Szczepionka na komunizm

W dyskusji na temat (bez)celowości oglądania TVP pod poprzednim wpisem Drogi Gość sugeruje że TVP wywołuje u nas „odruch Pawłowa”… 😉   Hmm, coś w tym może być. Nie odbieramy tego bynajmniej jako uszczypliwość. Raczej jako okazję do refleksji nad szczepionkami w ogóle,  w tym nad szczepionką przeciwko komunizmowi.   W odróżnieniu od nieznanych długofalowych efektów wstrzyknięcia sobie szczepionki mRNA długofalowe efekty wstrzykiwania komunizmu do organizmu są znane. Są nimi  totalna odporność  i  wirulentne odczyny poszczepienne objawiające się w zdolności wykrywania na odległość rządowego bullshitu.  Trudno się więc dziwić alergicznej reakcji tych pamiętających jeszcze komunizm na propagandowy bullshit celowo rozsiewany przez obecny rząd.

Powracając na chwilę do cytowanego reportażu TVP.   Jedna utytułowana prof.dr.hab.med.i. tak.dalej używa w nim na przykład takiego stwierdzenia, cytuję z pamięci – „to nie jest grypa”, i zaraz potem, „na to umierają ludzie, 80-letni, 30-letni”. Zatrzymajmy się nad tym przez chwilę. Wygłoszone przez kogoś bez tytułu w prywatnej rozmowie twierdzenie uszłoby to jako niedoinformowanie. Kiedy jednak wygłasza je utytułowana ekspertka a rządowe media rozsiewają to na całą Polskę bez żadnego głosu równoważącego narrację staje się to groźnym bullshitem mającym wywołać określone reakcje w szerszej skali. W tym przypadku przekonać lemingi do szczepień!

Znane od pół wieku i intensywnie badane wirusy rodziny corona powodują większość gryp. Fakt. Wg. dostępnych danych covid-19 jest również powodowany przez wirusa z tej rodziny. Epidemie grypy pojawiają się co roku, i bywają mniej lub bardziej uciążliwe, z mniejszą lub większą śmiertelnością. Na jakiej podstawie TVP rozsiewa więc informację że „to nie jest grypa”, implikując że jest to coś bardziej poważnego? Tym bardziej że w dobie śmiertelności na covid-19 raportowanej przez media zanikła jakoś cudownie śmiertelność na grypę zwykłą. Gdyby ekspertka stwierdziła że nie jest to ebola brzmiałaby przynajmniej wiarygodnie.

Ale zwłaszcza ci „30-letni umierający na covid-19” włączyć powinni czerwoną lampkę ostrzegawczą. Nie twierdzę że na covid-19 nie umierają także ludzie młodzi. Tak jak i na grypę. Ale propagandowe dudnienie na całą Polskę o „umieraniu 30-latków” na covid-19, bez podania tego w odpowiednim kontekście, jest ordynarną manipulacją propagandy rządowej. Jeśli umierają 30-latkowie to umiera pewnie każdy. Jeśli umiera każdy to mamy armageddon. Dzień Sądu Ostatecznego. Pozostaje tylko albo się modlić albo czekać na szczepionkę. Na szczęście bóg Pfizer i drugi bóg w Warszawie już spieszą ze szczepionkowym zbawieniem. Taki jest tenor propagandy TVP.

A jak wyglądałaby ta narracja w wersji bardziej wyważonej, bez tego pro szczepionkowego,  propagandowego biasu?   Tak jak w załączonym diagramie:

szczepionka na komunizm

Owszem, są ofiary covid-19. W tym śmiertelne. I w tym 30-latkowie. To czego nie podkreśli jednak TVP ani jej eksperci to to że profil wiekowy śmiertelnych ofiar covid-19 jest bardzo silnie skorelowany z wiekiem. Ofiarami śmiertelnymi są w olbrzymiej większości ludzie starzy i już z określonymi schorzeniami.

Życząc wszystkim dożycia 150 lat faktem trudnym do obalenia jest ten że głównymi ofiarami zejść śmiertelnych na tym świecie są ludzie starzy. Jest to fakt którego w reportażu takim jak wspomniany pomijać nie wolno bo krytycznie wpływa to na treść przekazu. Ma to przez to wpływ na trafność podejmowanych decyzji na wszystkich szczeblach. A na tym powinno wszystkim zależeć najbardziej.

