Run na bank AIIB

I ty,  Brutusie?

Zanosi się na to że jak tak dalej pójdzie to jedynym sojusznikiem amerykańskiego hegemona w Europie zostanie  jego polski dywersant na Ukrainie. Reszta Europy, mimo wymuszonego pro-forma poparcia dla anty-rosyjskich „sankcji”, przesuwa się dyskretnie w kierunku rozluźnienia amerykańskiego gorsetu i decydowania samemu o własnym losie.

cats

Okazję po temu stworzyło utworzenie pod przewodnictwem Chin Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB) jesienią zeszłego roku w Pekinie. Konkurująca z kontrolowanym przez hegemona World Bankiem organizacja jest solą w oku amerykańskich planistów i nie bez przyczyny – neutralizuje ich wysiłki zachowania światowej hegemonii dolara i NWO. Nie bez powodu sekretarz skarbu USA Jacob Lew żalił się Kongresowi w ostatnim tygodniu, „Niepokojem napełnia nas, jak zwykle, – czy [AIIB] przestrzegał będzie wysokich standardów jakie wypracowały [inne] międzynarodowe instytucje finansowe…” .

Yep,  wysokie standardy amerykańskie w bankowości  są powszechnie znane…   Zamiast truć o nich i o niepokoju Lew powinien raczej powiedzieć jak jest naprawdę – że administracja Obamy robi po prostu w portki, widząc wczorajszych sojuszników masowo wchodzących do łóżka z Chinami.

Pierwszymi w kolejce byli niespodziewanie Brytyjczycy, którzy zgłaszając akces do AIIB narazili się na gniewne pomruki Waszyngtonu. Najwierniejszy z wiernych wasali zaskoczył swoją odwagą resztę euro partnerów, pokazując im że działanie we własnym interesie, który może być  sprzeczny z interesem hegemona, jest możliwe i że nie od razu musi prowadzić do represji.

Widząc to podpory strefy euro: Niemcy, Francja i Włochy nabrały odwagi i same również ogłosiły że dołączają do AIIB jako  „członkowie założyciele”, wbrew woli  Wielkiego Brata. To z kolei dodało odwagi małemu Luksemburgowi, Austrii i Szwajcarii, które zadeklarowały że także dołączą. Szwajcarzy wprawdzie do EU nie należą ale mają  niewyrównane rachunki z Wielkim Bratem który rozmontował im tajemnicę bankową i wymusił rozbójniczo wielki haracz od ich banków.

Co gorsza, wasale opuszczają hegemona nie tylko w Europie. Do AIIB dołączyła ostatnio  Australia, a Japonia i Korea Płd. rozważają tę opcję.

Koty powyłaziły więc hegemonowi z worka zarówno w Europie jak i w Azji. Spędzić je tam z powrotem może być trudno.   Straszenie Putinem  traci powoli sens.   A już wydawało się że worki z kotami zamknięte będą szczelnie. W Azji miał temu służyć wtłaczany na siłę w gardło tamtejszym wasalom pakt handlowy 11 państw pod komendą USA Trans Pacific Partnership, obliczony przeciwko Chinom. Jego odpowiednikiem w Europie miał być TIIP, narzucany w podobny sposób wasalom europejskim pakt handlowy z USA skierowany przeciwko Rosji.

Oba mogą okazać się teraz, jak to sam hegemon mawia, „dead on arrival”…

Inwestorzy na całym świecie liczą dni silnego dolara…  dopóki trwają….

 

.

60 Replies to “Run na bank AIIB”

 1. Tak odnośnie całego tematu ukraińskiego nasunęła mi się myśl odnośnie Smoleńska. Wiem, że pewnie dla wielu „pachnie to pisem i siara o tym gadać i w teorie zamachowe wierzyć”, ale proszę zwrócić uwagę na pewne podobieństwo w kwestii sterowania akcją z waszyngtonu.
  Bodaj w 2008 tupolew wracający z Haiti z akcji humanitarnej rozwalił się w lesie pod Moskwą, ścinając kilkanaście drzew po drodze. Efekt? 8 rannych z 11- osobowej załogi i urwane skrzydło. U nas jedna brzoza i wszyscy nie żyją a samolot w strzępach.
  Tak sobie myślę, że cały ten majdan na Ukrainie to po prostu kolejna próba wywołania wojny z Rosją cudzymi rękami. Tak jak w 1 czy 2 wojnie światowej bohaterscy amerykanie włączą się pełną parą w konflikt na samym końcu dobijając ranne zwierzę i zagarniając syberyjskie surowce.

