Niebezpiecznik

czyli miękkie lądowanie

Rząd wszystkich Polaków wyciska szmal z wszystkich Polaków na ratowanie LOT-u i rządzącej nim związkokracji.

LOT musi być ratowany za wszelką cenę bo inaczej zbankrutuje. Gdyby zbankrutował nie byłoby miękkiego lądowania dla związkokracji i miękkich państwowych synekur w zarządzie. A bankrutuje bo mało lata. A mało lata bo kupił Dreamlinera który jeszcze nie lata. A kupił Dreamlinera bo Boeing 767 już nie lata. A już nie lata bo jeden LOT-owski pilot lądował na nim bez podwozia. A lądował bez podwozia bo drugi LOT-owski pilot wyłączył bezpiecznik i obaj nie wiedzieli potem jak gopinguine włączyć. Podobno stoi to w instrukcji obsługi do której zrozumienia nie trzeba być orłem.

Wygląda więc na to że wszystkiemu winien jest bezpiecznik. Premier Tusk jest „wściekły” na bezpiecznik. Minister Sikorski nie wyklucza wysłania jednostki Grom. Poseł Palikot żąda wymontowania bezpieczników ze ścian Sejmu. PiS żąda powołania komisji sejmowej, nie wykluczając zamachu.

W międzyczasie prezydent wszystkich Polaków nagradza bohaterskiego kapitana za niedoprowadzenie do tragedii której sam o mały włos nie spowodował.

W końcu pierwszy sukces LOT-u po bailoucie – zwolnienie hangara w Warszawie.  Przez opylenie wraka Boeinga 767 „kapitana Wrony” do Poznania. Silniki wymontowano z niego już wcześniej. Prasa nie podaje czy bezpiecznik także. Poseł Palikot sprawdza.

Po co Poznaniowi bezużyteczny wrak bez silników i bezpiecznika? Nie wiadomo. Ale zdaje się więcej tam orłów niż w Warszawie, więc coś pewnie wymyślą. 

Jacyś chętni na Dreamlinera, może,  z silnikami lub bez?

 

24 Replies to “Niebezpiecznik”

 1. Gdy mam do wyboru między lataniem na trasie UK PL za 30 GBP w obie strony, a „nieLOT-em” za 100 GBP w jedną, to artykuły o bezpiecznikach i związkowych klimatach czytam dla rozrywki, obchodząc narodowego przewoźnika szerokim kołem.

  pzdr.
  wmo

 2. A co ma polskość do tego? Czy polskie jest też postępowanie Japończyków, którym udało się załatwić nie jednego starego Boeinga, a całą flotę najnowszych supermaszyn? Specjaliści od fajczenia akumulatorków pouczają specjalistów od ich budowy?

  1. Prasa nie donosiła o lataniu przez Japończyków jedną pustą maszyną chwalac się że to „najnowocześniejsza maszyna w Azji”… 😉

 3. „A lądował bez podwozia bo drugi LOT-owski pilot wyłączył bezpiecznik i obaj nie wiedzieli potem jak włączyć. Podobno stoi to w instrukcji obsługi do której zrozumienia nie trzeba być orłem.”

  To jakieś nowsze, oficjalne wytłumaczenie zdarzenia? Bo o ile pamiętam, wcześniej informowano, że bezpiecznik istotnie był wyłączony, ale w instrukcji nie było informacji, że ten bezpiecznik jest odpowiedzialny także za system wysuwania podwozia (niedopatrzenie Boeinga). Piloci realizowali procedury z instrukcji, a te nie wskazywały, by sprawdzić stan tego feralnego bezpiecznika. Zaś w czasie lotu nie można tak sobie włączać różnych bezpieczników w nadziei, że któryś z nich zadziała (zwłaszcza, że skoro wyskoczył, to miał powód i ponowne jego włączenie mogłoby się skończyć tragiczniej).

  „A kupił Dreamlinera bo Boeing 767 już nie lata.”
  Przecież nowe maszyny były już zamówione dawno temu i gdyby tylko Boeing nie miał takiego opóźnienia to latałyby znacznie wcześniej niż nastąpiło uszkodzenie 767.

  1. @art
   „Specjaliści” od rozbijania samolotów pouczają specjalistów od ich budowy… jakie to Polskie…

 4. LOT od zawsze był „wojskowy”. Nawet Zacharski nie dostał dyrektora LOT-u, tylko posadę w Pewexie.

 5. a to się zgadza. znajomi pracujący tam bynajmniej nie na zmywaku zawsze się krzywią na te kwoty. pewnie dlatego, że się raz czy drugi przefrunęli za 39zł.
  podobno Londyn i Rzym LOT ma skasować

 6. Lot nie lata do UK bo te 2mln Polakow w tamtejszej diasporze uwaza, ze 500PLN to jest drogi bilet.

   1. Wiec niech sie nie nazywa przewoznikiem NARODOWYM. Dobre polaczenia nawet za 500PLN znalazlyby nabywcow. Np w okresie swiatecznym. Ale coz, lepiej latac na trasach Wawa-Krakow.

    1. Niech serwują dzika w śmietanie, flaki i bigos, wszystko w wysokiej kulturze i z odpowiednią customer care, bez specjalnych restrykcji na bagaż do tego, a chętni się znajdą. Ale oczekiwać czegoś sensownego od państwowej kompanii rządzonej przez związkokrację to jak oczekiwać ze koś podniesie się za własne szelki… 😉

 7. Jest takie powiedzenie że „Polski pilot to nawet na drzwiach od stodoły poleci”… Czekam niecierpliwie zamiany Dreamlinerów na ten niskobudżetowy środek transportu i zamiany popegierowskich terenów na „fabryki POlskich Dreamlinerów” 😉 …Odys

  1. Coś się wydaje że LOT wyląduje jednak na brzuchu. Po okresie szukania winnych i karania niewinnych prezydent wyrózni wtedy tych co nie mieli z tym nic wspólnego…

 8. Gospodarz jak zwykle w świetnej formie, ale chyba nie muszę uprzedzać że wprawne używanie logiki i zdrowego rozsądku jest w naszym kraju uważane za przejaw wrogości wobec państwa i narodu.

 9. Upieraliśmy i upieramy się przy amerykańskich samolotach dla wojska (offsetowe F-16) i cywila (Dream.cośtam.ery) a chyba szczęścia do nich nie mamy. Mamy za to szczęście do lobby lotniczego od dobrego wujka z chameryki, albo może to Dobry Wujek ma szczęście, że ma w rodzinie frajerów 😉

 10. Ułożyć się z Chińczykami, którzy chyba nie mogą wlatywać do UE. Z żarówkami potrafiliśmy ominąć zakaz, to z tym też nie będzie problemu.

  I nasz lud będzie wdzięczny aż do Ragnaroku

 11. W UK 2 miliony rodakow. A narodowy przewoznik? 1 Polaczenie do Londynu. Birmingham, Edynburg, Manchester, Dublin – 0. Dziekujemy…
  Po co komu (no moze poza poslami PO) polaczenie Krakow – Warszawa? Nie szybciej pociagiem?

  1. Bilet na ich stronie do Birmingham, Edynburga,Manchesteru i Dublina kupic mozna… Sugerujesz, ze bilety sprzedaja, a nie lataja?

Comments are closed.