Akcja Maxa Keisera

czyli okazja na przypomnienie czwartego filara

Otrzymujemy wiele pytań na temat akcji Maxa Keisera masowego kupowania po jednej uncji srebra. Ma to doprowadzić do bankructwa bank  JPMorgan,  który ma w nim wysoką  gołą pozycję short  i w przeszłości dopuszczał się manipulacji  w handlu tym metalem.

Zainteresowanie czytelników doceniamy i dziękujemy za zaufanie.  Podkreślamy jednak  że  2GR nie jest właściwym miejscem na dyskutowanie specyficznych kwestii inwestycyjnych dotyczących srebra.  Po to odsyłamy zainteresowanych do TwoNuggets Newsletter,  gdzie poświęcamy tej tematyce  dużo  więcej uwagi.  Tym niemniej jednak, z uwagi na duże zainteresowanie akcją Maxa Keisera chcemy tu w charakterze wyjaśnienia  i  zbiorczej odpowiedzi ustosunkować się do kilku najczęściej powtarzających się kwestii.  (Zgodnie z disclaimerem w stopce bloga komentowanie pod tym wpisem jest ograniczone do wątków poza-inwestycyjnych).

Rozpoczęliśmy pisanie bloga 2GR przed 4 laty z mottem ograniczonego zaufania w obietnice emerytalne państwa  i sugestią wzięcia swojej finansowej przyszłości we własne ręce.  Sugestia była trafna;  świadczy o tym trwający obecnie demontaż resztek reform emerytalnych w wielu krajach i zabór wkładów przez tonące państwo. Ironią jest że z szumnie zapowiadanych trzech filarów emerytalnych nowego systemu w Polsce przyszłemu emerytowi pozostało praktycznie jedynie trzymanie z daleka od państwa swoich prywatnych oszczędności które historycznie nazywamy tutaj  czwartym filarem ( link1, link2).

Trzonem własnego portfela inwestycyjnego czwartego filara powinna być,  naszym zdaniem,  umiarkowana pozycja w metalach szlachetnych. Nic się tu przez te 4 lata nie zmieniło. Ich rosnąca rola polisy ubezpieczeniowej przy  rozpadającym się stopniowo systemie papierowego pieniądza fiat  była od lat tak oczywista jak to że z cieknącego wiadra uleci kiedyś woda.  Spierać się można dokładnie kiedy ale sam fakt jest poza dyskusją. Teraz gdy system pruje się w szwach w sposób widoczny  a rządowe obietnice emerytur pod palmami okazują się fatamorganą wielu ludzi zaczyna to w końcu dostrzegać.  Po okresie pewnej wrogości do samej  idei inwestowania w metale szlachetne której pionierem był ten blog a potem po okresie życzliwego zainteresowania wskaźnik nastroju przesuwa się powoli w fazę trzecią – w rejon paniki.  Srebro, złoto i parę innych rzeczy zaczyna to wyczuwać i stąd ich wzrosty.

Rosnące zainteresowanie metalami szlachetnymi jest dobrą wiadomością dla tych którzy zrozumieli przesłanie przed laty i mieli odwagę działać wtedy.  Inwestowanie nie polega na działaniu pod impulsem,  nawet takim jak apel Keisera.  Nie polega na robieniu tego co robi stado.  Polega na antycypowaniu pewnych rzeczy awansem  i na przewidywaniu ich konsekwencji wtedy kiedy reszta tego nie widzi.  Abonenci TwoNuggets Newsletter na przykład, periodyka w którym rozwijamy szerzej zapoczątkowaną tutaj tematykę inwestowania w aktywa materialne w ramach  czwartego filara nie muszą brać udziału w akcji Maxa Keisera. Dlaczego? Ponieważ dawno już wzięli siedząc w m.in. w srebrze od lat!

