Geszeft stulecia: 500+ za 447

Dzieci plus zapałki równa się pożar. Wiadomo to przynajmniej od czasów wczesnego PRL-u gdzie maksyma ta widniała na pudełkach od zapałek. Nic więc dziwnego że niedawna parada tęczowych dewiantów w Białymstoku, połączona z jednoczesnymi paradami innych środowisk, zakończyła się  łatwymi do przewidzenia burdami ulicznymi.

I na tym temat można by w zasadzie zamknąć  gdyby nie wyjątkowa jaskrawość tej widocznej gołym okiem intrygi, najwyraźniej  starannie planowanej a teraz wałkowanej w mediach głównego ścieku.

Czyżby intencją  instygatorów tej prowokacji było wzniecenie wojny światopoglądowej w konserwatywnej  Polsce?  Bardzo to wątpliwe. Chodziło raczej o zasłonę dymną, dość prymitywną choć w efekcie skuteczną.  Z „wojny” czerpie ona jedynie pożyteczne atrybuty:  zwalczające się obozy, wrzawę walki i kurz bitewny. Wrzawa ma to do siebie że pochłania kombatantów całkowicie, zwłaszcza gdy do sodomickiego kotła dorzucić  parę symboli katolickich i zamieszać. Kurz bitewny z polsko-polskiej przepychanki jest natomiast doskonałym parawanem za którym dokonują się rzeczy naprawdę ważne,  których jednak lepiej nie nagłaśniać.

Rzeczy takie na przykład jak zalatujący zdradą narodową akt wygaszenia z obrad sejmu wniesionej miesiąc temu przez Kukuz15 ustawy o ochronie własności Rzeczpospolitej Polskiej przed bezprawnymi roszczeniami żydowskimi, znanej jako ustawa „anty-447”. Głosowanie nad losem tej ustawy, która jasno deklarowała że RP nie ulegnie szantażowi żydowskiemu i nie wypłaci Żydom żadnych odszkodowań za „mienie bezspadkowe”, odbyło się  19 lipca na 84 posiedzeniu sejmu. Za usunięciem tej ustawy z obrad głosował cały blok PiS, poza trzema wyjątkami, a cały blok PO wstrzymał się od głosu. Oznacza to że na 460 posłów jedynie 49 głosowało za polską racją staniu i za powiedzeniem „nie” żydowskim roszczeniom. Głównie byli to posłowie Kukiz15 oraz, mała niespodzianka, większość PSL.

Informacja o tym akcie jest głęboko zakopana w archiwach obrad sejmowych (tutaj). Panuje natomiast całkowita cisza medialna w tej sprawie, nieporównywalnie bardziej istotnej przecież niż  burdy uliczne w Białymstoku w tym samym czasie.

Sponsorzy prowokacji białostockiej osiągnęli jeszcze jeden nader praktyczny cel. Zagwarantowali mianowicie skrajnie pro-żydowskiemu PiS-owi kolejne 4 lata rządów, i to być może nawet z większością konstytucyjną. Taki będzie rezultat rozbicia tak zwanej „opozycji” sztucznie podsycaną  hucpą LGBT i przekonanie jej sektorów do włączenia w swoje programy tęczowych  postulatów. Wiadomo przecież że dla szerokiego elektoratu w Polsce pełnić  one będą rolę wilczego biletu co jakikolwiek sukces wyborczy praktycznie wykluczy.  Na szczęście tak zwanej „opozycji”  w Polsce od dawna nie chodzi już o żaden sukces,  lecz jedynie o „miejsca biorące”,  czyli koryto.  Z drugiej strony spektrum wewnętrzne tarcia i animozje rozkładają  niedawną Konfederację, która jako jedyna podnosiła sprawę ustawy „anty-447” w kampanii majowej do PE i była za to agresywnie izolowana z mediów publicznych POPiS-u.

W sumie więc wygląda niestety na to że PiS otrzyma praktycznie walkowerem kolejne 4 lata aby, nie niepokojony już  żadną opozycją, wyprzedać Polskę w geszefcie stulecia: 500+ za 447.

—–

Dalszy klik w link ujawnia, z imienia i nazwiska, tych posłów którzy zagłosowali za zdjęciem ustawy anty-447. Wsparli tym roszczenia żydowskie żyrowane amerykańską ustawą 447 JUST. Ciemne goje mają teraz to wszystko klepnąć w październikowych wyborach głosując na listy swojego POPiS-u,  przy czym cokolwiek wybiorą to POPiS i tak wygra. A potem będą płakać i płacić,  jak Polin długi i szeroki.

