Wracajcie z zagranicy

Polski przedsiębiorco, wracaj z zagranicy! Polski Wał  Ład czeka na ciebie!  Kogoś przecież  muszą wydoić i myślą że dasz się na to nabrać.  Na te cztery lata upustu podatkowego, kompensowane z nawiązką  astronomiczną i nieodciągalną  „składką zdrowotną”. Jeżeli więc wiodłeś dotychczas  na zachodzie prosty żywot przedsiębiorcy, zabiegając o rosnącą sprzedaż i zyski swojej firmy, i o nic więcej się nie martwiłeś, to wracaj natychmiast!

Zacząć się martwić będziesz mógł od razu… Także twój żywot prosty dłużej nie będzie.  Aby przeżyć będziesz musiał z miejsca kombinować  jak założyć „spółkę komandytowo-akcyjną”.  No i oczywiście zabieganie w Polsce także cię nie ominie. Tyle że zamiast o zyski firmy to zabiegasz się sam na śmierć, biegając od jednego doradcy podatkowego do drugiego. Inaczej Polski Wał  Ład masz już przechlapany.

Ale własna firma to jeszcze nie wszystko!

Wracaj więc przede wszystkim po to aby przekonać się na własne oczy w kierunku jakiego totalitaryzmu twoja  dawna, demokratyczna  ojczyzna zmierza. Covid ujawnił w pełnej krasie ilu totalitarystów się w niej czaiło. Bo tak na co dzień, bez pandemii, mógłbyś dalej wierzyć  że całe to obalanie komunizmu,  te przemiany ustrojowe, demokracja, konstytucja,  że to wszystko tak na poważnie. Że jakieś przemiany się w końcu dokonały i że powrotu do totalitarnej przeszłości nie będzie.

Tymczasem jeśli nie będzie to tylko dlatego że powrót do niczego potrzebny nie jest.  Już  jest jak było, pod wieloma względami nic się nie zmieniło. Znowu to samo totalitarne państwo i jego totalitarne elity, ten sam socjalizm i te same autorytarne ciągoty.

Najlepiej widać to po Barbarze Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Pani Nowak dała się poznać po wielu rozsądnych, wyważonych wypowiedziach w szeregu kwestii. W żadnym wypadku nie można ich uznać za skrajne.  Robi dokładnie to czego spodziewać  się było wolno, i  było trzeba, po kuratorze oświaty.  Szczególnie gdy broni  szkół przed inwazją  tęczowej dewiacji i jej „tęczowych piątków”.

Aż  się pani Nowak doigrała. Powiedziała  publicznie to co myśli i czuje myśląca jeszcze część społeczeństwa ale czego boi się w totalitaryzmie wyrazić głośno. Że mianowicie dawanie się wyszczepić  eksperymentalną „szczepionką na covid” powinno być dobrowolne. Tylko dla tych którzy tego chcą i którzy rozumieją  potencjalne korzyści z tego kroku jak i związane z tym ryzyko. Że,  innymi słowy, nie powinno się nikogo do tego kroku zmuszać. Tym bardziej że długofalowe konsekwencje są nieznane i mogą się jeszcze okazać nieodwracalne. „Szczepionka” nie została dostatecznie przebadana, dopuszczona została warunkowo i wiadomo już  że daje nieraz niepożądane odczyny poszczepienne.   Sportowcy padający na nos w trakcie meczu na myocarditis niekoniecznie wzmacniają zaufanie do nowej technologii.  Nie wzmacnia go  również producent odmawiający przyjęcia jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki swojej „szczepionki”. W dodatku dane kliniczne o jej działaniu chce objąć wieloletnią tajemnicą.

A przecież uczenia tego właśnie – krytycznego myślenia, odwagi i tolerancji – demokratyczne społeczeństwo powinno domagać  się od szkół!  A pilnować tego ma właśnie nie kto inny jak kurator oświaty,   jak pani Nowak. Nie tego przecież  aby byle ministerialny urzędnik  miał prawo zmusić miliony do wstrzyknięcia w siebie pożądanej  przez rząd mikstury.

