Madoff Avenue – puenta


Chronimy wprawdzie oczy naszych Drogich Czytelników przed oczopląsem Google Ads i innego reklamowego szmelcu w DwuGroszach ale nie możemy odmówić sobie przyjemności puszczenia jednej małej (auto)reklamy…

Otóż jak wykrył właśnie nieoceniony {staly_czytelnik}, któremu w tym miejscu serdecznie dziękuję za ten tip, okazuje się że do DwuGroszy zagląda także Forbes. Co oczywiście wystawia redaktorom tej klasowej publikacji jak najlepszą opinię… (wiemy też poprzez wtyczki że podczytują nas i w innych redakcjach co stanowi dodatkową motywację aby nie wypisywać kompletnych nonsensów, ha,ha,ha). Pisze {staly_czytelnik}:

” Gratuluję! Pana blog został zauważony (obok blogu Trystero) przez polski Forbes (nr 02/2009, strona 112), który to miesięcznik cytuje fragment postu: ’Władze Nowego Jorku podobno rozważają zmianę nazwy Wall Street na Madoff Avenue. (…) Nowa nazwa niewątpliwie lepiej oddawałaby charakter biznesu prowadzonego tam w ostatnich latach’. „

No, no, kto wie dokąd to zajdzie? Cynik9 ma jednak nadzieję że zanim wylądujemy w głównym wydaniu u Steve’a Forbesa redaktor polskiego wydania nie odmówi małej profesjonalnej grzeczności w postaci emaila (cynik9@ascad.com) z załącznikiem zawierającym dobrej jakości skan z tego artykułu. Dziękujemy z góry.

©2009 cynik9

22 Replies to “Madoff Avenue – puenta”

 1. ech dziwni jesteście…
  Gdyby Cynik mnie zrugał to bym się nie dziwił, ale poparcie mnie powinno było leżeć w waszym interesie 🙂 Mieć 50$ i nie mieć to ponoć 100$ 😀

  A poważnie, to nigdzie nie napisałem, że nie jest warto. Co najwyżej, że starzy czytelnicy warci są premii za lojalność. Bez nich płatna strona by nie powstała, bo Cynik nie widziałby zapewne profitów w sprzedawaniu czegoś co słabo prosperuje gratis. Tańsza próbka osłodziłaby też gwałtowność zmiany, w szczególności że nowa strona nie oszukujmy się nie jest jeszcze dopracowana na 100%

 2. Przemek! Wartość tych monet jest bliska, jeżeli nie równa zeru. Są bite w nakładach znacznie większych niż Bieliki! Co to za złota kolekcjonerska moneta, która ma nakład 10000 czy 13500? Jeszcze kilka lat temu nakłady nie przekraczały 1000, potem 2500szt. Do tego monety te nie mają nabitej próby, więc ciężko je sprzedać gdzieś poza PL. pozdrawiam.

 3. Jacku gratulacje!

  Już dawno nikt mnie nie rozbawił do łez jak Ty.

  Tekstowy gratis od Goldfingera:

  „Najcenniejsza na świecie jest nie platna, złoto i srebro a informacja, wiedza, mądrość”

  W tej kolejności.

  Wśród przyjemności za 50$, Newsletter Dwagrosze nie dość, że jest mądry, zabawny, ekscytujący to jeszcze wieloktotny. 😉

  P.S. Proponuję zmienić nastawienie na takie: To nie Ty płacisz za przywilej czytania. To Cynik9 funduje Tobie możliwość zarobienia na tą przyjemność i wiele innych.
  Rusz głową!

 4. komentarz na kitco

  Przeczytajcie to, koles twierdzi że cena złota to będzie liczona w tysiącach a srebra w setkach.

  Ciekawe tylko kiedy to nastąpi – srebro w setkach to nawet lepsza lokata niż złoto w tysiącach.

 5. @Jacek:

  Śmiem twierdzić że jeżeli korzystasz (a nie tylko czytasz) z tego bloga od półtora roku, wykorzystałeś zawarte tu porady i zarobiłeś dzięki nim więcej, niż koszt abonamentu 2N.
  Jeżeli nie wykorzystujesz – abonament i tak zapewne się nie przyda.

