Polacy nie mają wątpliwości

czyli dalszy ciąg tematyki mundialowej

wątpliwościCzy z powodów politycznych Polska powinna zbojkotować mundial w Rosji? – zastanawia się  w Rzepie niejaki red. Szaniawski. I sam wstawia pożądaną przez redakcję odpowiedź: Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Kłopot w tym że sondaż pokazał przede wszystkim to iż  najwyraźniej red. Szaniawski odwalił zleconą chałturę  z wnioskiem gotowym jeszcze przed sondażem.  Cóż znaczy bowiem wynik jakiegoś sondażu skoro cel jest słuszny – udział w centralnie choreografowanej histerii antyrosyjskiej. Tym tylko można chyba wytłumaczyć to że rezultaty sondażu, dopisane najwyraźniej później, nijak się nie mają do przedwczesnych wniosków Szaniawskiego.  Sama Rzepa pisze dalej „Ponad połowa respondentów (56 proc.) uważa, że nie należy bojkotować z powodów politycznych mundialu w Rosji. Przeciwnego zdania jest 15 proc. ankietowanych, a zdania w tej sprawie nie ma 29 proc. badanych.”

Nie dość więc że wbrew tezie red. Szaniawskiego duża część Polaków ma jak najbardziej wątpliwości, i całkiem słusznie bo sygnalizuje to myślenie, ale w dodatku większość  z nich jest wyraźnie za tym aby mundialu nie bojkotować. W końcu Polska na mundialach gości tak rzadko że decyzja o bojkocie teraz, kiedy wreszcie udało się nam zakwalifikować, byłaby typowym strzałem we własne kolano. Strzał we własną  stopę już mamy – wychodząc jak zwykle  przed szereg prezydent Duda wyłączył się dobrowolnie z glorii  potencjalnego wręczania tryumfującej reprezentacji Polski Pucharu Świata! Gdyby polska reprezentacja zadziwiła świat takim czynem, czego jej oczywiście życzymy, to nie będzie chyba innej rady jak tylko poprosić  Vlada  o zastępstwo…

Oj, nie na taki wynik i przede wszystkim nie na żadne sondaże publiki liczyli sprawcy oczywistej operacji false flag z otruciem szpiega brytyjskiego Skripala w UK.

False flag z rzekomą bronią masowego rażenia w Iraku, której nie było a która posłużyła za pretekst do agresji zachodu na suwerenny kraj, nie była na całe szczęście przepuszczana przez żadne sondaże. Dlatego się pewnie udała a hegemon mógł bezkarnie eliminować wszystkich po kolei wrogów Izraela naokoło, jeden po drugim.

Dopiero w Syrii trafiła kosa na kamień i podbić  tego kraju się mu nie udało, dzięki głównie Putinowi. Stąd pewnie pomysł aby w bezsilnym gniewie uderzyć przynajmniej w Rosję  tam gdzie może ją to zaboleć prestiżowo – w przygotowywany przez lata mundial, święto piłki nożnej dla kibiców na całym świecie. Odwołanie mundialu na pięć przed dwunastą byłoby mokrym snem neoconów w Waszyngtonie. Poświęciliby w tym celu dowolnego sojusznika, posunęli się do każdej prowokacji, byle by cel osiągnąć.  Tym bardziej że Putin miał w dodatku czelność zainstalować się na nową kadencję, niszcząc tym samym nadzieje Waszyngtonu na majdan w Moskwie i na drugiego Jelcyna w dającej się przewidzieć przyszłości.

Na bojkot generalny mundialu na szczęście się nie zanosi. Hegemon ma na to za krótkie ręce a Rosja to nie Ukraina dokąd mógł sobie przywieźć w walizce cały rząd. Ale nie jest całkiem wykluczone że uszczęśliwi jeszcze europejskich wasali jakimś wymuszonym spektaklem „solidarności” i bojkotem częściowym ze strony EU. To by wystarczyło aby rangę mundialu znacznie osłabić i odebrać Rosji prestiż  światowej uwagi która jest zwykle udziałem organizatora turnieju. Skoro spolegliwym wasalom udało się narzucić „sankcje antyrosyjskie” które biją w nich samych a nie w hegemona bo handel z Rosja ma on znikomy, to czemu nie powtórzyć tego z futbolem? Tu w końcu też hegemon się nie liczy podczas gdy Europa jest futbolową potęgą.


 

Funny flag operation?  (HT-WS):  Salisbury, miejsce ataku na Skripala  za pomocą „najbardziej toksycznego środka nerwowego znanego rodzajowi ludzkiemu”.  Jak to być może że środek ten nieznany jest wyłącznie brytyjskiej policji której dwóch nieustraszonych agentów,  jak widać bez żadnych zabezpieczeń,   obserwuje spokojnie kilku zabezpieczonych jak na Marsa agentów  badających miejsce?

42 Replies to “Polacy nie mają wątpliwości”

 1. osobnik podpisujący się „Piotr34” postulował by aresztować i sądzić za „zdradę stanu” Tomasza Grygucia znanego jako pan Nikt. Przykładowy filmik z tym „zdrajcą”
  https://youtu.be/YNfisYLngZI

  Wielu USraelskich trolli wykazuje zaskakujące zamiłowanie do bolszewickiego terroru.

