Szczepionki i cmentarz

„Szczepionki” na covid-19 mogą w sumie uśmiercać więcej istnień niż ratują.  W samych USA  mogły zabić ponad 200’000 ludzi. Wynika to z poniższej, doskonałej prezentacji stanowiącej udokumentowany podręcznik wszystkiego co potrzebujesz wiedzieć w temacie bezpieczeństwa „szczepionek” na covid-19. Zachęcam do obejrzenia  tej prezentacji (pdf, English), autorstwa Covid-19 Early Treatment Fund Steve’a Kirscha i być może do ściągnięcia jej na wszelki wypadek.

Steve Kirsch jest znanym antreprenerem high tech i inwestorem, z fortuną  ponad $200M. Był m.in. założycielem portalu Infoseek i autorem  patentu na mysz optyczną.  Z czasem stał się czołowym głosem sprzeciwu przeciwko „szczepionkom” na covid-19, zbierając i utrzymując dużą bazę danych. Swój wywód przeciwko tym „szczepionkom”, z pełną dokumentacją,  jego organizacja przedstawiła FDA (US Food and Drug Administration) we wrześniu.

Główne konkluzje z tej prezentacji,  opartej na danych źródłowych Big Pharmy i  na konserwatywnych założeniach są następujące:

 • tak zwane „szczepionki” na covid-19 zabijają więcej ludzi niż ratują

 • 150 tys. przypadków śmiertelnych w USA, 300 tys. permanentnie poszkodowanych (do 8.21)

 • dane własne Pfizera wskazują że potrzeba „wyszczepić” 22’000 ludzi po to aby uniknąć  jednego zgonu na covid-19. Na te same 22,000 „wyszczepionych” przypada natomiast 1.9 przypadków śmiertelnych z tytułu NOP. W rezultacie zabijamy w przybliżeniu 2 ludzi po to aby oszczędzić jedno życie.

 • ludzie powyżej 65 lat są wielokrotnie bardziej narażeni na śmierć w wyniku efektów „szczepionki” niż w wyniku infekcji covid-19.

 • masowa akcja „wyszczepiania” na covid-19  szkodzi zdrowiu całej populacji zamiast pomagać.  40-latek w UK ma 2x większe szanse na złapanie covid-19 niż niewyszczepiony.

 

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o bezpieczeństwie szczepionek na COVID

https://www.skirsch.com/covid/All.pdf

Fully-sourced presentation of 139 slides, in pdf form

by Steve Kirsch, Executive Director, Covid-19 Early Treatment Fund

 

Kirsch jest tak pewny swoich analiz że ufundował grant akademicki w wysokości 1 miliona dolarów  temu kto wykaże że jego analiza jest błędna,  wychodząc poza ustalony margines błędu. Więcej nawet – zaoferował obok tego 1 milion dolarów urzędnikowi  rządu federalnego za udział w publicznej debacie z nim o tych danych. Nikt jak na razie nie zaakceptował tego wyzwania.


Wydaje się że z konkluzjami Kirscha zgadzają się przynajmniej lokalne władze w Polsce, skracając populacji drogę od szczepionek na cmentarz – donosiła o tym ostatnio Rzepa:


Dodane: 24.10.21 –  prawdziwy cel wyszczepiania populacji.  Z-ca sekretarza Skarbu USA Wally Adeyemo  puścił przypadkowo farbę w wywiadzie z ABC News:
“Jedyną drogą osiągnięcia tego celu [rozładowania zatorów zaopatrzeniowych – przyp. cynik9] … jest gdy każdy w Ameryce i każdy na świecie  zostanie zaszczepiony”.
Zapomnij  o covid-19 i o bezskutecznej na covid „szczepionce”.   Amerikański hegemon chce cię po prostu zaszczepić i już,  szczepionką którą sam wyprodukował,  za którą nie bierze żadnej odpowiedzialności i której składu nie ujawnia.

