Depesza z Titanica

ABW-ehrze coś się ostatnio pomyliły adresy i zamiast nieudolnego Grada zatrzymała prezesa ZUSu Rypińskiego i dyrektora szczecińskiego oddziału tej maf.., pardon, instytucji. Ale gradu akolad za skuteczność nie będzie. Byłby dopiero wtedy gdyby unieszkodliwiła pozostałe 50 tys. pracowników tej instytucji, pozwalając milionom troszczyć się w końcu o siebie. Niewątpliwie do tego ostatniego i tak kiedyś dojdzie. Tyle że czas płynie a czas to pieniądz. W tym przypadku pieniądz marnowany na ZUS. Im więcej czasu upłynie tym mniej pieniądza będą mieli pasażerowie Titanica aby się wyratować samemu.

Po wypchaniu Wypycha z mostka kapitańskiego tonącego Titanica ZUSu wyrypano tym razem zatem kolejnego kapitana. Cała ta karuzela przypomina nieco porachunki instytu…, pardon, mafijne. Nic nie wiadomo, nikt nic nie wie, nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Tylko pyk, i czołowa figura znika nagle z szachownicy. Trochę jak szyfrant Zielonka z walizką tajnych kodów. Albo jak czołowi komuniści wizytujący ZSRR za Stalina (Bierut w liście do Gomułki: kochany Władziu, jestem w niebie; przyjedź do Moskwy, wyślą i ciebie).

Nie da się ukryć że prezes ZUSu w kryminale intuicyjnie brzmi jakoś właściwie. Może nawet zamiast kapiących przepychem siedzib ZUSu od razu lepiej budować kryminały? Doradzalibyśmy jednak dużą ostrożność w doborze klawiszy. Nie u takich aresztantów wykrywano dziwną skłonność do spontanicznego wieszania się w okolicznościach które do dzisiaj wyjaśnia prokuratura. Zwłaszcza że w podejrzanych okolicznościach premier zainstalował szybko na pokładzie p.o. szefa tymczasową zarządzającą.

To czy nowy kapitan ZUSu, z kabiny gdzie woda już do kostek, potrafi wyratować tonącego Titanica jest wątpliwe. Zwłaszcza że chcąc skrócić agonię pasażerów ekipa płetwonurków min. Rostowskiego wycięła Titanicowi ZUSu nową dziurę w kadłubie. Do tego sprowadza się projekt przekazania szmalu z Funduszu Rezerwy Demograficznej do FUS, czyli na wypłaty bieżących emerytur. A pomyśleć że jeszcze nie tak dawno ZUS chwalił się jak to sukcesy inwestycyjne jego FRD dzielnie pomnażają środki które stanowić miały ostatnie koło ratunkowe.

Ale cóż, może i decyzja słuszna. Po co w końcu koło ratunkowe na Titanicu?

©2009 TwoNuggets

11 Replies to “Depesza z Titanica”

 1. @mar77 – informatyzacja rzadko służy temu by pracownicy bardziej się obijali :>

  A informatyzacja ZUS to nie była tylko czysta informatyzacja, lecz zarazem reforma Buzka…

 2. Coś na wesoło:
  "A ilu unijnych komisarzy potrzeba do wkręcenia żarówki? – Żadnego, bo dzięki działaniom lobbystów sprzętu oświetleniowego Unia właśnie zakazała ich produkcji."
  https://tiny.pl/hqthj

 3. Cynik znowu trafia w 10, tak mafia -to dobre porównanie, tylko to jest struktura pod nadzorem państwowym, przecież ktoś wydaje zgodę na uruchamianie przetargów publicznych m.in. na pałace dla szejków z ZUSu.
  Czy ktoś widział gdzieś interpelację/zapytanie skierowane do rządu (obojętnie kiedy) dlaczego i za czyje pieniądze budujemy te pałace. Mafijność sięga tu absolutnie całej struktury Państwa.

 4. Moja Szacowna koleżanka pracująca w ZUS, a propo's informatyzacji za bagatela około 3 mld. złotych.
  "Zap****ol jest jeszcze większy". Pozdrawiam Prowadzącego i Czytelników.

 5. @ https://dwagrosze.blogspot.com/2007/03/rzdowe-centrum-bezpieczestwa.html

  Jest pewna koncepcja czym mogłoby się zajmować opisane Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Na stronie Podkarpackiego RCB można dowiedzieć się czym się zajmują. Między innymi "Profilaktyką grypy sezonowej i nowej grypy". Dostępny tam dokument PDF potwierdza:

  "Nowa grypa A(H1N1)v jest chorobą układu oddechowego, która przenosi się również
  drogą kropelkową bądź przez kontakt bezpośredni z zakażoną osobą lub ze skażonymi
  powierzchniami i wywołuje podobne objawy jak grypa sezonowa.
  Utrzymująca się transmisja wirusa grypy typu A(H1N1)v została potwierdzona przez
  Światową Organizację Zdrowia (WHO) w więcej niż jednym regionie, co stało się przyczyną
  do ogłoszenia przez tę Organizację pandemii grypy."

 6. a bo oni go aresztowali, żeby wymienić na Madoffa. ten ostatni ma doskonałe, wieloletnie doświadczenie, a Amerykanie niepotrzebnie je marnują.

 7. niby maja oddać z prywatyzacji, jednak osobiście obstawiam słowo…….przepraszam :DDDDD
  tsc

 8. Powtarzam jak zepsuty patefon – zostawmy jakieś jednakowe dla wszystkich po 65 minimalne "senioralne" ale pleeease zlikwidujmy ZUS. Powracający tu problem co zrobić z dotychczasowymi emerytami można rozwiązać, nikt nie mówi o dramatycznych zmianach od jutra. Nie może to być jednak w żadnym przypadku argument za ZUSem. Zrozummy że kontunuacja tej pokoleniowej piramidy Ponziego jaką jest ZUS tak naprawdę nie służy nikomu za wyjątkiem karierowiczów z partyjnego nadania, a odbiera wielu szansę na zatroszczenie się o siebie… Kiedy ich państwo zostawi na lodzie będą w znacznie gorszej sytuacji niż bez ZUSu.

 9. A najlepsze że te całe fundusze FRD to nic innego jak obligacje skarbu państwa, czyli de facto kwitek że w przyszłości ktoś coś wypłaci.

  Strach się bać jak się w końcu zabiorą za ratowanie pasażerów tytanika bo trzymając się analogi podejrzewam że kamizelki będą z litego marmuru.

Comments are closed.