 2. W eliminacjach podjęto decyzję stawiającą nas w lepszej pozycji podczas lososwań, więc teraz czas na strategię „Namawiamy wszystkich do bojkotu a potem sami jedziemy i wygrywamy walkowerem”.

 3. cynik9

  „Nie dość więc że wbrew tezie red. Szaniawskiego duża część Polaków ma jak najbardziej wątpliwości”

  Kurteczka, tak się zastanawiam {tu i ówdzie}, skąd u cynika9 taka troska o te polskie publiczne przepychanki, to bicie piany, te „śmiertelnie ważne” publiczne sprawy kraju bez praktycznie żadnego znaczenia, te „problemy”, czy też kondycję umysłową mieszkańców tego Meksyku Europy… ? Nie pa pan ochoty rzucić rozważań nad tymi „problemami” w pi…u i wrócić do delektowania się uciekającym życiem {jak za pierwszych odcinków bloga} ? Pytam, bo jakoś nijak mi to też nie pasuje do pana trzeźwego spojrzenia, trafnego osądu, no i interesu.

  1. delektowania się uciekającym życiem {jak za pierwszych odcinków bloga} ?
   Tym i innymi praktycznymi rzeczami zajmujemy się od lat w TwoNuggets Newsletter dla inwestorów… 😉

   W 2GR zmienimy natomiast wkrótce i szatę i formułę. Szkoda mi tylko Rzepy która swojego czasu była całkiem niezłym dziennikiem…

  2. wrócić do delektowania się uciekającym życiem

   Anioł, delektowanie się życiem też z czasem się przejada i co Ci wtedy zostaje? Ano tylko idea. Może to być przygotowanie do bycia jednym z Bogiem albo zmienienie Meksyku Europy w coś co ma głęboki sens. To pierwsze jest strasznie trudne a to drugie jeszcze trudniejsze.
   Zdrowych i Wesołych Świąt.

 4. Stawiam tezę: hegemon dogadał się z ruskimi szachistamy: Gramy taka grę z żółtkami, żeby uśpić ich czujność.
  Obydwa mocarstwa odniosą korzyści z oslabienia Chin. Starzy gracze muszą osłabić nowego. ZA DZIESIEC LAT CHINY BEZ PROBLEMU NARZUCA WLASNE PODATKI NA SWIAT. I to bedzie koniec amerykanskiego imperium.
  Nikt nie zdecyduje sie na użycie broni atomowejbo chodzi im o strzyżenie baranów, a nie jakies banialuki 500 mln populacji.
  Żydzi na pewno o tym wiedzą. Po co by tak zabiegali o cos co zostanie zniszczone atomowym deszczem.
  Jak rozprawia sie z Chinami? Nie wiem ale rozgrywka bedzie szybka.
  Zwróćcie uwagę, ze Chiny ostatnio są przez wszystkich rozpieszczane. I nikt im niczego nie zarzuca. Nawet sutuacja na słynnych spornych morzach jakby się uspokoiła.

  1. Stawiam tezę: hegemon dogadał się z ruskimi szachistami:
   … po czym zmusił Rosję do sojuszu z Chinami odcinając ją od Europy? Hmm, nie najbardziej chyba wiarygodny scenariusz…

  2. Raczej hegemon chciałby skłócić Rosję z Chinami, aby zgodnie ze starym powiedzeniem jako trzeci na tym sporze skorzystać.

 5. Dla zachodu znaczenie ma wyłącznie dyskredytacja Rosji. Fakty nie mają tu nic do rzeczy. Rosja „jest winna” z racji samych oskarżeń!
  Dywagowanie, czy polscy piłkarze pojadą na Mundial do Rosji, nie ma żadnego sensu. Szkoda czasu i nerwów.
  Przyjdzie rozkaz z waszyngtonu i stanie się tak, jak zażyczy sobie „kościół demokracji”.

 6. …a tymczasem w bantustanie kolejny „sukces” https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowy-podatek-od-paliwa-ceny-paliw-beda-wyzsze/wecrcsy

  te wszystkie tematy o szpiegach, terrorystach itp maja jeden cel : przesłonięcie resetu systemu tak żeby mafia czyli rządy/biurokracja/+banksterka za dużo nie straciły

  —–
  MOD: źródło o kwestionowanej reputacji powołujące się w sekcji polskiej na żydowską gazetę dla Polaków. Nie można znaleźć bardziej wiarygodnego linku?

 7. A czy przypadkiem Cyniku nie mamy do czynienia z ustawką pod publikę, a oni i tak są dogadani. A to co widzimy to taki teatr dla gawiedzi przed telewizorami.

  1. Niczego wykluczyć nie można ale nie bardzo widać motywy, nawet w szerokiej perspektywie globalnego resetu…

 8. Jeżeli sankcje nałożone na Rosję odniosą skutek i dodatkowo zostanie uwalony nowy gazociąg, to kto odniesie korzyść z tego zamachu na byłego szpiega?

