Afryka kolonizuje Europę

czyli historia kołem (TIR-a)  się toczy

Mały dylemat polskiego kierowcy TIRa (HT  –  drogi czytelnik).     Miejsce –  Francja,  obszar  podejściowy do eurotunelu.   Krajobraz  płaski, podobny do lotniska.  Betonowa nawierzchnia meandruje wśród  traw,  rozjazdy.  Rządek posuwających się do przodu  TIR-ów.  Na całym obszarze żadnej policji,  żadnego znaku władzy przynajmniej pretendującej do kontroli nad tym obszarem.   Widoczne są jedynie chmary czarnych  („uchodźców” z krajów ogarniętych wojną  yadda, yadda…  ja,  Hans,  niech to będą uchodźcy) w szpalerach których jadą TIR-y.   „Uchodźcy”  bezceremonialnie  szturmują zwalniające ciężarówki.   Nie tam żaden autostop i tabliczka.  Łom i nóż!    I co robić ma/powinien  w takim wypadku kierowca?

Dopóki jego TIR jedzie to jedzie,  trudno na niego wskoczyć.  Ale kiedyś wśród szpaleru czarnych musi stanąć,  tym bardziej że przesuwają oni pachołki myląc i dezorganizując ruch.   A jak już TIR raz stanie to jest gotowy – wyważone drzwi, rozpruta plandeka, towar prawdopodobnie rozrzucony. Zamknięty w kabinie kierowca niewiele ma do powiedzenia. Lepiej z niej nie wychodzić.  I nie dzieje się to w żadnym Burkina Faso, ani gdzieś na terenie państwa Islamskiego ISIS. Dzieje się ten dziki zachód we Francji, w centrum EU, na terenie państwa co prawda już w połowie  islamskiego ale usiłującej jeszcze nadawać ton w Europie.

Nie mamy pojęcia czy i jakie  procesy myślowe zachodzą w mózgach szturmującej  TIR-y  hołoty. Poczucie buty i pełnej bezkarności na pewno.  Ale czy rzeczywiście zaszycie się w rozprutej łądowni TIR-a  daje  łatwy przejazd do UK,  a jak raz tam to już gościa nie idzie wyrzucić?   Czy w UK zaraz na granicy nikt nie wyłapie całego tałatajstwa i siup,  do ładowni innego TIR-a w przeciwnym kierunku?

Jeśli nie to trudno chyba o lepszy przykład rozkładu struktur państwowych euro imperium. Zaniku celu dalszej egzystencji.   Jak Rzym, euro  imperium nie ulega w walce.  Rozpada się cicho i powoli, bez walki i  bez woli.  Nie nakazuje, nie zakazuje, nie egzekwuje.  Po prostu już mu nie zależy…     Jeszcze  pojedyńczych pasażerów obmacuje na lotniskach  ale już skonfrontowane z tłumem barbarzyńców jest bezwolne,   nie sprawdza kto przechodzi przez jaką granicę,  po co i dlaczego.

Konfuzja i bezradność emanuje z centrali w Brukseli która z każdym dniem bardziej przypomina  ponury kabaret.   Raz wiesza psy na Orbanie,  że jako zły Europejczyk usiłuje uszczelnić granicę aby coś zrobić z ludzkim potopem zalewającym jego kraj.  Innego dnia odgraża się prowincjom wschodnim zawieszeniem Schengen  jeśli nie dadzą sobie wtłoczy w gardło obowiązkowych quotas  niechcianych przybyszów.   A jeszcze innego okazuje się że Schengen nie jest jednak świętą krową.   Niemiecki pryncypał jest nawet chwalony za to że je zawiesił i wprowadził na powrót kontrole graniczne.  I jak tu biedny Orban może nie zwariować?

 


 

3 miesiące temu: Niemiecki vice-kanclerz mówił – w tym roku Niemcy mogą przyjąć 400 tysięcy uchodźców.

3 tygodnie temu: Niemiecki vice-kanclerz mówił – w tym roku Niemcy mogą przyjąć 800 tysięcy uchodźców.

DZISIAJ: Niemiecki vice-kanclerz mówi – w tym roku Niemcy mogą przyjąć 1 milion uchodźców.

za 3 tygodnie: Niemiecki vice-kanclerz powie – w tym roku Niemcy mogą przyjąć 5 milionów uchodźców.

za 3 miesiące: Niemiecki vice-kanclerz –

 

EU-dead

 

.

Posted in EU

88 Replies to “Afryka kolonizuje Europę”

 1. Putin deklaruje pomoc w zwalczaniu IS. Oczekujmy wiec za jakis czas uchodzcow z Panstaw Islmskuiego w Europie.
  (bledy celowe aby boty gogla mialy trudniej w katalogowaniu)

  1. @leonsjo:”(bledy celowe aby boty gogla mialy trudniej w katalogowaniu)”

   A co? Trzeba się już zacząć ukrywać w sieci?

   Tak pytam, bo byłem w Gruzji i mieszkaliśmy w tym samym hotelu z ukraińskim małżeństwem z Donbasu.
   Jak żeśmy sobie podpili (woda rozmowna:), to Ukrainiec wygadał się, że jego żona, ukraińska patriotka, zrobiła przelew na finansowanie jakiegoś oddziału ukraińskich ochotników. Pewnie jakiś batalion Prawego Sektora. Po kilku dniach przyszli smutni panowie i ją zamknęli. Wypominał jej, że przez 2 tygodnie musiał ją codziennie odwiedzać w areszcie. W końcu ją wypuścili, ale chcieli zastraszyć i ostrzegali. Żebyśmy tylko nie doszlusowali do tych rosyjsko-ukraińskich standardów.

 2. Ach. Zapomnialem dodac, ze Kahane i Cohn-Bendit maja odpowiednie pochodzenie etniczne.

 3. Krool
  17 września 2015 at 02:58
  Juz przed miesiacem gazety w Hajfie i Zürichu pisaly, ze uchodzcy to odpowiedz Rosji i Iranu, oraz wysilki ich dyplomacji. Jest to odpowiedz na codzienne zrzuty dla ISIS oraz morderstwa ludnosci cywilnej i infrastruktury w niezaleznych krajach.
  Dzisiaj te gazety pisza ze do Europy dotarlo 270.000 mezczyzn w wieku poborowym, dalsze milion wybiera sie.
  Albo nastapi wojna w rejonie tureckich syryjskich granic albo NATO zaakceptuje ze jest paktem nr 2.

 4. Drogi Cyniku!
  Chciałabym zadać pytanie na inny temat. Co sądzisz o wypowiedzi pana Dudy na temat kredytów bankowych?

 5. Radzę przesłuchać to: https://www.youtube.com/watch?v=i-lNZlhAIsI&feature=youtu.be&t=4m37s kilka sekund po momencie który zaznaczyłem w yotubue, a najlepiej całość. Wszyscy wiemy jak wygląda sitwa partyjna, więc kto nie będzie rządził na jesieni to i tak pozostaniemy skorumpowanym państwem czy to będzie PO czy PiS czy SLD czy PSL. Za to może na ten moment istotniejszą kwestią jest obrona naszej suwerenności i naszego kraju przed degrengoladą sprowadzania „imigrantów”, która zainfekowała zachodnią Europę i część naszych (łże)elit. I na tym tle porównajmy wszyscy jak wypada to co mówi Kaczyński, a to co mówi grabarka naszej suwerenności, desygnowana gubernator z ramienia Niemiec, niejaka pani Ewa K. Jak wypada jego przemówienie z sejmowej mównicy na tle bredni Kopacz lecących na manipulacji i wycieczkach osobistych. Mój głos PiS już ma za to co mówi Kaczyński.

