dwagrosze.com

Moi Drodzy,

Po małych przygodach jak to zwykle bywa przy takich trzęsieniach ziemi….

Blog DwaGrosze ma nowy adres:

 

https://twonuggets.com/dwagrosze


Bardzo proszę wszystkich o odnotowanie tej zmiany.   Zmieniliśmy przy okazji także platformę  z  Google blogger  na WordPress. Wiele rzeczy się przy tym zmieniło zasadniczo,   wierzymy że na lepsze,  i upłynie pewien czas zanim nabierzemy odpowiedniej wprawy w nowym otoczeniu.

Chcemy jednak podkreślić że wszystko bez wyjątku zostało bezpiecznie przeniesione do nowej lokacji  a layout  strony  pozostaje  na początku przynajmniej  z grubsza  niezmieniony dla łatwiejszej orientacji.   Stare adresy do bloga  zawierające  słowo „blogspot” :

https://dwagrosze.blogspot.com

DZIAŁAJĄ RÓWNIEŻ,  przekierowane post-w-post na nowy adres bez „blogspot”.   Wszystkie jednak nowe linki  i referencje do bloga powinny używać już nowego adresu.

 

22 Replies to “dwagrosze.com”

 1. Jej a co się teraz stało ze stroną ? czemu to takie czarne wszystko ?

  1. Sorry – czasem pewnych zmian nie można od razu cofnąć. Pomaga w takich przypadkach wyczyszczenie cache przeglądarki.

 2. Cyniku, prosze przywróć kalkulatory odsetkowe co były po prawej stronie, przyzwyczaiłem się do nich. Chodzi mi o te ..ile zbiore po latach itp 😉

  Pozdrawiam, wierny czytelnik od początku

  1. Kalkulatory, oprócz emerytalnego, są obecnie w zakładce „Ściągi inwestora”. W przypadku szerszych próśb mogę je bez problemu przywrócić ale może lepiej mieć wszystko w jednym miejscu na osobnej stronie?

  1. Dzięki za link to tego forum, może się przydać. Przewiduję dodanie przede wszystkim podglądu postu. W przypadku otwartego forum jednak z opcją edycji trzeba ostrożnie, edycja wymagałaby IMO zamkniętego klubu z rejestracją…

   1. @cynik9

    Rejestracją ? Wystarczy archiwizacja ew. autoryzacja po OpenID.

 3. @cynik9
  Layout boli, natomiast pod Windows przeglądarka Google Chrome wyświetla straszliwie skaszanione czcionki. Gdy wydebuguję problem, dam znać (może konfiguracja) ale blog wygląda nieciekawie i nieczytalnie.

 4. Myślę że cynik9 po porostu musi się najpierw wymościć w nowym środowisku jakim jest wordpress. Narazie to wszsytko wygląda jak biedny kolega starego layoutu. Chwilę dajcie i podejrzewam, że za miesiąc nikt nie bedzie chciał pamietać o layoucie z blogspota 😉

 5. Ja też wolałem starą platformę i layout, były wygodniejsze, ale mi rzadko podobają się zmiany. Najważniejsze, że stary dobry cynik9 pozostaje na froncie walki z totalitaryzmem wszelakim. A tego bloga czytałbym nawet, gdyby był pisany na używanych biletach autobusowych 🙂

 6. Witam,

  ja również się podzielę swoimi wrażeniami ze zmian dwugroszowych, a są one niestety negatywne. To, co mi się pierwsze rzuciło w oczy z rzeczy, które mi się nie podobają:

  Na głównej stronie nie widać liczby komentarzy pod ostatnim wpisem.

  Zniknęły „Ściągi inwestora” z prawej kolumny i spis treści z lewej.

  Z czcionką w Firefoxie rzeczywiście dzieje się coś złego. Domyślny rozmiar jest u mnie słabo czytelny. Powiększenie tekstu trochę pomogło ale np. słowo „autoryzację” w stopce jest potraktowane jakimś Efektem Specjalnym dzięki któremu jest ledwo widoczne. To samo dotyczy linijki z linkami „Blog 2GR”, „Ściągi Inwestora” itd.

