Terroryzm wyłącznie umiarkowany

czyli woda wyłącznie sucha

Pod pozorem „bombardowania ISIS” hegemon przez długi czas dokonywał zrzutów dla islamskich terrorystów ISIS w Syrii, bombardując przy okazji walczące z nimi siły prezydenta Assada. Kiedy rosyjski min. Lawrow zwrócił na to uwagę publicznie hegemon zaczął udawać że pada deszcz. W kontrolowanych przez niego mediach cisza jak makiem zasiał. A kiedy Rosja  wzięła się w Syrii do roboty bombardując na serio finansowanych z zewnątrz terrorystów podniósł krzyk że to nie ISIS tylko „umiarkowani terroryści”. Ha, ha, ha.

Nasuwa to pytanie jak między dwoma zamaskowanymi terrorystami, obaj z kałachem w  ręku, rozpoznać terrorystę „umiarkowanego”. Najwyraźniej terrorysta umiarkowany to ten który będzie powiewał trzymaną w drugiej ręce flagą amerykańską.  Innych różnic trudno dostrzec. terroryzm_umiarkowany

Informacja ta może okazać się cenna dla rządu polskiego który karnie sprowadza nakazane mu kontyngenty  terrorystów  „uchodźców syryjskich”. Nie wątpimy że dokona w tym gronie skrupulatnej selekcji przydzielając darmowe mieszkania jedynie terrorystom „umiarkowanym”.  Teraz wie przynajmniej jak ich rozpoznać.

Jest to informacja cenna także dla tych obywateli polskich którzy planują  już zaspokojenie swoich własnych potrzeb lokalowych darmowym mieszkaniem przydzielanym „uchodźcom”. Wybierając się w krótką emigrację okrężną i niekonwencjonalny powrót do kraju przez Turcję i Grecję jako „uchodźcy” nie powinni oni zapomnieć o skombinowaniu sobie po drodze kałacha oraz  flagi hegemona!
bagdadi-mccain
No a co z terrorystami nieumiarkowanymi?  Czy ci są gorsi?  Oczywiście że gorsi nie są i w dodatku nie są w tym wszystkim bez szans. Nie danie im darmowego mieszkania byłoby przecież jaskrawą dyskryminacją, a to jest w EU surowo zabronione. Dasz terrorystom w potrzebie darmowe mieszkanie choćbyś własnych obywateli musiał wyrzucić na ulicę, mówi kodeks unijny. Terroryści nieumiarkowani będą się zatem mogli odwoływać aż do skutku, do Strasburga włącznie.

Możliwość ta wydaje się jednak, tak po prawdzie, nieco hipotetyczna. Prawdopodobnie dużo łatwiej i przede wszystkim intratniej dla zainteresowanych będzie dołączenie od razu do braci w wierze w powstającym tuż za naszą  zachodnią granicą Kalifacie Brandenburskim. Kiedy więc na skraju drogi zobaczysz brodatego autostopowicza machającego przyjaźnie kałachem w kierunku zachodnim rozważ dobry uczynek;  rzeczy mogą nie stać aż tak źle jak na to wyglądają.

Nie jest zresztą wcale takie pewne czy i terroryści nieumiarkowani też przypadkiem nie mają gdzieś głęboko zadekowanych flag amerykańskich, którymi jak na razie wstydzili się jedynie wymachiwać. W końcu o czym innym jak nie o zaopatrzeniu we flagi i inne przydatne gadżety mógł rozmawiać z szefem ISIS-em al-Baghdadim senator McCain, główny mąciciel z ramienia hegemona na Europę (foto wyżej – internet)

Nie jest wykluczone że dzięki Rosji która zabrała się na serio do roboty w Syrii ISIS-owi flagi amerykańskie mogą się jeszcze bardzo przydać  i to w całkiem niedalekiej przyszłości. Wnet okazać się może że 100% „uchodźców syryjskich” zalewających EU w przyszłym roku to terroryści wyłącznie umiarkowani.

 

 

.