I tu spadło na panią kurator srogich ciosów brzemię. Jak śmiała! Chór demokratycznych wyjców wyje teraz o jej dymisję. Czynniki pro-PiS-owskie, jak zwykle pozbawione kręgosłupów, nie idą co prawda w taki ekstremizm. Ale i dla nich kurator Nowak zaszła za daleko. Żądają aby się pokajała, przeprosiła, wycofała z nieprawomyślnych pozycji.wracajcie z zagranicy

Wyróżnia się wśród chóru główny totalitarysta III RP prof. Horban: jeżeli ktoś się wypowiada na temat szczepień negatywnie to podważa politykę państwa.  Nowak powinna zostać  zdymisjonowana!

No proszę bardzo, nic tylko wracać  z obczyzny prosto w objęcia praworządnej, demokratycznej Polski Horbana i Morawieckiego, w której wolność wypowiedzi gwarantuje podobno KON-STY-TU-CJA. Najwyraźniej jednak tylko pod warunkiem że wypowiadasz się pozytywnie.

Media łżą. O szczepieniach wolno tylko pozytywnie. Wszystko inne niezgodne z oficjalną ortodoksją, z amantadyną, iwermektyną i hydroxychloroquininą na czele, jest wycinane i wyciszane. Pomyśl tylko coś  inaczej  a już Ministerstwo Prawdy ustawi cię do pionu.  Prof. Horban przebąkiwał już przecież coś o nożu i o przekonywaniu w ten sposób tych którzy odważyli się  kwestionować sens masowych szczepień dzieci, których szanse na zgon na covid-19 są  praktycznie zero.

Ostrożnie więc z tą wiarą w konstytucję, swobody obywatelskie, w wolność  i  państwo prawa.  Wrócisz przedsiębiorco prosto w objęcia  Ministerstwa Prawdy które z całego  tego nieprawomyślnego crapu którym nasiąkłeś w mig cię wyleczy. Jeśli nie będziesz chciał we własnej firmie robić za  kapo sprawdzając który z pracowników dał się naszprycować  uznany zostaniesz za wroga ludu. A tych totalitarne rządy nie tolerują.  Dziś nie wolno negatywnie o szczepionkach.  Jutro zabronią krytyki Polskiego Walu Ładu, a pojutrze kryminałem okaże się jakakolwiek krytyka rządu w ogóle.

W totalitarnej logice prof. Horbana kara, w tym przypadku dyscyplinarne zwolnienie kuratora oświaty, powinna być wymierzana za „podważanie polityki państwa”. To rozciągliwe jak guma pojęcie jest czysto uznaniowe. Totalitaryzm sam je definiuje stosownie do własnych potrzeb.   Jak słabe i jak niepewne musiałoby być państwo które krytykę rządowych posunięć  uznaje od razu za „podważanie swojej polityki”! Jak skundlony i jak totalitarny musi być reżim  który bojąc się  krytyki ze strony obywateli zabiera się do ich karania!

I pomyśleć że szokujące te słowa wypowiada przedstawiciel bądź co bądź  elit,  w wieku który wskazuje iż powinien pamiętać  czasy komunizmu  i jego doktryny nieomylnego państwa. Tylko jedyna partia, przewodnia siła narodu, miała wtedy rację. Każdy kto ją „podważał” stawał się automatycznie  wrogiem ludu i obiektem represji. Zostawał „chuliganem”, „wichrzycielem”, „wrogiem ludu”. Jako minimum – nie mógł podróżować nie otrzymując paszportu.  Teraz też nie otrzymuje innego „paszportu”,  z identycznym skutkiem.  Czy to taka różnica?

Nic się  najwidoczniej przez te dekady nie zmieniło. Covid ujawnił tylko szkaradną  twarz totalitaryzmu państwa  i miałkość jego elit.  Znowu słychać nawoływania do karania inaczej myślących.  Znowu są zarzuty o „podważaniu polityki” nieomylnego państwa.

Jak widzisz,  przedsiębiorco,  nic więc jak tylko wracać z zagranicy i przenosić tutaj swoją działalność!  Najlepiej od razu obok punktu wyszczepień,  vis-a-vis Ministerstwa Prawdy!

