Game over (2)

Szansa jest że ukraińskie siły zbrojne mają mózgi sprane propagandą hegemona do podobnego stopnia co Polacy.  To by wyjaśniało kontynuację oporu w sytuacji beznadziejnej.  Dzienne straty w zabitych po stronie ukraińskiej, średnio rzędu 400 – 700,   są wielokrotnie większe niż po stronie rosyjskiej.  Bez widowiskowych szarż i efektownych manewrów, Rosja po prostu kontynuuje metodyczne wyniszczanie przeciwnika.

Gonzalo Lira w swoim nowym komentarzu (eng, 12 min) ma znowu rację. Gdyby choć część kłamstw  ukraińskich o rzekomych sukcesach było prawdą to Szojgu dzwoniłby do Waszyngtonu proponując  zawieszenie broni.  Ale to szef Pentagonu  Austin dzwoni do Moskwy co mówi dostatecznie wiele.   Komunikat o rozmowie nie precyzuje czy wraz z zawieszeniem broni Austin zawiesić chciał też pompowanie broni dla ukraińskiego kotła…

Ukraińcy muszą zrozumieć że toczą cudzą wojnę której wygrać nie mogą a kontynuując opór ryzykują utratę wszystkiego co im zostało,  w tym państwa. Negocjacje z początku wojny zajechały niespodziewanie daleko niespodziewanie szybko. Groził szybki rozejm.  Ich przeciwnik w tej dziwnej wojnie nie był zainteresowany zyskami terytorialnymi,  ostrożnie obchodził infrastrukturę cywilną i chciał zasadniczo jednej rzeczy którą mógł po prostu dostać kończąc wojnę.  Było to nie dla dalszego rozszerzania NATO na wschód.

Ale przedwczesny  koniec wojny nie był tym czego chciał hegemon. Dla niego wojna ma trwać do ostatniego Ukraińca, tak długo jak tylko się da,  bo tylko wtedy można upłynnić uzbrojenie,  zarówno  Ukrainie jak i reszcie NATO-wskich wasali. Klaun Zeleński wzięty w obroty przez prawdziwych sponsorów wojny wycofał się z uzgodnień stambulskich i kontynuuje wojnę zgodnie z poleceniem.  Zachodni geszefciarze opróżniają magazyny wojskowe ze starszych typów uzbrojenia wysyłając wszystko na Ukrainę. Nikt się dalej nie zastanawia jak broń ta ma się znaleźć w rękach tych którzy jeszcze walczą skoro Rosja  kontroluje przestrzeń powietrzną i  demoluje instrastrukturę transportową. Magazyny i konwoje są metodycznie likwidowane. To NATO-wskich stragetów dalej nie interesuje. Reaktywowany układ  lend-lease zapewnia że donorów Ukraina będzie hojnie spłacać przez pokolenia.

Jest w każdej wojnie punkt  poza którym bohaterstwo, zaangażowanie i honor się kończą.  Czas jest wtedy na  bilans  strat i na refleksję nad  sensem kontynuacji oporu oraz na szukanie negocjowanego końca konfliktu.  Ukraina punkt ten osiągnęła już dawno.  Każde życie ludzkie stracone ponad ten punkt jest bezsensowną stratą.  Tylko kto miałby się tego podjąć?   Reżim Zelenskiego tańczy jak mu hegemon zagra.   Ma surowo nakazane  walczyć do ostatniego Ukraińca.

 

===========================================================

Uwaga – zmiana polityki forum

Moi Drodzy, nie chciałbym aby nasze forum, wokół którego zebrała się z czasem cenna garstka myślących, utraciło swoją funkcję odtrutki od wszechobecnej propagandy i swoją rolę punktu kontaktowego. Przekonało mnie do tego paru Czytelników i dlatego kontunuujemy.