Dodane: 27.10.21 –  Dzięki czytelnikowi (HT – pepe) wpadła nam w ręce strona https://grupac19.pl  pozaparlamentarnej grupy społecznej do spraw COVID-19.  Obejmująca wielu prawników i lekarzy grupa stanowi cenną przeciwwagę dla rządowej propagandy sanitarnej segregacji i seryjnego naruszania konstytucyjnych praw obywateli.  Stanowi  odtrutkę dla tej propagandy pokazując drugą stronę medalu.  Niweluje to efekty rządowej propagandy wg której zagrożeń wynikających ze „szczepień”  nie ma  i która nagłaśnia tylko akolitów stojących za eksperymentalną terapią genową wciskaną społeczeństwu przez rząd,    a deprecjonujących  możliwości  wczesnego leczenia infekcji z powodzeniem stosowanych gdzie indziej.  Duża część środowiska medycznego wyraża uzasadnione obawy medyczne i etyczne,  będąc jednak wyciszana przez system.  Jeśli masz wątpliwości albo gdy jesteś zmuszany do przyjęcia tej terapii nie jesteś jedyny i nie jesteś sam.

Nie jesteśmy w 2GR,  ani grupac19.pl nie jest przeciwko „szczepieniom”.  Kto chce niech się szczepi. Ale jesteśmy przeciwko totalitarnym praktykom rządów  łamiących  konstytucyjne prawa populacji,   wciskającym na siłę terapię genową i wycinającym obiektywną debatę na ten temat.  Szczepienia mogą ratować życie. Ale nie są wiele warte jeśli  zabierają przy tej okazji więcej, a  rząd aktywnie przeciwdziała  rozpowszechnianiu informacji o tym i wycisza głosy nieprawomyślnych ekspertów.

 

 

28 Replies to “Szczepionki i cmentarz”

 1. Szczepionka istotnie zmniejsza szanse na zgon COVID kto nie widzi tego czytając ten papier jest idiotą. Podobną skuteczność i wydłużenie życia tym którzy powrócili oferował np wyjazd na Syberię w wagonach bydlęcych. Wszyscy powracający ponadprzeciętnie zdrowi i długowieczni. Zachęcam do 3 dawki każdy komunista powinien partię poprzeć czynem i starać się o 4 dawkę już teraz.

 2. Chciałbym zwrócić uwagę na potencjalnośc ścieżki transhumanizmu, o której pisze K.Schwab. Szczepionka mRNA mogąc modyfikować nasze DNA może tworzyć z nas hybrydę , która nie będzie już miała praw człowieka, tylko będzie transhumanem. To jest otwarta kwestia, co sądy orzekną o akiej mołżiwośći. Patent do produktu mają kręgi NWO.
  Stworzenie obozu ludzi szcepionych DOBROWOLNIE !!! nawet wodą , ale opatentowaną może zmienić status prawny, a przez to dostęp do pieniądza opartego o szczepienia. Wtedy nie będzie potrzeby opierania dolara o złoto, broń atomową, tworzenie petrodolara. patent na mRNA załatwi sprawę po wsze czasy.
  Przypomnę procesy firmy Monsanto z rolnikiem , któremu przenisiono patentowany pyłek z sąsiedniego pola. Rolnik w końcu wygrał , ale tam nie było dobrowolności.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Percy_Schmeiser
  Dlatego , jeśli już ktoś się szczepi to niech robi to niedobrowolnie, tylko pod wpływem szykan.
  https://szczepienie.info/dobrowolne-szczepienia-przymusowe/
  https://szczepienie.info/jak-zdobyc-dowod-ze-szczepienie-przeciw-covid-19-jest-niewykonalne/
  https://szczepienie.info/covid-19-presja-na-szczepienie/
  https://szczepienie.info/co-robic-gdy-pracodawca-zmusza-do-szczepienia-przeciw-covid-19/

  NIe do pogardzenia jest info o tlenku grafenu w szczepionkach obniżającym glutation/antyoksydanty, wit.A, powodującym zakrzepicę , czy Trypanosoma cruzi (ch. Chagasa), albo jakaś stułbia.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/03/video-98-do-99-fiolki-stanowi-tlenek-grafenu-ktory-jest-glownym-skladnikiem-tzw-szczepionki-napisy-angielskie/
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/25/wyglada-na-to-ze-za-posrednictwem-tzw-szczepionek-anty-covid-ludziom-wstrzykuje-sie-hydre-transgeniczna/

  http://stanislaw-orda.szkolanawigatorow.pl/instytucjonalny-reket-pandemiczny

  cedric @stanislaw-orda
  26 sierpnia 2021 13:44

  “..A 50 micron elongated body, as seen in Figure 13 is a sharp mysterious presence in the Pfizer vaccine. It appears and is identified anatomically as a Trypanosoma cruzi parasite of which several variants are lethal and is one of many causes of acquired immune deficiency syndrome or AIDS.”
  https://www.drrobertyoung.com/post/transmission-electron-microscopy-reveals-graphene-oxide-in-cov-19-vaccines

