Jak zaradzić tragediom

czyli rządy zaczynają myśleć

Aj, te tragedie „uchodźców syryjskich”, jedna po drugiej…

Wpolityce czytamy: „Na pokładzie statku „Aquarius” organizacji „SOS Mediterranee” z personelem „Lekarzy bez Granic” jest 629 migrantów, uratowanych w czasie 6 operacji na Morzu Śródziemnym. Wśród nich jest 123 nieletnich, 11 dzieci i 7 kobiet w ciąży”.

Co za tragedia! Tragedia polega na tym że nowy rząd włoski który ogłosił niedawno że „zaczyna mówić ‘nie’ przemytowi” zaczął do tego także myśleć.  Nikt go o to wcześniej nie podejrzewał. Niestety po długiej przerwie nie wychodzi mu to najlepiej bo odmawiając przyjęcia całej hałastry odesłał ją na Maltę. To rzeczywiście tragedia której lepiej myślący rząd mógł łatwo uniknąć odsyłając hałastrę do, dajmy na to, Izraela. Już Izrael dobrze by wiedział co ma z nimi robić,  z czego żądny wiedzy nowy rząd włoski mógłby z pewnością wyciągnąć pewne nauki. Bardziej długofalowym rozwiązaniem byłoby natomiast odesłanie jednostki od razu do Władywostoku. Niewykluczone że „uchodźcy” na tę perspektywę woleliby raczej skoczyć na powrót do ciepłej wody na libijskiej plaży.

Drugą tragedią będzie prawdopodobnie to że biorąc przykład z włoskiego brata myśleć zaczął także rząd maltański i także hałastry czarnoskórych „Syryjczyków” nie przyjął. Wątpimy jednak czy ma on dość ikry aby zrobić rzecz właściwą.  To jest, odesłać ją  do Nowego Jorku i wyładować od razu w biurze dobrodzieja Sorosa. Ten już na pewno by coś wykombinował choć sam pewnie „uchodźcy syryjskiego” w życiu nie widział. A co jeśli Ameryka nie wpuści jednostki?  Cóż,  wtedy to już problem Trumpa a nie EU, z która ma on i tak na pieńku.

Największą tragedią jest to że rządy EU zaczęły wprawdzie myśleć ale robią to zbyt wolno.  Nie pozwala to im zastanowić się nad zagadkową zmianą karnacji skóry u „Syryjczyków”, która musiała mieć miejsce dopiero na statku. Nie zastanawia ich gdzie ta niestrudzona jednostka prowadziła swoją bohaterską akcję ratowniczą. Jeśli na pełnym morzu to nie ciekawią ich niesłychane wyczyny pływackie 123 nieletnich i 11 dzieci które musiały wpław sforsować pół Morza Śródziemnego. A jak 7 kobiet w ciąży tego dokonało to wprost zakrawa na cud.

Inaczej dojść by musiały do uparcie nasuwającego się wniosku że te tajemnicze „operacje” jednostki z personelem „Doktorów bez Mózgu”, czy jak im tam, odbywały się niekoniecznie na środku morza lecz raczej z jednostką stojącą na cumach gdzieś w Libii. W dobie satelitów widzących każde pudełko zapałek można to przecież łatwo sprawdzić. Alternatywnie jednostka wyłowić mogła swój ładunek z wody o głębokości 50 cm na libijskiej plaży, całkowicie bezpiecznej dla nieletnich, dzieci i dla kobiet w ciąży. Plaże libijskie są do tego doskonałe.

Jeżeli zatem zły Izrael ciemnoskórych „Syryjczyków” nie przyjmie a zły Putin we Władywostku także ich nie powita chlebem i solą, to jednostka może łatwo i bezpiecznie zdeponować swój ładunek z powrotem do wody o głębokości 50 cm na plaży w Libii – dokładnie tam skąd go wyłowiła.

Jedynie deportowanym z powrotem 488 byczkom z całej tej hałastry, którzy zamiast walczyć z najeźdźcą o swoją ojczyznę, rodzinę i honor  chcieli dekować się  po Europie przed skokiem do wody głębokiej po kolana dać należy po prezencie od EU. Proponujemy AK47 z amunicją, gratis. Niech chłopcy walczą zamiast gnuśnieć na socjalu gdzieś w EU.  Dużo lepiej dla obu stron.