Jednym z  wniosków dojścia do których nie chce rząd byłby na przykład ten że dla całego segmentu populacji w wieku produkcyjnym covid-19 nie jest prawdopodobnie groźniejszy niż zwykła grypa, niezależnie od tego czy jest grypą czy nie. Taki jest fakt.

W konsekwencji zabijanie gospodarki lockdownami może być jedną z najgłupszych decyzji jakie podjąć może rząd. Aktualnie posunięcie to wygląda na tak głupie że budzi podejrzenia czy tylko o głupotę tutaj chodzi i czy w grę nie wchodzą czasem inne motywacje. Gospodarkę prowadzą i rozwijają w dużej większości ludzie dla których covid-19 nie stanowi żadnego zagrożenia. Taki jest inny niepodważalny fakt. Raz covid-19, czy jest on grypą czy nie, przechorują i fertig. Jeżeli natomiast gospodarka raz padnie to padnie na długo a wraz z nią padnie i służba zdrowia, i  liczba respiratorów i wszystkiego innego. Nikt w Polsce żadnych korzyści z tego nie odniesie. Wyjątkami od tego powinny już teraz interesować się służby CBA…

Propaganda TVP chronić może interesy amerykańskich macherów od szczepionek, zarabiających na tym krocie, ale z pewnością nie chroni interesów Polaków którzy na nią łożą. W ich interesie  leży  przede wszystkim nie dopuszczenie do zamknięcia gospodarki przez rząd i w konsekwencji do armageddonu klasy średniej. Droga walki z pandemią to nie lockdowny ale selektywne chronienie grup najbardziej zagrożonych. Jeżeli rząd boi się zapaści służby zdrowia to powinien skierować dostępne środki na jej wzmocnienie, a nie bezmyślnie je marnować na  „tarcze” na które na złomowiskach zabraknie wkrótce miejsca. Jeśli szczepionka jest takim objawieniem i jest taka prosta w produkcji jak twierdzą utytułowani eksperci TVP to czemu nie skierować więcej środków na jej rodzimą produkcję? Jeśli rząd aspiruje do produkowania polskiej Tesli – a nie jest to czasem inny propagandowy bullshit – to tym bardziej powinien dać sobie radę z krajową szczepionką. Przynajmniej ktoś w Polsce miałby wtedy blade pojęcie co konkretnie wstrzykuje się populacji. Jeśli jedynym środkiem na ciężkie przypadki covid-19 jest respirator to skierować środki należy w tym kierunku! Niech będą dodatkowe szpitale polowe w każdym województwie, i parę dalszych na stand by. To kosztować może krocie ale w sumie i tak będzie o wiele tańsze i nieporównywalnie bardziej skuteczne niż  wszystkie te rządowe tarcze i lockdowny zusammen do kupy.

Przerwać przede wszystkim  obłęd zamykania gospodarki i zamykania szkół!

Ale spokojnie… Nie łudźmy się że coś  z tego będzie tak długo jak długo rządowa propaganda, via TVP, sączyć się będzie o głów lemingów biegnących bezrefleksyjnie do punktów szczepień.

25 Replies to “Szczepionka na komunizm”

 1. @cynik
  „Patrzeć tylko jak wykorzystają tę głupotę amerykańscy spryciarze wynajmując kogoś do dostarczania do Świnoujścia ruskiego LNG z pobliskiej Ust Lugi i oferowanego jako „amerykański” po odpowiednio wyższej cenie kontraktowej, ma się rozumieć… :-D”

  A Ty myślisz, że LNG z Chameryki płynie? O naiwności.
  Od początku Chamerykany wykorzystują najkrótszą drogę dostaw… i nie swój gaz.

 2. przepraszam, ale szanowny autor się zagalopował.
  Jedyna znaną i skuteczna szczepionka na komunizm jest złoto przechowywane u siebie.

  Tak jak szczepionka nie gwarantuje, że nie będziemy miec problemów ale skutecznie studzi zapedy głoszenia komunistycznych bzdetów.

  1. C’mmon, nie bądź zbyt wygodny…;-) Weź wygooglaj na te keywords: age, profile, covid-19, fatalities a samego przeglądania linków będziesz miał na 3 dni.