Myślą przewodnią bloga 2GR było początkowo  „i ty zostaniesz inwestorem„,  kapitanem prowadzącym swoją własną inwestycyjną łupinę czwartego filara poprzez wzburzone morza rynków finansowych.  Łupina miała być przy tym dopełnieniem  filarów emerytalnych a nie ich substytutem,  przynajmniej nie tak szybko… 😉    Hasło to w wydaniu masowym okazuje się jednak nieco na wyrost.  Większość ludzi  kapitanami swojej finansowej przyszłości nie chce być  i  prawdopodobnie nigdy nie będzie,  z powodów zbyt licznych aby je tutaj wszystkie wymieniać.  Generalnie zbyt  duży jest balast socjalistycznej mentalności, zbyt dużo wiary w to że państwo problemy jednak jakoś rozwiąże, że samo jest raczej rozwiązaniem a nie raczej problemem, że rząd stoi raczej po twojej stronie.  Może też zbyt  mało wiary we własne siły i wytrwałości,  a z naszej strony zapewne zbyt dużo idealizmu.  Stąd też od dwóch lat nasze uwagi inwestycyjne adresowane są tylko do węższej grupy autentycznie zainteresowanych tą tematyką abonentów TwoNuggets Newsletter.  
Czy Maxowi Keiserowi uda się masowym zbieraniem srebra z rynku rozłożyć JPMorgana i spółkę? Jest to wątpliwe.  Obawiamy się że popularny komentator niezupełnie docenia skalę przedsięwzięcia jakim byłoby wybicie potrzebnej ilości monet przez mennice oraz rozprowadzenie ich następnie w rozsądnym czasie przez dealerów.   Jest też sam JPMorgan,  nietykalny członek elitarnego, niezatapialnego klubu primary dealers któremu rząd nie da zginąć,  bez względu na koszty.   Prędzej dopasuje prawo zmieniając je w locie,  jak w głośnym przypadku braci Hunt i srebra 30 lat temu,  czy też zawiesi realizację kontraktów terminowych w naturze.

W końcu to czego wszyscy drodzy korespondenci chcą się dowiedzieć – czy zatem udział w akcji Maxa Keisera ma sens?   Otóż IMO owszem, udział w akcji Maxa Keisera jest sensowny i w miarę bezpieczny  choć niekoniecznie z przyczyn przytaczanych przez pomysłodawcę.  Kręgosłupa JPMorgana  to raczej nie  złamie.  Samo inwestowanie pod negatywnym mottem „wykończenia  kogoś”  jest  też trochę śmieszne.  Do sukcesu potrzebne jest myślenie pozytywne i fokus na własnym biznesie, nie na innych.  Ale nie to jest najważniejsze,  naszym zdaniem.

Najważniejsze jest to że każda uncja zdjęta z rynku dorzuca cegiełkę  do zacieśnienia  już i tak napiętego rynku srebra fizycznego. Ultymatywnie przypieszy to nieuchronną kolej rzeczy. Równie ważny jest zasięg akcji i jej szerokie nagłośnienie, zwracające uwagę na kryminalne przekręty JPMorgana ścigane obecnie niezależnie w kilkunastu procesach.  Im więcej na to światła tym lepiej, tym bardziej że po raz pierwszy od lat CFTC (organ regulujący rynki surowców w USA)  nie patrzy na to przez palce.

Niezależnie też od bezpośrednich wyników akcji będzie ona prawdopodobnie w ten czy inny sposób benefisem dla jej uczestników.  Moneta srebrna w ręku jest nie tylko efektem estetycznym i prawdziwym pieniądzem którego większość najpewniej nigdy w ręku nie  trzymała.  Jest  wartością trwałą która niezależnie od rządowych manipulacji papierową walutą,  inflacji, deflacji czy quantitative easing  nigdy nie zjedzie do zera i nigdy nie zbankrutuje.   Przeciwnie,  szanse są  na to że w przeciągu nadchodzącej dekady stanie się znacznie więcej warta. 

To powiedziawszy – mała przestroga przed wyruszeniem na srebrną ścieżkę!  Srebro jest notorycznie zmienne i zwodziło już wielu.  Nie ma się co spodziewać jazdy po prostej w jednym kierunku. Okres dużej zmienności metali szlachetnych dopiero przed nami.  Wielu z tych którzy kupią 1 uncję srebra i z niej po drodze nie wypanikują dotrzyma  ją  do mety tylko na zasadzie inercji. Fatyga ze sprzedażą pojedynczej uncji może przewyższać postrzeganą wartość metalu. Z metalicznym srebrem wiążą się też wysokie marże – kupisz je tylko sporo wyżej niż spot a sprzedasz sporo niżej. Krótka wycieczka w srebro może się zatem okazać nieopłacalna nawet gdyby metal piął się cały czas do góry. Czego zresztą robić  nie będzie. Max Keiser powinien o tym przestrzec swoich „spiskowców”.