  1. To mógłby być motyw. Rzecz może się wiązać IMO z próbą emancypacji wasala niemieckiego od wpływu hegemona.

 9. generalnie jak nie pojedziemy do Rosji, to jedyna szansa w naszym życiu, zobaczenia jak Polacy zostają mistrzami świata w piłce nożnej, ucieknie, srał pies politykę….

 10. Cała ta intryga skrojona jest pod umysły prostaków. Np. argumentacja, że substancja jest z ZSRR, więc to musi być Rosja. Tymczasem projektant tej substancji siedzi od lat w USA, formuła znana publicznie, a radzieckie fabryki w Uzbekistanie były przejęte przez USA w latach 90. No po prostu nikt poza Rosją takiej substancji nie mógł posiadać!

  To co jest niepokojące, to fakt, że władza obserwuje reakcje społeczeństwa. Gdy zauważą, że łykanie kitu idzie społeczeństwu dobrze, to dorzucą kolejny „atak”. Tym razem już nie na jakiegoś agenta renegata, ale np. wojskowego z kraju NATO, na stację metra.
  Już teraz NATO operuje niepokojąco często motywem bycia ofiarą Rosji.
  – na wybory w wielu krajach Zachodu wpływa Rosja (twierdzenie bez dowodu, ale powtarzane)
  – rosyjscy hakerzy włamują się na potęgę, atakują (znana dziennikarka amerykańska powiedziała Putinowi, żeby się nie wypierał, bo znane są ich…..tryzmajcie mnie…adresy IP)
  – Rosja prowadzi regularną wojnę przeciw Polsce (tak mówił szef polskiego MON).
  – polskojęzyczni generałwoie (jak Polko) kraczą, że za chwilę na granicy polsko-rosyjskiej odbędzie się rosyjska prowokacja. Polko przewidywał, że stanie się tak za max. pół roku. Problem w tym, że Polko mówił to rok temu. Mniejsza z tym, że nie sprawdziło się. Pytam: JAKIM PRAWEM jakiś trep bez cienia dowodu oswaja Polaków ze słuszna interpretacją przyszłych zdarzeń? Czemu w ogóle to słabszy (Rosja) ma prowokować silniejszego (natowskie więzienie narodów)?
  – w Wielkiej Brytanii czynniki oficjalne określiły Putina jako Hitlera.

  to jest albo ustawka między NATO a Rosją (wtedy wychodzi, że są rządzone przez ten sam ośrodek władzy) albo realne przygotowania do wojny. Wojna wybuchnie gdy podżegacze będą pewni co do jej przebiegu. Przecież sami zginąć nie chcą.

  1. Odpowiem tak-generalnie ja od lat twierdze ze zadluzony zachod dazy do wojny z Rosja i Chinami aby sobie przynajmniej czesc dlugow skasowac,zajac nowe terytoria z surowcami i tania sila robocza oraz wlasne populacje wziac za twarz.Nie rozgrzeszam tu Rosji ktora ma podobne plany tylko na mniejsza skale(TYLKO w stosunku do naszego regionu i raczej metodami hybrydowymi)Polska w zwiazku z tym jest w sytuacji DELIKATNEJ.
   Dla nas ZIMNA WOJNA Zachodu z Rosja jest KORZYSTNA bo mocno spada prawdopodobienstwo ze sie dogadaja za naszymi plecami i nas ograbia(jak w 39 lub 1945 albo po 89)a do tego oslabiaja sie nawzajem.Delikatnosc naszej sytuacji polega na tym ze GORACA WOJNA zachodu z Rosja to dla nas KATASTROFA(poniewaz jestesmy krajem frontowym).
   Dlatego o ile uwazam iz ogolne oslabianie Rosji jest dla nas korzystne(i tu uwazam ze ostatnie 3-4 lata byly dla Polski strategicznie dobre bo Rosja oslabla)o tyle OBECNIE sytuacja robi sie „goraca”-ZA GORACA-tak jak rzad polski zawsze naciskal na te sankcje(SLUSZNIE!!!)tak teraz powinien byc HAMULCOWYM-jak zachod chce sankcji to nawet SWIETNIE ale niech te sankcje beda na powaznie i robione przez ZACHODNIE firmy i banki a nie ze zachod bedzie robil sankcje naszymi rekoma-my to sobie mozmey popatrzec ale nic wiecej.
   Ale oczywiscie do tego potrzeba prawdziwych politykow a nie tych matolow co rzadza przez ostatnie 30 lat(wliczajac ostatni czas takze jak widac).
   To wszystko sprzedawczyki.

 11. Rosja wystawiła żelazny glejt dla Iranu. Iran wywiera dużą presję na Izrael. Izrael uruchamia wszystkie dostępne aktywa, czyli angole organizują intrygę a US wraz z wasalami wywiera presję na Rosję, co by cofnęła żelazny glejt a Persowie wrócili do domu.Zwykła polityka.

