Covid, złoto i fejki

28 milionowa Wenezuela ma w tej chwili 85 tys. przypadków covid-19, w tym 720 śmiertelne. 38 milionowa Polska ma 149 tys. przypadków covid-19. W proporcji powinna mieć nie więcej niż 1000 przypadków śmiertelnych. Ma ich 3300. Może więc autorytarny reżim Maduro robi, w proporcji do swoich możliwości, coś jednak lepiej niż podobnie autorytarny reżim w Polsce?

W każdym razie nie dał sobie sprowadzić na kark wojsk hegemona i przejąć swojego skarbu narodowego jakim są olbrzymie złoża ropy. Zachowuje suwerenność narodową  co w bezpośrednim sąsiedztwie hegemona do zadań łatwych nie należy. Spotkały go za to surowe sankcje hegemona i powolnych mu wasali.

Reżim Maduro dawać sobie radę musi w sytuacji kiedy wasal brytyjski w sposób urągający prawu międzynarodowemu  odmówił mu zwrotu 31 ton złota. Należące do Wenezueli a przechowywane w Bank of London złoto zostało internowane. Nikt nie twierdzi że złoto to nie należy do Wenezueli. Prawowitemu rządowi kraju odmawia się go jednak   twierdząc, zgodnie z podpuszczeniem hegemona, że prezydentem jest Juan Guaido. Guaido nie został wybrany przez Wenezuelczyków. Nie startował w żadnych wyborach. Został wskazany na ich prezydenta przez hegemona w Waszyngtonie. W sposób identyczny jak na prezydenta Polski wskazany został przez innego hegemona Bierut w Moskwie.

To niezależnym sądom w UK już wystarcza aby przechowywanego tam złota nie zwrócić prawowitemu rządowi. Mimo że rząd ten uznawany jest przez UK i innych wasali, brytyjski ambasador normalnie działa w Caracas a wenezuelska ambasadoressa nieprzerwanie działa w Londynie. Każdy wie że Bierut wtedy, a teraz Guaido czy Tikhanovskaya to fejki hegemona.

Obłożona sankcjami hegemona Wenezuela ma wielkie trudności w zakupie m.in. podstawowych środków medycznych w walce z covid-19.  Podobnie zresztą jak Polska chociaż ta ostatnia obłożona sankcjami jeszcze nie jest.   Warte około $2 mld jej własne złoto potrzeby Wenezueli w znacznej mierze by zaspokoiło. Walka z covidem-19 mogłaby zostać zintensyfikowana, ofiar śmiertelnych byłoby jeszcze mniej. Ale na to nie pozwala hegemon.

Los Wenezueli powinien otworzyć oczy autorytarnemu reżimowi w Warszawie, który w odróżnieniu od Wenezueli suwerenny nie jest,  sprowadza do siebie wojska hegemona i płaci w dodatku za nie przez nos. W walce z covidem-19 z pewnością one nie pomogą.  W walce z Rosją  podejrzewamy że także nie.   Pomóc natomiast mogą w ten sposób w jaki zwykle pomagają w okupowanych krajach – kontrolując reżim przy władzy.

Ciągle w Londynie leży 100 ton polskiego złota. Co się stanie z tym złotem gdy ofiar covida-19 będzie nie 3000 ale 30000, uruchomienie tych rezerw stanie się konieczne, a nowy rząd w Polsce nie dostanie akceptacji hegemona?  Jeśli odmówi na przykład spłaty roszczeń żydowskich 447 i zostanie za to również objęty przez hegemona, i jego wasali, sankcjami?   W tym zamrożeniem polskiego złota w Londynie,  dokładnie tak jak zamrozili złoto Wenezueli…

9 Replies to “Covid, złoto i fejki”

 1. Ciekaw jestem przyczyny dla ktorej Wenezuela w ogole trzymala swoje metaliczne zloto w Londynie.

  1. Jest to resztka z dużo większej ilości którą przewidującemu Hugo Chavezowi udało się repatriować kilka lat wcześniej.

   1. @cynik:”repatriacja złota”
    Pewnie to repatriowane złoto zostało już wydane (czytaj rozkradzione:). Pamiętacie historię z ukraińskim złotem?
    Chyba są „narody” (grupy etniczne?) niezdolne do samoorganizacji. Po prostu to są zlepki plemion bez wspólnoty interesów. U nas nie jest jeszcze tak źle ale też chyba mamy silne podejrzenia, że część „politycznych elit” działa na szkodę Polski.

