USA czyści FIFA z korupcji

kolejna  prowokacja hegemona

Są dwie rzeczy które amerykański hegemon ma w głębokim poważaniu. Jedną z nich jest reszta świata poza,  ma się rozumieć, samą Ameryką która jest zawsze najlepsza i najmądrzejsza.  Drugą jest futbol w stylu europejskim, czyli soccer, którym się reszta świata pasjonuje. Amerykanie pasjonują się  futbolem amerykańskim, przypominającym rugby, oraz baseballem. Popularna jest także koszykówka. Futbol natomiast w wersji takiej w jakiej gra go reszta świata przeciętnego Amerykanina mało interesuje.

W tej sytuacji pewne zdziwienie budzi ostatnio napalenie się Baracka Obamy na tematykę futbolową. Przestaje dziwić dopiero po zdaniu sobie sprawy że hegemonowi chodzi o sprowokowanie jeszcze jednej  hecy antyrosyjskiej przez odebranie Rosji organizacji mundialu w 2018. Tym razem z nie do końca jasnym współudziałem Szwajcarów, których zaczynamy podejrzewać o jakieś quid-pro-quo z hegemonem, niszczącym właśnie ich system bankowy.

W szytej grubymi nićmi amerykańskiej intrydze pretekstem jest korupcja. Przyznał się do niej niejaki Chuck Blazer, wysoki oficjał FIFA (światowa federacja 209 krajowych związków futbolowych) narodowości amerykańskiej i szef regionalnej delegatury FIFA w Ameryce.  Blazer miał nie zgłosić  amerykańskiemu fiskusowi swojej części z $151 milionów dolarów które FIFA podobno zainkasowała przez ostatnie 24 lata w zamian za przydzielanie organizacji mistrzostw świata kolejnym kandydatom.  Zagrożony  wieloletnią odsiadką Blazer zaczął współpracować z FBI nagrywając jako kret potajemnie posiedzenia FIFA.   Ostatnio do akcji włączyła się policja szwajcarska która działając z ramienia FBI zwinęła z hotelu w Zurichu 7 innych oficjeli FIFA, przybyłych tam na doroczny zjazd.  Wszyscy zagrożeni są ekstradycją do USA.  Narazić się  USA miał także Jerome Valcke, prawa ręka przewodniczącego FIFA Seppa Blattera, związany z „łapówką”  $10M w zamian za przyznanie organizacji mundialu 2010 Afryce Południowej. Skonfrontowany z oskarżeniami współpracowników o korupcję szef FIFA Blatter,  świeżo wybrany na kolejną 4-letnią kadencję, zrezygnował nagle z pełnionej funkcji. Na jego miejsce wuj Sam ma już posłusznego mu szerpę.

Podejrzenie o korupcję  jest samo w sobie podejrzane z kilku co najmniej powodów. Raz że podejrzewać FIFA o korupcję wcale nie potrzeba. Jest to całkiem prawdopodobne, kwestia tylko właściwych proporcji i nazewnictwa.   A bo to demokratyczne rządy są wolne od korupcji przy której korupcja w FIFA blednie?  Wykazała to najlepiej afera taśmowa.  Albo może EU nie jest epicentrum mega korupcji?   Dwa, przyznanie komuś organizacji prestiżowego turnieju oglądanego przez cały świat ma niebagatelną  wartość promocyjną za którą wiele krajów chętnie coś  wyłoży. Nazywanie tego od razu „korupcją”, czy typowo amerykańską i rzadką w cywilizowanym świecie formułą „konspiracji” jest  mocno naciągane.

Trzy, FIFA jest organizacją  międzynarodową, w sporcie w którym USA odgrywa rolę marginalną. Hegemon nie ma tam niczego do szukania, korupcja czy nie korupcja. W szczególności ekstradycja obywateli  nie-amerykańskich  do USA na podstawie oskarżeń korupcyjnych przez wuja Sama byłaby skandalem.  Głównym błędem FIFA okazać się jeszcze może  nie tyle korupcja  co  nieopatrzne ulokowanie swojego biura w Ameryce.  Wreszcie cztery, amerykański hegemon zabierający się ostentacyjnie do czyszczenia FIFA z korupcji – $151M zainkasowanych podobno na przestrzeni 24 lat – jest już całkowitym śmiechem na sali. Toż to zaledwie $6M rocznie, błąd zaokrąglenia w porównaniu do wynoszącej setki miliardów dolarów korupcji w bankach zachodnich, nielegalnie manipulujących wszystko, od złota po LIBOR i po FOREX. Czemu Obama zamiast FIFA  nie  bada Goldmana albo Morgana? Albo czemu nie sprawdzi choćby organizacji przez swojego polskiego wasala  ośrodka wczasów ekstremalnych w Szymanach i losów łapówki $15 milionów którą sam wypłacił gospodarzom z tej okazji? Było to aby opodatkowane?

fifa-usaOdpowiedź jest prosta jak drut. Nie o przegnanie Blattera tutaj chodzi lecz Putina. Hegemon robiąc z igły widły rozkręca rozróbę mającą na celu rewizję przyznanych wcześniej organizacji dwóch najbliższych mundiali, w 2018 Rosji i w 2022 Katarowi.  Zagrożeni extradycją do USA działacze FIFA puścić łatwo mogą farbę  o paru milionach zachęty materialnej dla FIFA z każdego przyznanego turnieju bez wyjątku.  Powolny hegemonowi wasal zastępujący Blattera zarządzi unieważnienie wyborów i ponowne głosowanie.

W ponownym głosowaniu nieskalany dłużej korupcją nowy wybór  FIFA na pewno nie padnie ponownie na Rosję.  O to się już  Barack z nowym zaciągiem swoich wasali w FIFA zatroszczy. Jego wasal brytyjski już zresztą usłużnie zgłosił  gotowość do przejęcia organizacji mundialu odebranego Rosji. Byłaby to słodka zemsta Obamy na odchodnym za upokorzenia jakich doznał ze strony Putina, takie jak przygarnięcie Snowdena i ujawnienie olbrzymiej skali inwigilacji obywateli USA przez NSA,  totalnej kontroli internetu,  czy zapobieżenie jeszcze jednej amerykańskiej agresji na Bliskim Wschodzie.

Jedno jest jasne. W roku 2018  będziemy mieli miłościwy spokój od katastrofy zwanej dwiema kadencjami pierwszego czarnoskórego prezydenta USA. Drugi nie pojawi się prawdopodobnie prędzej niż za kolejne 200 lat.  Mundial 2018 natomiast gdzieś się odbędzie  a  neokońska klika NWO w Waszyngtonie w swoich intrygach wykorzysta nawet to aby podkopać Rosję i Putina.  To ostatnia przeszkoda na ich drodze ku New World Order i jedyna realna  siła  zdolna przeciwstawić się  hegemonowi.  Liczy na to że odebranie organizacji mundialu Rosji podkopie zaufanie do jej prezydenta który akurat na kilka miesięcy przed Mundialem 2018 ma rozpisane wybory prezydenckie. Podobnie jak instygowany przez USA bojkot olimpiady w Soczi amerykańska intryga w FIFA stanowi próbę zdyskredytowania Putina i osłabienia jego szans na ponowny wybór.

Czy prowokacja się powiedzie?  Zobaczymy.   Amerykańscy mąciciele wojenni  nie ustają w wysiłkach sprowokowania Rosji do szerszego konfliktu  ale  igrają przy tym z ogniem.  Waszyngton może forsować swoje kukły gdzie chce,  łącznie z Ukrainą,  ale Putin to nie Blatter a Rosja nie FIFA.

 

.

85 Replies to “USA czyści FIFA z korupcji”

 1. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, w odpowiedzi na wmieszanie się USA do spraw piłkarskiej federacji FIFA, zadeklarował gotowość pomocy amerykańskim agencjom wywiadowczym w odnalezieniu brakującego filmu z lotu astronautów na Księżyc.

  Informacja została podana przez urzędowego przedstawiciela Komitetu, Władimira Markina – donosi gazeta „Izwiestia”.

  „Można dopomóc w międzynarodowym dochodzeniu, gdzie zaginął film zrobiony przez astronautów na Księżycu – albo gdzie ukryte zostało 400 kg księżycowego gruntu, którego nigdy więcej nie pokazano. Nie, nie twierdzimy, że astronauci nigdzie nie polecieli, a tylko nakręcono o nich film. Ale wszystkie te naukowe lub, być może, kulturowe artefakty są dziedzictwem ludzkości, a ich zniknięcie bez śladu to nasza wspólna strata. Dochodzenie pokaże, co się z nimi stało. „- powiedział Markin.