36 Replies to “Wracajcie z zagranicy”

   1. Rzecz sam badałem i aktualnie w szeregu miejscach użycie maski popieram! Z tym że nie w ręku rządowych idiotów i innych prof.dr.med.hab. Powiedziano o nich już tyle nonsensów, wraz z pracami akademickimi, że dopiero maski przekonały mnie ilu idiotów zamieszkuje internet. Problemem jest jaki typ maski i jak jest ona używana. Za dużo by się tu rozwodzić. Nie chcesz się zarazić covidem idąc do sklepu? Proszę bardzo, maska 3M 7502 z filtrem P100 na czas dokonywania zakupów. W praktyce nikomu nie chodzi jednak nie o ochronę kogokolwiek lecz o bezmyślny terror mas które muszą „nosić maskę”, bez względu na jej jakość, sposób użycia i warunki.

     1. A tak serio. Od lat chodzę do znajomego sklepu spożywczego niemieckiej sieci. Znajome moje sprzedawczynie mają wy…ane na ścierki na twarzach (wiecie co ile je trzeba zmieniać?) , dystanse, płyny, rękawiczki, zaszprycowały się tylko dwie z nich, mają kontakt z paruset osobami dziennie, prychającymi, smarkającymi, poprawiają po nich towary na półkach, biorą gotówkę, służą poradą. Wirusy aż sie kłębią wszędzie. Ico? I nic. Zgadnijcie ile z nich zachorowało przez okres tych dwóch lat panowania tej śmiertelnej choroby?

     2. Propos tytułu tego wpisu: Wracajcie szczególnie z UK, gdzie ciemne władze skasowały właśnie większość  obostrzeń covidowych.

      ✔️ No more facemasks ✔️ No more work from home guidance ✔️ No more Covid passes It’s not everything, but England is saying farewell to Covid…. 😉

 1. ciekawe kiedy u nas to opublikuja
  https://legaartis.pl/blog/2022/01/09/oficjalne-dane-rzadowe-z-niemiec-sugeruja-ze-u-osob-w-pelni-zaszczepionych-na-covid-19-rozwinie-sie-aids/
  po szczepieniu spadek odpornosci 87%
  i jeszcze ciekawostka z francji
  https://ns2017.wordpress.com/2022/01/06/en-france-deces-apres-la-vaccination-dun-grand-pere-tres-fortune-ancien-chef-dentreprise-parisien-de-versailles-avec-assurance-vie-de-plusieurs-millions-deuro-pour-le-benefice-de-ses-enfants/
  i szybkie tłumaczenie najważniejszych wniosków dla leniwych (tłumaczenie można sobie właczyć):
  Bogaty starszy mężczyzna z dużą ilością polis na życie (w milionach) na rzecz swojej rodziny umiera z powodu szczepu kowboja (nie kwestionują go ani lekarze, ani jego ubezpieczyciele na życie). Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty, ponieważ zażywanie eksperymentalnych leków, kuracji itp. jest wyłączone z polisy. Rodzina pozywa firmę ubezpieczeniową do sądu, ale przegrywa. Sędzia stwierdza: „eksperymentalne skutki uboczne szczepionki są nagłaśniane, a zmarły nie mógł twierdzić, że nie wiedział o nich, kiedy dobrowolnie przyjął szczepienie. We Francji nie ma prawa ani mandatu, który zmuszałby go do wstrzyknięcia. Dlatego jego śmierć jest zasadniczo samobójstwem”. Samobójstwo jest również wyłączone z jego polityki. Jeśli ktoś kiedykolwiek zakwestionuje to, czy te szczepienia są eksperymentalne, czy nie, i że ani firmy farmaceutyczne, ani rządy, ani ktokolwiek inny oprócz CIEBIE nie są odpowiedzialni za ich zaakceptowanie, a jeśli umrzesz, zgodnie z prawem popełniłeś samobójstwo. Bez ubezpieczenia, bez wypłat, bez zwrotów. Jesteś na swoim!

 2. przedsiebiorco nie czytaj tych głupot. wracaj do Polski jak tylko zacznie sie kryzys. u nas nic sie nie udaje nawet kryzys. Jak u was bedzie trudno to u nas bedzie lepiej. Bedziesz mógł tu chodzic bez maseczki, zadne zamordystyczne wymysły nie beda tu obowiązywac bo tu zawsze jest bałagan.

  u nas jak w demokracji czyli wszyscy walcza ze wszystkimi ale dzięki temu bedzie wiecej wolności i będzie weselej.jesli chcesz w równym szeregu razem z innymi pragnącymi by władza ich poprowadziła isc do dołu z wapnem to zostań za granicą. ale jesli chcesz zyc normalnie przyjedź po wojnie do Polski!