Właściciel zaś jednostki na koniec albo pokryje koszty całej operacji w gotówce pronto, plus VAT i nadgodziny, albo zobaczy swoją jednostkę  zezłomowaną w ciągu tygodnia. Innym właścicielom przejdzie wtedy ochota na ryzykowne inwestycje.

Też pronto.

 

.

24 Replies to “Jak zaradzić tragediom”

 1. A jak Szwajcarzy reagują na pokazywanie dłońmi albańskich orłów po strzelonych bramkach przez reprezentantów szwajcarskich, którzy najwyraźniej preferują swój kraj rodzinny.

 2. Przepraszam za offtop i do tego pewnie temat bardziej pasujący do serwisu płatnego ale może jakoś przejdzie))).
  Co sadzisz cyniku o kartach płatniczych Revolut bo własnie chłopaki otworzyli oddział w Polsce?

  1. Interesujące. Wydaje się nieco podobne do Xapo. Lubimy tego typu nowinki w TwoNuggets, przestrzegajac jednak aby dobrze zrozumieć ograniczenia. W szczególności to nie jest żaden „store of value”, ie ma żadnych zabezpieczeń depozytu oraz fakt że jest to kompania brytyjska wydaje się niepotrzebną komplikacją w kontekście Brexitu, IMO. Ale spróbować ostrożnie można, czemu nie…

 3. Niestety nie da się uniknąć tragedii, a tragedia prędzej czy później będzie miała miejsce. Jeśli nie dla nich, tych biednych uchodźców uciekających przed wojną i biedą, to dla nas, zalanych Europejczyków zmagających się z kiepską sytuacją ekonomiczną, polityczną i górą zasiłków przeznaczanych na takich właśnie przybyszów. Jedyne pytanie… która tragedia lepsza? Dla niektórych nasza własna, a dopiero później oczy się otworzą i będą marudzić…

  1. Intencją było to że właśnie tragedii żadnej nie ma i że narracja taka jest jedynie kitem wciskanym przez polit-poprawne media.

   „Tragedia” murzynów z Górnej Wolty starających się dostać do Włoch nie jest materialnie różna od „tragedii” Polaków szukających pracy w UK czy w Niemczech.

  2. Na Ziemi żyje kilka miliardów ludzi którzy kwalifikują się jako „uchodźcy” do Europy. Przeciętna murzyńska kobieta w Afryce ma od 3 do 5 dzieci, więc nawet przyjęcie miliardów nie rozwiązuje sprawy, bo produkcja nowych „uchodźców” idzie pełną parą. Zastanawiam się jak trzeba być ogłupionym przez propagandę aby popierać „pomaganie” światu przez importowanie biedoty do Europy. W ten sposób można na chwilę pomóc kilku procentom skazując jednocześnie Europę na całkowitą zagładę.

   1. Oczywiście, że tak. Niestety dla wielu ludzi nie jest to jasne i dają się złapać na empatię w procesie czystej manipulacji, bo przecież… gdzie są newsy o tych wszystkich biednych Azjatach czy mniejszościach uciskanych w Chinach? Jeśli jesteśmy w takim moralnym „mocarstwie Europejskim” to powinniśmy jeszcze wysłać samoloty z pieniędzy zabranych obywatelom żeby ich wszystkich tutaj bezpiecznie ściągnąć. Im więcej tym lepiej…
    Podsumowując: owi „uchodźcy”, jest to swego rodzaju tragedia, ale istniała ona od dość dawna i ciężko ją naprawić pogarszając stan Europy, a tymczasem napychając portfele przemytników…