 6. A tutaj kolejna ciekawostka przyrodnicza – statek, ktory zostal przejety przez greckie sluzby i szmuglowal duze ilosci broni dla imigrantow. Tylko niestety nie ma tlumaczenia i nie bardzo moge skumac co dokladnie mowia. Ktos tu moze zna grecki?

 7. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt do tej pory nie podnoszony na forum. Dzieci ze wszystkich tych krajów nie chodzą do szkoły, nie mają edukacji już od paru lat, bo szkoły zostały zniszczone. A rosną. I będą niezwykle podatni na pranie mózgu. Nie tylko ISIS nienawidzi innych – w domyśle białych, ale sam Assad otwartym tekstem wczoraj wskazał zachód jako winnych rozpierduchy i wspierania terrorystów.

  Prawda jest taka, że oni nas nienawidzą. Pytanie dlaczego? Niezależnie od przyczyn (interwencje zbrojne zachodu, drony zabijające na oślep, czy zmiany klimatu wywołane orgią nadkonsumpcji – również głównie na zachodzie) skrzętnie pomijane w naszych mediach – są to przyczyny uzasadnione. Ktoś pisze, że się burzą na Węgrzech… Jak zamyka się ich w klatkach z drutu kolczastego jak zwierzęta w ZOO, to co się dziwicie jeden z drugim, że się burzą? Mleko się rozlało….

  Świat stabilności i dobrobytu kończy się, lepiej już było, teraz wchodzimy z ciągle rosnącą wykładniczo populacją ludzi w czas niedoborów żywności, drożejącej energii. Najtańsze i najobfitsze złoża węgla, ropy, gazu, rud metali czy złota zostały już przez dziesięciolecia wydobyte i zużyte. Teraz nadchodzi czas dzielenia biedy i niedoborów. To wszystko co się dzieje zostało już dawno ogłoszone i przepowiedziane w badaniach naukowych, o których się milczy. Bo któż z was drodzy czytelnicy zna takie nazwiska naukowców jak: James Hansen, Denis Meadows, Richard Heinberg, Albert Bartlett, David Goodstein, Marion King Hubbert, Colin Campbell. Wyguglajcie sobie i posłuchajcie ich wykładów. To nie są żadne teorie spiskowe, jak chce cynik, to co się dzieje to konsekwencje fizyki i matematyki. Powtórzę jeszcze raz. Hegemon dobrze wie co czeka śiwat i eksportuje niestabilność i chaos, aby ochronić swój tyłek tak długo jak się da.
  Link do przykładowego wykładu:
  https://www.youtube.com/watch?v=F-QA2rkpBSY
  czy ciekawy film (wersja polska)

  1. Świat stabilności i dobrobytu kończy się, lepiej już było, teraz wchodzimy z ciągle rosnącą wykładniczo populacją ludzi w czas niedoborów żywności, drożejącej energii. Najtańsze i najobfitsze złoża węgla, ropy, gazu, rud metali czy złota zostały już przez dziesięciolecia wydobyte i zużyte.

   Ma się to nijak do szorujących dno cen surowców znajdujących się w głębokiej bessie od kilku lat.

   1. Stosujesz klasyczną metodę propagandy biorąc wybiórczo przedział czasowy pasujący do swojej tezy. Weź ceny surowców w perspektywie dłuższej niż kilka lat: np kilka dziesięcioleci. I koniecznie daj znać czy szorują po dnie 😉

    ale faktem jest, że tej korekty nie przewidział praktycznie nikt. A wytłumaczenie jest banalnie proste. Kredyt, który dał kopa globalnej gospodarce na kilka lat, dziś powoduje jej zwolnienie bo kiedyś trzeba zacząć spłacać to co wydano na orgię nadkonsumcji. Poziom zadłużenia ludzi, samorządów, krajów już boli nasze portfele. Stąd ograniczenie konsumpcji a wydatki państw – producentów wciąż są duże…. Więc zaczęli pompować jak szaleni z dna beczki to co tam jeszcze zostało aby utrzymać swoje wpływy budżetowe.
    Twój zarzut znów się nie broni, niestety.

    1. Opowiadasz głupoty pierwszą z których jest insynuowanie od razu jakiejś „propagandy” w sytuacji gdy wysunięta teza jest całkowicie sprzeczna z obserwowanymi faktami.

     Rozumiem niewygodę gdy spotkamy się z zarzutem wypisywania głupot ale czasem się zdarza że je wypisujemy a wtedy lepiej jest skorzystać z okazji i spasować.

     Jaki niby interes miałbym w jakiejś „propagandzie” wskazując na weryfikowalną bessę w surowcach? Wyższe ich ceny? jeszcze niższe ich ceny? Upadek rządu jeśli ktoś  tę tajemnicę ujawni? A może nie ma bessy tylko jest ukryta hossa maskowana jakimiś wrażymi siłami?

     1. A co z kontrarianizmem? A co z moderatorem? Śpi? Czy nie mamy tu aby do czynienia z naruszeniem punktu 2 regulaminu? O tempora, o mores!

      ———-
      MODERACJA: nie mamy. Bzdury pozostają prywatne i nie ma zakazu ich publikacji. Ładnie by to forum wyglądało gdyby był zakaz pisania bzdur…:-D. A propos – EOT.

    2. @Ziec Biskupa

     Weź ceny surowców w perspektywie dłuższej niż kilka lat: np kilka dziesięcioleci. I koniecznie daj znać czy szorują po dnie 😉

     A teraz wez te ceny o ktorych mowisz i zwaz je przez odwrotnosc bazy monetarnej w kazdym roku. I koniecznie daj znac, jesli nie szoruja po dnie 😉

     1. Ceny surowców są zjawiskiem silnie cyklicznym i relewantnym do tego. Wątpię jednak czy sięganie na kilka dziesięcioleci wstecz ma wielki sens jako podstawa do formułowania argumentu dotyczącego bieżącej sytuacji gospodarczej. Przez dziesięciolecia zmienia się wszystko, łacznie z gustami ludzkimi i percepcjami wartości, postęp przyspiesza, co sprawia razem że wyłowione dane numeryczne często po prostu okazują się szumem.

 8. A co powiecie państwo na taka wersje:

  Emigranci z Syrii, Iraku, Pakistanu, Afganistanu tak bezkarnie przechodzą sobie przez przejścia graniczne Turcji.
  Ze swoim potencjałem militarnym Turcja w kilka dni jest w stanie całkowicie uszczelnić swoje wschodnie granice i zapanować nad przepływem emigrantów.

  Telewizyjne opowieści, jak to nieszczęśliwi Syryjczycy i inni pod osłoną nocny i mgły przedostają się do Turcji podążając szlakami migracyjnymi kóz, można wsadzić miedzy bajki.

  Uchodźcy dla Turków to nic nowego. Pierwsze obozy dla nich były zakładane jeszcze w 2012 roku na granicy turecko-syryjskiej, skąd do plaż morza egejskiego jest ponad 1500 km. Do tej pory siedzieli tam spokojnie.