49 Replies to “Geszeft stulecia: 500+ za 447”

 1. Wystąpienie z Apelem słowackiej parlamentarzystki Heleny Mezenskiej w parlamencie Słowackim

  „WEZWANIE WOLNYCH OBYWATELI SŁOWACJI:

  W 1989 roku wielu z nas z nadzieją wzięło udział w farsie, którą przygotowaliście sobie grunt pod coś, o czym nawet nam się nie śniło. Byliśmy naiwni.

  Stopniowo, przez 23 lata: rozkradliście i sprzedaliście wszystko to, co pokolenia Słowaków mozolnie budowały wraz z braćmi Czechami: oszukaliście nas przy tzw. kuponowej prywatyzacji, obsadziliście wszystkie miejsca swoimi ludźmi, a nam zaczęliście odstawiać szopkę, zmienialiście się w rządach i ciągle tylko obiecywaliście, że już będzie lepiej, tylko żebyśmy zacisnęli pasa, podczas gdy wy z przesytu nie wiedzieliście, na co jeszcze można wydać pieniądze, które ukradliście.

  Przyciągnęliście tutaj inwestorów zagranicznych, stworzyliście im doskonałe warunki, a naszych przedsiębiorców stopniowo zniszczyliście.

  Tworzyliście prawa, głównie dla swoich potrzeb, żeby przy każdej kradzieży lub ujawnionym przestępstwie można było powiedzieć, że wszystko było zgodnie z prawem tego kraju.

  Aby mieć pewność, że się wam nic nie stanie, całkowicie opanowaliście sądownictwo, prokuraturę i policję.

  Pozwoliliście, aby na półki sklepowe trafiła niezdrowa żywność – odpady, których ludzie w „rozwiniętych” krajach nie kupiliby.

  Z emerytów zrobiliście żebraków. Zniszczyliście nasze rolnictwo i staliśmy się krajem zależnym od importu żywności.

  Rozłożyliście opiekę zdrowotną – z powodu jej żałosnego poziomu cierpią wszyscy obywatele. Za nasze pieniądze uzdrowiliście banki, aby je potem niekorzystnie sprzedać za granicą.

  Edukację, z której wszyscy byliśmy dumni, doprowadziliście do takiego stanu, że ze szkół nie wychodzą wysoko wykształceni ludzie, ale rzesze ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nie umieją zastosować tej wiedzy w życiu.

  Nie potraficie kierować krajem, potraficie tylko łupić obywateli, którzy w desperacji popełniają samobójstwa, bo nie widzą wyjścia z sytuacji, w którą wpędziła ich wasza chciwość.

  Szczytem wszystkiego są wasze wysiłki o włączenie Słowacji do krajów z tzw.: „ochroną praw dziecka”, która pozwala na odbieranie rodzinom dzieci, co bezpośrednio zagraża istnieniu podstawowej jednostki naszego narodu – rodziny.

  My obywatele Słowacji, wzywamy was, którzy rozkradliście i sprzedaliście nasz kraj, którzy jesteście odpowiedzialni za eksterminację tego narodu, którzy jesteście odpowiedzialni za to, że porządni obywatele tego kraju popełniają samobójstwa z powodu warunków stworzonych przez waszą nieudolność i chciwość, którzy robicie z nas nowoczesnych niewolników – ODEJDŹCIE !

  Wiemy, że ten apel wywoła na waszych bezdusznych twarzach tylko uśmiech. Spokojnie się uśmiechajcie. My będziemy śmiać się na końcu, gdy pozbędziemy się was. Potraktujcie to jako wezwanie do odejścia, bez żadnych konsekwencji.

  Powtarzam, odejdźcie a nic wam się nie stanie! Jeśli tego nie zrobicie, sami poniesiecie odpowiedzialność za to, jak obywatele tego kraju was potraktują.

  Nie łudźcie się, że będą was sądzić wasi sędziowie, zgodnie z waszymi prawami. Będą was sądzić ludzie, których doprowadziliście do ruiny, a będą was sądzić zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem. Sami będziecie sobie winni, jeśli postąpią z wami tak, jak teraz wy postępujecie z nami.

  Gniew obywateli, których zapędziliście w ślepy zaułek, z którego nie widać innego wyjścia, może być srogi. Ukradliście nam naszą przyszłość, ale przede wszystkim naszym dzieciom i naszym wnukom.

