Smog wawelski

Z prasy 17.12.18:

walka ze smogiem

„Prezes PiS przyjechał do Krakowa już po zamknięciu Wzgórza Wawelskiego. Towarzyszyli mu premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz minister infrastruktury Andrzej  Adamczyk. Zjawili się również szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, rzecznik rządu Joanna Kopcińska i szef gabinetu premiera Marek Suski. Na Wawel przyjechali także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Prezesowi Kaczyńskiemu towarzyszyli poza tym szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), marszałek małopolski Witold Kozłowski oraz poseł Wiesław Janczyk (PiS). W krypcie św. Leonarda odprawiona została msza święta.”

 


Z odczytów smogu w Krakowie 18.12.18 rano (źródło):

smog wawelski


Życzymy sz.p. posłom żelaznych płuc i  długiej oraz owocnej walki ze smogiem wawelskim w 2019!

smog wawelski

 

 

14 Replies to “Smog wawelski”

 1. Smog EM -kolejne doniesienia

  https://www.globalresearch.ca/5g-health-hazards-factual-microwave-radiation-research-people-need-to-know-before-embracing-5g/5643604

  https://7777777blog.wordpress.com/2018/12/27/o-manipulacji-przy-technologii-5g-zbigniew-gelzok/

  do 30 grudnia konsultacje społeczne- z newslettera J.Zięby

  „ALARM !!!

  Sytuacja WYJĄTKOWA !!

  To jest DZISIEJSZE nagranie… z Telewizji Niezależnej Janusza Zagórskiego.

  Chodzi o to :
  +++++++++++++++++++++
  Ministerstwo Cyfryzacji oddało do konsultacji społecznych projekt zmian legislacyjnych, które mają umożliwić wdrożenie technologii 5G. Najważniejsze z proponowanych zmian to:

  – podniesienie norm dopuszczalnego promieniowania z zakresu radiofalowego do poziomu zalecanego w unijnej Rekomendacji 1999/519/CE, czyli do poziomu ICNIRP (100-krotnie wyższego od obecnej polskiej normy);

  – umożliwienie operatorom stawiania anten bez pozwolenia o budowę;

  – zmiana uniemożliwiająca właścicielom nieruchomości przeciwstawienie się budowie stacji bazowej w najbliższym otoczeniu nieruchomości (skutkująca, de facto, ograniczeniem konstytucyjnego prawa własności nieruchomości);

  – umożliwienie stawiania anten telefonii komórkowej na terenach chronionych (parków narodowych, rezerwatów przyrody, uzdrowisk).

  ++++++++++++++++++++

  W ramach tzw. Konsultacji Społecznych mamy się wypowiedzieć do …. 30 grudnia 2018 !!!!

  Stąd mój APEL o zatrzymanie tego !!

  Jak to zrobić ? Macie list, „gotowiec”, który należy MASOWO wysyłać :

  https://jerzyzieba.com/polityka/

  2.

  Tym, którzy mają jednak dostęp do Facebooka polecam :

  https://www.facebook.com/ukryteterapie/videos/576890262772126/UzpfSTE0NDIwMzQzOTYwMzYwMTQ6MjE5MzE2MzExNzU4OTgwMQ/

  To jest przykład tego, że zrobią z nami co zechcą.

  Sprawa dotyczy zdrowia WSZYSTKICH Polaków !! Dlaczego nie jest to
  omawiane w „naszych” mediach ?

  Dlaczego nie wypowiada się na ten temat Minister Zdrowia?

  Gdzie jest SANEP-id… to, zgodnie z obecną wiedzą jest TOKSYNA !!

  Zagrożenie tą technologią jest dużo większe niż szczepionki !!

  W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera to, co jest w tym linku :

  https://jerzyzieba.com/polityka/

  https://static1.squarespace.com/static/57698667d2b8574e2db7710a/t/5c2545a1cd83668f22ee300a/1545946529693/PISMO+DO+MINISTRA+CYFRYZACJI.pdf

  EMF może powodować depopulację, spadek wartości nieruchomości w ich pobliżu itd.

 2. Ja to tylko jestem ciekaw o ile procent wzrosna ceny gazu, jak juz panstwo wszystkim lemingom pomoze wymienic piece na gazowe i zacznie im dostarczac LNG kupione w USA. A druga interesujace rzecz, to czy to amerykanskie LNG nie bedzie przypadkiem plynac do nas gazociagiem jamalskim 😉

  1. czy to amerykanskie LNG nie bedzie przypadkiem plynac do nas gazociagiem jamalskim 😉

   Nie gazociągiem może ale z Jamału – przyjedzie z całą pompą gazowcem prosto od Novateka! 😀 😀

  2. @TJŁ:”… amerykanskie LNG nie bedzie przypadkiem plynac do nas gazociagiem jamalskim ”
   Zauważ, że to nie ma znaczenia. Jak ceny będą „przyzwoite” i nie będzie groźby odcięcia dostaw gazu, to gaz może do nas płynąć wprost z Kremla:)

   1. Ceny na pewno beda „przyzwoite”. Wlasnie zapowiedziano podwyzki cen pradu o 30-40%, moja gmina podniosla ceny wody i sciekow o prawie 50%, wiec dobrze, ze chociaz obnizki cen gazu troche to wszystko zamortyzuja 😉

    1. @TJŁ:… podwyzki cen pradu o 30-40%”
     I to są podwyżki z powodu wyższych cen gazu w przyszłości??
     Ciekawe. Możesz to jakoś „racjonalnie” uzasadnić?