      No i wreszcie – caveat emptor – w Europie nabycie uncji metalicznego srebra niesie ze sobą  czasem  dodatkowo wysoką karę w postaci VATu.  Są różne metody na jej zredukowanie w które tu nie wchodzimy.

      Więcej do czytania:
      Jak to się wszystko zaczęło – Zamach na Kennedy’ego i wyprzedaż amerykanskich rezerw srebra.

      ©2010 dwagrosze.com

      41 Replies to “Akcja Maxa Keisera”

      1. Witam,
       mennica amerykańska wtrzymała produkcję srebrnych bulionówek.
       Ze względu na niespotykany popyt zabrakło srebra.
       Jest więc nadzieja, że obywatele/wyborcy/podatnicy (właściwe podkreślić) działając wspólnie choć niekoniecznie w porozumieniu mogą dokonać zmian.

       https://catalog.usmint.gov/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&categoryId=13738&langId=-1&parent_category_rn=10191&top_category=10191

       https://tnij.org/jpk7

       pzdr
       JZ

      2. Zadajmy sobie pytanie, co by sie wydarzylo gdyby Kennedy nie zginął, czyli druk pieniadza bylby kontynuowany przez Kongres…

       Gdzie bylby obecny wladca świata – FED? Co robilby jego namiestnik – Ben?

       Byc moze nie ogarniam calosci, ale czy przypadkiem kontynuacja polityki Kennedy'ego w zakresie kreacji pieniadza nie spowodowalaby sytuacji, w ktorej FED (przypominam: najpotezniejsza obecnie instytucja na świecie) nie stałby się, że tak powiem… zbędny?

      3. @ Wielki KA
       "Ad ignorantiam, ad hominem, szerokie uogólnienie. Adam…"

       Każdy może mieć swoją opinię. Nawet taką opinię o opinii

      4. @Adam Duda

       Ad ignorantiam, ad hominem, szerokie uogólnienie. Adam…

      5. @Adam Duda

       Po za tym im się dłużej bada daną sprawę tym sie dochodzi do coraz nowych "przekonań".

       Wręcz przeciwnie, znajomość – niestety, po czasie – faktów a zwłaszcza skutków pozwala na eliminację nietrafnych hipotez.

       To immanentna cecha badacza spisku.

       To immanentna cecha dezinformacji będącej osłoną spisku.

      6. Cynik9 HansKlos

       "Też to zauważyłem :-D. Ale moja teoria jest nieco inna – nasz drogi przyjaciel A_D wydaje się spiski dopuszczać ale tylko te potwierdzone oficjalnie przez rząd… ;-)"

       Hehe widzę, że sie nieźle bawicie.

       ja nie dopuszczam spisku potwierdzonego oficjalnie 😉 Ja widzę, że zarówno teorie oficjalne jak i tysiące teorii spiskowych śmierdzą na kilometr.. Zresztą taka to cecha spraw nie-oczywistych. Przy tym przy teoriach spiskowych dyskusje demaskatorów bardzo często wyglądaja jak dyskusje dzieci bijących się łopatkami w piaskownicy.

       Spiski i tajemnice mają to do siebie że o nich nie wszystko wiemy.. Po za tym im się dłużej bada daną sprawę tym sie dochodzi do coraz nowych "przekonań". To immanentna cecha badacza spisku. Chyba że sie człowiek betonuje w swoim przekonaniu i każdego co mu coś wytknie obrzuca wyzwiskami lub zignoruje.
       Nic to że najprostsze wyjaśnienia są z reguły prawdziwe.

       No nic.. Wy wiecie Jak było naprawde.
       Gratuluje!!!
       Gratuluje nosa i samozaparcia w zapewne żmudnej pracy badawczej !!!

       Może czas opublikować książkę? 😀

      7. Jeszcze troche a Adam Duda zostanie okrzykniety czlowiekiem establishmentu 🙂

      8. @hansklos: Cynika popublikować, trochę mu zapłacić

       Bring'em in, my friend, bring'em in… ;-D

       Adam tak juz od pewnego czasu walczy z teoriami spiskowymi, jakby w historii żadnych spisów nie było. Zastanawiam się czy Ty aby Adamie nie chcesz awansować?

