Ludzie tracą głowy

W sezonie jesiennym 2020 ludzie tracą głowy. W Polsce stracił głowę J.Kaczyński. Najpierw upierał się przy wyborach w środku pandemii, dzięki czemu naraził Polaków na groźnego wirusa skutki czego widzimy obecnie. Potem odsunął opierającego się temu wicepremiera Gowina który miał jedyny   bodaj dobry pomysł w swojej karierze. Było nim przesunięcie wyborów o 2 lata,  z pozostawieniem obecnego prezydenta. Opór przeciwko przedłużeniu kadencji PiS-owskiego prezydenta o dwa lata był o tyle nieracjonalny że chyba nikt w PiS-ie, z prezesem włącznie, nie spodziewa się że formacja ta pociągnąć może dłużej.

Kiedy wsparcie posła Gowina okazało się jednak konieczne prezes Kaczyński niechętnie pogodził się z oponentem. Ceną za to była kompletnie wykolejona rekonstrukcja rządu. W jej wyniku powstał kuriozalny układ z  zapętlonymi kompetencjami. Premier i szef rządu Morawiecki jest w teorii przełożonym wicepremiera Kaczyńskiego,  który kontroluje najważniejsze resorty w rządzie. Jednocześnie jednak po linii partyjnej jego zwierzchnikiem jest szef i prezes partii J. Kaczyński. Jest to konstrukcja wysoce niestabilna, która przewidywalnie rozsypie się przy lada okazji. Tym bardziej że okazje do wysypania się tego układu będą się teraz mnożyły taśmowo.

Pierwszą już mieliśmy. Było nią widzimisię  prezesa aby wykończyć polskie rolnictwo w drodze potrzebnego  jak psu piąta noga ulepszania ustawy o „ochronie zwierząt”.   Prezes tak dobrze je ochronił że wykończył przy okazji szereg ekonomicznie istotnych działów produkcji rolnej. Ich resztki trafią zapewne  w ręce przewijającej się w polskiej legislacji od 2015 tajemniczej „wspólnoty religijnej” którą PiS zwalnia z przewidzianych ograniczeń. PiS-owskie lemingi oczywiście przegłosowały wszystko co wódz nakazał. Szef wicepremiera Kaczynskiego w rządzie, premier Morawiecki, złożył grzecznie uszy po sobie choć trudno pojąć  dlaczego. W końcu naród nie zachowa we wdzięcznej pamięci premiera który firmował idiotyczną krucjatę przeciwko krajowemu rolnictwu i stratę grubych miliardów w eksporcie.   W dodatku na demontaż rolnictwa Kaczyński wybrał nie szczyt koniunktury lecz nadzwyczaj trudną sytuację finansową kraju, szalejącej pandemii i rekordowych deficytów.

Druga okazja do wysypki rządu była jeszcze lepsza. Mimo nawrotu pandemii poseł Kaczyński postanowił po linii poselskiej podkręcić emocje odgrzewając niespodziewanie stary kotlet kompromisu aborcyjnego. Nikt go do tego nie zmuszał. Mógł z tym spokojnie poczekać  na bardziej sprzyjający klimat.  Robiąc to  doskonale wiedział że wyprowadzić tym może setki tysięcy ludzi na ulice, dołączających do już protestujących rolników i innych grup.  To że jest to w środku pandemii najwyraźniej przez myśl prezesowi nie przeszło. Kalkulacja dlaczego to zrobił pozostaje niejasna. Wprowadzenie prawdopodobnego teraz stanu nadzwyczajnego zdejmie  siłą  protesty z ulic.  Trudno sobie jednak wyobrazić aby dało to jakiś  wymierny zysk człowiekowi uchodzącemu za wirtuoza intrygi. Wygląda raczej na to że po prostu kalkulator strat i zysków naczelnika fatalnie go tym razem zawiódł.

Gdyby premier Morawiecki nie był poddanym naczelnika ale suwerennym premierem kraju, z wizją i siłą sprawczą,  to by brużdżącego wicepremiera nie tylko usunął z rządu. Na gruncie stanu wyjątkowego również internowałby go gdzieś daleko, jako odpowiedzialnego za podsycanie niepokojów społecznych na wielką skalę.  W stanie nadzwyczajnym byłoby to posunięcie raczej oczekiwane. Tymczasem wydaje się że bliższy znalezienia się na bruku jest teraz sam premier Morawiecki, któremu może nie pomóc nawet noszona okazyjnie na szabasowych kolacjach jarmułka.  Faktem jest że nieodpowiedzialnie rozpalonych emocji światopoglądowych nie da się teraz wsadzić  z powrotem do butelki zapowiedzią „negocjacji z opozycją”.  Pan premier nie ma po prostu dostatecznego autorytetu z naczelnikiem państwa pociągającym sznurki za jego plecami.

