Duce i 5-tka dla osłów

Kaczynski wymysł „5-tki dla zwierząt” przywodzi na myśl mechanizmy stare jak świat,   przerabiane przez ludzkość od Aten i Rzymu po średniowiecze i  po czasy współczesne. Przerabiali je  Niemcy za Hitlera, Rosjanie za Stalina. Przerabiali Polacy za Bieruta, Gomułki, Gierka,  Jaruzelskiego i przerabiają za Kaczyńskiego.   Z tych czy innych powodów, niezależnie od uwarunkowań,    z normalnego leadera ugrupowania politycznego wyłania się w pewnym momencie duce. Czy führer, cesarz, pierwszy sekretarz, wielki mistrz, jak go zwał tak zwał. I podporządkowuje sobie otaczającą go hierarchię w sposób absolutny. Demokracja nie stanowi w tym przeszkody, ktoś musi przecież rządzić.

Wystarczy aby duce i jego grupa opanowali władzę raz, a dobrze i pozwolili naturalnym procesom działać. Procesy te są wszędzie podobne. Podobne były za Cezara w Rzymie, nie tak różne na dworach królów i nie tak odmienne są w tak zwanych demokracjach. Duce rządzi i tworzy wokół siebie hierarchię zależnych od niego potakiewiczów. Z czasem poprzez nich zaczyna postrzegać rzeczywistość i dzięki nim odkrywa  własną  nieomylność. 

Dysydentów od linii duce grupa eliminuje. W swoim czasie w modzie było wbijanie na pal,  potem zsyłka do gułagu czy transport do konzentrationslager.   Od lat już jednak, powiedzmy od czasów wczesnego Gomułki, żadnych mokrych robót do tego nie potrzeba. Całkowicie wystarcza groźba wypadnięcia z łask duce i nie znalezienia się na „biorącym” miejscu listy wyborczej. Nie mówiąc już o takich tragediach osobistych jak nie dostanie się żony do rady nadzorczej spółki państwowej.

Mamy zatem znany od stuleci układ  „dobrej zmianyu dobrego żłobu pod wodzą absolutną  dobrego ale stopniowo coraz bardziej oderwanego od rzeczywistości duce. Po drugiej stronie mamy pasywne masy nie mających nic do gadania i nic do ugrania. Okresowe igrzyska dla ludu w postaci tak zwanych wyborów, przy odpowiednio skutecznym medialnie duce, przeszkody dla jego władzy nie stanowią. Główne zadania duce są  dwa. Raz, tak wyprać umysły mas demokracją aby wydawało się im że to one „rządzą” i aby siedziały w związku z tym cicho. I dwa, jak manewrować wewnątrz obozu władzy tak aby nie pojawił się przypadkiem konkurent zagrażający jego pozycji.

Co bardziej inteligentni  wiedzą że masom zostawić  muszą  niezbędny margines swobody. Dać się im wyszumieć, dać im zarobić. Dać wyjechać, dać paszport, dać 500+. Może nawet dać im wzmacniający morale PR że ich kraj  jest „ich” i że nie jest bantustanem z ostatniej półki. Margines taki zapewnia brak iskrzenia na styku obóz władzy – cicha reszta, w myśl paktu „my nie ruszamy was, wy nie ruszacie nas”.  Całkiem bez iskrzenia i ruszania  jest ciężko bo interesy stron są sprzeczne.    Ale przy  pewnej zręczności  udaje się na ogół osiągnąć coś w rodzaju paktu o aktywnym zawieszeniu broni.

Bez takiego paktu i bez koniecznego marginesu swobody grozi duce rewolta rządzonych  mas a być może nawet gilotyna czy pluton egzekucyjny. Przekonał się o tym rumuński duce Causescu i wielu innych. Jeżeli jednak duce zachowa pragmatyzm i da  masom wymaganą  swobodę to  panować może sobie przez dekady. Doskonale rozumie to duce Białorusi Łukaszenka którego księstwo po dwudziestu paru latach dopiero teraz próbuje przejąć CIA.

Władztwo duce Kaczyńskiego w Polsce nigdy nie dorówna rekordowi Łukaszenki. Problemem jest sam duce który na starość traci dawny elan i staje się  coraz bardziej apodyktyczny. Ostatnio brutalnie naruszył wspomniany pakt między obozem władzy a cichą resztą. Zrobił to w sposób wyjątkowo nierozważny – narzucaniem swojej „5-tki dla zwierząt” bez ładu, składu i bez pozorów jakiejkolwiek dyskusji. Bez żadnych namacalnych  korzyści ani dla siebie ani dla obozu władzy któremu przewodzi zadał cichej reszcie ciężkie, nieuzasadnione niczym straty.

Zabraniając takiej czy innej hodowli zwierząt duce nie tylko uszczupla przychody swojej grupy władzy. Wtrąca się przede wszystkim  w rzeczy do których zwyczajowo się nie wtrącał i  wtrącać się nie powinien. Niszczy tym materialnie swoich poddanych a na dodatek zubaża wszystkich bo wszyscy mają się zrzucić na bailout dla poszkodowanych. Całe to zamieszanie duce wywołuje ponadto w środku pandemii.   Trudności gospodarcze jakie pociąga za sobą odebranie ludziom warsztatu pracy i redukcja ich dochodów  jedynie się pogłębią i to w czasie najbardziej niefortunnym z możliwych. Jeśli nie jest to symptomem szaleństwa naczelnika państwa to ciężko jest powiedzieć co jeszcze mogłoby nim być.

O utracie politycznego wyczucia ze strony duce świadczy też to że brnie on w bagno  trwając uporczywie przy powziętej decyzji.  Duce za młodu tego błędu by nie popełnił.  Czujnie wskazałby palcem kozła ofiarnego,  i przykładnie go ukarał za to że mu źle doradził  i czym prędzej wycofałby się z burzącej pakt ustawy.  Tymczasem  duce stosuje presję bezpośrednią na podległych mu zagończyków. Żąda „dyscypliny partyjnej” w głosowaniu nad mało ważną  sprawą czysto obyczajową. Gotowy jest na wszystko aby szkodliwy bubel prawny swojego autorstwa przeforsować.

Nie wiem czy rzeczy, w tej materii przynajmniej, były aż tak różne za innych duce, od Hitlera czy Mussoliniego choćby poczynając, po Bieruta, Gierka a na Jaruzelskim kończąc. Parlament przecież zawsze wtedy działał, dokładnie jak dziś. Posłuszne duce media wszystkiemu przyklaskiwały, dokładnie jak dziś. Wskazane przez duce ustawy demokratycznie przeprowadzano, a jakże, dokładnie jak dziś.  I nawet parlamentarzyści, dokładnie jak dziś, bali się po prostu wychylać aby nie narazić  się duce. To jak zarzynać krowy jest im przecież całkowicie obojętne. To czy zarżną przy okazji ich właścicieli jest im też obojętne. Ale stracić dla tego miejsce biorące na liście wyborczej? No way!

Być może tym razem raz jeszcze uda się duce numer przeforsować.  Wyrzuci jednych,  zawiesi drugich, przekupi trzecich.  Dokooptuje więcej BMW.   Jeszcze być może raz czy dwa karnowskie gadzinówki czy TVP odkryją że „większość Polaków popiera 5-kę dla zwierząt”. Jakże by inaczej. Jeśli trzeba odkryją nawet że większość Polaków z ulgą przyjmie podwojenie się cen żywności i o niczym innym nie marzy. 

Ale wydaje się że dni kultu duce i jego paktu ze społeczeństwem są policzone. Pakt jest dead.   Duce naruszył go i spowodował straty.  „Dobra zmiana” poniesie tego konsekwencje.

27 Replies to “Duce i 5-tka dla osłów”

 1. Szanowny Cyniku9. Chciałbym zwrócić na szybko uwagę, że z sekcji komentarzy zaczyna robić się śmietnik. Jeden wstawia kilkadziesiąt linków do stron, drugi wkleja cytaty na pół ekranu. Pamiętam czasy, kiedy nic takiego nie miało prawa prześliznąć się pod czujnym okiem Moderatora. Czy komentarze z założenia nie powinny dotyczyć publikowanej na blogu treści i wyrażać opinię komentujących? Nie róbmy z DwóchGroszy kolejnego Onetu czy innej Wybiórczej. Od jakiegoś czasu merytoryczne wypowiedzi pod artykułem można policzyć na palcach jednej ręki. Reszta to jakiś bełkot.
  To takie dwa grosze pod rozwagę od wieloletniego czytelnika.

  1. MOD: racja. Drogi czytelnik z epistołami na całą stronę został poproszony o ograniczenie cytatów do 50 słów i wypowiedzi do 300. Niestety MOD tak nieszczęśliwie zresetował system o parę godzin wstecz, z całkiem innych powodów, że 2 czy 3 ostatnie chronologicznie komentarze bloga niestety wycięło. Sorry!

   Przypominam więc wszystkim raz jeszcze o demokratycznych limitach 50/300 słów, nie chcąc jednak wprowadzać tego formalnie do regulaminu. Podobnie przypominam że można posłużyc się linkiem niż wstawiać sążniste cytaty. W regulaminie jest poza tym punkt mówiący że post ma dotyczyć wyłącznie tematyki wpisu – też racja.

 2. ▌▌W hallu Krzepicki rozmawiał z wysokim, szpakowatym brunetem. Obaj przy wejściu Dyzmy wstali. Nastąpiły powitania i prezentacje.

  — Jakże tam, dyrektorze, przesilenie rządowe? — rzucił od niechcenia Nikodem.

  — Właśnie w tej sprawie miałem zaszczyt tu przybyć — skłonił się doktor Litwinek.

  — Jak to, w tej sprawie?

  Wszyscy oczekiwali w napięciu odpowiedzi.

  Litwinek sięgnął do teki i wyjął kopertę, po czym zrobił małą pauzę i wśród ogólnej ciszy powiedział uroczystym głosem:

  — Wielce szanowny panie prezesie. Przybywam tu z polecenia pana prezydenta Rzeczypospolitej, by w jego imieniu prosić pana o przyjęcie misji tworzenia nowego rządu. Oto list odręczny prezydenta.

  .

  — Panie prezesie — rozpoczął Krzepicki, widząc skłanianie się pryncypała ku przychylnej decyzji — panie prezesie, ot już mam myśl. Wkrótce po objęciu urzędowania wyjedziemy do Londynu.

  — Po co? — z niechęcią zapytał Dyzma.

  — Po co? Po pożyczkę zagraniczną, kto inny nie dostałby, ale pan ma przecież tam szalone stosunki. Zapewne niejeden z pańskich kolegów oksfordzkich zajmuje teraz w angielskim życiu publicznym wysokie stanowisko. A nuż uda się panu prezesowi uzyskać pożyczkę?

  .

  — Z czego? Nie z czego, moi państwo, tylko z kogo?! Z was się śmieję, z was! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków!

  — Panie!…

  — Milczeć — wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. — Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha… Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!…

  Nareszcie udało mu się włożyć monokl. Obrzucił wszystkich pogardliwym spojrzeniem i wyszedł trzaskając drzwiami.

