sob. Lip 11th, 2020

Blog 2GR

Misja 2GR: samoobrona

Misją bloga 2GR jest finansowa samoobrona.

Pisany z libertariańskiej perspektywy blog podpowiada jak przeżyć i jak prosperować,  mimo państwa, socjalizmu i rynkowych perturbacji. Tematyka obejmuje zagadnienia ekonomicznego funkcjonowania  jednostki  w warunkach  przeżywającego terminalny kryzys socjalistycznego państwa opiekuńczego.

Wsadzając kij w wiele mrowisk i żartując sobie z autorytetów  i ekspertów poruszamy w 2GR szeroki wachlarz tematów, od ekonomicznych przez polityczne i na obyczajowych kończąc,  dorzucając wszędzie swoje dwa grosze.  Raz czynimy to z większym sensem,  raz z mniejszym,   ale zawsze z pozycji ściśle neutralnego,  wolnorynkowego obserwatora,  nie związanego z żadną stroną argumentu.

Misja bloga 2GR ma charakter publicystyczno – edukacyjny,  ze szczególnym podkreśleniem niezależności opinii i  libertariańskich przekonań autora.    Stronimy od  opowiadania się po stronie jednej opcji politycznej,  gryząc raczej po kostkach każdego intruza  który wtargnie na pole libertariańskich wolności obywatelskich.

Wszystko to ma pewien, bliższy lub dalszy, związek z tematem centralnym bloga – gospodarką i finansami. To z kolei decyduje o opcjach jakie posiada obywatel „napadnięty” w ślepej uliczce przez trzech osiłków: państwo, kryzys i socjalizm.  Jak chwyt zastosować w koniecznej samoobronie?  Jakim rzutem pozbyć się napastnika? Jakie trzymanie okaże się najbardziej efektywne?

Odpowiedź wymaga zrozumienia że  wszyscy trzej „napastnicy”  są  przeciwnikiem twojego sukcesu i konkurentem o twoje pieniądze.   Nie stoją po „twojej  stronie” i nigdy nie stali. Wbrew retoryce nie chcą „twojego dobra” (chyba że wyślą po nie komornika… ;-).  Dbają tylko o dobre własne.

Myślącemu obywatelowi nie pozostaje  nic innego jak  zacząć troszczyć się o siebie,  o własny byt,  własną rodzinę  i własne przeżycie.  Stawką jest jego własna przyszłość,  w tym przyszłość finansowa.

Im wcześniej pozbędzie się iluzji o obietnicach państwa opiekuńczego  i  o szansach na ich dotrzymanie tym lepiej.   Im wcześniej weźmie ster spraw finansowych w swoje ręce tym większe szanse będzie miał na przeżycie i prosperowanie.    Państwo opiekuńcze zbankrutowało i odchodzi na śmietnik  historii.


Przełożeniem tych obserwacji na język praktyki  inwestycyjnej – inwestowania kontrarnego (contrarian investing),  wbrew  tłumom,  chodząc własnymi drogami,   zajmujemy się  w węższym gronie i  na bardziej specjalistycznej,   skierowanej ku inwestorom  platformie TwoNuggets.com   Platforma TwoNuggets.com wydaje  prywatny TwoNuggets Newsletter (zał. 2007),  stanowiący częścią abonamentu dostępowego.

 

 Inni o nas

  Janusz Korwin Mikke:

„Znakomity blog! …naprawdę znakomity wpis – lepszy, niż ja bym na ten temat napisał. Ja wiem, że część z Państwa sądzi, że nikt tak dobrze nie pisze, jak JKM. Otóż zajrzyjcie tam Państwo – a przekonacie się, że są tacy ludzie! To ja z tej okazji dziś nic więcej nie napiszę…”

  Mariusz Janiszewski, założyciel portalu Skąpiec.pl:

„Lubię także odwiedzić ekonomiczne dwagrosze.com i blog Roberta Gwazdowskiego. Autorzy w inteligentny i często prześmiewczy sposób obnażają tam absurdy życia gospodarczego w Polsce i Europie. To chwila oddechu od branżowych newsów…”

  prof. Robert Gwiazdowski:

cynik9, „lobbuje”… Problem w tym, że cynik9 zazwyczaj ma dobre „rozeznanie” – w odróżnieniu od Premiera..”„… Zainteresowanym polecam (zresztą jak cały blog cynika9)”

 

Prawo autorskie a przedruk z 2GR

Materiały zawarte w tym blogu chronione są prawem autorskim.   Copyright ©2006-2019 TwoNuggets.com

Misją każdego publicznego bloga, w  tym 2GR,  jest dzielenie się ideami i spostrzeżeniami z innymi.  Zachęcamy do linkowania się do nas i sami linkujemy do innych.   Dzielenie się ideami nie jest  jednak tożsame  z  plagiatem – kopiowaniem tekstów czy grafiki  chronionych prawem autorskim.  W tej materii  reguły 2GR  są następujące:

Przedruk niewielkich fragmentów tekstu (do 3 paragrafów) opublikowanego na tym blogu jest dozwolony pod warunkiem podania bezpośredniego linku do materiału na blogu.

Szersza reprodukcja tekstu,  włączając pełny przedruk wpisu,  w publikacji not-for-profit jest  dozwolona pod warunkiem  zamieszczenia bezpośrednio przed tekstem pełnej autoryzacji udzielonej przez 2GR  w następującym formacie:  [Tytuł z linkiem do oryginału]  jest autoryzowanym przedrukiem z bloga DwaGrosze.com cynika9

Przedruk dowolnego fragmentu tekstu BEZ  bez linku do oryginału jest niedozwolony i  jest naruszeniem prawa autorskiego.

W razie zapytań:  editor (at) twonuggets.com.

 

POWRÓT