  Pomijając przypadek szczególny (cynik9 chce jednorazowo zgarnąć kasę i zniknąć 😉 ), prenumerata w pierwszym roku jest pewnym okresem próbnym. Kiepska jakość objawi się brakiem odnowień i spadkiem czytalności (abonamentów) w roku drugim, do czego zapewne autor nie będzie chciał dopuścić.

 6. Każdy autor ma prawo pobierać opłatę za swoją twórczość. Nic nikomu do tego.
  Mimo to trochę mi szkoda, że starzy czytelnicy newslettera i bloga muszą od samego początku płacić pełną stawkę. Czytam tego bloga już półtorej roku a newslettera o ile pamiętam od pierwszego. Teraz muszę to dobrze przemyśleć co dalej, bo pieniążki piechotą nie chodzą.
  Może jakaś zniżka dla stałych czytelników albo chociaż okres testowy gratis?

 7. @wierno-bierny czytelnik: kiedy bedzie ostateczne przejscie z testowego/ bezplatnego na w pelni komercyjny i platny?

  Drogi wierno-bierny cztelniku, nie jest intencją aby do takiego „ostatecznego przejścia” na system „w pełni komercyjny i płatny” dopuścić! Wręcz przeciwnie, misja edukacyjno- poznawcza 2G/2N pozostaje z duchem internetu i z przekonaniami gospodarza powszechnie dostępna, chociaż być może w wymiarze nie tak intensywnym jak dotychczas. Chodzi jedynie o wprowadzenie dwudzielnej struktury w której bardziej specjalistyczna informacja dotycząca inwestowania w aktywa materialne kierowana jest to węższej, bardziej elitarnej grupy kwalifikowanych inwestorów. Do tego sektora należy m.in. pełna edycja TwoNuggets Newsletter która od wydania 2009/4 włącznie dostępna będzie tylko dla tej grupy.

 8. @Cynik9

  Ja w sprawie 2N-NL, kiedy bedzie ostateczne przejscie z testowego/bezplatnego na w pelni komercyjny i platny?
  Niby bylo o tym napomkniete, ze od 2Q ale moze podalby Pan jakas bardziej precyzyjna date kiedy nalezy spodziewac sie ostatniego bezplatnego 2N-NL?
  Wierno-bierny czytelnik

 9. Nie ufam bankom a złoto wolę mieć fizycznie w ręku. Niech sobie leży w kufrze i obrasta w wartość. Oczywiście więcej zachodu jest ze sprzedażą ale trudno…

 10. @Jozif: skoro kupujesz złoto jako _inwestycja_ nie łatwiej kupić papierowe? Albo akcje jakiegoś etfu np. proshares gold? Czy choćby index XAU/USD?

  Imho, fizyczne złoto to pieniądze (wartość) TYLKO na czarną godzinę. Z punktu widzenia inwestycji przechowywanie, zakup itd. jest całkowicie nieopłacalny.
  A w przypadku lokaty jakie znowu znaczenie ma te nawet kilkanaście dolarów różnicy w cenie za jednostkę, skoro zamierzasz to trzymać kilka(naście?) lat? Cena zdąży dojść do 2000, zdąży też spaść…

 11. U lokalnego dealera (Leeds),
  jakby co, to prześlij PM.
  pozdr

 12. witam a ile oceniacie bedzie warta zł do euro w tym i kolejnym roku?

 13. Panie Cyniku, pogratulować, że tak znany i poczytny magazyn Pana cytuje 🙂

 14. Gdzieś dostał suwerena po 160 funtów – chyba nie w royalmint.
  Jak co to daj namiar.

 15. No to ja chyba miałem dziś farta,
  bo udało mi się kupić suwerena za 160 funtów, i to proof’a!

  Ale muszę przyznać że to i tak dużo, bo 2 tygodnie temu kupiłem za 136. Ceny idą do góry tu w GB, co zrobić!

  pozdr

 16. Jak myślicie jak teraz cena złota będzie się kształtować, warto poczekać na jakiś spadek w granice 860 ?

  Osobiście kupiłem złotego suwerena za 170 funtów a jego cena obecnie wynosi 190. Tak samo moneta brittania – kosztowała 190 funtów a już teraz 260 w przeszło niecały miesiąc.

  https://www.royalmint.com/store/BritishGold/A8.aspx

  Niestety już wyprzedany, 36.58504g czystego złota – rownowartość 5 złotych suwerenów. Nakład 750 na cały świat więc i wartość kolekcjonerska oraz kruszcowa.

Comments are closed.