Dopóki jednak trwa mgła wojny, powszechny amok społeczeństwa i blokada informacyjna hegemona nasze forum nie będzie działało na starych, tolerancyjnych zasadach publicznego „słupa ogłoszeniowego”, otwartego na każdego trolla i na powielanie każdego zasłyszanego nonsensu czy fejka. Nie życzę sobie aby forum w najmniejszym choćby stopniu użyte mogło być w roli pasa transmisyjnego dla całego tego oficjalnego chłamu i pogłębiać przez to mogło bezprecedensowy amok w którym społeczeństwo się znalazło.

Dlatego też włączamy sensor trollingu na maksa przez co każdy post z najmniejszym podejrzeniem o trolling będzie wywalany na dzień dobry. Nie będą też tolerowane posty wyglądające na bona fide, ale powielające oficjalną linię propagandy bądź linki do polsko języcznych MSM. Uwagi o „cenzurze” najlepiej zachować dla siebie.

Stali bywalcy są oczywiście zawsze mile widziani i nie mają się czego obawiać… 😉

36 Replies to “Game over (2)”

 1. Jeżeli chodzi o mnie, to ten Lira jest słaby. Próbowałem obejrzeć kiedyś więcej jego przekazów i dałem spokój, są lepsi.
  Na przykład Alexander Mercouris, który też jest uznany za rosyjską onucę, podobnie jak Liry jego wypowiedzi są wyłącznie pokazujące przegraną Ukrainy ale bardziej do mnie trafia, daje szersze spektrum, często cytuje w miarę wiarygodne źródła i najwyraźniej ma dojście do źródeł wojsk rosyjskich(lub udaje że ma).
  Z Donbasu nadają też Christelle Néant, Anne Laure Bonnel(od dawna wskazywała na zbrodnie Ukraińców). Inni uznani za onuce(choć przyznam że nie wszystkich słuchałem, to są nazwiska podawane w komentarzach u Mercourisa jako „wiarygodne”) to: Alejandro Kirk (TeleSUR channel), V-N Rangeloni channel (Italy), Alina Lipp (Germany), Miodrag Žarković (Serbia, Helmcast channel)… Eva Bartlett, Patrick Lancaster, The Dive REDACTED YT (Clayton & Natali) Brian Berletic Richard Medhurst, The New Atlas (Brian Berletic), Thomas Röper (Germany). Ciekawie i z detalami relacjonują konflikt Azjaci z Defense Politics Asia.
  Z drugiej strony, jak tzw „fact checker” działa na You Tube proukraiński Marcin Strzyżewski.
  Wiadomo, że mainstreamowych mediów nie ma co słuchać, choć przecież The New York Times już jakiś czas temu w edytorialu wskazał że Biden powinien wpłynąć na Ukrainę by siedli do rozmów.

 2. Przepraszam, za off-topic, ale nie moglem sie powstrzymac. Ci na filmiku to sa (chyab juz byli) ministrowie na Srilance:

  https://twitter.com/Xx17965797/status/1526660318692360192?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1526660318692360192%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fbacologia.wordpress.com%2F2022%2F05%2F14%2Fszybkie-wiesci-23%2F

  Czy ktos zna email do Matousza, zeby wiedzial co sie dzieje z rzadem, jak narod zglodnieje?

 3. Ubawiło mnie bardzo określenie przez ukraińskie i zachodnie media podania się do niewoli resztek Mariupolskiego garnizonu okrążonego na Azovostali jako celowej operacji ewakuacji z elementami dyplomacji wojennej mającej na celu wymianę jeńców. W ten sposób też można określić „ewakuację” 6 armii Paulusa pod Stalingradem. To tylko jako mały appendix do wypowiedzi kolegi procka

 4. Wreszcie trzecia i najważniejsza rzecz. Odrzucenie rosyjskich surowców energetycznych powoduje, że Europa systematycznie, w dłuższej perspektywie, staje się regionem o najwyższych kosztach surowców energetycznych na świecie. Owszem, ceny tutaj wzrosną, i tu też pójdą środki, do tych cen, ale nie da się radykalnie zmienić sytuacji. I to w najpoważniejszy sposób i zdaniem niektórych ekspertów może nieodwołalnie podważyć konkurencyjność znacznej części europejskiego przemysłu, który już coraz bardziej przegrywa konkurencję z firmami z innych regionów świata. Teraz te procesy z pewnością zostaną przyspieszone. Oczywiste jest, że wraz z rosyjskimi surowcami energetycznymi możliwość zwiększenia aktywności gospodarczej pozostawi Europę także w innych regionach świata.