O ile tłumy na ulicach w Polsce głowy prezesa jeszcze się nie domagają to we Francji mamy wzbierający deszcz autentycznych spadających głów. Przypomina to coraz bardziej rewolucję niejakiego Robespierre’a,  przy której protesty żółtych kamizelek wyglądać mogą wkrótce jak piknik w parku. Po odgłowieniu przez islamistów nauczyciela w Paryżu odgłowili oni ostatnio kolejną ofiarę w Nicei. I pomyśleć że pewien polityk w Polsce  zauważył kiedyś  „Nicea albo śmierć”. Teraz „Nicea to śmierć” byłoby bardziej na czasie. Zwłaszcza że islamiści zrobili sobie tam już  wcześniej jatkę,   rozjeżdżając niewiernych TIR-em na chodniku.

Nie jest specjalną tajemnicą że nie mamy specjalnie wysokiego mniemania o żabojadach.  Dziwimy się jednak rządowi polskiemu że nie wykorzystuje tak pięknie odkrywającego swoją flankę przeciwnika do wyprowadzenia serii ciosów. Taki mały rewanż za ataki Francji na nas, jak chociażby na przodującą  w Europie polską branżę  transportową która poniosła ciężkie straty wraz z dyrektywą transportową unii. Przepchnięte przez Macrona „reformy” nie tylko były sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem lecz również wbrew najbardziej okrzyczanym „wartościom unijnym”. Niewiele mamy takich sukcesów na skalę unijną ale  dominacja polskich przewoźników w EU była jednym z nich. Tego było jednak zbyt wiele dla rozdających karty w EU Francji i Niemcom które musiały sukces ten storpedować. Mimo że wszystko odbyło się  w unijnych rękawiczkach wiadomo dobrze kto za tym stał i pod kogo pisana była odnośna dyrektywa.

Nie kto inny też niż Macron wspiera ideę przymusowej redystrybucji hord śniadych „doktorów i inżynierów” którzy wzbogacali dotychczas Italię i Hiszpanię pomiędzy kraje „nowej” unii.  Był też mózgiem  badania „praworządności” w tych krajach które się temu opierają. Francja demonstruje teraz na własnym przykładzie do czego euro-wariactwo które sponsorowała i któremu opierała się Polska prowadzi. Francuzi lekkomyślnie zafundowali sobie islamską piątą kolumnę, hydrę w postaci 8.5 milionowej armii islamistów  która ich kiedyś  kolektywnie odgłowi, wprowadzając w kalifacie paryskim swoją szarię raz a dobrze. Jeśli nie jest to aktem zbiorowego narodowego samobójstwa na raty, to czym jest? Wszystkie te buńczuczne zapowiedzi Macrona „dociskania śruby” islamskim fundamentalistom po niewczasie to już tylko puste gesty i musztarda po obiedzie. Przy tysiącach meczetów i milionach wiernych,  chętnych do odgławiania niewiernych nie brakuje.  Tak zwana „integracja” i multi kulti poniosły w Europie całkowitą porażkę.

Francja straciła swoją duszę i nikt już tego nie odwróci. Głowę właśnie traci. Wątpliwe czy ktoś,  nawet  prezydent Marine le Pen, uratować może jeszcze La Grande Nation.

34 Replies to “Ludzie tracą głowy”

 1. ▌▌Nie wiem czy to naprawdę jakaś pociecha, że proces utraty głowy nie ogranicza się tylko do naszej guberni — jeśli szybko nie wymienimy naszej krajowej klasy politycznej (goniąc przede wszystkim volksdeutchów, socjalistów, bolszewików i marksistów), to dla naszej niepodległości niewesoła perspektywa znów się rysuje…

  ● Jedna była niemiecka minister w rządzie Angeli Merkel właśnie mówi: — „Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić!”

  ● Druga była niemiecka minister w rządzie Angeli Merkel właśnie wypowiada Polsce wojnę i mówi: — „To jest wojna!”