  Kilka tygodni temu masa ludzi nagle przyszła przez cały kraj w kierunku Grecji. Jak myślicie, czy taki exodus jest możliwy i czy Turcy pozwolą na to, nie będąc pewnym, że tysiącom Syryjczyków, Irakijczyków, Afgańczyków, Pakistańczyków, uda się przedostać się na grecką stronę? Nie wydaje mi się?

  Dalej. Grecja kraj wyspowy. Statków straży przybrzeżnej Morza egejskiego wystarczy na zbudowanie z nich jednolitej tamy. Ale co widzimy. Na tureckim wybrzeżu uchodźcy wchodzą do łodzi, białymi chusteczkami machają straży przybrzeżnej i pędzą do Grecji. Grecy eskortują ich do brzegu a tam zorganizowana jest dalsza wysyłka do Europy…

  Media próbują ludzi przekonać, że tak naprawdę wysyłka ludzi z Turcji do Grecji to robota podstępnych przemytników, którzy ponownie „pod osłoną nocny i mgły”… Ja nie wierze, że greckie i tureckie służby, policja i armia nie są w stanie zatrzymać tych przemytników. Przypominam, że tureckie siły bezpieczeństwa są największe w Europie i jedne z najlepiej wyposażonych i wyszkolonych.

  Teraz spójrzmy na skład „uchodźców”: 90 %-silni mężczyźni. Mają pieniądze, są wyposażeni w instrukcje i środki komunikacji. Kilka kobiet z dziećmi w tłumie czysto dla zdjęć. Ludzie, to nie „uchodźcy”, to piechota morska.

  Wszyscy Ci imigranci starają się o status w Niemczech i wielu innych miłych krajach, Zgodnie z prawem więzach rodzinnych będą mogli ściągnąć siostry, braci, żony i dzieci, które teraz czekają cierpliwie w tureckich obozowiskach. To znaczy, przygotuj się, Europo na dużą liczbę „nowych Europejczyków” Można odważne mnożyć przez pięć albo i dziesięć.

  Jeśli ktoś dalej nie widzi ze to wszystko jest zorganizowane i zaplanowane to po prostu nie chce widzieć.
  Teraz pytanie. Czyj to plan? Normalna odpowiedź: oczywiście, Stany Zjednoczone Ameryki. To właśnie oni odpowiadają za obecne szaleństwa w Europie.

  Ale czy na pewno Wielka Europejska katastrofa (a teraz dzieje się to ona) miałaby wejść w strategiczne plany amerykańskie. Mimo wszystko, Europa-praktycznie jedynym poważnym sprzymierzeńcem Amerykanów.

  A wiec kto to? Może się mylę, ale myślę, że inicjatywę w globalnej grze przechwycił ten, który odgrywa role czarnego charakteru. Dlaczego tak myślę?
  Turcy i Grecy połączyły siły. Ktoś musiał przekonać ich by działać po jednej scenariusza. Kto?

  Mówi się o regularnych spotkaniach telefonach Putina z prezydentem Turcji. Wiosną w Moskwie wylądował premier Grecji. O czym rozmawiali? Nic nie chcą powiedzieć na pewno, ale najśmieszniejsze, że wielkie przesiedlenie narodów przez okno „Turcja-Grecja” zaczęło się zaraz po tym.

  Teraz zasadnicze pytanie: kto czerpałby z tego korzyści? Ja widzę tylko jednego prawdziwego beneficjenta rozwijających się zdarzeń Rosję i to w wielu aspektach:

  1) o Ukrainie wszyscy zapomnieli. Histeryczny krzyk dać pieniędzy, dać broni, aby walczyć z ruskim agresorem nie jest słyszany. I jest świeża wiadomość: Niemcy na dniach podpisały z Rosją traktat o budowie drugiej nitki „Północnego strumienia”.

  2) pomysł zjednoczonej i przyjaznej Europy rozpada się. Mało kto chce dzielić z Niemcami ciężar azjatyckiego natarcia. I jeśli nie kryzys nie zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych miesięcy, UE zacznie się rozpadać. W optymistycznym wariancie skończy się Schengen.
  W czym korzyści Rosji: samo w sobie dziedzictwo jedności EU dla niej nie jest niebezpieczne: świat, przyjaźń, guma do żucia… Ale ostatnio ta guma pod nadzorem „Zachodniego partnera” (hegemona) przybrała antyrosyjskie formy.

  3) następnie: Kryzys migracyjny oczywiście jako chęć wbicia klina pomiędzy Europą i USA. W Niemczech jeszcze głupcy robią Sejfie organizują happeningi poparcia. Ale kac od „Radosnych spotkań” nastąpi szybko. I wtedy szkopy postawia pytanie: kto wywołał ten cały bałagan na bliskim wschodzie? Po co cierpimy ?

  4) i na koniec: na przykładzie broni chemicznej Putin pokazał światu, że można rozwiązać syryjskie problemy skutecznie i bezkrwawo. Coś mi mówi, że z rozwiązanie obecnych tez pojawi się. Myślicie, to raczej prędzej niż później?
  Nic nie czyści umysłów, jak tysiące wygłodzonych i głośnych ofiar zewnętrznej polityki Hegemona pod oknami twojego własnego domu…

  Może przeceniam rolę najciemniejszego w organizacji obecnej wielkiej wędrówki. Ale jeśli on naprawdę maczał w tym palce (a na to wygląda) to ze strony Putina to niezła rozgrywka.

  1. Ha, aż dziw bierze, ze jeszcze nikt Cię tu nie zakrzyczał? Że jesteś z CIA albo Mossadu? Przecież Rosja to ostoja pokoju i miłości bliźniego, która jedyne co chce, to najpierw pomagać, a potem handlować – na uczciwych zasadach. Tylko te wstręciuchy zza Atlantyku i z pustyni Negev tak jej psują szyki.

   1. Po co zakrzykiwać? Wystarczy odwrócić role i mamy mniej więcej tak samo sensowny punkt widzenia. Na przykład:

    Przecież USA to ostoja pokoju i miłości bliźniego, które jedyne co chcą, to najpierw pomagać, a potem handlować – na uczciwych zasadach (zapewne TTIP i TPP). Tylko te wstręciuchy z Moskwy i Pekinu tak im psują szyki.

    Co z tego wynika? Ano nic oprócz mało odkrywczego stwierdzenia, że występuje konflikt interesów.

  2. @Krool,

   Taa, Rosja zorganizowała cały ten bałagan i nikt jej w tym nie przeszkodził… Sorry, ale nie kupuje tego…
   Nie dlatego, ze jestem fanem Rosji, tylko dlatego, że to USA rozdaje karty w Europie i Turcji. Gdyby cała afera z uchodźcami nie była na rękę USA, to korporacyjne media inaczej by sprawe przedstawiały, udział Rosji byłby od razu wyciągniety na światło dzienne i użyty do wzbudzenia antyrosyjskich nastrojów.