  Takie ekonomiczne auto-da-fé, samobójstwo, jest oczywiście wewnętrzną sprawą krajów europejskich. Musimy działać pragmatycznie, kierując się przede wszystkim własnymi interesami gospodarczymi.
  https://vk-com.translate.goog/@580896205-europes-economic-suicide-and-putins-meeting-discussing-the-o?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl
  ========

  Nasi ukochani i dalekowzroczni przywódcy, zadecydowali o przyszłości Europy…
  Co zgrabnie i wnikliwie podsumował Putin……
  Za prymat ideologii nad ekonomią zapłacimy my.
  Rządy wyżywią się zapewne same…..

  1. Europa systematycznie, w dłuższej perspektywie, staje się regionem o najwyższych kosztach surowców energetycznych

   W pro-ukraińskim amoku nie można nawet polit niepoprawnie zauważyć że Putin ma rację – bez rosyjskich surowców Europa nie ma żadnej dłuższej perspektywy. A jeśli już to rodzaj terytorium powierniczego USA w stylu Porto Rico.

   1. Nie tyle pro-ukrainskim, co rusofilskim. W UK tez o Ukrainie sie duzo mowi, choc wiekszosc populacji nie ma pojecia gdzie to jest, ale glownie dlatego, ze tutejsi nie lubia Ruskies, a Putin to w ich oczach doslownie wcielenie diabla.

  2. Od jakiegoś czasu intrygują mnie samobójcze ruchy Finlandii. Od zakończenia wojny poprzez porozumienia paryskie w 1947 roku, kraj zachowywał się bardzo wyważenie biorąc pod uwagę dostępny geopolitycznie korytarz możliwości. Ale szaleńcza decyzja o wstąpieniu w NATO plus kategoryczne i bezdyskusyjne zrywanie wszystkich relacji gospodarczych z Rosją bez względu na koszty dla samej fińskiej gospodarki plus masowe protesty nie tylko pracowników zakładów przemysłowych ale i budżetówki. Miałbym więc prośbę-pytanie do ciebie Cyniku i szanownych uczestników tego bloga o jakąś podpowiedź co ewentualnie mogła zawierać „oferta nie do odrzucenia” hegemona, że zrównoważona Finlandia zdecydowała się na taki szaleńczy krok?

   1. Też mnie to zastanawia… Zważywszy na ładną ale niezbyt dorosłą – powiedzmy – premierkę Finlandii, oraz brak jakiegokolwiek referendum, przypuszczam że w charakterze straszaka posłużyć mógł choćby portret S.Schoigu, ministra obrony RF… 😉 Nie sądzę aby hegemon certolił się z jakimiś bardziej wyszukanymi ofertami.

    Bardziej interesująca wydaje mi się kalkulacja samego hegemona w której widzę położenie lagi long term na Ukrainie. Z Ukrainą dla NATO definitywnie dead wygląda na to że hegemon dobiera się do Rosji z drugiej strony.

   2. Linkowałem gdzieś listę „prymusów” szkoły pana Schwaba.
    Pani premier finlandii jest jedną z nowych kadr, promowanych na rządowe stanowiska.
    Poziom indoktrynacji wspieranej najnowocześniejszymi technikami psychologicznymi jest bardzo wysoki.
    I skuteczność jest niewyobrażalna.
    To są NOWE ELITY zachodniego świata.

    Możesz sięgnąć do stypendystów Fulbrighta czy Sorosa.
    Ich wpływ na politykę w Europie Środkowej jest zauważalny.
    Orban otrzeźwiał.
    Kwaśniewski niekoniecznie.
    A takich wpływowych ludzi jak na przykład Passent czy Szostkiewicz, było setki.

    V Kolumna walcząca o zachodnie interesy jest cenną, długofalową inwestycją.