 3. Mam jeszcze jedną uwagę. Może to dobrze, że „władza” ogranicza się do propagandy i perswazji. Tzn., że z naszą wolnością nie jest jeszcze tak źle. W duPeReLu to by się zebrało plenum KC PZPR i kazało nas wszystkich hurtem zaszczepić. Jak takie coś zorganizuje PiS, to będę miał sentymentalny powrót do przeszłości (komuny). Korzystając z okazji dam ogłoszenie:
  „Odstąpię, za drobną opłatą, miejsce w kolejce do szczepienia:)”
  Ja tak z sercem do „klienta”, bo słyszałem, że niektórzy chcą płacić za umożliwienie szybszego zaszczepienia się.

 4. „Aktualnie posunięcie to wygląda na tak głupie że budzi podejrzenia czy tylko o głupotę tutaj chodzi i czy w grę nie wchodzą czasem inne motywacje.”

  1984

 5. W tym „reportażu” jest pełno propagandowych „kwiatków”. Np. jakiś profesor twierdzi, że zaszczepiona osoba nie zaraża. Przecież w filmie podesłanym przez komentatora Trofim pod poprzednim wpisem wyjaśniono, że szczepienie domięśniowe nie zabezpiecza przed zachorowaniem!! Szczepieni domięśniowe chroni dolne drogi oddechowe (płuca) ale w dalszym ciągu zaszczepiona osoba może dostać infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych (nosa, gardła i krtani) kaszleć i zarażać innych. Przydałaby się konfrontacja fachowców, żeby wyjaśnili sobie te „drobne różnice zdań”:). Zaczynam podejrzewać, że nauka stała się tak skomplikowana a wiedza tak rozległa, że nawet fachowcy mają problem z jej ogarnięciem (chyba że mają złą wolę). Przypomniał mi się wpis Dr Jadczyka (prowadzi blog) polskiego matematyka mieszkającego i pracującego we Francji. Specjalizował się (m.in) w grupach Liego. Bardzo wąska tematyka ale finansowana przez wojsko bo związana z kryptologią. Opisywał, że jak zorganizowano we Francji światową konferencję na ten temat, to przyjechało ~30 osób. Tylu było specjalistów. Jak ktoś napisał artykuł naukowy na ten temat to było wiadomo, że recenzentami będą osoby z tego grona. Bo matematycy spoza tego grona nie są ekspertami w tej dziedzinie.

 6. Ponoć przed wojną wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski zapytany dlaczego państwo pożycza pieniądze firmom o których z góry wiadomo, że są skazane na porażkę. Kwiatkowski odpowiedział, że chodzi o to aby państwo przejęło te przedsiębiorstwa.

 7. Witam. Nie mogę zgodzić się z tezą, że TVPowskie, a w domyśle PiSowskie lemingi, pobiegną się szczepić masowo po dawce „informacji” w TV. Znacznie większy odsetek lemingów TVN/Polsat-owych je za dziabaniem. Obowiązuje retoryka, że My mądrzejsi, bardziej racjonalni, rozsądniejsi etc od PiSowskiej ciemnoty. To jest zjawisko warte analiz. Szanowny Autorze do dzieła więc. Pozdrawiam.

 8. ….marzeniem wszelkiej maści socjalistów nie jest tam żadna skandynawia tylko korea północna – może nie mordowanie ludzi na dużą skalę ale obozy/łagry to już tak …..to wszystko wychodzi teraz co proponują zawodowi biurokraci/politycy w sprawie tzw pandemii …..
  socjaliści kochają ten ustrój bo bez pracy w realnej gospodarce dostają duże pieniądze za które kupują bardzo dobrej jakości produkty /często za gotówkę/ – to są tzw osoby publiczne więc można prześledzić ich kariery oraz oświadczenia majątkowe …i dlatego socjaliści nie zmieniają/upraszczają systemu podatkowego w PL tj opodatkowanie pracy+opodatkowanie konsumpcji+inne opłaty/podatki+ podatek inflacyjny , progi podatkowe nie zmieniane od 2008r, kwota wolna od podatku dla pracujących to ok 3100zł /od 2007 czy 2008/ !!! , kilka stawek podatku vat i dowolna interpretacja urzędników …..jeszcze raz – socjaliści będą walczyć,kłamać,korumpować dla utrzymania systemu.
  pozdrawiam zarobionych ze złotem fizycznym i nowymi banknotami chf w sejfie

