Siedzi na sali egzekutywa

Ciężka, poważna, szmal na nią spływa…

Jak za najlepszych czasów komunizmu, niewybrani przez nikogo europejscy aparatczycy spijają szampana w imieniu mas. Szampana pochodzącego naturalnie z toastów wznoszonych na cześć laureata tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie pokoju. Została nim – trzymaj się pędzla bo drabina leci – cała unia europejska jako instytucja. Egzekutywa odbierała niedawno w Oslo przyznaną nagrodę.

Kto lepiej by pasował do odbierania nagrody niż prezydent Rady Europejskiej, Herman van Rompuy (widoczny w środku),  o powabie „wilgotnej ścierki” i aparycji urzędnika bankowego niższego szczebla – jak go określił kiedyś Nigel Farage. Albo przekonany  trockista, przewodniczący komisji europejskiej Barroso… Albo pasujący do tej dwójki jak ulał inny skrajny socjalista,  przewodniczący parlamentu europejskiego Schulz. Bardziej reprezentatywnej dla euro elit delegacji do odbioru Nobla trudno sobie wyobrazić.

Nie da się ukryć że my w 2GR, siejąc pokój w Europie ile się da i nie napadając na nikogo,  liczyliśmy na przypadające nam  z tej nagrody 0.2 eurocenta.  Może nawet z jakimś liścikiem „gratulujemy obywatelowi…”  Niby skromnie ale za to nieźle wyglądałoby w resume…   laureat nagrody Nobla…. cynik9…  😉

Jak przystało jednak na egzekutywę podjęła już ona demokratycznie za nas inną decyzję na co wyrzucić przydzieloną gotówkę.  Sprawdzanie na co dokładnie  nie jest warte nawet 0.2 eurocenta,  więc sobie to darujemy.  Gwarantujemy tylko że nie będzie to droga zwrotu gotówki tym którym się należy.

Zastanawiamy się jednak czy nagroda za pokój należy się unii w ogóle. Alfred Nobel musi się przecież przewracać w grobie gdy widzi jak jego nagroda, która miała być przyznawana „tym którzy pracują na rzecz rozbrojenia”, idzie w ręce europejskiego kartelu zbrojeniowego. Udział Unii Europejskiej w burdzie libijskiej i pacyfikacja tego kraju również pasuje do nagrody za pokój jak kwiatek do kożucha.

Prowadzi to do pytania czym się właściwie kieruje grupa socjalizujących norweskich durni, kompromitując się i swoją ojczyznę przyznawaniem nagrody pokojowej nie nawet tam gdzie jest to kontrowersyjne ale wręcz tam gdzie z mety wywołuje tylko pusty śmiech i wzruszenie ramion. Tak jak teraz unii europejskiej  czy jak wcześniej Barackowi Obamie,  na samym początku jego prezydentury, kiedy przyszłe dokonania nowego prezydenta nie były nawet jeszcze znane. Wprawdzie Obama podejrzenia o swoje pokojowe intencje szybko rozwiał intensyfikując burdę w Afganistanie i siejąc śmierć i zniszczenie skrytobójczą wojną dronów ale niesmak pozostał. Jak można – czysto logistycznie – nagrodę za coś przyznawać jeszcze przed tym czymś?

Czy zatem przyznawane przez garść obłąkanych norweskich socjalistów „nagrody pokojowe” Nobla są istotnie nagrodami?  Czy nie są czasem rodzajem wręczanej za pośrednictwem pożytecznych idiotów łapówki?   Kalkulowanym przekupstwem obliczonym na to że obdarowany kandydat w ramach quid pro quo zrobi to czego socjalistyczna międzynarodówka od niego oczekuje?

W każdym razie to co robił dotychczas nie ma najmniejszego znaczenia.

christmas12pl

39 Replies to “Siedzi na sali egzekutywa”

 1. Drogi cyniku
  Ludzie wolą chaos od uporządkowania – porządek robił Hitler, Stalin, Napoleon itp., co z tego wynikło to już wiemy… nieprawdaż …???
  Ludzie mają dosyć tego zakłamania i tej adrenaliny podawanej przez nawiedzonych dyktatorów.
  Wszystko, co piszesz się zgadza z prawdą, jednak zauważ, że ponad 90% społeczeństwa ma to głęboko w d….
  Ludzie wolą śmierć albo głód z przypadku lub nieprzemyślanej drogi własnej przyszłości aniżeli od porad kogokolwiek…
  Ludzie są niestety egoistami – tylko, że teraz super egoistami.
  Pozdrawiam
  LG

 2. Rompuy jest przewodniczącym Rady Unii Europejskiej, a nie prezydentem Rady Europy. Rada Europejska jest instytucją unijną, a Rada Europy oddzielną organizacją międzynarodową, i na jej czele nie stoi prezydent tylko (powiedzmy, ale też nie tak do końca) Sekretarz Generalny.