       Też to zauważyłem :-D. Ale moja teoria jest nieco inna – nasz drogi przyjaciel A_D wydaje się spiski dopuszczać ale tylko te potwierdzone oficjalnie przez rząd… 😉

      9. @Adam, Cynik
       Historia uczy, że nie dane jest maluczkim za ich życia poznać tajemnic tego świata

       Mi natomiast zdaje się, iż historia naucza, że nikogo niczego nie nauczyła. Adam tak juz od pewnego czasu walczy z teoriami spiskowymi, jakby w historii żadnych spisów nie było. Zastanawiam się czy Ty aby Adamie nie chcesz awansować? No bo wiesz, mainstream takie działania popiera, zauważa, a za niektóre nawet płaci;-)

       W materii braku wiary w teorie rządowe jawisz się Cyniku jako samoistny wrzód na d.-) Możliwy jeszcze do wycięcia i skanalizowania;-) Trochę by Cynika popublikować, trochę mu zapłacić i mamy już nową odmianę Che – tym razem cyniczną;-)

      10. UWAGA MODERACYJNA –

       @anonimo z linkiem do global research – proszę się stosować do punktu #6 regulaminu. Link musi mieć rozsądny opis o co w nim chodzi, inaczej będzie odrzucony.

      11. @Adam Duda
       Nie szukaj dziury w calym. Kazdy prezydent USA, ktory zaczynal mieszac przy bankach ginal. Poczawszy od Lincolna, a na Kennedym skonczywszy. Chyba tylko Jefferson ocalal.

       pzdr
       Ludo

      12. @Adam_Duda: linkować wyniki tych trendów do historii..

       A no właśnie. Mamy tu teorię 'dziurawego wiadra' z którego ulatuje woda i wniosków jakie można z tego wyciągnąć.

       @Blizbor: strona rządowo-medialna ma znacznie więcej środków, narzędzi i powodów do budowania teorii spiskowych.

       Prawda. Tym więcej powodów aby nie brać tego za face value. Co nie zwalnia jednak od posługiwania się logiką a nie emocjami po drugiej stronie.

      13. Cynik9
       "Myślę że krytycznie przesiewając, i słusznie, hipotezy spiskowe dużo mniej krytycznie przesiewasz rządowe uzasadnienia przyczyn mając tendencję brać rzeczy tak jak są podawane. "

       To nie tak.. raczej żeby zachować sanity, wychodzę z założenia, że prawdy nie poznam.
       Jasne… jest wyjaśnienie oficjalne, jest 1000 wyjaśnienień spiskowych.
       Zakładając ze wyjaśnienie oficjalne jest celowo nieprawdziwe, to trzeba różwnież założyć że czyniono masę dezinforamcji przed jak i po zdarzeniu. Dlatego nie łudze sie że ja, przy pomocy komputera i interentu rozstrzygne jak było naprawde. Pomijając juz sens angażowania tyle czasu i pracy na tak kontrproduktywne zajęcie.
       Zatem nie ogłaszam że wiem.. Mogę mieć generlane przeczucia na podstawie obiektywnych faktów i pod to ustawiać swoje życie, inwestycje i emeryture.

       Historia uczy, że nie dane jest maluczkim za ich życia poznać tajemnic tego świata, a później sama historia (w szczegolnosci ta obiegowa) pisana przez zwycięzców niewiele się różni od bajek o smoku wawelskim. Do dziś na przkład wierzymy że husaria miała skrzydła zamontowane na plecach 🙂

       IMO ważne zeby z tego łapać długoterminowe trendy i linkować wyniki tych trendów do historii..

       Na przykład gdy dług publiczny rośnie bardzo szybko to państwa często ogłaszały niewypłacalność poprzez hiperinflacje, lub mordy wierzycieli:) i z tego można wyciągnąć konkretny wniosek 🙂

      14. @Cynik

       a propos Smoleńska: najnowsza teoria spiskowa mówi o największej w historii przyjaźni polsko-radz..ops -rosyjskiej zbudowanej właśnie na tragedii smoleńskiej (w tej teorii zwanej katastrofą).
       Trzeba pamiętać, że strona rządowo-medialna ma znacznie więcej środków, narzędzi i powodów do budowania teorii spiskowych. Zresztą to jest powodem, że ich teorie wyglądają wiarygodniej.
       Blizbor