 9. o tym co piszesz wiemy.ci zdyscyplinowani i zdeterminowani ludzie mają jeden cel. odpłacić tym, w imię gusła zwanego demokracją sprowadzili tysiące najemników na ich ziemię w skutek wojny zginęły tysiące.https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/brutalne-zamieszki-granicy-serbsko-wegierskiej-uchodzcy-pokazali-swoje-prawdziwe-oblicze
  pamiętam Syrię sprzed epoki wojen i nie mogę zrozumieć szaleństwa tej wojny.
  przybysze z ich determinacją i żądzą odwetu stanowią doskonałą pożywkę do fermentu w europie. przypomnę zamachy w Paryżu, których organizatorzy próbowali przypisać muzułmanom.to była tylko przygrywka. wchodzimy w obszar destabilizacji na ogromną skalę. właśnie ONZ zafundowało europie następnych 600tys uchodźców z Jemenu https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/onz-wstrzymuje-pomoc-zywieniowa-dla-setek-tysiecy-uchodzcow-syrii
  ciekawi mnie jedynie postawa „naszych” umiłowanych przywódców. boja się tak bardzo przyjąć imigrantów nawet z dopłatą. zmiana jest widoczna. wcześniej każde polecenie z IV rzeszy przyjmowali bez dyskusji z pocałowaniem reki(patrz wazelina Tusk) teraz się stawiają.obserwacja pyszczków umiłowanych przywódców skazuje na strach i determinację. teren polskojęzycznego protektoratu wcześniej zarezerwowali sobie starsi i mądrzejsi jako terytorium zapasowe gdyż spodziewają się zrealizowania obietnicy ISIS że zdobędą Mekkę i Jerozolimę. starsi i mądrzejsi mają uczulenie na arabskich braci i od powstania państwa Izrael stosują jedyne lekarstwo na alergię. eksterminacja

  jesienią i zimą czeka nas 300 tysięczna fala emigracji z Ukrainy. to żerowisko oligarchicznej sitwy jest bankrutem z rozpadającym się system energetycznym i wyłączonymi kaloryferami z powodu całkowitego braku węgla na zimę. polskojęzyczne władze właśnie „pożyczyły” termu czyrakowi na tyłku europy 500 mln euro. kasy tej nigdy nie odzyskamy.

  PS. właśnie wszedł do kin film Karbala jeżeli ktoś chce oglądać jak polscy najemnicy w imię dupkratycznych mżonek mordują mieszkanców broniących swojego kraju to zapraszam. ten film to oskarżenie nas jako najeźdźców i wspólników zbrodniarzy wojennych. polskie wojsko ma bronić terytorium polski.

 10. A tymczasem na Węgrzech.. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/starcia-uchodzcow-z-policja-na-granicy-wegier-uzyto-gazu-i-armatek-wodnych/j0mp7f Czy przypadkiem tego typu zachowanie nie jest aktem agresji? Wobec tego potraktowanie ich ostrą amunicją, oczywiście po wcześniejszym kilkukrotnym ostrzeżeniu o możliwości użycia broni palnej, wybiłoby im z głowy skutecznie takie zachowanie. Tymczasem propaganda mediów gdzie pojawiają się próby ocieplenia wizerunku „uchodźców”, którzy rzekomo są grzecznymi, bogobojnymi owieczkami uciekającymi przed podobno wojną i z miłością wkroczą do naszego społeczeństwa. Wszelkiej maści pożyteczni idioci typu Lis produkują się publicznie dla emigracji. Żałośnie to jednak wygląda na tle ww doniesień gdzie już przed przekroczeniem granicy trzoda zwana nie wiedzieć tak do końca czemu „uchodźcami”, wszczyna poważne rozróby atakując miejscową policję.

 11. Obawiam się, że trochę nie doceniamy tego o czym pisze @Zięć Biskupa. Problem braku żywności spowodowany brakiem wody w obszarach podzwrotnikowych rzeczywiście istnieje i – moim zdaniem – jest jedną z przyczyn exodusu ludzi z terenów Afryki na północ (tu mowa o naszym kontynencie, Ameryka ma „swoich” Meksykanów). Syty głodnego nie zrozumie, a Europejczycy dzięki ostatnim latom spokoju i rozwoju zdążyli zapomnieć co to głód. Nie mogą więc pojąć determinacji rodziców szukających dla siebie i swoich dzieci potrzeby podstawowej – JEDZENIA. Jeśli dołożymy do tego rozp…..chę jaką cywilizowany Zachód (pod światłym przewodem schowanych za Atlantykiem Amerykanów) urządził na terenach nad Morzem Śródziemnym to mamy w sumie łatwy do przewidzenia skutek – masową emigrację. Dodawszy do tego „matczyną” opiekuńczość Pani Merkel et consortes nie powinniśmy się dziwić temu najazdowi w sumie biednych ludzi. Problem w tym, że Ci ludzie prezentują zupełnie odmienne od naszych przekonania – zarówno religijne jak i obyczajowe. A takie zderzenie kultur w dodatku w atmosferze rosnącej niepewności, kryzysu i zagrożenia bezpieczeństwa niczym dobrym się nie skończy.
  A tak w ogóle to witam wszystkich – w końcu odważyłem się odezwać na tym szacownym Forum 🙂

 12. dlaczego Niemcy nagle w panice zamknęli granicę przed „uchodźcami” z Islamskiego Państwa? czym jest faktycznie ta zbiorowa „emigracja”?
  w ubiegłym tygodniu straż graniczna Grecji zatrzymała statek „Haddad 1” z deklarowaną pomocą humanitarną dla uchodźców z Bliskiego Wschodu. Statek pod banderą Boliwii, z międzynarodową załogą na pokładzie przybył z Turcji.
  Oficjalnie statek wiózł 14 pojemników z „pomocą humanitarną w formie mebli z tworzywa sztucznego.” W rzeczywistości był pełen broni i amunicji. nadawca towarów była IG.Otwarte pozostaje pytanie, kto ma być odbiorcą. dla zainteresowanych film zrobiony przez grecką straż graniczną:
  https://www.youtube.com/watch?v=WXKXBoK4Krw
  Węgry zamknęły granicę lądowa i powietrzną z Serbią do wysokości 1400m. ot ma kraj szczęście do mądrych polityków.
  zamknięcie granic przez Niemcy od strony Austrii spowoduje, że fala „emigrantów” jadących do Niemiec będzie się przelewać przez Polskę. zaczną się cyrki na granicy. koniec strefy Schengen.trudne pytanie dlaczego NATO nie broni europy przed najazdem islamskich bandytów? czy to tylko kolejna fasadowa agentura NATO przeznaczona do sprowokowania wojny z Rosją?

  1. Mamy okrucieństwa ISIS szeroko propagowane w YT/internecie z pełną premedytacją przez hegemona kontrolującego media i robiącego im zrzuty a pretendującego do „nalotów” na ISIS w Syrii. Społeczeństwa wasali europejskich są zbyt głupie aby to rozpoznać dając się epatować nagłaśnianymi trupami dzieci syryjskich. Trupami dzieci w Donbasie zabitymi przez podsycaną do tego neobanderowską juntę się nie epatują bo tu też  hegemon kontroluje media. Efekt jest taki że są zmiękczone na – planowany z premedytacją – kryzys humanitarny i na akceptację falangi „biednych uchodźców” służącej więcej niż prawdopodobnie jako zasłona do eksportu islamskiego jihadu do Europy, w celu jej dalszego osłabienia i pograżenia w kryzysie. Nikogo nie powinny dziwić „dary” zorganizowane przez kanały kontrolowane przez hegemona które ISIS szmugluje teraz do Europy swoim już tam uwijającym się braciom w wierze. Dokładnie taki sam cel – osłabienia Rosji i jej szans na zbliżenie z Europą – przysługuje hegemonowi w rozpalaniu konfliktu na Ukrainie. Hegemon i jego neoconska klika NWO jest problemem, i zwasalizowane przez niego rządy EU które bezmózgowo otwierają granice i przyjmują uchodżców jak leci.

