Zielone szaleństwo wykańcza Europę

Mającym trochę czasu polecam interesujący  dokument M. Moore’a o tym jak to masy zidiociałych Zielonych durniów w różnym wieku,   finansowane przez wielką finansjerę,  gotują wszystkim piekło na ziemi pod nazwą „Zielonego Ładu”.   Zamykanie kopalń i  centrali węglowych w Polsce nie ma sensu i prowadzi  kraj na krawędź przepaści. Bilans się nie spina  i  OZE go nie zepną. Poleganie przez zielone szaleństwo na mirażu OZE jest żartem. Moore pokazuje że w skali makro nie ma to nic wspólnego z „czystą energią” i  niską uciążliwością dla środowiska.   Szeroką destrukcję środowiska,  szczególnie lasów podobno pochłaniających CO2,  sprzedaje się jako  eko-przyjazne  biopaliwa i inne zielone nonsensy.   Ciężko zrozumieć jakim cymbałem trzeba być aby uwierzyć w to wszystko do punktu podcinania podstaw własnej egzystencji,  bez żadnego praktycznego  substytutu,  biorąc udział w tej kolektywnej wariacji finansowanej przez elity.  Jak wyskakiwanie z samolotu  bez spadochronu, w nadziei że się go po drodze jakoś skombinuje.  Ani jedna kopalnia i ani jedna centrala węglowa nie powinna zostać zamknięta w Polsce  zanim  nie popłynie nowy prąd  z  własnego atomu.   Nawet jeśli unia dopuści teraz awaryjne dostawy gazu z Rosji  w kryzysie który sama spowodowała  to niewiele to rozwiąże,  bez wymiany i rozliczenia skorumpowanych elit i radykalnej zmiany kursu.Zdumiewa w tej  historii  jedno.  Opowiada ją  Michael Moore,  reżyser dla którego  nie było dotychczas zbyt lewackiego tematu którego by nie poparł…  Najwyższy to sygnał  że zielone  szaleństwo  zaszło niebezpiecznie daleko i że czas aby się w końcu opamiętać.

22 Replies to “Zielone szaleństwo wykańcza Europę”

 1. https://www.tysol.pl/a73853-Pozyczyc-23-mld-bez-laski-Zaskarzyc-KE-Wycofac-gwarancje-dla-FO-Zablokowac-pakiet-klimatyczny
  ” W czwartek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała wpisanie w polski Krajowy Plan Odbudowy likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN. W odpowiedzi europoseł Jacek Saryusz-Wolski podał metody wyjścia z impasu w stosunkach z UE.
  Jacek Saryusz-Wolski / Wikipedia CC BY 2,0 EPP

  Do polskiego KPO ma być również wpisane zakończenie “reżimu dyscyplinarnego” i rozpoczęcie procesu przywracania zawieszonych sędziów.

  – „Von der Leyen: likwidacja Izby Dyscyplinarnej w Krajowym Planie Odbudowy Polski” > co ma jedno do drugiego !? > to żądanie i szantaż zarazem nie ma żadnej podstawy prawnej, jest zatem bezprawne i bezskuteczne.

  Odpowiedź PL na bezprawny szantaż >blokadę pl FO: 1>bez łaski, pożyczyć 23mld€ taniej i bez warunków 2>zaskarżyć KE o zaniechanie wypłaty FO z art 265 TFUE i naruszenie równych warunków konkurencji na Jednolitym Rynku 3>wycofać gwarancje dla FO 4>zablokować pakiet klimatyczny”

  https://eternityandfingerprints.wordpress.com/2021/10/30/wielki-glod-1315-1317/
  ” W 1314 roku w Nowej Zelandii doszło do katastrofalnej w skutkach erupcji wulkanu Tarawera. Wyemitował on do stratosfery tony popiołów i aerozoli siarkowych, które przysłoniły niebo nad częścią świata. W efekcie pojawiające się anomalie pogodowe takie jak obniżenie temperatury czy wzrost ilości opadów połączone z minimum słonecznym, dały się szczególnie we znaki w odległej Europie. W latach 1315-1317 nasz kontynent dotknął wielki głód, który był pierwszą z serii nieszczęść.

