ABW! Ratuj się kto może!

ABW! ratuj się kto może! Tak brzmiał pewnie SMS wysłany przez kogoś życzliwego członkom Rady Medycznej do spraw covid-19 przy prezesie Rady Ministrów. Konfederacja już wcześniej apelowała do ABW o sprawdzenie związków członków rady z producentami szczepionek które rada wciska Polakom w gardło, czy raczej w ramię. No i stało się, na sam apel 13-stu z 17-stu ekspertów zmyło się  nagle z rady.

Wnioskować stąd wolno że do niezależnych ekspertów zalecających szczepionki a jednocześnie umoczonych w przyjmowanie datków finansowych od firm je produkujących, musiał dojść w ciągu roku jeszcze jeden. Rok temu bowiem, w artykule Konflikt interesów. Przestańmy wreszcie traktować lekarzy i naukowców sponsorowanych przez producentów szczepionek jako „niezależnych ekspertów”  redaktor Pawlicki z Sieci doliczył się jedynie 12-stu. Były wśród nich najbardziej znane nazwiska, produkujące się nieustannie w mediach i oczywiście nawołujące do szczepień, jakże by inaczej.

Red. Pawlicki przytacza rzeczy powszechnie znane i dostępne w internecie, wymieniając po nazwisku ekspertów i ich Big Pharma sponsorów.   Czasem były to badania finansowane, przypadkiem oczywiście, przez Big Pharmę. Innym razem honorarium za wykład, publikacja tu i ówdzie, jeszcze innym pokrycie kosztów wyjazdu na konferencję.    To że Big Pharma finansuje badania nie powinno dziwić. To że korumpuje lekarzy czy farmaceutów na potęgę  dziwić już nawet przestało. Nic z tego, o ile wiemy, nie jest w Polsce zabronione.   Co najwyżej może być  na bakier z etyką.

Zupełnie jednak co innego gdy rząd RP powołuje Radę Medyczną w sprawie pandemii i zapełnia ją ekspertami z ewidentnym konfliktem interesów. Do tego myląco nazywa ich  „niezależnymi”.  A ma przecież  do dyspozycji  służby aby wszystkich prześwietlić i stwierdzić na ile niezależne mogą być ich opinie. Rada Medyczna służy za główny autorytet na który rząd się powołuje w sprawach tak ważnych jak działania przeciw pandemii i szczepienia. Zasiadać w niej powinni wyłącznie ludzi czyści i bezstronni, dalecy od jakiegokolwiek konfliktu interesów. Jak można dopuścić  aby głos w sprawie szczepionek zabierali ci  którzy opłacani są, pośrednio czy bezpośrednio, przez ich producentów?   Trudno przecież wymagać od „niezależnego” eksperta finansowanego przez Pfizera  czy Modernę aby kąsał rękę która go karmi. Nie powie przecież  prawdy ani o NOP-ach ani o przestępczym procederze wciskania eksperymentalnej „szczepionki” dzieciom których szanse na poszczepienne powikłania są dużo większe niż  z  covida. Jak można oczekiwać  aby umoczony w branie szmalu od AstraZeneca czy Janssena „niezależny” ekspert zachwalał wczesną  terapię iwermektyną czy hydroxychloroquiną, skoro finansującej go Big Pharmie chodzi tylko o szczepionki? Jak siedząca u Pfizera w kieszeni Rada Medyczna mogłaby zaaprobować  wczesną kurację amantadyną dr. Bodnara skoro powszechnie dostępny lek kosztuje 20 zł, zaś wątpliwej skuteczności  remdesivir Gileada kosztuje parę tysięcy $$?

Aby wmusić  szczepionki w nieufną  populację Rada Medyczna siała strach i dezinformację.  Rok temu tylko szczepionki miały nas zbawić  i uwolnić od pandemii. Wyszczepieni dostawali przywilej. Niewyszczepieni mieli niefart – w razie zakażenia mieli bezczynnie czekać aż infekcja się rozwinie dostatecznie i dopiero wtedy wezwać ambulans prosto pod respirator.