 13. Dobry czas albo na naoliwienie kałacha albo na pakowanie walizek. Kto rzuci monetę 😀 ?

 14. Dziwne, ale za co tylko weźmie się Tusk, to rozlatuje się w oczach. Wyjątkowy pechowiec i nieudacznik.

  1. Albo też właściwy człowiek na właściwym miejscu, we właściwym czasie. Zależy od punktu widzenia alias wyznawanej teorii spiskowej.

 15. Moim zdaniem jest to koło które się toczy. Najpierw zdezelowanie ładu w państwach islamistycznych i muzułmanistycznych -> napływ masy z tych krajów (możliwi członkowie isis) -> panika i przy-pchane kraje EU -> zamknięcie granic (wywołana przyczyna-skutek)-> WAR lub/oraz dociskanie obywateli Christianitas.

 16. Drogi Cyniku! A czy można poprosić o jedno, dwa zdania, jak oceniasz to co dzieje się niezależnie i jakby w tle sprawy uchodźców, tj. w zakresie „fundamentals”. Nagle wszyscy zapomnieli o Grecji. W PL mało kto się zająknął o zaprojektowaniu budżetu z największym w historii deficytem (nawet terminu „dziura Szczurka” nie słyszałem – pewnie z powodów terminologicznych :-P). Przyjdzie zima, uchodźcy trochę przyhamują, a wtedy być może padnie kolejna salwa unijnego kolapsu, czyż nie? A jak oceniasz szanse wprowadzenia tylnymi drzwiami capital controls w ramach czasowego zawieszenia Schengen? Przecież to doskonała okazja, żeby przetrzepać kieszenie UE-citizens na okoliczność wyłapywania nielegalnych imigrantów, terrorystów i co tam jeszcze. No i ta zapowiedź szefa niemieckiego MSW, żeby zamrozić rachunki funduszy UE dla „niepokornych”. A może hasło „zwijamy interes” nie padło w Berlinie tylko.. we Frankfurcie?

  1. Racja całkowita, bierzemy się do rzeczy ekonomicznych!!! Cały tryptyk o „uchodźcach” wziął się jedynie z niepewności za co się najpierw łapać: za pisanie na laptopie jak ludzie wieją  czy za samego laptopa i wiać razem z nim…. 😉

 17. Ja „naprawę” Europy widzę bardzo prosto. Powrót Europy do wartości chrześcijańskich zawartych w Piśmie Świętym i powszechna modlitewa do Boga o wspomożenie naszych działań.
  .
  Niezbędne i wystarczające warunki naprawy Europy można streścić w 3 punktach:

  1. Dobrowolność zawierania umów o pracę (brak regulacji prawnych) – Przypowieść o robotnikach w winnicy, którzy pracowali za denara. Jedni cały dzień, a inni 2 godziny! (Mt 20, 1-16)

  2. Zniesienie socjalu – „Kto nie chce pracować, niech też nie je!” (do Tesaloniczan, 3,10)
  ˙
  3. Jeden podatek osobisty w wysokości 1 denara: „Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi…” Mt 22, 21

  (Denar – srebrna lub złota moneta rzymska, odpowiadająca 16 asom, przeciętne wynagrodzenie za dzień pracy. Każdy Żyd płacił denara jako roczny podatek pogłówny dla Cezara.)
  .
  Oraz ogłoszenie tego wszem i wobec.

  Wszystko inne będzie tylko bredzeniem i tumanieniem ludzi i doprowadzi do szybkiej zapaści gospodarczej i ludnościowej oraz islamizacji Europy.

  Poniżej komentarz, który dałem na „3Obiegu”:
  Polska od dawna była otwarta na gości z zagranicy, pod warunkiem, że zachowywali się jak goście, szanowali prawo i obyczaje. A gdy kiedyś się zbuntowali, to ich król Łokietek kazał poskracać o głowy, co tak sobie zapamiętano, że jeszcze za króla Jagiełły w większości niemiecko języczni mieszczanie krakowscy odprawiali w swoim języku modły w Kościele Mariackim o powodzenie jego wyprawy przeciw Krzyżakom. Byliśmy krajem ekonomicznie atrakcyjnym. To nie my wyjeżdżaliśmy do Niemiec na roboty, tylko ludzie z Europy przyjeżdżali do nas. Nawet Król Pruski Fryderyk usprawiedliwiał się, że musi uczestniczyć w rozbiorach, bo mu chłopi uciekają do Polski, gdyż pańszczyzna w Polsce lżejsza i obchodzenie z chłopem lepsze!

  1. do których wartości?
   ze starego czy nowego testamentu?
   oba zawierają wartości zupełnie różne

   ———-
   MODERACJA: przestrzegam przed wdawaniem się zbyt głęboko w tematy religijne które często niepotrzebnie zaogniają dyskusję i to w kierunkach nie mających nic wspólnego z tematyką wpisu/bloga.

   1. do moderacji:
    temat religii ma kluczowe znaczenie w temacie obecnych migracji
    bo wiekszość u nas twierdzi iż nalezy tą migrację zatrzymać z by europa pozostała chrzescijańska
    gorzej że ten lewak – jezus kazał nadstawiac drugi policzek, więc Ci co chcą by europa pozostała zgodna z chrześcijańskimi wartościami to powinni oddać migrantom wszystko co mają a kopani przez migrantów powinni nadstawić drugi pośladek do kopania

    ———-
    MODERACJA – dobrze więc 😉 ale dyskutować ostrożnie – najlepiej w 3-osobie – abym nie musiał gasić rozgorączkowanych gości o co w tematyce religijnej szczególnie łatwo…

    1. Ktoś tu nie kuma doktryny chrześcijańskiej… Bóg wcielony w osobie Jezusa Chrystusa nie nakazał Ci nadstawiać drugiego policzka komu popadnie, nie rozumiesz ewangelii. Doradzam przeczytać ten sam fragment u pozostałych ewangelistów wraz z przypisami do ST oraz z komentarzem odnośnie tamtejszych zwyczajów (uwarunkowania kulturowe tamtejszych Żydów to nie to samo co dzisiaj i naprawdę trzeba „poszperać” żeby zrozumieć o co chodzi).

   2. Ktoś tu nie czytał ani ST ani NT… Nie wspominając o zrozumieniu. Nie bez przyczyny Bóg Wcielony w Osobie Jezusa Chrystusa powiedział, że przyszedł WYPEŁNIĆ prawo oraz Stary Testament. Tyle w temacie „sprzeczności”. Mogę jedynie wskazać potrzebę przeprowadzenia dogłębnych studiów zanim komentator zdecyduje się rzucić tak bzdurne stwierdzenie, jakobuy „ST oraz NT prezentowały różne wartości” – proponuję zacząć od przeczytania komentarza na temat ówczesnej kultury a następnie czytając Stary Testament (który jest księgą trudną do zrozumienia ze względu na formę, nie treść) czytać bardzo uważnie logikę zdań.

  1. Dotychczas popierałam przyjęcie autentycznych uchodźców wojennych, chrześcijańskich (aby zapobiec tarciom religijnym), rodzin z dziećmi (te warunki łącznie). Ale nękanie europejskich dzieciaków przez dzieci gości to już przesada. Nie daję zgody na tolerowanie takich zachowań, bo nigdy nie poprę przemocy w stosunku do dzieci. Nawet jeśli sprawcami przemocy są inne dzieci, a tym bardziej jeśli to są dzieci ludzi korzystających z gościnności Europy. Jednak tutaj nie obywatelstwa trzeba, a jedynie „karty gościa”. Rozrabiasz? To dostajesz bilet na samolot. W jedną stronę.