 4. Odnośnie lasów ….
  Taki wycinek z samego końca sprawozdania o ktorym pisze aroo:

  Wszystko to nie byłoby możliwe bez kompetentnej i wykształconej załogi, którą według stanu
  na 31 grudnia 2017 r. tworzyło 26 521 osób, czyli o 541 osób więcej niż rok wcześniej. Kadra
  składa się niemal wyłącznie z wysoko wykwalifikowanych pracowników na stanowiskach zarządzających; zaledwie 8% załogi to osoby na stanowiskach robotniczych. Leśnicy mają dziś wszechstronną wiedzę z wielu dziedzin: planują, co, gdzie, kiedy, w jakim rozmiarze i za ile powinno zostać w lesie wykonane oraz koordynują i nadzorują realizację zaplanowanych prac, którą zlecają prywatnym zakładom usług leśnych, wybieranym w przetargach. Lasy Państwo-we wydają na usługi leśne blisko 3 mld zł rocznie, co stanowi ok. 40% ich kosztów.
  Czyli sumując…. 8% ludzi-robotników robi na 92% ludzi-dyrektorów?

  1. ● „«Poldrob» województw bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego zatrudnia ok. 200 robotników i 800 osób w administracji. Nic dziwnego, że firma nie może stanąć na nogi i wystąpiła o dotację z budżetu państwa.” — „Solidarność Gdańsk” nr 23/24, 1984.

 5. ludzie zajęci najeźdźcami a wystarczy nie wpuszczać….. a tymczasem sprawozdanie finansowo-gospodarcze tzw lasów państwowych za 2017r https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/finanse

  no mistrzostwo jak pięknie nic nie wpływa do budżetu – prawie wychodzą na zero/koszty/ 🙂

 6. Mój murzyński znajomy z US co to sprzedał temat filmu „Czarna Pantera” od kilku lat spędza wakacje w Europie. Jego głównym zajęciem jest płodzenie dzieci białym kobietom. W tym roku umówiony jest z 2 włoszkami, 2 polkami i 1 szwedką (oczywiście umówiony na fajną zabawę bez zdradzania ukrytego celu prokreacji). Traktuje on tę sprawę jako swoją misję dziejową na rzecz mieszania ras. Widziałem fotki jego trofeów z poprzednich lat, może nie były to łakome kąski ale ilość robi wrażenie. Tak czy siak ostatecznego rozwiązania kwestii białych nie da się już zatrzymać.

  1. I tak i nie. Polityka wyrugowania białej rasy jest oficjalną idee fix środowisk żydowskich. Należy po prostu odsunąć te środowiska od władzy, w tym ekonomicznej. Cały problem w tym „po prostu”.

   Żydówka Susan Sontag:
   „The white race is the cancer of human history”.

   Żydówka Barbara Spectre:
   https://www.youtube.com/watch?v=YKs3bbY7uZk

   Żyd Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society, opisując sytuację w USA: „Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.”

   Żyd Noel Ignatiev, profesor z Harwardu.
   „ciągłe walenie w martwych białych mężczyzn, a także w żywych, oraz w kobiety, aby konstrukt społeczny znany jako” biała rasa” został zniszczony”.

   „Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy stopniowo znikną z powodu braku przestrzeni, czasu i przesądów. Euroazjatycko – negroidalna rasa przyszłości, podobna do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność jednostek.”
   [w żydach] zawarta jest „wyższość ich ducha i dlatego są predystynowani by stać się jednym z głównych motorów przyszłej arystokracji”
   Hrabia Richard Nikolaus di Coudenhove-Kalergi (1894 – 1972) – jeden z ojców Unii Europejskiej.

   Przytłaczająca większość Żydów to wybitni „antyrasiści” jeśli chodzi o pouczanie Europejczyków. Ich moralizatorstwo dotyczy wypominania białym handlu niewolnikami (choć handel ten był zdominowany przez Żydów, i to nie tylko o murzynów chodzi, ale i np. Polaków sprzedawanych tureckim Żydom przez Tatarów na Krymie) oraz komunizmu: wg. żydowskich publicystów to Rosjanie zrobili komunizm a Stalin był rosyjskim nacjonalistą głodzącym nie-Rosjan w celu poszerzenia przestrzeni życiowej dla Rosjan.
   Dzięki niewyobrażalnej wręcz HUCPIE dorobiliśmy się sytuacji, że Palestyńczyka w Palestynie można bezkarnie zabić, a Arab w Europie bezkarnie morduje Niemca:
   https://www.tvp.info/37587388/ahmet-r-pobil-czlowieka-na-smierc-sad-skazal-go-na-trening-radzenia-sobie-z-agresja
   a także musimy być świadkami niesmacznej „walki z komuną” (w roku 2018) uprawianej przez potomków stalinowskich rodów. Potomkowie ci cynicznie żerują na ciemnocie ludu niezdolnego do krótkiego researchu nt. tzw. „prawicowych dzieci III RP”.

