Wyszczepianie

Wyszczepianie!   Wielkie wydarzenie narodowe dla twojego dobra!    Rolnik Piotrowski Leon udaje się ze swoimi starymi złotymi do gminnej kasy w Radzyminie aby dać się tam ochoczo wydymać wymieniając je na złote nowe…   Oops, sorry,  nie ta dyskietka.  Przypomina nam  jakoś  ta nachalna komunistyczna propagandówka (wpis Wymiana pieniędzy 1950 a złoto) obecną akcję rządu dla twojego dobra –  powszechne  „wyszczepianie” narodu na covid.

Przekraczając granice już nie tylko śmieszności ale nawet rządowego entuzjazmu PAP komentuje to najlepiej. Najpierw mamy podany narodowi środek wymiotny którym jest wyjątkowa koncentracja słowa „szczepienia” w sposób nie mogący nie wzniecać nieufności. wyszczepianie

A potem,  przeoczony najwidoczniej przez cenzurę,  mamy obrazek stada baranów (obok), które się najwidoczniej już zarejestrowały i które ochoczo maszerują do gminnego punktu skupu, tfu szczepień.

Co może mieć wspólnego komunistyczna akcja „wymiany” pieniędzy 1950 z neokomunistyczną akcją PiS-u „wyszczepiania” narodu 2020?  A no, więcej niż ci się wydaje!  Natręctwo rządowej propagandy, na przykład. Nachalność  rządu który sam wie najlepiej i narzuca baranom swoje decyzje, przedstawiane jako jedynie słusznie i tylko dla ich dobra. Barany nie byłyby baranami gdyby wiedziały jak rzadko zaufanie  w rządową propagandę było w tym kraju uzasadnione.

Środki tej propagandy  są również  podobne. Zamiast Piotrowskiego Leona i gminnej kasy w Radzyminie dziś mamy lekarza Zaczyńskiego szczepiącego pielęgniarkę Jakubowską. Ach, jakież to realistyczne, te wszystkie prawdziwe nazwiska, prawdziwe miejsca. Nawet prawdziwe barany. Nic tylko samemu pogalopować natychmiast do gminnego punktu skupu, tfu szczepień.

Pewnym mankamentem w rządowym przekazie propagandowym jest brak zdjęcia byłego ministra zdrowia, przyjmującego szczepionkę w więziennym pasiaku zza krat na pierwszym planie. Można by ewentualnie dorzucić też mały proces pokazowy,  z oskarżonym wyznającym ze skruchą całą winę, też jak za komunizmu. To by realistyczność przekazu dodatkowo wzmocniło.

Wspólny obu sytuacjom jest też niski poziom zaufania rządzonych w rządzących, co nachalność propagandy zdradza. Jakie zaufanie można mieć w końcu do rządu mitomana który zrobiony w konia w Brukseli gdzie pozbył się resztek narodowej suwerenności przedstawia to w kraju jako sukces?  Pan nadpremier nie bardzo nadaje się na twarz walki narodu z pandemią i  koniecznego zaufania nie jest w stanie wzbudzić.   Wręcz odwrotnie.

Załóżmy że nie sprawdzona i głęboko ingerująca w biologię człowieka eksperymentalna szczepionka ma poważne efekty uboczne, ujawniające się dopiero po jakimś czasie. Jak drastyczne musiałyby one być aby jego rząd nie ogłosił tego „sukcesem”?   Trudno to sobie wyobrazić.   Poszczepienna 50% wymieralność  na zwykły katar? Pandemia urodzin dwugłowych niemowląt? Odrastanie ludziom ogonów?  Jasne jest że wszystko inne, nawet z efektami dużo gorszymi niż covid, przedstawione będzie jako super sukces rządu. Taki sam jak kontrola praworządności przez Brukselę czy spłacanie przez polskiego podatnika zaciągniętych przez Brukselę długów.

I pomyśleć że przeciwko samej idei szczepionki nie mamy w zasadzie nic. Może to działać  ale nie musi. Może mieć  efekty uboczne ale nikt nie wie na razie jakie. Ale cóż,  jeśli „piątką dla zwierząt” naczelnik państwa własnoręcznie zbanować może  testy na nutriach czy świnkach morskich to siłą rzeczy zostają tylko testy na baranach.

Czemu więc nie mieć wszystkich pięciu, czy iluś tam,   szczepionek dostępnych, w tym ruskiego Sputnika V  jak u nie cierpiącego na rusofobię Orbana.   I niech każdy kto chce szczepi się  na co chce  i czym chce. PiS-owskim propagandystom nie przychodzi nawet  do głowy że bardziej wyważona narracja miałaby prawdopodobnie dużo większą siłę oddziaływania.  Powiedzenie prawdy,  wyważonego za- i przeciw,  jest często skuteczniejsze niż  kopiowana z  czasów minionych propaganda sukcesu. Niech będzie tłok w punktach szczepień! Ale tłok autentycznych i świadomych tego  co robią ochotników a nie spędzonych tam propagandowych baranów.

