przygotowaniu tego. Wszystkie trumny na pogrzebie miały jednakową wagę i rozmiar. Też to daje do myślenia. Co wiemy ? Wiemy tylko tyle co służby poprzez telewizję chcą nam przekazać.
      Odziez jednej z ofiar, przecież to jakaś lipa widać od razu z jakimiś śladami. Ja się dziwię, że jeszcze nie znaleziono śladów radioaktywnych………….
      Wystarczy zobaczyć jak wygląda zwykły wypadek samochodowy. Do ubezpieczyciela masz żywy dowód zdarzenia wszystko sfotografowane z każdej strony zmierzone, policzone co i jak. Co my tutaj mamy Jakieś przekazy i mnożące się teorie i dezinformacje.

  2. Uderzeniu V-2 w Londyn towarzyszyły 2 eksplozje. Dlaczego?
   Starymi rakietami do S-300 można także strzelać do celów naziemnych.

 4. znajoma Ukrainka mówiła że jak były wydawane darmowe posiłki dla uchodźców w Warszawie to sama korzystała i widywała wielu innych którzy wcale nie byli uchodźcami, ale jak jest micha za darmo to się ją bierze jak każdy socjal. Wystarczyło mówić po ukraińsku.

  1. U nas na dworcu przychodziły menele i żule po zupę, bandy złodziejaszków wpadał i kradły zabawki i dary.

 5. I dlatego Chiny nigdy nie pozwolą, aby Rosja została pokonana militarnie lub stała się marionetką Zachodu poprzez zamach stanu. Nie możemy zapominać, że Rosja jest w rzeczywistości państwem buforowym (choć gigantycznym państwem buforowym) między Europą a Chinami. Jeśli Stanom Zjednoczonym uda się zainstalować marionetkę w Moskwie, oznacza to, że broń NATO może potencjalnie stacjonować na rozległej granicy rosyjsko-chińskiej, stanowiąc egzystencjalne zagrożenie dla Chin. Byłoby to poważnym zagrożeniem dla chińskiej suwerenności.Tym samym Chińczycy zrobią wszystko, aby zatrzymać zwycięstwo Zachodu na Ukrainie. Dlatego żaden z obecnych odwrotów na polu bitwy (o czym szeroko pisała zachodnia prasa), taki jak przejęcie Chersoniu przez Ukraińców, nie ma tak naprawdę znaczenia. Jeśli dojdzie do pchnięcia, Chińczycy rzucą swój znaczny ciężar za Putinem, aby upewnić się, że Putin nie przegra. Po prostu nie stać ich na nieprzyjazny rząd w Rosji. Poniosą wszelkie konsekwencje ekonomiczne, jakie wynikają z takiej decyzji, bo to jest kwestia egzystencjalna.
  https://www.leftbrainwave.com/2022/11/the-coming-european-economic-apocalypse.html#TOC1a
  ==========

  Doskonała, długa analiza.

  Co do fali uchodźców.
  10 milionów?
  Infrastruktura miast, zapasy żywności, kwatery, lecznictwo, szkoły….
  Nie jesteśmy w stanie organizacyjnie wytrzymać takiej fali ludzkiej bez bardzo dyktatorskiego zarządzania zasobami krajowymi.
  No i kto ma takie kwalifikacje w tym nierządzie?
  Jaruzelski z tamta armią by sobie poradził.
  Obecne struktury wojskowe czy państwowe, składające się z przydupasów, nie.

  Jak na razie mamy szczęście.
  To nie jest zima z 1981 roku……

 6. „screening na granicy” polegający na wpuszczaniu tylko tych co mają wytatuowane czarne słonce, wilczy hak czy inne ozdoby (widziałem latem takich na Krakowskim Przedmieściu)

 7. co rzad zrobi z uchodzcami, ktorzy nie beda mieli kasy na partycypacje w kosztach swojego utrzymania?

  Powie im po cichu żeby się zadeklarowali jako opiekun wielu dzieci i problem będzie załatwiony. Szanse są dobre że pieniądze które teraz rzeczywiście mogłyby się przydać, bo to będzie bardziej przypominało katastrofę humanitarną, zostały już zmarnowane przez import pierwszej fali cwaniaków których ciągłości pobytu nikt nie weryfikował („no chyba na granicy będą ich spisywali, jak będą tam wracać” powiedziała niepewnym głosem pani z ZUS zapytana raz przez moją znajomą w kwestii zasiłków).