źródło: internet

Szczepionki okazały się jednak  zupełnym fiaskiem. Pokazały że nie chronią ani przed infekcją ani przed transmisją wirusa. Przebieg infekcji niektórymi wariantami wirusa może być, owszem, średnio lżejszy u wyszczepionych. Nijak się to jednak nie ma do bezsensu kontynuowania paszportów szczepionkowych ani do sanitarnej segregacji na ich podstawie. Żaden z „niezależnych” ekspertów nawet się też nie zająknie o tym że jak pokazują ostatnie dane  z Danii  oraz  z U.K.’s health agency  istniejące szczepionki na covid-19 mają na wariant omikron skuteczność mniejszą niż zero.  Dawki „przypominające” też tracą przy tym sens. Mimo to propaganda  wyszczepiania  całej populacji trwa nadal,  bez żadnej już racjonalnej podstawy, bo napędza to wciąż  kasę Big Pharmie.

Każe się to wszystko zastanowić  także nad czystością  intencji urzędników rządowych którzy dobrali sobie takich a nie innych „niezależnych” ekspertów do Rady Medycznej. Z czyjej konkretnie sugestii się to odbywało? Czy przypadkiem  i na tym  nie ma śladów linii papilarnych Pfizera, Moderny czy Janssena? W końcu rząd polski płaszczy się przed zachodnimi koncernami, bojąc się je obłożyć  nawet minimalnym podatkiem. Boi się  Facebooka mimo że ten w ewidentny sposób gwałci  prawo w Polsce.  Jak Polacy mogą zatem  wierzyć że akurat przed Big Pharmą rząd gaciami nie trzęsie i że dobro populacji ma na względzie? W końcu to ten sam rząd który zabraniał jej  kupowania chińskich maseczek w internecie w szczycie pandemii aby myk z instruktorami narciarskimi mógł się udać. To inne pole do działania dla ABW.

Winę za ten skandal dzielą  z rządem także media głównego nurtu, równie niezależne co eksperci rządowi. Poza wyjątkiem red. Pawlickiego sprzed roku nikt jakoś tematu tego nie eksplorował i nie nagłaśniał. Przeciwnie, media bezkrytycznie serwują do dziś gadające głowy „niezależnych” ekspertów z Rady Medycznej.  Każda prezentuje punkt widzenia Big Pharmy –  masowego wyszczepiania całej populacji,  z pominięciem wczesnej terapii outpatient.  Nikt nie miał odwagi powiedzieć przynajmniej:  „ekspertem to może jestem, ale niech mnie pan/pani nie rozśmiesza z tą  niezależnością. Bo niezależny to ja jestem tak jak pies od michy”. Jeśli nie prosta uczciwość to wymagałaby tego przynajmniej etyka lekarska.

Nie dziw  że skołowana populacja utraciła resztki zaufania i do nieudolnego rządu, i  do Rady Medycznej którą sobie wybrał. W końcu traci zaufanie do wciskanej jej na siłę eksperymentalnej „szczepionki”,  za którą producent odżegnuje się od wszelkiej odpowiedzialności.  Jeśli Rada Medyczna zdymisjonowała się sama to bardzo dobrze zrobiła, bo utraciła  wiarygodność. Teraz czas na dymisję rządu który  swoją wiarygodność  też  już  stracił.

24 Replies to “ABW! Ratuj się kto może!”

 1. no jak tak można.przecież rada medyczna nigdy nie zalecała lockdownów

  „[…]Czy zalecaliście lockdowny?

