Spadek popędu do reprezentowania kraju

dolegliwość polityków polskich

Zagraniczny obserwator sceny polskiej musi mieć ubaw w tych dniach…  A jeśli nie ma to musi przynajmniej z niedowierzaniem przecierać oczy.

Jeszcze przed paroma laty popęd polityków polskich do reprezentowania kraju był ogromny. Pan prezydent sprzeczał się nieustannie z panem premierem o miejsca w samolocie. Zawsze było ich mało, a obaj ze świtą zawsze chcieli lecieć. Aby zadowolić popędy pana premiera i pana prezydenta do reprezentowania kraju, choć nieraz można było mieć  wątpliwości czy tego samego, biedny samolot musiał czasem latać dwa raz w to samo miejsce.

No a teraz jaka wielka zmiana!   Samolot na Maltę stoi pusty i grzeje silniki, a tu i pan prezydent i pani premier wymigują się od zajęcia w nim miejsca. Szampan w lodówce już się chłodzi, stewardessy poprawiają makijaż, a tu nie ma chętnych na latanie. Co za czasy. Pan prezydent zdaje się że lecieć może ale nie musi. Pani premier zdaje się że odwrotnie, jechać musi ale udaje że nie może.

Powód tej osobliwej niechęci do latania wydaje się dość jasny. Ktokolwiek poleci ten przyleci z nieprzyjemnym ładunkiem narzuconego siłą krajowi kontyngentu „uchodźców” islamskich. Jest to towar w kraju wyjątkowo niechodliwy. Co więcej, towar trzeciej klasy, mocno już przebrany przez inne państwa. Sama, powiedzmy, Al Nusra, z domieszką Al Kaidy.

Jeśli pani premier przywiezie na odchodnym emigrantów to straci resztę swojego imago, jeśli coś z niego w ogóle  jeszcze zostało, oraz pewnie szansę na szefowanie klubowi parlamentarnemu PO.  Długi ciąg osiągnięć tej partii ukoronowałaby udanym ściągnięciem brodatych Pakistańczyków a/k/a „emigrantów syryjskich”. Wielu w PiS-ie  na pewno PiSikałoby się wtedy ze śmiechu…

Gdyby natomiast emigrantów przywiózł pan prezydent to byłby fatalny omen na resztę rządów PiSu, które nawet i bez tego mają szansę doprowadzić do nowej fali masowego uchodźtwa wśród autochtonów.  Gdy wahającym się jeszcze autochtonom zorganizują do tego  pod oknami jakiś przejściowy obóz islamistów wybór może okazać się prosty. Tak czy inaczej więc za tą partią która uszczęśliwi kraj islamistami przykry  swąd ciągnął się będzie latami, pogłębiany każdym dalszym kontyngentem importowanych „uchodźców”.burka

A może by w tej sytuacji wysłać na Maltę po prostu pana Tuska? Nudzić się przecież musi w tej Brukseli, a tak się wcześniej dobijał o wolny fotel w samolocie. Poza tym kraj który go w Brukseli zainstalował otwarcie zaprasza miliony islamistów tak więc żadnego konfliktu interesów nie ma.  Niech sobie więc bierze wszystkich jak leci,  należy mu w tym pomóc a nie przeszkadzać jakimś pochopnym  rozdzielaniem chcących zawsze  żyć w kupie wyznawców Allaha.

Co najwyżej nowa pani premier,  w obowiązkowej burce,  pielgrzymować będzie nie do urzędu kanclerskiego ale do siedziby kalifatu berlińskiego.  Zawsze to bliżej niż do Mekki  a burkę w samolocie można w końcu zdjąć.  Przynajmniej kiedy są w nim jeszcze wolne miejsca…

 

.

42 Replies to “Spadek popędu do reprezentowania kraju”

 1. A ja mam pomysł.
  Jeśli ktokolwiek tam pojedzie to przywiezie arabów, to może mały wypadek samolotu po drodze na spotkanie? Samolot wysyłamy pusty(piloci wyskakują na spadochronach), autopilot nim pokieruje, o skałę się rozbije.
  Do samolotu „wsadzamy” Kopacz(ona i tak odchodzi). Całą winę zwalamy na arabów(terroryści wysadzili samolot z polską premier). My mówimy że żadnego terrorysty(a każdy arab to terrorysta) nie przyjmiemy i koniec. Koszta może i duże, ale i tak mniejsze niż „imigracja” nam zafunduje(samolot, nowe życie dla byłej Pani premier(papiery i takie tam jak u świadka koronnego)). – Wiem oglądam za dużo filmów sensacyjnych.

