JAK PRZEŻYĆ I PROSPEROWAĆ
POMIMO PAŃSTWA, SOCJALIZMU I KRYZYSU

Metale szlachetne


Aktualne ceny spot, 24h
1 oz = 31.1 g

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]


[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

Indeks akcji złota HUI, 6m
[chwilowe problemy w podawaniu indeksu HUI]

Rynki dzisiaj

Archiwa 2GR

Nasi znajomi

Autor: cynik9 - 21.09.12

Podróbki złota i srebra z Chin

W rozwinięciu poprzedniego wpisu poniżej mamy małą ilustrację problemu: zalew chińskiego badziewia do USA zaczyna obejmować także podróbki monet złotych i srebrnych. Z jakichś spowodów fałszerze upodobali sobie Morgan Silver Dollar, o czym donosiliśmy swojego czasu w TwoNuggets. Ale tak naprawdę nic nie jest w pełni bezpieczne. Inwestor musi wyostrzyć czujność i sprawdzać dokładnie co kupuje.

Warto powtórzyć może nasze stare motto: skup się najpierw na jednej monecie i poznaj ją dokładnie stając się w niej ekspertem. Znacznie trudniej posiąść tę wiedzę jednocześnie dla kilku monet. No i oczywiście kupowanie tylko u renomowanego dealera, a nie od firmy krzak bez lokalu, spotykającej się z klientami “w hotelu Marriott”, bo i o tym donosili Drodzy Czytelnicy, albo wprost mającej byt czysto wirtualny w internecie. Kupno wirtualnego złota w wirtualnej firmie może być szkodliwe dla zdrowia (finansowego)…

Share

25 komentarzy do: Podróbki złota i srebra z Chin

 • wmo

  Jakby nie było, to aktualnie tego niepodrobionego złota nie wystarczyłoby na spłatę polskiego długu wygenerowanego przez tutejszy (nie)rząd:
  1. Dług – bilion PLN
  2. (Niepodrobione) złoto 103 tony, ale…gdzie jest to złoto?
  Ano … W Banku Anglii przytłaczającą większość ocenianych na 103 tony rezerw trzyma również Polska.

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3622/najwieksze-rezerwy-zlota-sa-przechowywane-w-usa

 • firma

  Szanowni Państwo,

  na początku działalności kiedy zainteresowanie metalami szlachetnymi nie było na naszym rynku duże rzeczywiście praktykowaliśmy możliwość spotkania się z Klientem w rożnych miejscach był to m.in. wyżej wymieniony hotel. Od dłuższego czasu nie stosujemy tego typu możliwości ponieważ odbiór osobisty możliwy jest w naszej siedzibie w Sękocinie Nowym przy Aleji Krakowskiej. Nie mniej jednak miło nam jest usłyszeć juz poraz kolejny o stosowanej przez nas kiedyś metodzie ponieważ stanowi ona w tym momencie część historii naszej firmy, która jak wynika była precedensem którego juz nie praktykujemy ale zachował sie on we wspomnieniach naszych Klientów jak wnioskujemy z opinii powyźej oraz innych w pozytywnym charakterze.

  Z poważaniem,
  Kamil Iwicki
  [firma]

  UWAGA MODERACYJNA: z postu usunięto dane firmy zgodnie z p.11 regulaminu

  • Dziękujemy bardzo za reakcję i wyprowadzenie z błędu. Dotychczas myśleliśmy że z klientami w hotelu Marriott spotykają się głównie pewne panie… ;-) Nie bedziemy też oponować jeśli ktoś fragment “… a nie od firmy krzak bez lokalu, spotykającej się z klientami ‘w hotelu Marriott’ ” chciałby uważać za pozytywny wizerunek firmy… Ciekawi nas jednak jak by wyglądał wtedy wizerunek negatywny firmy…

   • Para-Site

    Abstahujac od powyzszego przypadku, ciekawa rzecza jest zjawisko wynoszenia (sie) osoby, czy nawet niewielkiej grupy ludzi, ponad szara warstwe zwyklych smiertelikow wyposazonych w TWARZE, a objawiajace sie tym, ze osoba ta, czy nawet grupa ludzi, zamienia swoja “twarz”, czy tez swoje “twarze” w przypadku grupy, na rzecz WIZERUNKU i do tego w momencie formalnego nazwania sie “firma”.

 • gosc codzienny

  Jeśli duży kupuje złote sztaby za kilka baniek to chyba stać go na własny czy choćby wypożyczony sprzęt do przebadania towaru. Jakim trzeba być idiotą by w takiej transakcji dać się wyruchać?

  • adam z

   na świecie jest mnóstwo frajerów jeżeli nie jesteś w stanie określić o kogo chodzi to chodzi o ciebie !!

 • marcino

  Ludzie, ogarnijcie się ! wszystko co jest naprawdę ważne nie jest matrialne ! nie ma zapachu ani smaku ani wagi ! na to co ważne nie działa siła grawitacji !!!