  o ch.Chagasa-
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Chagasa
  https://medycynatropikalna.pl/choroba/trypanosomoza-amerykanska-choroba-chagasa
  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&t=2547&p=119605&hilit=chagasa#p119605
  ” Inne szlaki prowadzące do niewydolności serca dostarczają dodatkowych obserwacji. Na przykład choroba Chagasa jest chorobą zakaźną występującą na terenie Ameryki Południowej wywołaną przez patogen Tryptanosoma cruzi.42,43 Pacjenci, którzy wyzdrowieli, są podatni na przedwczesną śmierć na skutek niewydolności serca wiele dziesięcioleci później. Osoby te cierpią na częste małe ataki serca, ale są wyjątkowo wolni od miażdżycy.43 Logiczne wyjaśnienie tego unikalnego profilu wynika z faktu, że T. cruzi wytwarza antygenową cząsteczkę, która ściśle naśladuje siarczan cholesterolu.42 W rezultacie pacjenci z chorobą Chagasa rozwijają przeciwciała przeciwko siarczanowi cholesterolu. To powoduje, że synteza siarczanu cholesterolu przez miażdżycę byłaby nieproduktywna, prowadząc do ogólnoustrojowych niedoborów cholesterolu i siarczanu.”
  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&t=1374&p=129874&hilit=chagasa#p129874
  Re: KREW

  przemieszczanie uchodźców może skutkować rozprzestrzenianiem sie chorób wcześniej nieobecnych
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/transfuzja_krwi-ukrywane_fakty-krwiopijczy_biznes-skutki_uboczne.html
  ” Choroba Chagasa stanowi przykład, jak krew przenosi zakażenie nawet na znaczną odległość. „The Medical Post” z 16 stycznia 1990 roku informuje, że ‘w Ameryce Łacińskiej choruje na nią chronicznie 10-12 milionów ludzi’. Wyrobiła sobie opinię „jednego z największych zagrożeń, towarzyszących przetaczaniu krwi w Ameryce Południowej”. Tak zwany „pluskwiak zabójca” kąsa śpiącą ofiarę w twarz, wysysa krew, a w rance pozostawia odchody. Ukąszony przez całe lata może być nosicielem choroby Chagasa (w tym czasie może też oddawać krew), zanim dojdzie u niego do uszkodzenia serca i ciężkich powikłań. Dlaczego mieliby się tym przejmować ludzie, zamieszkujący odległe kontynenty? W gazecie „The New York Times” z 23 maja 1989 roku, dr L.K.Altman opisał przypadki poprzetoczeniowej choroby Chagasa, wśród nich jeden śmiertelny. Następnie dodał: „Inne mogły pozostać nie wykryte, ponieważ [tutejsi lekarze] nie znają dobrze choroby Chagasa ani nie zdają sobie sprawy, że potrafi się ona szerzyć przez transfuzję”. Tak więc krew może być środkiem transportu i przenosić choroby bardzo daleko. “

  1. poczytaj tu https://biuletynwat.pl/api/files/view/1185388.pdf
   generalnie nieporzebadane i raczej na rany a nie do krwioobiegu.
   sa badania (linki) mowiace o zwiekszeniu sie zakazen po podaniu tlenku grafenu. Ale i sa przeciwne. Na razie nie mamy pojęcia czy to jest szkodliwe.

   ale jedno wiemy, maseczki wycofane z kanady z tlenkiem grafenu (ministerstwo kanady wycofało) pojawily sie w polsce jako lepsze od zwyklych bo z weglem i grafenem 😉

 3. Ja się tu nie chcę mądrzyć ale niektóre konkluzje tu przedstawione stoją w dość dużej sprzeczności z tym co jak to wyglądało na początku pandemii
  np zestawcie to:

  „dane własne Pfizera wskazują że potrzeba „wyszczepić” 22’000 ludzi po to aby uniknąć jednego zgonu na covid-19. Na te same 22,000 „wyszczepionych” przypada natomiast 1.9 przypadków śmiertelnych z tytułu NOP. W rezultacie zabijamy w przybliżeniu 2 ludzi po to aby oszczędzić jedno życie.”