  1. Jeżeli w niejasnych okolicznościach ginie prezydent kraju z całym otoczeniem a kraj w parę lat po tym nie ma nawet flight recorders i wraku jedyną rozsadną konkluzją jest przyjęcie tezy że został zlikwidowany w zamachu – aż do czasu przekonywujacego udowodnienia nieprawdziwości tej tezy. Nie odwrotnie. Samo spekulowanie w ciemno na temat możliwych przyczyn katastrofy, brzóz, mgieł czy innych poszlak jest w tych warunkach poniżające czego wielu „useful idiots” w tym kraju niestety nie rozumie.

   1. Święte słowa Cyniku9. Przypadki sie w polityce nie zdarzają jak mawiał Kardynał Richelieu.

    Zgadzam się jednak z aremem że Smoleńsk był/jest/bedzie elementem wciągającym nas w wojnę z Rosją.

   2. @cynik9
    Okoliczności, w odróżneniu od malezyjskich Boeingów są jasne… Controlled Flight Into Terrain.
    Tzn. dla kogoś z pojęciem i bez zacietrzewienia ideolo…

    1. Bez zatrzetrzewienia ideolo jest nie BS o „controlled flight” ale zwrot całej ewidencji, do którego nigdy nie doszło. Bez tego obowiazkiem każdego myślącego jest przyjęcie tezy o zamachu, do czasu pojawienia się przekonywującego dowodu tezy to podważającej. Dziwię sie że wielu poniża się do spekulacji technicznych przy braku jakiejkolwiek ewidencji.

  1. Pierwszym to już był. Kto finansował te wszystkie cyrki z kolorowymi rewolucjami? A bo to zresztą Ukraina nie ma swoich miliarderów, z Porky na czele, którzy „inwestowaniem” na Ukrainie zajmują si eod lat?

   Sane inwestor deklaruje dzisiaj raczej: będę ostatnim który zbliży się do tego szamba… ;-)

 2. wzrost gospodarczy/dobrobyt ludzi w tzw ue tłumiony jest przez biurokrację patrz prawo budowlane, praktycznie zakaz eksmisji patologi z mieszkania , no i destrukcyjny vat 23% !!!
  no ale co się dziwić jak rządzą marionetki/durnie
  wniosek:
  1. zarabiać/optymalizować podatki i oszczędzać
  2. jak samochód to tylko używany bo utrata wartości nowego samochodu po 3-4 latach to min.50%
  3. jeżeli całkowicie chcecie rzucić komuchów na kolana to proponuję LPG

  i to wystarczy już nawet „bank centralny komuny” im nie pomoże :-) leżą i robią pod siebie
  przy okazji u small biznesu płacimy gotówką – żeby zrealizować potrzebną ilość transakcji bezgotówkowych do konta i karty za 0zł u banksterów są korporacje/molochy….np. zakup paliwa czy raz w miesiącu większe zakupy

  pozdrawiam właścicieli portfeli wypełnionymi królami m.in. W. II Jagiełło

  1. Zasadniczo inwestycje infrastrukturalne na lżejszych warunkach niż IMF i bez amerykańskiego veto. Dla klienta-państwa pierwszym adresem ma być AIIB, a w przypadku potrzeb powyżej pewnego pułapu pożyczkodawcami są łącznie AIIB i IMF, w pewnej proporcji.

   1. cyniku
    Na pewno bez amerykanskiego veto, ale czy bedzie veto chinskie? I ile wkladu chinskiego w ten bank, bo nie jestem pewna czy nie bedzie to wpadka z deszczu pod rynne.

    1. czy bedzie veto chinskie? —- w tym właśnie cały witz – Chiny by mogły ale dobrowolnie z niego zrezygnowały aby przyciągnąć jak największą liczbę krajów – założycieli. Bardzo skuteczny ruch, jak widać… Ameryce też zresztą proponowały identyczny status…

 3. Ez,
  „Amerykanom demokracja kurna sypie się na oczach.
  Ale i tak nie jest źle, bo jednak demokratycznych 100-procentowo krajów trochę będzie mimo wszystko…………”
  Od kiedy masz te objawy ?
  Abstrahując od panującej „demokracji” w państwach demokratycznych,ten system to DŻUMA !