  Wcześniej NASA ogłosiła zaginięcie oryginalnego filmu, który pokazuje lądowanie astronauty Neila Armstronga na Księżycu.

  Oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego wezwał również prokuratorów USA do zbadania okoliczności wyboru tego kraju na lokalizację Mistrzostw Świata 1994.
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/17/komitet-sledczy-federacji-rosyjskiej-chce-pomoc-usa-w-odnalezieniu-filmu-o-locie-na-ksiezyc/

 2. Szukam na stronie słowa, które powinno być sednem tematu. Znalazłem go tylko w dwóch mało znaczących miejscach. Świadczy to o tym, że propaganda zrobiła swoje i dyskutanci zapominają gdzie jest prawdziwa władza. Jeśli chodzi o kasę to szukamy jej w bankach. Tam jednak tylko jedna nacja ma decydujący głos. Wszystkie wojny są sponsorowane przez banki w interesie tej nacji. Jakoś wszyscy o tym zapominają. Słowo poszukiwane to „izrael”.

 3. Na miejscu Putina i Rosjan nie przejmowałbym się utratą mistrzostw w 2018 r., nie ma czego żałować. Szczerze współczułem Rosjanom, którzy licząc na sympatię świata wydali 50 mld $ na Olimpiadę w Soczi 2014, a spotkali się z: 1) bojkotem przez przywódców świata, na skutek wprowadzenia ustawy o zakazie promocji homoseksualizmu wśród rosyjskich uczniów 2) kpinami z drobnych incydentów takich jak: nieświecące jedno koło olimpijskie na ceremonii otwarcia, rozwalone drzwi do zatrzaśniętej toalety i dwie miski klozetowe obok siebie w łazience. Jednym słowem kupa śmiechu, a tak naprawdę to Olimpiada była perfekcyjna, przy czym niesamowita ceremonia otwarcia przebiła swym pięknem ceremonię chińską w 2008 r, co wydawało się nie do wykonania.

 4. […] Według doniesień ukraińskich mediów trwają zakulisowe rozmowy rządu z władzami USA – premier Arsenij Jaceniuk ma gorączkowo lobbować na rzecz wykupienia resztek pozostającego w rękach państwa postsowieckiego kompleksu przemysłowego przez firmy amerykańskie. […]
  https://forsal.pl/artykuly/876172,ukraina-sie-wyprzedaje-polska-moze-wlaczyc-sie-do-gry.html

  Może to jest jakieś wyjaśnienie (częściowe) awantury na Ukrainie? Te „resztki” to grube miliardy…

  1. Kiedy w Kijowie zaczęła się ruchawka, którą w Polsce nazywa się „Majdanem” ukraińscy nacjonaliści mieli swój program zakładający obok ustanowienia ukraińskiego jedynym językiem na Ukrainie szereg pomysłów dotyczących m.in. praw własności do ukraińskiej ziemi. „Banderowcy” wymarzyli sobie, że ziemię na Ukrainie będą mogli jedynie posiadać etniczni Ukraińcy, lub ci którzy będą się za takich uważać, a co miało wymagać oficjalnego potwierdzenia na „aryjskość” lub jak kto woli „żydowskość”. Jak pokazuje rozwój wypadków, głupcy ci zostali użyci do prowadzenia wojny ze swoimi rosyjskimi sąsiadami, lub z tym Ukraińcami, którzy jeszcze nie pokochali Bandery i Szuchewycza. Wszystko na to wskazuje, że historia się powtarza, i wkrótce będzie Ukrainą rządzić nowa rasa panów, tym razem zza Oceanu, a sami Ukraińcy będą co najwyżej pełnić rolę strażników w obozach koncentracyjnych pilnujący swoich słowiańskich pobratymców. Ukraina i szerzej Europa Wschodnia z Syberią to zbyt cenne kąski, żeby jacyś „nadludzie” nie chcieli ich „zagospodarować”. Polska dzięki naszej elicie jest jednym z najbardziej zaangażowanych krajów w procesie niszczenia Słowian, czyli w istocie samych siebie.

   1. Polska dzięki naszej elicie jest jednym z najbardziej zaangażowanych krajów w procesie niszczenia Słowian, czyli w istocie samych siebie.

    W tym procesie jesteśmy jednak lata świetlne za Rosją.

    Polska o dziwo próbowała swojej słowiańskości bronić przystępując do heksagonale. Po zdemolowaniu przez Niemców i US Jugosławii nie było już o czym marzyć.
    Jeśli Rosja nie zmieni swojej polityki o 180 stopni w stosunku do Europy środkowej to już jest po niej. A nie zmieni.

  1. Co tu dużo mówić… Banda przekupionych, zwasalizowanych durniów głosuje w PE nad dyktatem amerykańskim do którego europejska publika której to dotyczy nie ma nawet wglądu…
   Tak nisko upadła Europa… Obawiam się że szkoda na to czasu, tym bardziej że zaraz obudzi się chór rabów co to zagrożenie dla Europy widzą głównie w Rosji a dymanie ich przez Amerykę poczytują za honor…. W całym TTIP chodzi o jedno – scementowanie klina wbitego między Europę a Rosję przez co hegemonowi łatwiej będzie manipulować i dominować obie strony.

  1. Dziękuję. Wydarzenia wokół złota monitorujemy uważnie w TwoNuggets Newsletter dla inwestorów. Alex Jones nie jest jednak najbardziej wiarygodnym linkiem źródłowym a ten akurat wydaje się właśnie tam zaczynać i kończyć…

 5. Amerykański hegemon rozgniata resztki polskiego przemysły zbrojeniowego:

  https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=16539
  MON Tomasza Siemoniaka podejmuje kolejne decyzje uzależniające polską obronność od USA i niszczące polski przemysł zbrojeniowy. Według gen. Krzysztofa Bondaryka, kolejną ofiarą będzie narodowa kryptografia. (…)Jeżeli informacje o zakupie w USA gotowego systemu BMS z półki okażą się prawdą, będzie to oznaczało znaczący cios wymierzony w serce rachitycznego, ale jeszcze istniejącego polskiego przemysłu elektronicznego. Nie jest żadną tajemnicą, że wojskowi biurokraci niechętnie odnoszą się do polskiej narodowej kryptologii, a przecież utajnione przesyłanie informacji przez własne systemy szyfrujące jest kluczem bezpieczeństwa każdego systemu teleinformatycznego, w tym systemu BMS (Battle Management system). Grono przeciwników używania polskich rozwiązań kryptograficznych w resorcie obrony narodowej stale rośnie.

  Oczywiście takich wiadomości jest zatrzęsienie:

  – tajne więzienia CIA
  – polski udział w anihilacji Iraku
  – Marcinkiewicz pracujący w Goldman Sachs
  – offset za F16
  – przepłacanie za JASSM (300%)
  – pozycja lokalnej amerykańskiej szczekaczki, ratlerka do szarpania Rosji za nogawkę
  – znoszenie amerykańskiej agresji i arogancji, np. gdy szef FBI oskarża Polskę o holokaust. nota bene zaraz po tych oskarżeniach Polska „wybiera” Patrioty.

  itd.

  Polska to jeden z najbardziej zwasalizowanych przez USA krajów. Amerykańska propaganda niszczy nawet pamięć historyczną Polaków nakazując wielbić morderców UPA, bo banderowców od 60 lat kontroluje CIA:

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/adam-smiech-zachodnie-sluzby-specjalne-i-ukrainska-emigracja-nacjonalistyczna/

  1. @franek
   W kraju, w którym polityków podsłuchują kelnerzy i stosowanie procedur przy przewozie VIP to abstrakcja, mówienie o narodowej kryptografii… 🙂

   Zresztą – jak już dawno historia i branża ustaliły, jeżeli kryptosystem polega w zapewnieniu bezpieczeństwa na tajności algorytmu, a nie klucza, to jest to zwykle bardzo marny kryptosystem.

   Ponadto, redakcja którą cytujesz, jest znana z wybiórczo i chorobliwie antyamerykańskich poglądów: (patriot be, MEADS – analogicznie, w większości amerykański – cacy).

   Na koniec : https://niebezpiecznik.pl/post/list-rzadowego-administratora-do-niebezpiecznika/

 6. Gdzie elektornicznie najtaniej kupić chińskiego juana? Skoro jest peg USD-CNY to w momencie uwolnienia CNY, jego kurs wyskoczy tak jak CHF. Na cinkciarzu spread jest wysoki (ponad 3%).

