Forsowanie euro imperium grozi erupcją

W swoim wystąpieniu na forum PE Nigel Forage podkreśla ważny punkt – forsując utopię ponadnarodowego euro imperium bez względów na olbrzymie koszty i  ponad głowami ludzi zaślepieni socjaliści  prowokują gwałtowną reakcję nacjonalizmu przypartych do muru mas.  Erupcja gniewu ulicy znieść może istniejący porządek i wynieść do władzy elementy skrajne po przeciwnej stronie spektrum politycznego od socjalistów.  Długo budowany fundament porozumienia, współpracy i wolnego handlu w Europie zniszczony  może zostać przez upiory przeszłości recydywie których miał początkowo przeciwdziałać.  

Europa ma pamięć dobrą ale krótką.  Potępiając faszyzm bo przegrał nie potępiła nigdy komunizmu bo był potrzebny do wygrania.   Nie pamięta że narodowy socjalizm doszedł do władzy w Niemczech  bo międzynarodowy socjalizm już zakładał tam rady delegatów robotniczych przygotowując się do zbrojnego przejęcia władzy.   Ekonomicznie przyparte do muru masy  miały w pewnym momencie dość. 

Dziękuję {Łosiowi} za podrzucenie tego kawałka,  przywracającego wiarę że jednak nie wszyscy w europarlamencie są  idiotami.

©2010 dwagrosze.com

45 Replies to “Forsowanie euro imperium grozi erupcją”

 1. Cyniku, jest lekka przesada nazywac ustroj EU ustrojem totalitarnym. W takowym Faragea juz dawno by nie bylo. Staje sie on bez watpienia coraz bardziej ustrojem autorytatywnym ale do totalitarnego jeszcze mu troche daleko. Nie kazdy niedemokrataczny jest od razu totalitarnym.

  Podtrzymuje swoja tezę o mozliwosci podzialu decyzji podejmowanych w obecnym systemie na polityczne i ekonomiczne. Cala sztuka teraz to sprowadzic debate chlopakow z Brukseli do czystej polityki: pierwiastkowych systemow glosowania, orderow, hymnow i odciagnac ich od gospodarki. Ewentualna ingerencje w gospodarke poddawac natomiast rzeczowej, misesowskiej krytyce. A nie po babsku wszystko naraz i bez ladu, skladu. Do demagogii tylko krok.

 2. @Para-Site: chyba ze uznamy, ze EU doszlo juz do fazy totalitaryzmu, w ktorym ekonomie od polityki nie sposob odroznic.

  Tak właśnie uważam.

 3. “Imperium uzurpujące sobie coraz więcej atrybutów dawniej suwerennej władzy państwowej nie pozostawia ludziom pozbawionym na to jakiegokolwiek wpływu wiele poza wyjściem w pewnym momencie na ulice.”

  Ludzie wychodzili na ulice miasta w celu obalenia obcej wladzy rezydujacej W TYM miescie. Wladza rezydujaca w ich miescie jest jak na razie widziana jako SWOJA. Lokalne, pozbawiane coraz bardziej suwerennosci pol-rzady jak na razie tez sie nie skarza na centrale. Farage musi sobie wyobrazac sytuacje (“krzywa linie“), w ktorej sam poprowadzi lud brytyjski pod Union-Jackiem na ulice Brukseli przy jednoczesnym powieszeniu Browna w Tower jako zdrajcy narodowach interesow. Ale dopoki Brown za zdrajce nie jest uznawany, zaden bunt, podobny do tych, ktore nastepowaly w historii, nikomu nie grozi.

 4. „Rozgraniczanie decyzji ekonomicznych od politycznych w EU i selektywne obarczanie "wladz" za decyzje "ekonomiczne" a nie polityczne wydaje mi sie przeto na granicy absurdu, sorry.”

