Walka z deflacją na poj. Drawskim

kontrybucja regionalna

Największy w Europie poligon śródlądowy w pobliskim Drawsku Pomorskim jest regularnie wynajmowany na manewry armiom sojuszników z NATO. Stanowi to poważne wsparcie dla budżetu nie tylko MON ale również okolicznych gmin na terenie których kompleks jest położony.

Jak donosi w ostatnim numerze Kronika Pojezierza Drawskiego, przez cały zeszły tydzień poligon drawski miał jednak mniej codziennego gościa. Wynajęty został przez ECB (europejski bank centralny) na doskonalenie szczegółów operacji “Euro-drop”, którą bank planuje na jesień w całej Europie. Euro-drop jest odpowiednikiem podobnej akcji z powodzeniem stosowanej przez amerykańską Federal Reserve (FED) od kilku lat. Operacja polega na zrzucaniu z helikopterów pudeł z gotówką na teren dotknięty deflacją. Pozwala to na efektywne wyeliminowanie tej plagi w przeciągu godzin.

“Doświadczenia amerykańskie okazały się tak skuteczne że podjęto decyzję o utworzeniu europejskiego odpowiednika FEDowskich sił szybkiego reagowania. Nasze manewry w Drawsku były generalną przymiarką do akcji jesiennej i zakończyły się pełnym sukcesem” – powiedział reporterowi DPD Jean DeClerck, członek rady nadzorczej ECB który z tej okazji przebywał w Drawsku. DeClerck podkreślił że tak jak podlegająca bezpośrednio szefowi FEDu Benowi Bernanke eskadra również siły ECB będą organizacją czysto cywilną.

Obok DeClercka, na konferencji prasowej kończącej manewry obecny był także prezes NBP Sławomir Skrzypek. “Doświadczeniom ECB w dziedzinie dystrybucji banknotów euro przyglądamy się z dużym zainteresowaniem, szczególnie pod kątem czekającego nas w niedalekiej przyszłości wprowadzania tej waluty. Metoda zrzutów powietrznych okazać się może najbardziej efektywna” – miał powiedzieć S.Skrzypek.

Najbardziej zadowolona z manewrów ECB pod Drawskiem jest okoliczna ludność. Wbrew zapewnieniom DeClercka manewry nie zakończyły się tak pełnym sukcesem jak to przedstawia. Jak się dowiedziała KPD, na skutek silnego bocznego wiatru w zeszły czwartek spora część zrzucanych palet z euro trafiła nie na poligon ale została zniesiona na okoliczne wsie. Dwie palety wylądowały nawet na terenie samego Drawska Pom. Apele do ludności o zwracanie pudeł z zawartością do najbliższego posterunku policji nie odniosły jak narazie żadnego skutku. Czyni to obszar pojezierza Drawskiego jednym z najbardziej odpornych na deflację rejonów kraju.

©2008cynik9

6 Replies to “Walka z deflacją na poj. Drawskim”

 1. Cyniku9 sprawdźcie teraz z debetem czy nie ćwiczą. Tradycyjne metody walki z inflacją powoli zawodzą 🙂

 2. Akcje do góry mimo fatalnych danych złoto w dół nie mogę się oprzeć wrażeniu ze to przygrywka do ostatniej prostej, „złoty ekspres” staje na chwilę postrzygacze wyszli na giełdę zaraz wrócą i…. rakietu.

 3. @:markam: Rok temu był lepszy 🙂

  co robić, wszystko idzie na dół.. 🙁

  na razie…

 4. Ha ha ha.
  Bardzo dziękuję za poprawienie mi humoru. Naprawdę przezabawne i jakże przewrotnie prawdziwe !
  Już się dzisiaj o zgrozo *ucieszyłam* w pierwszym odruchu że „John McCain had a stroke” !

  Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie.

  Kobieta.
  PS. na_razie

Comments are closed.