 5. Zbigniew Brzeziński potwierdził to ponownie w swojej książce z 1997 r. „Wielka szachownica”, wyjaśniając również uzasadnienie tej ambicji budowniczych imperium: „Dla Ameryki, główną nagrodą geopolityczną jest Eurazja… Eurazja jest największym kontynentem globu i ma geopolityczną geometrię osiową. Potęga, która dominuje w Eurazji, kontrolowałaby dwa z trzech najbardziej zaawansowanych i produktywnych gospodarczo regionów świata. … Około 75% ludzi na świecie mieszka w Eurazji i większość światowego bogactwa jest tam również, zarówno w przedsiębiorstwach, jak i pod ziemią. Eurazja odpowiada za 60% światowego PKB i około 3/4 znanych światowych zasobów energetycznych”.
  https://www.strategic-culture.org/news/2022/01/11/why-russia-ready-check-mate-us-and-western-empire/

  1. Strategic-culture.org to inny nieprawomyślny kanał, zakazany w wielu miejscach w EU w trosce o utrzymanie mas w pro-ukraińskim amoku…

   1. Masz, do poczytania…
    https://www.veteranstoday.com/2022/05/13/taking-aim-at-ukraine-how-john-mearsheimer-and-stephen-cohen-challenged-the-dominant-narrative/
    ========

    W zależności od przeglądarki, otwierają się różne zakazane portale.
    Jak nie na Operze, to na Firefoxie, czy Brave.

    Wczoraj też był problem z twoją stroną.
    Error 403 mi się wyświetlał.
    Strona zakazana.
    Awansowałeś?
    Na wroga systemu?

    =================================
    mod @all: dziękuję bardzo wszystkim Czytelnikom zaniepokojonym brakiem dostępu do strony i kontaktujących mnie różnymi kanałami co się dzieje. Otóż komunikuję że problem był trywialny – nie służby, nie hegemon, nie PiS, po prostu rejestracja domeny się skończyła, bez specjalnego sygnału którego się spodziewałem. Obecnie wszystko powinno być już okay. cynik9

   2. Ta strona jest po prostu źle skonfigurowana, również nie otwiera się w Rosji (można sprawdzić przez VPNy).
    Naprawdę jeszcze nie widziałem przykładu, żeby jakakolwiek strona nie działała w Polsce (lub Europie) a działała w Rosji.
    U nas JEST wolny internet.

    1. „U nas JEST wolny internet.”
     Wolny.. powolny.. to może i tak, ale z wolnością ma, niestety, coraz mniej wspólnego.

     „Naprawdę jeszcze nie widziałem przykładu, żeby jakakolwiek strona nie działała w Polsce (lub Europie) a działała w Rosji.”
     https://wolnemedia.net/
     https://www.neon24.info/
     i kilka innych. Nie działają w PL u dużych dostawców (Orange, UPC, Play..), działają bez żadnych problemów przez VPN. Ocenzurowane via DNS.. zapewne niewystarczająco atakowali Putina.

     1. Dla wytrwałych: Przeglądarka Opera ma wbudowany vpn którym szereg przeszkód mozna obejść.

 6. iEarlGrey (kanał na You Tube) niedawno powiadomił nas o Rand Corporation, która jest sponsorowaną przez wojsko USA organizacją zajmującą się headbangingiem, która pomaga kształtować politykę USA. Ich artykuł „Extending Russia” z 2019 roku można znaleźć tutaj:
  https://www.rand.org/pubs/research_reports/RR3063.html

  Co ciekawe, rozdział czwarty wymienia te środki geopolityczne:

  Śmiertelna pomoc dla Ukrainy
  Zwiększenie wsparcia dla syryjskich rebeliantów
  Promowanie zmiany reżimu na Białorusi
  Wykorzystywanie napięć na Kaukazie Południowym (Armenia, Gruzja i Azerbejdżan)
  Zmniejszenie wpływów Rosji w Azji Środkowej (np. w Chinach)
  Zakwestionowanie wpływów Rosji w Mołdawii (Naddniestrze)

  Wszyscy widzieliśmy to w ciągu ostatnich miesięcy, stąd wiemy, że jest to polityka USA. Chyba ktoś zapomniał wspomnieć, że jest to publicznie dostępne również dla Rosjan. Więc mieli czas na planowanie.