Czemu nie powiedzieć ludziom wprost:  udostępniamy wam eksperymentalne szczepionki które mogą  pomóc i mamy nadzieję że pomogą,  ale nikt pewny tego nie jest.  Jedna może okazać się skuteczniejsza od drugiej,  każda może dawać nie znane na razie bliżej efekty uboczne. Konsultujcie się z doktorami, decydujcie za siebie. My pomogliśmy w kosztach i logistyce, ale that’s it.  Więcej zrobić nie możemy, poza położeniem końca szkodzeniu krajowi lockdownami,  zamykaniem siłowni  i  nakazami masek w lesie.  Jeśli wybrana szczepionka uchroni cię przed covidem będzie to czysty twój zysk. Jeśli oprócz tego odpadnie ci po niej ręka czy noga będzie to też tylko twoje ryzyko. Nie będziesz mógł dochodzić żadnego odszkodowania, ani od rządu ani od producentów szczepionki, którzy się sprytnie wyłgali awansem ze wszelkiej odpowiedzialności.  Fair enough.

9 Replies to “Wyszczepianie”

 1. O jakości testu na covid oraz przewałach z tym związanych świadczy awantura z naszymi skoczkami. Przetestowano ich w Polsce (wszyscy wynik ujemny). Po przyjeździe na zawody przetestował ich organizator. Jeden zawodnik z wynikiem dodatnim i CAŁA ekipa odsunięta od kwalifikacji i startu w zawodach. W następnym dniu (po awanturach i testach wymuszonych przez polskich działaczy!!) wszyscy wynik ujemny. Całą polską ekipę dopuszczono i anulowano kwalifikację. Startowało 60 zawodników. Co lepsze fizjoterapeuta w ekipie niemieckiej też miał wynik dodatni testu ale ekipy niemieckiej nie odsunięto od zawodów. Jak widać dzisiejszy sport to czysty biznes, gdzie „wszystkie chwyty dozwolone” a „pandemia” to dodatkowy pretekst sprzyjający przewałom.

  1. To że sport wyczynowy to dzisiaj czysty biznes z przekrętami to mnie akurat w ogóle nie dziwi. Za duże pieniądze się tam mielą żeby ktoś nie skorzystał z „okazji” od czasu do czasu.

 2. Stwierdzenie w tekście, ze „że przeciwko samej idei szczepionki nie mamy w zasadzie nic” budzi nieufność, co najmniej, a szkoda.
  Należy wskazać , że przywoływane jako przykłady szczepionki np. hejne medina dotyczyły przeciwdziałania wirusom, które z założenia nie mutują. Analogicznie szczepienia na choroby wywoływane przez wirusy (ospa) które nie mutują, zakończyły się sukcesem. Ale !!! były poprzedzone wieloletnimi badaniami, a producent brał pełna odpowiedzialność za wszelkie efekty uboczne. Zaś wspomnę że w tzw dawnych czasach , jak pigularz cos wynalazł to na sobie przede wszystkim sprawdzał skuteczność wynalazku. Czasem nie przeżył.
  Teraz mamy experyment: szybkie powiedzmy badania, wynik zgodny z wytycznymi, producent nie bierze za nic odpowiedzialności, wybrane przez „elektorat” barany kupują kota (chachacha) w worku a potem propaganda i wskazane barany idą!!

 3. „Czemu nie powiedzieć ludziom wprost: …”

  Nie za długo w tej Szwajcarii jesteś? Zaczadziłeś się wolnością czy co?
  Nawet nie zakładając celowego działania (phh.pl powstało w 2019) to kurde, o rządzie w PL piszesz, nie w CH!

 4. za przymusem szczepień są potomkowie stalinowców – lewica czyli zawodowi biurokraci na państwowych posadach….bo ekspert/dr/profesor dobrze wykształcony posiadający rozum nigdy nie kazałby szczepić ludzi obowiązkowo ! do tych socjalistycznych przygłupów nie dociera że ludzie to nie bydło !

  na socjalistów jest tylko jedna metoda – prawda o podatkach jakie płacą ludzie ..wszystko musi być jawne i nauczane w szkole średniej

 5. Oni juz nie tylko klamia i oszukuja jak komunisci ale i morduja narod jak komuchy.Ostatnio statystyki poazaly ze w PL w listopadzie umarlo 62 tysiace osob podczas gdy w normalnym roku w listopadzie umiera okolo 31 tysiecy osob.I juz zakrzyknie leming ze to dowod na smiertlenosc wirusa ale ktos sie wygadal ze z tych 62 tysiecy az 50 tysiecy to pachjenci niekovidowi-po prostu ofiary braku dostepu do sluzby zdorwia(glownie rakowcy,zawalowcy itp).Jak sie do tego doda ze wiekszosc pachjentow kovidowych to tez ludzie ktorzy umieraja z covidem a nie na covid(statystyki pokazywaly bodaj 98%)to okazuje sie ze REALNIE na covida w szczycie epidemii umiera w Polsce 8(OSIEM) osob dziennie.Osiem-ktos jeszcze watpi ze to jest przekret i wprowadzanie panstrwa policyjnego?

  1. Na początku całego tego cyrku można było mieć pewne wątpliwości, ale każdy kto obecnie jeszcze nie rozumie, że to przekręt, musi być po prostu durniem albo beneficjentem. Innej opcji nie widzę, no może poza pożytecznymi idiotami co to uwierzyli że to wszystko naprawdę i teraz trwają na posterunku bo ciężko im pojąć, że zostali wydymani bez mydła.

Comments are closed.