  Doktor Litwinek przerażonym i zdumionym wzrokiem przesunął po twarzach obecnych: na każdej był zakłopotany uśmiech, pełen politowania.

  — Co to znaczy? — zapytał. — Kto to ten pan? Pani Przełęska odezwała się:

  — Niech pan wybaczy, panie dyrektorze, to mój siostrzeniec, a szwagier prezesa. Zwykle bywa spokojny… jest niespełna rozumu.

  — To wariat — wyjaśnił wojewoda.

  — Biedny chłopak — westchnęła panna Czarska.

  — Aha — uśmiechnął się doktor Litwinek — no, oczywiście, wariat.

  .

  ● „Kariera Nikodema Dyzmy” — Tadeusz Dołęga-Mostowicz, 1932 r.

  .

 3. tez tak myślałem, ale czasy się zmieniają. robota przynosi wiecej zysku jak są roboty i powoli masy (czyt. wyborcy, prole, urzednicy , lud)
  nie są potrzebni władzy. bo po co? potrzebni władzy sa bankierzy by porzyczyli następny kwartał by niemaszki nie podbili naszej piaskownicy. a lud? kogo to dzis obchodzi?to czy demonstruja (naiwniacy) czy wsciekaja sie po cichu nie ma znaczenia. bo to nie sa rzeczy wazne. tak nasza praca, nasz byt jest zupełnie obojetny każdemu.

  zobacz wszystkie kraje pod dyktando banków (i firm farmaceutycznych zyjacych od kredytu do kredytu) posłusznie niszczą własnych obywateli rozwalają wszystko co się da. Przecież działaja na swoją szkodę! i co wiecej nikt sie nei wyłamuje (a kto sie wyłamuje to mu sie robi zajazd)

  lewicowcy wymyslili sobie podatek od robotów i ochrona w ten sposob bioróznorodności genetycznej grupy ludzkiej. Oczywiscie nikt tego robił nie będzie. Po prostu wyrżnie się niepotrzebnych dadliczbowych homo i tyle. Trzeba tylko bedzie przezyc wojne atomowa z chinami ii swiat bedzie zupelnie inny. I oni to wiedzą a wy ciemny lud, dziennikarze i madrale nie macie o tym pojęcia

 4. Niewątpliwie nasz satrapa poczuł by się dowartościowany gdyby poczytał w jakim doborowym towarzystwie go tu stawiają.
  Ale niech mi ktoś wytłumaczy jedno – na czym polega sekret tego człowieka? Dlaczego jakiś niepozorny dziadek może pociągać za sznurki nawet nie mając żadnego ku temu formalnego umocowania? Dlaczego są mu posłuszni ludzie którzy nie są mu podlegli w żaden sposób? I w końcu, dlaczego ktoś go w końcu nie wykopie z partyjnej centrali – czy cała partia to takie doborowe towarzystwo że same popychadła tam zasiadają?

  1. @rasputnik:”dlaczego JarKacz”
   Pytanie jest szersze. Czemu jedni ludzie słuchają innych (bez przymusu!). Przecież takich przywódców Historia zna mnóstwo. Czemu ludzie słuchają przywódców religijnych, plemiennych, politycznych a nawet artystów czy ekspertów? Ja, oprócz trywialnych powodów, że mają w tym interes, widzę jeden. Ludzie wierzą, że ten ktoś ma rację (wie lepiej) i poprowadzi ich w „dobrym kierunku”.To jest naturalna wiara ludzi (nawet całkiem inteligentnych), którzy zdają sobie sprawę, że są dziedziny życia w których „inni” są od nich lepsi i jak spotkają kogoś kto sprawia wrażenie człowieka uczciwego i szczerego to gotowi są poddać się jego przywództwu.

  2. zadajesz pytanie na które udzielono już odpowiedzi w tekście. kaczka to przecież obcy agent wpływu. zastał wyznaczony by zniszczyć gospodarkę bantustanu co widzimy po lockdownach następnie wprowadzić oskubany i wkurzony naród do wojny najpierw w białorusią a potem z rosją. tak reżim toczy z nami wojnę domową przy pomocy armii obłąkanych hipochondryków, reżimowej prasy i TV.
   kłania się audycja https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3w_(s%C5%82uchowisko)
   ludzie naprawdę uwierzyli, że marsjanie atakują
   wszystkie działania karła mają ten sam kierunek.najpierw wojna domowa na ukrainie teraz próba wojny domowej na białorusi w planach kaliningrad i rosja. muslisz że po co ten cały przekop na mierzei wiślanej?
   wojny chciał brat bliźniak knypka pchając się na wojnę z gruzją.
   zmuś się do oglądania reżimowego dziennika i odwracaj to co paplają reżimowi dziennikarze. poznasz ukrywana prawdę

   1. @jannowak:”że po co ten cały przekop na mierzei wiślanej”
    ??? Sugerujesz, że przekop mierzei to „casus belli”i Rosja nas z tego powodu zaatakuje?
    Może to i prawda ale w związku z tym zastanawiam się czy możemy „cokolwiek” robić na swoim terytorium bo może jakieś państwo nas zaatakuje. Czego jeszcze nie możemy robić?

  3. ▌▌Czy cała partia to takie doborowe towarzystwo że same popychadła tam zasiadają?

   Tak, partie polityczne w Polsce to skupiska wytrenowanych rekordzistów kraju w kategorii sprzedajnych miernot — sprzedaliby własną matkę i osobiście wylizali d… I. prezesa („praca za seks”), gdyby tylko miało to przynieść jakąś korzyść.

   .

   ▌▌Na czym polega sekret tego człowieka?

   Póki nie wypłynęła żadna ekskluzywna wiedza z egzotycznych spotkań z 4 oczy należy zakładać, że robił to co inni: jeździł po kraju doglądać struktur, wiernych wynagradzał pieniędzmi ukradzionymi podatnikom, w partii niszczył wszystkich wyrastających ponad przeciętność, a razem niszczyli wszystkich w partiach konkurencyjnych.

   Tyle tylko, że robił to lepiej od innych. Zawsze ktoś taki się będzie.

   .

   Na tym tle znacznie ciekawiej wygląda przeszłość jego byłego sojusznika: L. Wałęsy.

   Nawet w wywiadach z późniejszymi wrogami Wałęsy przebija niekłamany podziw: genialna intuicja w latach 80.: zawsze wiedział kiedy działać ostrożnie, a kiedy ostro, mówił jak może się rozwinąć sytuacja z juntą Jaruzelskiego — i faktycznie tak było!

   .

   Dziś, znając agenturalną przeszłość Wałęsy, łatwo odtworzyć, czemu Wałęsa zawdzięczał swój „polityczny geniusz”.

   Łatwo mieć „genialne wyczucie polityczne”, gdy kieruje kimś oficer prowadzący wrogiej siły: mówi kiedy działać ostro (bo trzeba uwiarygodnić lidera w oczach jego wyznawców, a wszystko na pewno pozostanie bez kary), a kiedy przycichnąć (bo we wrogiej armii trwa właśnie przegrupowanie sił i potrzeba spokoju — niepokorni zostaną z całą surowością ukarani: pobici lub zabici).

   Można nawet częściowo zdradzać przyszłą linię polityczną, dzięki czemu „niezłomny wódz” zyska opinię „genialnego stratega”, a może nawet dołączy do siatki autorytetów moralnych i Naczelników Państwa…

   .

  4. ▌▌Maksymalną sprzedajność udowadniają też głosowania:

   ● jednej nocy pełne samozachwytu nad własnym humanitaryzmem głosowanie nad niszczeniem całych branż polskiej gospodarki, niszczeniem życia konkretnych Polaków w imię „ludzkiego traktowania zwierząt”…

   ● …a niewiele wcześniejszej nocy głosowanie nad maksymalnie okrutną eksterminacją wszystkich dzików w Polsce — wykrwawieniem wszystkich w męczarniach.

   .

   — „Panie Lang, to my decydujemy, kto jest Żydem!” (NSDAP)

   .

  5. ▌▌Metody promocji agentów i samoreplikacji agentury poprzez agenturę wpływu są dobrze opisane w wielu miejscach, a świetnie (na oryginałach z Kremla!) udokumentował to Władimir Bukowski w „Moskiewskim procesie”, jeden z tysiąca możliwych cytatów:

   „Co gorsza, skoro nawet niegdyś można było wykombinować sobie usprawiedliwienie, by uniknąć konfliktu z władzą, teraz nie trzeba było żadnych kombinacji. Po co się narażać na pałowanie OMON-u dla prawdy stuprocentowej, skoro za siedemdziesięciopięcioprocentową można zostać mężem stanu ze służbowym samochodem? Po co się śpieszyć, skoro to, co jest dzisiaj zabronione, jutro może być dozwolone? Cecha szczególna gorbaczowowskiej «demokratyzacji» polegała na tym, że kontrolowani mieli szerszy margines swobody niż niekontrolowani: niekontrolowanych rozpędzano brutalnie za połowę tego, na co pozwalano kontrolowanym.”

   .

   ▌▌A przy okazji jeden z wielu smakowitych cytatów: jak może wyglądać praktyczna realizacja socjalistycznej „Operacji pierzyna” w innym kraju niż Polska — pouczający dokument z samego Kremla:

   „Albo nagle taki oto zapis:

   «Leopold Rothschild
   Wielka Brytania
   Nr 16383 z 18.09.90 r.
   Potwierdza zainteresowanie Wielkiej Brytanii utworzeniem syndykatu bankowego, udzielającego kredytów pod zastaw lokat złota.»

   Nie podejmuję się osądzić, czy miało to związek z faktem, że po sierpniowym puczu okazało się, iż zapas złota ZSRR «zniknął» bez śladu…”

   ● „Moskiewski proces” — Władimir Bukowski

   .

  6. Ale niech mi ktoś wytłumaczy jedno – na czym polega sekret tego człowieka?

   Ja sam nie wiem, wiec moge wytlumaczyc 😉

   Chodzil do klasy z Leibem Fogelmanem i w zwiazku z tym stoi wysoko w nieformalnej hierarchii, ktora liczy sie bardziej, niz formalna hierarchia wladzy, ktora jest dla picu. Takie tlumaczenie oczywiscie zaklada istnienie nieformalnych hierarchii, czyli spiskow, wiec jesli nie lubisz teorii spiskowych to sprobuj znalezc wytlumaczenie alternatywne. Chetnie poslucham 😉

 5. Wpisem sie zawiodlem. Kompletrny brak analizy na czym polega fenomen wladzy Kaczynskiego. Przeciez on formalnie jest tylko zwyklym poslem. Nigdy nie piastowal stanowiska pozwalajacego mu miec jakies nadzwyczajne „haki” na ludzi. Czemu wiec temu zwyklemu poslowi nie moga inni ludzie ze swiecznika po prostu powiedziec, zeby „spadal na bambus prostowac banany”?