50 Replies to “Terroryzm wyłącznie umiarkowany”

 1. Ciekawe że osiedlanie hord „uchodźców” i innych emigrantów w Europie uzasadnia się fatalną demografią i przyszłym brakiem miejsc do pracy, które rzekomo pozyskamy w taki sposób, ratując jednocześnie nasze systemy emerytalne. Po pierwsze chciałoby się zauważyć że „ręce” do pracy to były potrzebne w czasach jak 10 chłopa kopało rów łopatami, który teraz wykopie jeden operator koparki, co znaczy że dziś potrzeba raczej „mózgów” niż „rąk”. ( Nawet obsługa koparki wymaga nieco więcej intelektu niż machanie łopatą ). Najistotniejsze jest to że z jednej strony mówi się o robotyzacji, która może spowodować zniknięcie w nadchodzących latach wielu miejsc pracy ( można dodać do tego rozwój technologii drukarek 3 D, który może mieć ogromny wpływ na wielkość zatrudnienia przy produkcji wielu dóbr ), a z drugiej straszy się nas wizją bankructwa wszelkiej maści ZUS-ów, jeśli nie osiedlimy tu setek tysięcy „rąk do pracy”, które to „ręce” zwykle nawet nie posługują się naszym językiem ( więc ciężko byłoby im nawet wytłumaczyć jak kopać ).

 2. «Russland wird für seine Angriffe in Syrien in Form von Vergeltung und Verlusten bezahlen», warnt der US-Verteidigungsminister Ash Carter an einem Nato-Treffen in Brüssel, schreibt der Guardian. Saudiarabiens Waffen seien geladen, es sei nur eine Frage der Zeit, bis sich der Staat für die Angriffe auf Syrien rächen würde.- nieciekawe to wiadomosci na piatek wieczor. pelen tekst tutaj https://www.20min.ch/ausland/news/story/-Russland-wird-fuer-Angriffe-auf-Syrien-bezahlen–27043465

 3. Jak wyglądają „umiarkowani” terroryści, czym walczą (rakiety p-czołgowe made in USA) i jak reagują na trafienie w czołg armii rządowej Syrii („Allahu akbar!”) wystarczy wpisać na You Tube: „syria anti tank tow missile”.

 4. A dla rozrywki proponuje poczytac wypociny dziennikarzyn z Gazety Wybiorczej – pani Marty Urzedowskiej i Pawla Wronskiego.
  oto jedna z perelek, imc Pawel Wronski: „Nie wiem, czy Stany Zjednoczone, inwigilując cały elektroniczny świat, złamały prawo”, artykul sprzed 2 lat, ale wszystkie jego artykuly sa w podobnym tonie i o podobnej wymowie.
  a i druga perelka, tym razem pani Urzedowskiej, calkiem nowa: https://wyborcza.pl/1,75477,18986133,uchodzcy-dali-europie-kij-na-asada.html
  a ja ciagle zastanawiam sie czy oboje z nich to tacy idioci/kretyni i rzeczywiscie wierza, w to co pisza, czy tez ktos im za to placi ?

  Najzabawniejsze jest to, ze pewnie opcja 1)pierwsza jest prawdziwa….

 5. Ptrzac jak gracz szachowy widze okrazaony Iran przez amerykanskie bazy, patrzac jednak na dzisiejsze rozmieszczenie figur widze mozliwosc szybkiego szach-mata dla Arabii Saudyjskiej, ktora ma sily uwiklane w Jemenie.
  Mysla Panstwo ze amerykanscy chlopcy beda umierac za saudyjskich?
  Dzisiaj 50 dolar warty jest jedna barylka ropy, co bedzie jak ropa bedzie w innej silnej walucie, ile bedzie warte 50 dolar?
  Przypominam ze Chiny cene surowca na wiele lat wydaje sie maja zaklepana.