  1. przyjedź po wojnie do Polski!

   Skrajna optymistka… 😀 Po wojnie w Polsce skrajne optymistki będą świeciły w ciemności… Nie wiem czy będzie weselej ale z pewnością jaśniej… 😀

  1. Strasznie tendencyjny artykuł.

   Kandydat na migranta do Kanady podlega skrupulatnej weryfikacji od […] zachowań w mediach społecznościowych aż po analizę transakcji na koncie bankowym ( na podstawie przesłanego wyciągu bankowego)

   Bzdura. Nikt nie pyta o żadne media społecznościowe. Jeżeli ktoś już jest w Kanadzie to liczy się tylko staż pracy, a nie stan konta. Może wymagają tego gdy ktoś chce się przeprowadzić, ale to by mnie w zasadzie nie dziwiło – chcą wiedzieć, czy nowy mieszkaniec będzie miał z czego żyć na początku. Własnych bezdomnych i ćpunów mają na miejscu pod dostatkiem. Nie ma potrzeby importować więcej. Dane biometryczne i zaświadczenia od policji (preferują osobników niekaranych – też się nie dziwię) to już wszędzie standard. W Polsce też wymagają zdjęcia i odcisków palców żeby dostać o dowód osobisty i paszport.

   Państwo udziela pozareligijnych ślubów wszystkim za pomocą tzw. komisarza ds. ślubów

   Ślub pozareligijny to po prostu ślub cywilny. No więc kto ma go udzielać, jak nie urzędnik? Nazwa to tylko nazwa.

   (…) i pewnie niedługo już oceni kiedy życie ma się skończyć

   „Pewnie niedługo” to będzie pokój na świecie. Albo pandemia się skończy. Bezpodstawne spekulowanie…

   Nie można się dziwić, że transakcje na nieruchomościach stanowią główny obok górnictwa dochód Kanady

   Jest tak dlatego że około 15 lat temu masowo migrowali do Kanady bogaci i ultra-bogaci Chińczycy na wizach inwestycyjnych. Wywozili z Chin pieniądze (zarobione mniej lub bardziej legalnie…) zanim Partia i Imperator Xi ich nie dopadli i natychmiast parkowali w nieruchomościach Kanadyjskich. Kupowali dosłownie „jak leci” i ceny wystrzeliły w stratosferę. Kanada potem to przytamowała i wprowadziła szereg obostrzeń, ale nie można było już ich wyrzucić bo mieli już stały pobyt, a niektórzy obywatelstwo. Przy takich cenach, wynajem tych nieruchomości – szczególnie w dużych miastach – stał się porządnym biznesem.

   Natomiast porównywanie kosztów życia przeliczając je na złotówki to już kompletny bezsens. To trzeba odnosić do siły nabywczej pieniądza i przeciętnych lokalnych pensji! Nie twierdzę że Kanada jest tania, ale – jeśli przeliczyć przykład – mieszkanie 85 m2 w Vancouver za ~CA$2300 na miesiąc to całkiem przyzwoity deal.

   Australii mi szkoda. Kiedyś taki sympatyczny kraj, a teraz obóz koncentracyjny. Mam tam trochę znajomych i nie wiem jak oni to wytrzymują. Cóż, szkoda. Rafa koralowa będzie musiała długo poczekać.

