DwaGrosze

DwaGrosze: blog finansowej samoobrony

Misją bloga DwaGrosze (2GR) jest finansowa samoobrona.

Pisany z libertariańskiej perspektywy blog podpowiada jak przeżyć i jak prosperować, mimo państwa, socjalizmu i rynkowych perturbacji. Tematyka obejmuje zagadnienia ekonomicznego funkcjonowania jednostki w warunkach przeżywającego terminalny kryzys socjalistycznego państwa opiekuńczego.

Wsadzając kij w wiele mrowisk i żartując sobie z autorytetów i ekspertów poruszamy w 2GR szeroki wachlarz tematów, od ekonomicznych przez polityczne i na obyczajowych kończąc, dorzucając wszędzie swoje dwa grosze. Raz czynimy to z większym sensem, raz z mniejszym, ale zawsze z pozycji ściśle neutralnego, wolnorynkowego obserwatora.

Misja bloga 2GR ma charakter publicystyczno – edukacyjny, ze szczególnym podkreśleniem niezależności opinii i libertariańskich przekonań autora. Stronimy od opowiadania się po stronie jednej opcji politycznej, gryząc raczej po kostkach każdego intruza który wtargnie na nasze libertariańskie podwórko.

Wszystko to ma pewien związek, bliższy lub dalszy, z nicią przewodnią bloga – gospodarką i finansami. To z kolei decyduje o opcjach jakie posiada obywatel „napadnięty” w ślepej uliczce przez trzech osiłków: państwo, kryzys i socjalizm. Jak chwyt zastosować w koniecznej samoobronie? Jakim rzutem pozbyć się napastnika? Jakie trzymanie okaże się najbardziej efektywne?

Odpowiedź wymaga zrozumienia że wszyscy trzej „napastnicy” są przeciwnikiem twojego sukcesu i konkurentem o twoje pieniądze. Nie stoją po „twojej stronie” i nigdy nie stali. Wbrew retoryce nie chcą „twojego dobra” (chyba że wyślą po nie komornika… ;-). Dbają tylko o dobro własne.

Myślącemu obywatelowi nie pozostaje nic innego jak zacząć troszczyć się o siebie, o własny byt, własną rodzinę i własne przeżycie. Stawką jest jego własna przyszłość, w tym przyszłość finansowa.

Im wcześniej pozbędzie się iluzji o obietnicach państwa opiekuńczego i o szansach na ich dotrzymanie tym lepiej na tym wyjdzie. Im wcześniej weźmie ster spraw finansowych w swoje ręce tym większe szanse będzie miał na przeżycie i prosperowanie. Państwo opiekuńcze zbankrutowało i odchodzi na śmietnik historii.

 

Inni o nas

Janusz Korwin Mikke:

„Znakomity blog! …naprawdę znakomity wpis – lepszy, niż ja bym na ten temat napisał. Ja wiem, że część z Państwa sądzi, że nikt tak dobrze nie pisze, jak JKM. Otóż zajrzyjcie tam Państwo – a przekonacie się, że są tacy ludzie! To ja z tej okazji dziś nic więcej nie napiszę…”

Mariusz Janiszewski, założyciel portalu Skąpiec.pl:

„Lubię także odwiedzić ekonomiczne dwagrosze.com i blog Roberta Gwazdowskiego. Autorzy w inteligentny i często prześmiewczy sposób obnażają tam absurdy życia gospodarczego w Polsce i Europie. To chwila oddechu od branżowych newsów…”

prof. Robert Gwiazdowski:

cynik9, „lobbuje”… Problem w tym, że cynik9 zazwyczaj ma dobre „rozeznanie” – w odróżnieniu od Premiera..”„… Zainteresowanym polecam (zresztą jak cały blog cynika9)”

 

Forum i dyskusja

Udział w forum i komentarze otwarte są dla wszystkich i nie wymagają żadnej rejestracji.  Forum jest jednak aktywnie moderowane a komentarze muszą być kompatybilne z Regulaminem.   Posty łamiące regulamin są odrzucane.  Decyzja moderatora jest ostateczna.

 

Prawo autorskie a przedruk z 2GR

Materiały zawarte w tym blogu chronione są prawem autorskim. Copyright ©2006-2020 TwoNuggets.com

Misją każdego publicznego bloga, w tym 2GR, jest dzielenie się ideami i spostrzeżeniami z innymi. Zachęcamy do linkowania się do nas i sami linkujemy do innych. Dzielenie się ideami nie jest jednak tożsame z plagiatem – kopiowaniem tekstów czy grafiki chronionych prawem autorskim. W tej materii reguły 2GR są następujące:

Przedruk niewielkich fragmentów tekstu (do 3 paragrafów) opublikowanego na tym blogu jest dozwolony pod warunkiem podania bezpośredniego linku do materiału na blogu.

Szersza reprodukcja tekstu, włączając pełny przedruk wpisu, w publikacji not-for-profit jest dozwolona pod warunkiem zamieszczenia bezpośrednio przed tekstem pełnej autoryzacji udzielonej przez 2GR w następującym formacie: [Tytuł z linkiem do oryginału] jest autoryzowanym przedrukiem z bloga DwaGrosze.com cynika9

Przedruk dowolnego fragmentu tekstu BEZ bez linku do oryginału jest niedozwolony i jest naruszeniem prawa autorskiego.

W razie zapytań: editor (at) twonuggets.com.

 

TwoNuggets: dla inwestorów

Przełożeniem tych obserwacji na język praktyki inwestycyjnej – inwestowania kontrarnego (contrarian investing), wbrew tłumom, chodząc własnymi drogami, zajmujemy się w węższym gronie i na bardziej specjalistycznej, skierowanej ku inwestorom prywatnym  platformie TwoNuggets.com.

Witryna TwoNuggets.com wydaje prywatny TwoNuggets Newsletter  (zał. 2007),  będący częścią jej abonamentu dostępowego.

 

POWRÓT