  1. Za saudyjskich nie, ale za saudyjską ropę i petrodolara będą umierać. Trudno mi sobie wyobrazić Arabię Saudyjską (oraz pomniejsze szejkanaty) w defensywie posuniętej aż do tracenia własnego lądu. Woda i pustynia dają premię lotnictwu, a to szejkowie mają mocne:

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Powietrzne_Zjednoczonych_Emirat%C3%B3w_Arabskich
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Powietrzne_Zjednoczonych_Emirat%C3%B3w_Arabskich
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarskie_Si%C5%82y_Powietrzne
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Bahra%C5%84skie_Si%C5%82y_Powietrzne

   Jak widać głupie ZEA ma ponad 100 nowoczesnych samolotów bojowych. W sumie proamerykańskie dyktatury totalitarne mają ze 200 samolotów, a jak się doda do tego Izrael i lotnictwo USA, to lokalna przewaga nad dowolnym przeciwnikiem (w tym Chinami i Rosja, bo „lotnictwo” Syrii oraz Iranu trudno nawet zauważyć) staje się monstrualna. Nie tylko dzięki przewadze liczebnej, ale również ze względu na łatwiejszy dostęp do teatru działań. Rosja nad Syrię lata na około, a USA operują z Turcji, Rumunii, Bułgarii, Gruzji…Irak jest niepewny…Warto w tym miejscu zauważyć, że USA miały chrapkę nawet na Krym – co miałoby zepchnąć Rosję aż po Ural. Polecam poczytać narzekanie amerykańskich generałów, że Rosja stwarza zagrożenie na M.Czarnym. Tak się amerykańskim generałom w d… poprzewracało, że M.Czarne i M.Chiński uważają za swoje strefy wpływów.

   Warto zwrócić uwagę na C130 w katarskich siłach. Strategiczny samolot transportowy to częsty motyw w krajach wydawałoby się małych, lichych i bez globalnych ambicji. Zagadka? Dla mnie nie. Kraje wkomponowane w struktury Rządu Światowego budują armie komplementarne do Armii Światowej. Taką armię wystawiła również III RP w której przeważają misjonarze, transportowce, środki napadu powietrznego. Do obrony to się nie nadaje, ale przed czym ma się bronić nadwiślańska republika związkowa? kto by chciał atakować imperium NATO? Rząd Światowy pokazał fenomenalną skuteczność atakując Irak w czasie Pustynnej Burzy oraz Jugosławię w 1999. Agresor dysponował PKB tysiące razy większym niż ofiara. To jest ideał Rządu Światowego – dysponować Walcem Światowym. 🙂 Oczywiście Rząd Światowy na skutek jakiegoś przesilenia, wiosny ludów itp. może rozsypać się jak domek z kart, dlatego jego ideolodzy rozpoczeli „kulturowe procesy trawienne”. Aktualny temat „uchodźców” wpisuje się w ten schemat.

   1. Ilość i nawet jakość sprzętu nie czynią z gudłajów silnej armii. Widać to po „sukcesach” Arabii Saudyjskiej w Jemenie. Oni mogą ruskim skoczyć. Jeżeli się odważą to rosyjskie rakiety dosięgną ich w namiotach, w których sypiają. I Rosjanie zgodnie ze swoją nową strategią użyją pocisków nuklearnych. Odpowiedzi ze strony Zachodu nie będzie, gdyż ani Londyn, ani Waszyngton nie zaryzykują wojny nuklearnej w Rosją w imię arabskich dzikusów.

    Ostatnie wydarzenia powinny nieco ostudzić niektóre gorące głowy w Warszawie. Zasada dla których anglosascy „nadludzie” nie będą gotowi poświęcić swoich krajów w obronie gudłajów odnosi się również do krajów z naszej części Europy. Nikt nigdy na Zachodzie nie kwestionował tego, że za Gdańsk nie opłaca się ginąć.

    1. @AM:” Zasada dla których anglosascy „nadludzie” nie będą gotowi poświęcić swoich krajów w obronie gudłajów …”

     A w obronie cyklistów? Też się tam szwendają po okolicy.