  z tym jak wyglądało ryzyko zejścia śmiertelnego po złapaniu Covida zanim w ogóle jakiekolwiek szczepionki były dostępne. A na początku ryzyko było spore, w okolicach 2% do nawet 10%, zależnie od kraju w którym była epidemia (gdy kogoś kladli pod respiratorem to już na wszelki wypadek żegnał się z rodziną). Z biegiem czasu chaos został nieco opanowany, nauczono się obsługiwać chorych trochę skuteczniej i już nie było takich dwucyfrowych statystyk, ale nijak nie widzę tego ’22 000 szczepień żeby oszczędzić jedno życie’.
  Oczywiście można też twierdzić że żadnych ofiar śmiertelnych nie było a epidemia to ściema i spisek no i spoko ale jakoś nie czuję się zachęcony żeby czytać aż 137 stron o tym.

  1. musisz zrozumieć swoją percepcję. To nie jest tak, że bez szczepionek było źle ale na początku zgłaszali się tylko zakażeni. i tak jest ZAWSZE. Po prostu w każdej epidemii na poczatku masz wiekszą śmiertelność, która potem spada. Po roku ujawniają się też inne mechanizmy samego wirusa zmniejszającą śmiertelność. To nie jest tak, że na początku ludzie umierali masowo. To błąd poznawczy.

   Obecnie (jest metabadanie ) skuteczność szczepionek na zachodzie to ok 39% a róznica podawanych 97 i 87% wynikała z tego, że nikt nie robił badań tylko podano po prostu wyniki nieuśrednione w czasie. Ta sama szczepionka na tych samych ludziach ale np. gdybys pominął pierwsze 2 tygodnie po podaniu miała by kilka procent róznicy 😉 co ładnie pokazali naukowcy jeszcze w kwietniu.

   1. Patrząc na liczby trudno się zgodzić
    weźmy Polskę – ok 3mln osob przechorowało Covida
    zmarło ok 77 tys na skutek Covida. Na razie nie dyskutuję czy są to dane prawdziwe czy spisek.
    Czyli spośród 22 tys osób ok 2000 powinno złapać zakażenie
    a z tych 2000 ok 2.5% powinno umrzeć co daje 50 osób
    no a artykuł coś pisze że wyszczepienie tych 22 tys osób uratuje jedną. To by wskazywało że skuteczność szczepionek jest 0% a nie 80, 50 czy 39% jak Ty podajesz. Pasuje do teorii spiskowej jak ulał, ale do rzeczywistości już nie bardzo.

 4. Dlaczego pan publikuje takie brednie? Jest pan odpowiedzialny za śmierć ludzi, którzy się przez to nie zaszczepią. Dane o NOPach są bredniami.

  1. @wujekDR:”Dane o NOPach są bredniami.”
   Hmm, a jakieś materiały? Też mogę napisać, że wszystko co publikuje wujekDR to brednie. Tylko to nie posuwa dyskusji naprzód.
   Tak na marginesie chyba powinno się dyskutować z Kirsch’em a nie z Cynikiem. Przecież to nie jego opracowanie.
   To trochę tak jakby ktoś dyskutował z drukarzem na temat zawartości gazety:)

  2. Może i są. Ale ja mam sąsiada, który chciał się zaszczepić dla świętego spokoju i żeby pojechać na wycieczkę za granicę, a po 2 tygodniach od szczpionki nie mógł się ruszyć. Zadzwonił po pogotowie i się okazało, że pogotowie nie chce przyjechać. Przyjechało dopiero jak się sąsiad pochwalił dyspozytorce, że jest przedstawicielem kancelarii odszkodowawczej. Dzięki temu uratował życie. Okazało się, że ma zapalenie mięśnia sercowego. Wtedy jak to się stało, to powikłanie to jeszcze nie było przez producenta „szczepionek” wpisane do ulotki.

   A poza tym my tu dzięki Cynikowi9 mamy taką niszę w której możemy sobie wypisywać do woli różne brednie i teorie spiskowe. Robimy to od wielu lat i dobrze nam z tym. Mam nawet wrażenie, że lepiej niż tzw. ogółowi, który się szczepi i ogląda teledurnieje i seriale.

