Kurdowie a sprawa polska

Nie mogący znaleźć nigdy wspólnego stanowiska europejscy wasale hegemona wreszcie je znaleźli!  Potępili mianowicie Turcję za zajęcie przygranicznego pasa wzdłuż granicy z Syrią i oczyszczenie go z Kurdów. Był to typowy dla EU rzut  kulą w płot, który jeszcze wróci się EU poważną czkawką.

Wasalom nie stało odwagi aby przynajmniej potępić bezpośrednią przyczynę tej wojny jaką było nagłe wycofanie parasola ochronnego jaki hegemon rozpinał dotychczas nad Kurdami. Odegrali oni istotną rolę w pokonaniu państwa islamskiego ISIS. ISIS – frankenstein poczęty w koprodukcji izraelsko – amerykańsko – saudyjskiej, siał przez kilka lat islamski terror i mordy przekraczające granice wyobraźni nawet swoich sponsorów. Był też główną siłą sprawczą wielkiej fali uciekinierów którzy przez Bałkany zalali później Europę.

Wspierana potem przez amerykańską broń i niewielki kontyngent autonomia kurdyjska wniosła znaczny wkład w likwidację niewydarzonego projektu ISIS i do dziś trzymała pod kluczem kilka tysięcy najbardziej notorycznych terrorystów ISIS. Z chwilą ataku tureckiego przybytki w których ich trzymano z pewnością opustoszeją a ich lokatorzy zapukają do Angeli Merkel po socjał, łącząc się ze swoimi braćmi w wierze którzy  już się tam zdążyli zaaklimatyzować… 😉

Drugą falą „uchodźców” do EU również prosto jest wskazać. Będą to wyparci przez Turków ze swoich siedzib w Syrii Kurdowie. Trudno przypuszczać aby Turcja, już i tak goszcząca kilka milionów uchodźców syryjskich, miała szczególne zainteresowanie aby brać sobie na kark nowe miliony. Płacić za to musiałaby również EU.  Podejrzewać więc wolno że wizja tego właśnie,  a nie skrupuły moralne,  wystraszyła europejskich wasali skłaniając ich do potępienia Turcji, co im jeszcze wolno jest  czynić, ale już nie USA które wbiło Kurdom nóż w plecy i wyniosło się z niebezpiecznego otoczenia.

Nie starcza jednak wasalom wyobraźni aby zrozumieć że sami zależą od Turcji bardziej niż Turcja od nich. Erdogan może być typem niesympatycznego dyktatora, współodpowiedzialnego za konflikt syryjski w tej samej mierze co mieszająca w nim Arabia Saudyjska i Izrael. Faktem jest jednak że przetrzymuje na swoim terytorium miliony uchodźców syryjskich.  Zbyt ostro krytykowany w każdej chwili może się wkurzyć i  wysyłać ich tam dokąd tak pragną – do EU oczywiście. Stąd też wasale EU  dobrze by zrobili gdyby przynajmniej skorzystali z okazji aby siedzieć cicho.

Ruch Erdogana, wynik niewątpliwego porozumienia z Putinem, Assadem i Iranem, jest najprawdopodobniej w interesie EU, bo na pewno nie jest nim nowa, wielomilionowa fala uchodźców.  Celem Turcji jest, jak się wydaje, stworzenie wolnej od Kurdów strefy przygranicznej do której przemieszczeni zostaną uciekinierzy syryjscy z obozów w Turcji. Jednocześnie Kurdom nie pozostaje nic innego jak porozumienie z administracją syryjską Assada.  Nie każdemu może się to podobać ale plan taki może się powieść i wprowadzić pewną miarę normalności, po latach siania bałaganu przez hegemona i jego sojuszników. EU, gdyby nie była rządzona przez idiotów, zamiast potępiać Ergodana w czambuł, powinna prędzej przyklasnąć i wesprzeć ten plan który daje jej realną szansę na uniknięcie nowej fali „uchodzców” do EU.  Plus – nie wypycha bezsensownie Turcji z NATO i daje jednocześnie szansę odesłania do domu tych „uchodźców” którzy przybyli tu wcześniej,

Polska zaś, zamiast klepać się sama po ramieniu że nie przyjęła wielu terrorystów ISIS jako „uchodzców”, powinna raczej dostrzec w sytuacji Kurdów analogię do swojej. Kurdowie również oferowali Jankesom „forty Trump”  i inne zachęty aby ci zostali i ich bronili. No i rzecz działała dopóki hegemon miał interes w destabilizowaniu regionu. Kiedy interes ten zniknął wziął przysłowiową d… w troki i rzucił Kurdów na pożarcie Erdoganowi.