      15. @Adam_Duda: WTC7 sie zawalił myślisz dlaczego

       Może nie wytrzymał ciśnienia hipotez dlaczego jeszcze stoi? 😉 😉

       Myślę że krytycznie przesiewając, i słusznie, hipotezy spiskowe dużo mniej krytycznie przesiewasz rządowe uzasadnienia przyczyn mając tendencję brać rzeczy tak jak są podawane. Ja w pewnym sensie odwrotnie – niekoniecznie szukam teorii spiskowych (jak w Smoleńsku, np) ale a priori odrzucam rządowo-medialną wersję wydarzeń. Uważam że w obecnym świecie globalnej manipulacji jest to koniecznie dla zachowania sanity. To jak było naprawdę wychodzi, albo i nie, dopiero po latach, najczęściej jako zmienna wypadkowa. Najpraktyczniej IMO jest badać linie papilarne nie pod kątem kto co zrobił ale kto w czym miał interes i jak.

       Kennedy jaki był taki był – każdy widzi. Socialist-leaning womanizer and a kind of playboy from a rich family, perhaps with a sense of mission… "Zaangażowanie mafijne" patriarchy rodu nie ulega też wątpliwości, a jeszcze mniej niektóre podejrzane szczegóły jego business dealings…
       Tym niemniej gdy przyjrzysz się szczegółom samego zamachu na JFK nigdy więcej nie uwierzysz w cuda, takie jak WTC7. Także o dokładną interpretację dosyć kryptycznego tekstu 11110 można się spierać ale nie o pewne zagadkowe machinacje ze srebrem które miały nastąpić wkrótce potem.

      16. Cynik9

       Zresztą Kennedy to nie taki rycerz na białym koniu.
       Jako ciekawostkę powiem, że kiedyś byłem na przedstawieniu teatralnym robionym przez niemców dotyczącym rodu kennedich. 3 godziny szwargotania i z ich przekazu (Niemcy, a więc nie tacy hop do przodu) wynikało zaanagażowanie mafijne ojca JFK. I to dość poważne. Oczywiście jest wiele nieprzyjmnych smaczków, jak wazeliniarstwo w stosunku do roosevelta, jak to roosevelt to lubił, jak to ojciec JFK dostał posadę ambasadora w londynie i dzięki jakim układom. Generlanie połowa czasu przedstawienia koncetrowała sie na powiązaniach z mafią ojca JFK. także niewątpliwie ojciec jak i sam JFK swoich wrogów na pewno też miał.. tym bardziej jak sie nie jest w stanie spełniać wszsystkich zachcianek osób dzięki którym sie jest na świeczniku.

       Nie wiem… hipotezy są różne. srebro to IMO jedna z nich. nic więcej.

      17. Cynik9.

       No o Jekyll jest też w tym linku.
       Na kennedegio był zamach, ale wiesz. Na prezydentów są zamachy 🙂 Patrz na przykład na nieudany zamach na Reagana – też strzelano. Nie trafiono, a on chyba z FEDem nic nie kombinował?

       Anyway z tych wszystkich wydarzeń tylko ten mcfadden jest dziwny.

       Bo WTC7 sie zawalił myślisz dlaczego? Bo go CIA wysadziło? to dlaczego nie użyła trzeciego samolotu? było by mniej kontrowersyjnie. Albo ustawić sekwencje wybuchów tak, żeby sie wtc położyło na wtc7. eee naciągane.

       Nie wiem dlaczego Kennedy zginął i co sie stało tuż po jego śmierci. Przypuszczam, że jakieś ruchy legislacyjne? Może napiszesz wpis kiedyś o tym, jak masz temat rozpoznany.

      18. @Duda: to już lepiej poczytaj sobie co na ten temat powiedział E.Griffin, ten od "The Creature from the Jekyll Island". Griffin jest sceptyczny i punktuje słabe punkty hipotezy 11110. Dyskusja jest bardzo techniczna choć sam 11110 jest krótki. G. może mieć rację że chodziło o ultymatywne wycofanie certifikatów srebra ale jednoczesnie nie zgadzam się z inna tezą – że z 11110 nie wynika że U.S.notes nie miałyby mieć silver backing. Jest też kilka innych faktów których G. nie wyjaśnia, w szczególności tego co się działo bezpośrednio po śmierci Kennedy'ego.

       W sumie – z pewnymi znakami zapytania sprawa silver/11110 i jej implikacje jest z pewną marżą najbardziej sensowną hipotezą dotyczącą przyczyn śmierci Kennedy'ego, IMO. Z uwagi na poziom powszechnej dezinformacji i manipulacji pozostają nam niestety jedynie bardziej lub mniej wyważone hipotezy, chyba że zaczniemy wierzyć w cuda że Kennedy sam się zastrzelił, McFadden sam się otruł a WTC7 sam się zawalił… 😉

      19. @Kamil "Osobiscie jestem […] ale z drugiej strony mozna to potraktowac jako akcje uswiadamiajaca masy co sie dzieje na swiecie."