 • Glazier

  A co Panowie myślicie o tej platformie do handlu złotem w internecie BullionVault?

 • Caramba

  Budda już dawno stwierdził że wszystko jest iluzją…:):):):):)

 • tresor

  Przy okazaji, strona producenta w Chinach z…’disclaimerem’;)
  http://www.tungsten-alloy.com/tungsten-alloy-gold-bullion.html

 • marq

  Nie ze złotem, ale z Caym Dzisiejszym Swiatem. To Swiat jest do dupy – jednawielka podrubką, z państwani, polityką, życiem spolecznym, etc. Podrobki zlota i sebra to tylko efekt.

 • Jakoś trzeba przyhamować rosnący popyt na metale. Historyjka w wiadomościach o podrobionych monetach niezastąpiona.

 • marcino

  jak to? znaczy że nic już nie jest tym na co wygląda? “sztuczne” “nieprawdziwe” “fałszywe”, to jedyne co kojarzy się dzisiaj ze złotem … i tym całym pozostałym “zyskownym” g…..

 • deusdado

  akurat firmę, która umawia spotkania “w hotelu Marriott” znam :) i nie było problemu żeby spotkać się u nich w siedzibie (dom pod Warszawą), odebrać towar i pogadać o tym i owym

  • Z Amber Gold też nie było problemu… na początku przynajmniej. Przyznam się że zupełnie nie rozumiem motywacji tutaj: oszczędzić parę centów dzisiaj aby jutro stracić koszulę…

   • Przemofree

    Na Manhattanie duży dealer sprzedawał dużemu klientowi, więc nic nie jest pewne. Trzeba sprawdzać na tyle na ile się da. A jeśli się pomylimy? Po pierwsze śpimy spokojnie, po drugie przy odsprzedaży w czasie bańki nie będzie problemu ze znalezieniem nabywcy :)

   • deusdado

    w hotelu Marriott mogą się spotykać różne osoby i nie wiem, czy mówimy o tej samej … ale dotarły potem do mnie słuchy, że niejaki ‘PrestigeCoins’ się tam ‘spotyka’…

    ‘PrestigeCoins’ na 2500 sprzedaży nadal ma opinię niemal ‘nieskalaną’ http://allegro.pl/show_user.php?uid=16327632

    ja akurat jak kompletowałem swoją fizyczną, srebrną część portfela, to strategię miałem taką… dywersyfikacja na zasadzie tubka tu, tubka tam i z monetami, o których nie było do tej pory głośno, że są ‘podrabiane’ … postawiłem na Maple Leafs i Wienery …

    jedną z tubek zamowiłem w ‘PrestigeCoins’ i odebrałe po drodze w ‘siedzibie’ … część udało mi się kupić to tu, to tam, z transportem do Polski od online’owych dealerów z ‘rajchlu’

    ale to srebro …

    złoto już kupowałem zupełnie inaczej, i nie tubka tu, tubka tam .. tylko u sprawdzonego sprzedawcy :)

    • ‚PrestigeCoins’ na 2500 sprzedaży nadal ma opinię niemal ‚nieskalaną’ http://allegro.pl – oh, gimme a break! Jeśli się udało to gratulacje ale łatwo jest prześledzić choćby na przykładzie Hyatha jak się “robi opinię” na allegro tak że wychodzenie tutaj z “dobrą opinią na allegro” jest trochę kuriozalne. “Baca” miał też super-duper opinię na allegro…. ;-)

     • deusdado

      OK, OK… ja nie bronię tego sprzedawcy…

      piszę tylko, że w moim przypadku nie było problemu podjechania do siedziby i odebrania towaru na miejscu

      było to dwa lata temu, a prestigecoins chyba dalej istnieje

      coś wiemy więcej o PrestigeCoins, coś co ich pogrąża ? oprócz tego, że wożą coś do hotelu ?

      zresztą – to częsta praktyka dla firm z okolic Warszawy, które sprzedają na allegro … opcja odbioru osobistego w Warszawie daje dodatkową sprzedaż, ale później się okazuje, że towar dowożony jest np. 2 razy w tygodniu w to i to miejsce … – wiem, że w przypadku PM budzi to duże podejrzenia

 • jpmorg

  Chińczycy nie robią Amerykanom niczego,czego by Amerykanie nie robili Chińczykom.
  FED podrabia Chinom dolary, to Chiny USA bulion…

  • katia

   Chyba nie twierdzisz że Euopejczycy nie kupują bulionu . A jak kupują to kupują także i ten podrabiany. Przypuszczam że ostatnio kupują jego więcej niż amerykanie.

   • Jest pewna różnica. US jest to kultura dealerów. W Europie przeważa – z możliwym wyjątkiem Niemiec – kultura banków. To jest, złoto w przeważającej części kupuje się nie u dealera ale raczej w bankach. A banki mają tendencję bardziej sprawdzać towar który oferują niż przypadkowi dealerzy. Co nie oznacza oczywiście że nie ma dealerów i że sieci dealerskie nie robią ekspansji.