    1. ▌▌Dokładnie…

     Kiedy kolejny kraj dzięki „socjalizmowi z ludzką twarzą”*** zaczyna popadać w finansową ruinę, socjaliści zazwyczaj zawczasu uruchamiają „Operację pierzyna”:

     Któregoś dnia szczęśliwi niewolnicy socjalizmu budzą się w kraju-wydmuszce po cichu wyprzedanej przez socjalistów do czysta, wprawdzie bez majątku i bez pieniędzy, ale za to zadłużeni ponad dach — do spłacania przez następne pokolenia półdarmowej pracy na zmywakach świata, gdy tymczasem pasożytnicza kasta partyjna ucieka zupełnie jak socjaliści z Grecji z ukradzionymi miliardami, ciesząc się, że udało im się w końcu „uciec z tego syfu”.

     Kiedy socjaliści doprowadzają kolejny kraj do upadku, a społeczeństwo do nieuniknionej nędzy, na koniec lotem błyskawicy poraża wiadomość, że w niewiadomym czasie i okolicznościach zniknęło całe złoto i wszystkie państwowe rezerwy walutowe ze skarbca banku centralnego, a na dodatek po absolutnie najcenniejszych obiektach z muzeów (he, he) „narodowych” pozostały jedynie studenckie kopie, za to na państwowych kontach pojawiły się same zera (nie licząc długów). Wówczas nawet do najwierniejszych i najdurniejszych wyznawców Partii wreszcie dociera, że to już koniec: karmili się wyłącznie propagandowymi kłamstwami i może nawet im samym przyjdzie w trybie natychmiastowym odpowiedzieć za to, co do tej pory w imieniu Partii robili i mówili.

     .

     *** „Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował «socjalizm z ludzką twarzą». To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem!” — Zbigniew Herbert.

     .

     1. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. — Zbigniew Herbert.

      Przewidywał zapewne „5 dla zwierząt” Kaczynskiego… 😀

    2. pierwsza z brzegu
     Imię (imiona): Jadwiga Katarzyna
     Nazwisko: Emilewicz
     Nazwisko panieńskie: Szyler
     Czego ktoś nie rozumie

     1. @arek:”przyczyna”
      No właśnie dlatego piszę, że nie jest tak źle jak mogłoby być.
      Czyżbyś sugerował, że w Wenezueli też działają „cykliści”?
      Mam wrażenie, ż tam to raczej indianie (czerwoni:).

     2. Polska ma najwyższą inflacje w UE.
      Etatyzm i komunizm to przeciwieństwo wzrostu gospodarczego.
      Wobec narracji PiS o „komuchach” przypomnijmy tylko autorytarnemu rezimowi kilka faktów z jego wielkiego Czerwonego Wora …
      Ziobro syn Kazimierza członka PZPR,
      Sakiewicz syn członka aparatu bezpieczeństwa PRL i działacza Towarzystwa Przyjaźni Polski Radzieckiej,
      Przyłebska członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, żona TW Wolfganga,
      Piotrowicz vel Ulfik odznaczony za gorliwość prokurator, członek PZPR,
      Pawłowicz członek SZSP, córka informatora UB i NKWD Leona skazanego za malwersacje,
      Terlecki syn współpracownika SB,
      Czabański syn współpracownika SB,
      Cenckiewicz wnuk majora UB,
      Wildstein syn i wnuk członka KPP,
      Wolski sekretarz PZPR,
      Pietrzak oficer LWP, członek PZPR

      Jakie pokolenie takie umysły

   2. repatriować ??? Rozdać lokalnej mafii zwanej dla niepoznanki rządem w zamian za poparcie. Zwykli Wenezuelczycy mają niższą śmiertelność między innymi dlatego że replikacja wirusa spowalnia przy niskim poziomie Insuliny. A tam dzięki diecie 1000Kcal serwowanej przez lokalną mafię która ukradła już większość złota wszyscy są szczupli i cieszą się z każdej torebki ryżu kto był ten wie.

Comments are closed.