  ● Trzecia była niemiecka minister w rządzie Angeli Merkel w gruncie rzeczy właśnie mówi: — Polacy! Plujemy na waszą Konstytucję, na wasze prawa, na to, kogo tam demokratycznie sobie wybieracie i na to czego w swojej większości chcecie! O tym, jakie prawa będą u was obowiązywać nie decydujecie wy, tylko my — niemieccy nadludzie z misją cywilizowania ras niższych, takich jak Polacy!

  .

 2. ▌▌Coraz więcej osób „traci głowy”!

  Wódz proniemieckiej Platformy Obywatelskiej, herr Budka, ostatecznie zrzuca maskę i rozpoczyna otwartą walkę przeciwko Polsce forsując wprost, już bez żadnych ogródek formułowany (przez szalenie popularną w Niemczech byłą minister w rządzie Angeli Merkel) niemiecki plan „zagłodzenia Polski i Węgier”!

  „Pogratulować” herr Budka — Niemcy na pewno podziękują! Miejmy nadzieję, że Polacy wprost przeciwnie: mając jeszcze w pamięci śmierć członków swoich rodzin w efekcie działań polskich volksdeutschów…

  .

  ● „19 XII 1984 r. przebywał w Płocku były I. sekretarz KC PZPR Stanisław Kania. Na spotkaniu z kadrą kierowniczą «Petrochemii» powiedział m.in.: «Nie myślcie, że sytuacja w Polsce się zmieni. Jesteśmy przygotowani do jej utrzymania przy użyciu wszelkich dostępnych środków, łącznie z interwencją zewnętrzną».” — „SI Małopolska” nr 4, 1985.

  .

 3. ▌▌„Dla uściślenia, «5 dla zwierząt» nie przeszła przez Senat, wróciła do Sejmu i dostała czkawki.”

  Tak, ale wciąż oficjalnie obowiązująca w PiS narracja jest taka, że Piątka Kaczyńskiego przeciwko polskiej wsi była genialna, teraz trzeba tylko dopracować ulepszone metody jej wprowadzenia w życie!

  Nigdzie nie ma choćby piśnięcia, że był to już kolejny szalony, autorytarny atak mentalnego PRL na kolejną polską branżę (jedną z ostatnich!) gospodarki RPRL — tym razem na polskie rolnictwo.

  — A ch… tam z polską wsią!!!

  .

  ▌▌W 1943 r. władza niemieckich socjalistów z NSDAP zarządziła natychmiastowe zamknięcie większości polskich sklepów i zakładów rzemieślniczych, gdyż stwierdzono, że „ich liczba znacznie przewyższa potrzeby ludności”. Niezastosowanie się do tego zarządzenia groziło wysoką karą.

  Dziś partia polskich socjalistów z PiS — biorąc wzór z niemieckich okupantów — dokładnie w ten sam sposób stwierdziła, że „naturalne futro przekracza potrzeby ludności” RPRL (ponad maoistowski mundurek) — tak jak wcześniej stwierdzała dokładnie to samo w przypadku spożycia tego i owego, liczby aptek czy lekarzy, e-papierosów, wiatraków, prywatnych środków ochrony przed pandemią, badań na obecność koronawirusa, usług pocztowych, wolnych (czyli prywatnych) przedszkoli i szkół, start-upów, czegokolwiek…

  .

  ● „«Socjalizm jako pojęcie identyfikowany jest z błędami, z wypaczeniami, z konfliktami, itp. Trzeba zmienić punkt ciężkości, to znaczy nie tyle mówić że socjalizm był dobry, jest dobry, ale że może być dobry, będzie dobry» — z narady psychologów-ekspertów w Biurze Prasowym Rządu.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 9, 1982.

  .

  1. ▌▌Co, nikt nie odpowiada? No to sam sobie odpowiem… :﴿

   .

   Ogólnie ludność RPRL nie kojarzy nawet prostych faktów jakimi sposobami socjaliści z RPRL metodycznie mordują każdą gałąź polskiej gospodarki, która mogłaby zarobić pieniądze i tym samym zagrozić ich wszechwładzy do nieskończonego pasożytowania na miejscowej ludności (obecnie kradną jej POŁOWĘ majątku!).

   Zaraz po włączeniu przez PiS „zielonego światła dla innowacyjności i start-upów” PiS… zabronił ich sprzedawać! (czyli tą samą metodą, co polskiego rolnika przypisał do uprawiania ziemi na wieki wieków amen).