 4. Angole wpełzli do AIIB, Natanjahu robi co chce,Putin stworzył własny SWIFT:),Amerykanom demokracja kurna sypie się na oczach.
  Ale i tak nie jest źle, bo jednak demokratycznych 100-procentowo krajów trochę będzie mimo wszystko. Tak dla zobrazowania ile tego jest; Mariany Północne,Portoryko, Polska, Ukraina(najnowsza demokracja, jeszcze nie okrzepła,dajmy szanse), Guam, Wyspy Dziewicze, Baker, Howland,Jarvis,Johnston,Kingman,Midway,Navassa,Samoa Amerykańskie,Wake,Arabia Saudyjska(demokracja testowa:)i pewnie Tajwan mimo wszystko. Niemniej decyzja o wejściu kilku krajow do AIIB nie znaczy,że Amerykanie są tym faktem zaskoczeni specjalnie. Gdyby takie coś ich zaskakiwało to bądźmy poważni, nie zbudowaliby mimo wszystko tak dużej demokracji. Rączką amerykanów na jajeczkach buntowników jest wg mnie ECB. Bank ten ładny uruchomił dodruk euro, żeby ratować przed zaryciem w podłogę całego eurolandu. Słusznie, bo spokój najważniejszy a i huk zarycia nikomu nie poterzebny, niemniej tak się zastanawiam, w obliczu informacji o możliwym bankructwie Austrii:)czy nagle ECB nie zacznie wybrzydzać, iż są o to obligacje, które tak pachną,że skupić ich nie warto,nie byłoby to uczciwe,mechanizm bankowy ERu781QE na to nie pozwala:). Wszak na czele drukarki stoi człowiek z sznytem właściwym dla trudnych sytuacji,lata 2006-11 i miejsce zdobywania sznytu każą wierzyć iż jest to człowiek na właściwym miejscu. I taka bidna Austria, już źle pachnie:)ECB nie skupi,problemy z wypłatami wszelakimi o co w socjalistycznym państwie nie jest ciężko itd, strajki, przedterminowe wybory, nowy rząd,który wie na czym demokracja polega…. O ile nie ma jakiś kurna błędów w moim rozumowaniu to umizgi do AIIB mogą być tylko wysłaniem liściku pod nieobecność męża. Podczas gdy służba czuwa.

 5. Jak donosi agencja Xinhua, rosyjski wicepremier Igor Shuvalov ogłosił w dniu dzisiejszym, że Rosja podjęła decyzję o przystąpieniu do Banku AIIB.

 6. Chiny robią wszystko aby tego tak nie przedstawiać. Ostatnia wizyta Lagarde w Pekinie prowadzi do wniosku o daleko idącej współpracy, przynajmniej na papierze, i AIIB manewrujący jako przybudówka IMF…- mógłbyś Cyniku napisać więcej o NWO?

  Po drugie jak AIIB będzie zagrażało USA. Chodzi o to, że World Bank I MFW, kierowane przez USA, decydowały o pożyczkach dla potrzebujących przez mogły wywierać wpływ na politykę pożyczających państw? A teraz jak będzie konkurencja to nie będzie tak łatwo stawiać warunków?

  Po trzecie jak pisac tak ładnie metaforycznie jak Ty? Wiem, że pisać. Ale jak szybciej się tego nauczyć. Poza wiecej pisać. Choć to chyba głupie pytanie. Ale Twój styl naprawde mi sie podoba. :)

  Po czwarte. Czy uważasz, że Chiny mogą dogonić w XXI wieku w zamożności USA. Bo Polske to chyba już doścignęły (przynajmniej miasta)?

  Po piąte. Czy jak Draghi skończy produkować Euro to możliwe, że inflacja, bedzie wynosić w strefie euro tyle co w republice weimarskiej w szczytowym momencie? Bo jesli nie, to może dla rządów to nie ejst zła opcja wyjścia z długów. Nie trzeba robić trudnych reform, tracić poparcia lub tłumaczyć populacji co i jak?

  Po szóste, miłego dnia
  Kamil
  wierny czytelnik

  1. Nie chciałbym wchodzić w zbytnie szczegóły… World Bank i IMF są instytucjami zachodnimi, datującymi się jeszcze z okresu powstawania Bretton Woods. Zachód całkowicie je dominuje, z USA mającymi prawo veta w obu. AIIB powstało teoretycznie jako nadbudówka do nich, a Chiny dokładają starań aby AIIB przedstawic właśnie w ten sposób, a nie jako antagonistyczną konkurencję. Wszyscy wiedzą jednak dobrze o co biega. A biega o to że uzgodnione przez G20 „quota reform” IMF z 2010 są bojkotowane przez hegemona (aktualnie – Congress, administracja Obamy zasadniczo zaaprobowała to). W tej sytuacji realizowany jest plan B, obchodzący veto USA i zasadniczo marginalizujący hegemona. Częścią tego manewru jest AIIB, w którym Chiny znacząco zrezygnowały dobrowolnie z prawa veta.
   Układ obecnie jest taki że kraje w potrzebie finansowania dostaną w pierwszym rzędzie finansowanie z AIIB na znacznie łatwiejszych warunkach, a dopiero resztę ewentualnie poprzez IMF.

   Draghi – Nie sądzę aby QE Draghiego cokolwiek rozwiązywał. Co rozwiązuje fakt że zbankrutowana kompletnie Portugalia dzięki Draghiemu może pożyczać na rynkach kapitałowych taniej niż USA? Czy jest pewniejszym dłużnikiem? Jest to oczywista aberracja którą myślący inwestor może wykorzystać z powodzeniem na własną korzyść ale nie rozwiązująca przecież niczego. Długi nie maleją lecz rosną… Jak to się wszystko skończy? Pożyjemy, zobaczymy… Miłego weekendu.