  Jesteście bezduszni i skorumpowani. My was tu nie potrzebujemy i nie chcemy ! Zaczynamy „Rewolucję przeciwko tyranii”.

  Jeśli dotąd byliście przekonani, że nic wam się nie może stać, to od tego dnia wasz spokojny sen zacznie się zmieniać w koszmar, który przypomni wszystkie krzywdy, które wyrządziliście własnemu narodowi i wciąż wyrządzacie. Z czasem przekonacie się, że to, co właśnie czytacie i z czego się być może jeszcze śmiejecie, zacznie zmieniać się dla was w ponurą rzeczywistość.

  Od dziś wszyscy ci, którzy się przyłączą do tej „Rewolucji przeciw tyranii”, niech noszą na piersi naszą trójkolorową wstążkę. Ta trójkolorowa wstążka nas stopniowo zjednoczy!

  Na początku będzie nas kilku, ale z czasem będzie nas coraz bardziej widać. Nie będą to tylko dorośli, będą to przede wszystkim młodzi, dzieci, starsi, obywatele, nauczyciele, lekarze, a z czasem żołnierze i policjanci, słowem wszyscy ci, którzy mają dość. Będziemy cierpliwi, a kiedy nas będzie wystarczająco dużo (a to być może nie potrwa długo), przejdziemy do otwartej walki. Ogłosimy strajk generalny i wyjdziemy na ulice.

  Gdy to się stanie, a wy nie będziecie poza granicami kraju, biada wam ! Będziemy was sądzić jak największych przestępców, jakich kiedykolwiek nosiła ta ziemia. Obywatele Słowacji wam pokażą, że słowacki naród jest tu, budzi się i nie da się zniewolić!

  To wy doprowadziliście do tej sytuacji! Zaprzedaliście się mirażowi bogactwa i władzy. Ale my mamy tego już dosyć! Nie ścierpimy więcej waszej nieprawości, sprzedajności i chciwości.

  Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, którzy nie są obojętni na to, jaka będzie ich przyszłość. Obudźcie się! Ukradli wam waszą przyszłość. Dla was nie zostanie nic oprócz beznadziei, długów i niewolnictwa we własnym kraju. Pomyślcie o tym.

  Apelujemy do dziennikarzy, aby rozważyli, po której stronie będą stać. Czy za judaszowe srebrniki będą dalej ogłupiać własny naród, czy się przeciwstawią swoim chlebodawcom. Jeśli nadal będziecie uczestniczyć w świadomym wspieraniu kłamstw i półprawd, za które wam płacą, staniecie w rzędzie tych, których ten naród surowo osądzi! W związku z tym, ten apel szczególnie odnosi się do pracowników publicznej radiofonii i telewizji słowackiej, która w świetle prawa jest instytucją narodową, niezależną, informacyjną, kulturalną i edukacyjną, która sprawuje funkcję publiczną.

  Wzywamy wszystkich przyzwoitych i nieskorumpowanych policjantów żołnierzy, którzy tak jak my, zdają sobie sprawę, że ten system jest chory i wymaga natychmiastowej zmiany, żeby stanęli po stronie przyzwoitych ludzi i nie stosowali wobec nich środków represji, zgodnie z oczekiwaniami rządzącej elity. Wy również jesteście obywatelami tego kraju, jesteście rodzicami, macie dzieci, wnuki, którym ci chciwcy ukradli przyszłość. Wy też zdajecie sobie z tego sprawę! Jeśli działacie przeciwko własnym obywatelom, popełnicie straszną zbrodnię, nawet przeciwko własnym dzieciom, którym odbierzecie nadzieję na godne życie w ich własnym kraju.

  Wzywamy wszystkich tych, którzy byli i są wykorzystywani przez ten reżim, aby przyłączyli się do tego apelu i publicznie zdystansowali się od tego zgniłego systemu.

  Wzywamy wszystkich obywateli tego kraju, którzy identyfikują się z tym apelem, aby na znak tego przypięli trójkolorowe wstążki, abyśmy stopniowo poczuli naszą rosnącą siłę.

  Na koniec, jeszcze raz wzywamy was, którzy się uważacie za elitę tego narodu, a nie jesteście niczym innym jak tylko kompletnym dnem. Nie potrzebujemy waszych pieniędzy, które nam ukradliście, nie chcemy zemsty, po prostu odejdźcie! Weźcie wszystko, co nakradliście i wynoście się!

  Każdy dzień bez was będzie błogosławieństwem dla tego kraju! Bez was będzie nam tutaj tylko lepiej! Odetniemy się od przeszłości i zaczniemy wszystko od nowa, ale tym razem już bez was!”