   2. Szanowny Panie Franek
    Prosze popatrzec na caloksztalt a nie na fragment i przez to ulegac syndromowi kierowcy TIRa (jade i mysle, mysle i jade, jade i mysle, mysle i jade co wymysle przez ten czas to musi byc prawda).
    Cale oburzenie Turcji na przeloty jednorazowe pojedynczych samolotow rosyjskich w rejonie granicy nie wynika z samego tego faktu. Wynika z tego ze dolatujace tureckie mysliwce stracily kontakt z dowodztwem oraz miedzy soba a ich radary naprowadzajace dla ich rakiet staly sie bezuzyteczne. Byly niczym latawce przy pietnastoletnim rosyjskim samolocie. Systemy kolka i chybiny dzialaja jak widac.
    Po prostu aby zmniejszyc wage samolotu Amerykanie przeszli na wysokie czestotliwosci napiecia zasilajacego sprzet (od 400 do 1.2 KHz) wszystkie urzadzenia elektr i elektronicz sa bardzo male i przez to lekkie. Takie czestotliwosci wykanczaja zdrowie pilota ale tez sa latwe do zaklocenia. Rosjanie poszli inna troche droga…wiec w tej chwili samoloty amerykanskie sa dobre tylko do nauki latania.

 6. Ukraina: wysoki urzędnik państwowy wzywa do donoszenia Państwu Islamskiemu na Rosjan

  https://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-wysoki-urzednik-panstwowy-wzywa-do-donoszenia-panstwu-islamskiemu-na-rosjan#

  Analogie między banderowcami oraz ISIS są oczywiste, ale je podsumuję:

  1. Zarówno islamiści jak i banderowcy wzięły na celownik duże grupy ludności w swoim rejonie. Banderowcy mniejszość rosyjską, a islamiści (odszczepieńców muzułmańskich, chrześcijan, alawitów).
  2. Obie grupy realizują politykę USA w regionie.
  3. obie grupy są fanatyczne. Różnica jest taka, że jedna opiera się na nacjonalizmie a druga na religii.
  4. Teoretycznie obie grupy powinny nienawidzić również USraela. Tak wynika z doktryny. Praktyka jest taka, że ISIS werbalnie ubliża USA, ale jakoś ich nie atakuje, a nawet prowadzi wspólne operacje z Izraelem przeciw hezbollahowi. Z kolei banderowcy mają swój pułk Azow w którym kwitnie jawny antysemityzm, ale ofiarami pogromów i programowej nienawiści zostali wyłącznie Rosjanie. Banderowscy „nacjonaliści” to min. Izraelczyk Kołomojski, leczony przez izraelskich lekarzy szef Prawego Sektora D.Jarosz. W kijowskim rządzie jest kilku obywateli USA.
  5. W obu grupach plączą się amerykańscy doradcy, przy czym dla ISIS Zachód wymyślił cwane wyjaśnienie. tzn. kontaktuje się z nimi przez swoich „umiarkowanych”, ewentualnie wysyła komandosów przebranych za ISIS – oficjalnie by infiltrować islamistów.
  6. Obszar działania banderowców oraz ISIS Ameryka określiła jako swoją wyłączną strefę wpływów.

  Bonus dla Polaków.

  W Polsce mamy lobby banderowców (tak, tak. etniczni Ukraińcy, w sejmie jest nawet potomek rzeźnika wołyńskiego), a niedługo zwali tu trochę działaczy ISIS. Działaczy prześwietlą służby izraelskie, więc jednego można być pewnym. Będą to najlepsi z najlepszych ISISowców :). Ameryka – której nasi politycy wchodzą w 4 litery – zapewni w Polsce obu grupom komfortowe warunki. Życzę tymczasem udanego polowania na rosyjskich agentów. Ponoć ONI kontrolują już każdy aspekt życia III RP, a polityka antyrosyjska naszego kraju to tylko wyrafinowana podpucha :). Zapewne takie firmy amerykański TVN, francuski Orange, T Mobile, 3/4 banków itd. to firmy czysto rosyjskie. Rosja założyła 200 lat temu słupy na Zachodzie i teraz one wykupiły Polskę. Nie zmienia to faktu, że Putin będzie chciał Polskę zająć zbrojnie. Bo czemu nie? Taka logika polskiego rusofoba. Polski rusofob to produkt inżynierii społecznej identycznej z inżynierią prowadzoną na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie.

  Pouczający filmik z hodowli patriotycznych kretynów na Ukrainie

  https://www.youtube.com/watch?v=BC8IZEmZ7BY

  szczególnie zabawne są te buce śpiewające „nigdy nie będziemy braćmi, bo wy macie cara a my demokracje”. Nie wiem czy chodziło o demokrację oligarchów ukraińskich, banksterskiego eurokołchozu czy przyjaźń Ameryki. Wszak Ameryka jest największą demokracją na ziemi. Co prawda w Indiach też są wybory, a Hindusów znacznie wiecej, ale liczy się chyba kasa, Holyywod i ogólny współczynik fajności. Nawet szejkowie znad Zatoki wydają się jacyś tacy….bardziej demokratyczni, bo trzymają z Wujkiem Samem.

