JAK PRZEŻYĆ I PROSPEROWAĆ
POMIMO PAŃSTWA, SOCJALIZMU I KRYZYSU

Metale szlachetne


Aktualne ceny spot, 24h
1 oz = 31.1 g

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]


[chwilowe problemy w podawaniu cen bieżących]

Indeks akcji złota HUI, 6m
[chwilowe problemy w podawaniu indeksu HUI]

Rynki dzisiaj

Archiwa 2GR

Nasi znajomi

Autor: cynik9 - 15.05.10

Lekarstwo na Katar

Agencje donoszą że minister Grad, którego premier Tusk zapomniał wyrzucić po kompromitacji ze stoczniami, jest zajęty przygotowywaniem kolejnej prywatyzacji. Tym razem jej obiektem będzie ZUS. Niezwykle udana, szczególnie dla Eureko, prywatyzacja PZU przekonała go że przy odrobinie medialnego prania mózgu inwestoriat w Polsce kupi wszystko na pniu i jak leci. Pod warunkiem jednakże że cena emisyjna akcji wyższa jest niż 300 zł a ilość możliwych do nabycia akcji jest ściśle ograniczona. Jako cenę emisyjną akcji ZUSu wymienia się widełki 550 – 590 zł przy limicie 20 sztuk.

Wchodząc od razu do indeksu WIG20 ZUS stałby się też niezbędnym składnikiem portfeli wszystkich OFEs, zapewniając z ich strony automatycznie duży popyt. Gwarantuje on, podobnie jak w przypadku PZU, olbrzymi sukces emisji. Wg materiałów do których udało się dotrzeć redakcji zwolennikiem szybkiej prywatyzacji ZUSu ma być również resort finansów. Minister Rostowski obiecał na ostatniej konferencji prasowej że MinFin zwolni wszystkich kupujących akcje ZUSu w subskrypcji publicznej z podatku od zysków kapitałowych, w przypadku gdyby takie się kiedyś przydarzyły.

Szukając dodatkowego zabezpieczenia sukcesu IPO ZUSu minister Grad wznowił także ostatnio negocjacje z inwestorami z Kataru. Zrobili mu oni wielki zawód w ostatniej chwili wycofując się z zakupu stoczni polskich. Podobno powodem była zbyt niska i tym samym budząca podejrzenia cena. Katarczycy są poważnymi inwestorami których niskie ceny i słabe waluty nie interesują. Tym razem minister Grad oferuje Katarczykom sprzedaż pre-IPO pakietu 30% ZUSu po preferencyjnej cenie 490 zł, z opcją podwyższenia tej ceny gdyby i ona okazała się dla Katarczyków zbyt niska. Doradcą Katarczyków jest koncern ubezpieczeniowy Eureko B.V.

Zadowolenie z prospektu pozbycia się ZUSu w IPO wyraziła też ostatnio minister pracy Fedakowa. Poważny udział inwestorów z Kataru w kapitale akcyjnym sprywatyzowanego ZUSu nie tylko odciąży państwo od tego permanentnego bólu głowy zapewniając jednocześnie ZUSowi przyszłość – powiedziała minister. Zagwarantuje także każdemu ubezpieczonemu w ZUSie zrealizowanie jego snów o dostatniej emeryturze pod palmami nad ciepłym morzem.

Temperatura wody w Zatoce Perskiej nad którą leży Katar rzadko spada poniżej 35 stopni.

©2010 dwagrosze.com

Share

14 komentarzy do: Lekarstwo na Katar

 • T.

  Woda w Zatoce Perskiej w zimie, jest, hmm, zimna. Poniżej 20 stopni od grudnia do marca

 • Henryk

  Zajebiste!!!

 • Anonymous

  Głos prawdy ?
  "Wątpię, aby Grecji udało się kiedykolwiek spłacić nadzwyczajne pożyczki, które niedawno zostały jej udzielone – powiedział w czwartek wieczorem prezes największego niemieckiego banku Josef Ackermann"

  Zainteresowanych tematem odsyłam do artykułu
  http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,7882343,Prezes_Deutsche_Bank__Watpie__aby_Grecja_splacila.html

  Najbardziej spodobał mi się komentarz niemieckiej wersji FT o niewłaściwości upubliczniania tego typu informacji.

  ppup

 • piotr34

  Prywatyzacja Zusu?

  Eee-zupelnie w to nie wierze bo bylby to kant stulecia.Hmmm-choc z drugiej strony moze to wlasnie jest argument aby uwierzyc?

 • p.o._Prezydent->Prezydent_PO

  @Cynik

  Ależ to pomysły przychodzą do głowy ogarniętej gorączką (złota;)

  Trzeba dopisać, że artykuł jest sponsorowany przez shortującego Europę Złotego Sucksa…

 • goldfinger

  Kategoria : TEORIE SPISKOWE.