  ———-
  MODERACJA: proszę uprzejmie trzymać się tematu. Nie będziemy robić tutaj giełdy otwartych porad inwestycyjnych. EOT.

 7. Korupcja FIFA to raczej problem naiwnych kiboli ….. bo jak można oglądać piłkę nożną w którą reklamodawcy pompują taką kasę że chłopakom z boiska korupcja w FIFA nie przeszkadza…….

  ale spójrzmy na „boisko” o nazwie PL….
  1.) Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości czeka na początkujących w biznesie https://biznes.trojmiasto.pl/Gdynski-Inkubator-Przedsiebiorczosci-czeka-na-poczatkujacych-w-biznesie-n91015.html
  2.)Nowa dyrektor Polskiej Agencji Kosmicznej wcześniej pracowała w salonie samochodowym https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-dyrektor-Polskiej-Agencji-Kosmicznej-wczesniej-pracowala-w-salonie-samochodowym-n91321.html?expand=10612290&hl=10612290#op10612290
  …….
  wniosek: socjaliści plują ludziom w twarz i mówią że to deszcz

 8. Cyniku a z trochę innej beczki.
  Co sądzisz o nadchodzących manewrach w USA (Jade Hame 15)?

  Kilka ciekawostek:
  – mają trwać od 15 lipca – do 15 września
  – udział blisko 400 tys. żołnierzy i policjantów
  – działania mają się odbywać w godzinach 1-4 rano
  – armia będzie miała, po raz pierwszy w 200 letniej historii USA, prawo działania na terenach cywilnych
  – Texas/Utah w roli Hostile
  – …

  Szykuje się coś większego?
  Może to mieć jakiś wpływ na to co się będzię działo w PL?

  1. Organizując majdany gdzie indziej hegemon najwyraźniej przewiduje także majdany u siebie i się odpowiednio zabezpiecza… 🙂

   W szerszym kontekście – myślę że reset globalny do którego się zbliżamy z definicji nie może być transformacją pokojową. Nie wiem czy dojdzie do wojny ale histyoryczna konfrontacja, być może w rodzaju rewolucji 1968 jest w kartach. Tylko ludzie doprowadzeni poza pewną granicę tolerancji i wychodzący na ulice mogą  wyegzekwować  prawdziwą zmianę. Zachodnie elity u władzy słyszą głośnie tikanie zegara…

  2. @Sloik

   Manewry w USA lipiec-wrzesien. Do poczatku sierpnia Komisja Europejska dala termin 9 krajom EU na dostosowanie prawa o upadlosci bankow. Czyli sierpien-wrzesien bedzieskoordynowana akcja: pad gieldy w USA plusstan wojenny, Grexit, rajd nadepozyty w EU plus jakasprowokacja policyjna/Gladio w stylu Charlie Hebdo uzasadniajaca wakacje bankowe pod pretekstem odcinania terrorystow od finansowania. Moze ta sama prowokacja zostaniewykorzystana w USA.

   1. sloik podał błędną nazwę operacja w USA będzie nazywać się Jade Helm 15.

    1. Wg. wikipedii to są teorie spiskowe. Nie wykluczam tego, nie jestem fanem Alexa Jonesa. Z drugiej strony ta Wikipedia dość często zakłada hasła polemiczne – co jest absurdem zważywszy na definicję encyklopedii i deklarowane intencje założycieli. W tym wypadku nie ma hasła na temat „Jade Helm 15”, jest tylko „Jade Helm 15 conspiracy theories”. Wikipedia wyręcza po prostu rzecznika prasowego Białego Domu i US Army.

  3. Tak samo Summer Pulse 2004 okazało się inwazją na Chiny 😉

   @Takie Jeden Łoś

   Zrobiłem screena – poczekamy Grudnia 😉
   W Styczniu inwazja zombi.

 9. Do grona oskarżonych dołączył również wiceprezydent FIFA (prawa ręka Blattera), który przyjął 10 mln dolców łapówki – i są na to dowody w postaci wyciągów z kont i jego aktywności. Zapowiedział on już, że będzie współpracował z FBI (sypał kumpli). Idzie grubo…

 10. Nie znam (jak pewnie wszyscy:) kulis, ale wątpię by USA zażądały wprost śledztwa w tej sprawie.
  Wystarczy, że korupcja jest na terenie Szwajcarii ścigana tak jak gdzie indziej w Europie, a Amerykanie tylko dostarczyli dowody.
  W takiej sytuacji prokuratura Szwajcarii nie mogła stać z boku i ignorować te dowody. To nie Polska.

  Owszem, sprawa jest polityczna, bo pewnie takich dowodów na korupcję w wielu krajach Świata Amerykanie mają „na pęczki”, z racji podsłuchów, ale nie uruchamiają żadnych procedur, bo po co. Robią to tylko wtedy, gdy jest to dla nich wygodne i w ich interesie.
  To jest oczywiście czysta hipokryzja, ale wykorzystują fakt, że żaden normalny kraj nie może akceptować łamania prawa na swoim terytorium. Pewnie dostarczenie przez USA dowodów na taką samą korupcję na terenie Rosji spotkałoby się ze wzgardliwym milczeniem rosyjskiej prokuratury.

  1. Owszem, zgadzam się że zeznania wziętych w imadło amerykańskich funkcjonariuszy FIFA mogą być w pierwszym rzędzie wykorzystane do zainicjowania sledztwa szwajcarskiego. Tym niemniej trudno przyjąć że nagłe zainteresowanie władz USA futbolem motywowane jest głównie troską o wykorzenienie korupcji w FIFA. Gdyby chodziło jeszcze o futbol amerykański to bym był skłonny w to uwierzyć, ale nie tu. Zdradził karty Cameron wychodząc przedwczesnie z ofertą przejęcia organizacji mundialu 2018 od Rosji…

   1. Słownik Cynika:
    USA – hegemon
    Rosja – Baranek Boży złożony na ołtarzu NWO.
    Ukraina – obszar zamieszkały przez seryjnych morderców.
    FIFA – lekko skorumpowana organizacja bez znaczenia.

    P.S.
    Hegemon kolejny raz posunął ruskich bez mydełka.
    Ruska odpowiedź jak zwykle zapewne powali finezją hehe.

    1. To że {fanjkm} się mocno nie zgadza jest dostatecznie jasne i niezbyt odkrywcze. Zaskakuje jednak kolejny raz starannym doborem argumentów i oryginalnym ich uzasadnieniem… 😀

     1. Cytuję siebie))): „Hegemon kolejny raz posunął ruskich bez mydełka”.
      Przecież ja się zgadzam z główną tezą artykułu w 100%.
      Czuję, że od czytania tego szanownego blogu staje się cyniczny hi hi hi.

     2. Hegemon pozwala sobie wysyłać drony i oddziały zabójców nie wiadomo gdzie, nie wiadomo na kogo. Bez sądu, zupełnie tajnie. Przecież nie wiemy kogo oni tam odstrzeliwują np. w Pakistanie. Nawet obywatele USA nie wiedzą kogo na śmierć skazały amerykańskie służby. Sytuacja w której USA dokonują aresztowań i zabójstw na całym świecie jest dość niepokojąca. Zważywszy na fakt, że:

      ISIS zbudowały USA
      CIA kręci lody na narkobiznesie

      a więc odstrzelisz terrorystę albo barona narkotykowego będącego na liście płac USA i jakiś dron cię zabije.

      PS. nie kpiłbyś, gdybyś widział np. jak twoi pupile zakładają garotę dziewczynie w Syrii albo jak zabijają ciężarną w Donbasie. Nie byłoby tego gdyby twój parszywy hegemon nie postanowił obalić Asada i Janukowycza. Za dużo podobnych materiałów video widziałem, by spokojnie tolerować komentarze ludzi takich jak ty. DOBRZE znam kontekst tych materiałów.

    2. Przypominam, ze skladanie Rosji na oltarzu to bylo jedno z ostatnich posuniec juz dwoch imperiow, w tym jednego „tysiacletniego”, tuz przed ich upadkiem. Czyzby Eskimosom z NWO woda sodowa az tak bardzo uderzyla do glowy?

     1. W międzyczasie, Imperium „scalone na wieki przez Wielką Rosję” spektakularnie wyciągneło kopyta do tego stopnia, że największa sierota po nim nie wróciła do HDI z czasów Breżniewa, o reszcie nie wspominamy.