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/03/wezwanie-wolnych-obywateli-slowacji-2/

  Możemy się pod tym podpisać…..

  1. No coz. Troche ta inicjatywa jest podobna do rzucenia sie samotrzec pana Kmicica z Kiemliczami na Szwedow. Ma szanse na powodzenie, jedynie jesli „gorale” pomoga 😉
   W mojej opinii w Polsce nie ma mozliwosci na jakakolwiek zmiane poki sie wielcy tego swiata, ktorzy Polska zarzadzaja, ze soba nie pogryza na ostro. Zmiana, ktora wtedy moglaby nastapic bedzie oplacona wielkim kosztem i trzeba nam wiele bozej opatrznosci, zeby kamien na kamieniu zostal. Wolnosci po prostu nie podzyskuje sie na drodze glosowan i internetowych inicjatyw.

 2. Zawsze mi chodził po głowie pomysł, by podać Izrael przed sądem(tylko jakim) o zwrot Polsce setek miliardów dolarów, jakie bezprawnie zabrał od Niemiec w zamian za zbrodnie popełnione na polskich obywatelach, w części wyznania żydowskiego.

 3. Jeszcze apropos „żydowskich gróźb”. W szachach jest takie powiedzenie: „Groźba jest silniejsza niż jej wykonanie”.
  Żydzi właśnie na tym jadą, a (w/g mnie) „nasi” politycy biorą te pomrukiwania zbyt poważnie.
  Oczywiście zakładam, że polska klasa polityczna nie jest po prostu z Żydami w zmowie i sama by zrobiła co trzeba bez przymusu a tylko boi się „elektoratu”. Z drugiej strony jak boi się wyborcy, to będzie się bała cały czas.

  1. może Polska też mogłaby spreparować jakąś ustawę

   Może i by mogła… Ale wasale nie preparują niczego. Są za to preparowani…

   Ciekawe dane w tym artykule…

   1. Jak się ma dług nella zona 130%PKB lub presque 100% PKB to najlepszym wyjściem z długu jest wojna z małym bogatym sąsiadem (walutowa, celna lub inna). Przecież obrona kraju wielkości obwodu kaliningradzkiego jest niemożliwa. Bogatym obywatelom kantonów (decydentom) wszystko jedno czy będą w UE mieli paszport francuski, niemiecki czy niemiecki, a EBC konkurent w postaci SNB jest w końcu nie na rękę.

 4. A może właśnie chce wygrac wybory by żydzi pomogli bo jak nie to nie podpisze ustawy?
  No albo głosujecie na pis albo kto inny wejdzie do wyborów, a tak słuzby bedą rozwalac przeciwników.

  A co do już podpisania… myślę, że już podpisali. Tylko po prostu niejawnie.

 5. Ale nadal nie rozumiem co te radioaktywne lgbagd ma wspólnego. Kiedyś nie było tęczy? Nie było pochodów pierwszomajowych (w Białymstoku akurat pochód zaczynał się przed dawnym domem partii pzpr), albo nagodnki na normalnych ? Homo-zomo jak pisał michalkiewicz istniało. Co się zmieniło, że teraz sodomia ma być fetorem rozwalającym pis? Zupełnie nie pojmuje tej paraboli i pewnie inni też.

  1. Fundusz emerytalny na gorącym uczynku- Ryszard Jach o W. Kostrzewie, M.Gersdorf i dobrej zmianie Ziobro/Kaczyński

 6. Symptomatyczne. Od 2 dni zero komentarzy… Może wakacje, a może już kompletna rezygnacja.
  Przecież chyba wszyscy (oprócz dwóch…) uważają, że nie zabiorą nam majątku prywatnego, tylko lasy niczyje (pardon, państwowe), złoża czegoś, co i tak jest nieopłacalne w eksploatacji, czy wodociągi.
  Suweren zareaguje na to tak samo, jak na wiedzę o tym, że całość podatku PIT rowna się kwocie odsetek od „długu” państwa, czyli wcale.
  Płacenie podatku banksterom jest
  w Bolanda akceptowana powinnoscia.
  Myślenie strategiczne jest zakazane.
  Czy jest jeszcze jakaś nadzieja?

 7. A jak głosowali posłowie konfederacji?
  Poszli na zasłużony odpoczynek?

  Nie zrozumiałem dlaczego hucpa w Białymstoku ma zapewnic pisowsczykom wygraną? Że prezydent tego miasta jest z PO? Nie rozumiem, jakoś mętnie piszesz cyniku i bez kwarty samogonu to nie pojmuję (a teraz miesiąc trzeźwości to nie piję)

  1. To proste – LGBT pełni rolę materiału radioaktywnego który rozsadza koalicje od wewnątrz. Los taki spotkał koalicję wokół PO na wybory do PE. Elementy składowe idąc osobno nie mają żadnych szans. Rolę materiału wysadzającego po drugiej stronie pełnić mógł 447, dlatego PiS zwalczał Konfederację jak mógł, nie dopuszczając jej praktycznie do mediów. Natomiast z Biedroniem obeszli się łągodnie.

 8. Mam mieszane uczucia w tej sprawie, z jednej strony brak jasnego stanowiska w tej sprawie jest niepokojący, ale z drugiej strony, Polska nie jest dość silna, by wyraźnie postawić się ludziom stojącym za ustawą 447. Prawo jest jasne w sprawie mienia bezsdziedzicznego. Ale nasz brak siły w wymiarach militarnym, gospodarczym i dyplomatycznym sprawia, że nie specjalnie wiele z tym obraźliwym aktem prawnym USA możemy zrobić. Tylko ignorować i udawać, że sprawy nie ma.

  1. nasz brak siły w wymiarach militarnym, gospodarczym i dyplomatycznym sprawia, że nie specjalnie wiele z tym obraźliwym aktem prawnym USA możemy zrobić.

   To może by zacząć od nazwania rzeczy po imieniu i wyciągania konsekwencji?

 9. wewnętrzne tarcia i animozje rozkładają niedawną Konfederację

  Coś ten JKM to ma dar do obracania w gówno wszystkiego czego się tknie. Ciekawe, czy to talent wrodzony, czy nabyty?

    1. W Konfederacji niewygodny był H.Czerniak. R.Patlewicz wziął go do „rozwałki” wspólnie z S.Michalkiewiczem, ,M.Murgrabią, A. Mandrelą (wypromowana na książce o rotm. W. Pileckim) i podobnymi.
     Interesujące jest uciekanie od tematu SKOK Wołomin większości antysystemowców, np. Michalkiewicza.
     Obecnie Konfederacja jest kolejna malowaną opozycją i chyba taka rola była przez lata JKM i S.Michalkiewicza. Waldemar Jan Rajca przed śmiercia zerwał współpracę z JKM , przejrzał rozbijackie działania tego pana.

     1. Nie uciekanie od skoków ale od jednej strony , ktora kreuje sie na wszystkowiedzącą a niestety jest sterowana i chce sterowac innymi.
      To jest dramat, ludzie nie czytaja tego kto to jest i co mówi

 10. @Autor:”Geszeft stulecia: 500+ za 447″
  To nie takie oczywiste. PiS już w tej kadencji mógłby zrobić „jakiś ruch”.
  Wątpię czy w przyszłej kadencji będzie miał lepszą pozycję (bezwzględną większość).
  Chyba lewica nie zrobi już tak oczywistego błędu jak w poprzednich wyborach.

  Jeśli chodzi o problem 447, to chyba toczy się „subtelna” gra.
  Oczywiste, że Jarkacz nie chce do siebie zrazić amerykańskich Żydów i unika kontrowersyjnych tematów.
  Natomiast co naprawdę zrobi z tym „pasztetem”, to się dopiero okaże.
  Żydzi naciskają i pewnie grożą zdjęciem poparcia dla PiS (a może i czymś więcej).

  Nie wiadomo jak PiS zachowa się w drugiej kadencji. Może poczuje się silniejszy i będzie mógł się usztywnić (albo na odwrót:)?
  Jeszcze wszystkie maski nie pospadały i nie wszyscy aktorzy pojawili się na scenie. Who is who?
  Zresztą międzynarodowa sytuacja polityczna (i finansowa) jest tak płynna, że w ciągu roku czy dwóch „wszystko się może zdarzyć”.
  Może PiS idzie na przeczekanie tej burzy. Dzisiaj otwarte przeciwstawienie się Żydowstwu jest chyba zbyt ryzykowne.
  Tak mi przyszło do głowy, że te wszystkie zakupy broni w USA, to są w początkowej fazie i nie będą zrealizowane zbyt szybko.
  Można się po 2-3 latach wycofać z „niewielkimi stratami”. Np. ten zakup F-35 to jakaś pieśń przyszłości.
  Będą pewnie dostępne za 3-4 lata a wtedy może sytuacja się wyklaruje i będzie więcej wiadomo (iść z Amerykanami czy nie).

  1. Dzisiaj otwarte przeciwstawienie się Żydowstwu jest chyba zbyt ryzykowne.

   A gdy wam wolność, honor, majątki odjęto, Wy płaczecie, że króla o mil trzysta ścięto! [J.Jasiński]

  2. Błędnie zakładasz, że PiS kieruje się polską racją stanu i niczym genialny strateg chce ograć międzynarodowe żydostwo, lawirować, przeczekać…. Ignorujesz przy tym dwa ważne aspekty:

   1. Aparat medialny powiązany z PiS, publicyści propisowscy a takze rząd PIS doprowadzili do tego, że świadomość społeczna w kwestii 447 jest niewielka. W zasadzie gdyby to od nich wyłącznie zależało, to tej świadomości nie byłoby w ogóle. Jak może się bronić kraj którego ludność nawet nie ma znajomości tematu, nie ma woli obrony? Propaganda Dobrej Zmiany to skrajny filosemityzm a kanalizowanie polskiej ksenofobii odbywa się wyłącznie wyłącznie na Rosję. Zapytaj Polaka o zagrożenie, to wydeklamuje, że zagrożeniem jest chęć anektowania Polski przez Putina. Czemu? Są jakieś obiektywne przesłąnki? Nie ma, ale to przecież wie każdy! 1000 razy powtarzano. A gdy zapytasz o roszczenia zydowskie, to wzruszy ramionami i zapyta” „gdzie to wyczytałeś?” albo „eeee tam…”.
   Myślę, że po dłuższym praniu mózgów Polacy sami uznają, że 800 lat temu wtargnęli na ziemie zajęte przez Żydów, a ciąży na nich jedwabny grzech pierworodny który zmazać można tylko wierną służbą. Poza tym okazuje się, że Żydzi są rasą panów, tzn. „narodem wybranym”. Na przykład w Gościu Niedzielnym już takie teksty padają bez zażenowania, a dużo katolickiego plebsu to czyta. USA już 3 pokolenia temu dorobiły się neochrześcijańskich sekciarzy którzy z radością służą Izraelowi bo to da im zbawienie. Rozmawiałem z katolikami głosującymi na PiS i oni już zaczynają przechodzić w fazę takich zombi.

   2. W PiS jest zbyt wielu Żydów, kryptożydów i skrajnych filosemitów aby mieć jakiekolwiek nadzieje, że grają po naszej stronie.

   Proponujesz teorię spiskową w myśl której PiS w tajemnicy prowadzi walkę z Żydami. Że PiS to są Polacy którzy infiltrują społeczność żydowską, Kowalscy którzy zmieniają nazwisko na Goldstein itd. :)))
   Przypomina mi to jakieś amerykańskie fabuły, np. seriale których wampiry walczą z wilkołakami przy nieświadomości społeczeństwa. Albo „Faceci w czerni”. My śpimy spokojnie a tam jakieś służby walczą o ludzkość. Po co wymyślać takie teorie? Ku pokrzepieniu serc? Przecież tutaj widać kto kogo zinfiltrował i okręcił dookoła palca.

   1. @franek:”Błędnie zakładasz, że PiS kieruje się polską racją stanu … ”
    Nie. Przecież piszę wyraźnie, że nie wiem”kto jest kto” i czym się kieruje.

    Odpowiedz mi na proste pytanie. Dlaczego PiS już dziś nie przepchnie „odpowiedniej dla Żydów” ustawy?
    Przecież ma większość i może przegłosować wszystko. A w przyszłym parlamencie będzie miał z tym pod górkę.
    Oczywiście, zakładając (może błędnie), że inne siły polityczne nie sprzyjają tak samo Żydom i razem (PiS, PO, SLD, …) przegłosują rozdawnictwo polskiego majątku.

    1. Dlaczego PiS już dziś nie przepchnie

     Z obawy przed zadymą na ulicach i w efekcie przegrania wyborów.

     1. @cynik9:”Z obawy przed zadymą na ulicach i w efekcie przegrania wyborów.”
      Przecież ta sama sytuacja będzie po tych wyborach. Będą następne wybory i kolejne zadymy na ulicach.
      Chyba że zakładasz, że po tych wyborach, to już tylko dyktatura i czołgi na ulicach.
      W to akurat nie wierzę. Chociaż na jakiejś imprezie jeden ze zwolenników PO (jeszcze nie „na bani”:) próbował mnie przekonać,
      że Jarkacz gdyby mógł, to by mordował swoich przeciwników.

     2. ta sama sytuacja będzie po tych wyborach.

      Niezupełnie. Zgadzam się tutaj z JKM że przeciętny wyborca jest półgłówkiem dającym się łatwo manewrować. Jeśli słyszał kiedykolwiek o 447 to go Jarkacz zapewnił że nie oddamy nawet guzika i w to wierzy. Kiedy po wyborach okaże się że damy nie tylko guzika ale i d… to nawet półgłówki poczują się oszukane i wyjdą na ulice protestować. Będzie prawdopodobnie już za późno od strony technicznej ale sytuacja dramatycznie się zmieni. PiS może nie dotrwać do połowy kadencji…

  3. 28 lipca Mosbacher w wywiadzie dla „Do Rzeczy” mówi wprost, że temat haraczu 447 nie zniknie:
   https://tysol.pl/a35261-Act-447-wroci-jesienia-Mosbacher-dla-DoRzeczy-Temat-nie-zniknie-
   5 sierpnia 88 ze 100 senatorów USA wystosowało list nawołujący sekretarza stanu Pompeo i sekretarza obrony Espera do nacisku na Polskę w kwestii wymuszenia tegoż haraczu:
   https://www.baldwin.senate.gov/imo/media/doc/Letter%20to%20Secretary%20Pompeo_Poland%20Restitution_Final%20Signed.pdf
   Jednocześnie dr Ewa Kurek od około miesiąca alarmuje, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozsyła do muzeów rozporządzenie nakazujące w trybie pilnym sporządzenie i wysłanie ministerstwu wykazów nieruchomości zabytkowych i zespołów zbiorów, które stanowią „dziedzictwo kulturowe mniejszości narodowych i etnicznych”:
   https://www.youtube.com/watch?v=R4nSdn94CU0
   https://wprawo.pl/2019/07/01/przygotowanie-do-realizacji-447-dr-kurek-ujawnia-szokujace-pisma-ws-dziedzictwa-mniejszosci-narodowych/
   http://solidarni2010.pl/38597-dr-ewa-kurek-ostrzega-segregacja-etniczna-polskich-zabytkow-zlecona-przez-nik.html
   Zarazem PiS (do spółki z parlamentarną pseudo-opozycją) zablokował uchwalenie ustawy anty-447 autorstwa Rzymkowskiego z Kukiz ’15, a wkrótce potem skorumpował Rzymkowskiego (prawdopodobnie „biorącym” miejscem na listach wyborczych PiS) i ten przeszedł do partii Kaczyńskiego:
   https://www.youtube.com/watch?v=TMAkEqymJuA
   Wszystko wskazuje na to, że będzie tak, jak zapowiedział Gideon Taylor, czyli że po jesiennych wyborach na polskiej scenie politycznej zostaną tylko „trzeźwo myślący”:

   1. I jeszcze jedna kwestia, którą kilka miesięcy temu wywołał Gadowski
    https://www.cda.pl/video/230748007
    http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-gadowski-juz-dzis-na-podstawie-just-447-wladze-usa-moga-zabrac-polsce-okolo-80-mld-dolarow/
    czyli niebezpieczeństwo skonfiskowania przez hegemona na poczet 447 naszych rezerw walutowych zdeponowanych w USA i rezerw złota (niedawno prawie podwojonych – przypadek?) zdeponowanych w UK. To bodaj 119 mld $ i 229 ton Au.

    1. Dlatego repatriacja złota z Londynu prosto do fortu Trump ma, oględnie mówiąc, mało sensu… 😉

     P.S. nie wiem kto wpadł na pomysł podwojenia rezerw złota NBP w ostatnim roku ale timing tego okazuje się bezbłędny…

     1. @Cynik9:”ale timing tego okazuje się bezbłędny…”
      Hmm. Po wsiach już chodzą plotki, że wojna z Iranem wybuchnie we wrześniu (tradycyjnie pierwszego?).
      Osobiście nie wierzę, ale jak mówił niejaki „Nowoczesny Ryszard” takie wydarzenie otworzyłoby „puszkę z Pandorą”:)

      Oczywiście po takim wydarzeniu nasze kłopoty z 447 zniknęłyby jak ręką odjął.
      Wysłalibyśmy „na pomoc Amerykanom” z 500 chłopa i stalibyśmy się nietykalni.

     2. Oczywiście po takim wydarzeniu nasze kłopoty z 447 zniknęłyby jak ręką odjął. Wysłalibyśmy „na pomoc Amerykanom” z 500 chłopa i stalibyśmy się nietykalni.

      Czyżby? Myślę że trudno byłoby dojść do bardziej pozbawionego podstaw wniosku…:-( Czemu „pomoc” w Iranie miałaby mieć inny efekt niż w pomoc Iraku (czyli żaden) albo ośrodek tortur CIA na ziemi polskiej? Wasal hegemona znaczy dokładnie to co znaczy. 447 natomiast jest intrygą żydowską w której USA wykorzystywane jest instrumentalnie w charakterze kija basebalowego za szafą i, wbrew płonnym oczekiwaniom, nie są w stanie ani nie mają motywacji aby coś z tym zrobić. A nie mają motywacji bo wasala się ma aby go wykorzystywać, ale się go nie poważa i się z nim nie liczy.

     3. Spiskowe słowa-wytrych (żydzi, złoto, 447) łączące się w logiczny ciąg teorii spiskowej zaległą się w niektórych głowach zawsze i wszędzie. Tutaj, na tym forum, ciekawszym tematem byłoby rozważenie kwestii czy np. gdyby NBP był prywatnym bankiem jak Fed czy Snb to lepiej dla RP czy nie? Ile wtedy rezerw złota w Polsce, jaki poziom bogactwa kraju, ile ważyłam PLN w koszyku walut światowych?

     4. @Cynik9:”Myślę że trudno byłoby dojść do bardziej pozbawionego podstaw wniosku”
      Czyżby? To przedstawię ten scenariusz wprost (kawa na ławę).
      Przypuśćmy, że USA atakuje Iran. Na świecie robi się z tego awantura na skalę globalną.
      Polska bierze w tym udział i ta awantura będzie trwała nie miesiące ale lata (liczę, że ze dwa).
      Załóżmy, że Żydzi nas cisną a Jarkacz mówi wtedy wprost „nic nie oddamy”.
      To co? W takiej sytuacji międzynarodowej USA nałożą sankcje jeszcze na Polskę?
      Nie mówię o zakulisowych naciskach. Mówię o tym co zrobi RZĄD USA wprost na takie postawienie sprawy.
      W/g mnie NIC nie zrobi. Zakulisowe naciski w tej sprawie to były, są i będą przez następne 30 lat. I nic z nich nie wynika.
      Trzeba czekać na odpowiednią chwilę i wtedy powiedzeć „nie” (przy pomocy jakiejś ustawy:).

    2. @silezaur:” skonfiskowania przez hegemona na poczet 447 naszych rezerw walutowych zdeponowanych w USA”
     I to jest podstawowa groźba (i główne niebezpieczeństwo), a nie jakieś „oświadczenia i ustawy”.
     Ale to jest sytuacja, w której amerykańscy Żydzi groziliby Polsce nałożeniem na nas przez USA sankcji (jak na Iran).
     Nie wierzę, że ta groźba jest realna. Może Żydzi chcą sprawiać takie wrażenie, ale to w/g mnie scenariusz nierealny.
     Taki ruch miałby ogromne skutki i wewnętrzne (w USA) i geopolityczne. Na to nikt nie pójdzie (ani rząd USA, ani sami Zydzi).
     Oni po prostu straszą a to są w/g mnie „strachy na lachy”. Jest jeszcze jeden czynnik.
     Nasze rezerwy walutowe nie są (jak piszesz) denominowane w $ ale w Euro. Pewnie byłoby jak z Iranem.
     Po naszej stronie cichcem stanęłyby Niemcy (i Rosja) i niekoniecznie przestrzegaliby tych sankcji.
     I dla Niemiec i dla Rosji taki ruch spowodowałby nie lada gratkę odwrócenia sojuszy w Europie i scalenie już całej Europy w jeden blok.
     Może i Amerykanie sa głupi ale nie aż tak:)

     1. Czysto surrealistyczna jest mowa o sankcjach w przypadku 447. Hegemon nakłada sankcje tylko na tych którzy z definicji nie są jego wasalami, po to m.in. aby ich zwasalizować. Stąd sankcje na Iran który z całą pewnością wasalem anglo-syjonistycznego hegemona nie jest. W przypadku polskiego wasala sankcje implikowałyby jakąś formę oporu przed zgwałceniem do czego wasal najwyraźniej zdolny nie jest, zważywszy na mierną jakość reprezentacji którą sobie raz w raz wybiera. Zamiast sankcji hegemon w razie czego wymieni rząd, i cześć.

Comments are closed.