Przyjaciele Vlada

przyjaciele vlada
       źródło: thedailybeast.com

czyli Putin zestawia rząd Trumpowi

Rewelacjami Rzepy od dawna się nie zajmujemy, szkoda czasu i 4 zł z groszami w kiosku. Wyjątek tym razem robimy jednak dla red. Haszczyńskiego który w internetowej wersji Rzepy przebił wszystkich  załamując ręce nad wyłaniającą się powoli ekipą prezydenta-elekta Trumpa. „Dwa do jednego dla Putina” ocenia ją red. Haszczyński, widząc złowrogiego Putina w roli ojca chrzestnego przyszłego rządu amerykańskiego. Nic dziwnego bo ekipa złożona ma być z zaufanych wtyczek Vlada, wyciągniętych jak nie bezpośrednio z Kremla to przynajmniej prosto z Pentagonu lub od Exxona.

Dwa punkty dla Putina, zdaniem Haszczyńskiego, to Michael Flynn, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i Rex Tillerson, potencjalny sekretarz Stanu. Flynn jest heavy duty wojskowym, z karierą od spadochroniarza w 82nd Airborne Division po najwyższe funkcje w wywiadzie wojskowym, włączając w to director of Intelligence for United States Central Command, której podlegają wszystkie operacje wojskowe USA na Bliskim Wschodzie, oraz director of Intelligence for the Joint Staff. Ostatnią pozycją Flynna było szefowanie Defense Intelligence Agency.

Imponująca biografia i kwalifikacje doradcy to dla redaktora Rzepy jednak nic. Liczy się tylko to że Flynn widziany był raz na jakimś bankiecie obok Putina.  Być może nawet zamienił z nim kilka słów,  a więc od razu przyjaciel Vlada. A jak tak to oczywiście wróg śmiertelny naszych podżegaczy wojennych, bezkrytycznie łykających antyrosyjską histerię wypróbowanych przyjaciół Polski, takich jak McCain czy Hillary Clinton. Obok zdjęcia z Vladem, grzechem głównym Flynna ma być to że nie słyszano go posługującego się neocońską retoryką o agresji rosyjskiej na prawowity, Bogu ducha winny rząd ukraiński i o konieczności bronienia flanki NATO rakietami cruise i tomahawk tuż pod granicą Rosji.

Znany dobrze inwestorom w XOM Rex Tillerson, długoletni prezes Exxon Mobil, jest inną heavy duty osobistością której red. Haszczyński dorabia metkę przyjaciela Putina. Głównym przewinieniem świetnie naszym zdaniem kwalifikowanego na funkcję  sekretarza stanu Tillersona wydaje się to że kierowana przez niego olbrzymia korporacja również nie pluje przez wszystkie otwory antyrosyjskiej fobii. Wręcz przeciwnie, Exxon pod Tillersonem znaczy od lat biznes i do tego część z tego to, sorry, biznes z Rosją.  Najwyraźniej Tillerson naraził się red. Haszczyńskiemu tym że również nie dzieli neocońskiej histerii antyrosyjskiej.

Najpocieszniej jednak wypada w tej dziecinadzie red. Haszczyńskiego zakwalifikowanie Jamesa Mattisa, nowego sekretarza obrony w rządzie Trumpa, jako naszego „przyjaciela”. Już sobie wyobrażamy minę Haszczyńskiego  kiedy ten „przyjaciel” każe jeszcze podżegaczom wojennym w Polsce zwinąć czytelną dla wszystkich prowokację w Redzikowie. Podobnie jak Flynn, Mattis również ma za sobą  wyróżniającą się karierę w Pentagonie i w NATO. Jest dowódcą wojskowym z krwi i kości, znanym z soczystych powiedzeń. Owszem, parę z nich chlapnął pod adresem Rosji co pewnie wystarczyło red. Haszczyńskiemu  aby zaliczyć go do „wrogów” Putina. Tyle tylko że gdyby sobie posłuchał paru wystąpień emerytowanego generała, który od pewnego czasu był w przechowalniku w instytucie Hoovera przy Stanford University, to by pewnie nie dowierzał własnym uszom co słyszy (choćby tutaj w Heritage Foundation – warto posłuchać!).

Mattis daje się poznać jako twardy realista, trochę rubaszny ale o niekwestionowanym autorytecie i o wyważonych poglądach. Ubolewa przede wszystkim nad brakiem dialogu z Moskwą, zaniechanego przez Obamę, i uważa jego brak za główne niebezpieczeństwo konfliktu. Wskazuje na rolę jaką odegrały takie kontakty utrzymywane nieprzerwanie z kierownictwem sowieckim  przez cały czas trwania zimnowojennej konfrontacji. Ocena sytuacji, celów i możliwości Rosji jest w percepcji Mattisa realistyczna i definitywnie nie nawiązuje do nieodpowiedzialnych neocońskich recept prowokowania nuklearnego przeciwnika. W szczególności idea potencjalnego rozpadu czy rozczłonkowania Rosji, której red. Haszczyński pewnie by przyklasnął od razu, z tysiącami głowic nuklearnych nagle bez właściciela, przeraża Matissa który przestrzega przed tym niebezpieczeństwem.