      ZSRR zreszta przed II WŚ szybko nadrabiał dysants do III Rzeszy i reszty „I i II ligii” – dziś dystans technologiczny, gospodarczy, społeczny między Rosją a Niemcami jest wielokrotnie większy i III Rzesza w eliminacji konkurentów (imperiów Francuskiego i Brytyjskiego oraz ZSRR) ostatecznie osiągneła SUKCES, aczkolwiek kosztem większym od oryginalnie planowanego.

      Rosja – gdyby poszła „chińską drogą” w latach ’90 byłaby obecnie liczącym się zawodnikiem. Poszła drogą w sumie niewiele lepszą od Polskiej, tylko spadała z wyższego konia, w dodatku ogiera z jądrami.

      W gruncie rzeczy w wyimaginowanej konfrontacji z USA Rosja szuka potwierdzenia własnej wartości w świecie, w którym za dekadę czy dwie – będzie pod względem znaczenia i organizacji Państwa za Brazylią, szczególnie gdy ta dorobi się broni jądrowej.

     2. Rosja – gdyby poszła „chińską drogą” w latach ’90 byłaby obecnie liczącym się zawodnikiem.

      Antey nie doceniasz stopnia zdemoralizowania tej nacji. Tam nie ma kim robić. Rusek czy w latach 90 czy teraz jest wstanie pójść jedynie w 3 miejsca do monopolowego, do burdelu lub na wojnę.

     3. Jak juz mowimy o demoralizacji, to chcialem przypomniec, ze oni o swoich na Ukrainie sie upomnieli, jak Eskimosi z Nudelmanowa i Waltzmanem na czele probowali ich potraktowac jak bydlo. A Polska swoich olewa do tej pory.

     4. Rosja nie obrała chińskiej drogi, bo

      1) W Rosji istniała rozbudowana V kolumna żydowska, natomiast w Chinach budowanie takie kolumny napotyka na obiektywne trudności. Ta V-ta kolumna napotkała w XXI wieku na niewielki opór. np. żydowski mafiozo Chodorkowski stracił aktywa rosyjskie. Histeria z jaką broniono tego mafioza na Zachodzie pokazuje, że Rosja była dla Zachodu czymś w rodzaju Indii dla Anglików. tzn. wielkim krajem zarządzanym przez lokalnych kacyków. Tak samo broniono kacyka Bierezowskiego , z żydowskiego mafioza Niemcowa robiono wybitnego opozycjonistę. itd.

      2) w latach 80 ZSRR był potęgą gospodarczą (technologicznie wyprzedzał Chiny o 30-50 lat, miał więcej zasobów), i gdyby poszedł drogą chińską, Zachód miałby poważny problem. Dlatego kraje rozpadającego się ZSRR oraz bloku wschodniego przyciśnięto maksymalnie (penetracja wywiadu, wojna gosp. itd), a Chinom pofolgowano. Wszak był czas, że to Chiny kupowały w Polsce statki i samochody osobowe – bo same nie potrafiły ich budować. Tak to już jest w Game of Thrones, że najsilniejsze ciosy zadaje się na samej górze. Teraz nadchodzi czas odbierania ciosów przez Chińczyków.

      Warto zapoznać się z kulisami rozpadu ZSRR:
      https://jeznach.neon24.pl/post/25897,tajemnica-andropowa-cz-i

      a wcześniej z kulisami jego powstania:
      https://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

      Wychodzi na to, że Wall Stret kochało bolszewików gdy mordowali Rosjan, ale gdy Rosjanie zaczeli przejmować w ZSRR wpływy, to aktorzyna Reagan nazwał ZSRR „imperium zła”.

      pouczająca jest lektura wątku „Kim naprawdę był Aleksander Litwinienko”
      https://prawda2.info/viewtopic.php?t=12515

      Wszystko co w Rosji najgorsze i najbardziej destrukcyjne było popierane z Zachodu. Niestety skala propagandy jest tak wielka, że największe jelcynowskie szumowiny, mafiozi żydowscy, zdrajcy, złodzieje itp. uważani są przez Polaków za wybitnych demokratów i opozycjonistów. Większość tych demokratów pracuje dla amerykańskich think-tanków i nie kryje się z tym.

    3. Przynajmniej ten słownik ma jakiś związek z rzeczywistością. Czego nie można powiedzieć o lejącej się u nas propagandzie oraz o większości Twoich wypowiedzi związanych z Rosją. Zauważmy, że w Polsce amerykańskie agresje sprowadzajace kraje do epoki kamienia łupanego (jak w Iraku) nazywa się „misjami pokojowymi”, natomiast rosyjską samoobronę Donbasu przed proamerykańskim rządem neobnaderowców – „rosyjską agresją”. Jest to bezczelne zakrzyczenie w duchu Goebelsa.

     Pamiętam moment gdy pierwszy raz trafiłem na Twój komentarz o Rosjanach. Pisałeś, że w rosyjskim IT nie pracują Rosjanie tylko Żydzi, bo Rosjanie są za tępi. Wtedy machnąłem ręką i zignorowąłem, bo gdybym polemizował z każdą głupotą w Internecie…no bo jeśli czytałem życiorysy konstruktorów lotniczych w czsach radziekich, to jakoś nie zauważałem ułomności Rosjan na polu inżynierii. No cóż. Widocznie ułomni być muszą. Taka dyrektywa.

     Proponowałeś również rozwiązanie pokojowe na Ukrainie w postaci czystki etnicznej na Rosjanach. Dla sprawiedliwości dodam, że niezwykle humanitarnej, bo polegającej na wysiedleniu (a w ukraińskiej TV proponowano niedawno po prostu zabić ok. 1,5miliona ludzi). O odszkodowaniach dla wysiedloncyh nie wspominałeś, ale za to zaproponowałeś odszkodowania dla Ukrainy. Nie wiem z jakiego tytułu. Za zużytą aminicję do mordowania rosyjskich cywili w Doniecku?

     Bonus: Słownik fanjkm

     USA – policjant światowy. Dobry policjant. Karci bandyckie narody, narody grzeczne nagradza. 1000 zagranicznych baz wojskowych, 600mld$ na armię, 10 lotniskowców – obywatel amerykański płaci na to w imię pokoju, a narodom niższym pozwala używać swojego dolara. Nie miesza się w cudze interesy. Nigdy. Chyba, że zagrożone są prawa człowieka. Dlatego warto udostępniać mu swoje łącza, centrale telefoniczne itp. Dobry policjant musi być dobrze poinformowany. USA są też dobrym sędzią. Dobrym jak sędzia Dred, bo wykonuje tysiące wyroków na miejscu, np. za pomocą dronów. W Pakistanie na przykład.

     FIFA – gigantyczna mafia przy której banksterzy to harcerzyki. Obiekt uzasadnionych trosk Ameryki.

     Rosja – kraj zamieszkany przez tępych podludzi, czyni zło.

     Ukraina – umiłowani bracia. pacyfiści, artyści i wynalazcy. 1000 letnia kultura. Obiekt zawiści zapijaczonych kacapów.

     1. słownik fanjkm
      USA- Światowy policjant – jak każdy policjant nadużywa władzy. Uzbrojony po zęby. Skrajnie niebezpieczny. Przeciwstawianie się mu (cynik określa to jako zachowanie neutralności) jest koncepcją śmieszną. Wystarczy popatrzeć co US wyprawia w obcmokiwanej tu na wszystkie sposoby Szwajcarii. Biznes, banki a teraz wydaje się, że i polityka będzie pod ich butem. O bucie US na twarzy niemieckiej polityki nawet szkoda pisać tego 1 zdania.
      FIFA – gigantyczna mafia, obecnie narzędzie US do kopnięcia w dupsko ruskich.
      Rosja – kraj zamieszkany przez tępych ludzi, imperium zła.
      Ukraina – kraj zamieszkany przez tępych ludzi, których wkrótce będziemy mieć na karku.
      To tyle.

     2. Ale do czego prowadzą takie egzaltowane, nienawistne słowniczki? Do przeświadczenia, że ich autor należy do jakiejś rasy panów, w dodatku jedynych moralnych i sprawiedliwych? Proponowałbym jednak skupić się na faktach, zwłaszcza osobom, które w swoim zapale zaczynają spekulować, że w rosyjskim IT nie pracują Rosjanie, gdyż są na to za tępi :). Najgorsza prawda jest lepsza od słodkiego kłamstwa. Nawiasem…nie uważam branży IT za rocket science. Znaczna część pracy w tej branży to popierdułki. Jest to branża najbardziej otwarta na samouków.