   To te „prawicowe dzieci” przeczekały w 2015 roku polskich wyborców i kolorowych sprowadzą pod płaszczykiem braku rąk do pracy.

   https://www.youtube.com/watch?v=BqWYRi1NQjY

   moja teściowa, fanatyczka PIS, bardzo przejęta mówiła, że nawet Ukraińcy za dużo biorą i rząd musi sprowadzać ludzi z Bangladeszu itp. Jeszcze 3 lata temu była bardzo oburzona tym co się dzieje w Europie Zachodniej, bo wówczas Eskimosiz TV Republika brali swoich widzów pod włos. A dziś ci widzowie są w awangardzie poparcia dla multi-kulti.
   To jest siła kontroli mediów. Nasz los jest przesądzony. Jesteśmy „konstruktem” w który profesorskie elity żydowskie – jak same powiedziały – będą walić bez litości. Jesteśmy rakiem na ciele ludzkości. Szalom.

   1. Najwyraźniej biała rasa jest już tak mentalnie zdegenerowana że nie jest w stanie wyjść poza swoją obsesję tropienia żydowskich spisków. Co dalej? Położyć się i czekać na śmierć czy walczyć o ochronę gatunkową? No bo wobec tej wszechstronnie górującej żydowskiej inteligencji nie mamy szans – po co więc sztucznie utrzymywać przy życiu podludzi? Pora na ostateczne rozwiązanie.

    1. @gbur:”Pora na ostateczne rozwiązanie.”

     Eee, bajanie. Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy. Jakoś głupi murzyni wypędzili (mądrych:) białych kolonistów z Afryki. I głupie Araby prędzej czy później zniszczą „mondry” Izrael.

 7. Juz Hiszpania „zaradzila” problemowi-wzystkich wezma.A potme bede drzec japy zeby tych „inzynierow” wyslac do Polski albo innego miejsca w „faszystowskiej” Europie Wschodniej.

 8. Nie nadazam. Czemu Wlosi chcieli odeslac ten statek akurat na Malte? Linkowany artykul tego nie wyjasnia, a skoro odeslali na Malte a nie do Honolulu, to jakies powody chyba musieli miec? Czyzby biuro wujka Sorosa mialo wlasnie na Malcie przepakownie dla migrantow?

 9. O ile pamiętam ta jednostka pływa pod niemiecką banderą (nie mylić z innym „Banderą”, która również źle się kojarzy) a należy do organizacji „pomocowej”. Ciekawe kto ich sponsoruje. Nie wierzę też, że rządy nie wiedzą co jest grane i po co się to robi…

  1. Patrząc na Unię można by uwierzyć, że tam już po prostu od tego całego bałaganu nic nie funkcjonuje, nawet zdrowy rozsądek. Być może nie mają pojęcia jak groźne to jest… Byłaby to możliwość, czysta ignorancja. Co nie znaczy, że nie istnieją osoby, które nie mają w tym interesu. Swoją drogą, zabawne jak bardzo szokujące są liczby, gdy spojrzy się na historyczne przypływy imigrantów i uchodźców w Niemczech: https://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user92183/imageroot/2015/09/GermanyRefugee.png
   Normalny człowiek spojrzałby i zacząłby się poważnie zastanawiać czy to nie inwazja…

   1. Weź ty najpierw przeczytaj co to linkujesz, to jakiś 'forecast’, nie wiadomo czyj, i to na 2015 rok. milion, miliard, co za różnica jak się liczby wyssie z brudnego palca. Jak by jeden z drugim miał wydać 10 złotych na kawałek pasztetowej to by oglądał, niuchał, sprawdzał pod światło itd a jak trzeba jakieś bzzdety rozpowszechniać to proszę bardzo, co się nawinie to leci.

Comments are closed.