  1. Dzięki za wykrycie tej subtelności. Istotnie, jest coś takiego jak the European Council oraz the Council of Europe. Przypuszczam że jakby dobrze poszukać to się parę innych rad w Europie także znajdzie. Jak widać, im więcej rad w Europie tym jej społeczeństwa, w tym cynik9, coraz bardziej bezradne…

   1. @:”rady”

    Jakiś „Kraj Rad” powstaje (już o tym gdzieś słyszałem:).

    1. Rada – broni,
     Rada – radzi.
     Nigdy kasy swej
     Nie zdradzi…

     pozdr.
     🙂

   2. Jeszcze jest Rada Unii Europejskiej (zwana czasem po prostu Radą), która występuje pod wieloma postaciami, zależy czy się akuarat spotykają ministrowie finansów (ECOFIN), środowiska, spraw zagranicznych itp.
    Mam teraz na studiach przedmiot „intgracja europejska, więc siłą rzeczy muszę się trochę w to wszystko wgryźć… Choć przyjemne to-to nie jest.

 3. ejże Panowie, komitet noblowski bynajmniej nie składa się z idiotów jak tutaj niektórzy sugerują. Zauważyłem, że od pewnego czasu pokojowa nagroda nobla używana jest często jako coś w rodzaju wianka z kwiatów, który gromadka niewinnych dzieci w białych koszulach narzuca publicznie temu czy tamtemu krwawemu zbirowi (lub bandzie) na głowę aby ten pod żadnym pozorem nie myślał już więcej rozrabiać. Takiej nagrody pokojowej nie wypada w żadnym razie nie przyjąć, a jak się przyjmie to wtedy absolutnie nie wypada rozpocząć wojny z byle powodu (np. z Iranem – Obama) lub czegoś innego destrukcyjnego (np. rozmontowywanie 60-letniej EU z powodu aktualnych kłótni spowodowanych kasą). Najwidoczniej takie czy inne czarne scenariusze zostały uznane za wtajemniczonych za na tyle prawdopodobne, że postanowiono dmuchać na zimne. I co z tego, że teraz słabo poinformowane (bez urazy) masy się dziwią tym decyzjom. Wyjaśnienia być może znajda nasze prawnuki w swoich książkach do historii.

  1. @Centrala
   Nie sa to idioci, ale pozytecznie idioci, jak mawial sam Wladmir Iljicz. Niestety, chyba ich przeceniasz. Co tam oczywiscie persony z pelna premedytacja popierajace socjal, lewactwo i budowe euroimperium, ale wiekszosc jest durna i slepo leci za egzekutywa, bez cienia wlasnego zdania. Co do Obamy – gwarantuje Wam, ze gdyby wymagala tego sytuacja i interes USA, a ponadto, gdyby mieli lepsza sytuacje budzetowa, to Obama minuty by sie nie zastanawial i nakazal atak na Iran, nie ogladajac sie na zadne nagrody. Idac dalej – byc moze nawet nie mialby wiele do powiedzenia, jakos nie wyglada na prezydenta podejmujacego w pelni suwerenne decyzje. Nie sugeruje jakiegos totalnego spisku, tam po prostu sa niezwykle potezne grupy nacisku, a kazdy prezydent potwornie sie od nich uzaleznia, zbierajac srodki na arcydroga kampanie wyborcza.

   Pozdrawiam i Wesolych!!!
   Lysander

   1. @Lysander

    Rzecz w tym, że „atak na Iran” USA mogą spokojnie przeprowadzić – natomiast problem w tym, że nie osiągną tym żadnego celu strategicznego (zamknięcie ewentualnego programu, zmiana władzy) bez kampanii lądowej, więc długotrwałej i kosztownej nie tylko ze wzgledu na zużywane środki bojowe, ale też zużycie sprzętu i późniejsze remonty, ofiary itp.