   1. Dziękuje za długą wypowiedź.

    Nie rozumiem tylko co to jest „„quota reform” IMF z 2010”. Szukałem w google, ale też nie powiedziało.

    Po drugie jeśli wprowadzą NWo, to jak będzie z rozwojem i prowadzeniem firmy? Łatwiej czy trudniej?

     1. Jak dla mnie powstanie tego banku jest w zgodzie z planowanym transferem waluty światowej na SDR z pominięciem veta USA.

      Jakis czas temu pisano, że odbędzie się to poprzez sieć lokalnych banków międzynarodowych poniżej jest lista regionalnych banków rozwoju:
      African Development Bank
      Asian Development Bank
      European Bank for Reconstruction and Development
      Inter-American Development Bank
      Islamic Development Bank
      World Bank Group
      European Investment Bank
      International Fund for Agricultural Development
      Development Bank of Latin America

      Zauważmy że wszystkie zalezne od USA ale nie dziwię się że Chiny tworzą niezależne instytucje. W końcu chcą mieć jakiś wpływ na ksztalt i funkcjonowanie nowego systemu.

      Nie sądzę by wyciąganie daleko idących wniosków geopolitycznych na podstawie faktu powstania banku i udziału „partnerów” USA było uzasadnione. Zgodzę się, że dla dolara to zła wiadomość (zresztą SDR też jest zły dla wartości USD) i zgodzę się że administracja USA nie patrzy przychylnie na ten projekt ciągle walcząc o USD i chcąc zachować wpływ na swoich „partnerów”
      Pozdrawiam

 7. „łabędź wylądował w Austrii” Przypomina się stary dowcip, w czasie pożaru kochanek krzyczy z szafy, ludzie ratujcie meble. Tym razem to bankierzy zaczynają krzyczeć ludzie ratujcie banki! A sezon na pożary dopiero przed nami!

 8. Ilu tu jest Polaków a ilu polskojęzycznych?
  Rosja przegrała wojnę dyplomatyczną z Polską o Ukrainę. Polską racją stanu była niezależna Ukraina. Dziś jaka jest, taka jest – ale jest najbardziej niezależna w ciągu ostatnich 20 lat i jej społeczeństwo nienawidzi Rosji!!! To juz nie dzieło geniuszu polskich polityków – ale Putia. Dzięki niemy mamy bufor z Rosją o jakim w najśmielszych pomysłach nie marzyliśmy.
  Do tego Ukraina w takim sanie w jakim jest nie będzie nawet długoterminowo zagrożeniem w dla naszej pozycji UE. Dziecinne potrząsanie Putina szabelką doprowadziło do bardzo korzystnego rozkładu sił dla Polski. Powoduje też zmianę podejścia krajów Europy Zachodniej i NATO jako całości do Rosji. My natomiast jesteśmy bliżej statusu podobnego do Korei Południowej, Izraela, Turcji itp krajów dla USA. Droga daleka – ale Putin nam w tym pomoże.

  1. Nie wprowadzaj proszę fermentu do „rosyjskiego głosu w twoim domu”, jaki reprezentuje tu Cynik.
   Jego „kontrarność” dla ojczyzny nakazuje mu darmowe wspomaganie naszych wrogów. W sumie nawet, żeby być obiektywnym, to pierwotnie siłą napędową jest dla Cynika niechęć do strasznych Amerykanów.
   Dla tej niechęci, chętnie ojczyznę, służąc w piątej kolumnie, poświęci (rym zamierzony).

   1. {Laik}, jeśli nosisz przypadkiem broń służbową to doradzam jej niezwłoczne użycie do jednorazowego przestrzelenia makówy którą nosisz na szyi… ;-) Uchroni Cię to przed dalszym dysonansem poznawczym przy wizytach tutaj a resztę od Twoich kataryniarskich rymów. :-D 

   2. Od 2004 roku żyjemy w Unii Europejskiej, od 2009 roku władze polskie wyrzekły się suwerenności na rzecz UE. Władze polskiej prowincji nie mogą przyjąć praw sprzecznych z prawami UE. Polska jest prowincją UE. Patriotyzm więc może polegać albo na dążeniu do odzyskania niepodległości, albo jest to patriotyzm euro-kołchozu.
    Dla „laika” proponuję podszkolić się w euro-kołchozowym patriotyzmie, bo póki co nie rozpoznaje dobrze wrogów swojej nowej ojczyzny…

  2. Banderowców na Ukrainie CIA szkoliła od pokoleń:

   https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/adam-smiech-zachodnie-sluzby-specjalne-i-ukrainska-emigracja-nacjonalistyczna/