Jest w sumie coś pociesznego w tym symplistycznym, nieskażonym żadną głębszą myślą, widzeniu świata przez Rzepę. Ma to być świat szczególny, zaludniony wyłącznie przez przyjaciół.  Większość z nich to przyjaciele izolowanego podobno Putina czyli nasi wrogowie śmiertelni.  Reszta to przyjaciele inni,  podobno po naszej stronie, przynajmniej tak długo jak recytują neocońskie credo  konfrontacji z Rosją.
.

12 Replies to “Przyjaciele Vlada”

 1. @franek
  Mówienie o sojuszu chińsko-rosyjskim jest mniej więcej na poziomie „sojuszu” USA i Wielkiej Brytanii. Nie ma najmniejszych wątpliwości, kto tam będzie rządził 😉 (i nie będzie to franku Twoja ukochana Matiuszka) Zresztą, przy najbliższej reorganizacji ONZ i RB, Rosja się pożegna się ze swoim miejscem, tak jak w G7 i podobnych, gdzie jest tylko przez kurtuazję.
  To nie Polska blokuje handel z Rosją, bo ten jest prowadzony wg. spostrzeżeń Lenina pomimo mitycznych 'sankcji’ które szerokim łukiem omijają każdą istotną gałąź gospodarki – tylko Rosja od 2 dekad nieustannie, na użytek własnej polityki wewnętrznej, bezpodstawnie i bezustannie czepia się polskich produktów. Bo Polska to taki wygodny chłopiec do bicia oraz w Polsce jest silne zaplecze zarówno zainstalowanych jak i natywnych rusofilów 🙂
  Polska nie ma infrastruktury transportowej, w istotnych sprawach jest pominięta i wbrew pozorom niczego nie blokuje – choćby dlatego, że schizofrenicznie, szukajac w ogóle protektora (zamiast pracować nad własną pozycją, jak to robią na miarę możliwości Korea, Japonia, robiły Niemcy) i dodatkowo, w postaci współpracującego z Rosją USA…. Polska dołączyła do AIB, które jawnie w interesy USA godzi.
  Polska jest bantustanem na miarę Ukrainy i tak jak Ukraina, cenę swojej nieudolności zapłaci.

 2. Rywalem globalnym dla USA są Chiny. Chiny są duże i ludne, mają globalne ambicje:
  1. finansowe (udział RMB)
  2. rynkowe (potęga eksportowa),
  3. technologiczne (to z nimi w razie czego USA będą się ścigać na Marsa, 40% prac na temat AI jest autorstwa Chińczyków itd. itd.).
  4. wojskowe (budują lotniskowce)

  Dla Ameryki jednoczesna szarpanina z Rosją i Chinami skończy się sojuszem Rosji i Chin. Takiego duetu już nikt nie ruszy. Oligarchowie marzący o Rządzie Światowym będą mogli co najwyżej wsadzić karteczki z intencjami pod Ścianą Płaczu. Jest to oczywiste dla średnio rozgarniętego analityka. Niestety polska przestrzeń publiczna jest zalewana propagandowym bełkotem niemającym żadnego związku z analizami. Polecam poniższy tekst:

  https://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/boze-chron-nas-przed-ekspertami

  tekst operuje naiwnym wyjaśnieniem przypisując „ekspertom” nietrafiony idealizm. W mojej opinii to są zwykli koniunkturaliści (chcą się przypodobać władzy centrlanej rządzącej krajem składającym się z UE i USA) oraz „idealiści” boczący się na Rosję za „granicę zasiedlenia” w XIX wieku oraz za ograniczenie w Rosji wpływów oligarchów na przełomie XX/XXI. W obu postawach nie ma w tym krztyny idealizmu rozumianego jako prometeizm.

  Mieliśmy już znakomitego rusofoba – doktora XXXXX (świętej pamięci, więc przemilczę nazwisko) który w PRL zaliczył epizod w towarzystwie przyjaźni polsko radzieckiej.
  Mamy tow. Targalskiego, syna towarzysza. Znany tropiciel rosyjskiej agentury.
  Poststalinowskie środowisko Gazety Wyborczej. Tak, Szechterowie są zadeklarowanymi wrogami Rosji.
  Bliźniacy – pieszczoszki PRL mieszkajace w willi na Żoliborzu w czasach stalinowskich (co ich ojciec robił w AK i czemu o nim milczą?).
  itd.

