JAK PRZEŻYĆ I PROSPEROWAĆ
POMIMO PAŃSTWA, SOCJALIZMU I KRYZYSU

Metale szlachetne


Aktualne ceny spot, 24h
1 oz = 31.1 g

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]


[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

Indeks akcji złota HUI, 6m
[chwilowe problemy w podawaniu indeksu HUI]

Rynki dzisiaj

Archiwa 2GR

Nasi znajomi

Autor: cynik9 - 19.03.15

Dymy nad Frankfurtem

początki wiosny w EUropie?

Używana czasem w 2GR diagnoza że „EU dymi na wszystkich złączach” swoją zwięzłością  przypadła do gustu czytelnikom. Większość jednak myślała że to tylko ekspresywna przenośnia,  nie naprawdę…  Nope, moi drodzy – jak najbardziej real.

frankfurt

W akcji 8 tysięcy uzbrojonej po zęby polizei, pałki, gazy, samochody opancerzone, armatki wodne, helikoptery (video).   Czyżby CIA się pomyliła i z braku sukcesu w Moskwie  kolejny majdan organizuje w  sercu EU?   Niczego  nie można wykluczać w tych skomplikowanych czasach…   Uwierzyć trudno że w kontrolowanych mediach w Polsce wzmianki  o masowych rozruchach w tym mieście trafiają się jedynie sporadycznie.  Za to wszędzie na tuziny  odmieniana jest Tunezja…   Czyżby selektywna cenzura,  jak za najlepszych lat komunizmu?

W takiej atmosferze dymów i gazów łzawiących banksterka zmuszona jest świętować swoją parapetówę – po wyrzuceniu $1.4 mld pieniędzy podatnika ECB wprowadza się do swojej nowej siedziby.  Ale na wszelki wypadek tylnym wejściem,  przednie jest zbyt niebezpieczne.    Ciężko chyba znaleźć lepszą ilustrację  moralnej dekadencji euro imperium i  poronionego projektu wspólnej waluty,  oraz  alienacji  mas od klasy ich handlerów.

Podkreśla to zwłaszcza kuriozalne usunięcie przez ECB z ceremonii otwarcia przedstawicieli prasy.  Wątpliwe aby jakikolwiek  inny bank  centralny  pochwalić się  mógł tego typu zagraniem.  Normalnie bankierzy znani są  z parcia na szkło i na okładki.   A tu taki zawód.    Ach, ta demokracja, zawsze się plącze pod nogami i tylko przeszkadza w biznesie.

Aż strach myśleć  co będzie dalej?  Palenie książek?   KZ-ty dla tych “alterglobalistów”  którzy zepsuli tak świetnie zapowiadającą się uroczystość?

Wiadomo tylko jedno – żadna liczba zakutych po uszy żadarmów i żadna liczba transporterów opancerzonych nie uchroni  projektu euro w jego dotychczasowym kształcie  przed pójściem z dymem…   Im prędzej to zrozumieją zakute głowy w ECB  tym lepiej.

 

.

Share

18 komentarzy do: Dymy nad Frankfurtem

 • raptem

  Raczej bylbym ostrozny z nazywaniem tego zdjecia montazem, no chyba, ze jakis lepszy specjaslita to robil :)
  https://www.youtube.com/watch?v=JGIhMe1Ud_I#t=169

 • zenek

  ależ oni tam przeciwko kapitalizmowi występowali, zapomniałeś tego cyniku dodać :)

  • Niewolnik

   Zasadniczą sprawą jest, czy zachodni system jest kapitalizmem. W tej materii zgadzam się z red. S. Michalkiewiczem, że jest to “kapitalizm kompradorski” i o takowym piszą również inne znane postacie.
   Przytoczę cytat:
   Zarówno Kapitalizm, jak Komunizm, opierają się na tej samej idei: centralizacji bogactw, niszczącej własność prywatną.
   Kapitalizm i Komunizm są tak dalece prawie, tym samym pod względem etycznym, że nie byłoby dziwne, gdyby oba zaopatrywały się w przywódców wśród tych samych elementów etnicznych. – Chesterton

  • franek

   …a protestowali pod komunistycznym bankiem centralnym. Świat jest szalony. :)

 • on

  mieszkam we frankfurcie i zadnej wielkiej zadmy nie było ok. 10ts. ludzi i dwa radiowozy spalone przed samym protestem, miasto ogolnie super spokojne, z okazji meczow więcej się dzieje. A zdjecie to foto montaż palili jakos opone ale tego dymu było bardzo mało….