   Dodam od siebie, że członkowie Prawego Sektora zamiast budować Ukrainę (nie zbudowali…), to w latach 90 walczyli przeciw Rosjanom w Czeczenii. Rosyjskojęzyczni obywatele Ukrainy byli prześladowani od samego początku Majdanu. np. wydano listę imion niepożądanych w szkołach. Na Majdanie popularne było hasło „kto nie skacze ten Moskal” – kto je podrzcał? Pani Nuland i spółka…. Proszę zobaczyć jak nawalone w głowach mają banderowskie bachory:

   https://www.youtube.com/watch?v=qFBZphEiZEo

   Widać zdziczenie i bezmyślną agresję. Tymczasem rosyjskie dzieci z Donbasu sprawiają raczej wrażenie smutnych, część ma stany lękowe wywołane skutkami ostrzału. np. boją się wychodzić z piwnicy. Dobrze widać jak wygląda ofiara, a jak wygląda człowiek któremu nasrano nienawiścią do pustego łba.

   Oligarchowie piorą mózgi Ukraińcom aż miło.

   https://adnovumteam.wordpress.com/2015/03/27/wojna-domowa-na-ukrainie-27-03-2015r-38-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-1/#comments
   W oparach absurdu, czyli „ukrainizacja” literatury dla dzieci na przykładzie bajki „Łabędź, szczupak i rak” która miał tak naprawde napisaćukrainski bajkopisarz Łeonid Hlibow, a którą miał „splagiatować” Moskal Iwan Kryłow. Problem w tym ze ten drugi, czyli „plagiator” według Ukrainców, tworzył i zył wcześniej…
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Kry%C5%82ow
   https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81eonid_Hlibow
   https://www.ridus.ru/news/181425

   takich smaczków na UPAdliwnie jest masa. Oczywiście banderowcy nienawidzą i nas:

   https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10407353_650309498425434_4419075639041961439_n.jpg?oh=92b68396722a9d5f9b6941bd5b514601&oe=556556E6

   To jest dokładnie ten sam schemat jaki Usraelczycy zastosowali na Bliskim Wschodzie. Naszczuć, utopić we krwi. Sunici, Szyici, Serbowie, Chorwaci… Zakompleksieni Ukraińcy są idealni by zrobić z nich zwierzęta. Dzielić i rządzić. A ty wypisujesz banialuki o złym Putinie, który bezmyślnie zabrał Krym i tym samym zyskał nienawić prostego ukraińskiego ludu.

   1. Widać, komu czaszkę wyprano…ach, te fikcje :D

    ———–
    MODERACJA: jeśli nie masz nic do powiedzenia dobrze jest czasem skorzystać z opcji siedzenia cicho… Post łamie regulamin

  3. PS. Zdanie ” My natomiast jesteśmy bliżej statusu podobnego do Korei Południowej, Izraela, Turcji itp krajów dla USA. Droga daleka – ale Putin nam w tym pomoże.” skreśla cię z grupy ludzi wypowiadających się do rzeczy. Pojęcia nie masz w jaki sposób powstał Izrael (hobby Rothschildów ), jakie lobby go wspiera i pojęcia nie masz jak powstała Korea Południowa, tzn. jakie oni wdrożyli reformy i czym się różniły od balcerowiczowskich. Turcja przed napaścią na Irak zażądała od USA kasy. KASY. My natomiast z radością pokrywamy wszystkie koszty w imię urojonych „zobowiązań sojuszniczych”.

   W ogóle aby porównywać polskiego lasko*** do Izraela, który bezkarnie strzelał do USS Liberty i kradł amerykański uran…w głowie się nie mieści. w głowie się nie mieści.

   1. zwracam też uwagę, że sojusznikami/wasalami USA są takie oazy cywilizacji jak Kolumbia, Ekwador, Kosowo…Ukraina zamienia się właśnie w wielkie Kosowo.

   2. Sorry Franek, nie zrozumiałeś mojego wpisu. Opisujesz gdzie jesteśmy (czy do niedawna byliśmy) jako kraj sojuszniczy dla USA, albo gdzie były kilkadziesiąt lat temu takie kraje jak Izrael czy Korea płd.
    Ja mówię dokąd dzięki Putinowi zajdziemy. Bo na Niemcy USA nie będzie mogło liczyć. Na Ukrainę też nie – muszą ułożyć sobie kraj. Turcja nie miała zamiennika i dlatego brała kasę. Dzięki Putinowi USA nie będzie miała zamiennika w tej części Europy. Powoli będziemy się stawać strategicznym partnerem USA – a na takich z jednej strony USA żeruje ale z drugiej strony tuczy.I to jest sytuacja dzisiejszego Izraela, Korei czy Turcji. Nie wiem dlaczego tak trudno Ci to zrozumieć. Może za dużo papki propagandy ruskiej?

    Putin – kocham Cię. Dalej szalej, a skończy się rozpadem Ruskich i spełnieniem się „przepowiedni” Friedmanna.

    1. będziemy się stawać strategicznym partnerem USA —- ha, ha, ha. USA rozumie tylko siłę, w tym siłę ekonomiczną. Osioł trojański Europy potrzebny jest im jak psu piąta noga – wyłącznie jako wygodny dywersant w kwestii ukraińskiej. Po nic innego. Po wykonaniu zadania murzyn będzie mógł odejść, skonfliktowany po staremu i z sasiadem niemieckim, i z rosyjskim, i znowu szukający gwarancji bezpieczeństwa u dalekich pseudo- sojuszników.

 9. nie ma co ginac za Polske, dla Polski trzeba zyc. w pierwszej linii ataku zobaczy pan rzadzacych jak swinia niebo ;) będzie powtorka z 39 dupa w troki Moscicki,Skladkowski, Rydz Śmigly dali dyla do Rumuni

  1. Dali dyla, ale swoim podwładnym nie zapomnieli zostawić rozkazów obrony aż do śmierci. Jestem co prawda patriotą z tendencją do wpadania w umiarkowany nacjonalizm, ale w rolę poświęconego pionka nie dam się wrobić. „narodowców” machających mi przed nosem flagą spławiam jak akwizytorów i świadków Jehowy. Bezrozumne powtarzanie błędów XVII wieku (państwo teoretyczne, deindustrializacja), XIX/XX wieku (powstania dla powstań), XX (sojusze). — zostawiam to głupkom i frajerom.

   a tak w ogóle, to widać, że to raczej USA chcą napaść Rosję. W tym celu muszą postawić bazy przy granicy co by błyskawicznie wyeliminować obronę plot, radary i możliwość wystrzelenia przez Rosję znaczącej salwy odwetowej. W tym celu straszy się opinię publiczną państw frontowych (Szwecja, Finlandia, Polska, Litwa…). Wystraszeni sami poproszą o bazy i jeszcze będą Rosjan traktować jak agresorów :D. Poza tym…Polaków, Litwinów i Ukraińców szkoli się do roli zimnych oprawców wchodzących na zbombardowany teren i recznie czyszczących miasta (coś jak Ukraińcy pacyfikujący Powstanie Warszawskie). Siurpryza może być gdy jednak Ruscy odszczekną się paroma rakietami. Wobec kilku megaton wszyscy będziemy równi. Patriota, zdrajca, tchórz bohater…Hardcorowe wizje?

   No cóż…To niech mi ktoś wyjaśni po co to wszystko. Aby sprzedać broń za 10mld$ (na więcej dziady z Europy Wschodniej nie pozwolą sobie)? Władza nad światem (w tym zasobami Rosji) to lepszy motyw niż napadanie Rosji na Polskę w celu zagarnięcia jej pól ziemniaczanych. (koszt takiej imprezy to setki miliardów dolarów !!)

   Rosjanie to wiedzą i raczej oczekują gości:

   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/porady-wszelki-wypadek-wypadki-zdarzaja-sie-rozne-2014-02

   1. @franek
    Chyba w historii alternatywnej…
    … rozkaz był wyraźny ” Z BOLSZEWIKAMI NIE WALCZYĆ”.

 10. Pozbierane w sieci chyba ONET i lekko modyfikowane.: Oświadczenie Polaka skorumpowanego kraju przez „elity of click money” Uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę albo próbie wysłania mnie na Ukrainę stanę jako patriota w OSTATNIM szeregu do walki z najeźdźcą! W pierwszej linii ataku na wroga chcę widzieć „patriotów” takich jak: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Solorz, Macierewicz, Palikot, Kwaśniewski, Komorowski, Srul Boni, i reszta Sejmu. – ich synowie, komornicy i prokuratorzy. Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki to każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana! Oświadczam, że nie mam zamiaru walczyć za: celebrytów , polityków, premierów, prezydentów, zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, nieomylnego Palikota. Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, ABW, CBŚ,CBA, ABC, CDE… i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, przywileje, kochanki. Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy. Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków. Polska niepodległa o jakiej marzy prosty lud po prostu nie istnieje a Elity wprowadziły masy w stan iluzji ideologicznej. Dzisiejsze elity maja tak doskonałe warunki stworzone przez siebie dla siebie, ze są wstanie dla utrzymania swojego statusu stwierdzić wszystko i doprowadzić do najgorszego aby tylko nie stracić przywilejów. 99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki. Właścicielem farmy jest światowa finansjera. Ps. obecnie to nawet nie można mówić o strzyżeniu, bo prostu ostro zdziera się wełnę razem ze skórą, i dlatego ten system musi runąć.