 7. Cyniku, czy można prosić o źródło tego „Kodak moment” bo ludzie nie wierzą że to zdjęcie jest >>prawdziwe<<

  1. Sorry, nie chciałbym być nietaktowny ale sugerowałbym zmianę towarzystwa „ludzi” na jakieś z wyższym IQ… 😉

   Wystarczy wpuścić  „mccain baghdadi photo” do google images a będziesz miał fotki tych dwóch zawodników dobre na 5 albumów rodzinnych albo i więcej…

   1. To są wyznawcy „wiary w anielską dobroć USA” 🙂
    I masz rację, nic nie jest w stanie sprawić, żeby wzięli pod uwagę tego typu zdjęcia – wydaje się że są bardzo zadufani w sobie (a są to inteligentni ludzie)..

 8. związany z francuskim wywiadem wojskowym portal https://strategika51.wordpress.com/2015/10/04/syrie-un-sous-marin-chinois-dattaque-a-propulsion-nucleaire-a-tartous/
  podaje:
  w pobliżu zajmowanego przez Rosjan portu Tartus w Syrii znajdują się 2 chińskie okręty podwodne uzbrojone w broń jądrową. są to okręty podwodne klasy Jin (typ 094) każdy z 12 rakietami balistycznymi (SLMB, zdolne do uderzenia cele w odległości 8000 kilometrów. w rejon portu Taurus płynie chiński lotniskowiec
  Francuzi są zaskoczeni,że te okręty podwodny nie zostały odkryte wcześniej.

  1. Do tych okretow chinskich na M.Srodziemnym trzeba dodac te kolo Madery a takze zgrupowanie 24 kolo Socotry(do ochrony przed somaliski Piraten).
   Rosja od pierwszego dnia atakuje z powietrza i morza cele w Syrii a o zabitych islamista nigdzie nic nie moge znalezc.
   Samoloty uzywane w Syrii przez Rosje sa stare rocznikowo, dlaczego nie uzywaja nowych ktore sa na Krymie czy w Iranie? Takze osoby, ktore lataja i obsluguja sa powyzej 40 lat? Gdzie sa mlodzi i na co czekaja? Gdzie jest 3000 wojsk z Pskowa. ktore wyjechalo do Syrii?
   Im dalej sie to dzieje tym niewiadomych wiecej..

 9. A czy jednym z celów Putina może być zniszczenie jakichś rurociągów, instalacji wydobywczych ropy czy gazu, żeby podbić ich cenę, bolącą chyba mocno gospodarkę rosyjską?
  Czy jest coś znacznego w zasięgu ich działań?
  Samo zamieszanie w tej części świata robi dobrze cenie ropy. Wchodząc bezpośrednio do gry Rosja zyskuje wpływ na wydarzenia: pomyłkowe zbombardowanie, naruszenie strefy powietrznej itp.itd. Idealnym pewnie dla wzrostów cen ropy byłoby wplątanie w wojnę Arabii Saudyjskiej – trudno to sobie wyobrazić póki co, ale są pewnie koło Putina ludzie ze sporą wyobraźnią.
  Nie byłoby chyba głupie upieczenie którejś tam z kolei pieczeni na tym samym środkowo-wschodnim ogniu. Pieczenią główną zawsze są pieniądze.
  Kiedyś czytałem tu o sporych złożach gazu odkrytych w okolicach Cypru. Czy Syria Assada ma jakieś roszczenia do nich i dlatego miała być unieszkodliwiona, a uratowana i wsparta przez Rosję zażąda swojej(do podziału z Gazpromem) części?
  Ile ropy przechodzi przez ręce ISIS – czy są to jakieś znaczące ilości?
  Czy naprawdę mamy wierzyć, że Rosja dla „szpanu” weszła do Syrii, żeby pokazać światu jak się rozwiązuje problemy z terrorystami? Drodzy forumowicze to jest inwestycja, która ma się szybko i wysoko zwrócić.
  Teraz rodzi się pytanie w jaki sposób i kiedy postawić na wzrosty cen ropy? Cynik, jeśli dobrze pamiętam kiedyś prognozował, że ruszą do góry po dogadaniu się z Iranem w sprawie wirówek…trochę czasu już minęło i nic. Co musi się wydarzyć?