 6. ▌▌Tak jeszcze a propos ułatwienie dla przyszłych badaczy późnego okresu rządów Zjednoczonej Lewicy:

  W całym medialnym zgiełku zwróciłbym uwagę na PUBLICZNIE PREZENTOWANE motywacje do wypuszczenia ukazu o dyscyplinie partyjnej w sprawie w zasadzie czysto obyczajowej, sprzecznej z głoszonym programem wyborczym oraz motywacje dla kontynuowania fali partyjnych represji spadających na pokornych polityków ZL, którzy zbyt mocno uwierzyli w oficjalny program wyborczy:

  — Jest to najzupełniej oczywisty dla partyjnych politruków element łamania charakterów i test wierności w każde szaleństwo Wodza — jego szaleństwo i antypolskie działania nigdy nie będą szaleństwem i antypolskim działaniem — to po prostu kolejna próba odsiania najwierniejszych z wiernych, którzy wstąpią na wyżyny wewnętrznej Partii Doskonałej, która w końcu dokona zbawienia całej reszty…

  .

  Mimo sondaży przewidujących możliwość wygrania w I. turze — niedawno Andrzej Duda w II. turze wygrał w sześciu województwach. Teraz PiS odnotowuje rekordowy spadek poparcia, nigdy nienotowany w tej skali na przestrzeni ostatnich lat…

  Co tam Polacy, co tam Polska, co tam PiS-owski elektorat nawet! — grunt, to wykuć podwaliny wewnętrznej Partii Doskonałej, która dokona zbawienia całej reszty…

  .

  ● „Min. Tejchma na spotkaniu z plastykami stwierdził: — «Rada Państwa nie chce przedłużać w nieskończoność stanu wojennego, ale władze będą tak długo stosowały ostre restrykcje, dopóki nie uzyskają szerokiego poparcia społecznego».” — „Tygodnik Mazowsze” nr 10, 1982.

  ● „«Kredyt zaufania, którym Partia darzy społeczeństwo, ma swoje granice» — tow. Tadeusz Porębski na III Kongresie Nauki Polskiej.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 162, 1986.

  ● „«My nie musimy się wstydzić 13 grudnia. Od tego dnia rozpoczął się marsz ku Polsce Bezkryzysowej» — tow. Mieczysław Rakowski do stoczniowców 10 XII 1983.” — „SI Małopolska” nr 79, 1983.

  .

  1. Kiedym stawił się u nieba wrót
   Przed Najwyższym się skłonić kazali.
   Pan zapytał mnie, jakem swe życie wiódł
   — Jak to jak? Budowałem socjalizm!

   Na to rzecze Pan: — Cóż w tym za treść?
   Synu, jaśniej, mów, drżę z ciekawości!
   — Budowałem świat, jak głosi wieść:
   Dobrobytu i sprawiedliwości.

   — Miałeś szczęście więc — powiada Pan
   — Że poznałeś go, żeś życia w nim zaznał
   Bo ja taki świat bez nędzy i zła
   Próbowałem sam stworzyć od dawna!

   Nie udało się, a zatem mów
   cóżeś zdziałał, w tym świecie jak w niebie?
   Ileż to dobrych uczynków i słów
   Wzbogaciło twe życie i ciebie?

   Lepszy znałeś świat na pewno, więc
   Żyłeś mądrzej, wśród szczęśliwszych ludzi
   Życiem godnym, prawdziwym, co sens
   Bierze z wiary, że nie próżno się trudzić!

   To wspaniałe tak, tak, tak, tak przeżyć swe dni!
   Pan raduje się, więc przerywam od razu:
   — Budowaliśmy socjalizm i…
   Na nic więcej nie było już czasu!

   — Budowaliśmy socjalizm i…
   Na nic więcej nie było już czasu!

   — Budowaliśmy socjalizm i…
   Na nic więcej nie było już czasu!

   ● „Kiedym stawił się…” — Andrzej Garczarek 1981; muz. Stanisław Klawe.

   .

 7. Ale głosowanie nad 5-ką doprowadziło Senat to pewnego dysonansu, które może ostatecznie umożliwić PiSowi jego przejęcie

 8. każdą władzę można zmienić w sposób inteligentny bez protestów i robienia zadym……wystarczy pójść po 90% swoich oszczędności do tzw banku/skoku i część tej wypłaconej gotówki zamienić np. na nowe banknoty chf lub/i kupić sobie złoto fizyczne /monety bulionowe/ ….i socjaliści mają koniec zabawy ….
  a zadłużeńce/gołodupce/ niech żyją skromniej, oszczędzają a nie wszystko na kredyt….znam zadłużeńców którzy za pieniądze z postojowego /!/ polecieli kupić gadźety np fajfona za ponad 4tys zł żeby mieć jakieś koszty ….poza tym na rynku nie ma produktów które chcą klienci np nie ma samochodów z silnikami wolnossącymi benzynowymi o pojemności 1.6,2.0 konstrukcyjnie przystosowanych do LPG IV generacji tzn wtrysk pośredni i luz zaworowy regulowany hydraulicznie /automatycznie/……

 9. Jeden z lobbystów na rzecz gigantów technologicznych wygadał się na Twitterze, że przekazał Ministerstwu Cyfryzacji listę stron internetowych, profili sieci społecznościowych, oraz kanałów YouTube, które należy niezwłocznie zablokować.

  https://twitter.com/piotrmiecz/status/1265316941452980224

  Kim jest Piotr Mieczkowski?
  Piotr Mieczkowski to Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland, która w domyśle powinna zajmować się rozwojem usług cyfrowych w Polsce, a de facto zajmowała się na przykład intensywnym lobbowaniem na rzecz uchwalenia przez Parlament Europejski tzw Dyrektywy #ACTA2, która pod płaszczykiem ochrony praw autorskich implementuje mechanizmy prawne umożliwiające cenzurę internetu na dużą skalę.

  Co ciekawe założycielami Fundacji Digital Poland są firmy technologiczne, a wśród nich tacy giganci jak Microsoft, koncern Ringier Axel Springer, VISA, T-Mobile, ale także polskie UPC, TVN czy Polpharma.
  >https://web.archive.org/web/20200527204347/https://www.digitalpoland.org/kto

  Niezwykle niepokojącym wydaje się więc być stwierdzenie, że „wystarczy zdjęcie” w kontekście tajemniczej listy stron, którą jak pisze Mieczkowski „wystawił na widelcu” Ministerstwu Cyfryzacji.

  Smaczku dodaje temu fakt, że wbrew temu co widzimy w mediach, w sprawie cenzury wobec obywateli dogadują się ze sobą strony działające podobno po przeciwnych stronach barykady. Silnie podkreślający swoje związku z obecną parlamentarną opozycją TVN pośrednio negocjuje warunki cenzury z rządem, z którym bezpardonowo walczy wspomniana opozycja.

  No chyba, że media pokazują co innego, a w dusznych gabinetach rozgrywają się zupełnie inne gry niż igrzyska przedstawiane ludowi…

  Co oczywiste, w internecie tego typu stwierdzenia nie uchodzą płazem i aktywiści z grupy #StopACTA2 zwrócili uwagę Mieczkowskiemu na obowiązujący w Polsce Art 54 Konstytucji, który mówi:

  Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

  Próby wyjaśnienia przez aktywistów istotnej roli wolności słowa, nawet ponosząc pewne jej koszty uznał, że poglądy innych ludzi, z którymi się nie zgadza są dla niego warte tyle co objęta gangreną kończyna, która należy odciąć.

  Dalszy ciąg tej dyskusji także jest dalece niepokojący. Jedynym argumentem, jakim się posługiwał były inwektywy. Strofujących go zaś aktywistów nazwał płatnymi zabójcami i płatnymi pachołkami!

  Przypominam, że sam pracuje w organizacji lobbującej na rzecz korporacji.

  W pewnym momencie doszło do tego, że całym zajściem zdenerwowała się Wiceminister Cyfryzacji Wanda Buk.

  Z czasem dyskusja zaczęła się robić dla niego coraz bardziej niewygodna i zaczęły się pojawiać fakty wskazujące na jego działania w konkretnym interesie, konkretnych podmiotów gospodarczych, a nie dobra społecznego. Z resztą jakim dobrem społecznym miałaby być cenzura?

  Mieczkowski zaczął kolejno blokować wszystkich interlokutorów, z nadzieją, że ta zbierająca coraz większe zainteresowanie dyskusja nie przejdzie na tematy dla niego najbardziej niewygodne. Pani Minister wyjaśnił, że zablokował anonimowe, złośliwe konta, nie mając nawet świadomości, że Pani Minister, jak i cała rzesza innych obserwatorów tej dyskusji doskonale widziała czyje, imienne konta blokował.

  Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z ta dyskusją samodzielnie to może to zrobić:
  >https://twitter.com/piotrmiecz/status/1265316941452980224

  Nie możemy jednak zagwarantować, że niektóre wpisy w międzyczasie nie zostaną usunięte.

  Najistotniejszym jednak wnioskiem z tej dyskusji, jaki należy wyciągnąć nie jest złośliwość lobbystów, ale fakt negocjacji korporacji z rządem w zakresie ustalenia konkretnych miejsc i osób funkcjonujących w internecie, które ich zdaniem należy pozbawić możliwości publikacji.

  Taka polityka jest jawnie sprzeczna z Konstytucją, którą jednak dokładnie ci sami ludzie i te same korporacje nie przejmowały się lobbując za Dyrektywą #ACTA2. Dzisiaj już widać wyraźnie, że nie chodziło o żadne prawa autorskie, ale tylko i wyłącznie o kontrolę mediów nad internetem i uniemożliwienie obywatelom swobodnej komunikacji. Wyraźnie już widać, kto i w jaki sposób chce kontrolować wymianę idei, myśli i informacji.

  Wydaje się być teraz także istotnym, aby Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło listę stron internetowych, które zdaniem Fundacji Digital Poland nie powinny funkcjonować w przestrzeni publicznej.

  Obywatele mają prawo wiedzieć, kto jest tak niewygodny dla lobbystów, że wnioskują oni o tak drastyczne i niezgodne z prawem działania.

  https://www.wykop.pl/

  Za: Dziennik gajowego Maruchy (2020-05-29)

  Pod w/w tekstem na na wykop.pl ukazało się Oświadczenie przesłane przez Piotra Mieczkowskiego:
  https://drive.google.com/file/d/1AE55t6KIG8JQy_S_MzQfidI-YN0asLXx/view?usp=sharing

  Autor, pan Piotr Mieczkowski najpierw ubolewa, że jest “regularnie atakowany” przez różne środowiska “dezinformujące Polaków“. Każdego kto nie zgadza się z opiniami Autora i prowadzoną przez jego środowisko stroną internetową, chciałby on po prostu pozamykać. Cytat: “Niestety, ale rosyjskich państwowych agentów, płatnych trolli, foliarzy, szurii nie można wyedukować. Działają oni bowiem celowo i z premedytacją. Jedyne wyjście to zamykanie notorycznych kłamców – tych którzy nic nie robią tylko dezinformują.“

  W Oświadczeniu podany jest również link do strony facebookowej zawierającej listę tych, których “należy pozamykać”. Nie wiadomo czy chodzi jedynie o zamykanie stron internetowych czy również zamykanie publicystów wyrażających swoje poglądy na tych stronach, niezatwierdzone przez pana Piotra Mieczkowskiego i jego sponsorów.