   1. Tutaj wkraczasz na socjalizm. Cała idea gastarbeiters po wojnie polegała własnie na gast. Praca – ok, bez pracy – sayonara. Żadne naturalizacje na siłę, żadne multi-kulti, żaden import całych szczepów znany jako „łączenie rodzin”. Wszystko to socjaliści przez lata zerodowali do zera.

  2. I to jest właśnie wskazówka co się stanie z Europą.
   Dawniej skończyło by się to porządnym mordobiciem gówniarzy i po sprawie.
   Na drugi raz obaj by wiedzieli, że spuchnięty nos boli i że lepiej rozmawiać.
   Ale poprzez bredzenie o przemocy, wychowaniu bez stresu, gender i innych pierdołach wychowaliśmy sobie pokolenie eunuchów, którzy nie są w stanie przeciwstawić się zagrożeniu.
   I oni nas mają w przyszłości bronić ?

 18. Tak czytam te notki na imigrantów i nie rozumiem cyniku jaka jest Twoja alternatywa dla wpuszczania uchodźców?

  TVP info nadał ciekawy wywiad z Janiną Ochojską i księdzem, który pomaga tam na miejscu. Ciekawe dane podał ksiądz szacując liczbę osób, które chcą uciec z tych upadłych państw: Syria – 4 mln osób, Irak – 6 milionów. Nie był w stanie dokładnie oszacować liczby uciekinierów z Afryki, podał rząd wielkości – uwaga! – dziesiątki lub setki milionów osób! Wskazał też otwartym tekstem państwa odpowiedzialne za to wszystko: to interwencja zbrojna USA i ich sojuszników w tym Polski jest przyczyną tego wszystkiego.

  Wniosek prosty – Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

  Jeżeli Europa ich wpuści to rozsadzą istniejące państwa od środka, jeżeli nie wpuści (pomijając już fakt, że nie ma fizycznych możliwości zatrzymania takiej masy ludzi) to przyjdą uzbrojeni i gotowi do walki. Szczęściem, że Polska póki co nie jest ich miejscem docelowym … Można do nich strzelać ale wtedy nie mamy prawa nazywać się ludźmi. Co proponujesz cyniku?

  1. alternatywa dla wpuszczania uchodźców? Bbezsensownie- rozpaczliwe te pytania. Zastanów się przede wszystkim jaka była alternatywa do bombardowania Libii? Czy może nie było?
   Jaka była alternatywa do rozpalania wojny domowej w Syrii przez USA i Izrael? Czy może nie było?

   Jeśli bombardowanie Assada i Kaddafiego doprowadziło do kryzysu, to należy się może zastanowić czy dla odmiany nie pobombardować Izraela i Arabii Saudyjskiej… I czy w końcu nie wyzwolić się od mącącego wszędzie hegemona który jest głównym odpowiedzialnym za ten kryzys a sam siedzi po drugiej stronie globusa?

   A praktycznie – jeśli całe NATO jest warte choć funta kłaków to w przeciągu 2 tygodni jest w stanie pomóc Assadowi pozamiatać całą Syrię z ISISu kompletnie i przywrócić tam status quo. Zamiast importować miliony etnicznie obcego elementu do siebie Europa pomóc powinna w normalizacji sytuacji na miejscu, siłą jeśli trzeba, i obcinąjąc tym emigrację u źródła. Jak nie ma na to dostatecznych funduszów to proponuję zbrojne obalenie średniowiecznego reżimu saudyjskiego z ich naftą i zaprowadzenie tam demokracji. Dla NATO to znowu pestka, a miałoby to, w odróżnieniu od destabilizacji Libii czy Syrii, dobroczynny wpływ na świat i na kryzys.

   Jeśli wali ci się dom na głowę to idziesz za tym kto go zburzył, nie pytasz naiwnie o alternatywę czy się ma zawalić całkiem czy tylko w połowie.

   1. @Cynik9:”A praktycznie – jeśli całe NATO jest warte choć funta kłaków to w przeciągu 2 tygodni jest w stanie pomóc Assadowi pozamiatać całą Syrię z ISISu kompletnie i przywrócić tam status quo.”

    Cyniku, nie bądź naiwny. Przecież „zachodowi” nie chodzi o to by pomóc Asadowi, ale by go obalić.
    Teraz pewnie kombinują, że jak Asad padnie, to dopiero wtedy się uderzy na ISIS (przy pomocy wojsk lądowych).
    Zaangażowanie Rosji w Syrii przeszkadza w realizacji takiego scenariusza, bo go przedłuża, a może nawet Assad się obroni.

    1. Dobrze wiem o co chodzi „zachodowi” co powinno dla wszystkich być już przeraźliwie jasne po ujawnieniu ostatnio przez Ławrowa rąbka tajemnicy amerykańskich operacji w Syrii, generalnie zrzuty dla ISIS a zrzucanie bomb na siły Assada…

     Ale była to prosta odpowiedź na naiwne pytanie. Jeśli jesteś wasalem hegemona który powoduje u ciebie kryzys emigracyjny działając wbrew twoim interesom to sorry, metodą zwalczania kryzysu jest uderzenie w interesy hegemona. Przynajmniej zmuszenie go by przyjął wszystkich uchodzców których exodus spowodował u siebie. Problem dla Europy rozwiązany!

     1. „po ujawnieniu ostatnio przez Ławrowa rąbka tajemnicy amerykańskich operacji w Syrii” Cyniku, poproszę o link, albo tekst…

     2. @Cynik,
      „Ale była to prosta odpowiedź na naiwne pytanie. Jeśli jesteś wasalem hegemona który powoduje u ciebie kryzys emigracyjny działając wbrew twoim interesom to sorry, metodą zwalczania kryzysu jest uderzenie w interesy hegemona. Przynajmniej zmuszenie go by przyjął wszystkich uchodzców których exodus spowodował u siebie. Problem dla Europy rozwiązany!”

      Cyniku, ja ich tutaj nie chce, nawet za darmo!!!!!!!!!!!!!!!!
      Gosc
      Floryda

     3. Gdyby EU nie była wasalem hegemona lecz miała swój interes na myśli to podsyciłaby łatwo niepokoje w Meksyku i spowodowała kryzys humanitarny tam na podobieństwo Syrii, tylko do kwadratu. Wtedy hegemon może zrozumiałby wiadomość… Niech CNN pokaże parę utopionych  meksykańskich dzieci oraz falangę Meksykanów wlewająca się zza Rio Grande. Czy ktoś nawijał o murze czy mi się może wydawało? 😉

   2. Może i pożar ugaśnie szybciej jeśli zamiast wodą polewać płonący dom benzyną

   3. dobroczynny wpływ kolejnych bombardowań i obaleń na świat i kryzys? Genialne, no na to nie wpadłem 😛

    Teraz na poważnie: tam jest wszystko zniszczone, co chcesz tam normalizować? Zwłaszcza jeżeli przyczyny są nie tylko od strony hegemona ale też – i ja się z tym zgadzam – jak sugeruje inny bloger ze strony zmian klimatu czy niedoborów zasobów …

    Zerknij na zestawienie Food Price Index publikowany przez FAO. https://www.fao.org/worldfoodsituation/foodpricesindex/en/
    Jest dziwnie dobrze skorelowany z ostatnimi dużymi ropierduchami na świecie typu kryzys 2008 czy arabska wiosna.