  1. Cynik, jeśli dobrze pamiętam kiedyś prognozował, że ruszą do góry po dogadaniu się z Iranem w sprawie wirówek — pewnie chodziło o wzbogacony uran… 😉 Dojście Iranu wzmoże przede wszystkim ilość ropy szukającą klienta…

  2. Rosja musi trzymac wladze nad Syria, aby rurociag Katarski do Europy nie powstal. Po to jej Syria.

 10. Ja wiem ja wiem, zostawiono nam w udziale glosowanie na listy sprytnych. Ale gdyby jednak mozna bylo to zachecam wszystkich Korwinowcow i Kukizowcow zza granicy do glosowania korespondencyjnego. Mam nadzieje ze Gospodarz i tym razem bedzie laskawy i pozostawi…

  https://ewybory.msz.gov.pl/

    1. Niezłe. Multikulti w wersji dla opornych. Interpretacja nadstawienia drugiego policzka w wersji rosyjskiej. (Mt 5,39)

     G.F.

 11. Dziwne, ale może szykuje sie ciche porozumienie, aby USA wogóle wywalić z bliskiego wschodu. Egipt i inni akolici widać, że po cichu dogadują się przeciw hegemonowi.

  1. Brytyjskiej elity nie da się wyleczyć z zapędów imperialnych. To, że Cameron tak bardzo przebiera nogami wynika zapewne z chęci grabieży tamtejszych zasobów ropy. Anglia to w końcu państwo o mentalności rozbójniczej.

 12. Takich konfliktów nie wygrywa się nalotami, szczególnie tak mikrymi jak rosyjskie.
  „Hearts & minds” and „boots on the ground”.

  1. A jednak sadzac po reakcji mediow, to musialo zabolec. Przy okazji wiele „hearts&minds” zrozumialo, ze mecz do jednej bramki sie skonczyl i ze „Ruskie” jednak sie na „swietokradztwo” odwazyly.

  2. Na lądzie wciąż jest armia rządu Syrii a ona ma pod skrzydłami sporą liczbę ludności, której „powstańcy” obiecują cięcie scyzorykiem po szyi. Motyw do walki jest. Nie jestem specjalistą wojskowym, ale przypuszczam, że lotnictwo syryjskie jest w podobnej sytuacji jak ukraińskie. tzn. posiada umiarkowane (albo żadne) możliwości precyzyjnego uderzenia z dużych (stosunkowo bezpiecznych na tym teatrze działań) wysokości. Druga sprawa to koszt. Paliwo, części zamienne, przeglądy, amortyzacja sprzętu. Kraj upadający ekonomicznie w pierwszej kolejności rezygnuje z użycia lotnictwa. Podsumowując. Syria de facto nie ma lotnictwa. Rosja w tym momencie oferuje kluczowe uzupełnienie.

   Druga sprawa to wykorzystanie elementu zaskoczenia. Bezkarni „powstańcy” mogli już zapomnieć co to znaczy patrzeć w niebo. Być może połozyli się na tacy. Utrata kluczowych magazynów, punktów kontaktowych, ludzi – mogła być nokautującym ciosem. Po nokaucie można wstać, więc tu rodzi się pytanie o wykorzystanie efektów, tzn. zadanie znokautowanemu ostatecznego ciosu puki jeszcze leży na ziemi. Zobaczymy czy uderzenia powietrzne były zsynchronizowane z pracą armii lądowej. Wiele również zależy od tego czy nadal będzie działać natowska „pompa”. ISIS/WAS mają niemiłą tendencję przyklejać się w oparciu o granicę Turcji, Izraela i Arabii Saudyjskiej i stamtąd ciurkać na obszar Syrii. Turcja i Izrael potrafiły nawet bezpardonowo ostrzeliwać syryjską armię stacjonującą na syryjskim terytorium. Z Turcji ruszały całe konwoje ciężarówek z „pomocą humanitarną” dla ISIS. Czytałem kiedyś, że pewien turecki urzędnik został zwolniony z pracy za chęć skontrolowania tej pomocy. Być może te dostawy skończą się. Ciężarówka to łatwy cel.