     3. Jedyne co Ci mogę powiedzieć to jedź pomieszkać do Rosji. Wróć i wtedy pogadamy.

      ———-
      MODERACJA: Jeśli jedyne co pozostało są odniesienia osobiste (regulamin) to strona najwyraźniej wyczerpała argumenty. Moderator zamyka ten wątek – EOT.

 11. Acha, i jeszcze jeden kwiatek:
  „(…) A bo to demokratyczne rządy są wolne od korupcji przy której korupcja w FIFA blednie? Wykazała to najlepiej afera taśmowa. (…)”

  Jaka tam znowu korupcja? Przecież były to luźne gadki przy śledziku, jakieś głupoty i nic więcej! Niby kto tam kogo korumpował?

  Co innego Elwarr, ale to nie „afera taśmowa”, chociaż też z taśmami w tle. Tutaj też nie ma co się cieszyć bo PSL jest niewywracalny i swoje minimalne 5% ma niewyjęte, Elwarr czy nie Elwarr.

 12. „(…) To ostatnia przeszkoda na ich drodze ku New World Order i jedyna realna siła zdolna przeciwstawić się hegemonowi. (…)”

  Wypada się niezgodzić. A co z ChRL i jej ogromną flotyllą ubotów, rakiet balistycznych z bronią termojądrową, milionami piechoty i ogromną gospodarką, etc?

  1. Na czas obecny tylko Rosja jest w stanie zadać autentyczny ból kontynentalnym USA. W pewnej perspektywie będą to też Chiny ale nie obecnie. To jest IMO własnie element układanki – słabnący hegemon konsoliduje przyszłe strefy wpływu usuwając główne zagrożenie dla siebie poprzez wbijanie klina miedzy Europę a Rosję.

 13. Ach, amerykanie znowu stonkę rzucili … 😉
  Zakładając w ogóle, że zmiana będzie miała miejsce – Rosja dzięki temu oszczędzi pieniądze które wydałaby wzorem Polski, Ukrainy czy własnym (Soczi) na bezsensowną imprezę. Oszczędzą na maśle, więc będą mogli kupić wiecej Armat.
  FIFA to PZPN, tylko na większą skalę – i to że bezkarni wreszcie wpadli (i tak kosmetycznie) nikomu nie zaszkodzi.
  No, chyba że Najmądrzejsza Mateczka Rosja w obronie niepotrzebnej imprezy pójdzie na wojnę – jak widać, jest na to dość durna i ambitna.

 14. Cyniku, nie sadzisz ze Duda tez bedzie pro amerykanski? USA instaluja posluszne sobie rzady w Polsce, tuz przy granicy z Rosja… Mysle, ze w Polsce doszlo do zmiany ukladu sil z opcji niemieckiej na amerykansko-zydowska. Pytanie gdzie w tym wszystkim odnajdzie sie Kukiz, ktory wkrotce zostanie „zagospodarowany” lub skonczy jak Lepper a w najlepszym wypadku jak Giertych.

  1. Całkiem możliwe. Kaczynski wszedł do łózka z banderowcami kompromitując się okrzykiem „Sława Ukraini, gerojam sława” na Majdanie. Żaden myślący Polak nie powinien mu tego zapomnieć. Jedyna nadzieja że Duda wykaże się pewną niezależnością i że nie będzie kukłą Kaczynskiego. Ale jest to raczej słaba nadzieja. 

   1. @cynik9
    Ja przypomnę, że innemu Kaczyńskiemu zarówno jego beton jak i reszta wybaczyły podpisanie Traktatu Lizbońskiego.
    Wybaczyły B. Komorowskiemu nazwanie Katynia „największą zbrodnią wojny” pomijając samą wojnę, Getto i Powstanie Warszawskie, Wołyń (w samej tylko Polsce).
    Kwaśniewskiemu wybaczono „goleń prawą”.
    Wałęsie wybaczono wszystko.
    W sumie tylko Jaruzelski – z prezydentów – budził jakieś długotrwałe emocje.

    1. Każdy może sobie wybaczyć co mu się żywnie podoba więc lepiej może pisać we własnym imieniu… Ja tam nikomu nie wybaczałem ani nie zamierzam i nie sądzę abym był w mniejszosci.. ;-). To że w mediach temat wygasili nie oznacza zapomnienia. Naród który zapomina skazany jest na zapomnienie.

 15. czy zapobieżenie jeszcze jednej amerykańskiej agresji na Bliskim Wschodzie.- a o co w tym chodzi?

   1. Uściślę.

    Zachód wysłał do Libii międzynarodówkę islamistów by obalili tamtejszy rząd. Islamistów propaganda NATO nazwała „opozycją demokratyczną”. Tym „demokratom” coś nie szło, więc Zachód bardzo mocno zbombardował Libię, dopiero to pomogło. W krótkim czasie Libia z najbogatszego kraju Afryki stała się jednym z najbiedniejsyzch. W Syrii jest to samo. Problem w tym, że Rosja nie zgodziła się na bombardowanie Syrii, a zrobiła to w miarę dyplomatycznie.

    Czyli agresja USA na Syrię ma miejsce, ale za pomocą „zielonych ludzików”. Róznica w stosunku do rosyjskich zielonych ludzików jest taka, że ruskie ludziki bronią ludność cywilną przed banderowską rzezią, natomiast ludziki Obamy dokonują rzezi. 200tys Syryjczyków już zamordowali, straty materialne 80mld$. USA ciągle dosyła broń dla ISIS pod różnymi pretekstami:

    – do Syrii na bezczela jako broń dla „umiarkowanej opozycji”
    – do Iraku jako broń dla armii irackiej. Armia iracka tworzy magazyny z tą bronią, a następnie poddaje bez walki oddziałom ISIS (tak ją amerykanie wyszkolili i tam jej radzą amerykańscy doradcy). Dzięki temu ISIS ma bojowe Humvee, rakiety TOW, Stingery itd.

    Ponadto lotnictwo USA nieudolnie bombarduje ISIS, a często „myli” się i bombarduje Kurdów. Z kolei Izrael leczy w swoich szpitalach rannych bojowników ISIS. Przeciw ISIS walczy antyizraelski Hezbollah.

 16. I co, i to tyle? Zarżnąć FIFĘ, aby zaszkodzić Rosji odbierając jej Mundial? Takie kopanie się po kostkach?

  Obama ostatnim czarnym prezydentem na 200 lat? A czy cynik widział zatrważające dane demograficzne USA np. tu: https://www.trystero.pl/archives/11265 ?

  1. Kopanie po kostach owszem, wygląda to trochę na osobistą vendettę. Nie widać żadnej innej motywacji… Trudno przypuścić aby USA zaczęły szeroko ekspatriować zagranicznych aferzystów po to aby ich bezinteresownie sądzić u siebie…

 17. Amerykańscy „mąciciele wojenni” wykryli korupcje w FIFA w celu sprowokowania Rosji, ROTFL.

  Poproszę o więcej wykładni w stylu „słoń a sprawa rosyjska”. Może jakaś aktualizacja rewelacji rosyjskich mediów, powtarzanych tu bezkrytycznie przez Cynika, o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga przez ukraiński samolot rakietą o głowicy o masie 1,5 kg?

  1. o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga —- ależ wszystko jest jasne, Obama powiedział przecież że Boeinga strąciła Rosja i że ma na to niezbite dowody których jednak szuka od blisko roku… 😀 Nikt tylko nie wie czemu majac taki skarb propagandowy go nie wykorzysta…

  2. Jesli nie dostrzegasz drugiego dna w każdej takiej akcji jestes ubogim człowiekiem. To oczywiste że chodzi o to aby aktywizować lud Rosji przeciw Putionwi i jego ekipie. Przecież korupcja w FIFA to nie jest jakas nowość, niespodzianka 🙂

  3. Widać wychowanie autora na ruskiej propagandzie z czasów PRyLu – tylko tam byli „podżegacze wojenni” i „pachołkowie imperializmu” 😀 Ale ogólnie styl artykułu zupełnie jak wyjęty z Trybuny Ludu – mało finezyjny i boleśnie przewidywalny. Ciężko się to czyta i jeszcze ciężej brać to serio.

  4. Oświeciłeś nas. Wszak USA wiedzione bezprecedensowym altruizmem walczy z korupcją i złem tego świata. Misja pokojowa w Iraku była świetnym tego przykładem. Kto by wydał 500mld$ na jedną wojnę po to by zaprowadzić demokrację u obcych ludzi? No kto? Tylko Ameryka! A że nie wyszło – cóż…z pewnoscią irackie brudasy okazały się impregnowane na demokrację. Ameryka chciała przecież dobrze, zupełnie jak w Syrii. Kto by się spodziewał, że broń dostarczana „umiarkowanym bojownikom” trafi do „bojowników radykalncyh”?