  Łowca Szarlatanów
  Aktualizacja listy: 25.05

  Wszystkich szarlatanów nie wyłapiemy ale to nie znaczy, że nie warto próbować. Z tego też powodu powstał pomysł aktualizowanej listy stron i grup promujących pseudonaukę. Część z tych ludzi na dezinformacji zarabia sprzedając swoje produkty, część promuje własną osobę, część sieje dezinformację dla samego robienia szumu. Jedni zajmują się tylko tym, inni od czasu do czasu zamieszczają nieprawdziwe, pseudonaukowe materiały. Wszyscy jednak szkodzą i promują pseudonaukę. To wierzchołek góry lodowej – lista będzie aktualizowana regularnie a projekt rozwijany. Jeżeli znacie inne strony i grupy dajcie o nich znać w komentarzach lub na priv.
  —————————————————————
  Strony:
  10 Blog Da Zdrowie https://www.facebook.com/10blogdazdrowie/
  17anon Polska https://www.facebook.com/17AnonPolska/
  5G Otwórz Oczy https://www.facebook.com/5gOtworzOczy
  Absurdy proszczepionkowców https://www.facebook.com/absurdyproszczepionkowcow/
  Anonymous Info Army Poland https://www.facebook.com/AIAPL
  Antykultura https://www.facebook.com/Antykulturaprogram/
  Barbara Kazana – Naturoterapia https://www.facebook.com/BarbaraKazana.Naturoterapia/
  Bezlitosna immunizacja https://www.facebook.com/BezlitosnaImmunizacja/
  Biały SaiBaba – Oryginalne produkty Grzegorza Śleziaka https://www.facebook.com/sklepbialysaibaba/
  Biodoktor https://www.facebook.com/biodoktoronline/?
  BioNatur – Ewelina Kocuba https://www.facebook.com/bionaturewelinakocuba/
  Biorezonans Bioanna https://www.facebook.com/Bioannalodz/
  Biorezonans-Bicom https://www.facebook.com/Biorezonans-Bicom-522315661165736/
  Boso Po Zdrowie https://www.facebook.com/portalbosopozdrowie/
  Centrum Terapii Holistycznych “Dr Holy” https://www.facebook.com/holydoctors16/?
  Chemitrails Globalna Komora Gazowa https://www.facebook.com/Chemitrails-Globalna-Komora-Gazowa-217569738678162/
  Chemtrails – smugi chemiczne na niebie nad Nysą i Polską https://www.facebook.com/Chemtrails-smugi-chemiczne-na-niebie-nad-Nysą-i-Polską-354369308747490/
  Czy szczepienia są bezpieczne? https://www.facebook.com/czyszczepieniasabezpieczne/
  Damian Terka – Determination https://www.facebook.com/terkadamian/
  Deprogramator https://www.facebook.com/Deprogramator/
  Detektyw Prawdy https://www.facebook.com/detektywprawdy/
  Dociekliwość Myślenia jest Ważna https://www.facebook.com/dociekliwosc/
  Domy Zdrowienia https://www.facebook.com/domyzdrowienia/
  Dr Jerzy Jaśkowski https://www.facebook.com/JJaskow/
  Dr Jerzy Jaśkowski – grupa wsparcia https://www.facebook.com/jerzyjaskowskipl
  Dr. Mario https://www.facebook.com/Dr-Mario-100408101366263/
  Ekomed biorezonans Pabianice https://www.facebook.com/Ekomed-biorezonans-Pabianice-794577233945650/
  Epidemia szczepień https://www.facebook.com/EpidemiaSzczepien/
  Fakty o Szczepieniach https://www.facebook.com/Fakty-o-Szczepieniach-113220068768123/
  Forum Polska https://www.facebook.com/ForumPolskaOnline/
  Głęboka Świadomość https://www.facebook.com/glebokaswiadomosc/
  Globalna Swiadomosc https://www.facebook.com/GlobalnaSwiadomosc/
  Globalna świadomość https://www.facebook.com/globalna.info/
  Globalne oślepienie https://www.facebook.com/globalneoslepienie/
  Globalne przebudzenie https://www.facebook.com/globalneprzebudzenie10/
  Globalne przebudzenie https://www.facebook.com/Nietubyc
  GlosGminny.pl https://www.facebook.com/glosgminny/
  Gronoterapia, czyli Kuracja Winogronowa https://www.facebook.com/gronoterapia/
  Harmonia. Twoje zdrowie, Twoja odpowiedzialność https://www.facebook.com/harmoniatwojezdrowie/
  HarmonyH2o.com https://www.facebook.com/ZywaWoda/
  HomeoBiologika https://www.facebook.com/HomeoBiologika-2225637524314952/
  Homeopatia PL https://www.facebook.com/Homeopatia-PL-457630270962904/
  Homeopatia Polska – PL https://www.facebook.com/Homeopatia-Polska-PL-1506923259526757/
  Hubert Czerniak – Włączamy myślenie https://www.facebook.com/hubertczerniak15/
  Iluminaci – wezwanie do przebudzenia https://www.facebook.com/iluminaci.nwo/
  Jarek Kefir Bez Cenzury https://www.facebook.com/jarek.kefir.bez.cenzury/
  Jasna Strona Mocy https://www.facebook.com/jasnastronamocyJSM/
  Jerzy Zięba – grupa wsparcia https://www.facebook.com/Jerzy-Zi%C4%99ba-grupa-wsparcia-1006179902865290
  Jerzy Zięba – Konto zapasowe https://www.facebook.com/JerzyZiebaKontoZapasowe/
  Jerzy Zięba – linki oraz materiały https://www.facebook.com/JerzyZiebaLinkiOrazMaterialy/
  Justyna Socha https://www.facebook.com/justynasochastopnop/
  Killuminati https://www.facebook.com/Killuminati-156158134734280/
  Killuminati 2 https://www.facebook.com/killuminati.pl.2/
  Killuminati-wear.com https://www.facebook.com/KilluminatiKnowYourEnemy
  Koronawirus- informacje Polska https://www.facebook.com/Koronawirus-informacje-Polska-102607677968572/
  Koronawirus Polska https://www.facebook.com/KoronaWirusPolska2020/
  Krematorium Kłamstw https://www.facebook.com/Krematoriumklamstw/
  KwantoMed Terapie Biologiczne https://www.facebook.com/medycyna.fizykalna/
  LasSzamana.pl – Szamanizm, Świadomość, Harmonia https://www.facebook.com/LasSzamanapl/
  Łazariew https://www.facebook.com/lazariew/
  Leczenie jodem https://www.facebook.com/Hashimoto-Leczenie-Jodem-1202144943189693/
  Magia ziół i natury. Polscy Patrioci, STOP NWO. https://www.facebook.com/ZiolaPolscyPatriociPrzeciwNWO/
  Marek Skoczylas https://www.facebook.com/Marek-Skoczylas-209675429539482/
  Medycyna. Andrzej Więckowski https://www.facebook.com/lek.med.andrzej.wieckowski/
  Menu Źycia https://www.facebook.com/menuzycia/
  Michał Tombak – Fan Club https://www.facebook.com/tombakfanclub/
  Mleko dla dzieci SMILK https://www.facebook.com/smilkmleko/
  Myśl Samodzielnie https://www.facebook.com/Nowy2017/
  Naprotechnolog/Ginekolog Wroclaw Andrzej Banach https://www.facebook.com/NaprotechnologWroclaw/
  Neo – Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes https://www.facebook.com/odkrywamyzakrytecom/
  Neos – Nowy system dla Polski https://www.facebook.com/neOSPolska/
  NEOS 1Polska.pl https://www.facebook.com/listaspoleczna/
  Nie bierz czipa / Don’t take the chip https://www.facebook.com/Nie.bierz.czipa/
  NIE dla szczepień https://www.facebook.com/NIEdlaszczepien/
  Nie Pochodzę Od Małpy https://www.facebook.com/NiePochodzeOdMalpy/
  Niewygodne pytania https://www.facebook.com/Niewygodne-pytania-110860440555449/
  Nieznana Rzeczywistość https://www.facebook.com/nieznanarzeczywistosc/
  Noemi Demi https://www.facebook.com/noemidemicom/
  Odkrywamy Zakryte. https://www.facebook.com/odkrywamyzakrytecom/
  Odkrywamyzakryte.com https://www.facebook.com/Odkrywamyzakrytecom-100759374683251/
  Odmładzanie Na Surowo https://www.facebook.com/odmladzanienasurowo/
  Odpromiennik.co – odpromienniki, antyradiatory, neutralizatory https://www.facebook.com/odpromiennik.co/
  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/
  Otwarty Umysł https://www.facebook.com/alienxgate.otwartyumysl/
  Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych https://www.facebook.com/zespolszczepien/
  Pawel Jan Mroz https://www.facebook.com/paweljanmrozz/
  Paweł Skutecki https://www.facebook.com/SkuteckiPawel/
  Pepsi Eliot https://www.facebook.com/PepsiEiot/
  Płaska Ziemia, Nowy Porządek Świata & Więcej https://www.facebook.com/RealWorldInformations/
  Pod stołem – skróty https://www.facebook.com/Pod-sto%C5%82em-skr%C3%B3ty-642106379515015/
  Polacy przeciw globalizacji, syjonizmowi i NWO https://www.facebook.com/razemprzeciwkosyjonizmowi/
  Polacy Przeciw Manipulacji Mediów https://www.facebook.com/PolacyPrzeciwManipulacjiMediow/
  POLITYWATORY https://www.facebook.com/POLITYWATORY/
  Polscy Patrioci, STOP NOW https://www.facebook.com/PolscyPatriociPrzeciwNWO
  Polska Akademia Zdrowia https://www.facebook.com/PolskaAkademiaZdrowia/
  Polska Szkoła Homeopatii Klasycznej https://www.facebook.com/Polska-Szko%C5%82a-Homeopatii-Klasycznej-209019695856361/
  Poszukiwacz Prawdy https://www.facebook.com/prawdyposzukiwacz/
  Prawdaxlxpl.wordpress.com https://www.facebook.com/Prawdaxlxpl/
  Prawo do życia https://www.facebook.com/pdzycia/
  Prostodocelu – Michał Źulikowski – Trening i Dieta / Konsultacje https://www.facebook.com/prostodocelukonsultacje/
  Protokoły Mędrców Syjonu https://www.facebook.com/Protoko%C5%82y-M%C4%99drc%C3%B3w-Syjonu-240238209474875/
  PubMed.Info https://www.facebook.com/PubMed.Info/
  Raw Retreats Polska https://www.facebook.com/RawRetreatsPl/
  RAWdzinka https://www.facebook.com/rawdzinka/
  Rawstacja https://www.facebook.com/rawstacja/
  Recall Healing (Totalna Biologia) https://www.facebook.com/RecallHealing/
  Rezonans Źycia – Biofeedback, Biorezonans, Medycyna Energetyczna https://www.facebook.com/BiorezonansPolska/
  Samoleczenie metodą BSM https://www.facebook.com/samoleczenie.metoda.bsm
  Samsun Biorezonans https://www.facebook.com/Biorezonanssamsun/?
  Siła Wilka – Konsulting personalny: dieta, forma i zdrowie, a styl życia https://www.facebook.com/silawilka/
  Sklep Green Harmony – Zdrowie, Świadomość, Natura https://www.facebook.com/sklepGreenHarmony/
  Sławomir Sikora https://www.facebook.com/SlawomirSikoraPL/
  SMOK Elektrosmog https://www.facebook.com/smokelektrosmogwroclaw
  Starożytni Kosmici https://www.facebook.com/niebocentryzm/
  Stop Chemtrails nad Polską https://www.facebook.com/StopChemtrailsNadPolska/
  STOP Elektrosmog https://www.facebook.com/ElektrowrazliwiTOmy
  STOP Illuminati https://www.facebook.com/STOP-Illuminati-215443398614804/
  Stop Mafii Medycznej – Materiały ujawniające wałki medyczne https://www.facebook.com/Stop-Mafii-Medycznej-Materia%C5%82y-ujawniaj%C4%85ce-wa%C5%82ki-medyczne-1527198287358011/
  Stop nop https://www.facebook.com/Stop-nop-1755319857815601/
  STOP Przymusowi Szczepień https://www.facebook.com/StopPrzymusowiSzczepien/
  Stop szczepieniom https://www.facebook.com/szczepionki/
  Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej https://www.facebook.com/klubinteligencjipolskiej/
  Stowarzyszenie Prawo do Źycia Prawda https://www.facebook.com/PrawoDoZyciaPrawda/
  Superowe sceny https://www.facebook.com/odkrywamyzakr
  Surowe inspiracje https://www.facebook.com/suroweinspiracje.joanna/
  Surowy Atleta https://www.facebook.com/Surowy-Atleta-1295325197171396/
  Świadomość ponad Wszystko https://www.facebook.com/PrzebudzenieDucha
  Świadomy człowiek https://www.facebook.com/swiadomyczlowiek/
  Szczepionki powodują autyzm https://www.facebook.com/KlinikaBioenergoterapiiBartoszaFilapka/
  Szlachetnie Zdrowy https://www.facebook.com/SzlachetnieZdrowy/
  Tajemnice Zdrowia – Bartosz Filapek https://www.facebook.com/KlinikaBioenergoterapiiBartoszaFilapka/
  Tajniki Zdrowia i Ziół. Porady Zielarsko-Medyczne https://www.facebook.com/biorezonans.tajnikizdrowia/
  Tego nie zobaczycie w TV https://www.facebook.com/TegoniezobaczyciewTV
  Tomasz Dorniak “Stop dla raka i GMO”, “Nie pal śmieci – dbaj o dzieci”. https://www.facebook.com/NieZabijajStopDlaRakaIGmo/
  Totalna Biologia https://www.facebook.com/totalnabiologia/
  Totalna Biologia https://www.facebook.com/totalnabiologiadlakazdego/
  Totalna Biologia od podstaw https://www.facebook.com/TotalnaBiologiaOdPodstaw/
  Towarzystwo Lekarzy Medycyny Zintegrowanej https://www.facebook.com/Towarzystwo-Lekarzy-Medycyny-Zintegrowanej-171682846792067/
  Ukryte Terapie https://www.facebook.com/ukryteterapiePL/
  Ukryte Terapie – Jerzy Zięba https://www.facebook.com/ukryteterapie/
  Ukryte Terapie: Czego ci lekarz nie powie https://www.facebook.com/Ukryte-Terapie-Czego-ci-lekarz-nie-powie-1425779181052252
  Umysł NIE-Kontrolowany https://www.facebook.com/umyslniekontrolowany/
  Uświadom To Sobie https://www.facebook.com/uswiadomtosobiepl
  Uzdrawianie Praniczne-Pranic Healing-Bioenergoterapia https://www.facebook.com/prana.moc/
  Uzdrawianie przez świadomość https://www.facebook.com/uzdrawianieprzezswiadomosc/
  Vedica Akademia Psychobiologii – https://www.facebook.com/VedicaAkademiaPsychobiologii/
  Warszawska Gazeta https://www.facebook.com/TygodnikWarszawskaGazeta
  WITAj Szczęście https://www.facebook.com/WITAjSzczescie/
  Włącz myślenie https://www.facebook.com/terazwlaczmyslenie/
  Woda utleniona na straży zdrowia https://www.facebook.com/Woda-utleniona-na-stra%C5%BCy-zdrowia-150053878496310
  Wolna Polska Wiadomości https://www.facebook.com/WolnaPolskaInfo/
  Wolne Zdrowie https://www.facebook.com/Wolne-Zdrowie-1800329333593761/
  Wróżbita Maciej Skrzątek https://www.facebook.com/WrozbitaMaciejSkrzatek/
  Z Jakubem po Zdrowie https://www.facebook.com/ZdrowiejzKuba/
  Zakątek Zdrowia https://www.facebook.com/kuracjeziolowe/
  Zakwas żołądkowy Bołotowa – „Wódka Carska” https://www.facebook.com/zakwasbolotowa/
  Zaplanuj Zdrowie https://www.facebook.com/ZaplanujZdrowie/
  Zdrowie bez leków https://www.facebook.com/zdrowiebezlekow/
  Zdrowo na surowo https://www.facebook.com/alinasurojadek/
  Zdrowopedia https://www.facebook.com/zdrowopediacom/
  Zielony Detox https://www.facebook.com/zielonydetox/
  zmianynaziemi.pl https://www.facebook.com/portalZnZ/