   PS. W tym miejscu nie mogę odmówić sobie przypomnienia groteskowego mitu ukraińskich „cyborgów” z lotniska pod Donieckiem. Warszawski reżim w swoim prouraińskim amoku nazwał ich…drugim Westerplatte. Pomijając kwestię haniebnych porównań warto zwrócić uwagę, że trochę bomb paliwowo powietrznych oraz burzących i punktu oporu nie ma. Na lotnisko nie spadły ani bomby, ani pociski kierowane ani Iskandery. To samo tyczy się wszystkich barłogów w której na całe lata zalegli prowadzący wojnę pozycyjno-oblężniczą banderowscy ochotnicy. Klasyczny ostrzał i kolesiów nie ma. Dziennikarze głownego nurtu w swoim braku opamiętania zdawali sie nie dostrzegać tej oczywistości i rysowali kuriozalny obraz „cyborgów” stawiających czoło całej potędze FR. …co gorsza…rzesze głupców w Polsce zaczęły tak sobie wyobrażać wojnę XXI wieku. Że w Kijowie dyskoteka, zabawa, tańce, na granicy jacyś ochotnicy walczą za ojczyznę, a Putin zgrzyta zębami nie mogąc iść dalej. Jeśli tylko wesprzeć ochotników jakąś szpicą NATO, to dojdą do Moskwy. W ten sposób nasi rodzimi „stratedzy” rozochocili się marząc wręcz by Putin ruszył na Polskę, zajął część terenu a potem wycofał się w sromocie i żeby III RP mogą mieć swoją strefę okupacyjną jak w Iraku. W Polsce wydano nawet książkę political-fiction rysującą podobny scenariusz. Tak sobie ciemny lud wyobraża III Wojnę światową. Dlatego ciemny lud nie boi się wojny i głosuje na jawnych podżegaczy wojennych. Analogie do entuzjazmu przed I Wojną są oczywiste.

   1. @Franek

    Sadzac po reakcji mediow zachodnich, rosyjskie ataki przyjeto z niedowierzaniem. Przypuszczam wiec, ze Syryjczycy nie odwazali sie po prostu atakowac samolotow Izraela i USA, ktore wspieraly ISIS. A Ruscy jak to Ruscy – zero szacunku dla „panstwa specjalnej troski” 😉

    Najlepiej to widac po takie chocby informacji:

    https://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosjanie-odpedzili-izraelskie-samoloty-znad-syrii

    z ktorej wynika, ze mysliwce Izraela byly zaskoczone tym, ze Rosjanie zareagowali na ich obecnosc.

   2. „tak sobie ciemny lud wyobraża III Wojnę światową. Dlatego ciemny lud nie boi się wojny i głosuje na jawnych podżegaczy wojennych. Analogie do entuzjazmu przed I Wojną są oczywiste.”

    Dzisiaj piąte przez dziesiąte oglądałem program przyrodniczy o zwierzętach zamieszkujących północne tereny naszej planety i gdzie padły zaskakująco aktualne słowa: lemingi mnożą się na potęgę. [lemingi mnożą się na potęgę i drapieżne ptaki mają na co polować].

 13. Zastanawiam się nad tym niesamowitym timingiem Rosji w Syrii. Bo co tu mamy:

  – USA od 2011 kręci wojną domową w Syrii dozbrajając wg. uznania różne bandy (większość bojowników nie jest nawet Syryjczykami. Są to zawodowi islamiści-rewolucjoniści z Libii, Czeczenii oraz doborowe jednostki wojsk NATO działające pod przykrywką (to samo było wcześniej w Libii). Na początku bandy określono zbiorczo jako Wolną Armię Syrii chcącą zaprowadzić w Syrii demokrację. (he he)

  – po jakimś czasie wyłania się twór o nazwie ISIS. Powstaje nieodparte wrażenie, że bez WAS nie byłoby ISIS.