   Postawiłeś nowego Fejzbuka, Instagrama albo AliExpress i są na nie kupcy (jak na inne jednorożce) za dziesiątki miliardów dolarów?

   Hola, hola, koleżko! — najpierw nasi partyjni urzędnicy z PiS jako specjaliści najwyższego wtajemniczenia muszą przeprowadzić proces wyrażania zgody na sprzedaż tego twojego Fejzbuka!

   Skoro możesz mieć miliardy, to podziel się z Partią albo zapisz się do kolejki — właśnie kończą proces wydawania zgody na sprzedaż przeglądarki Netscape i licencji na produkcję polskich pagerów…

   .

   ● „Ogólna uwaga metodologiczna — uderzać propagandowo celnie to znaczy nie uderzać w zbyt wiele osób naraz, ani też nie godzić w przeświadczenie zbyt licznej rzeszy społecznej.
   ● Uwaga metodologiczna — należy ograniczać użycie samego słowa socjalizm, posługiwać się wartościami socjalizmu, a nie samym terminem.”
   Propaganda stanu wojennego w ocenie psychologów i socjologów w Biurze Prasowym Rządu, 1982 r.

   .

 4. ▌▌A propos „tracenia głowy” — od czasu wyciągnięcia Kaczyńskiego z szafy PiS naraz zaczął tak zręcznie rozhuśtywać i podgrzewać społeczne emocje, jakby jego zamiarem było wywołanie w Polsce Pierwszego Powstania AntyKovidowego.

  ● Bo my nie błagamy o wolność od Kovida, my o nią walczymy!

  ● Front Wyzwolenia od Kovidian!

  ● Wolność od Kovida musimy wywalczyć sobie sami!

  ● Kto przeżyje wolnym będzie, kto umiera wolny już!

  .

  ● „«My nie musimy się wstydzić 13 grudnia. Od tego dnia rozpoczął się marsz ku Polsce Bezkryzysowej» — tow. Mieczysław Rakowski do stoczniowców 10 XII 1983.” — „SI Małopolska” nr 79, 1983.

  .

  1. ▌▌Miliony Polaków mają już odporność na chińskiego wirusa, ale i tak są represjonowani przez PiS przymusową kwarantanną pod groźbą konfiskaty mienia i 8 lat więzienia (jak dla brata — bliźniaka…).

   .

   ● „«Kredyt zaufania, którym Partia darzy społeczeństwo, ma swoje granice» — tow. Tadeusz Porębski na III Kongresie Nauki Polskiej.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 162, 1986.

   .

  1. ▌▌W tej dziedzinie postęp socjalizmu w PRL był wprost fenomenalny — być może najliczniejszą kategorią w partyjnej księdze cenzury (nawet przed sprawami politycznymi) były zakazy informowania o szalejących infekcjach odzwierzęcych, gdyż bardzo szkodziło to w pozyskiwaniu dolarów niezbędnych do przeżycia o kolejny rok najlepszego ustroju:

   — Towarzysze: po prostu przestańcie o tym mówić!

   .

   ● Co najmniej dwa razy w roku Tarnogórskie Zakłady Mięsne przeżywają odwiedziny amerykańskiego inspektora sanitarnego. Na kilka dni przed spodziewaną wizytą demontuje się stare, mocno już wyeksploatowane maszyny i w nocy wywozi do lasu. W międzyczasie urządzenia nowszego typu doprowadza się do stanu względnej przyzwoitości, starannie czyści podłogi i ściany, uzupełnia braki, a na koniec cała załoga udaje się do magazynu i przebiera się w białe — specjalnie na tę okazję przygotowane — stroje robocze. A kiedy inspektor nacieszy oko i odjedzie, wszystko błyskawicznie wraca do starego, wypracowanego porządku.” — „KAT” nr 6, 1985.

   .

  2. ▌▌No ale jak to? To już mycie rąk, maseczki i 2-metrowy dystans nie wystarczą?

   Straszna sprawa — cały świat zapełniają wirusy: od norek, przez owady, drzewa i glebę, ale głupi Polacy wszystko „kupią” i za wszystko zapłacą swoją dziedziczoną z pokolenia na pokolenie biedą…

   .