  1. terroryści skuteczni jak nigdy, są w stanie zdalnie z mózgu zrobić gąbkę… ciekawe kto i do czego wykorzysta ten strach Polaków

   1. Wiesz to moje to tak trochę żartem. Ale odpowiedz sobie jak Amerykanie ten strach wykorzystali. A i jeszcze jedno. – Lepiej zdalnie niż namacalnie(co mamy u Francuzów obecnie).

    1. Francuzi, jak i reszta Europy, też myśleli że mogą być jak Amerykanie i prowadzić sobie zdalnie wojny w państwach bliskowschodnich, z pewnej siebie, aroganckiej pozycji państwa górującego pod każdym względem nad przeciwnikiem. A teraz bezradni, niewinni i pokrzywdzeni bo okazało się że przeciwnik potrafi też kopnąć znienacka. Może teraz ktoś się obudzi i na trzeźwo oceni do czego prowadzi pozwolenie Ameryce na bezkarne sianie wojen (a i jeszcze z własnym współudziałem)

  2. Oświeciłeś mój umysł i po kilku głębokich wdechach zacząłem analizować przypadek smoleński- pytanie kto najwięcej na tym zyskał? Odpowiedź prosta wujo, bo skasował niepewne (drink!)towarzystwo które sporo wiedziało o poczynaniach wujka – czego wujek bardzo nie lubi i nie wybacza. Przez ten przypadek jako bonus zyskał zagorzałego przeciwnika niedźwiedzia – braciszka ze świtą i wyznawcami. Pomijam techniczne szczegóły i dziwne przypadki smoleńskiego wydarzenia. Teraz wódz ze świtą w obawie o swoja skórę zrobi wszystko co wujek zapragnie. Pytanie kto za tym stoi wydaje się zbędnym?!

   1. świetny! niech każdy wysadzi się sam to na pewno nie zginie z nieczystych rąk muzułmańskich. W ramach troski o innych można też wysadzić własną rodzinę albo sąsiada…

 2. Eurokołchoz coraz gorzej sie ma https://polskiepiekielko.pl/komunisci-obalili-portugalski-rzad-bo-nie-chca-oszczednosci/ jeszcze UK referendum

  ———-
  MODERACJA: oj, czytaj przynajmniej Reutersa a nie tendencyjne bzdury w piekiełku. Faktem jest, czy się to komuś podoba czy nie, że socjalści wygrali ostatnie wybory w Portugalii a EU usiłowała anty-demokratycznie nie dopuścić ich do władzy. Zalecam poszperanie jak było i zobaczenie na własne oczy jak skrajnie sensacjonalistyczny jest nagłówek „obalenia rządu”, zwłaszcza przez „komunistów”.

 3. Dziennikarz Udo Ulfkatt ujawnia medialną propagandę! https://www.youtube.com/watch?v=uByafNPwKSw&feature=youtu.be Niemiecki dziennikarz i redaktor, dr Udo Ulfkatte, przyznał, że media głównego nurtu manipulują opinią publiczną, oraz przedstawiają fałszywy obraz wydarzeń w określonym celu i to dotyczy większości „dziennikarzy”. Podaje równiez przykład takiego artykułu, który został opublikowany we Frankfurter Allgemein na temat Gaddafiego i Libii.

  1. W propagandzie jak nic pomagają pewni osobnicy, ot choćby Rafal Pankowski, z dziwnie „wsi”owej uczelni Collegium Civitas, który jak na demokratę pełna gębą głosi:-)
   SPIEGEL : Sind sie für ein Verbot der Demonstration?
   Pankowski: Ja, für mich gehört der Marsch verboten. […]

 4. Jak to dziwnie zbiega sie w czasie Dima Jarosz powiedział, ze czuje sie źle, jest ranny i nie będzie dalej przewodził prawemu sektorowi w sąsiednim kraju! Dla przypomnienia prawy sektor jest na indeksie u niedźwiedzia! A Jarosz to kolega Biełyj Saszki – ta sama szkoła! Przetasowania?! A może coś mi sie w głowie przewraca!

  1. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Ukraińscy nacjonaliści byli potrzebni na Majdanie i do walki z mieszkańcami Donbasu. Teraz przestali być potrzebni, a nawet przeszkadzają w dziele „budowy kapitalizmu”. Wcześniej w niełaskę popadł gangster Kołomojski, a obecnie jego prawa ręka Korban.