  Do poczytania (na KITCO było):
  Na pewno czytaliście, jeśli nie, to polecam. Niezła synteza.
  Gold and the Myth of Free Markets

  G.F.

 • Anonymous

  Zapomniał Pan dodać, że wypłata emerytur nie będzie się odbywać w gotówce ale w akcjach ZUSu. Emerytura z prawem poboru bedzie podstawowym narzedziem budowania potegi tej INSTYTUCJI.

 • boberro

  dam sobie obciąć głowę(i łepek też)że cała masa ludzi widząc ten wpis wziełaby to poważnie i już ustawiała się do kupna z nadzieją na 15% -wą przebitkę

 • Sokomaniak

  Nie no bez jaj… czy to kolejny Prima Aprilis?

  Bardzo ciekawy blog, czytam od jakiegoś czasu regularnie.

 • Ramzes

  Sarkozy walił pięścią w stół i groził, że Francja opuści strefę euro?

  Na spotkaniu przywódców państw strefy euro 7 maja w Brukseli, poświęconemu pakietowi ratunkowemu dla Grecji, prezydent Nicolas Sarkozy walił pięścią w stół i groził wycofaniem Francji z grona państw wykorzystujących unijną walutę – pisze "El Pais". Berlin zaprzecza tym doniesieniom.
  Madrycki dziennik powołał się na wypowiedź premiera Hiszpanii Jose Luisa Rodrigueza Zapatero, który w środę rozmawiał z członkami swojej partii; jego słowa przekazali podobno uczestnicy tego spotkania.

  Rzecznik premiera potwierdził, że Zapatero spotkał się w środę z członkami partii socjalistycznej, ale nie poinformował, co na tym spotkaniu mówiono.

  Według "El Pais", cytującego swoje źródło, Sarkozy zażądał w Brukseli, żeby wszyscy zobowiązali się wesprzeć Grecję, "albo Francja ponownie rozważy swą pozycję w (strefie) euro".

  Inna osoba, obecna na spotkaniu Zapatero z członkami partii i zacytowana przez "El Pais" powiedziała: – W końcu Sarkozy zaczął walić pięścią w stół i grozić opuszczeniem strefy euro. (…) Zmusiło to (kanclerz Niemiec) Angelę Merkel do ustąpienia i osiągnięcia porozumienia.

  Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy uzgodniły w zeszłym tygodniu pakiet ratunkowy dla Grecji wart 110 miliardów euro. Niemcy, które muszą wziąć na siebie znaczną część tego obciążenia, były temu planowi niechętne.

  Zapatero powiedział członkom swej partii, że na spotkaniu w Brukseli Francja, Włochy i Hiszpania utworzyły wspólny front przeciwko Niemcom i że Sarkozy groził zerwaniem tradycyjnej francusko-niemieckiej "kontroli" nad resztą UE – twierdzi "El Pais".

  Rzeczniczka rządu Niemiec Sabine Heimbach zdecydowanie zaprzeczyła, jakoby Sarkozy rzucał takie groźby. Rewelacje hiszpańskiego dziennika uznała za "całkowicie bezpodstawne".

  Rzecznik premiera Hiszpanii potwierdził, że Zapatero spotkał się w środę z członkami partii socjalistycznej, ale nie poinformował, co na tym spotkaniu mówiono.

  Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy uzgodniły w zeszłym tygodniu pakiet ratunkowy dla Grecji wart 110 miliardów euro. Agencja Reutera odnotowuje, że Niemcy, które muszą wziąć na siebie znaczną część tego obciążenia, były temu planowi niechętne.

  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Sarkozy-walil-piescia-w-stol-i-grozil-ze-Francja-opusci-strefe-euro,wid,12267723,wiadomosc.html?ticaid=1a2a0

 • Filip

  Gdyby to była prawda to bardzo bym się ucieszył – bo w tym roku ma pojawić się krótka sprzedaż na GPW – zaszorciłbym i osiągnął gwarantowany zysk 100% w ciagu tych najblizszych kilku lat gdy ZUS juz zbankrutuje.

  Mało tego, otworzyłbym fundusz inwestujacy w bankructwo ZUS'u z GWARANCJA zwrotu kapitału w przypadku poniesienia przez fundusz strat i przy niewielkiej prowizji za "zarządzanie" powiedzmy 3-5% rocznie po tych 5 latach byłbym już zarobiony po uszy.

  A tak, zostaje tylko dokupic kolejnego krugerranda…

 • cynik9

  prima aprilis był półtora miesiąca temu….
  ….co nie przeszkadza że niektóre żarty, jak Grad, trwają w nieskończoność… ;-)

 • shark

  prima aprilis był półtora miesiąca temu… ;]