  Nie, nigdy nie zalecaliśmy lockdownów. Wprost przeciwnie. Rekomendowaliśmy, aby od początku narastania fali jesiennej podchodzić do zagrożeń lokalnie.”

  https://plus.poranny.pl/wyglada-na-to-ze-omikron-wypali-pandemie-prof-flisiak-o-piatej-fali-odejsciu-z-rady-medycznej-i-postpandemicznej-rzeczywistosci/ar/c14-16006297

  ani innych downów 😉
  Jeden donosik do prokuratury zrobiony przez Korwina & co podziaał bardzo otrzeźwiająco
  ale nie łudzmy się, narracja już się zmienia i po prostu wirus jest passe.

  Ale dlaczego nie piszesz nic o ZŁOCIE! teraz jest dobry czas by kupić!

  1. dlaczego nie piszesz nic o ZŁOCIE! teraz jest dobry czas by kupić!

   Czas by kupić już prawdopodobnie był… piszemy o tym w newsletterze od lat.

 2. Fed właśnie poprosił o feedback ws. CBDC, czyli cyfrowej waluty banku centralnego.

  Czym jest CBDC w największym skrócie? To waluta emitowana przez bank centralny (w tym wypadku Fed), eliminująca rolę banków komercyjnych. Poszczególne rachunki znajdują się wówczas bezpośrednio w Fed, który ma pełną kontrolę nad każdym wydanym dolarem. Waluta taka jest w pełni programowalna i jej posiadaczowi można przypisać określone właściwości, jak oprocentowanie, przeznaczenie (bank centralny / rząd decyduje, na co środki mogą zostać wydane), termin ważności. Stąd już bardzo krótka droga do indywidualnych warunków w zależności np. od zdobytych punktów (patrz system oceny jednostki w Chinach) za posłuszeństwo, bądź jego brak. W przypadku całkowitej eliminacji gotówki, odcięcie od systemu (pozbawienie środków) danego obywatela odbędzie się wówczas jednym kliknięciem. Jeszcze 1-1,5 roku temu, gdy wspominano o CBDC, pojawiały się maile o teoriach spiskowych. Linki załaczam
  https://youtu.be/_LcRYMEzx2k
  https://youtu.be/YPVODY4DyQ4
  żródło: stooq.pl

 3. bilek gates powiedział ze dwa lata temu, że covid w lutym 2022 się skończy, ale będzie ospa i grypa , nie pamiętam, czy tu pisałam

 4. MOD: Informacje do nas doszły że kłopoty są ze stroną.

  Może to jeszcze nie ABW! 😀 Z naszego miejsca obserwacji świata w każdym razie wszystko jednak wygląda w porządku. Monitorujemy sytuację uważnie przepraszając czytelników za ewentualne niedogodności. Totalitaryzm wszędzie tężeje. Wielkie manifestacje anty co**dowe przetaczają się przez całą Europę.

   1. z domu nie moge czytac tej strony (provider to Orange)

    Impfung macht Frei! Mam wrażenie że sytuacja dojrzewa do rew**ucji. Totalitaryzm chce zakneblować wolne słowo cenzurując wszystko.

    Sympatykom i przyjaciołom sugeruję zainteresowanie się VPN, być może też dopisanie się do listy mailingowej obok. Nie publikuję tam zbyt często ale może to być w pewnych warunkach jedynym źródłem informacji o tym gdzie wypłyniemy jeśli by nas odcięli tutaj.

    —————–
    dodane: w razie trudności w wejściu na stronę nie zapomnij wykasować w przeglądarce wszystkich ciasteczek z domeny dwagrosze.com oraz raz jeszcze wejść na stronę z pełnym adresem: https://dwagrosze.com

    1. Cookies mogą być niekompletne i przysparzać problemów (mam tutaj kilka ciekawych teorii). Usunięcie wszystkich daje „nowe otwarcie” i powinno pomóc, chyba że ISP aktywnie blokuje domenę. Wszystkich z „dwagrosze.com”, oczywiście.