  Wielki Głód rozpoczął się wraz ze złą pogodą na wiosnę 1315 roku. Lato również okazało się chłodne i nadzwyczaj deszczowe oraz wietrzne. Na morzach często szalały sztormy. Niepogoda dała się we znaki najpierw na Wyspach Brytyjskich. Od jesieni podobnie było też na kontynencie. Padało niemal bez przerwy, rzeki wzbierały i wylewały na masową skalę. Zimą nadeszły ciężkie mrozy, które przeciągły się wraz z obfitymi śniegami na okres wiosenny 1316 roku. Wegetacja rozpoczęła się bardzo późno. Uprawy wciąż były pustoszone przez powracające przymrozki, a z powodu nadmiaru opadów gniły. To, co udało się zebrać latem, wystarczało tylko na bieżące potrzeby, nie było mowy o magazynowaniu zboża, warzyw czy owoców, których ceny osiągnęły zaporowe wartości.
  Nieudane zbiory trwały przez 1316 rok aż do 1317. Chociaż Europa nie podniosła się w pełni aż do 1322 roku. Oprócz nieudanych zbiorów, w wyniku chorób pogłowie bydła spadło o 80 %. Okres ten charakteryzował się ekstremalnym poziomem zbrodni, morderstw, epidemii, masowych zgonów, przypadków kanibalizmu, porzucania dzieci, a nawet dzieciobójstwa.[…]

  Koniec średniowiecznego optimum klimatycznego
  W czasie tzw. średniowiecznego optimum klimatycznego (przed 1300 rokiem) populacja Europy eksplodowała, osiągając poziom, który w części miejsc ponownie stał się możliwy dopiero w XIX w. W rzeczywistości niektóre wiejskie tereny Francji nadal są mniej zaludnione, niż było to na początku XIV w.

  Na podstawie badań nacieków w jaskiniach alpejskich, stwierdzono, iż podczas średniowiecznego optimum, średnia temperatura roczna była wyższa o 1,7 °C i porównywalna z XX-wiecznym ociepleniem, a nawet większa. Czy zatem populacja okresu średniowiecza była na tyle rozwinięta, że przyczyniła się do tak gwałtownego wzrostu temperatury, w wyniku produkcji ogromnych ilości gazów cieplarnianych? 😉

  Od 1280 r. wskaźniki plonu pszenicy, liczba nasion, które można zebrać i zjeść z jednego zasianego ziarna, zaczął spadać, a ceny żywności rosły. Po korzystnych żniwach stosunek ten mógł sięgać 7:1, ale po niesprzyjających wynosił zaledwie 2:1 — czyli z każdego posadzonego ziarna zbierano dwa nasiona, jedno na przyszłoroczne zasiewy, a drugie do zjedzenia. Dla porównania, współczesne rolnictwo ma współczynniki 30:1 lub więcej.”
  więcej w linku

 2. Nie wiem czy to wariactwo. Na mojego nosa to zorganizowana akcja. Ci wszyscy „zieloni” to stara sowiecka agentura. Nie wszyscy rzecz jasna ale czuć na kilometr że ruch generalnie cały czas jest zadaniowany na powolne podduszanie Europy aż nie padnie w objęcia wielkiego brata. Pewnego dnia kurtyna opadnie i się przekonamy na własne oczy. Mam nadzieję że do tego czasu BTC będzie trejdował po milion dolarów i będę miał to wszystko i wszystkich w dupie. No i jeszcze wątek Amerykański który co jakiś czas się delikatnie ujawnia. Że istnieje nieformalny sojusz, pokłosie paktu Roosevelt Stalin. Cel to wykończyć Europę wszystkimi możliwymi środkami. I to się właśnie dzieję. My się oczywiście nie musimy o nic martwić. Nas wykończy PiS a jak nie da rady to pomoże PO.