  Dlaczego? Rzad Nixona upadl w konsekwencji swojej (politycznej) decyzji o podsluchiwaniu konkurenta do wladzy, a nie dlatego, ze wprowadzil kontrole cen w 1971, w wyniku czego zaczelo brakowac towarow na rynku. Czy to nie jest absurdem? No chyba ze uznamy, ze EU doszlo juz do fazy totalitaryzmu, w ktorym ekonomie od polityki nie sposob odroznic.

 5. Skąd Panu przyszło do głowy że może tam być tyle idiotów. Nie rezygnujmy z ludzi, ja myślę, że tam jest jednak większość skorumpowanych złodziei, cwanych i inteligentnych
  Pozdrawiam
  J.S.

 6. @Para-Site: Za sytuacje ekonomiczna w Europie nie nalezy jednakze winic wladzy z jej brakiem posluchu dla glosu ludu. Nalezy te wladze winic za jej decyzje ekonomiczne, a nie polityczne

  Farage ma całkowitą rację mówiąc o deficycie demokracji w sense całkowitej alienacji rządzącej kliki socjalistów w Brukseli od mas i forsowania przez nich imperium za wszelką cenę. Euro było projektem czysto politycznym i jako takie było forsowane ponad głowami ludzi. Ekonomiczny kolaps obecnie ma przyczyny polityczne a uprzątnięcie resztek po nim wymagać będzie także decyzji politycznych. Rozgraniczanie decyzji ekonomicznych od politycznych w EU i selektywne obarczanie "władz" za decyzje "ekonomiczne" a nie polityczne wydaje mi się przeto na granicy absurdu, sorry. Tym bardziej robienie zarzutu Farage'owi że pali do Van Rompuya a nie do Tricheta.

  jakoby niszczenie "identity" i "democracy" prowadzilo w prostej linii do budzenia sie nacjonalizmow i przemocy jest, jesli nie falszywa…

  Ja nie mam trudności w zrozumieniu tego linku. Imperium uzurpujące sobie coraz więcej atrybutów dawniej suwerennej władzy państwowej nie pozostawia ludziom pozbawionym na to jakiegokolwiek wpływu wiele poza wyjściem w pewnym momencie na ulice.

  Spór czy jest to w "prostej linii" czy w linii krzywej jest bezprzedmiotowy.

  —————
  @stefano: Off-topic. Tematykę inwestycyjną poruszamy szerzej w TwoNuggets NewsLetter dla inwestorów.

 7. PS
  A konkluzja Farage'a jakoby niszczenie "identity" i "democracy" prowadzilo w prostej linii do budzenia sie nacjonalizmow i przemocy jest, jesli nie falszywa, to na pewno nie wynikajaca z poprzedzajacych ja argumentow.

 8. Podstawowym zarzutem, jaki Farage wyglasza w kierunku europejskich decydentow, jest ich brak poszanowania dla glosu ludu. Lud, rozczarowany sytuacja ekonomiczna, mialby sie juz teraz domagac odsuniecia od wladzy tychze decydentow poprzez zlikwidowanie samej instytucji unii. Swoj zarzut uatrakcyjnia kilkoma sprawnymi chwytami, w moim przekonaniu nie zawsze dzentelmenskimi. Jednakze, argumenty te w wiekszosci nie wspieraja jego podstawowego zarzutu. Jedynym argumentem na poparcie tezy o rozdziale wladzy od woli lud jest przypomnienie o odrzuceniu wyniku referendum w Irlandii i o staraniach brukselkich wlodarzy, majacych na celu unikniecie powtorzenia sie podobnej sytuacji.
  Za sytuacje ekonomiczna w Europie nie nalezy jednakze winic wladzy z jej brakiem posluchu dla glosu ludu. Nalezy te wladze winic za jej decyzje ekonomiczne, a nie polityczne. Farage byc moze nie jest idiota, ale Baroso nim tez nie musi byc. Europa potrzebuje dobrego mowcy, ale nie politycznego, tylko ekonomicznego. Politykom podziekowalismy juz dawno za ich piekne slowa.