  Nie ma opcji „Preview” przy umieszczaniu komentarza.

  Układ graficzny nowej strony wygląda na mocno niedopracowany. Zwykle nie czepiam się formy bo jest ona dla mnie mało istotna ale w tym przypadku coś co było dobre i do czego byłem przyzwyczajony zostało zastąpione przez coś nowego co jest w moim odczuciu gorsze (ja ogólnie nie lubię zmian bo przeważnie okazuje się po fakcie, że es war besser davor 😉

  Nie sądzę, żeby WordPress radził sobie lepiej z awariami. Backup takiego systemu to jest zagadnienie nietrywialne (czyt. drogie) i nie spodziewałbym się odporności darmowej platformy na takie zdarzenia. Mam wrażenie, że poszło tutaj o coś innego, np. o zachowanie czynnika ludzkiego po drugiej stronie.

  Pozdrawiam 🙂

 7. cynik:
  gratuluje meskiej decyzji 🙂

  zdystansowany:
  tak sie sklada ze mam bloga na wordpressie juz prawie 7 lat i jeszcze NIGDY nie zdarzyla im sie taka awaria, zeby gdzies pogubili komentarze czy jakies notki. No sorry.
  Interfejs tez jest o niebo latwiejszy a i samemu sobie zrobic backup to betka – ot jeden klik.

 8. Moi drodzy – dzięki za krytykę, niedługo będziemy eksperymentować i ulepszać. Trzcionki akurat należą do najłatwiejszych, jest wiele innych rzeczy które dodawać będziemy stopniowo.

 9. Jak już wspomniał wyżej kolega, w FF jest niespecjalnie. Ale jest duży plus – strona ładuje się szybciej.

 10. Proponuję wyłączyć rozmywanie czcionek, drobny tekst z kolumny „inni o nas” jest o niebo czytelniejszy od tekstu artykułu.

 11. …Po co się kopiesz z koniem googla? To, że mieli awarie to jakaś wielka sprawa? Awarie w informatyce się zdarzają, jak wypadki samochodowe i robienie z tego aj waj nieprzystoi. Nie mylą się ci co nic nie robią. WordPress też będzie miał (to kwestia statystyki i czasu) kiedyś problem. To chyba takie zamienił „stryjek siekierkę…”. Jak dla mnie mało racjonalna decyzja, dodatkowo nieinteresująca dla czytelników. A i byłeś w indeksie googla wysoko, teraz pozycjonowanie strony trzeba będzie zacząć od początku 🙂 A w ogóle po co zmieniać coś co było dobre. Większość czytelników nawet pewnie nie zauważyła problemów z googlem. Ponadto darowanemu (blogspot jest przecież bezpłatny) koniowi się w zęby nie patrzy.

  Merytorycznie: czionka nie daje się czytać, blogspot był milszy dla oka.

 12. No ja wolałem stary layout, ale jakoś przeżyję.

  „Zmieniliśmy przy okazji także platformę z Google blogger na WordPress.”

  I proszę na przyszłość o nie używanie brzydkich słów…

 13. Panie Cynik
  Kolega wyzej ma racje. Czcionka w Firefoksie sie wali. Nie mozna tego czytac 🙁

 14. Witam
  Moim zdaniem czcionka jest nieodpowiednia. Źle mi się czyta tekst nią napisany (pionowe kreski w niektórych znakach są grubsze niż w innych). Tylko w IE jest OK. Firefox i Opera wyświetlają tak samo. Da się to zmienić?
  pozdrawiam
  Wojtek

 15. Brawo, jest czytelniej, wykresy kruszcow na gorze tez sa lepiej umiejscowione (Twoj blog odwiedzam miedzy innymi zeby je sprawdzic, bo laduje sie szybciej niz strony dedykowane : ))) Gratulacje!

Comments are closed.