   A co ze słynnymi nadziewanymi chinką nietoperzami latającymi sobie kędy chcą? Chyba nie powiecie, że bez darmowej, socjalistycznej „służby zdrowia” same z siebie doznały cudownego uleczenia? Nie ma cudownych uleczeń bez szczepionki z fenolu!

   Idzie zima — socjalistyczni urzędnicy będą organizować wielkie palenia nietoperzy w jaskiniach w ślad za norkami i dzikami z RPRL? (Socjaliści z NSDAP też organizowali wielkie palenia — i ponoć w tym samym celu, a potem były do nich o to wielkie pretensje, ciekawe czemu…)

   A tu już słychać o wirusach chinki przenoszonych przez psy i koty? Je też czeka wielkie palenie w krematoriach drive-tru?

   Socjaliści w Chinach już przecież kiedyś dla dobra socjalizmu wyłapali wszystkie wróble w kraju… A przecież jako następna grozi nam już pandemia kataru, na który wciąż nie ma skutecznej szczepionki!

   .

   — Postęp panie, nie poradzisz…

   .

 5. Walkę z COVID przez śledztwo epdemiologiczne i kwarantanny przegrała strefa euro z wyłączeniem może Austrii i części Niemiec. W tym momencie jest to wakacyjny import i namnożenie w szkołach. Dalej dzięki działalności foliarzy od „Plandemii nie ma” śmierdzących inspiracją GRU z daleka, lokalny Bantustan PL nie jest w stanie zrobić nic i idzie drogą szwedzką do kwadratu na starcie. Będzie szybko mocno i intensywnie najbliższe 8 tyg zapewni namiastkę odporności stadnej i wygasanie epidemii do końca roku.

  1. wina foliarzy powiadasz?
   a ja myslalem ze problemem jest brak pomyslu na walke z pseudopandemia i konajaca sluzba zdrowia. No chyba ze tym pomyslem jest brak pomyslu a sluzba zdrowia wyglada tak jak miala wygladac

   1. Brak pomysłu to ma zidiociałe i roszczeniowe społeczeństwo UE które oczekuje że najlepszy sposób jakim jest noszenie dobrych maseczek i dystans ICH nie dotyczy bo nie wygodnie….. Patrz TAJWAN zero problemów z COVID lockdown i podobnymi rozpaczliwymi próbami zawracania pękniętej tamy KIJKIEM. Oczekujesz że rząd będzie bronił przed wirusem??? może poproś mamę pogrozi mu palcem albo opozycję oni wiedzą jak pokrzyczeć na protestach w dużych grupach.

  2. Dalej dzięki działalności foliarzy od „Plandemii nie ma” śmierdzących inspiracją GRU z daleka,
   Najpierw prosze sobie zobczyć kto opatentował nazwe covid, w jakich mediach została ona wykreowana, jakie spółki na tym szmal przytuliły z Big Pharmy i kto nakręca tą panikę. Kto drukuje pieniądze i od razu pomysły na nie.
   A skąd my mamy dukającego ministra.
   Pana umysłowe problemy widać aż nadto onuco Londyńska.

   1. Polecam zamiast powielać NOŚNE bajki z internetu samodzielne sprawdzanie albo dla leniuchów fakenews.pl Chociaż pożyteczni idioci nie są podatni na żadne dawki dowodów to przypadki nieuleczalne.

    1. Sprawdzamy samodzielnie:

     https://euromomo.eu/graphs-and-maps/

     W Europie Zachodniej cokolwiek dzieje sie w Belgii, Wloszech i Hiszpanii. Ale jest to tylko troche wiecej niz nic. I na dodatek takie troche wiecej niz nic dzieje sie o tej porze roku, co roku. W reszcie EZ nie dzieje sie ABSOLUTNIE NIC. Poki tego nie wyjasnisz, to ja nie zamierzam traktowac powaznie tego co wypisujesz.

     1. Tak w skali Europy dziej się naprawdę niewiele więcej niż np w Japonii 200tyś ofiar bomb atomowych zrzuconych przez Hegemona to jest nic przy 100mln społeczeństwie. Na tych wykresach skala jest zbliżona. Tylko większość ludzi ma na tyle ograniczone możliwości intelektualne, że nie jest w stanie dostrzec potencjału na multiplikację liczb z tych wykresów z równowartości trupów jednej bomby atomowej. COVID ma jeszcze spory potencjał puszczony w samopas. Azjaci mający średnio wyższe IQ kolektywnie to rozumieją dlatego u nich zatrudnienie rośnie a w Europie spada. Oni się COVID nie boją bo ich przeciętny potencjał intelektualny jest wystarczający na samo dyscyplinowanie i kontrolę tej Grypki.