       Mundus vult decipi, ergo decipiatur – świat chce być oszukiwany, niechże więc będzie. 😉

      20. @anonimo: Polska jest 3 na świecie producentem srebra (!!) przez KGHM, a to co dzisiaj KGHM zrobił to mistrzostwo świata. Duża część dochodów będzie właśnie ze srebra

       "Mistrzostwo świata" to pewnie w uposażeniach związkokracji w KGHM..;-)

       Poza tym uzyskiwane w KGHM ze szlamu anodowego srebro związane jest z produkcją miedzi. Małe szanse dla srebra aby stało się dominującym metalem w KGHM.

      21. Możecie wierzyć lub nie, ale wykup srebra z rynku MOŻE przewrócić różne inne instytucje JP się uratuje. Polska jest 3 na świecie producentem srebra (!!) przez KGHM, a to co dzisiaj KGHM zrobił to mistrzostwo świata. Duża część dochodów będzie właśnie ze srebra 😉 Srebro pójdzie w górę bo musi, kwestia tylko kto na tym skorzysta. Krótkie pozycje short i żądanie fizycznych dostaw może wywalić bank w kosmos. Oni są zlewarowani pod korek…

      22. Akcja Keisera oczywiście nie doprowadzi do bankructwa JPMorgana, ale może spowodować straty finansowe. Rozpoczęcie akcji zbiegło się z QE2. QE2 wpłynęło natomiast na "chwilową" eksplozję popytu na srebro. Czy ten wzrost zainteresowania srebrem będzie chwilowy przekonamy się w ciągu najbliższych kilku tygodni.
       Na razie pojawiają się kolejne pogłoski o problemach w dostawie fizycznego srebra (w USA).

      23. w kontekście chociażby tego, że Benek orzekł właśnie był, że QE2 może być większe niż zakładano… a samo JPM masywnie weszło w miedź pod koniec zeszłego tygodnia – nie mogę się zgodzić z zarzutami kierowanymi pod adresem Keisera …

       wzrost o 10 dolarów to dużo ? a mi się właśnie wydaje, że mało

      24. @Magdalena: komentarz w sprawie braci Kennedy,to socjaliści ? bardzo lubię tych panów: jasia i roberta,dlaczego zginęli?

       jest o tym tutaj: Executive Order 11110 . JFK zginął ponieważ zagroził grupie trzymającej władzę próbą obejścia FEDu i powrotu do konstytucyjnej zasady że emitentem pieniądza jest Kongress. Srebro pełniło w tym fundamentalną rolę ponieważ emisja pieniądza za Kennedy'ego (jego 'united states note', zamiast FEDowego 'federal reserve note') miała być na nim oparta. Generalnie dekret Kennedy'ego pozbawiał FED wpływu i czynił go bezużytecznym. Robert Kennedy, brat Johna, był bliskim współpracownikiem prezydenta i ministrem sprawiedliwości w jego rządzie. Miał niewątpliwie wiedzę o okolicznościach zamachu i jego mocodawcach. Jako prezydent (prowadził w rankingu z dużymi szansami na wybór) kontynuowałby dzieło zastrzelonego brata i niewątpliwie zabrałby się za sprawców zamachu. Do tego grupa trzymająca władzę nie mogła dopuścić. Podejrzewam także że "poważne rozmowy" przeprowadziła również z trzecim z braci, Edwardem, doradzając mu aby dla zdrowia się nie wychylał. I rzeczywiście, E.Kennedy, dożywotni senator z Massachussetts, znany był z popierania rozmaitych lewicowych inicjatyw ale do władzy wykonawczej nigdy się nie palił.

      25. Mnie w akcji Keisera wkurza jedno. Zanim ją zaczął, jego strona była dość interesującym agregatorem informacji biznesowo-politycznych. W obecnej chwili jest to strona pełna spamu.

       Nie jestem przekonany, czy Keiser nie chce napędza po prostu sam sobie ceny – czyli robi dokładnie to samo, co Kramer, po którym tak swego czasu jechano (słusznie zresztą). Bo pozycje w srebrze ma na pewno, a pytanie, czy nie żongluje też opcjami i czy to właśnie nie jest jego "dochód na boku".

