Covid, złoto i fejki

28 milionowa Wenezuela ma w tej chwili 85 tys. przypadków covid-19, w tym 720 śmiertelne. 38 milionowa Polska ma 149 tys. przypadków covid-19. W proporcji powinna mieć nie więcej niż 1000 przypadków śmiertelnych. Ma ich 3300. Może więc autorytarny reżim Maduro robi, w proporcji do swoich możliwości, coś jednak lepiej niż podobnie autorytarny reżim w Polsce?

W każdym razie nie dał sobie sprowadzić na kark wojsk hegemona i przejąć swojego skarbu narodowego jakim są olbrzymie złoża ropy. Zachowuje suwerenność narodową  co w bezpośrednim sąsiedztwie hegemona do zadań łatwych nie należy. Spotkały go za to surowe sankcje hegemona i powolnych mu wasali.

Reżim Maduro dawać sobie radę musi w sytuacji kiedy wasal brytyjski w sposób urągający prawu międzynarodowemu  odmówił mu zwrotu 31 ton złota. Należące do Wenezueli a przechowywane w Bank of London złoto zostało internowane. Nikt nie twierdzi że złoto to nie należy do Wenezueli. Prawowitemu rządowi kraju odmawia się go jednak   twierdząc, zgodnie z podpuszczeniem hegemona, że prezydentem jest Juan Guaido. Guaido nie został wybrany przez Wenezuelczyków. Nie startował w żadnych wyborach. Został wskazany na ich prezydenta przez hegemona w Waszyngtonie. W sposób identyczny jak na prezydenta Polski wskazany został przez innego hegemona Bierut w Moskwie.

To niezależnym sądom w UK już wystarcza aby przechowywanego tam złota nie zwrócić prawowitemu rządowi. Mimo że rząd ten uznawany jest przez UK i innych wasali, brytyjski ambasador normalnie działa w Caracas a wenezuelska ambasadoressa nieprzerwanie działa w Londynie. Każdy wie że Bierut wtedy, a teraz Guaido czy Tikhanovskaya to fejki hegemona.

Obłożona sankcjami hegemona Wenezuela ma wielkie trudności w zakupie m.in. podstawowych środków medycznych w walce z covid-19.  Podobnie zresztą jak Polska chociaż ta ostatnia obłożona sankcjami jeszcze nie jest.   Warte około $2 mld jej własne złoto potrzeby Wenezueli w znacznej mierze by zaspokoiło. Walka z covidem-19 mogłaby zostać zintensyfikowana, ofiar śmiertelnych byłoby jeszcze mniej. Ale na to nie pozwala hegemon.

Los Wenezueli powinien otworzyć oczy autorytarnemu reżimowi w Warszawie, który w odróżnieniu od Wenezueli suwerenny nie jest,  sprowadza do siebie wojska hegemona i płaci w dodatku za nie przez nos. W walce z covidem-19 z pewnością one nie pomogą.  W walce z Rosją  podejrzewamy że także nie.   Pomóc natomiast mogą w ten sposób w jaki zwykle pomagają w okupowanych krajach – kontrolując reżim przy władzy.

Ciągle w Londynie leży 100 ton polskiego złota. Co się stanie z tym złotem gdy ofiar covida-19 będzie nie 3000 ale 30000, uruchomienie tych rezerw stanie się konieczne, a nowy rząd w Polsce nie dostanie akceptacji hegemona?  Jeśli odmówi na przykład spłaty roszczeń żydowskich 447 i zostanie za to również objęty przez hegemona, i jego wasali, sankcjami?   W tym zamrożeniem polskiego złota w Londynie,  dokładnie tak jak zamrozili złoto Wenezueli…

8 Replies to “Covid, złoto i fejki”

   1. @cynik:”repatriacja złota”
    Pewnie to repatriowane złoto zostało już wydane (czytaj rozkradzione:). Pamiętacie historię z ukraińskim złotem?
    Chyba są „narody” (grupy etniczne?) niezdolne do samoorganizacji. Po prostu to są zlepki plemion bez wspólnoty interesów. U nas nie jest jeszcze tak źle ale też chyba mamy silne podejrzenia, że część „politycznych elit” działa na szkodę Polski.

    1. ▌▌Dokładnie…

     Kiedy kolejny kraj dzięki „socjalizmowi z ludzką twarzą”*** zaczyna popadać w finansową ruinę, socjaliści zazwyczaj zawczasu uruchamiają „Operację pierzyna”:

     Któregoś dnia szczęśliwi niewolnicy socjalizmu budzą się w kraju-wydmuszce po cichu wyprzedanej przez socjalistów do czysta, wprawdzie bez majątku i bez pieniędzy, ale za to zadłużeni ponad dach — do spłacania przez następne pokolenia półdarmowej pracy na zmywakach świata, gdy tymczasem pasożytnicza kasta partyjna ucieka zupełnie jak socjaliści z Grecji z ukradzionymi miliardami, ciesząc się, że udało im się w końcu „uciec z tego syfu”.

     Kiedy socjaliści doprowadzają kolejny kraj do upadku, a społeczeństwo do nieuniknionej nędzy, na koniec lotem błyskawicy poraża wiadomość, że w niewiadomym czasie i okolicznościach zniknęło całe złoto i wszystkie państwowe rezerwy walutowe ze skarbca banku centralnego, a na dodatek po absolutnie najcenniejszych obiektach z muzeów (he, he) „narodowych” pozostały jedynie studenckie kopie, za to na państwowych kontach pojawiły się same zera (nie licząc długów). Wówczas nawet do najwierniejszych i najdurniejszych wyznawców Partii wreszcie dociera, że to już koniec: karmili się wyłącznie propagandowymi kłamstwami i może nawet im samym przyjdzie w trybie natychmiastowym odpowiedzieć za to, co do tej pory w imieniu Partii robili i mówili.

     .

     *** „Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował «socjalizm z ludzką twarzą». To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem!” — Zbigniew Herbert.

     .

     1. @arek:”przyczyna”
      No właśnie dlatego piszę, że nie jest tak źle jak mogłoby być.
      Czyżbyś sugerował, że w Wenezueli też działają „cykliści”?
      Mam wrażenie, ż tam to raczej indianie (czerwoni:).

     2. Polska ma najwyższą inflacje w UE.
      Etatyzm i komunizm to przeciwieństwo wzrostu gospodarczego.
      Wobec narracji PiS o „komuchach” przypomnijmy tylko autorytarnemu rezimowi kilka faktów z jego wielkiego Czerwonego Wora …
      Ziobro syn Kazimierza członka PZPR,
      Sakiewicz syn członka aparatu bezpieczeństwa PRL i działacza Towarzystwa Przyjaźni Polski Radzieckiej,
      Przyłebska członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, żona TW Wolfganga,
      Piotrowicz vel Ulfik odznaczony za gorliwość prokurator, członek PZPR,
      Pawłowicz członek SZSP, córka informatora UB i NKWD Leona skazanego za malwersacje,
      Terlecki syn współpracownika SB,
      Czabański syn współpracownika SB,
      Cenckiewicz wnuk majora UB,
      Wildstein syn i wnuk członka KPP,
      Wolski sekretarz PZPR,
      Pietrzak oficer LWP, członek PZPR

      Jakie pokolenie takie umysły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *