Dymy nad Frankfurtem

początki wiosny w EUropie?

Używana czasem w 2GR diagnoza że „EU dymi na wszystkich złączach” swoją zwięzłością  przypadła do gustu czytelnikom. Większość jednak myślała że to tylko ekspresywna przenośnia,  nie naprawdę…  Nope, moi drodzy – jak najbardziej real.

frankfurt

W akcji 8 tysięcy uzbrojonej po zęby polizei, pałki, gazy, samochody opancerzone, armatki wodne, helikoptery (video).   Czyżby CIA się pomyliła i z braku sukcesu w Moskwie  kolejny majdan organizuje w  sercu EU?   Niczego  nie można wykluczać w tych skomplikowanych czasach…   Uwierzyć trudno że w kontrolowanych mediach w Polsce wzmianki  o masowych rozruchach w tym mieście trafiają się jedynie sporadycznie.  Za to wszędzie na tuziny  odmieniana jest Tunezja…   Czyżby selektywna cenzura,  jak za najlepszych lat komunizmu?

W takiej atmosferze dymów i gazów łzawiących banksterka zmuszona jest świętować swoją parapetówę – po wyrzuceniu $1.4 mld pieniędzy podatnika ECB wprowadza się do swojej nowej siedziby.  Ale na wszelki wypadek tylnym wejściem,  przednie jest zbyt niebezpieczne.    Ciężko chyba znaleźć lepszą ilustrację  moralnej dekadencji euro imperium i  poronionego projektu wspólnej waluty,  oraz  alienacji  mas od klasy ich handlerów.

Podkreśla to zwłaszcza kuriozalne usunięcie przez ECB z ceremonii otwarcia przedstawicieli prasy.  Wątpliwe aby jakikolwiek  inny bank  centralny  pochwalić się  mógł tego typu zagraniem.  Normalnie bankierzy znani są  z parcia na szkło i na okładki.   A tu taki zawód.    Ach, ta demokracja, zawsze się plącze pod nogami i tylko przeszkadza w biznesie.

Aż strach myśleć  co będzie dalej?  Palenie książek?   KZ-ty dla tych „alterglobalistów”  którzy zepsuli tak świetnie zapowiadającą się uroczystość?

Wiadomo tylko jedno – żadna liczba zakutych po uszy żadarmów i żadna liczba transporterów opancerzonych nie uchroni  projektu euro w jego dotychczasowym kształcie  przed pójściem z dymem…   Im prędzej to zrozumieją zakute głowy w ECB  tym lepiej.

 

.

18 Replies to “Dymy nad Frankfurtem”

 1. Raczej bylbym ostrozny z nazywaniem tego zdjecia montazem, no chyba, ze jakis lepszy specjaslita to robil 🙂

 2. ależ oni tam przeciwko kapitalizmowi występowali, zapomniałeś tego cyniku dodać 🙂

  1. Zasadniczą sprawą jest, czy zachodni system jest kapitalizmem. W tej materii zgadzam się z red. S. Michalkiewiczem, że jest to „kapitalizm kompradorski” i o takowym piszą również inne znane postacie.
   Przytoczę cytat:
   Zarówno Kapitalizm, jak Komunizm, opierają się na tej samej idei: centralizacji bogactw, niszczącej własność prywatną.
   Kapitalizm i Komunizm są tak dalece prawie, tym samym pod względem etycznym, że nie byłoby dziwne, gdyby oba zaopatrywały się w przywódców wśród tych samych elementów etnicznych. – Chesterton

  2. …a protestowali pod komunistycznym bankiem centralnym. Świat jest szalony. 🙂

 3. mieszkam we frankfurcie i zadnej wielkiej zadmy nie było ok. 10ts. ludzi i dwa radiowozy spalone przed samym protestem, miasto ogolnie super spokojne, z okazji meczow więcej się dzieje. A zdjecie to foto montaż palili jakos opone ale tego dymu było bardzo mało….

  1. Dzięki za tę relację. O tym że foto może być montażem wspominał już ktoś poprzednio. Tak to jest jeśli się się używa niepewnych źródeł „upiększających” czasem rzeczywistość w internecie… 🙁 W interesie prawdy zmieniamy je na bardziej wiarygodne…

 4. Po Frankfurckiej zadymie, widać czarno na białym, że rzeczywistość jest tworzona. Napisanie w internecie, krótkiej wzmianki nawet na poczytnym portalu, nie ma takiej samej rangi jak podanie w informacjach dnia ze świata w telewizji, a stanowić może alibi, przy zmianie koniunktury. Nawet Trwam, nie pokusiło się o jakąkolwiek śladową informację, bo innym mediom można byłoby przypisać pro-rządową i pro-unijną propagandę.
  Czytelnikom polecam dzisiejszy artykuł na MONITORZE-POLSKIM, w którym jest dużo linków do nagrań z demonstracji, jak również komentarzy i wywiadów.
  Niemcy, coraz częściej wyrażają swoją dezaprobatę dla władzy krajowej i wszechwładzy bankierskiej. W ostatnią niedzielę w Hanowerze odbyła się demonstracja, w tym właśnie tonie. („Endgame Hanover” – https://www.youtube.com/watch?v=kH115K_uy9c )
  We wszystkich tych demonstracjach nie możemy wykluczyć działań agentury.
  Warto przeanalizować możliwe scenariusze, poszperać, kto kogo finansuje i kto na tym zyska.
  Szacunek dla Cynika za „trzymanie ręki na pulsie”, pozdrawiam.

  1. nie możemy wykluczyć działań agentury. — w szczególności w doborze i naświetlaniu faktów…

  2. I odwrotnie. Pikieta dwóch „opozycjonistów” na Białorusi może być tematem nr. 1.

 5. Wlasciwie Gospodarze chyba sa jeszcze pod wplywem dopaminy, ktorej wysoki stan utrzymuje sie pod wplywem poprawnego przepowiedzenia decyzji SNB.
  USD bowiem nie jest zadna gra w miescie, dopoki jego wycena jest w portugalskim Euro.
  Nad Frankfurtem nie ma zadnych dymow, jest rewolucja mlodego pokolenia zachodniej Europy, ktore rozumie ze obojetnie ile mam na godzine musze maks 6 miesiecy pracowac aby godnie zyc. Wszak zycie to zbior zamkniety i jedynym pytaniem jest jaka czesc tego zbioru nalezy do mnie, ma to byc wiekszosc.

 6. Było wczoraj w Panoramie o 18:30 reszty wiadomości nie oglądam bo nie mam czasu.

 7. rzeczywiscie nie ma info w dzisiejszych mediach. Za to to zdjecie wyglada na fotomontaz

 8. W Polsce mamy wlasne zamieszki! W Sosnowcu! 20 osob obzucilo kamieniami policjantow, bo ich kolega smiertelnie zakrztusil sie torebeczka z trawa. W Polsce dzieci na ulicach morduja! A co nas interesuje Frankfurt? Tak dzialaja niezalezne media w Polsce. Sa fakty wazne i fakty wazniejsze.

 9. ’…żadna liczba zakutych po uszy żadarmów i żadna liczba transporterów opancerzonych nie uchroni projektu euro w jego dotychczasowym kształcie przed pójściem z dymem…’

  Podobnie twierdzi George Friedman – polecam Flashpoints: The Emerging Crisis in Europe

  mocna rzecz.

  A projekt EURO to 'failed economic project’. Az strach ze nas tam PL elity wprowadza tylko poto by byc w scilym (hard)core decyzyjnym…

Comments are closed.