   Korupcja w FIFA to kolejny powód do wzruszeń. Wyobrażam sobie takiego Kapitana Amerykę rozglądającego się po świecie i zastanawiającego gdzie występuje niegodziwość, nieuczciwość. No i znaleźli FIFę. Ha ha. [możesz już uronić łzę ze wzruszenia].

   1. O, i retoryka „a u was murzynów biją” też wiecznie żywa :OD
    W jaki sposób bandyckei zachowania USA czynią niebandyckimi bandyckie zachowania Rosji – pozostaje słodką tajemnicą 😀

    1. „a u was murzynów biją” – ulubione zdanie każdego proamerykańskiego hipokryty, który przyzwyczaił się, że USA krytykują i recenzują, ale nie wolno krytykować USA. Sęk w tym, że Irak to nie „bicie murzyna”.

     1. kilkaset tysięcy ofiar śmietrtelnych spowodowanych zniszczeniem przez USA stacji uzdatniania wody w 1991 a następnie wprowadzenia sankcji wszystko, nawet na żywność i leki. https://www.youtube.com/watch?v=FbIX1CP9qr4

     2. napaść w 2003 i dalsza okupacja, która charakteryzowała się:
     – brakiem regularnej policji przez pierwsze pół roku okupacji (świadoma anarchizacja)
     – nasyłaniem na kraj szwadronów śmierci Negroponte, szczuciem szyitów na sunitów
     wg. czasospisma Lancet tylko w latach 2003-2007 było 700tys ofiar śmiertelnych
     – całkowitą pogardą wojsk okupacyjnych dla miejscowej ludnosci. Amerykańskie prymitywy (do us army zaciągał się margines społeczny) wierzyły, że Irakijczycy zniszczyli WTC. Widziałem wiele filmików na których Amerykanie (wosjko, a także Black Water) strzela do ludzi dla zabawy. Oficjalne skandale medialne to wierzchołek góry lodowej.
     – użycie pocisków ze zubożonym uranem (skażenie upraw) oraz białego fosforu (zrzucanego na miasta).

     3. Wyjście z Iraku, ale nie do końca. W Iraku działa proamerykańska, proizraelska i wściekle antyarabska ISIS. ISIS niszczy starożytne zabytki, ale warto zaznaczyć, że niszczenie zabytków zaczeli Amerykanie już w 2003.

     Podsumowując: miliony zgonów, cofnięcie kraju do epoki kamienia łupanego, niszczenie zabytków skali światowej. Rosja nie zrobiła nawet 1/100 tego co USA, nawet w Czeczenii gdzie liczba ofiar była ogromna, ale wynikała głównie z brutalności i nieudolności prowadzenia walk przez proamerykańską ekipę Jelcyna. Rosjanie nie stworzyli programu konsekwentnej anihilacji całych cywilizacji. USA tak.

     Ładne mi „murzynów biją”.

     1. PS. i oczywiście te dzieło diabolicznej destrukcji (USA to kraj rządzony przez satanistów) nazywano w Polsce „misją pokojową”. Masy mikrocefali nadal uważają, że USA chcą generalnie dobrze i wiedzione są wewnętrzną potrzebą naprawiania świata. No jak z tym FIFA. Przecież niemożliwe, żeby chodziło o politykę z Rosją. Zapewne Wujek Sam zapragnął walczyć ze zgnilizną tego świata 😀

      Kontakty z uSSa warto zerwać choćby z powody spustoszenia jakie czyni w głowach Polaków. Część z nich wiedziona syndromem sztokholmskim przykleiła się do bandziora w charakterze kochanki. Jest to kochanka niewymagająca, tolerująca liczne zdrady, bicie przez partnera i jego upodobanie do brutalnego seksu. Kochanka klaszcze w dłonie gdy jej „chłopak” pobije jakiegoś frajera. Niestety bidulka nie zdaje sobie sprawy, że on…jej nie kocha i nadejdzie moment gdy zatłucze a ciało wrzuci do beczki. W ramach szczęsliwego NWO. No bo… po co miliony Polaków gdy panuje przeludnienie?

  1. O, banki płacą czasem kary, tak samo jak by je płaciła FIFA, gdyby o to chodziło i na tym się kończyło. Z możliwym wyjątkiem Bernie Madoffa nie przypominam sobie jednak sytuacji w której indywidualny bankier poniósłby odpowiedzialność za korupcję czy był zagrozony ekstradycją (grożono nią bankierom szwajcarskim). Inne przypadki karne ograniczają się z reguły do „rogue traders”, kozłów ofiarnych którzy najczęściej dokonali nieautoryzowanego tradingu. To nie korupcja, co najwyżej jej zasłanianie. Z 5-ciu top hitów google na „corrupt bankers” dwa dotyczą Islandii a dwa dalsze Wietnamu. Chyba nie dlatego że skorumpowanna bankterka jest tylko tam, huh?

   Zupełnie inaczej jest w sprawie FIFA, i można łatwo domyślić się dlaczego – bo własnie nie o ukaranie FIFA karą pienieżną tutaj chodzi (co nie byłoby biznesem USA anyway). Chodzi o stworzenie osobistego zagrożenia dla czołowych osobistości tak aby starą metodą wymóc na nich „plea bargain” – zasadniczo współpracę w kablowaniu na innych w zamian za zmniejszenie kary.

   Jak Pan wyjdzie z jednym chociaż przykładem takiej taktyki koercji i zastraszania zastosowanej w sprawie korupcji konkretnego bankiera amerykanskiego to porozmawiamy dalej.

   1. Chodzi o stworzenie osobistego zagrożenia dla czołowych osobistości tak aby starą metodą wymóc na nich „plea bargain” – zasadniczo współpracę w kablowaniu na innych w zamian za zmniejszenie kary.

    Częstą sytuacją w Afganistanie było donoszenie Amerykanom na osobistych wrogów, np. nielubianego sąsiada. Amerykanie porywali niewinnego człowieka, a ten na torturach zaczynał wyczuwać intencje przesłuchujących i wymyślał szeroko zakrojone spiski wymierzone w bezpieczeństwo USA. W spiski byli wciągani kolejni, i kolejni…Sytuacja w której człowieka obciążają zeznania, a wolne media urządzają nagonkę jest…powiedzmy…trudna :). Żadne Amnesty International nie będzie się sprawą zajmować, a choćby z tego powodu, że jest personalnie związane z amerykańskim rządem. Cytuję:

    Dyrektorem AI w tamtym czasie była Suzanne Nozzel, która również pracowała jako doradca rządu USA ds. relacji z organizacjami pozarządowymi, dla ówczesnej amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton [11].
    (źródło)

    AI to sprytna organizacja, bo uwiarygadnia się krytyką „naszych s-synów”. Dba jednak o to by wektor wypadkowy był kierowany w odpowiednim kierunku. Na niezorientowanych robi to tak wielkie wrażenie obiektywności, że nie pytają nawet o źródła finansowania tych altruistów. Na koniec może zadziałać Hollywood i nakręcić film propagandowy ilustrujący słuszność amerykańskiego rządu. Przykładem jest pospiesznie nakręcony „Pan życia i śmierci” z N.Cage.

    Skutkiem działania totalitarnej propagandy są tabuny ogłupionych zombi, które dziewictwa amerykańskiego rządu bronią na forach i blogach zupełnie za darmo.

 18. FIFA wylozyla dla pilki noznej dziewczyn w FC Altstetten Zürich tylko w tym roku 30 milionow Frankow. Sa to pieniadze od sponsorow za mozliwosc uczestniczenia w Mistrzostwach Swiata.
  To ze kazde Panstwo, a wlasciwie jego sponsorzy od czasu Mistrzow Swiata we Francji kupuja mundiale nie jest zadna tajemnica. Dzieje sie to przez kupno glosa dzialacza oferujac mu inwestycje w futbol na terenie jego kraju. Czy to jest legalne?
  Szwajcar z Kantonu Vallis zarzadzal Federacja po szwajcarsku, idz tam gdzie Ci placa lepiej-FIFA dzieki temu ma budzet wiekszy niz wiele panstw. Dzisiaj staje sie kozlem ofiarnym takiej polityki.
  Dlugoletnie kontrakty reklamowe FIFA ze sponsorami opiewaja na setki miliardow dolarow, kwoty kilku milionow rocznie wiec sa nizsze niz czynsz placony przez FIFA dla miasta Zürich za uzytkowanie siedziby z boiskami na Züriberg ktory wynosi 50 milionow CHF.( obok Zürich Zoo, gdzie min FIFA dolozyla sie do najwiekszej w Europie dzungli pod dachem czy do najwiekszego na swiecie wybiegu dla sloni).