 5. proponuje wysłać tam p. Leszka Millera i p. Kwaśniewskiego Aleksandra z dwuosobowym krzesłem. Jak pokazuje życie (moim zdaniem)w pełni na to zasłużyli. Oby tylko nie dopadła ich filipińska zaraza!

 6. widocznie spotkanie niedobre – mało lansu, za to być może trzeba podejmować decyzje
  może nie pozwolili mu zabrać ze sobą Prezesa i dlatego czuje się niepewnie?

 7. Trzeba było szepnąć Dudzie, że pobocznym tematem rozmów będzie Rosja, Nord Stream 2, rozbudowa NATO i Ukraina. Zdążyłby nawet gdyby mu szepnąć o tym o 5 nad ranem. Limuzyna na sygnale na lotnisko, potem skok do dwumiejscowego F16, lot na dopalaczu z tankowaniem w powietrzu i w 4 godziny byłby na miejscu. Tylko to ich podnieca. Jak wszyscy ksenokraci Pisiaczki myślą globalnie. Polska to pionek na szachownicy Brzezińskiego 🙂

  No, a tak poważniej…Wiadomo, że PIS (jak każda partia w Polsce) prowadzi z ogłupionymi wyborcami grę pozorów.

  1. PIS nie jest partią przekrętasów (bo nie lubi przekrętasowaego PO), ale Możejki, ustawa VAT….
  2. PIS jest oficjalnie eurosceptyczny, ale…chce powołać armię unii europejskiej. Po co np. Węgrom armia? Żeby było Amerykanom trudniej obalić Orbana? A tak…jeden telefon z Waszyngtonu do politbiura w Brukseli i Orbana nie ma. Chcemy wojny? Wojna jest z marszu, bez tych głupich konsultacji. To samo oczywiście można powiedzieć o PO, ale 8 lat rządów jednak trochę ich zdemaskowały. Pisiaczki za to wchodzą na scenę jako dziewice.
  3. PIS uchodzi za…polskich nacjonalistów, ale na Chanukę zakłada jarmułki i zapala świeczki. (nie wierzycie, to wpiszcie w google graphics)

  Dziewice z PIS są szpachlowane, ale kto się połapie? 8 lat to szmat czasu, a nawet na głupią Wikipedię nie chce się ludziom wejść by sprawdzić, że Duda jest z Unii Wolności, więc teoretycznie powinien się nienawidzić z Macierewiczem. Polską rządzi monopartia z nadania Zachodu. Nazywa się Magdalenka. Dzielenie monopartii na pozornie zwalczające się obozy stanowi perfekcyjny wentyl bezpieczeństwa. Trzeba tylko pilnować by realna konkurencja nie przedarła się do władzy, ale to jest proste. Progi wyborcze stanowią zwieńczenie systemu, ale sednem są media. Wydawanie gazety albo nadawanie stacji TV bardzo dużo kosztuje. Popularny portal bardzo dużo kosztuje. Czasem trzeba do interesu dopłacać. Stać na to tylko mafie z najwyższej półki. W ten sposób np. człowieczek z Wielkiego Wschodu Francji zakłada w Polsce TV prawicową a Mohery słuchają jej z wypiekami na twarzy. Jak widać D w której jesteśmy jest niezwykle czarna. Niczym sztandar ISIS i kolor skóry informatyków, lekarzy i fizyków z Sudanu masowo zapychających łudkami przez Morze Śródziemne by pracować na leniwych i tępych Niemców.

  1. > nawet na głupią Wikipedię nie chce się ludziom wejść by sprawdzić, że Duda jest z Unii Wolności

   Nie bądźmy już tacy papiescy, każdy kiedyś był młody i głupi, sam raz zagłosowałem na KLD – co prawda z braku laku [czyt. kandydata UPR], ale zawsze…

   1. Nie wiem do czego się odnosisz. Do wyborców czy do Prezydenta?

    Jeśli do wyborców….Znam ludzi w wieku 30+, 50+, którzy są maniakami walki z układem, (post)komuną, walki o lustrację, wietrzą wszędzie spiski. Taki beton PIS. No i ci ludzie głosują na de facto UW, której w latach 90 szczerze nienawidzili. Zastanawiam się….gdyby w TV Republika zaczęto lansować A.Kwaśniewskiego na Wallenroda, to po jakim czasie Mohery uznałyby go za bratnią duszeńkę? Pewna pani oglądająca TV Republika powiedziała mi, że Poroszenko to rosyjski agent. Zapytałem więc czy Kaczyński z Obamą nie są rosyjskimi agentami skoro sami posadzili go na stołku usuwając siłą poprzednika. Spojrzała na mnie jak na głupka. Oto co robi ciagłe powtarzanie bredni z mózgiem człowieka.