  1. Ja się tylko patrzę kiedy temu biednemu polskiemu osłowi obarczanemu milionami Ukraińców po prostu zarwie się grzbiet i oślina padnie marnie. Bo to przecież nie tylko miliony Ukraińców ale też poważne wydatki na zbrojenia, te wszystkie F35, Patrioty, Abramsy. A na skutek idiotycznej polityki rządu kraj idzie w kierunku recesji która przychodom budżetowym nie sprzyja. PiS poza tym stał się niewolnikiem własnego BS i teraz nie może przyciąć socjału chociaż byłoby to b.przydatne.

   1. na te działania kasy nie będzie. Wobec powyższego możliwe są dwa rozwiązania: po nas choćby potop – i pis będzie chciał oddać władzę, lub są inne plany w stosunku do Polski , na razie nie ujawnione Polakom.

   2. Plan jest póki co wyraźnie widoczny – byle do wyborów, na żadne racjonalne działania budżetowe nie ma miejsca. Przycina się coraz bardziej 'prywaciarzy’, bo to na nich spadają koszty. Wojna na Ukrainie jest wykorzystywana do skoków na zasoby kraju które w normalnych warunkach były by niemożliwe do przepchnięcia – formuje nam się nowa oligarchia wokół kasty rządzącej i państwowych spółek, pod ich butem już prawie wszystko co dało się zagarnąć. Mam wrażenie że same koszty obsługi ukraińskich uchodźców to jest jakiś nieistotny procent całości i może to być po prostu wytrychem umożliwiającym wyciągnięcie większej kasy z budżetu bez nadmiernych ceregieli. A jeszcze dochodzi nowe hasło – Atom – jak widać potrzebny jest nowy Miś na miarę naszych możliwości bo CPK czy inne przekopy jakoś już nie błyszczą.

  2. zostały już zmarnowane przez import pierwszej fali cwaniaków których ciągłości pobytu nikt nie weryfikował

   Mysle, ze to bylo dzialanie celowe tj. bylo to wojenne wsparcie Ukrainy przekazane taka droga, zeby formalnie bylo bezzwrotne.

   1. to bylo dzialanie celowe

    Ja zaś myślę że była to typowo polska mieszanina szpanowania, głupoty i rusofobii, nie mająca nic wspólnego ze wsparciem wojennym. W odróżnieniu od T72 nie mogę sobie wyobrazić na czym wsparcie to miałoby konkretnie polegać.

    Trzeba powiedzieć otwarcie – za namową lub bez, wasale uwierzyli w bullshit własny hegemona – że „piekielne sankcje” na Rosję i kradzież jej $300B doprowadzą do ekonomicznej zapaści i do zmiany reżimu, a hegemon zainstaluje w Moskwie nowego swojego jaceniuka. Ergo – miliony quasi uchodźców wrócą skąd przyszły w ciągu tygodni. Nic z tego się  nie spełniło i hegemon poniósł klęskę na całej linii. A że jest od swoich wasali znacznie sprytniejszy, to konsekwencje tej porażki spadną na nich.

    1. W odróżnieniu od T72 nie mogę sobie wyobrazić na czym wsparcie to miałoby konkretnie polegać.

     Na tym, ze narod zamiast rozjezdzac sie po swiecie w poszukiwaniu srodkow do zycia lub protestowac na miejscu z powodu ich braku, siedzi spokonie na Ukrainie i obsluguje swoja armie, ktora walczy na froncie.

     1. Lipne coś to uzasadnienie, dorabiane po fakcie. Każdy reżim wolałby wsparcie w $$ czy czołgach, a nie wypuszczanie ludzi w nadziei że kiedyś wrócą. Podejrzewam że motywacja była raczej polska i powiązana z kombinacją szpanowania, głupoty oraz reperowania demografii. Normalnie „pomoc humanitarną” zaczyna się przede wszystkim miasteczkiem namiotowym na samej granicy, a nie rozdawaniem przybyszom własnych peseli i dawaniem im regularnego socjału.

     2. No przeciez $$$ i czolgi tez dostali. Ale kiedy juz Ukraina dostanie lupnia, to Ukraincy skuszeni na zachete socjalem moze wroca do PL i beda pracowac tutaj wyrownujac polska dziure w demografii. Taka pewnie jest kalkulacja za dawaniem peseli i socialu. Zawszde lepsi Ukraincy, niz inzynierowie z Afryki.