 3. …..coraz więcej wiadomo kto stworzył tzw „polski ład” i o co chodzi w tym przekręcie – …global komuna zleciła vateuszowi m. likwidację małych rodzinnych polskich firm ….. słynni doktoranci z mf gov + student patkowski + towarzysz arak z pie https://pie.net.pl/raporty/
  proszę przeczytać jakie tematy raportów , misję instytutu……przecież ktoś to finansuje, wypłaca wynagrodzenia …

  1. @aroo:”likwidację małych rodzinnych polskich firm”
   Chyba nie tylko małych. Oglądnąłem dyskusję (na Polsacie!) o podatkach zagranicznych koncernów w Polsce. W 2020 TMobile zapłacił 15 tys. podatku. Orange nie płaci wcale (odprowadza 1% OBROTU do zagranicznej centrali za korzystanie z nazwy i logo). Uber, Google, … to samo. Jeden z dyskutantów podniósł tezę, że „Polska jest za słaba”. Na to inny, że jak to? Przecież taka Austria czy Hiszpania opodatkowały zagraniczne (pewnie amerykańskie:) koncerny. Chyba nie bez powodu takie dyskusje w TV Polsat. Bo pewnie TVN też nie płaci podatków a TV reżimowa to nawet dostaje dotacje.

   1. >> „(…) global komuna zleciła vateuszowi m. likwidację małych rodzinnych polskich firm ”

    Jak Ci złodzieje zwiną auto sprzed domu to też będziesz twierdził że to komunistyczna międzynarodówka walczy z własnością prywatną? Polski rząd ogoli tych których może bezkarnie – czyli własnych obywateli i małe rodzime firmy. Większe kompanie mają środki i możliwości żeby się skutecznie bronić, więc się bronią. Co w takiej sytuacji może potężny polski rząd? Co najwyżej w kurwizji dać newsa że wszystko wina Tuska i jego zgniłej lewackiej cywilizacji śmierci.

 4. „Wielka Brytania szykuje się do powolnego wychodzenia z lockdownu i oswobadzania gospodarki. Minister zdrowia Sajid Javid poinformował posłów Partii Konserwatywnej, że rząd pod koniec stycznia w Anglii zniesie certyfikaty covidowe i zalecenie pracy zdalnej – podał w piątek „The Times”.”

  Panika na pokładzie, system się sypie. Ciekawe co tam u Austriaków.

  https://www.money.pl/gospodarka/wielka-brytania-uwalnia-gospodarke-minister-zapowiada-zniesienie-certyfikatow-covidowych-6726422016047968a.html

 5. Poza tematem. Czasem komentatorzy skarżą się, że wyrzucane są filmy na youtube. Natknąłem się na oprogramowanie do zarządzania własnym zbiorem filmów lub federacją takich bibliotek (https://joinpeertube.org/). Można założyć własną bibliotekę sieciową filmów lub otworzyć konto na istniejącej instancji i tam publikować.

  1. Ciekawe. Wygląda trochę jak livepeer, ale bardziej skierowane do tych którzy publikują treści. Zdecentralizowane platformy będą się teraz coraz częściej pojawiać i nabierać popularności. Coraz więcej ludzi będzie zauważać jak masowo youtube jest cenzurowany. Na razie jest po prostu wygodniejszy, ale to kwestia czasu.

 6. Prof. Horban w środowym wywiadzie w radiu rmf fm popełnił freudowską pomyłkę, czyli powiedział jak naprawdę myśli. Otóż rzekł ’ja pracuję na oddziale kowidowym’, a potem się spostrzegł i poprawił: ’na zakaźnym’. Wygląda na to, że poza kowidem inne choroby zakaźne już się nie liczą.

 7. Super wpis, jak zwykle. Tylko biorąc pod uwagę co się dzieje z niektórych krajach UE, Kanadzie czy Australii to Polska jest oazą wolności, do której nie długo może nie tylko Polacy będą uciekać przed kowidowym uciskiem. W Austrii w przyszłym tygodniu trafi do parlamentu ustawa o obowiązkowym szczepieniu
  Na 3! lata, co 3 miesiące. Kara też naliczana co 3 miesiące wysokość kary do 3600 euro. Kanclerz jest siłownikiem. Tak można by pisać przez godzinę o pomysłach różnych rządów. Ostatnio znajomy oprowadzał znajomych Holendrów po Wroclawiu, byli zszokowani brakiem maseczek i luzem separacyjnym w restauracjach. Tak więc może nie jest jeszcze tak źle jak by mogło być? Na zaszczepionej Malcie pod korek, na ulicach i parkach wszyscy w maseczkach, syn wrócił w niedzielę i się tam trochę zdziwił dyscypliną, nikogo bez maseczki nie spotkał.