Ciekawe jest teraz na jak długo starczy hegemonowi zainteresowania w destabilizowaniu Europy wschodniej dla potrzeb rozgrywki z Rosją. Do tego, i do wydojenia nas na 447 , potrzebny jest mu spolegliwy, wściekle anty-rosyjski wasal polski. Wystarczy jednak jeden twit prezydenta, jeden szczyt z Putinem i Merkel, i po Jankesach w forcie Trump może być pozamiatane równie szybko co w Syrii.

14 Replies to “Kurdowie a sprawa polska”

 1. I ilu Kurdow w koncu Erdogan pozarl do czasu zawieszenia operacji? A przerwal, bo mu sie pewnie zal ich zrobilo. Zawsze byl sentymentalny 😉

 2. Pan dr. Leszek Sykulski przytoczył info że Kurdowie zostali już ósmy raz zdradzeni przez Amerykanów. Ja rozumiem….dwa razy. Ale osiem? Toż to niezłe cekaemy muszą być. Znalazłem też to:

  https://ram.neon24.pl/post/140359,kurdowie-czyli-izraelski-sposob-na-iran

  Widzę tu bliskie związki z Polakami, którzy:

  1. Przejechali się na sojuszu z Krzyżakami, przejechali się na sojuszach w 1939, a w 2019 wszystko stawiają na kartę….sojuszniczą. Wolą opłacać wojska sojusznicze niż własne, uzbrojenie kupują jak sojusznik podyktuje – czyli bez własnej doktryny obronnej. To nawiasem mówiąc niepokojące. Polska armia kupuje groźną broń ofensywną, np. JASSM, F35 itd. w sam raz do zdradzieckiego ataku (na kogo?) ale piechotę mamy bardzo słabiutką.

  2. organizowali powstania na sygnał z zagranicy. Gdzieś tam masoni robili rewolucję, gdzieś tam Anglicy ścigali się z Rosją….Polacy stawali na wysokości zadania jako poświęcony pionek odwracający uwagę.

  Kurdystan Warszawa – wspólna sprawa!

 3. „ISIS – frankenstein poczęty w koprodukcji izraelsko – amerykańsko – saudyjskiej, siał przez kilka lat islamski terror i mordy przekraczające granice wyobraźni nawet swoich sponsorów.”

  Jest taka pani wiadomego pochodzenia, nazywa się Rita Katz i ona zawsze pierwsza „dociera” do materiałów ISIS. Gdy pojawia się scena egzekucji, np. w klatce siedzą ludzie ubrani na pomarańczowo, a klatka jest podpalana albo zatapiana, to obraz widzimy za sprawą Rity Katz. To ona ma wtyczki, ona deszyfruje, ona zna hasła. Kobieta ma po prostu związki z terrorystami. Żadne FBI jej nie wzywa na przesłuchania, media nie weryfikują. A chyba wypadałoby choć zapytać. Co ciekawe Marine Le Pen miała zdrowe nieprzyjemności za samo opublikowanie ogólnie dostępnego materiału z bestialstwami ISIS, a Rita Katz nawet nie musi się tłumaczyć skąd to wszystko wytrzasnęła. A może ona sama terrorystka?

  Myślę, że po prostu mordów dokonują jej krajanie łącząc przyjemne z pożytecznym, tzn. osobiście jeżdżą na ludzkie safari do Syrii. Co prawda rzezie w Gazie uchodzą już zupełnie bezkarnie i praktycznie niezauważenie, a niektóre kraje (kraje? Toż to prowincje jednego imperium) planują zrównać krytykę państwa Izrael z antysemityzmem a także penalizować bojkot Izraela, ale full wypas masakry lepiej robić (na razie) na konto „islamistów”. Jak już rząd światowy okrzepnie, to być może na ołtarzu ofiarnym krew popłynie strumieniami tak szerokimi, że zawstydzi nawet azteckich kapłanów. Kto wszechwładnemu zabroni? Takie odpały jak Beria i Kaligula biorą się z nieograniczonej władzy właśnie.

  https://pracownia4.wordpress.com/2014/10/16/lowcy-glow-i-chaotyczny-klimat/

  https://ram.neon24.pl/post/148608,sri-lanka-jak-rita-katz-kolejny-raz-robi-gojow-w-durnia

  teraz Rita Katz dorwała się do materiałów ze strzelaniny w Niemczech.