 9. @ Trevi i ew. inni- spokojnie , za wczesnie na swietowanie, do jakiejkolwiek secesji czy rozpadu jeszcze chyba daleko. Farage jest dopiero na 40-tych pozycjach w UK jesli chodzi o wplywy po prawej stronie sceny politycznej. Poza tym probowal kika razy i nie udalo mu sie ze swoja partia dostac do rodzimego parlamentu. Ostatnio, czyli w 2010 roku otrzymal 8.5 tys glosow w swoim okregu, zajmujac trzecie miejsce. Jak podaje wiki podobno dochodzi takze do jakis tarc w szeregach jego wlasnej partii (ktore go absorbuja). Wyglada wiec na to ze trzeba mu bedzie odwalic jeszcze sporo mrowczej roboty zeby moc powiedziec o jakies skutecznosci. Chociaz w polityce wiele zeczy jest mozliwych…

 10. HEH, burdel sie sypie, ale co się stanie z Polską po tym jak upadnie UE? Z tymi degeneratami nie będzie to ładny widok.

  Większość ludzi zniewolona kredytami, przyzwyczajona do psich pensjii, znowu paredziesiąt lat "TRWANIA" i beznadzieji?

 11. A ja powiem tak…
  Polacy mogą mieć żale do GB. Mogą ? Zdecydowanie mogą.
  Ale… Farage to Brytol z marzeń. Nie dość, że mówi z sensem, to jeszcze ta jego mowa jest "prima sort". Oby więcej takich "Brytoli" o zdrowym podejściu do życia ( nie "brytolskich gejów i postępowych lewaków" – ale Brytolów "starej szkoły" – chyba jedyny kraj, w którym tacy ludzie zdarzają się w polityce… Oczywiście J. Kaczyński w POlsce jest już passe… Za bardzo hołota poszła "do przodu"… ).

 12. A nie wydaje wam się, że w pierwszej kolejności skończy się tym, że Wlk.Brytania wystąpi z UE.. a unijna karawana pojedzie dalej..

  Wszystkim będzie "na rękę".. UE pozbędą się "hamulcowego/balastu" w postaci większości euro-sceptyków.. i z jeszcze większym rozpędem rozbiją się o ścianę..

  hmm?

 13. @Tomasz

  Nie tylko zreszta w tym fragmencie. Obsmialem sie jak norka gdy sluchalem jak zjechal Gordona Browna za wiele roznych rzeczy i w koncu za sprzedaz zlota po 250 $/oz. Ciekawe o tyle, ze podal pewne pikantne szczegoly dotyczace tej sprzedazy o ktorych nawet Cynik9 nie wspomnial, gdy pisal o tym wydarzeniu pare lat temu. A Gordon Brown sluchal Farage'a i sie durnowato usmiechal jak jakis przyglup…

 14. Właśnie wyszperałem genialny sposób jak załatwić sobie bezskładkowo emeryturę, metodą na "niegrzecznego konika polnego". Pakiet zawiera: wikt + opierunek + całodobową troskliwą opiekę. To takie proste. Tylko skąd wziąć te mróweczki które będa na to wszystko robić, jak wszyscy emeryci na to wpadną? A jakiś emeryt alfa będzie mógł w spokoju napisać swe dzieło o znajomo brzmiącym tytule "Moja Emerytura". By poinstruować pozostałych emetytów co robić gdyby "mróweczki" odmówiły współpracy.

  G.F.

 15. @Cynik9

  My tu gadu, pierdu pierdu, a Cynik zapominial zrobic andrzejkowy numerek inwestorom… 😉

  Z drugiej strony moze i lepiej poczekac sekunde az sie sytuacja globalnie nieco wyklaruje.