  3. Dane o NOPach są bredniami.
   Prezentacja organizacji Kirscha oparta jest na skrupulatnie gromadzonych i powszechnie dostępnych danych.Organizacje takie jak VAERS w Ameryce czy jego europejski bądź brytyjski ekwiwalent zbierają dane o NOP-ach na zasadzie ochotniczego raportowania i jeśli już to dane te podejrzewać można wyłącznie o niedoszacowanie, prawdopodobnie masywne. Dane te nie są nagłaśniane przez MSM ale – dziw nad dziwy – są także powszechnie dostępne dla każdego chętnego.

   Nikomu poza tym nie bronimy w 2GR wyjścia tutaj z rezultatami własnych poszukiwań które by prezentację Kirscha w materialny sposób podważały ani też nie zabraniamy nikomu zainkasowania ufundowanej przez niego nagrody $1M.

   Natomiast nie wparte niczym stwierdzenie powyżej trudno uznać za coś innego niż osobiste wyznanie szczerej wiary do czego jednak przybytek Boży nadaje się dużo bardziej niż to forum. 

   1. Jak można twierdzić, ze w USA zmarło 150 tys. ludzi? W Polsce do czerwca z powodu szczepienia zmarło 100 osób. Czy my mamy inne szczepionki? Nikt nie twierdzi, ze szczepienia są w 100% bezpieczne, ale 150 tys. jest po prostu absurdalną liczbą.
    To czym się kończy oszukiwanie systemu, czyli kupowanie lewych certyfikatów i unikanie szczepień pokazuje np. Rumunia. Tam trwa teraz rzeź.

    1. Powiedziałem już abyś ze sprawami żarliwej, lecz nie popartej niczym wiary zwracał się raczej do Kościoła, tutaj nie miejsce na to…;-)

     W slajdzie #60 prezentacji są odnośniki które pozwalają dokładnie zrozumieć w jaki sposób autorzy szacują poziom underreporting w systemie VAERS, który jest zasadniczo systemem ochotniczym. Zgony do niego nie są zgłaszane urzędowo lecz głównie przez rodziny. Jeśli masz mocne argumenty podważające wyliczenia tego „underreporting” to gratulacje! Zamiast wykazywać  się tutaj nie popartą niczym wiarą ja bym popędził na Florydę odebrać swoją nagrodę $1 miliona ufundowaną przez autora właśnie za obalenie jego argumentacji!

  1. Celem prezentacji jest przedstawienie udokumentowanych faktów, nie odwodzenie ludzi od szczepień per se które w pewnych przypadkach mogą mieć sens. Największą antyreklamą szczepień jest mafia rządowych promotorów wyciszająca całe sektory informacji które nie wspierają jej jednostronnej narracji. Gdzie te badania nad amantadyną której Niedzielski nie mógł badać z powodu braku chorych? Wycisza się wszystko dotyczące wczesnej kuracji i szeregu specyfików w tym pomagających, w tym szeroko stosowanej w wielu krajach iwermektyny. Niech spróbuje ktoś w Polsce sprowadzić prywatnie choćby jedno opakowanie tego specyfiku – mafia rządowa nawet tego nie przepuści. W tej sytuacji gdy ta sama mafia wtłacza na siłę populacji szczepionki jako jedyne rozwiązanie to jest to nieco podejrzane…

  1. Jeden slajd z prezentacji schultza:

   90% hospitalizowanych na covid w jednym szpitalu to osoby w pełni wyszczepione. Dzieje się to w hrabstwie o poziomie wyszczepienia 50%!

   Notatka: jeden z niewielu szpitali który utrzymuje statystykę wszystkich przyjmowanych wg statusu szczepienia na covid. Większość szpitali tego NIE ROBI. W tym przypadku przeforsował to odważny pracownik szpitala.

   Reference: Whistleblower: FDA and CDC Ignore Damning Report that over 90% of a
   Hospital’s Admissions were Vaccinated for Covid-19 and No One Was Reporting This
   to VAERS

    1. A no właśnie. Tak czy inaczej – przerwać ten obłęd natychmiast! „Szczepionki” są, ten kto chce niech się szczepi choćby i co miesiąc. Ale wara od przymuszania i koercji, i wara od dzieci!

     1. Cyniku a mógłbyś pokusić się o wyjaśnienie co pan Wally Adeyemo mógł mieć na myśli mówiąc: “Jedyną drogą osiągnięcia tego celu [rozładowania zatorów zaopatrzeniowych – przyp. cynik9] … jest gdy każdy w Ameryce i każdy na świecie zostanie zaszczepiony”?