 12. Dziś w radio słyszałem, ze kilkanaście krajów UE wydali rosyjskich dyplomatów, w tym także Polska. Cóż za solidarność. Fajny sport mają państwa zachodnie, bezpodstawne oskarżanie Rosji. Ciągle nie możemy się doczekać dowodów w sprawie holenderskiego samolotu, jeszcze nie spadł na ziemię a już wszyscy krzyczeli, ze to Rosja. Putin nie ma za bardzo co z Tym zrobić, co najwyżej udawać że nie plują tylko deszcz pada. Natomiast my, choćby siedząc cicho moglibyśmy wiele zyskać, ale po co jak lepiej po raz kolejny pokazać, że jesteśmy w bazie i na fali. A wystarczyłoby wystosować oświadczenie, ze w świetle zaistniałej sytuacji czekamy na DOWODY, a następnie podejmiemy odpowiednie kroki. Ehh marzenia.

  1. Te same kraje bombardowały Jugosławię.
   Te same kraje wiedziały, że Irak ma broń masowego rażenia.
   Te same kraje chciały przychylić nieba Libijczykom obalając Kadafiego.
   Te same kraje rozpętały wojnę domową w Syrii.
   Te same kraje solidarnie wprowadzają u siebie multi-kulti i gender.
   Te same kraje murem stoją za Izraelem.
   Te same kraje wprowadzają sankcje na Iran.
   Te same kraje wprowadzają sankcje na Koreę.

   Po prostu poziom zakulisowej integracji politycznej jest wyższy niż to wynika z patrzenia na mapę polityczną. Takie coś jak Polska to praktycznie już tylko hymn, orzełek, język urzędowy i piłkarzyki pod własną flagą.
   Żyjemy pod okupacją niewidzialnego imperium, a bezmózga szurnia „patriotyczna” na zmainę jara się jakich to mamy potężnych sojuszników albo wyraża obawy, że NATO nas nie obroni. Ludzie w ogóle nie rozumieją sytuacji w jakiej się znaleźli. Siedzimy po szyję w szambie. W Polsce niemożliwe już są żadne reformy. Ani podatkowa, ani sądownicza – nic. Weta w tych sprawach stawiają nasi „sojusznicy”. Polskie dzieci już są odpowiednio uczone na temat islamu w ramach walki z ksenofobią.
   Polski rząd składa oficjalne przeprosiny za wyrzucanie w 1968 żydokomuny z wysokich stanowisk w PRL. Proponuję się zastanowić co bedzie za 2, 3 pokolenia gdy nadejdzie techniczna osobliwość. Czy rząd składający się z obcych będzie walczył o Polaków? Na świecie ma być max. 500 milionów ludzi. Załapią się ci którzy ten proces kontrolują a nie bydło. Sami się w roli bydła ustawiamy.

  2. Bo trzeba grac chocby czasem siedzac cicho.Mamy co chcemy-oni sie biora za lby-my nie musimy.Ale sam widzisz ze to wszystko sprzedawczyki-dla SLD Rosja to byl wielki przyjaciel,dla PO Niemcy to po prostu ojczyna a PIS jak widac zawsze musi lba nadstawiac za „sojusznikow” chocby ci sojusznicy go mieli w czterech literach i wlasnie probowali obrobic.Na pisowskich forach mocno sie za to rzad atakuje ale oni choc niby troche sie cofaja ale jednak ciagle za „sojusznikami”-widac gdzie ich lojalnosc lezy.Same sprzedawczyki.

   1. @Piotr34:”Same sprzedawczyki.”

    I pewnie z tego powodu PiS następne wybory przegra. Co nie znaczy, że wygra je PO czy SLD.

 13. Odezwe sie jako „przypadek medyczny”-otoz sadze ze my caly czas sie NIE rozumiemy.

  Zdziwisz sie ale uwazam ze Polska NIE powinna bojkotowac mundialu w Rosji(no chyba ze niemal wszyscy zbojkotuja to wtedy wyjazd tam traci sens tak czy owak).Powiem wiecej mimo iz ogolnie uwazam sankcje na Rosje za dobry pomysl to uwazam takze iz Polska powinna postapic podobnie jak zadeklarowala ze postapi Francja czyli:”jesli UK przedstawi BEZSPORNE dowody dowody iz uczynila to Rosja to oczywiscie wesprzemy sojusznkow bo to niedopuszczalna ingerencja(itp itd bla bla bla)ale dopoki takie dowody NIE zostaly przedstawione to my oczywiscie ubolewamy a nawet chetnie dopomozemy w sledztwie ale poki co NIE mozemy wziac udzialu w sankcjach(typu ignorowanie mundialu a nawet i wywalanie dyplomatow)poniewaz to byloby lamanie zasady domniemania niewinnosci(itp itd bla bla bla)”.
  Caly czas chodzi o to zeby to ZACHOD oslabial Rosje uzywajac swoich sil i srodkow a NIE zebysmy my to robili ryzykujac naszymi glowami-my to mamy ODGRYWAC prawie bezstronnego obserwatora-moze i niechetnego Rosji ale starajacego sie byc obiektywnym.To zachod ma sie brac z Rosja za lby a NIE my-to ma byc ZIMNA WOJNA miedzy Zachodem i Rosja a NIE goraca wojna miedzy nami a Rosja-Rosja powinna nas widziec jako panstwo historycznie niechetne ale jednoczesnie dosc rozsadne i niestojace w pierwszym szeregu agresorow.Makiaweliczna polityka po prostu-inna pozycje deklarujemy oficjalnie a inne dzialnia prowadzimy zakulisowo(bo zakulisowo to warto czasem dokonac „przecieku” na zachod takiej czy innej informacji ktora zachod bedzie do owej zimnej wojny z Rosja motywowac-i KONIECZNE JEST aby nikt NIE wiedzial iz info bylo od nas).Zreszta podobna makiawieliczna polityke nalezy takze prowadzic wobec przynajmniej co niektorych naszych „przyjaciol i sojusznikow”-wliczajc w to tych zza Odry i tych zza Oceanu(a nawet tych z Bliskiego Wschodu).

