Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku

Pozdrawiamy wszystkich Drogich Czytelników,
Przepraszamy tych którym zaleźliśmy za skórę w 2010,
Wybaczamy tym którzy zaleźli za skórę nam,
I nie obiecujemy żadnej poprawy!

Mijający rok był szczególnie łaskawy  dla
wszystkich inwestorów w aktywa materialne 
którym dedykujemy tę pasującą reminescencję…

11 Replies to “Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku”

 1. człowiek z nikad

  swiateczny kabaret o krolu zusie,i ksieciu ofe 🙂 polecam

 2. @cynik9

  Finanse państwa (a pośrednio, system emerytalny) jest w takim stanie, że kwestią reformy jest tylko ile osób i jak bardzo będzie niezadowolonych, i którzy właściwie to będą.
  Z punktu widzenia socjalisty (wolałbym niezręczny neologizm – socjalofila, lepiej oddający istotę sprawy) nie ma różnicy między kontem indywidualnym a OFE; są niepaństwowe i tyle, czyli w tym światopoglądzie złe z definicji.
  Tak czy inaczej – wyż początku lat '80 będzie musiał odkładać na 4 emerytury: systemowe dla siebie i pokolenia rodziców oraz prywatne dla siebie i dla pokolenia rodziców. Choćby zęby w ścianę, teraz się tego nie zmieni. Pytanie tylko, ile pieniędzy wsiąknie w mechanizmy transferów i jakie one będą – ostatecznie, nawet Państwo może zadekretować opodatkowanie pieniędzy co iesiąc oddawanych rodzicom w kopertach.

 3. @Cynik9

  To juz nie chodzi o to co zostalo a co nie po szumnych filarach. Tylko o to, ze buldogi zaczynaja sie zrec juz nie pod dywanem, ale na dywanie. A to znaczy, ze przesilenie jest juz blisko, coraz blizej. Albo w te, albo we wte.

 4. @Łoś: Pan tu juz rok radosnie zakonczyl, a tu JKB po kilkunastu latach przejrzal na oczy…

  Gdyby nie okres przedświąteczny miałbym ochotę skwitować ten artykuł raczej lapidarnie… умер Maксим…

  Jedyne co pozostało po szumnych trzech filarach emerytalnych gdy kartel OFEs i parę rządów nakradło się wystarczająco to nasz prywatny filar czwarty – własnych oszczędności inwestowanych z dala od państwa, złotego i socjalizmu. Co było zresztą do przewidzenia…

  Nie wiem ilu socjalistów nawet wierzących kiedyś w system i bzdury o "solidarności pokoleniowej" miałoby dzisiaj guts aby twierdzić że byliby gorzej gdyby państwo przez te 11 lat zamiast żywić kartel OFEs ich forsą przelewało im odnośną sumę na prywatnie zarządzany rachunek emerytalny który proponujemy od lat.

 5. Drogi Cyniku,

  Dziekuje serdecznie za zyczenia i tobie rowniez chcialbym zyczyc zdrowych i spokojnych Swiat oraz szczesliwego Nowego Roku.

  Przez caly rok 2010 sledzilem twojego bloga z zainteresowaniem i musze przyznac, ze dzieki niemu moja wiedza z zakresu finansow bardzo sie poszerzyla.

  Mam nadzieje, ze w 2011 znajdziesz dalej czas by tworzyc rownie interesujace wpisy.

 6. Czy to znaczy, że nie doczekamy się w tym roku żadnych więcej wpisów? :>
  Jestem bardzo zainteresowany co odpowiedziałby Pan na wypowiedź premiera: "Polska uniknęła katastrofy – ocenia premier Tusk. Według niego stan finansów publicznych w Polsce jest na tyle dobry, że reformować ich po prostu nie trzeba." tvnCNBC. Tu może mały link do całego materiału: https://www.tvncnbc.pl/reformy-nie-dziekuj,8329275,23,klip.html#

Comments are closed.