  Amerykanie dostali w twarz na Ukrainie, gdzie wojska separatystow wycofaly sie na miniminalna powierzchnie i co jakis czas strasznie kasaja jak Debalcev ostatnio. Ale w zasadzie nie atakuja co Amerykanow wkurwia najbardziej.

  W Syrii za sprawa rosyjskiej dyplomacji rezim Al Sada pogodzil sie z ISIS i nie zadaja sobie zadnego wiekszego bolu, toleruja sie. Ostatnie manewry rosysko-chinskie pokazaly ze w zasadzie w ciagu jednego dnia sa w stanie wrogow Syrii zlikwidowac.

  Egipt zakupil u Rosji najnowoczesniejsze systemy radarowe i rakietowe dla ktorych cos takiego jak niewidzialny samolot nie istnieje. O rewolucji w Egipcie mozna wiec zapomniec a kazdy samolot ktory tam nadleci zostanie zestrzelony.

  W Teheranie skupermarkety maja nowoczesniejsze kasy niz te w Zürich, iranskie miasta sa w pelni swiatowe.

  Chiny maja Ameryke w dupie i kolo spornych wysp na Morzu Pld Chinskim usypuja swoje wyspy budujac na nich lotniska i bazy wojskowe.

  Nowy swiatowy bank prowadzi rozmowy pomocowe z Grecja.

  Ameryka przechodzi wiec do historii, pytanie czy Ci ludzie sie z tym dobrowolnie pogodza?

  1. Zachód może odebrać Rosji mistrzostwa świata w piłce kopanej na pół roku przed rozpoczęciem tej imprezy, czekając aż Rosjanie wybudują wszystkie stadiony (które są im równie potrzebne, jak Stadion Narodowy w Warszawie) i niezbędną dla tego celu infrastrukturę. Tym samym, Putin wyjdzie na ostatniego durnia, chociaż tym durniem niewątpliwie jest skoro się o te mistrzostwa ubiegał. Są one potrzebne Rosji, jak za przeproszeniem ubiegłoroczny śnieg. Za taką głupotę, jeżeli nie szaleństwo w polityce płaci się zwykle wysoką cenę. Gdyby Rosja była normalnym krajem, tzn. gdyby nie rozkradano tam 80% środków to od biedy stać by ją było na takie igrzyska. Ale kraj ten ma dziesiątki, o ile nie setki bardziej pilnych potrzeb aniżeli budowanie stadionów.

   Putin ubiegał się o te nieszczęsne mistrzostwa w 2010 r, kiedy było wiadomo, że Rosja jest na kursie kolizyjnym z Zachodem i że sytuacja międzynarodowa będzie się zaostrzać. Trudno znaleźć inny przykład bardziej aroganckiej i nieodpowiedzialnej polityki. Z tego powodu bardzo się cieszę, że Zachód kopie w tyłek Władimira, gdyż Władimir sobie na niezłe lanie zasłużył.

    1. Wojna z Gruzją w sierpniu 2008. Wojna ta nie wybuchła w wyniku tego, że jakiś gruziński sierżant po pijaku wystrzelił do rosyjskiego kaprala, ale była skutkiem pogarszania stosunków Rosji z Zachodem od przynajmniej 2003 r. To był proces, w trakcie którego Putina demonizowano w zachodnich mediach, np. porównywano go do Hitlera, co jest całkowicie bez sensu, gdyż polityka Putina w niczym polityki Hitlera nie przypomina. Hitler był ryzykantem, a Putin jest kunktatorem.

     Będąc w konflikcie z Zachodem Putin „wywalczył” w 2007 r olimpiadę w Soczi, która kosztowała Rosję krocie, a jakby nadal tego było mało jeszcze igrzyska w piłce kopanej. Takiego szaleństwa (oderwania od rzeczywistości) nie było w rosyjskiej polityce na przestrzeni ostatnich >300 lat. Co zyskał w zamian? Solidarny bojkot olimpiady w Soczi i cios na Ukrainie, który w praktyce przekreśla rosyjskie stosunki z Zachodem. Tego ciosu by z pewnością nie było, gdyby Zachód nie był pewien, że można Putina solidnie kopnąć w tyłek, a on jedynie podwinie pod siebie ogon.

     1. Zwróciłbym uwagę na ryzyko uproszczeń. My tak naprawdę nie wiemy ile władzy ma Putin. Propaganda dla prostaczków (zarówno pozytywna jak i negatywna) eksploatuje stereotyp władcy. Rosjanie są karmieni dobrym carem, a owelowscy Polacy mają seanse nienawiści wobec „dyktatora” .

      Dopiero niedawno pojawił się w Rosji odpowiednik Foreign Agents Registration Act z 1938. Czyli „dyktator” Putin bujał się do niedawna z jawną amerykańską agentura.

      Kilka tygodni temu Internet obiegły pogłoski nt. znacjonalizowania rosyjskiego banku centralnego. Jeśli Rosja odzyskała swój BC, to czemu tak późno? A jeśli nie, to od kogo on zależy? Bo że do tej pory nie działał na rzecz rosyjskiej gospodarki to pewne.

     2. Putin reprezentuje rosyjską oligarchię, która powstała w wyniku grabieży radzieckiego majątku. Wszystkie jego działania podporządkowane są jej interesom, a nie interesom kraju, na którym ta grupa ludzi pasożytuje. Jego „patriotyzm” czy „konserwatyzm” to jedynie piar, potrzebny dla tego, żeby „maluczcy” postrzegali w nim męża stanu. To z tego m.in. powodu Rosja topi pieniądze w takich projektach, jak igrzyska w Soczi, czy w piłce kopanej, gdyż daje to możliwość złodziejstwa na mega skalę. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że olimpiada w Soczi musiała kosztować 55 mld $, skoro taką mega-inwestycję, jak most nad Sundem udało się Szwedom i Duńczykom zbudować za mniej niż 6 mld euro. Są to w końcu kraje o bardzo wysokich podatkach i najdroższej sile roboczej.

      Konflikt Rosji z Zachodem nie dotyczy wolności, praw człowieka, czy demokracji, a dostępu do rosyjskich bogactw. Zachodnia elita, która tak samo jak rosyjska składa się z gangsterów, chce wymusić na swoich rosyjskich kolegach pewne ustępstwa.

     3. Zachodnia elita, która tak samo jak rosyjska składa się z gangsterów, — obserwacja trafna konkluzję z której nalezy jednak dobrze zrozumieć. Skoro żyjemy wśród mafii (mnog.) jest znacznie bezpieczniej dla wolności osobistej i swobód obywatelskich kiedy konkurujących mafii jest jak najwięcej i których wpływy się równoważą. Zagładą wolności byłby anglo-syjonistyczny hegemon przejmujący rządy nad światem w warunkach bez konkurencji i bez równowagi zagrożenia, do czego zmierza narzucany zachodowi TTIP przy wbiciu klina między Europę a Rosję.  

     4. Cyniku czy naprawdę lepiej jest gdy istnieje wiele mafii? Za komuny mieliśmy jedną – PZPR i co jak co ale porządek był. Za „wolnej Polski” mamy mafii bez liku i burdel na kółkach.

     5. O, definitywnie lepiej! Jest przynajmniej dokąd uciekać… ;-).

      Za komuny mieliśmy niefart podpadania pod mafię gorszą będąc po złej stronie żelaznej kurtyny. Tym czego wielu nie widzi jest jednak to że mafia „lepsza” wówczas nie była lepsza z natury ale z powodu konkurencji mafii gorszej. Kraje zachodu zawsze bowiem miały straszak wybrania „bratniego obozu”, w razie gdyby w ich obozie zrobiło się niezbyt fajnie. Amerykański hegemon panujący nad światem jest takim samym zagrożeniem jak aspirujący do tego dawniej hegemon sowiecki.

     6. @fanjkm

      Za komuny mieliśmy jedną – PZPR i co jak co ale porządek był.

      O! Widze, ze Kolega o Natolinczykach i Pulawianach nie slyszal…

     7. Rosyjscy gangsterzy w porównaniu do amerykańskich to amatorzy. Z tego powodu Rosja przegrywa starcie na Ukrainie, pomimo że geografia mówi, że Rosja na „swoim podwórku” powinna narzucać tam zasady gry. Podobno gdyby nie rosyjski Sztab Generalny to Putin nie zająłby nawet Krymu. On przecież w dniach kryzysu na Ukrainie grał w hokeja. Rosyjska elita to skutek negatywnej selekcji na przestrzeni ostatnich 50 lat. Gorbaczow, Jelcyn, Putin to jeden i ten sam „sort”.

