Petrolinvest w śmieciach

Nowe wieści od naszego faworyta,  polskiego Exxona czyli krajowego potentata naftowego Petrolinvest (GPW:OIL).  Kompania miała już od dawna masowo wydobywać ropę w Kazachstanie. Jak było jednak do przewidzenia nic z tego nie wyszło. Na razie udało się jej jedynie masowo odseparować naiwny inwestoriat od gotówki w końcowej fazie amoku giełdowego w 2007. O ropie dalej ani widu ani słychu. Podejrzewamy że Petrolinvest prędzej przewierci na wylot kulę ziemską niż się dowierci do jakiejś ropy. Przeczuwa to pewnie też i boss Krauze bo krążą słuchy że się ostatnio kręci obok śmieci. A ścislej mówiąc obok technologii Zbigniewa Tokarza, który jest autorem koncepcji przeróbki śmieci na syntetyczne paliwo.

Pomysł wydaje się nam doskonały.  Zwłaszcza że w charakterze śmieci można śmiało użyć akcji Petrolinvestu. Inwestorzy kiedyś płacili za nie po 700 zł sztuka. Teraz mogą ładować to na taczki ile dusza zapragnie po okazyjnej cenie zaledwie 11 zł sztuka. Wprawdzie naszym zdaniem jest to ciągle o 10,50 zł za dużo ale cóż, nie ma w życiu ideałów. Tak to nieubłagany postęp i ekonomia skali czynią wszystko tańsze i bardziej dostępne.

Wielu inwestorów potraciło na Petrolinveście koszule. Dawno już temu się poddali tracąc nadzieję że z akcji OIL jeszcze coś będzie. A tu proszę, jeszcze się przyjemnie zdziwią. Będzie jeszcze z nich ropa!  Mimo wszystko!

A jeśli nie to przynajmniej rzecz będzie wyglądała bardziej wiarygodnie niż cała szopka z Kazachstanem… 😉

©2010 dwagrosze.com

6 Replies to “Petrolinvest w śmieciach”

 1. Ech`hh Gruby Rychu – Rysiu Krauze to nieudacznik i matoł. Wystarczy spojrzeć na jego majątek wyliczony we Wprost za 2009 rok. Gdyby RK wpłacał tylko kasę jaką via Prokom wyprowadził z naszego ZUS`u (3 mld ponad umówione 84mln.) to po kilkunastu latach wpłacając sukcesywnie ją na ROR, winien mieć tak circa o 80/100% wiecej. Jeżeli tak to pozostałe Interesa Ryszarda K. musza być nieźle na minusie. I są. A muwi się ze ZUS tylko okrada Polaków. Widać jak na dłoni, iż nie wszystkich 🙂

 2. Zawsze wiedziałem, że żyję w państwie posttotalitarnym, nawet się przyjemnie rozczarować nie można…
  Za to mogę liczyć na to, że nie braknie mi powodów by się rozczarować nieprzyjemnie. Oto jeden z moich ólubionych 😉 powodów by to uczynić.

  G.F.

  P.S. Potem, nie ma co się dziwić, że jak człowiek dorwie się do wolności, to zachowuje się jak pięciolatek.

 3. Drogi Cyniku,
  proszę litości!
  nie ma czegoś takiego jak
  " przyjemnie rozczarują"…

  to trochę jak by powiedzieć " wzbogacą się tracąc".
  Sugeruję zmianę na "przyjemnie zdziwią"

  pozdrawiam' Panache

 4. Heh, temat na czasie. W piątek przed zamknięciem notowań na WGPW akcje Petrola skoczyły nagle o +5%. Chyba zaczyna się kolejne łowienie naiwnych leszczy do wytrzepania ich z kasy 🙂

  chemmobile

Comments are closed.