  P.S.Przy okazji bylby to dobry pstryczek w NATO ktore ma gdzies sprawe zwrotu wraku polskieog samolotu prezydenckiego(albo manewrow gdzie Ruscy cwicza atak atomowy na Warszawe)a rzuca sie o jednego ruskiego szpiona i „upokorzona Wielka Brytanie”-czas natowcom nieco przestawic priorytety i pokazac ze jak nie sa z nami solidarni to my z nimi tez NIE bedziemy.Nic oficjalnie ale taka „francuska” wiadomosc powinny ich kregi decyzyjne zozumiec jak sadze.

  1. „Caly czas chodzi o to zeby to ZACHOD oslabial Rosje uzywajac swoich sil i srodkow a NIE zebysmy my to robili ryzykujac naszymi glowami”

   Dobrze wiemy o co cały czas ci chodzi :D. Problem w tym, że

   1. Zachód ma nad Rosją przewagę od 10 do 30 X (ludność, pkb, wydatki na armię). Zachód ma kontrolę nad oceanami i sięga od Alaski po Nową Zelandię. Rosja nie potrafi zwasalizować zrusyfikowanej Białorusi, pożegnała się z Kazachstanem, nad Dnieprem są amerykańscy żołnierze. Rosja nie istnieje w wielu ważnych technologiach. To nie jest gra na osłabianie Rosji, ale na dominację rządu światowego. Rosja to tylko jedna z przeszkód.

   2. światowa dominacja Zachodu oznacza, że rządzący nim talmudyści nie muszą się już przejmować, że za bardzo osłabią swojego żywiciela (cywilizację europejską) i islamizują/afrykanizują na potęgę, bo nawet szybko dewastowana społecznie Europa i Ameryka zachowuje przewagę nad przestrzenią poradziecką i Chinami przez jeszcze długi czas.

   3. To Zachód (NIE Rosja) grzebie nam w ustawach, ocenia jakie przepisy możemy wprowadzać a jakich nie, jak wychowywać młodzież, z kim handlować itd. To pod rządami Zachodu mieliśmy OFE, Tuska i SLD, to Zachód zafundował nam ubytek 2 milionów Polaków (zastępowani Ukraińcami), on też dał nam skarlenie zbrojeniówki. Od 1985 to było przypieczętowane, a od 1991 nikt inny tu nie decydował.
   Polsce potrzeba osłabienia Zachodu, bo obecnie Zachód ją dusi, choć propaganda przypisuje mu wszystkie dobrodziejstwa ostatnich lat.

   4. Rosja względem Polski nie jest krajem szczególnym ani nie jest krajem szczególnym na tle historii powszechnej. To mniej więcej rozumie każdy który wie, że
   – zaborców było TRZECH
   – w 39 atak szedł z DWÓCH stron
   – kulturalni Anglicy zakładali pierwsze obozy zagłady (dla Burów) i organizowali wielki głód Irlandczykom.
   – Wall Street ma ścisłe zwiazki z rewolucją bolszewicką, a czas jankeskiej sympatii dla ZSRR skończył się ostatecznie w latach 60 – czyli w czasie gdy ZSRR zaczął się liberalizować.
   Po prostu dogmat o dziejowej konieczności osłabiania Rosji wynika z przypisywania Rosji szczególnej Roli, a więc wynika z ignorancji. Na powszechnym ubóstwie umysłowym żeruje Ż-jankeska agentura wpływu.

   5. Polska nie definiuje obecnie nawet własnych ustaw, więc kompletnym wariactwem jest rojenie sobie, że rządy III RP prowadzą jakąś geopolitykę. To są zwykłe łajzy wynokunujące polecenia. Im o nic nie chodzi poza zarobienie swoich judaszowych srebrników.
   5a. kompletnym wariactwem jest ustawianie się Polski jako rywala Rosji. Za późno Panowie. Był XVII wiek i wtedy się zadecydowało. Dla Rosji rywalem są Chiny, Niemcu, USA. Polska to dla nich nic. Polska już NIGDY nie będzie mocarstwem, WŁochy nie podbiją basemu M.Śródziemnego, nie będzie Wielkiej Mongolii.
   Odpuścicie sobie.