    Jeśli odnosisz się do osoby A.Dudy… Potencjalnych kandydatów jest bardzo dużo i nie trzeba ograniczać się ciągle do tych co popełniali błędy młodości. Daje to brzydki sygnał tym, którzy tych błędów nie popełniają. Sygnał mówi: jeteście frajerami 🙂

    W każdym razie efekt jest taki, że sceptyczny w gębie PIS zachowuje się dokładnie tak jak PO/UW.

    https://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/uchodzcow-trzeba-przyjac-mowi-przyszly-minister-beaty-szydlo

    …i ten afekt przesądza o tym, że wywody, które snułem wyżej nie muszą być od czapy.

    1. @franek:”Zapytałem więc czy Kaczyński z Obamą ”

     ?? Nie wiedziałem, że Kaczyński to taka „siła sprawcza” że go z Obamą można porównywać. Znaczy się to są partnerzy w interesach?

     1. PIS jest partią pro-globalistyczną, pro-amerykańską i anty-rosyjską. Nie wiem w czym ma problem szanowny Hes.

      1. w przyjęciu do wiadomości, że majdan był proamerykański, a prezydentem USA jest Obama?
      2. w przyjęciu do wiadomości, że Jaruś – podobnie jak masa podobnych – tworzy jakże potrzebną Władzy Światowej „demokratyczną opinię międzynarodową”?
      3. w znalezieniu zdjęcia Jarusia skandującego w Kijowie „Sława Ukrainie”?

      Oczywiście, że Jaruś nie ma żadnej siły sprawczej. A jednak za pomocą takich Jarusiów: od prezydenta po ciecia władza rządzi światem.

 8. Spadek popedu jest wprost proporcjonalny do czestotliwosci spadku pedu samolotu a co za tym idzie,swobodnego spdku tegoz 😉
  Nie dziwi zwykla roztropnosc rzadowych kaniarzy..

  Cala ta bande za burte bym wy…il.
  Osobiscie winszujac dobrego lotu 😉

 9. Pani premier zdaje się że odwrotnie, jechać musi ale udaje że nie może.
  a nie zapominaj że była pani premier nie ma po co tam jechać.

  a z powodu genialnie wybranej daty miłościwie panującego, to ona już będzie właśnie była, to jakoś wszystkim umyka.

 10. przed chwila zapukała do mojego ona wiewiórka-analityczka i powiedziała ze w grudniu USA podniosą stawki % a w 2016 zrobią to kilka razy! Panowie trzymajcie się za kieszenie!

 11. a może gospodarz napisze coś o pomyśle nowej władzy na opodatkowanie rynku kapitałowego?

  […]

  ———-
  MODERACJA: link o charakterze promocyjnym, wykorzystujący płytki sensacjonalizm do epatowania psychozą końca świata.
  Poczynania ekonomiczne PiSu śledzimy z uwagą i w stosownym czasie chętnie je skomentujemy. Nie ma jednak powodu aby wpadać w paranoję przedwczesnej spekulacji co mógłby zrobić PiS gdyby robił a czego nie mógłby robić i dlaczego.

 12. jedna uwaga tzw. polskojęzycznych polityków ci ludzie nie reprezentują interesów państwa Polskiego!

 13. Jest to towar w kraju wyjątkowo niechodliwy. Co więcej, towar trzeciej klasy, mocno już przebrany przez inne państwa. Sama, powiedzmy, Al Nusra, z domieszką Al Kaidy.

  Spiesze z ostrzezeniem, Panie Cyniku9, ze taka lekcewazaca pisanina o Al-Kaidzie moze doprowadzic do oskarzen o antysemityzm 😉

  1. A ja mam takie spotrzeżenie od lat i mam wrażenie, że spośród całej ludzkości, chyba tylko ja.

   I tylko proszę mi nie mówić, że słowa nabierają innego znaczenia gdy większość ludzi używa ich w innym kontekście niż oryginalny. Gówno to gówno, krowa to nie pies a w moim słowniku antysemita oznacza anty SEMITA, a to oznacza tyle co to :

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_semickie

   W dużym skrócie, największymi antysemitami są sami semici, i zawsze mnie śmiech ogarnia jak słyszę, że Arabowie to antysemici. Fakt faktem sami się rżną na potęgę między sobą a niektórzy tak nienawidzą semitów że aż sami się wysadzają w powietrze ;-))

   To jest taka sama żałosna manipulacja terminami jak holocaust, który z definicji nie ma nic wspólnego z Żydami, natomiast jakiekolwiek użycie tego słowa w kontekście powiedzmy, Cyganów,Kurdów,Serbów etc. generuje z automatu oskarżenia o antysemityzm.