 9. Panie drogi Cyniku 2 grosze. Ja rozumiem najazd na tvp. I teorie spiskowe. Trzeba miec to z tylu glowy. Ale dzis w radiu angielskim uslyszalem, i sklonny jestem w to uwierzyc:
  – poczatek grudnia: 1000 ludzi w szpitalach w UK (all diseases)
  – po swietach: 4000 ludzi w szpitalach
  – teraz (12 stycnznia 2021) – prawie 8000 ludzi w szpitalach (covid i inne)

  Ponoc liczba lozek z respiratorami jest juz na wyczerpaniu. Lada moment moze dojsc do sytuacji, ze lekarze beda musieli wybierac kogo leczyc kogo nie (obilo mi sie o oczy ze wola mlodszych, bo wieksze szanse wyzdrowienia).

  W tej chwili tutaj, w UK, jest kulminacja lotto. W negatywnym slowa znaczeniu. II polowa stycznia bedzie kluczowa. Moze i poczatek lutego.

  I jak jeszcze statsy mowia – nadwyzka zgonow (rok do roku) aktualnie plasuje UK w miejscu, jakim nie byli od WWII.

  Tak wiec covid to jednak jest jakis problem. Byc moze czasem debilnie zarzadzany (vide zamkniecie lasow). Albo bedacy wytrychem do tego czy owego – standard, nothing new. Niemniej jednak problem jest. A szczepionki – ja (40 lat) podchodze do tego ostroznie. Ale rodzicom (+- 70 lat) zalecam – tam pole manewru jest znacznie mniejsze.

  Londynczyk

  1. @Londynczyk,

   I jak jeszcze statsy mowia – nadwyzka zgonow (rok do roku) aktualnie plasuje UK w miejscu, jakim nie byli od WWII.

   Zamiast panikowac i rzucac liczbami z wieloma zerami, popatrz sobie na zimno na wykresy smiertelnosci w UK:

   https://euromomo.eu/graphs-and-maps/

   Ja tu nie widze zadnej nadwyzki, a wrecz deficyt!

  2. od poczatku „pandemii” do polowa grudnia w WB osob ponizej 60 i bez innych chorob zmarlo jakies 377 sztuk.
   tych starszych zmarlo faktycznie wiecej niz powinno.
   teraz pytanie – w jakim kraju w europie jest najwyzszy % zaszczepionych 65+ przeciw grypie?
   nr 1 to Wielka Brytania 72%
   w czolowce sa rowniez hiszpania, wlochy, francja, holandia…
   pokrywa sie to troche z krajami, gdzie zmarlo najwiecej starszych. przypadek zapewne
   tak wiec z tymi szczepionkami bym uwazal

 10. TVP oglądają chyba głównie ludzie starsi, którzy powinni być uodpornieni na propagandę jak za PRL. Jak widać nie są.

   1. Nie bez powodu ogłosiliśmy w TwoNuggets Newsletter rok 2021 rokiem surowców.. 😉

    Tu nie chcę się pastwić nad PiS-owskimi półgłówkami jedno wektorowo stawiających na gaz LNG od Trumpa. Trumpa już nie ma a gazu nie będzie wkrótce, a przynajmniej po niczym przypominającym dawne ceny. Gazprom zamiast zarządzać „podwyżki” zamknie po prostu rurę jamalską w 2022 i cześć.

    1. @cynik9:”Gazprom zamiast zarządzać „podwyżki” zamknie po prostu rurę jamalską w 2022 i cześć.”
     Ale Polska jest już w innej sytuacji niż za czasów Pawlaka. Możemy całkowicie zrezygnować z rosyjskiego gazu. Ceny będą wyższe ale RYNKOWE. Ponowne wchodzenie w buty Pawlaka (ten sam błąd) to głupota do kwadratu. My nie mamy wyjścia. Poza tym LNG nie musimy kupować u Amerykanów. Rynek LNG jednak się rozwija i są także inne źródła dostaw (nawet Rosja:).