  2. Znamy to, bo już taka fraza padała niejednokrotnie: „Rozliczy nas historia” – Aż strach się bać!

 4. ACHHH Piękna ta kartka świąteczna pod artykułem … :-)))

  Taka czerrrrwona …, taka z socjalistyczna :-))))

  Dzięki w imieniu tych którzy tęsknią :-))))

  Za …

  ———————————

  Życzymy CI Cyniku wszelkiej maści spełnień w tym nadchodzącym Nowym Roku z 13-tką na ogonie …

 5. Końca (świata) nie widać. Głowienie się nad przepowiedniami trwa, a nagrody nadawane przez politycznych głupców lub też podstępne norweskie trolle idzie, jak co roku.
  No to dorzućmy do tego kociołka fragment z wikipedii:
  „…czterowiersz może przepowiadać powstanie banknotów (rok 1661) i wielkie inflacje. Odnosi się także do przyszłości: anulowania wszystkich zobowiązań, powstałych w trakcie zaciągania niszczącego długu (np. emisja obligacji i kreacja oprocentowanych, kredytowych pieniędzy dłużnych przez banki prywatne – pieniądz elektroniczny – zamiast zwykłej emisji pełnowartościowych pieniędzy, np. przez narodowe banki centralne).
  Simulacra [wyobrażenia lub reprodukcje] złota i srebra stracą wartość
  I po kradzieży [ich rzeczywistej wartości] zostaną wrzucone do jeziora.
  Podczas odkrycia, że wszystko jest zniszczone przez dług,
  Wszystkie zobowiązania zostaną anulowane.
  — Nostradamus, Centuria”.

  Spokojnych Świąt

 6. Patrząc na ich twarze, widzę wyraźnie że ci panowie są w stanie dla obrony pokoju zamordować dowolną ilość kobiet i dzieci. Takie poświęcenie musi być docenione i nagrodzone. Nagroda jest więc w pełni zasłużona.

 7. Nieoceniony Cyniku9 cyniczny.
  Ktoregos dnia zyczylbym sobie posiedziec z Panem przy jednym stole i osobiscie wysluchac na „zywca” jakowejs anegdoty. Koniecznie wosolo-cynicznej.
  Wiem , ze musze przygotowac miesien piwny do tego wyczynu, bym nie dostal przepukliny z ubawu.
  Prosze zatem pamietac, ze bede sie co jakis czas auto-anonsowac
  Bym mogl wytrzymac takowe spotkanie i kiedys przekazac taka tresc wnukom. 😀
  Serdeczne Bog zaplac za poswiecony czas.( ..moj tesc mawial-” nie spuszczaj sie na Boga- sam zaplac! 😀 )

  Radosnych cynicznych Swiat dla wszystkich zasyla
  tomzjukeju

 8. Oto wielki poczet laureatow Nagrody Nobla:
  „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla

 9. to że to biurokracja to prawda, ale nie zmienia to faktów że w czasach tej biurokracji wojen w Europie niewiele, i jakby coraz mniej, siły zbrojne coraz mniejsze, budżety na zbrojenia maleją (na co wciąz pomstuje USA)
  więc fakty wskazują że ta nagroda trochę sensu ma

  p.s. a Ty cyniku nagrody pokojowej nie dostaniesz bo Ty uważasz ze bezpieczeństwo obywateli jest wprost proporcjonalne do ilosci posiadanej przez nich broni

  1. p.s. a Ty cyniku nagrody pokojowej nie dostaniesz bo Ty uważasz ze bezpieczeństwo obywateli jest wprost proporcjonalne do ilosci posiadanej przez nich broni

   No trudno, taki los… Za to pozwolę sobie zaproponować Twoją kandydaturę do norweskiego komitetu nominacyjnego nagród pokojowych Nobla. Sądzę że będzie to perfect match… 😀 😀

 10. A ja życze wszystkim wesołych świąt, bez oglądania tych nieuczciych twarzy w TV i normalnego rządu.

 11. „Albo pasujący do tej dwójki jak ulał inny skrajny socjalista i huligan z 1968, przewodniczący parlamentu europejskiego Schulz.”

  Ależ on miał wtedy 13 lat! Ja wiem że Cohn-Bendit i Schulz i wszyscy socjaliści to jedna banda gangsterów i trudno ich odróżnić, ale tym razem Schulz cierpi chyba za nie swoje grzechy.
  Wesołych Świąt.

 12. „Jak można – czysto logistycznie – nagrodę za coś przyznawać jeszcze przed tym czymś?”