      Poglądy, że Rosja zyskuje „dzięki” sankcjom uważam za dziwaczne. Co przeszkadza kremlowskim sybarytom wydawać środki zarobione za sprzedaż rosyjskich bogactw rozsądnie na rozwój gospodarki, infrastruktury czy nauki? Kryzys na Ukrainie całkowicie zaskoczył kremlowskich kagiebistów. Najwyraźniej ci ludzie odzwyczaili się od pracy i pogrążyli w nieróbstwie. Patrząc na putinowską Rosję z perspektywy obecnego zamieszania w Polsce można dojść do wniosku, że oba te kraje rządzone są przez jednakowo nieudolne i skorumpowane elity.

      Pogląd że Niemcow, Kasjanow stanowią opozycję wobec Putina – co usiłuje pisać Franek – nie jest zgodny z prawdą. Putin, Kasjanow, czy Niemcow to przedstawiciele tej samej jelcynowskiej elity. To nie przypadek, że zabójców Niemcowa schwytano prawie natychmiast. Gdyby zamordowano kogoś spoza elity to zabójców nigdy by nie złapano. To taki teatrzyk dla naiwnych, w którym każdy gra swoją rolę – Putin rosyjskiego patrioty-konserwatysty, a Kasjanow oświeconego prozachodniego liberała. W sumie, Rosja to śmieszny kraj zmierzający prostą drogą do destrukcji, gdyż rosyjska elita swoje serca i pieniądze ma na Zachodzie.

     8. @Ammianus Marcellinus
      Ten „kryzys” czy też „cios” Rosję kosztował niewiele. Jak krótkotrwała dieta, może się raczej okazać dobroczynny.

      Podobnie jak polscy rolnicy, którzy po kolejnym zaskoczeniu kolejnym rosyjskim embargiem odkryli w końcu resztę świata, tak Rosja powoli trzeźwieje w kwestii gospodarczej.

      Rosja w zasadzie bez przeszkód handluja z największymi rynkami świata – Chinami i Indiami. Z Indii kupi leki, z Chin technologie (elektronika, telekom), do obu krajów sprzeda dowolną ilość broni, żywności, surowców.

      To nie są czasy COCOMu.

     9. polscy rolnicy, którzy po kolejnym zaskoczeniu kolejnym rosyjskim embargiem odkryli w końcu resztę świata, — odkryli pewnie Obamę który zaczał skupywać polskie jabłka… Przydałby się link wskazujący jak to polskie eksporty rolne kwitną odcięte od rynku rosyjskiego.

   1. Zgadzam się z opinią, że wszelkie igrzyska są stratą pieniędzy. Dodałbym uwagę, że żadnego państwa na nie stać, a parały się igrzyskami/mistrzostwami takie kraje jak Polska, Brazylia i Grecja…Nie wiem o co chodzi. O kręcenie lodów, o przeświadczenie, że motłoch – jak za czasów rzymskich – potrzebuje igrzysk?

    Polemizowałbym jednak z tym rozkradaniem 80% środków. Oczywiście 80% środków w Rosji rozkradano, ale w latach 90 – gdy rządziła amerykańska ekipa Jelcyna, Niemcow itp. a tacy pseudo dziennikarze jak obywatelka USA pochodzenia ukraińskiego, niejaka Politkowska – pluli i sikali Rosjanom w twarz. Mowiono np. publicznie że jest za dużo Rosjan i 1/3 powinna zdechnąć. Teraz w Rosji nadal nadają podobne „autorytety” (jak Kupa W wkładający polską flagę w psie odchody), ale spotykają się z kontrą. W czasach Jelcyna i szczytu kariery Politkowskiej (która nie widziała problemów ekonomicznych i społecznych, ale walczyła z demonami rosyjskiego nacjonalizmu) mordowano dziesiątki prawdziwych rosyjskich dziennikarzy. Podaję wyłącznie egzekucje (lista nie obejmuje wypadków, zawałów i zaginięć).

    Mikołaj Łapin 13 styczeń 1997 r – zastrzelony
    Aleksej Jełdaszow 20 styczeń 1997 r pchnięcie nożem
    Jurij Bałdin 3 luty 1997 r pogruchotanie czaszki ciężkim narzędziem
    Wiaczesław Zwonarinw 3 luty 1997 r uraz czaszki
    Wadim Birjukow 24 luty 1997 r obszerne uszkodzenie mózgo-czaszki
    Władimir Alijew 20 marzec 1997 r rozległy uraz czaszki
    Mikołaj Mozlin 30 marzec 1997 r śmiertelnie pobity
    Waleria Kriwoszejewa 5 wrzesień 1997 r uszkodzenie mózgu
    Aleksej Korkin 10 maja 1997 r śmiertelnie pobity,przed śmiercią torturowany
    Lidia Łazarenko 19 październik 1997 r uszkodzenie naczyń mózgu
    Władimir Zbrackij 30 styczeń 1998 r pobicie ze skutkiem smiertelnym
    Iwan Fediunin 2 luty 1998 r śmierć od ran zadanych nożem
    Lira Łobacz 6 kwiecień 1998 r uduszona
    Igor Mjasnikow 20 maja 1998 r śmierć od rany zadane nożem
    Larysa Judina 7 czerwiec 1998 r zastrzelona
    Anatol Lewin-Utkin 24 sierpień 1998 r ciężkie uszkodzenie mózgo-czaszki
    Mirbaba Sjeidow 27 sierpień 1998 r pchnięcie nożem
    Władimir Ustn 28 sierpień 1998 r ogłuszony a po tym uduszony
    Wiktor Szamro 29 sierpień 1998 r pobity ze skutkiem smiertelnym
    Feriu Sidaui 2 wrzesień 1998 r smiertelnie pobity

    Podkreślam. Mordowali dzisiejsi opozycyjoniści, którzy teraz nadają z Waszyngtonu jako zatroskani demokraci i „eksperci do Rosji”.

    W latach 90 atomowe okręty Rosji nie wychodziły w morze, a budżet armii spadł do rekordowo niskich 10mld$. Rosja NIE ISTANIAŁA JAKO POTĘGA ATOMOWA. Amerykanie jej nie dobili, bo myśleli, że pociagają w Rosji za wszytskie sznurki. Konstytucje Rosji pisali amerykańscy eksperci, amerykańscy ekonomiści robili reformy, a oligarchowie (ci to przeważnie żydowscy) dorabiali się po 10-20mld$ w kilka lat, w czasie gdy ludziom nie wypłacano pensji. Kopalnie i fabryki szły za 1% wartości (w Polsce aż za 25%, więc niech to powie o skali złodziejstwa). To nawet nie było 80%, ale tysiące procent, bo kradziono nie dochód narodowy, ale majątek wypracowany wcześniej przez dziesięciolecia.

    Oczywiście teraz w Rosji również kradną. Ale nie 80% lecz…no, powiedzmy, 30%. I to jest powód do zmartwień w Waszyngtonie, ponieważ 1) wielkość kradzieży jest za mała by zdegradować Rosję. 2) nie kradną ci co powinni.

    1. wszelkie igrzyska są stratą pieniędzy. — PL nieudolnie przymierzająca się do Euro2012, bez korupcji oczywiście, jest oczywistą stratą pieniedzy.

     Generalnie jednak zależy to od definicji „straty”. Jak nie będziemy tutaj ostrożni to łatwo znaczną część wydatków na promocję wizerunkową na przykład zaklasyfikować jako „stratę”. Ale czy jest to rzeczywiście strata jeśli np. AAPL rozda wizerunkowo jakiś gadżet szkołom za darmo?

  2. @kunta kinte
   Nie najnowocześniejsze, tylko S-300W (ich współczesna modernizacja jest w opracowaniu) i nie kupił, a zamówił – podobnie jak w swoim czasie Iran S-300PMU (wbrew oznaczeniu inna rodzina i inny producent) czy sama Rosja Mistrale. Póki co, nikt nie dostał… 🙂

   Nie wspominam już, że Egipt w większości polega na uzbrojeniu amerykańskim.

   W twarz na Ukrainie, póki co, to dostały Ukraina i Rosja – Rosja u wszysktich poza rusofilami z wiadomych powodów, Ukraina „za zdecydowaną postawę w obliczu agresji” 😀 😀

Comments are closed.