     1. Sytuacja może być inna ale nie bardzo zgadzam się z tą analizą. Nie ma żadnych cen przesadnie „rynkowych” w tym biznesie, zwłaszcza w Europie. Najbardziej zbliżone do „rynkowych” mogą być tylko ceny gazu przesyłanego docelowo siecią rur, czy to z terminalu LNG w Rotterdamie przez Niemcy, czy to ruskiego gazu przesyłanego Nord Streamem także przez Niemcy. Zwłaszcza że Nord Stream II zostanie ukończony i poprzez Niemcy podpięli się pod niego i Czesi i Austriacy ostatnio. Cenami „rynkowymi” nie będą więc nigdy ceny gazu od Trumpa dostarczanego do odległego Świnoujścia naokoło przez Bałtyk.

      Terminal w Świnoujściu byłby ważny – don’t get me wrong – ale głównie jako środek nacisku na Rosję i otrzymanie w ten sposób rurą gazu po cenie autentycznie nieco niższej niż „rynkowa” alternatywa. Tym bardziej że Jamał jest rurą bezpośrednią nie idącą przez Niemcy. Z chwilą jednak bezmózgowego obcięcia Gazpromu ze względów kaczyńsko-politycznych ten wariant wypada. Skazuje to kraj na gaz dużo droższy i bardziej zmienny w cenie niż będą to oferowali Niemcy tuż zagranicą. Patrzeć tylko jak wykorzystają tę głupotę amerykańscy spryciarze wynajmując kogoś do dostarczania do Świnoujścia ruskiego LNG z pobliskiej Ust Lugi i oferowanego jako „amerykański” po odpowiednio wyższej cenie kontraktowej, ma się rozumieć… 😀

     2. @cynik9:”ropa i gaz”
      Cały czas rozmawiamy o cenach ale liczą się też inne czynniki. Np. niezawodność dostaw.
      Terminal w Świnoujściu daje nam dużą dozę niezależności. A jeśli chodzi o ceny to od kilku lat płacimy ZNACZNIE więcej za rosyjski gaz niż ten kupowany z innych kierunków. Nie mam nic przeciwko kupowaniu gazu od Rosji ale podpisywanie umów na kilkanaście lat naprzód na 3/4 zapotrzebowania to samobójstwo. Nigdy więcej! Od razu powiem, że pewnie na umowy krótkoterminowe i niewielkie ilości Rosja się nie zgodzi. Zgodnie z rosyjską doktryną wypracowaną kilkadziesiąt lat temu węglowodory to broń i należy z niej korzystać w polityce.

     3. Dlatego mówię że terminal w Świnoujściu jest potrzebny jako kij za szafą aby mieć szansę wymuszenia korzystnych warunków mając jakąś alternatywę. Nie ma gwarancji że się to uda, ale bez terminala i bez tej alternatywy jest praktycznie gwarancja że się to nie uda… 😉

      Problem jest w tym że nawet terminal w Świnoujściu nie jest żadnym automatycznym panaceum na idiotów przy władzy i nie stanowi automatycznej ochrony kraju przed przepłacaniem agresywnym kontrahentom, czy to dzięki Pawlakowi czy Kaczyńskiemu. Po odcięciu Gazpromu jedyne co naprawdę gwarantuje to brak alternatywy i dużo droższy gaz, niezależnie skąd.

     4. @HeS

      Ceny będą wyższe ale RYNKOWE

      Mysle, ze rynkowosc ceny bedzie duzym pocieszeniem dla ludzi ogrzewajacych domy gazem. Zamist zaplacic dotychczasowe 5kPLN rocznie, zaplaca 35kPLN, ale za to „rynkowo” 😉

      Widze, ze moja inwestycja w kominek z plaszczem wodnym, ktorej dokonalem 15 lat temu, okazala sie strzalem w dziesiatke. 15 lat temu za metr debu opalowego placilem z dowozem 170 PLN, a w tym roku 160 PLN 😉 Ciemna chmurka na choryzoncie sa niestety ruchy wladzy, ktora sie spina, zeby zrobic spis palenisk w calym wojewodztwie i walczyc z prostakami, takimi jak ja, ktorzy chca spalac paliwa stale.

Comments are closed.