      26. chciałabym prosić o komentarz w sprawie braci Kennedy,to socjaliści ? bardzo lubię tych panów: jasia i roberta,dlaczego zginęli?

      27. @Fredd0

       > na Allegro bez trudu
       > sprzedasz powyżej spot.
       > Cena na dziś to 115 zł za
       > uncję. Z tym Vatem to juz
       > zupełnie nie rozumiem??

       Jasne. Oczywiscie gdy sprzedajesz 5 uncji. Problem moze sie pojawic, gdy bedziesz chcial ich sprzedac 500. Wtedy moze sie okazac, ze kupujacym jest pracownik skarbowki…

       Poza tym moja kobieca intuicja mowi mi, ze cala ta akcja Keisera smierdzi na kilometr. Nie to zebym mial jakies konkrety, ale nie moge zrozumiec motywacji. Dotychczasowe propozycje wyjasnien ktore slyszalem jakos mnie nie przekonuja…

      28. On doradza kupno jednej uncji?

       toż sama przesyłka będzie prawie tyle kosztować 🙂 Nie mówiąc już o czasie na transakcje.
       Gdyby jeszcze mówił Tuba srebra, albo krata.

       Heh no nic tylko czekać, aż srebro konkretnie zjedzie w dół i spanikowani kaiserowcy w jednym srebrnikiem w dłoni rzucą się na ebaya sprzedawać 🙂

       Mam nadzieje że zjedzie, bo ten rajd 10 dolarowy w górę jest wręcz niemożliwy.

      29. JP Morgan jest czlonkiem FED'u, jak sam Cynik wskazales zlamac sie go nie da. Nie w ten sposob.

       Mysle ze najlepszym sposobem na wykonczenie tych skur…synow to wycofanie depozytow z kont, zamiana gotowki na srebro, zloto, muszelki cokolwiek, a w konsekwencji odejscie w rozliczeniach od papierowego pieniadza.

       Ale w obecnej sytuacji to chyba tez nie jest realne 🙁

       pzdr
       Ludo

      30. @cynik
       'Z metalicznym srebrem wiążą się też wysokie marże – kupisz je tylko sporo wyżej niż spot a sprzedasz sporo niżej."

       Prawda, ale tylko w połowie – na Allegro bez trudu sprzedasz powyżej spot. Cena na dziś to 115 zł za uncję. Z tym Vatem to juz zupełnie nie rozumiem??

       Fredd00

      31. W tej akcji nie chodzi w ogóle i inwestowanie, ale o sprawiedliwość. Jak wiadomo przestępczy kartel finansowy uniknął jak dotąd konsekwencji i kary za wywołanie globalnego kryzysu. Chodzi więc o to aby ci kryminaliści w końcu co najmniej zbankrutowali. A jesli FED ich uratuje, to jego problem, prędzej czy później FED też "zbankrutuje".

      32. Setki "leszczy" z kilkuuncjowa pozycja po jednej stronie kontra JPM po drugiej? W normalnych warunkach to sie nie ma prawa udac, zwlaszcza jak cynik zauwazyl JPM jest na pozycji ktorej nie moze przegrac. Chociaz ten rynek juz od dawna nie jest normalny, wiec moze sie udac 😉 Osobiscie jestem mocno sceptyczny do calej operacji, ale z drugiej strony mozna to potraktowac jako akcje uswiadamiajaca masy co sie dzieje na swiecie.

      33. Ta akcja z kupowaniem srebra rzeczywiście trochę na wyrost i oby nie powstała następna bańka spekulacyjna. Lepiej się trzymać z dala od tłumu.

      34. UWAGA MODERACYJNA

       Sorry, jak zastrzegłem wyraźnie w tekście komentarze pod tym postem są limitowane do tematów poza-inwestycyjnych.

      35. Oczywiście powyższe to prośba,
       za szybko zatwierdziłem komentarz.

       pozdrawiam serdecznie
       Piotr

      36. Witam,

       @cynik9
       napisałeś:
       "w Europie nabycie uncji metalicznego srebra niesie ze sobą czasem dodatkowo wysoką karę w postaci VATu"

       Podaj jakieś źródło tego ? Gdzie mam tego szukać ?

       pozdrawiam serdecznie
       Piotr

      Comments are closed.