  Doktor nauk wojennych, który to napisał, podaje tutaj duże znaczenie (dla twojej rozrywki):
  ==============

  Nie wysilając się zbytnio, można znaleźć informacje wyłowione już przez kogoś.

  Anglosaskie think- tanki bardzo otwarcie piszą o scenariuszach realizowanych przez swoje rzady.
  Tak samo zresztą jak ich politycy.
  Nie wiem dlaczego nie dociera to do swiadomości większości odbiorców zachodniego bloku.
  Lemingi?

  Polska jako pionek, realizuje śmiertelną koncepcję wymysloną poza naszym krajem.
  I to gorliwie.
  Przewidywalny efekt ?
  Ewakuacja rządu i walka do ostatniego Polaka…

  1. Obiektywnie się z tym zgadzam, moonofalabama.org jest bardzo dobrym portalem. Ale gdy raz go tutaj wymienisz to będzie z nim dokładnie to samo co z Lirą. Masa wypranych w pro-ukraińskim amoku mózgów od razu mu zarzuci „prorosyjskość” jako główne przewinienie… 🙂

   Ostrzegam że zajrzenie tam doprowadzić może polskie mózgi w amoku do ostrego przypadku cognitive dissonance, czego nijak nie da się pogodzić z propagandą rządową w Polsce. Tak więc niech każdy wchodzi na własną odpowiedzialność. Najlepiej w czarnych okularach, nausznikach i w masce PPT2, bedzie bezpieczniej… 😀

   1. Amok jest w Polsce, nie ma co. Nawet okoliczny dostawca warzyw bojkotuje te pochodzenia węgierskiego. Ręce opadają.
    Trochę to dla mnie niespodziewane, uważałem Polaków za mocno nieufnych wobec władzy i jej propagandy. Jak się okazuje do czasu. Podczas pandemii nie było takiego zachowania, można było podyskutować przedstawić argumenty itd. teraz przestałem się odzywać.

    1. Nawet okoliczny dostawca warzyw bojkotuje te pochodzenia węgierskiego.

     A to bezcenne, dzięki! Amok sprawia że PiS wysadził w powietrze całą „grupę wyszehradzką” którą się tak chwalił jeszcze nie dawno – o czym nikt już dłużej nie mówi…

     Zrewanżuję się inną ciekawostką amokową, grzeczność posła Sosnierza, Jr. Okazuje się mianowicie że PiS porozdawał ukraińskim „uchodźcom” 500+, ale bez żadnego mechanizmu sprawdzającego czy dany uchodźca nie powrócił w międzyczasie na Ukrainę. Ha, ha, ha. 

     Już widzę banderowców informujących z własnej inicjatywy Lachów że są z powrotem w domu i że nie potrzebują dłużej polskiego socjału kapiącego na konto. Jak nie jest to klasycznym przykładem społeczeństwa w stanie skrajnego amoku to nie wiem co jeszcze może tym być. Przypomina mi to inny amok sprzed lat, w którym murzyni w Surinamie wywalczyli niepodległość ale dla pewności ciągle siedzieli na holenderskim socjalu… 😀

     1. jak to mówiła moja babcia – kto lubi gości ten jada kości.

 7. Cyniku poproszę o źródło gdzie jest jakikolwiek zlikwidowany KONWJ na zachodniej części Ukrainy.
  Rosjanie rakietami manewrującymi jeszcze NIGDY nie zaatakowali poruszającego się obiektu w części zachodniej gdzie nei operuje ich lotnictwo szturmowe w ogóle. Nie są w stanie atakować obiektów w ruchu bez podświetlenia wiązką laserową z jakiś względów (zapewne tajemnica wojskowa hihi )