    Podniesienie się po wojennej ruinie jest oczywiście możliwe, ale tylko wtedy gdy ma się odpowiednie zasoby i dobre warunki klimatyczne. Zdaje się, że nawet Polska już je utraciła, a co dopiero Syria… Ludzkość skrobie dno beczki z zasobami i inna wojna w Donbasie to też konflikt o zasoby. W odpowiedzi na prowokacje USA Ruscy wzięli co najbardziej przydatne. Reszty im nie trzeba.
    Hegemon dobrze wie, że idą czasy niestabilności i chaosu na świecie, więc obrał strategię eksportu tych niestabilności i chaosu na cały świat.

    1. C’mmon, coś się tam może kiedyś z czymś innym korelowało ale powiedzmy sobie jasno – szukanie „rozpierduch” w FAO jest bez sensu skoro w CIA/Pentagonie miałeś od dawna listę tych „rozpierduch” z dokładnymi datami co i kiedy. Kopia w Tel Aviwie. Wierzyć że pogoda miała na coś większy wpływ znaczy wierzyć że spowodowała kolaps WTC-7

     1. „Wierzyć, że pogoda miała na coś większy wpływ znaczy wierzyć, że spowodowała kolaps WTC-7”
      Ale ci się (nie)udało, ewidentnie nie słyszałeś o huraganie Erin, jego nader dziwacznej w trasie i timingu? Żeby był collapse to musi być tupnięcie i musi zostać odpowiednia kupka gruzu po fakcie – tego nie było. Klip z Silverstinem pewnie został zrobiony na tej samej zasadzie co doniesienia Julianiego o stopionej lawie pod zgliszczami – eksluzywnie na potrzeby teatrzyku zwanego 17 alternatywnych wersji wydarzej dla ciebie teorysto spiskowy. Żebyś przypadkie nie zerknął na jedyny sensowny trop firmowany nazwiskiem Dr. Judy Wood. Naprawdę fascynujące i przerażające, że w mainstreamie jej dalej nie ma.

     2. Czy masz na myśli tą Judy Wood: https://wheredidthetowersgo.com/ ?

      Niestety nie ma czegoś takiego jak „free energy”, nie warto tracić na to czasu. Wszyscy się chwalą urządzeniami tylko nikt nie jest w stanie podzielić się planami albo chociażby zasadą działania. Prawa zachowania energii, masy, pędu oraz prawa dynamiki – chcemy czy nie chcemy, mają po prostu sens i działają. Zmarnowałem na te głupoty nt. „free energy” prawie rok- sęk w tym, że nie trzeba zadawać pytań na poziomie uniwersyteckim – ci ludzie nie potrafią udzielić żadnej sensownej odpowiedzi. Odradzam marnowanie czasu na marzenia o „free energy”, coś takiego nie istnieje.

   4. „A praktycznie – jeśli całe NATO jest warte choć funta kłaków to w przeciągu 2 tygodni jest w stanie pomóc Assadowi pozamiatać całą Syrię z ISISu kompletnie i przywrócić tam status quo.”

    Dokładnie.
    Plan rozwiązania całego kryzysu jest nieskomplikowany jak fryzura Angeli Merkel:
    Zamiast zwalczać Assada, który nie jest w niczym gorszy czy lepszy od np. władców Arabii Saudyjskiej, trzeba go wesprzeć. To jest w dobrze rozumianym interesie Zachodu, aby Syria była stabilna. No ale chyba wszyscy wiemy, że tu nie chodzi o Asada, czy mityczną demokracje syryjską i pomyślność obywateli… Tu chodzi o to że paru psychopatów w CIA i Kompleksie mil-przem. bawi się w gierki geopolityczne i chcą wykopac Rosję z Syrii. I to dlatego cierpia miliony. A to że przy okazji destabilizuje się głowny konkurent ekonomiczny USA (czyli UE), to dodatkowy bonus. Myśle, że chłopcy w Langley pękają ze śmiechu, gdy pomyslą ile pieczeni pieką na jednym ogniu (proxy war z Rosją – CHECK, zastraszanie własnego społeczeństwa i przyzwolenie na dalsze ogromne wydatki zbrojeniowe – CHECK, zastraszanie innych krajów Zatoki i większy posłuch – CHECK, zwalanie kupy problemów na Europe – CHECK)

    Niech USA przestanie wpierać terrorystów (pardon, bojowników o wolność), niech NATO wspomoże legalny rzad Syrii i tak jak pisze Cynik – za dwa tygodnie będzie pozamiatane…

    PS jeszcze jeden dowód, że tu nie chodzi o Asada – 3 lata temu w negocjacjach pokojowych w ONZ Rosja zaproponowala usuniecie go w zamian za pokój. Jakoś nic z tego nie wyszło… (źródło – szwedzka TV i artykuł)

    Martti Ahtisaari, former President of Finland and rewarded with the Nobel Peace Prize, held, in February 2012, the negotiations between the five permanent members of the UN Security Council about Syria.
    He says now:
    „Russia suggested for more than three years ago that Syrian President Bashar al – Assad could be removed from power as part of a peace agreement . ”

    „We would have prevented this because it is a disaster we have created ourselves, this wave of refugees who come to our countries in Europe. I see no other choice than to take care of the poor people. We pay the bill we have given ourselves, says Ahtisaari.”

   5. Brawo dla Gospodarza! Krótko, celnie, dosadnie! Jak bardzo świat stanął na głowie, a ludzie wyzbyli się rozumu lub własnej woli, to widać właśnie w zestawieniu rzeczywistej sytuacji z tą rozsądną wizją…

  2. Jaka jest alternatywa do wpuszczania „uchodźców”? Kpisz? Nie wypuszczanie „uchodźców” jest alternatywą. Przyjdą z bronią:D? Że co?:) chcesz powiedzieć, że potomkowie imperium rzymskiego, brytyjskiego, francuskiego, niemieckiego, którzy przez wieki trzęśli światem, mają się wystraszyć hordy dzikusów uzbrojonych w co…? W maczugi? A w najlepszym wypadku kałasznikowy? A nawet z bronią od naszych kochanych siewców „demokracji” zza oceanu, mają się ich bać armie calej Europy? Bądź poważny. Idzie o rzeczy wielkie i nie czas absolutnie na sentymenty. Potrzebni nam Piłsudscy i Bismarkowie zamiast wariatów z przeżartymi utopijną ideologią mózgami

 19. Przy okazji sie dowiedzialem, czemu policja z imigrantami nic nie robi. Po prostu jest zajeta sciganiem demonstrantow.

 20. I co robić ma/powinien w takim wypadku kierowca?

  No, skoro nie poszedl do referendum i nie chce sam wybierac politykow, ktorzy cos z tym zrobia w jego imieniu, to moze chociaz powinien skorzystac z przyslugujacego mu jeszcze prawa i zostac posiadaczem broni palnej? A jesli i tego mu sie nie chce (bo jak wiadomo bron palna posiadaja wylacznie swiry, a normalnemu czlowiekowi do niczego nie jest potrzebna), to moze powinien kupic karkowke, piwko i zrobic sobie grilla i pobratac sie z opalonymi?