     2. Tylko większość ludzi ma na tyle ograniczone możliwości intelektualne, że nie jest w stanie dostrzec potencjału na multiplikację liczb z tych wykresów z równowartości trupów jednej bomby atomowej.

      COVID w Szwecji byl z grubsza puszczony samopas. I jakos potencjalu multiplikayjnego w temacie trupow nie wykorzystal. Pewnie jest intelektualnie ograniczony, ze nie wiedzial, ze ma swoje 5 minut 🙁

    2. @Leggmason:”Polecam zamiast powielać NOŚNE bajki z internetu samodzielne sprawdzanie albo dla leniuchów fakenews.pl ”

     Pytanie kontrolne. Po czym rozpoznajesz czy wiadomość w jakimś serwisie jest prawdziwa czy nie? Po kroju czcionki? Wielkości liter? A może są używane jakieś specyficzne słowa kluczowe. Ja zawsze mam problem z rozpoznaniem co jest (fake) newsem. Proszę, naucz nas jak to robisz. Chyba że to talent i prawda objawiona niedostępna „ciasnym umysłom”:)

    3. International bankers under the House of Rothschild acquired an interest in the three leading European agencies.

     Wszystkie media sa ustawione z Londynu

     Wracaj do swojej piwniczki pajacyku.

     1. Czy Moderator mógłby ostudzić nieco rozgorączkowanych rozmówców?

      Tu się zaczyna robić forum Onetu albo innej Wyborczej.

      ——————-
      MOD: Racja! Moderator ma wiele innych zajęć i chciałby uniknąć roli policjanta apelując o odpowiedzialne zachowanie się dyskutantów. Jeśli nie odniesie to NATYCHMIASTOWEGO skutku to zmuszony będę ograniczyć liberalny dotychczas dostęp na to forum wyłącznie do węższego kręgu zarejestrowanych i przestrzegających regulaminu użytkowników.

      Przywracam Regulamin w menu, bo widocznie niektórzy o nim zapominają. Każdy post naruszający ten regulamin będzie odtąd wywalany do kosza bez dalszego komentarza.

     2. Oni najlepiej płacą polecam….. Zaletą pracy dla City jest też extra premia od Billa na święta.

  3. Pan kowidianin ma wyksztalcenie biologicznie to od razu widać, że Expert przez duże X, mam do Pana uprzejme 2 pytania:
   1) Proszę o informację, kto i kiedy wyizolował wreszcie tego zbrodniczego wirusa? Nagroda 100kUSD nadal czeka.
   2) Dlaczego, osoby trafnie punktujące logiczne braki i naruszenia wszelkich reguł medycznych, gospodarczych i wolnościowych to foliarze i ruskie onuce, proszę rozwinąć temat i uświadomić nam kryteria?

    1. Ale o postulatach Kocha nic w tej publikacji nie napisali. Z tej publikacji dalej wiec nie wynika, czy to co wyizolowali powoduje objawy chorobowe, ktore obserwujemy. Rownie dobrze mogli wyizolowac z tego pacjenta 100ml wody… A nawet jesli ten wirus powoduje objawy grypopodobne, to jak widac ze statystyk zgonow w panstwach UE jakoby objetych pandemia, objawy te sa ostatecznie niezbyt grozne dla czlowieka.

    2. Słuchaj londyńska [XXXXXXXXXXX] to badanie nie spełnia podstawowych norm

     brak podania gęstości izolacji

     brak wykonania postulatów Kocha.

     ad.2 ten portal wystrugany przez MI6, Mosad czy CIA jest tyle samo wart [XXXXXXXXX] co Twoje badania

     —————–
     MOD: Bez wycieczek osobistych, pls. Post łamie regulamin. Nie zmuszajcie Panowie moderatora do dokręcenia śruby i przejścia do ostrzejszych działań.

  4. Wlasnie wyguglalem, ze fundusz inwestycyjny Esaliens TFI (dawny Legg Mason TFI) jest wlascicielem sporego pakietu akcji spoleczki technologicznej z New Connect, ktora zamierza wprowadzic na rynek wielkiej mocy analizator, ktory bedzie analizowal wszystko, a nawet wiecej (tzn. miedzy innymi koronawirusa SARS-COV-2). Badz ze mna szczery – jak czekista z czekista – czy Ty masz cos wspolnego z tym funduszem, czy to tylko przypadkoa zbieznosc nazy i pseudonimu?