  Tak jakos traci Bareja:
  Minister: Witaj Rysiu, wiesz jak cię lubię chłopie! No patrz, tak mnie dopadła ta astma, że od świtu muszę pić te świństwa!
  Miś: Taki przyniosłem. Ooo!
  [Miś wchodzi do windy, w której odpoczywa Minister]
  Minister: To dla mego wnuka. Chłopak tak się garnie do sportu. Niech ma na zachętę!
  Miś: Właśnie!
  Minister: Oooooo, już wpół do szóstej, musimy znowu zmienić ciśnienie. Wsiadaj, wsiadaj! Pojedziesz ze mną… Naciśnij trzydziestkę, tam !
  Miś: Właśnie… nie bardzo wiedziałem co on uprawia, więc taki napis jest może… nie taki bardzo…
  Minister: Nic nie uprawia. Chodzi właśnie o zachętę, a co napisałeś?
  Miś: Eeee… Napisałem tam…: „Markowi Złotnickiemu, za zajęcie pierwszego miejsca”.

 13. Ma gest i fason ta egzekutywa, a garnitury nie są to na pewno drelichy pana Mao

  „A w tym roku na odebranie przyznanej Unii Pokojowej Nagrody Nobla pojechała ponad 70-osobowa delegacja. Koszt: 43 tys. euro. W czerwcu na konferencję do Rio wybrało się 61 przedstawicieli UE z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso (56 l.) na czele. Koszt: aż 590 tys. euro!”

  https://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Unia-szasta-forsa-a-nam-kaze-oszczedzac,wid,15191595,wiadomosc.html?ticaid=1fbb5&_ticrsn=5

 14. Cyniku na początku myślałem że miałeś na myśli 2 eurocenty jednak nie, to rzeczywiście niewarte 0.2 euurocenta lub europpm’a 😉 Kłaniam.

 15. Nie jestem specem od łaciny ale czy tam przypadkiem nie powinno być „quid pro quo” zamiast „qui pro quo”?

 16. Dla mnie sprawa jest jasna. Norwegia daje nagrodę pokojową za nie wywołanie wojny z Norwegią. EU mogłaby ich zbrojnie spacyfikować za to, że nie chcieli do Europy. A teraz, już jakoś tak nie wypada… Obama był, jeszcze tylko nagroda dla Rosji i może Chin i spokój. A na przykład Adolf nagrody nie dostał, kto wie, może nie zdążyli z depeszą?
  🙂

 17. Rozbawił mnie (do łez prawie) opis socjalistycznej, brukselskiej egzekutywy. Czekam na równie wesoły opis egzekutyw w wersji kapitalistycznej – już widzę oczami wyobraźni jak wierchuszka jakiegoś koncernu X dzieli kasę, tylko że nie będzie to droga zwrotu gotówki tym którym się należy… ha ha ha.
  A centrowa egzekutywa? Np. w Tuskolandii… Bajka!

  Czyżbym zamieniał się w kontestującego wszystko anarchistę?
  Chyba idzie jakiś koniec (znanego nam) świata, albo co inszego…
  Hej
  🙂

  1. Mylisz faszyzm z kapitalizmem. O ile mi wiadomo anarchiści nie kwestionują wszystkiego jak leci, nie będą się spierać o istnienie Australii, ale Austria to już zupełnie inna bajka. Zmieniasz się w anarchistę? dobrze, w stronę rozumu, jak najdalej od obłędu.

  2. W wersji kapitalistycznej wierchuszka zdobyła kasę swoją DOBROWOLNĄ pracą, albo wykorzystując DOBROWOLNĄ pracę innych. Czyli coś rzadko spotykanego w dzisiejszym świecie.

 18. Drogi Cyniku,
  Korzystajac z okazji, chcialbym ci podziekowac w imieniu swoim i innych czytelnikow za kolejny rok bardzo udanych wpisow.

  Zycze ci wesolych swiat i szczesliwego nowego roku! Oby 2013 byl nie mniej interesujacy od obecnego i inspirowal cie do wielu nowych, rownie ciekawych wpisow.

 19. Nie powinno być Quid pro quo? :>
  A skąd ta nagroda? Za wikipedią: są przyznawane za „najlepszą pracę na rzecz… likwidacji lub redukcji stałych armii”. Ot Polska Armia w rozsypce to jest i nagroda.

  1. @Lexander
   Z definicji, armia nie może byc w lepszym stanie niz państwo i społeczeństwo które ją wystawiają.

Comments are closed.