   6. Rosja wykonuje czasem pożyteczne zadania, np. przetrąciła kark tworowi zachodnich SS zwanym ISIS. Bezmózga propaganda natowska straszyła ludzi mapkami z ISIS od Indii po Hiszpanię. Mówiono też, że nie sposob z nimi walczyć i tym podobne brednie. Przyleciało 50 rosyjskich samolotów (czyli 1/10 tego co w regionie ma NATO) i wytłukło robactwo.
   To samo dotyczy tzw. „somalijskich piratów” których istnienie było kpiną z inteligencji widza. Potężna US Navy nie potrafiła ich neutralizować. Może dlatego, że cele dla piratów ustalano w USA? Kilka serii z ruskiego działka i temat zniknął.
   Teraz wyobraź sobie świat bez Rosji i Chin. W takim świecie jest jeden rząd i robi co chce, np. skazuje złe narody na śmierć. Kto go skrytykuje? Nikt. Już teraz wielkie bestialstwa w Syrii uchodzą Zachodowi na sucho, bo brak dostatecznie silnych by go przytemperować.
   Co będzie gdy paluch Zachodu zostanie wycelowany w Polskę?

   1. A tutaj ten paluch:

    https://www.prawica.net/10007

    interesujące, że w obliczu amoku w jaki wpadły środowiska żydowskie w Polsce i zagranicą, kilka miesięcy temu Piotr34 był łaskaw na tym forum napisać, że Żydzi mają w Polsce marginalne wpływy. Zapamiętałem te słowa, bo… ze względu na ładunek hucpy uznałem je za bardzo mocne.
    Obrywamy od budującego nam NWO „sojusznika” i jedyny cel naszego istnienia na arenie międzynarodowej, to osłabianie drugorzędnych krajów dzięki którym on jeszcze nie osiągnął totalnej władzy nad światem. Można sobie wyobrazić większe bezmózgowie?

    1. 1.Ale ja nie twierdze ze Rosja czasem nie zrobi czegos dobrego-zalatwienie ISIS jest tego przykladem.Problme w tym ze owe dobre rzeczy Rosja robi poza naszym regionem-w naszym regionie Rosja ma swoje imeprialne plany i one dla nas nie sa dobre.
     2.Nigdy nie napisalem ze Zydzi maja marginalne wplywy-napisalem ze maja w Polsce wplywy mniejsze niz Niemcy oraz sa dla Polski zagrozeniem SREDNIEGO poziomu podczas gdy Rosja czy Niemcy to zagrozenie poziomu wysokiego(pamietam bo pozniej to zreszta rozwinalem u Doxy na blogu).Zdania nie zmieniam-Izrael nas moze cisnac finansowo i politycznie ale ich wplywy w UE(ktora decyduje juz niemal o wszystkim)sa marginalne a do tego z powodow czysto geograficznych nie zagraza nam miliatrnie(w przeciwnienstwie do Niemiec oraz Rosji).Zagrozenia maja swoja skale stopniowalnosci-i nalezy sie jej trzymac a nie panikowac bo ktos cos powiedzial-moa skala jest prosta:Niemcy i Rosja to dla nas zagroznie DUZE(gospodarcze,polityczne i militarne),Zydzi i USA to zagrozenie SREDNIE(ekonomiczne i polityczne ale nie militarne),islamisci i Chiny to przynajmniej poki co zagrozenie NISKIE-niby jak ostatnie wydarzenia te skale zmieniaja?-NIJAK!!!
     Jezli nie widzisz roznicy miedzy gangsterem-wymuszaczem a gangsterem-masowym morderca naszych przodkow(od ktorego uwolnilismy sie raptem 3 dekady temu)to moze lepiej zakonczymy te dyskusje w tym miejscu poniewaz nie ma ona zadnego sensu.

     Piotr34

     1. Prawię się zgodzę z rozróżnianiem wpływu militarnego od polityczno-finansowego. Ale tylko prawie.
      Bo prawda niestety jest taka, że teraz bronią są pieniądze i wpływy polityczne, a dopiero w drugim szeregu idą karabiny. Popatrzmy na hegemona. On najpierw wywiera różnej maści wpływy, ingeruje pośrednio, kreuje wewnętrzne rewolucje, a dopiero kiedy to nadal nie wystarcza wysyła prywatne wojsko. Oficjalne siły zbrojne idą na samym końcu. Niestety tylko głupiec od razu będzie wywijać kijem, jeśli może ugrać to samo półsłówkami. Czasy wysyłania od razu wojska skończyły się jakiś czas temu, teraz wojny opierają się na zdobywaniu przewagi gospodarczej, dominowaniu sił politycznych czy tworzeniu ciał opiniotwórczych mających sterować szerszymi masami.
      Z tego względu wiara w „bezpaństwowość” kapitału jest proszeniem się żeby tylko o neokolonializm, lecz wręcz o neoniewolnictwo. Czy kredyt Lidla na ekspansję w Europie środkowej nie ma znamion zdobywania dominacji na rynku? A może nasze rodzime sieci też dostałyby taki sam kredyt na ekspansję na rynku francuskim lub niemieckim? (źródło: https://finanse.wp.pl/wlasciciele-lidla-i-kauflandu-dostali-prawie-miliard-na-rozwoj-w-europie-srodkowej-6114857940186753a)

     2. Zabijasz słuszny jak się wydaje argument lewackim scheissem w tym linku. Jak widzę tłuste związkokratyczne koty użalające się nad losem proletariatu w LiDLu to mam odruchy wymiotne…

      A bardziej w linii argumentu, nie bardzo widzę co jest złego w tym że, będąc w unii, „bogata rodzina niemiecka” bierze kredyt w banku w tym celu właśnie powołanym w Londynie na ekspansję swojej firmy w innych krajach unii.