  —————————————————————————–
  Grupy:
  “Homeopatia Polska”- klasyczna,kliniczna. Odtruwanie Homeo. Porady online. https://www.facebook.com/groups/577110585690767/
  5G Niech mszty runą https://www.facebook.com/groups/1228900647297447/
  AMBASADORZY DOBROSTANU łaczmy się https://www.facebook.com/groups/1840952839343417
  autyzm – leczenie biomedyczne terapie. Co komu pomogło w nierównej walce. https://www.facebook.com/groups/345072722715025/
  Biorezonans – POMOGŁO? Alergie, pasożyty, grzyby, diagnoza, terapia NLS https://www.facebook.com/groups/205996166850503/
  Breatharian Life- wsparcie w procesie ? https://www.facebook.com/groups/1595754654048638/
  CHEMTRAILS – chemiczne smugi nad Polską! https://www.facebook.com/groups/487426368355960
  Chrześcijanie przeciwko NWO https://www.facebook.com/groups/638185569638159
  COVID 19 – fałszywa pandemia https://www.facebook.com/groups/259047751936835/
  Człowieku lecz się sam – alternatywne porady zdrowotne https://www.facebook.com/groups/538230256379551/
  Dr Hubert Czerniak-Pomogło/Szukam pomocy https://www.facebook.com/groups/369539240585695/
  Dr Jerzy Jaśkowski – grupa poparcia https://www.facebook.com/groups/DrJerzyJaskowski/
  Drużyna Huberta Czerniaka https://www.facebook.com/groups/257963665093208/
  FAN CLUB JERZEGO ZIĘBY- PORADY ZDROWOTNE https://www.facebook.com/groups/143101526373825
  FUNDACJA DOBREGO PASTERZA https://www.facebook.com/groups/268567170147730/
  Grupa Ludzi Świadomych https://www.facebook.com/groups/284876888581814
  Grupa Neo – Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes https://www.facebook.com/groups/Neo.grupa/
  Grupa STOP ELEKTROSMOG https://www.facebook.com/groups/429871354416695/
  Hubert Czerniak – Włączamy myślenie https://www.facebook.com/groups/2067390503478876/
  Jerzy Zięba – Publikacje https://www.facebook.com/groups/188983518352565/
  JERZY ZIĘBA – ukryte terapie i nie tylko …. https://www.facebook.com/groups/620395891416590/
  Jerzy Zięba i Przyjaciele – Rzetelna grupa poparcia https://www.facebook.com/groups/grupapoparciajerzyzieba
  Jod, zakwasy Bołotowa, DMSO, nafta, MMS, boraks – w leczeniu chorób https://www.facebook.com/groups/2062530467319067
  KILLUMINATI SQUAD POLSKA https://www.facebook.com/groups/1251924964923597
  KOMBUCHA DMSO eliksir zycia i jej fani. https://www.facebook.com/groups/507097305981113/
  KORONAŚCIEMA – STOP NISZCZENIU GOSPODARKI https://www.facebook.com/groups/567093747262974/
  Koronawirus to ściema https://www.facebook.com/groups/221907579087547/
  Mafia Medyczna vs Świadomy Pacjent https://www.facebook.com/groups/685314891630732/
  Medycyna Alternatywna-Uzdrawianie Praniczne-Pranic Healing https://www.facebook.com/groups/Medycyna.Alternatywna/
  Medycyna Holistyczna https://www.facebook.com/groups/253269031499085/
  Medycyna Holistyczna 2 https://www.facebook.com/groups/medycyna.holistyczna.2
  MIT KORONAWIRUSA OBALONY CO DALEJ https://www.facebook.com/groups/665792970823125/
  Nie damy zaszczepić naszych dzieci na covid-19! STOP NOP!!! https://www.facebook.com/groups/2059346301023504/
  NIE DLA CHEMTRAILS, GMO, FARMACEUTYKI i 5G ! ! ! https://www.facebook.com/groups/1430648340530307/
  Nie wierzę w Koronawirusa – Grupa wsparcia / NIE JESTEŚ SAM https://www.facebook.com/groups/705623010178549/
  Nie wierzymy w pandemię Covid-19 https://www.facebook.com/groups/548662952698344/
  Nieznana Rzeczywistość https://www.facebook.com/groups/1955882081334068/
  NOWO-SYSTEMOWCY-UNITED (NSU) – THINK TANK https://www.facebook.com/groups/513855126190490/
  Obnażamy Matrixa https://www.facebook.com/groups/839973823038195/
  Odpowiedzialni za swoje zdrowie https://www.facebook.com/groups/1641548545984418/
  Pasożyty, Candida, Detox, SIBO, Choroby Autoimmunologiczne https://www.facebook.com/groups/160608341400592/
  PLANDEMIA 2020 – Przebudzenie Świadomości https://www.facebook.com/groups/PLANdemia/
  Planeta Ziemia wolna od 5G https://www.facebook.com/groups/399897337475256/
  Polacy struci glifosatem (Roundup) i innymi substancjami chemicznymi https://www.facebook.com/groups/stopglifosat/
  Polska grupa stop 5G i Chemtrails https://www.facebook.com/groups/232818104509661/
  Polska Grupa Wsparcia Koronawirus https://www.facebook.com/groups/1025697360939531/
  Polska, a nie Polin https://www.facebook.com/groups/1050669705089207
  POLSKIE NIE DLA 5G! https://www.facebook.com/groups/304446007058524/
  POMOGŁO-bez leków i chemii https://www.facebook.com/groups/pomoglo
  Popieram dr Hunerta Czerniaka, Jerzego Jaśkowskiego, Jerzego ZIębę https://www.facebook.com/groups/151869602096325/
  Porady homeopatów online https://www.facebook.com/groups/1902881983338387
  Prethea. Totalna Biologia. Biologos. https://www.facebook.com/groups/276126512797032/
  Przebudzona Świadomość https://www.facebook.com/groups/798928160177449/
  PRZECIWNI N. W. O. https://www.facebook.com/groups/198250627768259
  RADY PROZDROWOTNE – METODY NATURALNE https://www.facebook.com/groups/2810865202298170
  Robale… i co dalej? https://www.facebook.com/groups/robaleicodalej/
  Rusz limfę – życie w zdrowiu wg dr.Roberta Morse’a https://www.facebook.com/groups/795862843951565/
  Stop 5G Zakopane/Polska https://www.facebook.com/groups/833383713697744/
  Stop Chemitrails akcja przeciw geoinżynierii https://www.facebook.com/groups/715446508494819
  STOP CHEMTRAILS NAD POLSKĄ! STOP GEOINŹYNIERII POGODOWEJ https://www.facebook.com/groups/235133609866845/
  Stop DEPOPULACJI! https://www.facebook.com/groups/148657602425284/
  Stop dla raka i genetycznie modyfikowanej żywności. https://www.facebook.com/groups/545208055686100/
  Stop obowiązkowym szczepieniom na COVID 19 https://www.facebook.com/groups/854260878410147/
  Stop Przymusowej Szczepionce Na Covid-19 https://www.facebook.com/groups/1093390727682142/
  STOP Przymusowi szczepień https://www.facebook.com/groups/564126697111873/
  Stop szaleństwu kwarantanny https://www.facebook.com/groups/238711620857553
  STOPZET – STOP Zorganizowanym Elektronicznym Torturom https://www.facebook.com/groups/488986534579666/
  Szaman 21 Wieku Zioła Zdrowie Magia medycyna naturalna https://www.facebook.com/groups/1190811901063500
  Szamanizm, świadomość, harmonia – LasSzamana.pl https://www.facebook.com/groups/lasszamana/
  SZCZEPIENIA MAJĄ BYĆ NIEOBOWIĄZKOWE https://www.facebook.com/groups/755824307779759/
  Totalna Biologia dla Kobiet (grupa dla kobiet) https://www.facebook.com/groups/2554163748237022/
  Totalna Biologia w praktyce https://www.facebook.com/groups/284597145005020/
  Trzech Wspaniałych – Zięba -Czerniak – Jaśkowski – Medycyna Naturalna https://www.facebook.com/groups/320195628703910/
  Ukryte terapie dr Zięba- pomogło/szukam pomocy https://www.facebook.com/groups/215835522841751/
  Wszystko o szczepieniach #koronawirus PubMed https://www.facebook.com/groups/wszystkooszczepieniach/
  Wykluczeni ze STOP NOP https://www.facebook.com/groups/324000971864490/
  Z Polski i ze swiata… https://www.facebook.com/groups/zpolskiizeswiata/
  Zakazana Archeologia. Zmiany na Ziemi. UFO https://www.facebook.com/groups/200412267077084/
  Zanim będzie za późno – szczepienia, zdrowie, rodzina. https://www.facebook.com/groups/176115923222898/
  ZIEMIA — PŁASKA ( Flat Earth Poland ) https://www.facebook.com/groups/310827685793049/