  1. Ci wszyscy wymienieni będą już daleko i bezpieczni. Pozostaną za to dzieci, żony, matki i siostry… No i bedzie dylemat?

 11. Ludzkość od zarania kombinuje wymyśla wojuje, i różne wszystkie najgorsze rzeczy jakie można zrobić to zrobi, w zasadzie wstyd mi za to że także jestem reprezentantem tego wrednego gatunku. Ziemia to przepiękna kula zasiedlona przez ludzi z jakby wszczepionym przez zboczonego maniaka, wirusem zła. A mogła by żyć jak w krainie szczęśliwości, gdyby tylko przestrzegała „Dziesięć przykazań” (szczepionka na tego wirusa) i pracowała nad dobrem i rozwojem swojego umysłu i pozytywnych technologi, to reszta by nam była dana jak gdyby automatycznie. Pozdrawiam

 12. Dziwne, że kraje pod parasolem Rotszyldów i reszty bankierów z tej stajni, tak szybko i łatwo kierują się w stronę przeciwnika. Stawiam tezę, że to kontrolowany ruch w kierunku wielkich zmian strukturalnych w świecie światowych finansów. Ale może to też być wojna o dominację nad waluta światową i wówczas bez strjelania się pewnie nie obejdzie. Czyżby konflikt z Rosją miał być zaczątkiem tego zamieszania? Czas pokaże. Tak czy siak, stoimy u progu dużych zmian. Warto mieć własny plan ewakuacji.

 13. Słowo „run” może się niektórym trochę inaczej kojarzyć. Ale tak – to jest alternatywa do MFW. MFW już dawno przestał spełniać swoją funkcję – dla wielu państw pożyczka z MFW to jest taki „złoty strzał”. Potem pozostaje już tylko pozamiatać zgliszcza, sprzedać co się da i żebrać o kolejną działkę.

  Są przykłady krajów, które tak już uzależniły się od „pomocy” z zewnątrz, że bez niej nie dają rady funkcjonować. Grecja nie jest tu wyjątkiem. Przykłady pozytywne – zerwania z nałogiem (ot choćby Islandia) są celowo wyciszane w mediach…

  1. to jest alternatywa do MFW. —- Chiny robią wszystko aby tego tak nie przedstawiać. Ostatnia wizyta Lagarde w Pekinie prowadzi do wniosku o daleko idącej współpracy, przynajmniej na papierze, i AIIB manewrujący jako przybudówka IMF…

 14. Baju baju dupa w raju. Już 10 lat mija odkąd autor bloga pisze o upadku dolara, USA et cet. Zaczynaliśmy od upadku USD, który był po 2 złote i teraz w związku z ciągłym upadkiem kosztuje prawie 4 zł. W rublach ruskich USD „spada” jeszcze szybciej.
  Jak na razie to pada matiuszka Rosja. RP trzyma się nieźle, a w USA jest kłopot z siłą roboczą. Nie ma jej. Ludzie zatrudniani w latach 2011 – 2013 odchodzą z pracy dostając po 20 – 30% podwyżki w nowej robocie. Znam firmy, które muszą robić downsizing – bo w zbyt krótkim czasie straciły zbyt dużo kluczowych pracowników. Nie do nadrobienia na dzisiejszym rynku pracy. Tak to jest w USA na dziś.
  Rosja, Chiny, Brazylia – to dość poważna stagnacja. Oczywiście dostosowana do kraju (każdy co innego odczuwa jako stagnację). O Indiach nie powiem – bo nie byłem. Czytając w internecie i statystykach tez nie wygląda super.

  1. Już 10 lat mija odkąd autor bloga pisze o upadku dolara — autor tego postu niestety zaczyna bredzić… ;-(. 10 lat temu nie było jeszcze bloga 2GR – hallo – więc {Jaro} żeby nie wiem jak się wytężał to wiedzieć o czym wtedy pisywałem po prostu nie może… Dwa, podejrzewam że aby posty takie jak Dolar jedyną grą na kontynencie? czy Dolar jedyną grą w mieście klasyfikować jako „pisanie o upadku dolara od 10 lat” trzeba albo złej woli albo upadku (na głowę).