   Swoją drogą, semici powinnienem pisać z dużej litery czy z małej? Bo oni chyba jednym narodem nie są, a przynajmniej wątpie czy by tak uznali, gdyby ich spytać o zdanie 😀

   1. Antysemita oznacza osobnika, ktory zostal tak okreslony przez ADL lub kogos, kto ma namaszczenie ADL do wskazywania antysemitow. I nie ma co tu wiecej „filozowac” 😉

    1. Chyba Antek jednak nie jest do konca „kontrolowalny” i MON pod jego kierownictwem moze juz nie byc taka dojna krowa dla firm z Izraela. Jak wiadomo, byl to zloty interes bo zarabiali oni na nas podwojnie nam sprzedajac rakiety, a kody do nich Ruskim….

     1. Chyba Antek jednak nie jest do konca „kontrolowalny” i MON pod jego kierownictwem moze juz nie byc taka dojna krowa dla firm z Izraela.

      Mysle, ze sie mylisz. Jakby ADL chciala byc skuteczna, to by zalatwila sprawe po cichu. A jak to zrobiono glosno i te krytyke Antosia na dodatek powtorzyly wszystkie serwisy prasowe, to znaczy, ze tylko chca Antosiowi zrobic odpowiedni image antysemity.

     2. @TJŁ:”Jakby ADL chciala byc skuteczna, to by zalatwila sprawe po cichu. ”

      Chyba błędnie traktujesz wszystkich Żydów jak jedność. Widać, że są tacy, którzy go atakują i tacy którzy go bronią.
      Ot, zwykła walka różnych grup interesów. Wśród Żydów też.

     3. Chyba błędnie traktujesz wszystkich Żydów jak jedność.

      Chyba nie. Ale ADL to jest akurat czesc przedsiebiorstwa holocaust i narzedzie NWO i nie mysle, zeby tam bylo jakies miejsce dla roznicy pogladow.

     4. A tutaj „tuba propagandowa kremla” (dobrze, że już przestali tak mówić ci ludzie w telewizorze pięć razy dziennie, bo powoli człowiekowi się już ta „tuba” do mózgu wgniatała …) całkiem o Antonim pozytywnie

      https://www.rt.com/news/321829-poland-defence-jewish-conspiracy/

      Widać Kreml ma większych wrogów/uciążliwych partnerów politycznych niż nasz rodzimy ekspert do spraw lotniczych 😉

     5. @TJŁ, OK ale w czym konkretnie się mylę? To co napisałeś raczej potwierdza moją tezę bo niby czemu ADL miałaby przyklejać łatkę Antoniemu? Ewidentnie wskazuje to na tzw. ból d… z czego należy się tylko cieszyć bo jakby ADL był zadowolony to raczej bym się tym martwił.

     6. OK ale w czym konkretnie się mylę?

      Z tym, ze Antoni nie jest do konca kontrolowalny. Jakby nie byl, to nie zostalby powolany do rzadu. Przypomne tylko, ze Lech Kaczynski nie na darmo zapewnial swoja audiencje podczas wizyty w Izraelu, ze niezaleznie od tego, kto w PL bedzie rzadzil, to zawsze stosunki z Izraele beda dla Polski uprzywilejowane.

      To co napisałeś raczej potwierdza moją tezę bo niby czemu ADL miałaby przyklejać łatkę Antoniemu?

      Zeby go uwiarygodnic w oczach tzw. opinii publicznej, ktora z Zydami nie przepada.

     7. @TJŁ, przecież nie każdy członek rządu musi być „zakwalifikowany”. Gwarantem stabilności jest DuSzydło Prezesa, a Antek mógł dostać MON za zasługi i wierność Prezesu. Antek przecież nie jest judeosceptyczny tylko na pokaz stąd protest ADL może być wyrazem zaniepokojenia, że „zaraz, zaraz my wam wybory podwójnie wygraliśmy a wy nam taki numer z Macierewiczem?”.

Comments are closed.