     Bo ja znam inne powody podwyżek cen prądu i nie mają one nic wspólnego z cenami jakichkolwiek nośników energii teraz czy w przyszłości.
     1) zakończył się kilkuletni okres ochronny dla polskiej energetyki weglowej wynegocjowany przez rząd PO (były wyższe przydziały certyfikatów CO2 na wytwarzane produkty)
     2) pozwolono na traktowanie certyfikatów jak zwykłych instrumentów finansowych (typu akcje, obligacje) i dopuszczono do handlu nimi przez instytucje finansowe. Do tej pory certyfikatami mogły handlować tylko firmy związane z energetyką i przemysłem (emitenci CO2).

     1. No i wlasnie z tego powodu, ze Polska jest coraz agresywniej opodatkowywana przez beneficjentow globalizacji, trudno mi uwierzyc, ze ceny gazu sprzedawanego nam przez tych samych ludzi beda „przyzwoite” – jak to okresliles.

     2. @TJŁ:”… agresywniej opodatkowywana przez beneficjentow globalizacji”
      Hmm. Polacy są agresywnie opodatkowywani przez WSZYSTKIE ekipy rządzące Polską od ’90, a i „beneficjencji globalizacji” są wszędzie (na wschodzi i zachodzie). Jeśli chodzi o ceny „czegokolwiek”, to ja nie wierzę że one zależą od woli „dobrych ludzi”. Kiedyś wymieniłem na tym blogu kilka uwag na ten temat. Płaciliśmy Rosji wyższe ceny za gaz niż Niemcy i rozumiem, że tak było, bo mieliśmy gorszą pozycję przetargową. Jak byśmy mieli jeszcze gorszą, to musielibyśmy płacić jeszcze więcej (być może w naturze:). I w tej materii (handel gazem) popieram działania PiS (Baltic pipe, gazoport, umowy z USA). Wiem, że ceny gazu będą wyższe niż „normalne” ceny gazu z Rosji, ale my nigdy nie będziemy mieli „normalnych” cen z Rosji jeśli nie otworzymy sobie możliwości zakupu z innych źródeł.

      Podobnie jest z naszymi nowymi przyjaciółmi (USA). Też musimy się opłacać (haracz?) i dochodzę do wniosku, że takie słabe kraje jak Polska muszą komuś płacić „za opiekę”. Kupujemy sobie ochronę Amerykanów nie przed Rosją ale przed Niemcami, bo tu widać realne zagrożenie w krótkiej (kilkunastoletniej) perspektywie.

     3. Kupujemy sobie ochronę Amerykanów nie przed Rosją ale przed Niemcami
      Pewnie, Amerykanie znani są z checi do nastawiania karku i umierania, zwłaszcza za Gdańsk…

      Jeśli coś „kupujemy” to głównie gwarancję spłat roszczeń żydowskich.

     4. @HeS

      Gazoport jest OK. Majac gazoport mozemy sie nie obawiac zamkniecia kurka i w takiej sytuacji mozemy kupowac gaz tam gdzie taniej, a w razie problemow z fochami dostawcy skorzystac z gazoportu.
      Ten tekst o ochronie w zamian za kase z gazu dla USA, to niezly zart. Usmialem sie jak norka. To HeS po prostu tak nie dziala. Ochrone przed Niemcami dostaniemy nawet za darmo, poki jest to w mocy USA, bo dla USA wsadzenie buta miedzy Niemcy i Rosje to jest sprawa najwyzszej wagi. Moze sie jednak okazac, ze te ochrone dostana nie Polacy, ale nowi mieszkancy Polin.

     5. @TJŁ:… Ochrone przed Niemcami dostaniemy nawet za darmo, poki jest to w mocy USA, bo dla USA wsadzenie buta miedzy Niemcy i Rosje …”

      Nie! Jedno nie przeczy drugiemu. Rzeczywiście USA nie mogą pozwolić na sojusz UE-Rosja ale mogą temu przeciwdziałać zupełnie inaczej. Prawdziwym (śmiertelnym) wrogiem Rosji są Chiny ale to (my, żuczki:) zobaczymy dopiero jak USA się dostatecznie osłabi. Wtedy Ameryka będzie zbyt słaba by zagrażać dalekiej Rosji ale będzie jeszcze dostatecznie silna by „odstraszać” Niemcy przed pełnym zdominowaniem Polski i wspierać Rosję w rywalizacji z Chinami.

      My nie płacimy za opiekę USA zakupami gazu (to jakieś grosze:). Płacimy kupując uzbrojenie, bierzemy udział w „misjach pokojowych” (jako najemnicy) i wspieramy Amerykę politycznie a Żydów finansowo.

 3. Cyniku,
  Czy uważasz każdy z pisuarowych debili potrafi podać definicję smogu – na jakiej wysokości jest definiowany? i wg jakiej definicji jest definiowany i z którego roku, bo z każdym rokiem są nowe ?
  Czy ktoś z cymbałowatych dziennikarzy może zaproponuje, aby swoje smoki łapali za swoje dutki, nie bo po co.

Comments are closed.