    2. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana i w koncu nie wiem co sie dzieje. Z domu moge sie polaczyc z dwagrosze.com z uzyciem przegladarki Firefox, ale Opera wciaz pokazuje wielki napis „sorry” i odmawia polaczenia. Z pracy na polaczenie pozwala kazdy browser. Czyszczenie ciasteczek nie pomaga. Ciemna magia.

  1. Można zrobić „Mirror” informacji z bloga na innych platformach „w innych jursdykacjach”. Takie praktyki stosowane są już od co najmniej półtora roku przez wydawców treści na youtube. Od czasu kiedy google zatrudniło znaczną ilość cenzorów i zaczęło najpierw wyłączać monetyzację kanałów bez podania przyczyn a potem całkowite ich blokowanie. I nie chodzi wyłącznie o info związane z wirusem na literę C. Fakt, że wymaga to trochę więcej zaangażowania od wydawcy treści jak i uczestników danego kanału komunikacji. Ale dobra i wartościowa informacja oraz satysfakcja z wymiany myśli i odpowiednio wysoka kultura dialogu jest tego warta szczególnie w czasach zalewu totalnego „chłamu medialnego”, którego jedynym celem jest wywołanie prymitywnych odruchów emocjonalnych.

   1. autor musiałby wiedzieć choćby co to gpg
    bo nie wiemy czy ta strona aby jest w ogóle cynika
    czy jakis sowiecki troll się nie podszywa, ostatnio tak dziwnie pisze…..

    1. czy jakis sowiecki troll się nie podszywa

     Całkiem słusznie, czujność przede wszystkim. Nie ma w końcu trolli innych niż sowieckie. Ja bym to jeszcze raz sprawdził za jakieś dwa lata, zaraz po przyjęciu 25-tej comiesięcznej dawki „przypominającej” na wariant zeta-kappa wirusa. Najwygodniej wykupić w tym celu abonament Pfizera… 😀

 5. można gadać, ale dopiero kiedy konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury sprawa się rypła i medycy poczuli siarkę.I tak jest z wiekszościa przepisów. Dopiero gdy ktoś coś zrobi, jest konsekwentny i ma KASĘ na prawników wtedy prawo zaczyna obowiązywac

  reszta to oburzenie, ze jak sie ma racje to powinni sluchać, cyniku i ty piszesz takie farmazony?

 6. Z dymisją rządu bym tak się nie spieszył.
  Biorąc pod uwagę co usiłuje forsować tzw. „opozycja”, to rząd PiSu wychodzi na niezwykle liberalny i łagodny w sprawie zamordyzmu sanitarnego.
  Czego najlepszym dowodem jest powód owej dymisji w Medycznej Radzie Ocalenia Narodowego. Przypominam, że owi „zestresowani” „doradcy” odeszli, bo mieli dość tego, że rząd nie wprowadzał w życie ich „światłych” zaleceń. Czyli pełnej segregacji rasowej rodem z III Rzeszy.
  Odeszli – i dobrze. Choć mam jakieś przekonanie, że jeszcze te mordy nie raz zobaczymy. Na początek w mediach, a później pewnie znów w komisjach.
  „Czasy się zmieniają, a Pan ciągle w komisjach”, cytując klasykę.

 7. … lekarz leczy, ma wyniki i ludzie chwalą natomiast konował nie leczy tylko szuka zatrudnienia w radach, izbach lekarskich, polityce, straszy, poucza, strajkuje, domaga się dodatków za nie leczenie, bierze pieniadze od big pharmy za promowanie szajsu …..jaka prywatna firma medyczna zatrudniłaby konowała i jeszcze płaciła extra 15tys zł na miesiąc za nie leczenie ludzi, to możliwe tylko w państwowych placówkach medycznych – parodia medycyny …… konował to faszysta medyczny i komuch pełną gębą ale cały ten bajzel trwa bo nie ma w PL i tzw UE siły politycznej która chciałaby zlikwidować socjalizm tzn likwidacja podatku dochodowego dla wszystkich i jedna stawka vat 15% na czas reformy zus….
  amen