  List update: 25.05 ————————————————————-
  We can’t catch all charlatans but that doesn’t mean it’s not worth trying. For this reason, the idea of an updated list of pages and groups promoting pseudoscience was created. Some of these people make money from disinformation selling their products, some promote their own person, some of them sow misinformation just to make noise. Some people only do this, others post false pseudoscientific materials from time to time. However, everyone is harmful and promoting pseudoscience. This is the tip of the iceberg – the list will be updated regularly and the project will be developed. If you know other pages and groups, let us know about them in comments or pm me. —————————————————————
  Pages:
  10 Blog Da Health https://www.facebook.com/10blogdazdrowie/ 17 anon Poland https://www.facebook.com/17AnonPolska/ 5 G Open your eyes https://www.facebook.com/5gOtworzOczy The phoniness of provaccines https://www.facebook.com/absurdyproszczepionkowcow/ Anonymous Info Army Poland https://www.facebook.com/AIAPL Anticulture https://www.facebook.com/Antykulturaprogram/ Barbara Kazana – Naturoterapia https://www.facebook.com/BarbaraKazana.Naturoterapia/ Merciless immunity https://www.facebook.com/BezlitosnaImmunizacja/ White SaiBaba – Original products by Grzegorz Śleziaka https://www.facebook.com/sklepbialysaibaba/ Biodoktor https://www.facebook.com/biodoktoronline/? Bionatur – Ewelina Kocuba https://www.facebook.com/bionaturewelinakocuba/ Bioresonance Bioanna https://www.facebook.com/Bioannalodz/ Bioresonance-Bicom https://www.facebook.com/Biorezonans-Bicom-522315661165736/ Barefoot Cheers https://www.facebook.com/portalbosopozdrowie/ Holistic Therapy Center “Dr Holy” https://www.facebook.com/holydoctors16/? Chemitrails Global Gas Chamber https://www.facebook.com/Chemitrails-Globalna-Komora-Gazowa-217569738678162/ Chemtrails – chemical trails in the sky above Nysa and Poland https://www.facebook.com/Chemtrails-smugi-chemiczne-na-niebie-nad-Nysą-i-Polską-354369308747490/ Is vaccination safe? Domain Name: https://www.facebook.com/czyszczepieniasabezpieczne/ Damian Terka – Determination https://www.facebook.com/terkadamian/ Deprogrammer https://www.facebook.com/Deprogramator/ Detective Truth https://www.facebook.com/detektywprawdy/ The curiosity of Thinking is important https://www.facebook.com/dociekliwosc/ Healthy Houses https://www.facebook.com/domyzdrowienia/ Dr Jerzy Jaśkowski https://www.facebook.com/JJaskow/ Dr Jerzy Jaśkowski – support group https://www.facebook.com/jerzyjaskowskipl Dr. Mario https://www.facebook.com/Dr-Mario-100408101366263/ Ecomed bioresonance Pabianice https://www.facebook.com/Ekomed-biorezonans-Pabianice-794577233945650/ Vaccination epidemic https://www.facebook.com/EpidemiaSzczepien/ Facts about vaccination https://www.facebook.com/Fakty-o-Szczepieniach-113220068768123/ Forum Poland https://www.facebook.com/ForumPolskaOnline/ Deep awareness https://www.facebook.com/glebokaswiadomosc/ Global Consciousness https://www.facebook.com/GlobalnaSwiadomosc/ Global awareness https://www.facebook.com/globalna.info/ Global blinding https://www.facebook.com/globalneoslepienie/ Global awakening https://www.facebook.com/globalneprzebudzenie10/ Global awakening https://www.facebook.com/Nietubyc Glosmunicipal. https://www.facebook.com/glosgminny/ https://www.facebook.com/glosgminny/ Gronotherapy – Grape Treatment https://www.facebook.com/gronoterapia/ Harmony. Cheers to you, your responsibility https://www.facebook.com/harmoniatwojezdrowie/ HarmonyH2o.com https://www.facebook.com/ZywaWoda/ HomeoBiologic https://www.facebook.com/HomeoBiologika-2225637524314952/ Homeopathy PL https://www.facebook.com/Homeopatia-PL-457630270962904/ Homeopathy Poland – PL https://www.facebook.com/Homeopatia-Polska-PL-1506923259526757/ Hubert Czerniak – Let’s turn on thinking https://www.facebook.com/hubertczerniak15/ Illuminates – call for awakening https://www.facebook.com/iluminaci.nwo/ Jarek Kefir without censorship https://www.facebook.com/jarek.kefir.bez.cenzury/ Bright side of the Force https://www.facebook.com/jasnastronamocyJSM/ Jerzy Zięba – support group https://www.facebook.com/Jerzy-Zi%C4%99ba-grupa-wsparcia-1006179902865290 Jerzy Zięba – backup account https://www.facebook.com/JerzyZiebaKontoZapasowe/ Jerzy Zięba – links and materials https://www.facebook.com/JerzyZiebaLinkiOrazMaterialy/ Justyna Socha https://www.facebook.com/justynasochastopnop/ Killuminati https://www.facebook.com/Killuminati-156158134734280/ Killuminati 2 https://www.facebook.com/killuminati.pl.2/ Killuminati-wear.com https://www.facebook.com/KilluminatiKnowYourEnemy Coronavirus-information Poland https://www.facebook.com/Koronawirus-informacje-Polska-102607677968572/ Coronavirus Poland https://www.facebook.com/KoronaWirusPolska2020/ Lies Crematorium https://www.facebook.com/Krematoriumklamstw/ Kwantomed Biological Therapy https://www.facebook.com/medycyna.fizykalna/ Lasshaman. pl – Shamanism, Awareness, Harmony https://www.facebook.com/LasSzamanapl/ Lazarev https://www.facebook.com/lazariew/ Iodine treatment https://www.facebook.com/Hashimoto-Leczenie-Jodem-1202144943189693/ The magic of herbs and nature. Polish Patriots, STOP NWO. https://www.facebook.com/ZiolaPolscyPatriociPrzeciwNWO/ Marek Skoczylas https://www.facebook.com/Marek-Skoczylas-209675429539482/ Medicine. Andrew Więckowski https://www.facebook.com/lek.med.andrzej.wieckowski/ Menu of Life https://www.facebook.com/menuzycia/ Michał Spear – Fan Club https://www.facebook.com/tombakfanclub/ Milk for children SMILK https://www.facebook.com/smilkmleko/ Think on your own https://www.facebook.com/Nowy2017/ Naprotechnologist / gynecologist Wroclaw Andrzej Banach https://www.facebook.com/NaprotechnologWroclaw/ Neo – the myth of incurable diseases and big business https://www.facebook.com/odkrywamyzakrytecom/ Neos – New System for Poland https://www.facebook.com/neOSPolska/ NEOS 1Polska.pl https://www.facebook.com/listaspoleczna/ Don’t take the chip / Don’t take the chip https://www.facebook.com/Nie.bierz.czipa/ Not for vaccination https://www.facebook.com/NIEdlaszczepien/ I don’t come from the monkey https://www.facebook.com/NiePochodzeOdMalpy/ Uncomfortable questions https://www.facebook.com/Niewygodne-pytania-110860440555449/ Unknown Reality https://www.facebook.com/nieznanarzeczywistosc/ Noemi Demi https://www.facebook.com/noemidemicom/ Discovering Covered. Domain Name: https://www.facebook.com/odkrywamyzakrytecom/ Odkrywamyzakryte.com https://www.facebook.com/Odkrywamyzakrytecom-100759374683251/ Rejuvenation on raw https://www.facebook.com/odmladzanienasurowo/ A radiator. co – radiators, antiradiators, neutralizers https://www.facebook.com/odpromiennik.co/ National Association of knowledge of vaccination stop nop https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/ Open mind https://www.facebook.com/alienxgate.otwartyumysl/ Parliamentary Team Safety of the Protective Vaccination Programme https://www.facebook.com/zespolszczepien/ Pawel John Frost https://www.facebook.com/paweljanmrozz/ Paweł Skutecki https://www.facebook.com/SkuteckiPawel/ Pepsi Eliot https://www.facebook.com/PepsiEiot/ Flat Earth, New World Order & More https://www.facebook.com/RealWorldInformations/ Under the table – shortcuts https://www.facebook.com/Pod-sto%C5%82em-skr%C3%B3ty-642106379515015/ Poles against globalisation, Zionism and NWO https://www.facebook.com/razemprzeciwkosyjonizmowi/ Poles against media manipulation https://www.facebook.com/PolacyPrzeciwManipulacjiMediow/ POLITYWATORY https://www.facebook.com/POLITYWATORY/ Polish Patriots, STOP NOW https://www.facebook.com/PolscyPatriociPrzeciwNWO Polish Academy of Health https://www.facebook.com/PolskaAkademiaZdrowia/ Polish School of Classic Homeopathy https://www.facebook.com/Polska-Szko%C5%82a-Homeopatii-Klasycznej-209019695856361/ Truth Seeker https://www.facebook.com/prawdyposzukiwacz/ Prawdaxlxpl.wordpress.com https://www.facebook.com/Prawdaxlxpl/ The right to live https://www.facebook.com/pdzycia/ Simple goal – Michał Źulikowski – Training and Diet / Consultation https://www.facebook.com/prostodocelukonsultacje/ Protocols of the wise men of Zion https://www.facebook.com/Protoko%C5%82y-M%C4%99drc%C3%B3w-Syjonu-240238209474875/ PubMed. Info https://www.facebook.com/PubMed.Info/ Raw Retreats Polska https://www.facebook.com/RawRetreatsPl/ RAWdzinka https://www.facebook.com/rawdzinka/ Rawcession https://www.facebook.com/rawstacja/ Recall Healing (Total Biology) https://www.facebook.com/RecallHealing/ Life Resonance – Biofeedback, Bioresonance, Energy Medicine https://www.facebook.com/BiorezonansPolska/ Self-treatment with the BSM method https://www.facebook.com/samoleczenie.metoda.bsm Samsun Bioresonance https://www.facebook.com/Biorezonanssamsun/? Wolf strength – Personal Consulting: diet, form and health, and lifestyle https://www.facebook.com/silawilka/ Green Harmony Shop – Health, Awareness, Nature https://www.facebook.com/sklepGreenHarmony/ Sławomir Sikora https://www.facebook.com/SlawomirSikoraPL/ SMOK Electrosmog https://www.facebook.com/smokelektrosmogwroclaw Ancient Aliens https://www.facebook.com/niebocentryzm/ Stop Chemtrails over Poland https://www.facebook.com/StopChemtrailsNadPolska/ STOP Electrosmog https://www.facebook.com/ElektrowrazliwiTOmy STOP Illuminati https://www.facebook.com/STOP-Illuminati-215443398614804/ Stop Medical Mafia – Medical materials revealing medical rollers https://www.facebook.com/Stop-Mafii-Medycznej-Materia%C5%82y-ujawniaj%C4%85ce-wa%C5%82ki-medyczne-1527198287358011/ Stop nop https://www.facebook.com/Stop-nop-1755319857815601/ STOP Vaccination Force https://www.facebook.com/StopPrzymusowiSzczepien/ Stop vaccination https://www.facebook.com/szczepionki/ Association of Polish Intelligence Club https://www.facebook.com/klubinteligencjipolskiej/ Association right to live right https://www.facebook.com/PrawoDoZyciaPrawda/ Awesome scenes https://www.facebook.com/odkrywamyzakr Raw inspirations https://www.facebook.com/suroweinspiracje.joanna/ Raw Athlete