  Mamy całą armię „niezależnych” cwaniaczków, ekspertów, mędrków, którzy robią ludziom wodę z mózgu. Jedni za pieniądze, inni za friko – chcą sie podzielić płodami własnego umysłu, choć na pierwszy rzut oka widać, że nie ma czym. Po ich paplaninie ćwierćinteligent (czyli osoba powołująca się na autorytety, bo sama nie myśli) potrafi rzucać hasłąmi:

  Polska na Jedwabnym Szlaku (ale stojąca murem z Ameryką i blokująca handel z Rosją!). Wiecie, rozumiecie. Chiny i te sprawy.
  PO to partia prorosyjska (tak, dlatego Tusk popierał aneksję Krymu za co dostał posadę w Moskwie).
  itd. Po prostu słów czasem brakuje jak człowiek czyta takie przemyślenia.

  Wracając do Trumpa. Myślę, że Trump będzie starał się rozbić duet Rosja-Chiny atakując Chiny i umizgując się do Rosji. Teraz wszystko zależy od tego czy mu się uda (bo ma opozycję wewnętrzną) i jak silna jest w Rosji amerykańska V kolumna, która sprzeda kraj za koraliki i dobre słowo. A że taka kolumna istnieje, można się zorientować szperając tu i ówdzie:
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/135467,co-sie-dzieje-w-rosji-05-12-2016
  bo w prawilnych (czy też koszernych) źródłach, Rosja to kraj ze 100% scentralizowaną władzą a Putin to imperator, który zawstydziłby koncentracją władzy Stalina z Kaligulą razem wziętych.

 3. Może już niedługo stosunki Polsko-Rosyjskie się ocieplą. Albo przynajmniej dostanie w dziób ten kto już dawno powinien w dziób dostać.

 4. Off top

  proszę się zapoznać z filmem ze szczepienia.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/konstanty-radziwill-zaszczepil-stanislawa-karczewskiego,698545.html
  Czy w tych akcjach zostały zachowane przepisy o wymaganiach dla
  punktów szczepień?
  https://serwiszoz.pl/jakoscsanepid/wymagania-dla-punktu-szczepien-sa-restrykcyjne-972.html

  W relacji tv widzimy min. zdrowia wykonującego zabieg leczniczy w garniturze.
  Garnitur nie spełnia def. odzieży ochronnej w rozumieniu przepisów sanitarnych.
  Wiszące słuchawki w czasie iniekcji (nonszalancja) dyskwalifikują
  osobę wykonującą zabieg . Upadek słuchawek może rozproszyć i
  doprowadzić do powikłań.
  Badanie powinno odbywać się w gabinecie lekarskim w rozumieniu ustawy.
  Czy to pomieszczenie ma dopuszczenie odpowiednich organów?
  Przekonywanie do zabiegów powinno odbywać się o badania , a nie akcje
  medialne. Ośmiesza to całą inicjatywę, można spodziewać się tytułów o
  „cyrku obwoźnym z małpami w klatce”.
  Czy inicjatywa nie jest akcją reklamową, w której nie powinni
  uczestniczyć lekarze?
  Czy były tam środki do mycia rąk, węzeł sanitarny i inne ustawowe
  wymogi dla gabinetu lek. i zabiegowego?
  Czy była podpisana umowa na wywóz odpadów medycznych?
  Czy min. zdrowia zabieg wykonywał jako podmiot prywatny ( pod jakim
  adresem) czy jako osoba zatrudniona na stanowisku ministra? W drugim
  przypadku , czy miał w umowie zapisane świadczenie usług leczniczych?
  Z ulotki Vaxigrip
  „4. MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
  „Jak każdy lek szczepionka VAXIGRIP może powodować działania
  niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
  W czasie badań klinicznych zaobserwowano następujące działania
  niepożądane. Ich częstotliwość została oceniona jako Często: dotyczy
  od 1 do 10 przypadków na 100.  ból głowy  potliwość
   ból mięśni, ból stawów  gorączka, ogólne złe samopoczucie,
  dreszcze, uczucie zmęczenia  reakcje miejscowe: zaczerwienienie,
  obrzęk, ból, siniak, stwardnienie wokół miejsca podania szczepionki.
  Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie po 1 lub 2 dniach.
  Poza powyższymi częstymi działaniami niepożądanymi, po wprowadzeniu
  szczepionki na rynek zgłaszano następujące działania niepożądane:
  reakcje alergiczne: – w rzadkich przypadkach prowadzące do stanów
  wymagających nagłej pomocy lekarskiej w związku z niewydolnością
  układu krążenia, prowadzącą do spadku dopływu krwi do różnych narządów
  (wstrząs),
  – w bardzo rzadkich przypadkach obrzęk najbardziej widoczny w obrębie
  głowy i szyi, obejmujący twarz, wargi, język, gardło lub każdą inną
  część ciała (obrzęk naczynioruchowy)  reakcje skórne, które mogą
  wystąpić na całym ciele, włączając swędzenie skóry (świąd, pokrzywka)
  i wysypkę. zapalenie naczyń krwionośnych, które może prowadzić do
  wysypki na skórze i w bardzo rzadkich przypadkach do przejściowych
  zaburzeń czynności nerek.  ból usytuowany na przebiegu nerwów
  (nerwoból), nieprawidłowe odbieranie wrażeń dotyku, bólu, ciepła i
  zimna (parestezja), drgawki związane z gorączką, zaburzenia
  neurologiczne, które mogą prowadzić do sztywności karku,
  dezorientacji, zdrętwienia, bólu i uczucia słabości w kończynach,
  utraty równowagi, utraty refleksu, niedowładu części lub całego ciała
  (zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, zapalenie nerwu, zespół
  Guillain-Barré).  przejściowe zmniejszenie liczby określonego rodzaju
  cząsteczek krwi zwanych płytkami krwi; ich niska liczba może prowadzić
  do zwiększonej skłonności do siniaków lub krwawień (przejściowa
  małopłytkowość), przejściowe powiększenie węzłów chłonnych szyjnych,
  pachowych lub pachwinowych (przejściowa limfadenopatia).
  Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią
  jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy
  powiadomić lekarza lub farmaceutę.”
  Czy wystąpienie niepożądanych odczynów nie skompromitowałoby
  uczestników i całej akcji?
  Prosimy o opublikowanie przez osoby promujące szczepienia wykaz
  szczepień z ostatnich 10 lat z nazwami preparatów i datami., którym
  się poddały.
  Cała akcja świadczy o powadze sytuacji. Zabieg szczepienia może
  skończyć poważnymi powikłaniami wczesnymi, jak też odległymi .Czy
  nasze zdrowie jest we właściwych rękach?