  1. Podejrzewam że idziesz chyba na skróty… 😉 Nawet jak by kierowca miał pozwolenie to prawdopodobnie wzięcie broni do TIR-a byłoby niedozwolone, zwłaszcza w eskapadach zagranicznych.

   1. Poza tym pewnie wystrzelał by całą amunicję jeszcze na polskiej autostradzie 😉

   2. to prawdopodobnie wzięcie broni do TIR-a byłoby niedozwolone

    W PL posiadacz broni palnej moze od jesieni zeszlego roku (https://gunblog.eu/wp-content/uploads/2014/09/Nowe-Rozporządzenie.pdf paragraf 8) chodzic po ulicy z naladowana bronia i nabojem w lufie – jesli takie jest jego zyczenie. Na podstawie pozwolenia na bron moze sobie wyrobic Europejska Karte Broni (https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/o-nas/struktura/wydzial-postepowan-adm/pozwolenia-na-bron-1/europejska-karta-broni/121,Europejska-karta-broni-palnej.html) i ma wtedy prawo przemieszczac sie z bronia po panstwach UE i jej tam legalnie uzywac. W razie zagrozenia zdrowia lub zycia ma prawo w celu obrony koniecznej i odparcia bezposredniego ataku uzyc wszelkich dostepnych srodkow. Taki, Panie Cyniku9, mamy w tej chwili dziki zachod 😉

    1. To jest powrot do sredniowiecza. Zamiast spawnego panstwa zapewniajaego lad i porzadek – lad i porzadek bedzie zapewnial lokalny ksiaze-biznesmen ze swoja prywatna druzyna ochraniaczy.

     1. 1) Zanim zaczniesz narzekac na Sredniowiecze przeczytaj, prosze, naglowek „Sredniowiecze” z tego artykulu.
      2) Prawo i instynkt do obrony siebie, swojej rodziny i swojej ojczyzny to jeden z podstawowych instynktow ludzkich. Skladanie tego na „sprawne panstwo” to zwykle lenistwo, tchorzostwo i glupota.
      3) Wszystko co napisalem i do czego podalem odnosniki to jest wlasnie litera obowiazujacego w Polsce i UE prawa.

     2. Ty musisz sobie porównac ilośc zabójstw na 100tys mieszkańców z czasów średniowiecza i obecnych z upadajacym socjalizmem i rozbrojonymi obywatelami

     3. @Cynik9:” Et tu, Brutus, o upadku socjalizmu?…”

      Może to napisano „z żalem”:)

     4. Ty musisz sobie porównac ilośc zabójstw na 100tys mieszkańców

      Ciezka sprawa, bo nawet dobrze nie wiadomo ile ludzi zylo w Europie w czasach Sredniowiecza. Nie wiem tez, czy prowadzono statystyki zabojstw. Z braku znajomosci licznika i mianownika wartosc ulamka moze byc trudna do oszacowania 🙁

     5. Ile zabójstw było na 100 tys. nie mam pojęcia… Wiem natomiast że współczynnik skuteczności w eliminowaniu zabójców był nieporównanie wyższy niż obecny, wynoszący w przybliżeniu zero… 😉

     6. to szydera bo nic nie upada,
      a socjalizm to faktycznie jest na zachodzie jest ale tylko rozpatrując patrząc w wartości bezwzględnych
      rozpatrując wartości względne (stosunek socjału do PKB) mamy obecnie mniej socjału niż choćby w cesarstwie rzymskim

     7. Ten „artykuł” to kpina na zasadzie „historycy badali i wynikło z ich badań, że” – zero źródeł, zero treści, same stwierdzenia bez jakiegokolwiek pokrycia. Jednym słowem – śmierdzi mi to lewusiami.

     8. A ty obejrzyj sobie ten filmik i powiedz co bys zrobil, gybys byl lokalnym sklepikarzem i mial obronic sie przed tlumem?
      https://www.youtube.com/watch?v=qu-iCNuaMO0
      To, ze panstwo zapewnia obywatelowi ochrone jest tzw zdobycza cywilizcyjna.
      Prawo do obrony poprzez wymaganie prestrzegania prawa jest jednak zasadniczo rozne od obrony bezposredniej.
      Jesli kazdy bedzie musial bronic sie sam przed wszystkimi to powrocimy do czasow feudalnych – za „ochrone” bedziemy placic odrabiajac przymusowa panszczyzne u lokalnego biznesmena i jego druzynie.

 21. Początek rozpadu rozpoczęty.
  W kolejności:
  1. Strefa Schengen.
  2. Strefa Euro
  3. UE
  Niewiadomą są tylko daty.

  1. Czekać tylko na referendum w UK o wyjście z UE, sondaż sprzed jakoś 2 tygodni – 51 % za wyjściem. Sadząc po ostatnich wydarzeniach kilka procent mogło przybyć do tego wariantu i jeżeli tak się stanie to ruszą kostki domina.

 22. Siła reakcji policji świadczy jedynie o celowym wpuszczaniu tej bandy do Europy. Potwierdzają to słowa jakiegoś wysokiego urzędasa UN, które przytaczała ostatnio stacja BBC, o osłabianiu państw narodowych. Krótko mówiąc chodzi o zmiane proporcji ludzi z poczuciem przynależności do kraju, flagi, z poczuciem patriotyzmu i przywiązania do ziemi, do ludzi mających takie sprawy głęboko w 4 literach. Poza tym taka mieszanina stwarza dogodne warunki do wywoływania konfliktów w przyszłości. Dziel i rządź. Moim zdaniem to po prostu część zmian strukturalnych zachodzących na świecie, związanych z powstawaniem światowego rządu i jednej waluty. Nie zdziwię się, jak za jakiś czas wypłynie informacja o sponsorowaniu tej masowej emigracji przez Izrael i USA no i wspierana przez bliskie im kręgi rządzące Europą (zza kurtyny).

  1. ”Siła reakcji policji świadczy jedynie o celowym wpuszczaniu tej bandy do Europy.”

   Raczej Francuzi chca sie pozbyc problemu ze swego terytorium, a niech jada dalej… Szkoda ze to wykonywane wbrew woli przypadkowych kierowcow.

   Pytanie. W razie jakiejs tragedii tam przed promem/eurotunelem. Czy mozna pozwac panstwo Francja za to ze celowo wycowala policje z potencjalnie niebezpiecznego terenu? Tak jakby przed spodziewanymi czystkami etnicznymi wycowac policje i wojsko.

   1. Francuzi chca sie pozbyc problemu ze swego terytorium —- możliwe, ale to część pytania właśnie… Jedynym praktycznym motywatorem tej bandy do szturmowania TIRów jest założenie że z jakichś powodów UK nie będzie chciało się ich pozbyć. I to jest problem. Gdyby struktura państwa nie była sparaliżowana i zademonstrowałaby to bezwarunkowo zawracając nielegalnych na granicy to chętni wywietrzeliby natychmiast.

 23. przy okazji „Jean Claude Juncker, President of the European Commission drunk……” https://www.youtube.com/watch?v=5IoGSlnIWYA

  wniosek: cały ten socjalistyczny unijny bajzel utrzymują ciułacze i małe przedsiębiorstwa harując jak woły do późnej pory płacąc podatki ….jeszcze raz kto nie optymalizuje kosztów futruje biurokracje m.in w brukseli a za pieniądze zrabowane w podatkach robią z ciułaczami co chcą…….

  czuwaj

Comments are closed.