 16. @Tomek

  Błagam,zobacz Belgię na własne oczy…
  … jak sobie radzi ten "podzielony" kraj…

 17. Nie wiem, może już lepiej niech ten gość wymyśli jakiś innowacyjny skaner IQ selektywnie dopuszczający do głosowania.

  W usach cos sie przebakuje ze elektroniczne maszyny do glosowania beda mialy wbudowana aplikacje do czytania rysow twarzy a nawet siatkowi oka w celu identyfikacji wyborcy – czy przypadkiem nie jest terorysta :)))))
  Czyli kazdy kto bedzie przeciwko rzadowej polityce zostanie zidentyfikowany i prawdopodobnie zlikwidowany. Dodatkowo osoby udajace sie na roznego rodzaju imprezy np; sportowe maja byc poddawane badania na wykrywaczu klmastw. Takze twoje przewidywania co do dopuszczania do oddania glosu moga sie sprawdzic.

  począwszy od pierwowzoru w EWWiS, było niekwestionowanym sukcesem gospodarczym dzielonym przez wszystkim. Poparcie publiczne było duże.

  Jestem wiecej jak pewny ze ow "sukces" nie byl naturalnym wynikiem wolnego handlu tylko efektem manipulacji. Chodzilo o to zeby pokazac ludziom ze cos takiego moze sie udac. Bo celem bylo/jest wprowdzenie rzadu swiatowego.
  W rzeczywistosci panstwa europejskie "od zawsze" byly podzielone i mialy sprzeczne interesy, ktore nigdy nie pozwalaly na jakiekolwiek zjednoczenie. Co zreszta widac i dzis. Europa to tysiac lat wojen, klotni, niesnasek, i nic sie nie zmienilo.

  Wolny handel to tez mzonka. Widac to dokladnie po drugiej stronie atlantyku. W ramach globalizacji USA wyeksportowaly miejsca pracy do Chin, Indii i Meksyku. Dzieki temu teraz zdychaja, a bezrobocie rosnie pomimo statystycznych zaklec w mainstreamie. Ale to jeszcze nie wszystko. Wzrost propserity Chinczykow spowodowal degrengolade i wzrost zadan pracowniczych. W odpowiedzi firmy zaczynaja przenosic sie do Bangladeszu i Pakistanu :))))))

  pzdr
  Ludo

 18. @cynik9 "W jednym miejscu zrobiłbym inaczej niż Farage"

  Uwaga ciekawa. Jednak poprawka taka rozbiłaby mu przemówienie. Farage w tym miejscu położył nacisk na brak zgody wśród narodów na tworzenie eurosojuza. Na wstępie jako przykład podał Belgię, która jest tak podzielona wewnętrznie, że nie mogą dojść do porozumienia w obrębie tak małego kraju. A co tu dopiero mówić o radzeniu sobie z "bytem wyższego poziomu" jakim jest EU.

 19. @Antey: Trochę z innej beczki:

  Nie wiem, może już lepiej niech ten gość wymyśli jakiś innowacyjny skaner IQ selektywnie dopuszczający do głosowania. Powszechne głosowanie większościowe w społeczeństwie złożonym w większości z idiotów gwarantuje demokratyczny wybór idiotów i żadne testy sprawdzające prawidłowość samego głosowania wiele tu nie zmienią… 😀

  A czy nie najlepiej po prostu wybrać rząd w drodze ślepego losowania z książki telefonicznej? Jest przynajmniej szansa… 😀

 20. rusza i to bardzo. popatrz na miny tych komuchów. zawsze sie smiali.tym razem widac na tych tępych pyskach napiecie. ktos im cos kazal robic, a tu ktos inny ośmiesza publicznie te dzialania, a tym samym mocodawcow. nigel mial juz wypadek lotniczy w okolicach maja, ale przezyl. na moje oko, nastepnego moze nie przezyc.

  kreda.