   1. Warto nadmienić , że niektóre szczepienia mogą powodować zarażanie dalszych osób.

    STUDIES SHOW THAT VACCINATED INDIVIDUALS SPREAD DISEASE
    SHOULD THE RECENTLY VACCINATED BE QUARANTINED TO PREVENT OUTBREAKS?
    WASHINGTON, D.C. –February 2, 2015– [ GlobeNewsWire ] — Health officials are blaming unvaccinated children for the recent measles outbreak that started at Disneyland.
    SCIENTIFIC EVIDENCE DEMONSTRATES THAT INDIVIDUALS VACCINATED WITH LIVE VIRUS VACCINES SUCH AS MMR (MEASLES, MUMPS AND RUBELLA), ROTAVIRUS, CHICKEN POX, SHINGLES AND INFLUENZA CAN SHED THE VIRUS FOR MANY WEEKS OR MONTHS AFTERWARDS AND INFECT THE VACCINATED AND UNVACCINATED ALIKE.1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
    FURTHERMORE, VACCINE RECIPIENTS CAN CARRY DISEASES IN THE BACK OF THEIR THROAT AND INFECT OTHERS WHILE DISPLAYING NO SYMPTOMS OF A DISEASE.11,12,13

    https://www.westonaprice.org/press/studies-show-that-vaccinated-individuals-spread-disease/


    MOD: musimy niestety zakończyć na tym ten wątek szczepionkowy jako nie mający nic wspólnego z tematyką wpisu

  1. „czy nasze zdrowie jest we właściwych rękach?”

   odp – jeśli te „ręce” nie są Twoje to nie są również właściwe.

   Temat szczepionek długi jak rzeka Nil i głęboki jak Rów Mariański. Głupcy wierzą, że na wszystko znajdzie się pigułka – i tacy niech się szczepią. Pozostałym niech dadzą wolność wyboru.

   A media – cóż, wszyscy chyba wiemy jaka jest ich rola.


   MOD: idem – panowie odłużcie off topic szczepionek na inny raz, please

 5. Do dziś dnia nie wiedziałem, że ktoś taki jak `Haszczyński` istnieje. Od dziś moja rzeczywistość jest bogatsza o nowy wymiar. Biada.

  1. Ja też. Ten Haszczyński (pseudonim?) to pewnie jakiś biedny człowiek piszący najwyraźniej teksty na zamówienie. Być może nakazywanie węszenia wszędzie spisków zmieniło mu umysł i teraz potrafi wywęszyć spisek na każdy zadany temat.

Comments are closed.