JAK PRZEŻYĆ I PROSPEROWAĆ
POMIMO PAŃSTWA, SOCJALIZMU I KRYZYSU

Metale szlachetne


Aktualne ceny spot, 24h
1 oz = 31.1 g

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]


[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

Indeks akcji złota HUI, 6m
[chwilowe problemy w podawaniu indeksu HUI]

Rynki dzisiaj





Archiwa 2GR

Nasi znajomi

Autor: cynik9 - 02.04.12

Świstaki się obudziły

w Tatrach i donoszą że…

oraz że ukaże się wkrótce książka naszego ulubionego bloggera, dr. Gwiazdowskiego,  pt. “Tragedia emerytur”.

Tragedia?   Jaka tragedia?   Czyż nie mamy ZUSu i OFE żeby nas wyratowały?

Share

14 komentarzy do: Świstaki się obudziły

 • Michał

  A co za różnica, czy ma się sztabkę złota w domu, czy ma się papierek, że taką sztabkę złota się posiada?
  W jaki sposób można spekulować “papierowym” złotem nie spekulując przy tym złotem, które się naprawdę posiada? Proszę o wytłumaczenie ;)

  • A co za różnica, czy ma się sztabkę złota w domu, czy ma się papierek

   Różnica jest zasadnicza. Papierków podających się za złoto jest blisko o dwa rzędy wielkości więcej niż prawdziwego złota. Kiedy muzyka przestanie grać tylko dla jednego ze stu tańczących znajdzie się krzesło… ;-)

   W jaki sposób można spekulować „papierowym” złotem nie spekulując przy tym złotem, które się naprawdę posiada?
   Tak samo jak srebrem które jest pewne jak w banku

 • Mb2

  Nawet deflacjonisci jak Nenner, Shedlock i Hendry wierzą w złoto. Nenner ma terget 2500 na koniec roku. Jak ktoś nie ma kasy to niech kupi fajki – nie psują się, jeść nie wołają, są fizycznie namacalne, maja duża płynność a zysk przewyzszy inflację. Nawet w środowisku deflacyjnym gdy nasi umilowani przywódcy bedą zaciesniac, to z podwyżek akcyzy nie zrezygnują. A w kryzysie bedą ludzie kurzyc.

 • Goldfinger

  Gospodarzu, kto wie, może Maw ostatnie kilka lat spędził na dłubaniu w źródłach wszelakich po 10-12 godzin dziennie i tak sobie teraz z cicha pękł? Odkąd doktorzy nauk wszelakich zaczęli się ukrywać po drawieńskich lasach, już nic mnie nie zdziwi. Przyznaję, że by się czegoś dowiedzieć i zrozumieć trzeba się czasem nieźle napocić. ;-)

  Pewien Chińczyk napisał, że pewien Japończyk powiedział, że gdyby nie flota amerykańskich sojuszników stacjonująca w Zatoce Tokijskiej, to w czasach największej prosperity Kraj Kwitnącej Wiśni załadowałby się po dach pagody złotem za wszystkie swoje nadwyżki w $. Z uwagi na możliwość śmiertelnego urażenia tym swoich amerykańskich gości czynu tego poniechał.

  Wszystkim poszukującym, w podzięce za przebłysk geniuszu i możliwość bezproblemowego zakupu kruszców, proponuję kupić świeczkę dla Św. Antoniego Pustelnika twórcy anachoretyzmu. (dostępna na zakrystii w cenie €96,95).

  ;-D

  G.F.

 • marcin

  Końcówka filmiku to najlepsza rada co powinno się robić gdy rządzi PO.

 • Mav

  Na złocie jest kolejna bańka i nawet fizyczne jego kupowanie nie jest dobrym rozwiązaniem moim zdaniem. Z metali to już lepsze jest srebro, ale od metali szlachetnych jest co najmniej kilka lepszych rozwiązań.

  • Doprawdy nie wiem co byśmy zrobili gdyby nie te dosłownie bezcenne porady inwestycyjne od drogich czytelników… ;-D

   • Para-Site

    Dealer zlota (lub jego wspolpracownik) nigdy nie powie, ze jego kupowanie jest zlym rozwiazaniem.
    Poza nikt nie jest w stanie stwierdzc, ze kupowanie zlota jest bezwzglednie dobrym czy zlym rozwiazaniem. Co najwyzej mozna stwierdzic, probujac rozpatrzyc rzecz w kategorii prawdy, ze kupowanie zlota jest dobrym lub zlym rozwiazaniem w porownaniu z innym dzialaniem.
    Dlatego “panelowe” dyskusje w Mennicy Wroclawskiej (a propos czy oni bija swoje monety zeby sie nazywac mennica?) z pewnoscia zawieraly wiele interesujacych i “istotnych elementow”. Mozna jednak zapytac o intencje i tym samym o obiektywnosc ich uczestnikow, biorac szczegolnie pod uwage kategoryczne haslo “INWESTUJ W ZLOTO” wywieszone za ich plecami.

    • Yeah, dobry dealer – podobnie jak makler – zarabia w obie strony… ;-)

     • Para-Site

      Jasne. Mennica Wro “gwarantuje”, ze odkupi zakupione u nich towary. Ale ceny, chociazby na dzien dzisiejszy to juz nie podaje.

    • bix

     Rząd nigdy nie powie, że posiadanie jego waluty (lub instrumentów finansowych denominowanych w tejże) jest złym pomysłem…

 • olek

  Jest gdzieś może zapis tej konferencji? Chętnie był obejrzał słynnego cynika9 ;)
  (rozumiem że to jakiś świeży event a nie z 2011)