Poważne ostrzeżenie

źródło: demotywatory.pl

No i proszę, do czego to zaczyna już dochodzić w tej Polsce…   W zimie może być nawet -30 stopni, ale w zimie zawsze trzeba to uwzględnićostrzega w „Poranku” TVN24 synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

I nie tylko to, dodajmy od siebie. W zimie może być nawet śnieg!  A poza tym uwaga jest całkiem praktyczna.  Już od dawna zamierzaliśmy uwzględnić  -30 stopni w środku lata a tak dzięki Raczyńskiemu wydaje się to  mniej pilne.

Kierujemy w związku z tym apel do drogowców których za trzy miesiące zaskoczy zima. Drodzy drogowcy, bądźcie przynajmniej w tym roku bardziej oryginalni. Nie powtarzajcie już tych głupot o zaskoczeniu. Słuchać hadko.

Skierujcie przynajmniej rozmowę na inny temat. Zamiast nieśmiertelnego “Na drogach ponad metrowe zaspy a drogowcy znowu zaskoczeni…” niech będzie coś nowego, lżejszego, mniej przewidywanego. Jak na przykład: “Z pomocą śniegu drogowcy skutecznie wsparli dzisiaj akcję Dziadka Mroza zmniejszania emisji CO2. Ruch kołowy ustał zupełnie”.

I tylko – please – bez tych piaskarek których i tak nigdy nie ma tam gdzie trzeba.  Niech będzie coś oryginalnego na to miejsce,  jakieś może piaskownice, piaskowniki,  babki z piasku,  wszystko jedno co byle nie te piaskarki….   😉

©2010 dwagrosze.com

7 Replies to “Poważne ostrzeżenie”

 1. @Anonimowy
  Śmiem twierdzić, że praca kasjera nie jest warta 1560.39 (tyle będzie kosztowała po podwyżce płacy minimalnej).
  Taki kasjer uczy się fachu kilka godzin.

 2. Może płaca minimalna nie jest mądrym rozwiązaniem ale chroni przeciętnych obywateli przed wyzyskiem w kraju w którym struktury państwa nie są jeszcze tak rozwiniete ja w Szwajcarii, kraj który boryka się z dużym bezrobociem powinien ustalać płacę min chroniąc obywateli przed pazernością przedsiębiorców, krańcowa skłonność do skonsumowania wypracowanych zysków przez nowobogackich jest ogromna, być może za 30 lat nie będzie już takiej potrzeby, podsumowując dodam że w marketach zarabiają tylko płace min i jakoś nie chce mi się wieżyc ze pan REAL z dobroci serca dał by kasjerkom zarobić 3 tysie na łapkę tak od siebie z głębi serca.

 3. @Cynik9

  > Niech będzie coś
  > oryginalnego na to
  > miejsce,

  Moze drogowcy beda sprzedawac dopalacze, zeby piesi mieli wiecej sily sie przedzierac przez zaspy?

  Natomiast rzadowi za nowa 1% "skladke na ubezpieczenie od ryzyka niesamodzielnosci" starczy akurat na zakup pavulonu dla tych, ktorym mimo dopalaczy nie starczy sil, a starczy tupetu, zeby wezwac na pomoc pogotowie.

 4. Celny komentarz, ale ostrzegam – nie daj się złapać w pułapkę wnioskowania z jednostkowej obserwacji (-30 stopni) o fałszywości teorii nt. Globcia!

  Pozdrawiam
  zazajana.pl

 5. To nie drogowcy, tylko niefortunne prawo umożliwiające oprotestowywanie przetargów na odśnieżanie, i niesprawne sądy które rozpatrują każdy protest do połowy lutego.

Comments are closed.