      Weź się też zastanów nad rodzajem szkód powodowanych przez obcy kapitał finansujący rozmaite instytucje prania mózgów, typu fundacji Batorego czy centrów „studiów strategicznych” w porównaniu do szkód jakie niesie otworzenie Lidla w jakiejś pipidówie w Polsce, z 30% bezrobociem.

     3. Link miał dotyczyć tylko kredytu. To, że wyciągnąłeś z niego przede wszystkim bredzenie związkowców to już jest inna sprawa.

      A w linii argumentu to „bogata niemiecka rodzina” bierze kredyt na ekspansję na wschód argumentując go niesieniem światła cywilizacji i tworzeniem nowych miejsc pracy. Dla mnie mogą żyć na kredyt skądkolwiek go dostaną, byleby grali rynkowo fair tzn. płacili takie same podatki jak firmy, które wykaszają, bo mają różnego rodzaju zwolnienia pozwalające obniżenie cen. Pomijam już fakt dyktowania cen drobnym dostawcom, co nie ma wiele wspólnego z negocjacjami cenowymi.

      Lidl i Kaufland są dyskontami spożywczymi koszącymi polską konkurencję. Mają zorganizowany własny system dystrybucji, przez co wpływają negatywnie na lokalne hurtownie oraz mniejsze sklepy, które nie maja szans konkurować z nimi ceną ergo redukują je lub wręcz wycinają. Jednym słowem tworzą bezrobocie, aby móc je zlikwidować oferując miejsca pracy wykoszonym sklepikarzom i hurtownikom.
      Poza tym polecam Ci przejść się do nich i przyjrzeć ofercie. Szacuję, że ponad 50% produktów spożywczych pochodzi z Niemiec lub polskich firm zależnych od niemieckiego kapitału.
      Tych marketów nie stawiają tam gdzie jest pipidówa z 30% bezrobociem jak to postulujesz, tylko tam gdzie są duże osiedla w najbliższej okolicy lub węzły komunikacyjne gwarantujące dobry dojazd z okolicy.
      Link do wyszukiwarki sklepów Lidl: https://www.lidl.pl/pl/znajdz-sklep.htm
      Link do wyszukiwarki sklepów Kaufland: https://www.kaufland.pl/dla-klienta/sklepy.html
      Proszę znajdź najbliższe sklepy wokół Grójca? Możesz też wybrać sobie dowolny region o słabo rozwiniętej sieci dróg lub przemyśle.
      Swoją drogą ciekawe jaki procent materiałów budowlanych wykorzystywanych do budowy nowych marketów z tych sieci pochodzi z Niemiec lub niemieckich spółek zależnych?

      To co Ty nazywasz bezpośrednio fundacjami finansowanymi przez obcy kapitał ja nazwałem w poprzednim poście „tworzeniem ciał opiniotwórczych do sterowania masami”. Tymi ciałami poza fundacjami i centrami „studiów strategicznych” są także sami politycy, którzy są futrowania różnego rodzaju nagrodami.
      Link: https://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/klienci-fundacji-czy-jeszcze-polscy-urzednicy/

     4. to “bogata niemiecka rodzina” bierze kredyt na ekspansję na wschód argumentując go niesieniem światła cywilizacji i tworzeniem nowych miejsc pracy. Dla mnie mogą żyć na kredyt skądkolwiek go dostaną, byleby grali rynkowo fair tzn. płacili takie same podatki jak firmy, które wykaszają, bo mają różnego rodzaju zwolnienia pozwalające obniżenie cen

      Nope, sorry, polskie biadolenie bez sensu i nic więcej! 😉
      LiDL rozwija się agresywnie we wszystkich kierunkach, „wschód” jest już Twoją wrzutka. Idzie m.in. jak burza w Szwajcarii która dotychczas na wschód od Niemiec raczej nie była. Nie słyszałem też szwajcarskich biadoleń o uprzywilejowanym statusie podatkowym Lidla czy wycinaniu miejscowych producentów. Widzę raczej coś odwrotnego – LiDL zwija się jak scyzoryk (szwajcarski) aby pokazać jak dobrym „corporate citizen” jest i jak przestrzega lokalnych zwyczajów i upodobań. To że sporo towarów jest niemieckich to fakt ale nie wiem komu to przeszkadza, za wyjątkiem znacznie droższych sieci szwajcarkich które stać się muszą bardziej kompetytywne. Chwała EU w tym względzie… 😉 Jedynym konfliktem jaki zaobserwowałem była kwestia, o ile dobrze pamiętam, zbytniego wchodzenia w d. islamistom którzy stanowią pewien odłam klientów.

      Różnica jest tylko jedna – Szwajcarzy nie mają fobii i kompleksów antyniemieckich. Ale leczyć fobie i głupotę trzeba na miejscu, i płacić za to jak nie ma innego środka, a nie upatrywać wszędzie wilków czyhających tylko na polską szkodę. Zgadnij jaki naród przewozi te trefne LiDL-owe warez z centrali w Niemczech do filii po całej Europie (a przynajmniej czyni to zanim mu tego zabronią). O to trzeba walczyć, zamiast biadolenia o złym kapitale niemieckim.