      A tutaj link do video, w którym Grzegorz Płaczek opowiada o cyfrowo podpisanym kontrakcie Pfizera z rządem Brazylii na dostarczanie dawek magicznego preparatu: https://youtu.be/M7DtJRX16ag
      Polecam się zapoznać. W skrócie potwierdza to, że Pfizer nie odpowiada ani za skutki uboczne ani nawet za terminowe dostawy szczepionek a cała odpowiedzialnośc spada na państwo.

     2. Afrykanie mają generalnie tendencję do kwiecistych wypowiedzi… 😉 Chciałbym wierzyć że chodziło mu o to że przyczyną zatorów w powiązanym mocno świecie jest wypadanie kolejnych ogniw w łańcuchach zaopatrzenia powiązanych z reakcją rządów na pandemię, tj. lockdowny, absencję i płacenie ludziom za niepracowanie. Równie jednak dobrze może on zdradzać prawdziwy cel establishmentu którym jest nie tyle walka z pandemią ile zniewolenie całych populacji przez globalny rytuał wyszczepiania wszystkich i wszędzie, aż do końca. Na końcu okaże się dopiero co szczepionka zawierała… 😉

     3. „Szczepionki” są, ten kto chce niech się szczepi choćby i co miesiąc.
      Chodzi o to, że moim zdaniem większość z tych chętnych nawet by tego nie tknęła gdybyśmy mieli uczciwe badania składu i działania tych preparatów oraz pełną dobrowolność w ich przyjmowaniu zamiast utrudniania życia na każdym kroku i chamskiego przymuszania.
      Najpierw rzetelne badania, poszanowanie prawa i wolnej woli jednostki, a potem każdy niech robi jak uważa. Ja jakoś nie bardzo ufam politykom, mediom i big farmie w tej ich trosce o moje zdrowie 🙂

     4. uczciwe badania składu i działania tych preparatów
      Skład z tego co wiem jest opatentowany, w szczególności obiektem patentów są niektóre składniki.

  2. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie podało do wiadomości że wszyscy którzy zmarli na covid byli nie zaszczepieni.
   Rozumiecie 100%, wszyscy, żadne tam promile.

   Nie byli zaszczepieni 4 dawką i już!

 5. Zarząd Pfizera otwarcie już mówi o konieczności regularnych szczepień aby trzymać covid-19 pod kontrolą.
  Natomiast zbiorowa mądrość rynku raczej nie wierzy w świetlaną przyszłość tej firmy, bo cena akcji od czasu sprzed pandemii tańczy wokół 40$ bez wyraźnego kierunku, podczas gdy inex Dow30 wzrósł o 30%.

  1. Dla tych którzy przeżyją „szczepionkę” może ona zmniejszać ryzyko późniejszego zgonu na covid, choć najwyraźniej czasowo. Ale nikt nie ma odwagi aby stwierdzić rzecz oczywistą – że w odróżnieniu od negatywnego wyniku testu wymóg szczepień w wielu miejscach w świetle obecnej wiedzy nie ma żadnego sensu. Szczepienie nie zapobiega ani infekcji ani nie zapobiega przenoszeniu wirusa. Szczepienie dzieci eksperymentalną „szczepionką” wygląda w tym kontekście na działanie całkowicie nieuzasadnione.

  2. niby tak ale argument w świetle ostatnich (tzn kilkunastu lat – niestety kuczyński ma rację) wydarzeń ,wskazuje, zę to nie rynek wycenia firmę i jej perspektywy a cenę ustalają fundusze dysponujące olbrzymia (nawet za małe słowo) darmowa kasa, hasające swobodnie po rynkach cąłego swiata i robiace z cenami co im się zywnie podoba, a tak jak piszesz to było kiedys dawno i już coraz mniej osób pamięta że wycena to była równowagą popytu, podaży, perspektywy i analizy fundamentalnej firmy.

  3. Zarząd Pfizera otwarcie już mówi o konieczności regularnych szczepień aby trzymać covid-19 pod kontrolą.

   Jakieś źródło? Nie, że chcę zdyskredytować, tylko jestem po prostu ciekawy gdzie się tak wypowiedzieli.

Comments are closed.