 21. Panowie 🙂
  Przy całym szacunku dla Farage'a – wyobrażacie sobie pewne sprawy 🙂
  Znacie powiedzenie o czworonogach i karawanie ? Przecież równie dobrze moze to być podstawiony przez tych których krytykuje aktorzyna 🙂
  Tak czy inaczej dobrze, że to co mówi, się mówi bo w wiekszości przypadków ma rację. Natomiast pozbądźcie się szkodliwych złudzeń, że rusza to kogokolwiek – jeżeli w ogóle, to raczej u nielicznych po prostu ośmiesza eurosceptycyzm.

  Trochę z innej beczki:
  https://www.ted.com/talks/david_bismark_e_voting_without_fraud.html

 22. Dodam że to wystąpienie Farage'a, jak i jego parę innych, jest świetne pod względem kompozycyjnym, nawet jeśli są zastrzeżenia co do treści przekazu. Jest bardzo trudno myśl zawrzeć tak zwięźle, i tak celnie, i tak budować napięcie że po prostu w całość nie można wetknąć szpilki. U nas takim mistrzem słowa jest R.Ziemkiewicz, IMO.

  Osobną sztuką jest przekazać to co się ma do powiedzenia w sposób podobnie zwięzły i atrakcyjny. Nie można się tu parę razy wrócić do początku, zmienić to i owo, i zacząć od nowa…

 23. Farage miał niespełna 3 minuty, ale w swoim wystąpieniu gruntownie obnażył słabość Unii. Jestem pod wrażeniem tego przemówienia. Zastanawiam się, czy ledwo dukający po angielsku Buzek, czy jakikolwiek inny polski polityk, byłby w stanie sprostać mu w dyskusji. Przez 3 minuty zdążyliby może wystękać: "Lejdis end dżentelmen" po czym czas by im się skończył.

 24. Mniej więcej od Cesarstwa Rzymskiego do rozpadu ZSRR i Jugosławi wiadomo, czym się kończą takie eksperymenty.
  Ale ludzikom nie sposób wytłumaczyć, że np. kraje byłego ZSRR nie wróciły do HDI (Human Development Index) z czasów ZSRR i pewnie nigdy nie wrócą… a euroentuzjastom marzy się powtórka z Jugosławi, tylko z inną religią w roli głównej i na skalę kontynentu.

 25. A czy ktos wie o co dokladnie chodzi z tym "general election" w Irlandii? Czy te unijne losie maja legalna mozliwosc zablokowania wyborow w tym kraju? Taki krok to juz pelna desperacja. Ma racje Farge twierdzac:

  > And it’s pretty clear
  > that none of you have
  > learned anything.

  Ten tekst mnie po prostu powalil.

 26. @cynik9

  "@Abram – Z tym "wyśmiewaniem się" czy jak kolega wyżej twierdzi "tyradami antyunijnymi" musimy wziąć pod uwagę poprawkę na rzeczywistą sytuację."

  Obawiam się, że po raz kolejny nie zostałem dobrze zrozumiany. Farage w swych wystąpieniach najczęściej mówi o tym samym:o niedemokratycznych strukturach unijnych, o nieuniknionym kolapsie strefy euro, o komunistycznej przeszłości i komunistycznych zapędach niektórych euro polityków. Początkowo mocno go atakowano (początki poprzedniej kadencji), później zmieniono strategię i próbowano go ośmieszyć (w tym manipulacyjne relacje w TV o "damp rag" robiące z tego człowieka oszołoma). Wszystkie jego wystąpienia ostatnich lat kończyły się w najbardziej łagodnej wersji cynicznymi uśmieszkami m. in. Schulza i Barrosa. Jego przemówień na YT jest cała masa, można je wszystkie przeanalizować ;). Nie wiem, czy ci ludzie są tak głupi, że naprawdę wierzą, że uda im się w ten sposób wybudować euroimperium, czy może powoduje nimi coś innego. Jednakże ich smutne, przytłoczone i zrezygnowane miny na tym filmie to naprawdę coś niesamowitego. Po raz pierwszy nie mają nic do odpowiedzenia, Farage'owi, który tak na prawdę nie wygłosił nic nowego. Myślę, że do tych ludzi nareszcie dotarło, że ich zamek z piasku wali się. Pytanie tylko co z tym zrobią.