  https://ram.neon24.pl/post/151065,halle-jak-okiem-siegnac-rita-katz

  robi się o tyle niewesoło, że nowymi „terrorystami” w J-NWO stają się powoli biali oraz rzekomi antysemici. Zgodnie z maksymą rodaczki pani Katz, Susan Sontag: „biała rasa to rak na ciele ludzkości”. No co. Powszechnie szanowana intelektualistka. Im wolno takie teksty głosić. „biała zaraza” to największe zagrożenie zaraz po CO2. np. UE walczy z obiema plagami. Ogranicza CO2 i otworzyła już stałe połączenie z Afryką w celu wymieszania ludów. Kto chce może zacumować statek i wypuścić na brzeg kogo chce byle to był muzułmanin albo negr. Nie ma szansy na ukrócenie tego bezprawia. Europejczycy patrolujący granice na własną rękę dostają wyroki więzienia za „zakłócanie porządku”. Tak było niedawno we Francji.
  Nawiasem mówiąc dziwacznie brzmią te wszystkie obawy, że Erdogan wpuści do Europy uchodźców. Ludzie już tak zgłupieli od tej propagandy, że nie dostrzegają podstawowego faktu. Wszak Europa w tym wpuszczaniu musi z Erdoganem współpracować. Tzn. wydać pogranicznikom i policji polecenia aby nie przeszkadzali, aresztować „nazistów” blokujących prywatnie granicę, jeszcze mocniej zwalczać krytykę nazywając ją „mowę nienawiści”.

  O choćby pod twittami Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji.

  https://twitter.com/IOMEthiopia/status/1184121677669486592?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1184121677669486592&ref_url=https%3A%2F%2Fmarucha.wordpress.com%2F2019%2F10%2F16%2Fwolne-tematy-53-2019%2F

  jest masa nienawistników kpiących z lekarzy i inżynierów, pytajacych co to za „uchodźcy” wyłążą z samolotu? Faktycznie. W Niemczech ląduje samolot z Etiopii i wychodzą z niego murzyni. No i proszę państwa tu leży problem. Reżim żydojankeski będzie nas bronić przed iluzorycznym atakiem rosyjskim a w tym czasie administracja Polin odpala ten sam program co w Europie Zachodniej. Program totalnej eradykacji europejskich narodów.

 4. Trump realizuje obietnice wyborcze.
  Kogoś to dziwi?
  A że odbywa się to w czysto Trumpowskim stylu – to taka specyfika 🙂

 5. Mam kilka pytań na które odpowiedz da przyszłość dlaczego Ameryka wycofuje się z Syrii czy dla tego ,że słabnie czy dla tego aby doprowadzić do konfliktu Rosja Turcja czy oba te czynniki plus ogólnie destabilizacja bliskiego wschodu.Zobaczymy czas pokaże dla nas jest jeden wniosek wielcy grają swoimi sojusznikami jak marionetkami Kurdowie w tym rozdaniu nie mają żadnego znaczenia ich rola się skończyła my jeszcze jesteśmy w grze we wschodniej europie ale obyśmy nie skończyli jak kurdowie to tylko zależy od układów międzynarodowych bo polityków mamy żenująco słabych którzy nie potrafią nic.Pozdrowienia

 6. Tak cała prawda .Czyli my jako naród jesteśmy w du.ie i nie to jest najgorsze /jak mawiał Kisiel/,że w niej jesteśmy ale ,że próbujemy się w niej urządzać.Pokłuceni ze wszystkimi dookoła ,bez strategii obrony ,słabo uzbrojeni sojusze egzotyczne nie wspominając o gospodarce która montowniami i marketami stoi toż to potęga panie ale na papierze.W momęcie rozgrywki sprzedadzą nas jak świniaka na targu tak jak zrobili to w Teheranie.

  1. Trzeba po prostu zainwestować trochę czasu w znalezienie dobrych źródeł informacji i dobrych komentatorów. Jeśli ktoś wybierze źle i będzie latami tkwił w złym wyborze, to dozna spustoszenia mózgu. Problem w tym, że większość ludzi wybiera fatalnie, wybiera typków którym źle z oczu patrzy. Te typki robią im wodę z mózgu i efekt mamy. Przykład?
   No, jeśli taki Gadowski ma 200tys wyświetleń na YT, a Tomasz Gryguć 20 razy mniej, to chyba nienajlepiej świadczy o Polakach. Zamiast inteligentnych, dociekliwych ludzi mamy rozhisteryzowany motłoch który nie rozumie nawet najprostszych rzeczy. Popatrzyłem na kilka filmików Gadowskiego i ilość zakłamanego bełkotu, pozerstwa i mataczenia jest w nich porażająca, natomiast w komentarzach leci wazelina „panie witoldzie dziękujemy”. Za co oni dziękują. Co jest w ludziach, że byle kolo robiący w swoich książkach „dokumentalnych” copy paste z kryminałów (tu teraz piję do innego pana) uchodzi za wybitnego dziennikarza śledczego? Aż taki upadek intelektualny? Kolejny przykład. Siedzi taki Ziemkiewicz i robi za mędrca. Karty odkrył już kilkanaście lat temu, ale stado gapciów ma go nadal za polskiego publicystę.
   Ja nie mówię o widzach TVN/TVP, czytelnikach GW ytd. Mówię o ludziach którzy interesują się polityką więcej niż średnia, którzy z wyboru znajdują coś w Internecie. Czy oni są jacyś ociężali umysłowo? Jest na przykład wojna izraelsko-libańska w 2006. Krótki research od Theodora Herzla, przez historię Irgunu, USS Liberty itd. i wiemy z kim mamy do czynienia. Operacja w Libanie szybko zostaje zdemaskowana jako próba zrobienia sobie przez Izrael kolejnych Wzgórz Golan i zagarnięcia źródeł wody. Co wtedy robił Ziemkiewicz? Krytyków Izraela nazywał „śmierdzielami”.
   Było kilkanaście lat aby poznać się na tym panu, zastanowić czemu na brata lewaka (historia jak z Kurskimi) a barany się na nim nie poznały. Teraz były wybory i pan Ziemkiewicz stanął murem za pisem, zaczął gnoić Konfederację. I co ja widzę. Wielkie zdziwienie baranków. Baranki myślały, że to prawicowiec, ba….neo endek. Ha ha. Dmowski się w grobie przewraca.