  – Zachód rozpoczyna oficjalne zwalczanie ISIS. tzn. słyszymy, że walczy, bombarduje itd. ale skutków nie widać. Dociekliwi dowiadują się za to, że sporo amerykańskiej broni przecieka z WAS do ISIS. W każdym razie zachodnia propaganda robiąca z ISIS czarnego luda jest intensywna. Pokazuje się mapki przyszłego „imperium”, krążą filmiki z egzekucjami. Ten horror ma uzasadnić konieczność permanentnej walki z ISIS.

  – W 2015 Unia Europejska rozpoczyna proces przyspieszonej dywersyfikacji rasowo-kulturowej Europy. W tym celu UE pompuje propagandowo balon syryjskich uchodźców wojennych. To prawda, że dzięki interwencji NATO miliony Syryjczyków stało się uchodźcami, ale większość „uchodźców” w Europie to nie Syryjczycy. Obywatel UE nie chodzi w takie detale. Obywatel UE jest wkurzony, że przez te ISIS ma chlew w Europie.

  I co teraz? Jak już Zachód napompował balon czarnego luda ISIS i wku…ł Europejczyków uchodźcami….W tym momencie wleciała Rosja ze swoimi bombowcami oferując rozwiązanie. Oczywiscie propaganda NATO i tu próbuje zrobić z Rosji agresora, ale trzeba przyznać, że jeszcze nigdy nie miała tak mocno pod górkę. Dodajmy – górkę własnoręcznie wykopaną! Chapeau bas Panie Putin. Nie wiem do czego porównać te wyczucie chwili. Do inwestora, który wchodzi na giełdę dokładnie na początku hossy? Nerwy ze stali. Nie napiszę, że to knucie level KGB, bo KGB kojarzy mi się z Kacapią, która dysponowała 10 razy większymi środkami 10 razy mniej efektywnie. Wątek ten dedykuję ćwierćinteligentom nazywającym współczesną Rosję Kacapią. 🙂

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  a jeszcze w kwestii imigrantów. Mówi się o likwidacji polskiej straży granicznej i zastąpieniu jej unijną.
  https://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dalsze-ograniczanie-naszej-suwerennosci-unijna-straz-na-naszych-granicach#

  może to całe bicie piany z islamistami/uchodźcami wpisuje się w schemat: 1) tworzymy problem 2) ludzie błagają o lekarstwo 3) oferujemy lekarstwo. Tym „lekarstwem” byłaby jednolita straż graniczna UE, która… mogłaby już wpuszczać dziesiątki milionów „uchodźców”, ale tym razem bez rozgłosu, bez epatowania hordami mężczyzn przemierzającymi pieszo setki kilometrów. Wielu publicystów „prawicowych”, choćby założona przez „byłego” masona TV Republika – jako „jedyne rzetelne medium” trzepie pianę na temat uchodźców. Widownia się jara, że oto jest kontrast dla TVN, oto słowo prawdy. A prawda jest taka, że loże masońskie OFICJALNIE poparły sprowadzanie mas imigrantów. „były” mason działa na swoim, że się tak wyrażę, odcinku. Taka mała mróweczka. Pluskwa byłoby słowem obraźliwym, więc go nie używam.

  1. niesamowitym timingiem Rosji w Syrii —- wskazuje to IMO na to że na marginesie wizyty Putina w NY doszło do daleko idących uzgodnień które są z miejsca realizowane. Myślę że dotyczy to również Ukrainy w której hegemon wydaje się przygotowywać rząd zapasowy z osobistościami „opozycji”. Równiez nie idące do nikąd od miesięcy negocjacje o wycofaniu broni o mniejszym kalibrze niż 100mmm z linii frontu zakończono pozytywnie w szybkiej rozmowie Kuczma – Zacharczenko.

  2. Jednym z powodów jest zapewne to, że rząd syryjski poniósł w ostatnim roku szereg porażek i brakuje mu przede wszystkim żołnierzy. Czy rosyjska interwencja odwróci bieg wydarzeń to trudno powiedzieć. Rosja angażuje w tej akcji dość ograniczone siły.

Comments are closed.