 3. Panie cynik9 jakiś czas temu natknąłem się na informacje o „europejskiego rejestru aktywów w kontekście przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i uchylania się od płacenia podatków”. Dodam, że na niemieckiej części youtube.
  W Polsce się raczej, o tym nie pisze i nie mówi. A tu taki kwiatek:
  „Krótki opis:
  Gromadzenie danych i łączenie rejestrów jest na mocy prawa UE kluczowym instrumentem przyspieszającym dostęp właściwych organów do informacji finansowych i ułatwiającym współpracę transgraniczną. Projekt ten zbada różne możliwości gromadzenia informacji w celu utworzenia rejestru aktywów, który może następnie zostać włączony do przyszłej inicjatywy politycznej. Jego celem jest zbadanie sposobu gromadzenia i łączenia informacji dostępnych z różnych źródeł dotyczących własności aktywów (np. rejestrów gruntów, rejestrów spółek, rejestrów powierniczych i fundacji, centralnych depozytariuszy własności papierów wartościowych itp.) oraz analiza projektu, zakresu i wyzwań związanych z takim rejestrem aktywów Unii. Uwzględnia się również możliwość włączenia do rejestru danych dotyczących własności innych aktywów, takich jak kryptowaluty, dzieła sztuki, nieruchomości i złoto.”

  Czyżby chcieli spisać całe nasze majątki. Brzmi trochę złowieszczo. Szczególnie: „włączony do przyszłej inicjatywy politycznej”. Czy gdzieś na świecie coś takiego funkcjonuje?
  Link do źródła: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED%3ANOTICE%3A358265-2021%3ATEXT%3APL%3AHTML&tabId=0&fbclid=IwAR1qGH_1lLLVq_TIGEDFP6DM6nPFoYRJk_tpN-wKN6kUoUXO1FKNZh3kIV0

  1. Dobry przykład do czego służy EU dla tych którzy straszą innych polexitem. Straszyć tych którym droga jest wolność i swobody obywatelskie można wyłącznie tym że do polexitu dojść może nie dość wcześnie… 😉 Coś jak z opuszczaniem pikującego w dół samolotu – zdecydowanie najinteligentniejsi Brytole wyskoczyli pierwsi i nie żałują. Inni, z możliwym wyjątkiem Orbana, siedzieć będą w fotelach do momentu rąbnięcia w grunt.

 4. wrc.net.pl/pr-diesel-laduje-samochody-elektryczna-tesla-na-konferencji-klimatycznej-onz-tak-wyglada-mydlenie-oczu-kierowcom

 5. Ten film nie podwaza tezy o globalnym ociepleniu przeciez a porusza tematyke efektywnosci i skutecznosci naszych dzialan odnosnie szukania nowych „zielonych” zrodel energii.

 6. „Ani jedna kopalnia i ani jedna centrala węglowa nie powinna zostać zamknięta w Polsce zanim nie popłynie nowy prąd z własnego atomu.”
  .
  Bo się tak postępuje, jeżeli jest jakiś plan działań.
  Plan będzie też oczywiście musiał obejmować powiązania, wskazując że instalacje ładowarek do samochodów są najmniej ważne i najtańsze z całego łańcucha.
  A jeżeli jest plan, to można oszacować koszty.
  .
  A po oszacowaniu kosztów trzeba będzie zdecydować, na co nie ma pieniędzy… I powiedzieć to 🙂
  .
  „Nawet jeśli unia dopuści teraz awaryjne dostawy gazu z Rosji”.
  Na razie KE zachęca rządy do dopłacania do gazu, byle tylko nie zawierały długoterminowych kontraktów z Gazpromem 🙂

  1. Chcialem bardzo Gospodarza przeprosic za tego typu wpisy, trzeba dzisiaj bowiem zrozumiec ze w morzu sponsorowanego klamstwa z USA mlodzi ludzie nie rozumieja co to prawda, gubia sie w odroznieniu faktow od celowej dezinformacji. Dlugoletni cel propagandy zostal osiagniety tworzac surrealistyczny swiat pseudo wiedzy i pseudo wyksztalconych ludzi. Dzisiaj wiec nie powinno nikogo dziwic ze demokracja nie dziala gdyz dlugie lata umiejetnie ja sie niszczylo i demontowalo na rozne sposoby.