  Co do oceny samej postaci to dużo chłodniej, składniej i z taką samą siłą merytoryczną wypowiada się Daniel Hannan. Jednakże z tego względu nie budzi kontrowersji, więc pewnie i mniej ludzi o nim słyszało.

  Na temat samego PE nie wypowiadam się bo to temat na nie jedną książkę. 🙂

 27. Czy ktos wie co obok Nigela Farage'a robi Michal Kaminski ? Nasz "ukochany" spin-doktor renegat z PiS ? Jak wiadomo PiS w naszym kraju to antyunijna partia walczaca jak Rejtan przeciw podpisaniu TL. Pan MEP Kaminski nawet chyba cos zaczal flirtowac z inna polska antyunijna partia, PO, z ramienia PJN… moge sie jednak mylic bo nie mam TV i nabiezaco nie sledze. Jesli nasz MEP jest w klubie z panem Farage'em to moze to potwierdzac teze o wentylu.

  Pozdrawiam,
  ki3

 28. @Ludo: nie uda sie Unia Europejska.
  Od samego poczatku bylo wiadomo…

  Ja bym tutaj wyraźnie odróżnił EWG – obszar współpracy i wolnego handlu, w nieco poźniejszym okresie także wolnych granic, od Unii Europejskiej.

  To pierwsze, począwszy od pierwowzoru w EWWiS, było niekwestionowanym sukcesem gospodarczym dzielonym przez wszystkim. Poparcie publiczne było duże.

  Nadmiar wygenerowanej prosperity i dobrobytu jednak degeneruje się szybko w socjalizm a EU to wyłącznie socjalistyczne wodogłowie o podłożu politycznym, mające siłą uszczęśliwić narody.

 29. zdaje sie ze farage to taka sama 'liberalna' opozycja, jak nasz lokalny JKM – wiele pieje, ale pozytku z tego zadnego nie ma…

 30. @cynik
  Erupcja gniewu ulicy może (…) wynieść do władzy elementy skrajne po przeciwnej stronie spektrum politycznego od socjalistów

  Obóz patriotyczno-solidarnościowy jest po tej samej stronie co socjaliści. My jesteśmy po przeciwnej;)

 31. W jednym miejscu zrobiłbym inaczej niż Farage… Zamiast żartować z Belgów że nie mają rządu o 6 miesięcy odwróciłbym ten argument – kraj nie ma rządu i nikt tego nie zauważa!!! Bez głównego pałkarza a jednak wszystko nie tylko nie rozsypuje się ale działa lepiej! Klasyczny argument przeciw twierdzeniom socjalistów że pałkarz, a najlepiej cały ich oddział, musi być i wszystko regulować bo inaczej koniec świata.

  Wniosek z tego – więcej nierządu! 😉

 32. No coz, historia kolem sie toczy… I lubi sie powtarzac.
  Nie udala sie Liga Hanzeatycka, nie uda sie Unia Europejska.
  Od samego poczatku bylo wiadomo, ze (nowo)twor zbudowany na fundamencie odwiecznych roznic mentalnych, kulturowych krajow europejskich sie zawali. Skrzyzowanie komunizmu z XIX wiecznym kapitalizmem nie moze sie udac…

  Ale prawda jest taka, ze unia nie miala byc superpanstwem laczacym ekonomicznie, spolecznie, kulturowo i politycznie. Unia byla (i jest) krokiem w celu wprowadzenia rzadu swiatowego. Dlatego niektorzy dostaja bialej goraczki na slowa Farage'a, bo ich mocodawcy nie beda zadowleni…

  pzdr
  Ludo

 33. Dokladnie to lecialo: "You have the charisma of a damp rag". Zastanawia mnie tylko, co stalo sie w glowe Anglikom, o ktorych zawsze myslalem, ze sa narodem dosc pragmatycznym, ze czlowieka tak trzezwo myslacego jak Nigel traktuja jak rozrywke, clowna, nieszkodliwego wariata raczej, niz kogos komu warto poswiecic uwage.