  • Dzięki za tę relację. O tym że foto może być montażem wspominał już ktoś poprzednio. Tak to jest jeśli się się używa niepewnych źródeł “upiększających” czasem rzeczywistość w internecie… :-( W interesie prawdy zmieniamy je na bardziej wiarygodne…

 • Niewolnik

  Po Frankfurckiej zadymie, widać czarno na białym, że rzeczywistość jest tworzona. Napisanie w internecie, krótkiej wzmianki nawet na poczytnym portalu, nie ma takiej samej rangi jak podanie w informacjach dnia ze świata w telewizji, a stanowić może alibi, przy zmianie koniunktury. Nawet Trwam, nie pokusiło się o jakąkolwiek śladową informację, bo innym mediom można byłoby przypisać pro-rządową i pro-unijną propagandę.
  Czytelnikom polecam dzisiejszy artykuł na MONITORZE-POLSKIM, w którym jest dużo linków do nagrań z demonstracji, jak również komentarzy i wywiadów.
  Niemcy, coraz częściej wyrażają swoją dezaprobatę dla władzy krajowej i wszechwładzy bankierskiej. W ostatnią niedzielę w Hanowerze odbyła się demonstracja, w tym właśnie tonie. (“Endgame Hanover” – https://www.youtube.com/watch?v=kH115K_uy9c )
  We wszystkich tych demonstracjach nie możemy wykluczyć działań agentury.
  Warto przeanalizować możliwe scenariusze, poszperać, kto kogo finansuje i kto na tym zyska.
  Szacunek dla Cynika za “trzymanie ręki na pulsie”, pozdrawiam.

 • kunta kinte

  Wlasciwie Gospodarze chyba sa jeszcze pod wplywem dopaminy, ktorej wysoki stan utrzymuje sie pod wplywem poprawnego przepowiedzenia decyzji SNB.
  USD bowiem nie jest zadna gra w miescie, dopoki jego wycena jest w portugalskim Euro.
  Nad Frankfurtem nie ma zadnych dymow, jest rewolucja mlodego pokolenia zachodniej Europy, ktore rozumie ze obojetnie ile mam na godzine musze maks 6 miesiecy pracowac aby godnie zyc. Wszak zycie to zbior zamkniety i jedynym pytaniem jest jaka czesc tego zbioru nalezy do mnie, ma to byc wiekszosc.

 • T.Reytan

  Na CitizenGo jest petycja- O nie wciąganie państwa polskiego w konflikt zbrojny.
  Wydaje mi się, że to ważna sprawa i chciałbym prosić o je poparcie.
  Tutaj jest link:
  http://www.citizengo.org/pl/signit/19682/view

 • siergiej

  Było wczoraj w Panoramie o 18:30 reszty wiadomości nie oglądam bo nie mam czasu.

 • leonsjo

  rzeczywiscie nie ma info w dzisiejszych mediach. Za to to zdjecie wyglada na fotomontaz

 • jamesbłąd

  W Polsce mamy wlasne zamieszki! W Sosnowcu! 20 osob obzucilo kamieniami policjantow, bo ich kolega smiertelnie zakrztusil sie torebeczka z trawa. W Polsce dzieci na ulicach morduja! A co nas interesuje Frankfurt? Tak dzialaja niezalezne media w Polsce. Sa fakty wazne i fakty wazniejsze.

 • 3grosze

  ‘…żadna liczba zakutych po uszy żadarmów i żadna liczba transporterów opancerzonych nie uchroni projektu euro w jego dotychczasowym kształcie przed pójściem z dymem…’

  Podobnie twierdzi George Friedman – polecam Flashpoints: The Emerging Crisis in Europe

  mocna rzecz.

  A projekt EURO to ‘failed economic project’. Az strach ze nas tam PL elity wprowadza tylko poto by byc w scilym (hard)core decyzyjnym…

 • Takie Jeden Łoś

  Z ta “jedna wzmianka” to Pan przesadza, Panie Cyniku9. Nawet WSI24 to podalo:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/we-frankfurcie-plona-radiowozy-protest-alterglobalistow,525229.html