https://www.facebook.com/Surowy-Atleta-1295325197171396/ Awareness above all https://www.facebook.com/PrzebudzenieDucha Conscious Man https://www.facebook.com/swiadomyczlowiek/ Vaccines cause autism https://www.facebook.com/KlinikaBioenergoterapiiBartoszaFilapka/ Noble Healthy https://www.facebook.com/SzlachetnieZdrowy/ The Secrets of Health – Bartosz Filapek https://www.facebook.com/KlinikaBioenergoterapiiBartoszaFilapka/ The Secrets of Health and Herbs. Medical and Medical Tips https://www.facebook.com/biorezonans.tajnikizdrowia/ You won’t see this on tv https://www.facebook.com/TegoniezobaczyciewTV Tomasz Dorniak ” Stop for cancer and GMO “, ” Don’t smoke trash – take care of your kids “. https://www.facebook.com/NieZabijajStopDlaRakaIGmo/ Total Biology https://www.facebook.com/totalnabiologia/ Total Biology https://www.facebook.com/totalnabiologiadlakazdego/ Total Biology from scratch https://www.facebook.com/TotalnaBiologiaOdPodstaw/ Society of Integrated Medicine Doctors https://www.facebook.com/Towarzystwo-Lekarzy-Medycyny-Zintegrowanej-171682846792067/ Hidden Therapy https://www.facebook.com/ukryteterapiePL/ Hidden Therapy – Jerzy Zięba https://www.facebook.com/ukryteterapie/ Hidden Therapy: What your doctor won’t tell you https://www.facebook.com/Ukryte-Terapie-Czego-ci-lekarz-nie-powie-1425779181052252 Non-controlled mind https://www.facebook.com/umyslniekontrolowany/ Realize this https://www.facebook.com/uswiadomtosobiepl Pranic Healing-Pranic Healing-Bioenergotherapy https://www.facebook.com/prana.moc/ Healing by consciousness https://www.facebook.com/uzdrawianieprzezswiadomosc/ Vedica Academy of Psychobiology-https://www.facebook.com/VedicaAkademiaPsychobiologii/ Warsaw newspaper https://www.facebook.com/TygodnikWarszawskaGazeta Hello happiness https://www.facebook.com/WITAjSzczescie/ Turn on thinking https://www.facebook.com/terazwlaczmyslenie/ Oxidised water on health care https://www.facebook.com/Woda-utleniona-na-stra%C5%BCy-zdrowia-150053878496310 Free Poland News https://www.facebook.com/WolnaPolskaInfo/ Free Health https://www.facebook.com/Wolne-Zdrowie-1800329333593761/ Fortune Maciej Skrzątek https://www.facebook.com/WrozbitaMaciejSkrzatek/ With Jacob cheers https://www.facebook.com/ZdrowiejzKuba/ Corner of Health https://www.facebook.com/kuracjeziolowe/ Bolotov stomach sourdough – “Carska vodka” https://www.facebook.com/zakwasbolotowa/ Plan Health https://www.facebook.com/ZaplanujZdrowie/ Health without medicines https://www.facebook.com/zdrowiebezlekow/ Healthy raw https://www.facebook.com/alinasurojadek/ Zdrowopedia https://www.facebook.com/zdrowopediacom/ Green Detox https://www.facebook.com/zielonydetox/ changes on earth. https://www.facebook.com/portalZnZ/ https://www.facebook.com/portalZnZ/ —————————————————————————–
  Groups:
  “Homeopathy Poland”- classic, clinical. Homeo detoxication. Online Tips. https://www.facebook.com/groups/577110585690767/ 5 G Let the msts run https://www.facebook.com/groups/1228900647297447/ Ambassadors of welfare let’s join https://www.facebook.com/groups/1840952839343417 autism – biomedical treatment therapy. Who helped who in an uneven fight. https://www.facebook.com/groups/345072722715025/ Bioresonance – HELP? Allergies, parasites, mushrooms, diagnosis, NLS therapy https://www.facebook.com/groups/205996166850503/ Breatharian Life – support in the process ? https://www.facebook.com/groups/1595754654048638/ CHEMTRAILS – chemical trails over Poland! Domain Name: https://www.facebook.com/groups/487426368355960 Christians against NWO https://www.facebook.com/groups/638185569638159 COVID 19-fake pandemic https://www.facebook.com/groups/259047751936835/ Man but myself – alternative health advice https://www.facebook.com/groups/538230256379551/ Dr. Hubert Czerniak-helped / looking for help https://www.facebook.com/groups/369539240585695/ Dr Jerzy Jaśkowski – support group https://www.facebook.com/groups/DrJerzyJaskowski/ Hubert Melanoma team https://www.facebook.com/groups/257963665093208/ Jerzy Finches Fan Club-HEALTH TIPS https://www.facebook.com/groups/143101526373825 Foundation of a good shepherd https://www.facebook.com/groups/268567170147730/ Group of conscious people https://www.facebook.com/groups/284876888581814 Neo group – the myth of incurable diseases and big business https://www.facebook.com/groups/Neo.grupa/ Group stop elektrosmog https://www.facebook.com/groups/429871354416695/ Hubert Czerniak – Let’s turn on thinking https://www.facebook.com/groups/2067390503478876/ Jerzy Zięba – Publications https://www.facebook.com/groups/188983518352565/ Jerzy Zięba – hidden therapies and more…. https://www.facebook.com/groups/620395891416590/ Jerzy Zięba and Friends – Reliable support group https://www.facebook.com/groups/grupapoparciajerzyzieba Iodine, sore Bolotov, DMSO, kerosene, MMS, borax – for the treatment of diseases https://www.facebook.com/groups/2062530467319067 KILLUMINATI SQUAD POLSKA https://www.facebook.com/groups/1251924964923597 COMBUCHA DMSO the elixir of life and its fans. Domain Name: https://www.facebook.com/groups/507097305981113/ CORONASCIEMA – STOP Destruction of the economy https://www.facebook.com/groups/567093747262974/ Coronavirus is a scam https://www.facebook.com/groups/221907579087547/ Medical Mafia vs conscious patient https://www.facebook.com/groups/685314891630732/ Alternative Medicine-Healing Pranic Healing https://www.facebook.com/groups/Medycyna.Alternatywna/ Holistic medicine https://www.facebook.com/groups/253269031499085/ Holistic medicine 2 https://www.facebook.com/groups/medycyna.holistyczna.2 THE MIT OF CORONAVIRUS BALONED WHAT’S NEXT https://www.facebook.com/groups/665792970823125/ We will not allow our children vaccinated for covid-19! STOP NOP!!! https://www.facebook.com/groups/2059346301023504/ NOT FOR CHEMTRAILS, GMO, PHARMACEUTICS AND 5 G! Let’s go! https://www.facebook.com/groups/1430648340530307/ I don’t believe in Koronawirusa – support group / YOU ARE NOT ALONE https://www.facebook.com/groups/705623010178549/ We don’t believe in pandemic Covid-19 https://www.facebook.com/groups/548662952698344/ Unknown Reality https://www.facebook.com/groups/1955882081334068/ NEW-SYSTEMS-UNITED (NSU) – THINK TANK https://www.facebook.com/groups/513855126190490/ We expose the matrix https://www.facebook.com/groups/839973823038195/ Responsible for their health https://www.facebook.com/groups/1641548545984418/ Parasites, Candida, Detox, SIBO, Autoimmune Diseases https://www.facebook.com/groups/160608341400592/ PLANDEMIA 2020-Awakening of consciousness https://www.facebook.com/groups/PLANdemia/ Planet Earth free from 5 G https://www.facebook.com/groups/399897337475256/ Poles struck glyphosate (Roundup) and other chemicals https://www.facebook.com/groups/stopglifosat/ Polish stop group 5 G and Chemtrails https://www.facebook.com/groups/232818104509661/ Polish support group coronavirus https://www.facebook.com/groups/1025697360939531/ Poland, not Polin https://www.facebook.com/groups/1050669705089207 POLISH NOT FOR 5 G! Domain Name: https://www.facebook.com/groups/304446007058524/ Helped-no medicines and chemistry https://www.facebook.com/groups/pomoglo I support Dr. Hunert Melanoma, Jerzy Jaśkowski, Jerzy Zięba https://www.facebook.com/groups/151869602096325/ Tips of homeopaths online https://www.facebook.com/groups/1902881983338387 Prethea. Total Biology. Biologos. https://www.facebook.com/groups/276126512797032/ Awakened awareness https://www.facebook.com/groups/798928160177449/ Against N. W. O. https://www.facebook.com/groups/198250627768259 PROHEALTH COUNCIL – NATURAL METHODS https://www.facebook.com/groups/2810865202298170 Bugs… and then what? Domain Name: https://www.facebook.com/groups/robaleicodalej/ Move the lymph – life in health according to Dr. Robert Morse https://www.facebook.com/groups/795862843951565/ Stop 5 G Zakopane / Poland https://www.facebook.com/groups/833383713697744/ Stop Chemitrails action against geoengineering https://www.facebook.com/groups/715446508494819 STOP CHEMTRAILS over Poland! Stop Geoengineering Weather https://www.facebook.com/groups/235133609866845/ Stop DEPOPULATION! Domain Name: https://www.facebook.com/groups/148657602425284/ Stop for cancer and genetically modified food. Domain Name: https://www.facebook.com/groups/545208055686100/ Stop mandatory vaccination for COVID 19 https://www.facebook.com/groups/854260878410147/ Stop forced vaccine for covid-19 https://www.facebook.com/groups/1093390727682142/ STOP vaccination forced https://www.facebook.com/groups/564126697111873/ Stop the madness of quarantine https://www.facebook.com/groups/238711620857553 STOPZET – STOP Organized Electronic Torture https://www.facebook.com/groups/488986534579666/ Shaman 21th century Herbs Health Magic Natural Medicine https://www.facebook.com/groups/1190811901063500 Shamanism, consciousness, harmony – Lasshaman. https://www.facebook.com/groups/lasszamana/ https://www.facebook.com/groups/lasszamana/ Vaccination is supposed to be non-mandatory https://www.facebook.com/groups/755824307779759/ Total Biology for Women (Women’s Group) https://www.facebook.com/groups/2554163748237022/ Total Biology in practice https://www.facebook.com/groups/284597145005020/ Three Great ones – Zięba-Czerniak – Jaśkowski – Natural Medicine https://www.facebook.com/groups/320195628703910/ Dr. Zięba’s hidden therapy – helped / looking for help https://www.facebook.com/groups/215835522841751/ All about vaccination #coronavirus PubMed https://www.facebook.com/groups/wszystkooszczepieniach/ Excluded from STOP NOP https://www.facebook.com/groups/324000971864490/ From Poland and from the world… https://www.facebook.com/groups/zpolskiizeswiata/ Forbidden Archaeology. Changes on Earth. UFO https://www.facebook.com/groups/200412267077084/ Before it’s too late – vaccination, health, family. Domain Name: https://www.facebook.com/groups/176115923222898/ LAND — FLAT (Flat Earth Poland) https://www.facebook.com/groups/310827685793049/
  Za: Facebook – Łowca Szarlatanów May 14 at 9:55 AM · Aktualizacja listy: 25.05