  ====================================================================
  mod: chciałem wywalić ten post ale może lepiej użyć go jako przykład dlaczego powinien być wywalony. W sprzeczności z żółtym ostrzeżeniem które myślę że jest jasne dla umiejących czytać, bierzesz z powietrza (może z PAP, różnicy nie ma) fakt medialny z kontrolowanych MSM bez żadnego wiarygodnego linku który by go wspierał. Do tego z niezłą hucpą domagasz się ode mnie linka który by temu zadał kłam. Nie z nami te sztuczki, Brunner… 😉

  Mam inny deal dla Ciebie – do czasu aż nie przyjdziesz tutaj z wiarygodnym potwierdzeniem (daruj sobie źródła VSU) że którykolwiek z 200 czołgów T72 przekazanych podobno przez Polskę Ukrainie strzela aktualnie do ruskich w Donbasie, tego typu tendencyjne przegięcia będą lądować w koszu już automatycznie, bez żadnych ostrzeżeń.

  1. Pożyjemy zobaczymy dokumentacja foto//filmowa się tworzy ludzie polubili nagrywanie. Pamiętam w pierwszych wpisach / dniach podobną reakcję na ostrzał i cywilnych budynków z oskarżeniem o „linki CNN i fabrykę czołgów” gdzie na YT jest kawałek prywatnego filmu moich klientów w Polsce którzy pozbyli się nieruchomości pod wynajem w ten sposób nagrany amatorskim tel a to bardzo ładny dom był nie żadna tam fabryka czołgów.
   Słabo wyszły te precyzyjne uderzenia niektórych miasteczek w pierwszych dniach wojny nie było połowy dachów i okien.

  2. https://drive.google.com/drive/folders/1wnCg_EwrMMvnt_QyogrW3iNET0C7vZQV?usp=sharing
   t-72 polskie Krzywy Róg (optyka do strzelania nocą produkcji polskiej na wieży + mundury polskie bez naszywek) daty nie podam świeże. Doposażone już w pancerz reaktywny na dniach powinny wejść do walki.

   ===========================================================
   mod: nie mam możliwości bliższego zweryfikowania tego ale z ciekawości publikuję. Dziękuję wiewiórce… 

 8. Przecież nawet w Rosji jest bardzo dużo głosów że nie idzie po ich myśli (np. https://twitter.com/kamilkazani/status/1526321105916641281 polecam nagranie z komentowanego twitta) a tu jakiś Gonzo z youtuba mówi że Ukraina jest na skraju załamania. Przecież to jest jakiś absurd. Wiara w to że jedna albo druga armia w ciągu następnych kilku tygodni przełamie drugą dyskwalifikuje tego człowieka. To jest typowe chciejstwo. Szkoda że na kanale nie ma wcześniejszych nagrań, chętnie bym sobie obejrzał jakieś z pierwszych dni wojny.

  1. We wcześniejszym video – o ile pamiętam – mówi że SBU zwinęła mu sprzęt wraz z hasłami do kanału YT…

 9. Dzieje się to, co było do przewidzenia.
  W tym neo-kolonialnym, odartym już z masek demokracji i praw człowieka układzie, Ukraina jest przykładem dla wszystkich.
  Przede wszystkim dla Polski.
  Wszyscy są pionkami, liczbami, które można bez mrugnięcia okiem rzucić na żer dla własnych celów. Celów Waszyngtonu, oczywiście.
  A jak widać, Waszyngton skraca smycz wszystkim, których ma podpiętych pod sznurki.

  Powstaje dwubiegunowy świat: albo jesteś z USA, albo przeciwko.
  Jeśli za, to stajesz się marionetką, ale jesteś w zachodnim, światłym, demokratycznym świecie, z prawami człowieka. I coraz mocniej zaciskającym się totalitaryzmem, rosnącą biedą i walącą się gospodarką.
  Jeśli przeciwko, to jesteś we wschodnim, barbarzyńskim i niedemokratycznym bagnie. Ale masz wolność działań jako państwo, wolności i swobody obywatelskie jakie chcesz u siebie wprowadzić.

  Zapada nowa, żelazna kurtyna. Tylko my, k…wa znowu nie po tej stronie.