   1. Chyba widzisz że wyniki słabe ? Kiepsko się skubie prowizjami po kilka % rocznie od „zarządzania” mamy zezwolenie City na dorobienie w aferze Grypowej. Więc opchniemy ten papier na fali zakupów PPK tak samo jak opychaliśmy razem z Rysiem polski EXXON „funduszom” emerytalnym. To były dobre lata.

 6. Dla uściślenia, „5 dla zwierząt” nie przeszła przez Senat, wróciła do Sejmu i dostała czkawki.
  Czy będzie dalej forsowana nie wiadomo.

 7. ale w PL jest nie lepiej bo po 1990 roku związkokracja + politycy uruchomili gen samozagłady/depopulacji kraju tzn zus pracodawca+zus pracownik+pit a po pracy vat+akcyza+cło+inne opłaty/podatki + dowolna interpretacja przepisów podatkowych ………w PL od zawsze wszelkiej maści służby stały na straży socjalizmu/ogłupiania ludzi

  to jest niesamowite – globaliści puścili w obieg wirusika typu korona i cała gospodarka światowa leży bo statystyczny kocmołuch karmiony bajkami w masmediach godzi się na zamykanie w domu i w razie czego dźganiem patykiem w nos a później dobrowolnie podda się szczepieniu – ludzi są głupsi niż ustawa przewiduje ………..
  jakim to trzeba być jełopem żeby kochać socjalizm?!

  pozdrawiam zarobionych z

 8. Naiwnością jest przekonanie, że prezes czy premier stracił głowę czy postępują irracjonalnie. Wręcz przeciwnie, wszystkie ich decyzje, skorelowane z czasem są tak wyrafinowane jak nigdy dotąd. Niestety lud krzyczący jeb..ć pis tego nie widzi i o to chodzi, dzięki temu można wdrażać kolejne etapy misternego planu zniewolenia.

  1. „Wręcz przeciwnie, wszystkie ich decyzje, skorelowane z czasem są tak wyrafinowane jak nigdy dotąd. ”

   Dokladnie tak-ludziom sie wydaje ze to glupota podczas gdy uderzenia sa bardzo precyzyjne i doskonale wykonane-to jest praktycznie DOSKONALE realizowany plan rozpetania chaosu i wprowadenia systemu totalitarnego.Ciosy nie sa przypadkowe tylko uderzaja precyzyjnie w jedna grupe spoleczna za druga niszczac kolejne sektory gospodarki(glownie te ktore moglyby byc konkurencyjne na rynkach miedzynarodowych) oraz flekujac te czesc elektoraru ktora chocby w teorii mogalby byc prawicowa jednoczesnie rozzuchwalajac lewactwo(ktore w dalszej perspektywie ma przejac wladze po skompromitowaniu idei prawicowych i konserwatywnych).
   Sadze zreszta iz to nie Kaczynski za tym stoi-to juz tylko figurant szarpany wlasnymi fobiami,realnie rzadzi marionetka banksterow i to ich plan jest realizowany:Polak ma byc znowu jak niegdys dziad i „podczlowiek” calujacy w tylek Niemca za „prace” przy zbiorze szparagow bez umowy-a zeby mu sie zmaina statusu nie zamarzyla „ometkowany” jako homofob,rasista i „dzikus ze wschodu”.Zas jakikowliek majatek ktory jeszcze pozostal pojdzie do starych panstw Uni(no w koncu na jakies twarde aktywa musza wydac te wydrukowane biliony)i na „odszkodowania” dla „starszych i madrzejszych”.Po cos umieszczano bankstera,Gowina i ich ekipy w „starym pisie” i teraz widac po co.
   Nie zeby Zachod mial byc pominiety w tych planach-tam tez sie wlasnie konczy dobrobyt:”za duzo tej demokracji bylo”-czas ustratyfikowac spoleczenstwo i odtworzyc „klase panow”.

   1. Trafna diagnoza najlepszym motywatorem do wygnania na zachód wykształconej siły roboczej jest bezrobocie 10%. Afrykańscy inżynierowie zawiedli a społeczeństwo się starzeje.

Comments are closed.