 10. @Autor:”Zabraniając takiej czy innej hodowli zwierząt duce nie tylko uszczupla przychody swojej grupy władzy.”

  No nie, z tym się nie zgadzam. Jest CAŁKOWICIE odwrotnie. Nie pisz o „zakazie hodowli”, bo w ten sposób uczestniczysz w tworzeniu zasłony dymnej. Przemysł futerkowy umiera samoistnie z różnych powodów (globalne ocieplenie?). Pisz o prawie do uboju rytualnego, bo to jest clou ustawy. Tą ustawą Jarkacz wydziela Żydom ogromny rynek (~1 mld PLN obrotu rocznie) na WYŁĄCZNOŚĆ. Po prostu zamiast wypłacać jawnie jakieś kwoty odszkodowań, Żydzi dostają monopol na bardzo zyskowną działalność. A chyba nie zaprzeczysz, że od 30 lat znaczny odsetek „grupy trzymającej władzę” to ludzie z żydowskim pochodzeniem. Więc ta ustawa działa na korzyść „ludzi władzy” (aktualnej i byłej).
  Pytanie kontrolne. Czy parafie katolickie (lub inne „gminy wyznaniowe”:) będą mogły uczestniczyć w tym rynku? Oczywiście zatrudniając jakiegoś fachowca od uboju rytualnego (audyt).

  1. Czy w ustawie zdefiniowano co to jest „ubój rytualny”? Czy jak ja odtańczę przed barankiem zbójnickiego a potem znad lewego ucha przywale mu ciupagą w łeb, to można powiedzieć że odbyłem rytuał i potraktować taki ubój jako rytualny?

   1. Tak też spodziewałbym się że zareagują myślący hodowcy… Względnie rejestrując Wspólnotę Religijną Tęczowej Eurointegracji – aby być kryci po flankach, i istotnie odprawiać jakieś obrzędy, na ołtarzu przystrojonym flagami unijnymi. Feed z obrzędów bezpośrednio do Trybunału Praw Człowieka oraz mec. Timmermans i Giertych z zarządzie Wspólnoty. I niech Kaczyński waży się tego dotknąć… 😀 😀

 11. W sumie to myslalem ze PIS bedzie sie trzymal dluzej i prawie do konca drugiej kadencji dociagnie WZGLEDNIE nieumoczony i DOPIERO WTEDY TRZEBA bedzie ich wymienic.Mieli zrobic pare pozytecznych rzeczy(jak np dac ludziom troche odetchnac od biedy,ukrocic zlodziejstwo,troche pogonic rozne „lepsze kasty” itp).-jednak po pierwszych paru dobrych ruchach zapadl marazm-ostatecznie nie udalo sie i sa do wymiamy teraz.Musze przyznac iz glebia i szybkosc upadku Kaczynskiego jest porazajaca-to czlowiek ktory zdawal sie byc lepszy od Tuska (i do pewnego momentu BYL lepszy)obecnie jest Tuskiem bis-banksterka gora.

  Czas na Konfederacje….tylko jak dlugo oni wytrzymaja zanim TEZ popadna w „nieomylnosc”?

  1. ▌▌Vide komentarz niżej — jedynym znanym światu lekarstwem jest prawdziwa demokracja, czyli taka, w której ludzie naprawdę mają możliwość wymiany władzy i robią to na podstawie wypracowywanych opinii w warunkach wolności słowa.

   .

   ▌▌BTW: Całkowicie różne, choć holistycznie IDENTYCZNE odsłony recepty na ZABÓJCZO SKUTECZNĄ WYDAJNOŚĆ — po pewnym czasie praktykowania cała reszta „mądrych” pada na twarz:
   ● demokracja;
   ● wolny rynek;
   ● natura — nieingerencja w prawa natury.

   .

  2. ▌▌Można jeszcze dodać, że tak samo zabójczą skuteczność przynoszą rozwiązania mieszające ww. porządki (właśnie dlatego, że to jedno i to samo, czyli ogólna wolność konkurencji i samoorganizacji), np. samorządne województwa (samorządne stany/landy/hrabstwa…) zapewniające wolny rynek konkurujących ze sobą idei — w czasie rzeczywistym przynoszące odpowiedź co w praktyce działa, a co nie działa i nie ma sensu marnować całego narodu i dorobku wszystkich pokoleń w imię szaleństw jednego „dobrego führera” praworządnie przyznającego sobie licencję na działalność przestępczą.

   Mapę naturalnego podziału Polaków wg dominujących poglądów ujawnionym w zeszłorocznych wyborach przedstawiłem tu:
   https://dwagrosze.com/2020/09/polacy-sie-rzadza/

   .

 12. ▌▌Na dłuższą metę to jest właśnie GŁÓWNA I DECYDUJĄCA przewaga prawdziwych demokracji (czyli takich, w których ludzie naprawdę mają możliwość wymiany władzy i robią to na podstawie wypracowywanych opinii w warunkach wolności słowa) NAD WSZYSTKIMI USTROJAMI AUTORYTARNYMI.

  Wyczekiwany przez naród osłów „dobry tyran” (co już samo w sobie jest oksymoronem — jak może trafić się „dobry tyran” w systemie stopniowo windującym idących jedynie po trupach największych łajdaków? jedyne, co jest możliwe, to GIGANTYCZNIE SKUTECZNA PROMOCJA największego łajdaka jako „dobrego tyrana”: Stalin, Hitler, Castro, Gierek, Ceausescu, Pol Pot, Hussain, Chavez, Putin, Kaddafi…) może być skuteczny jedynie w warunkach gospodarki wojennej — rok, góra kilka lat jako takiego zarządzania, by wygrać wojnę z największym wrogiem, ale potem wszystko inne zaczyna się sypać i kawalić — a co gorsza — w sposób NIEODWRACALNY, aż do ostatecznej ruiny. Demokracja — metodą chaotycznych cząsteczkowych ruchów Browna — skutecznie eliminuje największe szaleństwa i nie pozwala ich pogłębiać nawet następcom. Jak kapitalizacja odsetek — po latach różnica staje się ogromna, jak między RFN a NRD, jak między Koreą Południową, a Północną…

  .

  ▌▌„Wystarczy aby duce i jego grupa opanowali władzę raz”

  W warunkach Niemiec było to zarządzanie za pomocą dekretów — uchwalone „Prawo odnośnie do środków samoobrony Państwa” (Gesetz über Maßnahmen der Staatsnotwehr), które składało się z jednego artykułu stwierdzającego, że „podjęte środki były legalną samoobroną Państwa”.

  Tego dnia 61 osób zostało zgładzonych, 13 – zastrzelonych za opór przy aresztowaniu, a trzech popełniło samobójstwo. Hitler informując o czystce stwierdził:

  — „Jeśli ktokolwiek wypomni mi to pytając dlaczego nie odwołałem się do zwykłych sądów, oto co powiem: W tej godzinie byłem odpowiedzialny za los narodu niemieckiego, a przez to stałem się sędzią najwyższym tego ludu.”

  Prawo o rządzeniu za pomocą dekretów przestało obowiązywać dopiero na gruzach Niemiec po podpisaniu aktu bezwarunkowej kapitulacji.

  .

  W polskich warunkach odpowiednikiem mają być mogą starania PiS o licencję na działalność przestępczą (np. strzelanie do demonstrantów z ciężkiej broni maszynowej, gdyż „służy to zachowaniu dystansu społecznego”).

  .

Comments are closed.