 8. W UK wlasnie oficjalnie oglosili(Borys Johsnon na zywo w Parlamencie przy ENZTUZJAZMIE poslow-co pokazuje nastroje)ze koncza z Covidem-czesc obostrzen znika jutro(20 stycznia) a reszta zniknie w ciagu okolo 10 dni.Znika wszystko lacznie z dystansem spolecznym,limitami,maskami,paszportem covidowym itp itd-po prostu wszystko.Biorac pod uwage ze w USA ostatnio sad Najwyzszy glosami 6:3 uznal nielegalnosc przymusowych szczepien wyglada na to ze anglosfera zachowala jeszcze jakies resztki rozsadku podczas gdy centum niemiecko-francuskie nadal bedzie grzezlo-UE wlasnie schodzi do roli trzeciego swiata(biedne i zamordystyczne).

  1. Hmm… anglosfera…

   Australii jest chyba nadal biegunowo daleko do takich pomysłów. Kanada też się nie wyrywa, choć coś przebąkują o „lower positivity rate”, więc może coś jest w przygotowaniach. Bądzmy ostrożnie optymistyczni 😉

 9. Przynajmniej pocieszające to, że ta „niezależna” „rada” medyczna zdymisjonowała się, bo rząd olał jej idiotyczne, nie poparte obecnie żadnymi merytorycznymi przesłankami rady. Mógł to co prawda zrobić w obawie przed utratą poparcia w społeczeństwie, chociaż zawsze pozostaje nadzieja, że Morawiecki, Adaś i reszta sami widzą że to się kupy nie trzyma i powoli sypie jak domek z kart.

  1. no tak pytanie zasadnicze: czy naprawdę mateusz, adas i reszta nie kuma zę to nie działa? moze faktycznie wybraliśmy inteligentnych inaczej, zupełnie inaczej ale jednak mimo wszytsko nie sądzę. politycy to sa, czyli szybciej cwaniacy, krętacze, wiedzą gdzie miód, wiedza o co chodzi, czyli problem bo łapówki, wzięte, kasa przytulona, media kupione, internety najpopularniejsze też, straszenie nie dziąła, desperacja pozostaje, bo naród jak nic nie poddaje się głupawce, ucieczka raczej nie udała się bo dymisja nie przerywa dochodzenia o ile bedzie jako prowadzone (a nie umorzone . lub jak w przypadku olewnika tak by nikogo nie znaleźć winnego)

 10. szczerze mówiąc też bym miał w d*pie zasiadanie w jakiejkolwiek radzie gdyby warunkiem było napuszczenie ABW na siebie i rodzinę a potem jeszcze przyjmowanie na twarz wszelkiego gówna które jest obficie miotane w branży politycznej. ABW, jak ma zlecenie żeby coś znaleźć to to znajdzie, a przy okazji jeszcze może sie oberwać rodzinie i znajomym – jak to aktualnie ćwiczą na fanach konsoli Pegasus.

 11. Zasiadać w niej powinni wyłącznie ludzi czyści i bezstronni, dalecy od jakiegokolwiek konfliktu interesów.

  Czysci i bezstronni, to juz pewnie dawno byli zmuszeni do zajecia sie hydraulika, lub sprzedwaniem pietruszki, bo obecny system nie bylbby w stanie ich tolerowac na jakichkolwiek lepiej platnych, panstwowych i decyzyjnych posadach.

  Pasuja tu az dwa cytaty z N.G. Davili:
  „Nadchodzą znowu epoki, w których przeżyje tylko to, co umie pełzać.”
  „Do słabości demokracji musimy zaliczyć to, że jest rzeczą niemożliwą, aby ważne stanowisko osiągnął w niej ktoś, kto o nie wcale nie zabiegał.”

Comments are closed.