   Film Pana Moorea dlatego mi sie tak podoba, bo wszystko co tam jest to prawda, a raczej fakt w logice Wittgensteina tzn ktokolwiek kiedy kolwiek przyjdzie, teraz i w przyszlosci stwierdzi ze tak jest/bylo. Oczywiscie trzeba zrozumiec ze producent jest laikiem, dlatego wiele tematow jest potraktowanych z punktu widzenia gospodyni domowej przez co jednak wcale nie obniza wartosci dziela.

   Prosze dalej pisac w stylu, ktory Pan pisze i isc droga prawdy i zdrowego rozsadku, i chociaz przypuszczalnie bedzie Pan mial coraz mniej czytelnikow to mimo to bedzie Pan spelnionym czlowiekiem.

 7. Oczywiscie depopulizacja musi zostac przeprowadzona, to nie moze byc tak ze kazdy moze miec dzieci.

  A co Pana powstrzymuje od praktycznej realizacji tych pogladow?

  1. Bardzo dziekuje za Sorgen o moja osoba,
   Nic mnie nie powstrzymie, tu gdzie zyje to prawnie dopuszczalne i jesli Pan/i sprawdzi statystyki to wlasnie ok 60-65 najwiecej ludzi u nas na ten krok z IQ wiekszym niz 3 (spac,jesc i wydalac) sie na to decyduje.
   Srednia wieku dla mnie to ok 90 lat, jesli wiec to skroce o 1/3 to wydaje mi sie ze to bedzie ok.

   1. Chyle czola! Zwykle depopulacjonisci najchetniej depopulowali by innych, zapominajac czesto, ze sami wydalaja mnostwo CO2. Jesli jednak Pan swoje poglady w tej dziedzinie odnosi rowniez do siebie, to jest Pan chlubnym wyjatkiem. Czapki z glow!

 8. @Off-topic

  1) Na Morzu Południowochińskim tydzień temu okręt podwodny typu Seawolf zderzył się an głębokości 60m z niezidentyfikowanym obiektem i wypadł z gry (ciekawe jakie to niezidentyfikowane obiekty pływają 60m pod wodą?)
  2) Chińskie lotnictwo od 2 tygodni nęka Tajwan grając na wyczerpanie z tajwańskm lotnictwem
  3) Victoria Nudelman biegusiem odwiedza Moskwę (byłą objęta sankcjami ze strony Moskwy i żeby wjechać do ROsju USA musiały zdjąć część sankcji z niektórych rosyjskich obywateli)

  Czy to już czas biec do sklepu po sardynki w puszce?

 9. …. nie ma odważnego polityka,prokuratora w PL żeby tych zielonych wariatów wsadzić do więzienia za działanie na szkodę Narodu?! banda politycznych nierobów która uwierzyła że złapała Pana Boga za nogi ….szkoda że nie ma napisów pl lub lektora pl żeby więcej osób mogło oglądnąć ze zrozumieniem

  ….rozmawiałem z właścicielem salonu japońskiej marki i pytałem czy jak przychodzi klient i kupuje używaną hybrydę to czy sprawdza lub pyta o żywotność baterii – odpowiedział że prawie nikt o to nie pyta i nie sprawdza bo myślą że jak samochód ma 120tys-150tys km to bateria jak nowa – a tak nie jest ! proszę zapytać fachowca inżyniera jaka jest żywotność takiej baterii i sprawdzić w aso ile kosztuje nowa bateria z wymianą ….ceny od 10tys zł /i o tyle salon powinien obniżyć cenę samochodu używanego jakby przyszedł świadomy klient/ …..o całkowicie elektrycznych to nawet nie ma sensu pisać taki to bezsens ….
  osobiście to nie zamieniłbym swojej wolnossacej benzyny honda na zabawkę typu elektryk …najgorsze że jak będę zmieniać samochód za kilka lat to już nie dostanę takiego silnika bo politycy i globaliści zabraniają produkcji ….to się w głowie nie mieści co ta hołota wyrabia
  pozdrawiam