   Ja tu nie mówię aby każdego dnia robić tęgi research, czytać kilka książek tygodniowo. Wypadałoby jednak być na tyle zorientowanym aby dobrać sobie w miarę przyzwoite źródełka które robią za nas ciężką robotę. Ta sztuka przydaje się w finansach. Mamy kasę, ale nie jesteśmy mistrzami inwestowania. Kogo szukamy? Ano szukamy jakiegoś mędrca. Jak szukamy? Przede wszystkim odrzucamy ludzi zachowujących się jak kołczer, pozytywnych idiotów, lejących wodę, mających trudności z uzasadnieniem swoich tez, niespójnych itd. To samo w polityce. To samo w miłości.

   1. wazelina „panie witoldzie dziękujemy”.

    Chyba nie doceniasz poziomu cynizmu i wyrachowanie w dzisiejszych mediach. Powyższe oznacza jedynie to że ktoś korzysta z usług agencji PR-owej która tworzy „fakty prasowe” i usiłuje manipulować sentyment grupowy. Co się udaje z uwagi na wspomnianą wyżej głupotę populacji.

    Osobiście uważam że tego typu wiernopoddańcze formułowania, przypominające nieco retorykę za komunizmu, są jednym z najpewniejszych wskaźników sztucznego urabiania opinii na zamówienie pryncypała, być może czasem bez jego wiedzy, podobnie jak na przykład „dobrze mówi” czy podobne. Myślący człowiek do czego z czym się identyfikuje zgłosi prędzej pewne zastrzeżenia niż będzie zachowywał się jak wynajęty klakier.

 7. Kiedy interes ten zniknął wziął przysłowiową d… w troki i rzucił Kurdów na pożarcie Erdoganowi.

  Z takimi diagnozami to ja bym sie wstrzymal i uwaznie obserwowal sytuacje. Bo na razie to tam Turkom idzie jak przyslowiowej pannie lekkich obyczajow w deszcz…

 8. Analizując na spokojnie, nowa sytuacja w Syrii postawiła wszystkich (także Rosję) w „niezręcznej” sytuacji.
  Przecież Rosja nie zostawi Assada samego z tym pasztetem (Turcja anektuje część Syrii!).
  Z drugiej strony ostre wystąpienie Rosji przeciw Turcji pewnie zburzyłoby delikatny „sojusz” między tymi krajami.
  Europa protestuje, bo boi się fali uchodźców, a Amerykanie żeby zachować twarz (zostawili Kurdów na lodzie).
  Mówiąc krótko wszystkim nie podoba się inwazja na Syrię i protestują, tylko z różnych powodów.
  Ciekawe czy w takiej sytuacji Turcja odpuści, czy zrealizuje plan w całości i czy jest w stanie kontrolować tak długą granicę.
  Poprzednim razem mieli pozwolenie na czasowe wejście na głębokość 10-15 km.

  1. HeS i wlasnie to przemawia za tym iz jest to ustawka USA Z Turcja… Rosja przeciw USA interesom w Syrii wystapila, zwalczajac tez ISIS (sponsorowany mniej oficjalnie przez USA Turcje Arabie) ale nie wystapi jawnie przeciw samej Turcji… Bedzie musiala ustapic. Amerykanie wycofali sie rakiem z Syri tylko dlatego ze Putin ich rozegral… Teraz wroca jak Turcja zrobi swoje

   1. Amerykanie wycofali się rakiem z Syrii
    Wycofali się znad granicy tureckiej, nie jest całkiem prawdą w bliższej analizie jakoby wycofali się z Syrii. Potwierdził to sam Trump zaraz po swojej decyzji porzucenia Kurdów. Potwierdza to że do czynienia mamy z rodzajem ustawki..

Comments are closed.