   Faktem jest że różne rzeczy się jednak w miedzyczasie wydarzały, dolar raz był niżej raz wyżej, a neofickich patriotów amerykańskich przewijało się tutaj więcej. Post jest cennym sygnałem kontrarnym, wskazującym prawdopodobnie na rychły koniec rajdu w dolarze. Zobaczymy jak to z tą dominacją USA i siłą dolara będzie po 31.12.2015 i dalej… :-D. W każdym razie na miejscu {Jaro} uzbierane dolary od przyszłego roku trzymałbym jednak na koncie CNY, nie USD… ;-)

   1. Tak, mógłbym. Po prostu spróbuj człowieku znaleźć pracownika w USA. Nawet do budowy – które ponoć tak kiepsko wyglądają. A te dane jak to mało Amerykanie zarabiają… Wystarczy spojrzeć na PKB per capita, żeby pośmiać się z tych danych. Ludzie teraz szarpią wypłaty. Bez skrupułów. 2 lata szkolenia i ma zaczynać wydajną pracę. To chce podwyżki. Nie dostaje 30% – to zwiewa. Takich przykładów jest teraz na pęczki. Jak nie zacznie się jakiś kryzysik – to sytuacja będzie dramatyczna.
    Mnie tam bardziej interesuje podupadający ruski rubel. Kiedy będzie jego dno? Czy Putin zdąży jeszcze kupić parę wojskowych zabawek za swoje „rezerwy” – czy już nie. USA przestało drukować i Rosja razem z resztą BRICS zaczęła się pogrążać w czarnej… W najświetniejszym momencie druku USA drukowało kwartalnie mniej więcej tyle USD ile Rosji udało się zgromadzić rezerw walutowych przez ostatnie prawie 15 lat (wszystkich rezerw łącznie ze złotem). A Maćko z Bogdańca pisze …..

    1. Twoja retoryka zdradza mentalność kibica sportowego, a nie analityka. Przedobrzyłeś z tym brakiem pracowników w prosperującym USA, przedobrzyłeś z ostentacyjnymi obawami o kurs rubla. Poziom agitacji należy dostosować do poziomu forum, a Ty traktujesz ludzi jak idiotów.

     Amerykański PKB per capita znamy. No świetnie, a deficyt w handlu ponad pół biliona dolarów to nic? To się trzyma tylko na dolarze, a ten z kolei na trzymaniu za mordę reszty świata. Nie ma powodu do radości, bo ten dobrobyt zdrowy nie jest i odbywa się również przez de facto opodatkowanie Polaków… Natomiast kurs rubla wynika z prostego faktu. Bank centralny Rosji nie należy do Rosjan i jawnie sabotuje rosyjską gospodarkę (stopy, torpedowanie kredytów inwestycyjnych). Myślę, że przyciśnięty Putin przejmie tę instytucję, choćby metodami siłowymi. Dziwię się, że do tej pory tego nie zrobił, choć poszła plotka że i owszem.

 15. Chiny proponują USA, żeby także się przyłączyły do tego banku:)

  Sprawa jest prosta. Skoro USA nie chcą reform w MFW, to Chiny zrezygnowały z prawa weta w nowo tworzonej strukturze, co przyciąga „wszystkich”, którym nie podoba się dyktat USA w MFW.
  Skończy się pewnie na tym, że USA też przyłączą się i powstanie MFW-bis, ale Amerykanie nie będą mieli w nim uprzywilejowanej pozycji.
  Oczywiście Chiny też nie będą „uprzywilejowane”, ale ich pozycja będzie na pewno silniejsza niż teraz w MFW.

 16. Ja przyznam sie, ze jestem w totalnym szoku, że EU tak wyskoczyło nagle przeciwko swojemu właścicielowi.

  Szok pozytywny, acz pozostaje niedowierzaniem, że oni sobie ot tak po prostu, i że na bałtyku i morzu północnym nie pojawią sie nagle 3 sojusznicze lotniskowce…

  Musi być jakieś drugie dno.

  1. @impeer
   Ale USA od lata otacza unię swoimi bazami ! :D

   PS: Od kiedy dzięki Reaganowi USA z najwiekszego kredytodawcy stawały się największym kredytobiorcą…
   … mogą sobie. Poza tym, to nie są czasy „Summer Pulse 2004”. USA przestawiaja się na Pacyfik a liczba lotniskowców w służbie jest najniższa od lat. Dodaj do tego przeglądy (RCOH).

   A tak realnie – co niby USA mogłby osiągnąć tymi lotniskowcami ? Szczególnie że do ich uspokojenia na Morzu Północnym wystarczy jeden U-212 ?

 17. I jakie cynik sugeruje remedium na te kwestie? Trwac gdzie jestesmy mozliwie drogo sprzedajac 'wiernosc’, czy lapac sie do pociagu, w ktorym coraz mniej miejsc siedzacych?
  Co zrobia 'Stare Kiejkuty’, to juz zupelnie inna kwestia..

  1. jakie cynik sugeruje remedium na te kwestie? —- może nieśmiało zacząć od myślenia?… To ma przynajmniej przyszość…

     1. By zadowolic gospodarza postaram sie od jutra, ale z uwagi na fakt, ze osad zalezny od samopoczucia cynika, glowy nie dam, ze sie uda ;)

Comments are closed.