     5. To może biadolenie z Guardiana, gdzie wschód nie jest moją wrzutką, lecz odpowiedzią z banków jaką dostali dziennikarze:
      „The companies, owned by the large retail company Schwarz Group and controlled by one of Germany’s wealthiest families, received loan funding from a little-known wing of the World Bank and from the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).

      These public institutions, funded by taxpayers and owned by governments, have explicit mandates to increase local development in the countries where they spend their money. The World Bank also has an additional, specific mandate to reduce global poverty. There is no suggestion of wrongdoing with regard to the receipt of the money.

      The banks said their funding for Lidl and Kaufland would help the companies expand across central and eastern Europe, creating jobs, opening new markets for local producers and bringing “good quality, affordable food” to poor consumers.”
      Link do całości: https://www.theguardian.com/business/2015/jul/02/lidl-1bn-public-development-funding-supermarket-world-bank-eastern-europe

      „To że sporo towarów jest niemieckich to fakt ale nie wiem komu to przeszkadza, za wyjątkiem znacznie droższych sieci szwajcarkich które stać się muszą bardziej kompetytywne.” Cudowna ręka rynku wspierana kredytami z banków rozwoju rozwiązuje problemy pazernej i drogiej konkurencji.

     6. @stasiek:”Z tego względu wiara w “bezpaństwowość” kapitału ”
      Mamy więcej takich mitów wpojonych nam „w dzieciństwie”. Inne to: niezależność dziennikarzy, bezstronność sędziów, … . Fajnie to skwitowała w jakimś programie dr. Fedyszak-Radziejowska: „Okazuje się, że kapitał ma nie tylko narodowość ale i poglądy”. Nie zapominajmy, że pieniądze są takim samym (może lepszym:) narzędziem jak broń, środki transportu czy nauka.

     7. Ta sama mentalność „oblężonej twierdzy” co u kolegi „staśka”?… 😉 Zastanawiam się kto w końcu głosował w tym referendum za unią, kiedy to ono było?

      Jaka Twoim zdaniem jest ta „narodowość kapitału” rodziny LiDLa, zasztauowanego pewnie bezpiecznie gdzieś w Zurychu czy Singapurze? I skąd się bierze ta wrodzona niemiecka buta która każe LiDLowi płacić normalne podatki wszędzie, a już na pewno w Szwajcarii, a jedynie w Polsce spiskować aby płacić jak najmniej lub wcale?

     8. @cynik9:”Jaka Twoim zdaniem jest ta “narodowość kapitału””
      Hmm, tak się zastanawiam czy kapitał Sorosa nie ma „poglądów” i czy te wszystkie fundacje przez niego wspierane to działają na „zasadach rynkowych” w celu uzyskania lepszych zwrotów z inwestycji (czy też mają jakieś inne cele:). Podobnie z dużymi dotacjami B.Gatesa na fundacje mające na celu ograniczania wzrostu populacji ludzkości.
      Mylisz firmy zarabiające pieniądze na zasadach rynkowych z celami na które tak zarobione pieniądze są przeznaczane. Nie wiem kto jest właścicielem Lidla. Bo jak (np.) Soros, to powiedziałbym, że tak, Lidl finansuje lewacką ideologię propagowaną przez Sorosa.

     9. To jest właśnie sedno rzeczy. Zamiast wybrzydzania na Putina trzeba go skopiować i wywalić Sorosa jak najbardziej. Orban zresztą też to zrobił, tylko nie my.

      Natomiast nie zauważyłem aby LiDL specjalnie naruszał zasady rynkowe, oprócz być może zwykłego unijno-dotacyjnego oportunizmu.

   2. Anglicy zakładali pierwsze obozy zagłady – o historii RPA i wojnach burskich będą 2 wpisy w 2GR.

    wyobraź sobie świat bez Rosji i Chin. – o to chodzi. Zaorane propagandą dobrego wujka zza oceanu i straszliwego Stalina za miedzą masy bezmózgowo deklarują sympatie we wiadomym kierunku, nie rozumiejąc że świat się zmienił i że nie szachowany przez nikogo dobry wujek byłby Stalinem do sześcianu.
    Rząd wasala zaś, zamiast wydalić paru szpiegów amerykańskich jako ostrzeżenie za antypolskie, pro żydowskie ustawy 447/1226, o ustawach milczy jak zaklęty a zajmuje się wydalaniem ruskich na znak „solidarności z UK”. Zapomniał chyba że znakiem solidarności z UK jest co najwyżej nic nie robienie, czyli brytyjska solidarność z nami w 1939.

   3. Franek pięknie opisałeś wodę. Nikogo nie musisz przekonywać, że tak woda wygląda. A teraz napisz jak się utrzymać na jej powierzchni. Najlepiej w punktach.

 14. MOD: jak poprzednio – zero tolerancji dla hejtu, troli i przypadków medycznych. Posty nie na temat wpisu, z lipnym emailem i/lub w jakikolwiek sposób naruszające regulamin są wywalane z miejsca.

Comments are closed.