 10. Kiedy wojna dopiero się rozkręcała moje źródła z kręgów wojskowych mówiły mi że Migi i T72 jadą na Ukrainę a szkolenie na nich Ukraińców trwa już od dłuższego czasu. Teraz moje źródła chcą się przenieść do JW w Szczecinie. Coś się szykuje i co niektórzy czują pismo nosem. Ja na miejscu Rosjan zniszczył bym rakietami Polaków i Litwinów zaraz po tym jakby przekroczyli granice. Jest bowiem pewne że te wojska zostaną wysłane po ty by szukać konfrontacji z Rosjanami więc po co dawać im się rozwinąć. Poza tym WP w zasadzie nie posiada ochrony przeciwrakietowej. Szykuje się na ostatnie lato w Polsce. Bilety już na samolot już kupione. Ostanie piwo z kolegami, potem wszystko w rękach Boga. Oby nie zadrwił z nas tak jak ostatnim razem ale jeśli robimy te same głupoty to czego można się spodziewać. Co ciekawe ostatnim razem decydującą role we wciągnięciu Polski w nie swoją wojnę odegrała administracja Roosevelta. Są na to dokumenty które zostały odtajnione kilka lat temu. Wygląda na to że historia zatacza koło.

 11. Drogi Cyniku, jestem prenumeratorem TN i zdecydowałem się zabrać głos bo dłużej nie zdzierżę. Wspomniałem o TN ponieważ twoja duża wiedza ekonomiczna jest bezdyskusyjna i kieruję się nią w codziennym życiu. Natomiast materiały które zamieszczasz tutaj stoją w opozycji do twojego wizerunku. Wszystkie ostatnie filmy to wywiady z jakimiś dziwnymi postaciami, które są ewidentnymi sympatykami Rosji. Przytoczony przez Ciebie teraz Gonzalo Lira jest określany jako prorosyjski bloger. Wystarczy posłuchać jego wypowiedzi: policz ile razy używa określeń typu niepotrzebna śmierć ukraińskich żołnierzy, wojna jest już przegrana, rząd ukrainy jest zły bo nie chroni ukraińskich żołnierzy itp. Oglądając to czułem się jakby guru jakiejś sekty próbował wyprać mi mózg. Naprawdę tego nie widzisz? Kim ten bloger jest i co sobą reprezentuje? Czy nie jest bardziej wiarygodny nasz gen Skrzypczak czy Bieniek którzy twierdzą zupełnie coś innego a na armii zjedli zęby? Gen skrzypczak który utrzymuje kontakt z ukr generalicją twierdzi, że na front dociera 80 % zaopatrzenia wysyłanego przez zachód (co jest bardzo dobrym wynikiem )a ten tu latynos (bez doświadczenia w armii ) mówi, że wszystko jest niszczone. No komedia normalnie. Cyniku, proszę zawróć z tej drogi i skup się na tym co potrafisz robić bardzo dobrze.

  1. Witam serdecznie drogiego abonenta i dziękuję za miłe słowa o newsletterze. Zapewniam że nic w tej mierze się nie zmienia, newsletter jest finansowym przewodnikiem pomagającym inwestorom przetrwać i prosperować w turbuletnych wodach globalnego resetu który właśnie przechodzimy. Newsletter jest adresowany do poważnych inwestorów a jego tematyka trzymana jest rozdzielnie od- i nie ma większego związku z blogiem 2GR, w którym tradycyjnie harcujemy poruszając szeroki wachlarz aktualnych zagadnień, głównie choć niekoniecznie powiązanych z Polską.

   Jest perfekcyjnie możliwe że prezentowane tutaj poglądy nie każdemu się podobają na co najlepszym lekarstwem jest jednak nie leczenie autora lecz siebie metodą nie zaglądania tutaj. Innym lekarstwem pod ręką jest zadanie sobie trudu zrozumienia dlaczego konkretnie się aż tak nie zgadzam z cynikiem9 i spróbowanie wyartykułowania swoich racji. Czy nie stanowi to czasem esencji dyskusji i wymiany poglądów? Nie wnikam przez kogo konkretnie Lira określany jest jako „prorosyjski” ale zapytam – i co z tego? Z definicji nie może mieć racji? W końcu chyba jako wyborca PiS-u (?) nie wyskakujesz z samolotu jeżeli się dowiesz że pilot jest fanem PO?