     3. Zawsze lepsi Ukraincy, niz inzynierowie z Afryki.

      Zamiast umierać za waszyngtonskiego klauna i jego reżim co sprytniejsi Ukraińcy zakładali w lecie światłowody na Pomorzu zach. i czynili to istotnie szybko i fachowo… 😉

     4. i czynili to istotnie szybko i fachowo… 😉

      No wiec wlasnie. Ostatnio w instytucji w ktorej pracuje dzieje sie to, co sie dzialo w podobnych instytucjach na zachodzie kilkanascie lat temu, czyli importuje sie mozgi (a raczej mozdzki 😉 ) z roznych czesci swiata. Chinczycy do naszych drzwi nie pukaja juz od kilku lat, z EU tez nie ma duzego tloku, za to szerokim strumieniem pchaja sie Hindusi, Pakistanczycy, afrykanczycy i oczywiscie Ukraincy. No i musze powiedziec, ze z tego calego towarzystwa, to Ukraincy zaskakuja czesto na plus nawet w porownaniu z rzadkimi okazami doktorantow polskich, ktorzy sa coraz gorszego sortu. Jesli by Pan – odrzucajac emocje – przez chwile wszedl w buty mafiozow zarzadzajacych naszym grajdolkiem, to by Pan pewnie stwierdzil, ze grzechem byloby Ukraine wspomagac i na nia placic, a nie skorzystac z nadarzajacej sie okazji importu taniej i niezlej sily roboczej. Oczywiscie mozna powiedziec, ze moze lepiej nie wspomagac, ale przypuszczam, ze ta akurat decyzja czy wspomagac, czy nie, byla poza naszymi mafiozami.

 8. uchodźcy mieszkający w państwowych ośrodkach dłużej niż 120 dni będą musieli wykrztusić z siebie 50% kosztów

  A tak z ciekawosci, to co rzad zrobi z uchodzcami, ktorzy nie beda mieli kasy na partycypacje w kosztach swojego utrzymania? Deportuje? Przeciez jesli to beda prawdziwi uchodzcy, to spodziewac sie nalezy przede wszystkim matek z malymi dziecmi…

  Autentycznie zal mi tych ludzi. O ile pierwsza fala to byly pewnie rzeczywiscie glownie cwaniaczki, o tyle teraz to beda ludzie, ktorzy nie bardzo maja inne wyjscie, bo siedziec z malym dzieckiem w mrozie i bez wody to srednia przyjemnosc. Na dodatek prawdziwi sprawcy tego bajzlu pozostana jak zwykle bezkarni, bo jakos nie wierze, zeby Rosja miala dosc sily, zeby zrobic porzadek z tlustymi kotami w Londynie czy Nowym Jorku.

  1. co rzad zrobi z uchodzcami, ktorzy nie beda mieli kasy na partycypacje w kosztach swojego utrzymania?

   Pomyślunku od Morawieckiego nikt tu chyba już nie wymaga… zwłaszcza po przerwaniu, bez żadnego ładu, składu i alternatywnych źródeł, importów rosyjskiego węgla… 😉

   1. Skoro i tak wiadomo, ze te oplaty sa nie do wyegzekwowania, to moze projekt tej ustawy jest taka sama kielbasa wyborcza jak slynne niemieckie reparacje wojenne?

  2. Jak dobrze to rozegrają w tv, to idiotów ci u nas dostatek. Polaczki pod most, ukraińcy w dom. Był spis mieszkań i domów? A ponadto planowane są pochówki, bo w każdym mieście MON ma tworzyć cmentarze „amerykańskie”. A jeszcze czeka jodek potasu – znaczy możliwości wiele.

   1. Doprawdy konieczne są „wiarygodne” informacje aby skojarzyć właściciela wypasionej Tesli na ukraińskich numerach z „cwaniaczkiem”?

    Po „wiarygodne informacje” zwróć się najlepiej do odpowiednich władz polskich które powinny dać Ci nad wyraz wiarygodną statystykę ostatniego miejsca pobytu tych „uchodżców” którzy przybyli tu w H1/22. Adresy na zachód od Kijowa możesz spokojnie zaklasyfikować jako „cwaniaczków”, nie popełniając większego błędu. Albo zapytaj się paru „uchodzców” jesli ich spotkasz, ilu z nich pochodzi z Donbasu? To też wiarygodna informacja…

Comments are closed.