  Swietny jest ten fragment, w ktorym Nigel przytacza Von Rompuy'a, twierdzacego rzekomo, ze Euro mialo wprowadzic stabilizacje do Europy. Swietne, naprawde swietne.

  Do tego Buzek ledwo dukajacy po Angielsku. Nie no, az sie zakrztusilem kolacja ze smiechu.

 34. Nigel jest mistrzem erudycji nie zdazylem wysluchac calego wystapienia a juz wylapalem dwie perelki w odniesieniu do Van Rompuy : "pin up boy" oraz w charakterze komentarza do wypowiedzi o Euro jako waluty wnoszacej stabilizacje "I should perhaps applaud you…for having a sense of homour". A smiac to sie mozna z socjalisty Martina Sculza bodajze okrzyknietego niedawno przez kolege Farage's faszysta (i najlepsze jest to ze sie za co do merytoryki bardzo nie pomylil.

 35. Cenię humor i bezpośredniość Farage'a oraz to co głosi, ale coś mi mówi że on jest po prostu wentylem…

 36. @ruf10: już wcześniej był znany z antyunijnych tyrad

  Zastanawiam się jaki impuls powoduje automatyczne, niczym pies Pawłowa, serwowanie tego wyświechtanego frazesu.

  Jeśli zrozumiałeś Farage'a, a nie tylko nazwisko, to wyjaśnij z czym się konkretnie zgadzasz czy nie zgadzasz i przedstaw swoje stanowisko. Przynajmniej będzie okazja do dyskusji. Czy nazwanie Van Rompuya wet mop-em w czymkolwiek przeszkadza w ustosunkowaniu się do treści wystąpień Farage'a?

  —————-
  @Abram – Z tym "wyśmiewaniem się" czy jak kolega wyżej twierdzi "tyradami antyunijnymi" musimy wziąć pod uwagę poprawkę na rzeczywistą sytuację. Gość jest w niewielkiej mniejszości otoczonej skostniałą polit-poprawnością zdominowaną przez socjalistów która tych rzeczy których bezpośrednio nie kontroluje nie opatrzy innym epitetem niż "śmieszne", "tyrady", "skrajne", "ekstremalne", "nie reprezentujące… Dla większość durni tam siedzących po prostu gaża €20k/mo jest zbyt cenna aby się wychylić, czort z interesami wyborców. Kto tam zresztą pamięta kto był "euro-wyborcą" i kogo? Na tej mistyfikacji nie reprezentujących nikogo, przekupionych przywilejami karierowiczów opiera się przecież cała ta szopka z europarlamentem zatwierdzającym decyzje centrali jako pozorowana reprezentacja "ludu".

  Zdaję sobie sprawę z tego że diatryby Farage'a muszą niektórych doprowadzać do białej gorączki. Nie ujmuje to im jednak nic z celności. I jeżeli to co mówi Farage jest "skrajne" to następnym punktem mogą być tylko wywrócone tramwaje i barykady na ulicach, przed czym właśnie przestrzega.

 37. Bez przesady!

  Nigel Farage już wcześniej był znany z antyunijnych tyrad, było o nim głośno jak nazwał Van Rumpuya mokrą szmatą.

 38. Proszę zauważyć, że wypowiedzi Farage'a najczęściej były w PE wyśmiewane. Drwiono sobie z niego, czasem nawet gwizdano. Widać po minach Barrosa i Schulza, że już nie jest im do śmiechu.

Comments are closed.