   Podejrzewam z powyższych uwag że możesz ulegać temu samemu pro-ukraińskiemu amokowi do jakiego rządowa propaganda doprowadziła całe społeczeństwo a co objawia się m.in. zanikiem tolerancji dla poglądów innych od oficjalnie do wierzenia podawanych. Jeżeli mówiąc co innego niż PAP Gonzalo Lira „pierze Ci mózg” to może czas się zastanowić czy mózg nie był już wyprany przez to co PAP pomija a rząd blokuje.

   P.S. Nawiasem, postać Skrzypczaka, który nie wie o czym mówi nieodpowiedzialnie nawołując do „wyzwalania” Kaliningradu przez Polskę bo się jej rzekomo historycznie „należy” nie jest, sorry, wiarygodna. Przykro mi bardzo więc, zgódźmy się że nie musimy się zgadzać.

  2. „Czy nie jest bardziej wiarygodny nasz gen Skrzypczak czy Bieniek którzy twierdzą zupełnie coś innego a na armii zjedli zęby?”

   Wybacz bezpośredniość, ale wystarczająco długo miałem do czynienia z WP, by mieć jakieś złudzenia co do poziomu kadry oficerskiej. Są, oczywiście wyjątki. Ale to wyjątki.
   Tych dwóch Panów, do których deklarujesz takie zaufanie, wyjątkami tymi nie są. Na marginesie, kto zjadł zęby na armii, jest biurokratą i karierowiczem, jeśli został generałem.

   Powinieneś być świadom, że KAŻDY oficer, szczególnie takiego stopnia, wypowiadający się w mediach robi to służbowo. Czyli mówi to, co powinien, a nie to, co jest prawdą. Inaczej pożegna się z pracą.
   Świadomość polityczna i geopolityczna naszej kadry oficerskiej jest poniżej jakiegokolwiek akceptowalnego poziomu (są wyjątki). Szczególnie dotyczy to generałów. Nominacji generalskiej nie dostajesz za zasługi czy profesjonalizm – to decyzja polityczna. Bez „pchnięcia” (i zaufania) ze strony politycznej trudno zostać choćby pułkownikiem.

   Powinieneś rozumieć teraz, dlaczego właśnie generałów z zasady za autorytety uznawać nie można. Chyba, że bardzo dokładnie i wszechstronnie sprawdzisz, że na to zasługują.
   W mojej ocenie był taki tylko jeden. Ale się dziwnym przypadkiem zastrzelił.

 12. rozkminy zwiazane z bycie wasalem
  nijaki Sosierz polityk PIS dał głos w sprawach związanych z negocjacjami z UE i przestrzeganiem „praworzadności” w kraju. powiedzał (poza innymi nieistotnymi banialukami) w sprawach dotyczacych zmian w sądach że „jeżeli się z tego powodu zmienia ustrój sądów, że jakiś zewnętrzny podmiot wymusza te zmiany, to już nie jesteśmy krajem niepodległym, tylko wasalem”.- niezykle celnie.
  można by to rozszerzyć i stwierdzić zę „jeżeli jakiś zewnętrzny podmiot wymusza zachowania sprzeczne z żywotnymi interesami kraju to już nie jesteśmy krajem niepodległym, tylko wasalem”.- pasuje jak ulał.
  a przy okazji, gdy unia chce za kasę kupić wygodne dla niej decyzje polityczne, nie wnikając czy i na ile sa korzystne, dobre, właściwe to jest źle, ale jak PIS kupuje głosy wyborców za drobne 500 zł na dziecko (którą to wiadomo kasę pozyczuli i ci obdarowani będą ja zwraca a takze pewnie ich obdarowane dzieci) to jest zachowanie włąściwe – strategia kalego w pełnym rozkwicie. niby nie powinno mnie to dziwić ale ciagle takie zachowanie mnie dziwi

Comments are closed.