 10. Może czasami miano idioty jest uzasadnione, ale w sytuacji jakiej się znajdujemy to często na wyrost. Ale jak kołdra za mała to jak by nie przeciągać, zawsze ktoś będzie w nocy marzł. Na razie rozwiązania problemów klimatycznych bazują na sypaniu w nie kasą w nadziei że się w końcu zasypią, a cała dyskusja dotyczy tylko tego w którą stronę kasa będzie sypana. A rezultaty są jak najbardziej – takie że marnotrawstwo kwitnie, rosną pseudobiznesy do utylizacji darmowej kasy, produkuje się mnóstwo niepotrzebnego ekobadziewia i elektrozłomu no i w rezultacie jeszcze szybciej paskudzi biedną Ziemię i drenuje jej ograniczone zasoby.
  Nikt natomiast nie rozważa opcji powstrzymania się od głupich działań – jestem pewny że gdyby w/w inicjatywy nigdy się nie wydarzyły a ich naganiacze po prostu usiedli na tyłkach i nie robili nic to była by to większa korzyść dla środowiska.

 11. Pan Moore nie powiedzial wszystkiego:

  np ze energia z wiatrakow ma priorytet, czyli jak zawieje wiatr elektrownie musza ta energie odebrac w pierwszej kolejnosci..Wtedy para podgrzany w kotlach za pomoca wegla, gazu czy atomu musi isc…w powietrze. Dlatego wlasnie kazdy kto wiatraki ma to nie maleje mu zuzycie paliw kopalnych a cena energii rosnie trzykrotnie. Tu jakies 10 lat temu na ETH otwarty wyklad na temat energii wiatrowej wyglosic mial pewnien znany profesor. Otoz wszedl on za katedre i zaczal tak:”Na Jungs, worüber sollte ich plaudern, wenn das ganze von Anfang Blödsinn ist?”

  np ze do produkcji aut elektrycznych (batterie) zuzywamy bezpowrotnie 80.ooo litrow wody i powodujemy slad ok 17 Ton CO2. Normalny samochod taki slad CO2 zostawia po okolo 130.ooo km.No tak, ale jesli samochod elektryczny zrobi 130.ooo km to tez zostawi slad CO2 (ok trzykrotnie mniejszy niz silnik spalinowy). Tak wiec samochod elektryczny staje sie zielony, jesli w ciagu 5 lat zrobi co najmniej 200.ooo km. Jesli jednak w tym czasie zrobi kilometrow mniej, lub wymieni mu sie baterie (producent zaleca po 7 latach, ale to zalezy glownie od czestosci i szybkosci ladowania. Realnie to 5 lat) to samochod elektryczny zielony nie bedzie nigdy.

  Chcialem bardzo za ten film podziekowac, to powinno sie pokazywac obowiazkowo kazdemu jak ma 10 lat, a potem co roku w ramach odnowienia wiedzy.

  Jakie moje wnioski? W zasadzie to co powiedziala Pani Jablonski: musi sie rozwijac i pracowac nad tymi technologiami i problemami. Oczywiscie depopulizacja musi zostac przeprowadzona, to nie moze byc tak ze kazdy moze miec dzieci. Podkreslam, to moje subiektywne zdanie.

  1. Przesłanie Moore’a do zielonego wariactwa jest w przybliżeniu takie: nie martw się że woda cię zaleje w globalnym ocipieniu. Dużo prędzej zaleje cię krew gdy poznasz kto finansuje opowiadanie tych wszystkich bzdur i w jakim celu. Follow money trail…,

Comments are closed.