  1. Ja jestem ciekaw jak to będą egzekwowali, zakładając że do tego finalnie dojdzie (na razie nie widać przeszkód). To będzie interesujący precedens. O Australii w ogóle nie warto wspominać (a taki sympatyczny kraj kiedyś…), ale w Kanadzie już się niektórzy ślinią na myśl o Austriackim rozwiązaniu.

   1. Zjednoczone Emiraty Arabskie jako pierwszy kraj na świecie zadekretowały zakaz podróżowania za granicę wszystkim obywatelom, którzy nie są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19. Rozporządzenie powinno obowiązywać od 10 stycznia.
    https://de.rt.com/international/129271-vereinigte-arabische-emirate-erstes-land/

    A w Kanadzie Quebec nie może już sobie pozwolić na obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia i uchyla rozporządzenie. Tysiące pracowników nie zostało jeszcze zaszczepionych. Szczepienia pozostają obowiązkowe dla nowo zatrudnionych pracowników., dane z listopada 2021
    https://de.rt.com/international/126679-aus-not-heraus-kanadische-stadt/

    Z kolei jak podają poniżej kanadyjska prowincja Quebec będzie wymagać „znacznych” składek na państwowy system opieki zdrowotnej od niezaszczepionych mieszkańców. Wyobraźnia wyznawców religii kowidiańskiej nie zna granic.

    https://de.rt.com/nordamerika/129802-ungeimpfte-werden-in-kanada-zur/

  2. Jeśli chodzi o restrykcje covidowe to Polska jest faktycznie oazą wolności, coś tam niby jest ale niewiele i w dużej części nieprzestrzegane lub obchodzone. Wydaje mi się, że jakaś zmiana globalnie w podejsciu do covid jest na stole, brytyjski minister zdrowia zapowiedział że jeszcze w styczniu zniesione zostaną certyfikaty covidowe, Rosja również wycofuje się z planów wprowadzenia, w Polsce Rada Medyczna w rozsypce. Tutaj link do kolejnego już artykułu, w którym prezentowane jest inne podejście do tej pandemii https://dorzeczy.pl/zdrowie/249286/covid-prof-kuna-skupic-na-grupach-szczegolnie-wrazliwych.html.

   Niestety cała polityka energetyczna w EU + Polski Ład to gorszy wirus – każdy będzie zakażony:(

   1. Obrona jest bajecznie prosta. Wystarczy sie nauczyc lutowac miedziane rurki, zgrzewac plastikowe, podlaczac krany, instalowac kibelki i umywalki. Hydraulik w dniu dzisiejszym w okolicach Wawy wyciaga do 1000 PLN DZIENNIE. Tylko, ze sie wtedy trzeba napracowac, bo za friko nie placa. I w tym jest pewnie caly bol dla medykow, mundurowych i nauczycieli…

  1. Właśnie 13 członków rady daje nogę. Czyżby by szczury opuszczają okręt, Bill Gates ogłosił przejście to etapu grypy, więc ruch prawidłowy.
   Podają zasłonę dymną, że rząd ich nie słuchał. Terraz wiadomo, że cała populacja Europy będzie miała omikrona, więc uciekają, by mieć czyste ręce. Za zachęcanie do szczepień w sytuacji gdy wiadomo, że Omikron jest na te szczepionki oporny, powinni mieć zarzuty za błąd lekarski.

   1. Za zachęcanie do szczepień w sytuacji gdy wiadomo, że Omikron jest na te szczepionki oporny, powinni mieć zarzuty za błąd lekarski.

    Monitoruję sytuację z nową szczepionką Novavax (protein-based) o której ostatnio słuch totalnie zaginął, choć w grudniu jeszcze EU ją oficjalnie dopuściła. Wobec malejącego obłożenia szpitali oraz zgonów wygląda na to że setki tysięcy „nowych przypadków” omikrona używane są przez dotychczasowych graczy i ich wspólników do rozdmuchania jeszcze jednej fali strachu potrzebnej do upłynnienia nadwyżek starych, bezużytecznych wkrótce szczepionek.

   2. Właśnie 13 członków rady daje nogę.

    Pewnie kazali im zlozyc oswiadczenia o braku konfliktu interesow 😉

Comments are closed.